Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2009 r.
19:06
Edytuj ten wpis

Sanepid zamknął Malibu, inspektorzy namierzyli lokal przez Internet

0 11 A A

Znany dom weselny i dyskoteka "Malibu” w Krężnicy Jarej koło Lublina na razie nie przyjmą żadnych gości. – Oba lokale działały na dziko, a warunki przygotowywania żywności były tam tragiczne – poinformował wczoraj sanepid.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inspektorzy odwiedzili dom weselny i dyskotekę w sobotę. – W czasie przeglądania ogłoszeń w Internecie znaleźliśmy ofertę "Malibu”. Okazało się, że ta działalność nie jest zarejestrowana w naszej bazie, a powinna być – mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z sanepidu.

– Kontrolę przeprowadzały dwie ekipy. Jedna weszła do domu weselnego, w którym akurat trwała impreza, a druga do dyskoteki.

Dom weselny, nie dość że działał bez zezwolenia, to nie spełniał wymagań sanitarnych. Żywność w lodówkach nie była posegregowana, a niektóre produkty albo były przeterminowane, albo nie można było sprawdzić ich daty produkcji.

– Nie obrane warzywa leżały przy gotowych pasztecikach – podaje przykład zaniedbań Sawa-Wojtanowicz. – Było brudno, latały muchy. Pomieszczenie do wstępnej obróbki żywności co prawda było, ale nie wyglądało na wykorzystywane.

Z bufetem w dyskotece było nie lepiej. Nie spełniał wymogów sanitarnych i również nie był zarejestrowany. – W części barowej podłoga jest z kostki brukowej. Znaleźliśmy zapiski świadczące o tym, że produkowano tam żywność, choć lokal nie miał na to zgody. Obok dyskoteki stał grill, w którym mogła być przygotowywana żywność. Nie spełniał warunków higienicznych – wyjaśnia Sawa-Wojtanowicz.

Wczoraj właściciel otrzymał decyzje o zamknięciu działalności. Czy będzie mógł ją prowadzić nadal, kiedy ją zarejestruje? – W takiej formie, jak obecnie na pewno nie. Lokale muszą być dostosowane do przepisów. Właściciel został ukarany mandatem na w sumie 700 zł, dodatkowo za rozszerzenie działalności bez zgody będzie ukarany przez wojewódzkiego inspektora sanitarnego – dodaje Sawa-Wojtanowicz.

Co na to właściciel? – W dniu kontroli odbywała się moja impreza urodzinowa, skończyłem akurat 50 lat – mówi Stefan Odój. – Niezły mi z tego wyszedł prezent. Imprezę przerwaliśmy i dokończyliśmy w niedzielę. Jeśli chodzi o sposób przeprowadzenie kontroli, to nie mam żadnych zastrzeżeń.

Dlaczego lokale, mimo że działały od lat nie były zarejestrowane w sanepidzie? – Biję się za to w pierś – dodaje Odój. – Doszło do niedopatrzenia. Już trwają prace, aby usunąć wszelkie zaniedbania, łącznie z rejestracją w sanepidzie.

Tymczasem mieszkańcy Krężnicy Jarej i sąsiedzi lokali skarżą się na głośne sąsiedztwo. – Mamy już tego dosyć, nie można spać przez te huki i głośną muzykę – mówi pan Bogdan. I dodaje, że te uciążliwości trwają od kilku miesięcy. – Wybuchy weselnych fajerwerków to co prawda tylko kilka minut, ale obowiązuje przecież cisza nocna!

Telefon do lubelskiego sanepidu: (081) 532 97 05. Więcej kontaktów na stronie www. wsselublin.pis.gov.pl/


Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 października 2009 o 17:49
0
Też się dziwie że kara była tak mała śmiech po prostu śmiech, ale niestety żyjemy w Polsce kto ma znajomości ten żyje a reszta społeczności?
Avatar
Gość / 28 września 2009 o 13:16
0
Szef sobie poradzi bo ma dobre układy, da w łapę tu i tam i dyskoteki będą. Z resztą w sobotę malibu grało wesele chociaż sanepid zamknął
Avatar
Gość / 25 września 2009 o 15:48
0
Ważniaku nikt nikomu nie zazdrości ale każdy kto ma dom weselny lub restaurację w pocie czoła musiał spełnić unijne wymogi, płaci podatki i ma systematyczne kontrole żywności więc nie dziw się że sprawiedliwości stało się zadość. Facet oszukiwał i zarabiał nielegalnie przez 5 lat .... to nie Sanepid a Policja Skarbowa powinna się tym zainteresować.
Za imprezy firmowe wielkich korporacji inkasował od 20.000 do 40.000zł i miał ich co najmniej 10 w przeciągu roku nie licząc wesel. W skali rocznej zarabiał lekko 500.000zł pomnożyć przez 5 lat wychodzi 2,5 mln złotych !!!
Jestem stanowczo ZA karaniem nieuczciwej konkurencji
Ważniaku nikt nikomu nie zazdrości ale każdy kto ma dom weselny lub restaurację w pocie czoła musiał spełnić unijne wymogi, płaci podatki i ma systematyczne kontrole żywności więc nie dziw się że sprawiedliwości stało się zadość. Facet oszukiwał i zarabiał nielegalnie przez 5 lat .... to nie Sanepid a Policja Skarbowa powinna się tym zainteresować.
Za imprezy firmowe wielkich korporacji inkasował od 20.000 do 40.000zł i miał ich co najmniej 10 w przeciągu roku nie licząc wesel. W skali rocznej zarabiał lekko 500.000zł pomnożyć przez 5 ... rozwiń
Avatar
niewazne / 23 września 2009 o 22:17
0
Do kolegi co pisal o dziewczynach chodzacych tyle kilometrów.
A tak propo to czy szef malibu kazal im przychodzic na te imprezy??czy kazal im isc te 10km czy iles tam?? no chyba nie.
a Teraz tak ogolnie, piszecie tak bo wam zazdros do dupy wchodzi, bywam na malibu regularnie od 3 lat,i ludzienie narzekali na zadne choroby zatrucia po posilakc zjedzonych podczas dyskotek, Wiec oco ku*** wam chodzi? Jakis h** nie ma co robic i sie przypier***abyle gowna niech lepiej zbaczy w swojej kuchni czy ma pozadek,i dziwne ze skoro niby waszym zdaniem lokal dziala nie legalnie dopiero teraz scie go namierzyi przez internet,skoro osrodek dziala juz pare lat i jest znany wielu osobom.jestesce poprostu smieszni,jestescie zazdrosni ze komus sie interes kreci a wam nie ityle wam powiem
Do kolegi co pisal o dziewczynach chodzacych tyle kilometrów.
A tak propo to czy szef malibu kazal im przychodzic na te imprezy??czy kazal im isc te 10km czy iles tam?? no chyba nie.
a Teraz tak ogolnie, piszecie tak bo wam zazdros do dupy wchodzi, bywam na malibu regularnie od 3 lat,i ludzienie narzekali na zadne choroby zatrucia po posilakc zjedzonych podczas dyskotek, Wiec oco ku*** wam chodzi? Jakis h** nie ma co robic i sie przypier***abyle gowna niech lepiej zbaczy w swojej kuchni czy ma pozadek,i dziwne ze skoro niby waszy... rozwiń
Avatar
tomy niemce / 22 września 2009 o 20:59
0
znam osobiście Stefka bo jestem z Niemiec i jego przekręty zna każdy i to jest niezły cham , mam nadzieję że ktoś kopnie go w ryj
Avatar
taki sam jak ten cham / 22 września 2009 o 08:04
0
Hehe pismaki nie sciemniajcie, juz kilka lat temu czytalem wasz artykul o malibu(temat z I strony), o tym jak to dziewczyny w kazda sobote na piechote kilometrami szly na pielgrzymke do malibu. Także lokal dziala od lat, na pewno nie zapomniany przez nikogo wiec jaki jest wniosek???? moze byscie o tym napisali...
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 07:30
0
Haha, wiele instytucji lokalnych tam się integrowało. Ma gościu tupet. Tylko mały dostaje po tyłku w tym kraju. Dużemu się zawsze upiecze. 700zł to śmieszny mandat - czy oni wiedzą ile kosztuje leczenie całego wesela z salmonelli? Bo nasze składki NFZ idą na to. Dlaczego nie dowalą mu ze 100tys kary - za każdy rok działalności?
Avatar
Gość / 21 września 2009 o 23:37
0
Ten lokal dziala od paru lat i od zawsze nielegalnie. Własciciel ma duże znajomości i do tej pory wszystko uchodziło na sucho. A prawo sie lamie non stop, o sferze obyczajowej nie wspominajac...
Avatar
~ktos~ / 21 września 2009 o 22:55
0
z jednej strony no i dobrze ale czemu taka mala kara???
Avatar
Pikuś,Pan Pikuś / 21 września 2009 o 21:18
0
Kononowicz napisał:
No dobra to Malibu już zostało zamknięte (z donosu - bo fajerwerki przeszkadzały)

teraz pora na lokal w Twojej okolicy, dzwoń, zgłoś, zamknij !

(Nr tel. w treści artykułu.)

Zlikwidować WSZYSTKO !!!

Wpis godny Nica i vice versa.
Avatar
Gość / 1 października 2009 o 17:49
0
Też się dziwie że kara była tak mała śmiech po prostu śmiech, ale niestety żyjemy w Polsce kto ma znajomości ten żyje a reszta społeczności?
Avatar
Gość / 28 września 2009 o 13:16
0
Szef sobie poradzi bo ma dobre układy, da w łapę tu i tam i dyskoteki będą. Z resztą w sobotę malibu grało wesele chociaż sanepid zamknął
Avatar
Gość / 25 września 2009 o 15:48
0
Ważniaku nikt nikomu nie zazdrości ale każdy kto ma dom weselny lub restaurację w pocie czoła musiał spełnić unijne wymogi, płaci podatki i ma systematyczne kontrole żywności więc nie dziw się że sprawiedliwości stało się zadość. Facet oszukiwał i zarabiał nielegalnie przez 5 lat .... to nie Sanepid a Policja Skarbowa powinna się tym zainteresować.
Za imprezy firmowe wielkich korporacji inkasował od 20.000 do 40.000zł i miał ich co najmniej 10 w przeciągu roku nie licząc wesel. W skali rocznej zarabiał lekko 500.000zł pomnożyć przez 5 lat wychodzi 2,5 mln złotych !!!
Jestem stanowczo ZA karaniem nieuczciwej konkurencji
Ważniaku nikt nikomu nie zazdrości ale każdy kto ma dom weselny lub restaurację w pocie czoła musiał spełnić unijne wymogi, płaci podatki i ma systematyczne kontrole żywności więc nie dziw się że sprawiedliwości stało się zadość. Facet oszukiwał i zarabiał nielegalnie przez 5 lat .... to nie Sanepid a Policja Skarbowa powinna się tym zainteresować.
Za imprezy firmowe wielkich korporacji inkasował od 20.000 do 40.000zł i miał ich co najmniej 10 w przeciągu roku nie licząc wesel. W skali rocznej zarabiał lekko 500.000zł pomnożyć przez 5 ... rozwiń
Avatar
niewazne / 23 września 2009 o 22:17
0
Do kolegi co pisal o dziewczynach chodzacych tyle kilometrów.
A tak propo to czy szef malibu kazal im przychodzic na te imprezy??czy kazal im isc te 10km czy iles tam?? no chyba nie.
a Teraz tak ogolnie, piszecie tak bo wam zazdros do dupy wchodzi, bywam na malibu regularnie od 3 lat,i ludzienie narzekali na zadne choroby zatrucia po posilakc zjedzonych podczas dyskotek, Wiec oco ku*** wam chodzi? Jakis h** nie ma co robic i sie przypier***abyle gowna niech lepiej zbaczy w swojej kuchni czy ma pozadek,i dziwne ze skoro niby waszym zdaniem lokal dziala nie legalnie dopiero teraz scie go namierzyi przez internet,skoro osrodek dziala juz pare lat i jest znany wielu osobom.jestesce poprostu smieszni,jestescie zazdrosni ze komus sie interes kreci a wam nie ityle wam powiem
Do kolegi co pisal o dziewczynach chodzacych tyle kilometrów.
A tak propo to czy szef malibu kazal im przychodzic na te imprezy??czy kazal im isc te 10km czy iles tam?? no chyba nie.
a Teraz tak ogolnie, piszecie tak bo wam zazdros do dupy wchodzi, bywam na malibu regularnie od 3 lat,i ludzienie narzekali na zadne choroby zatrucia po posilakc zjedzonych podczas dyskotek, Wiec oco ku*** wam chodzi? Jakis h** nie ma co robic i sie przypier***abyle gowna niech lepiej zbaczy w swojej kuchni czy ma pozadek,i dziwne ze skoro niby waszy... rozwiń
Avatar
tomy niemce / 22 września 2009 o 20:59
0
znam osobiście Stefka bo jestem z Niemiec i jego przekręty zna każdy i to jest niezły cham , mam nadzieję że ktoś kopnie go w ryj
Avatar
taki sam jak ten cham / 22 września 2009 o 08:04
0
Hehe pismaki nie sciemniajcie, juz kilka lat temu czytalem wasz artykul o malibu(temat z I strony), o tym jak to dziewczyny w kazda sobote na piechote kilometrami szly na pielgrzymke do malibu. Także lokal dziala od lat, na pewno nie zapomniany przez nikogo wiec jaki jest wniosek???? moze byscie o tym napisali...
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 07:30
0
Haha, wiele instytucji lokalnych tam się integrowało. Ma gościu tupet. Tylko mały dostaje po tyłku w tym kraju. Dużemu się zawsze upiecze. 700zł to śmieszny mandat - czy oni wiedzą ile kosztuje leczenie całego wesela z salmonelli? Bo nasze składki NFZ idą na to. Dlaczego nie dowalą mu ze 100tys kary - za każdy rok działalności?
Avatar
Gość / 21 września 2009 o 23:37
0
Ten lokal dziala od paru lat i od zawsze nielegalnie. Własciciel ma duże znajomości i do tej pory wszystko uchodziło na sucho. A prawo sie lamie non stop, o sferze obyczajowej nie wspominajac...
Avatar
~ktos~ / 21 września 2009 o 22:55
0
z jednej strony no i dobrze ale czemu taka mala kara???
Avatar
Pikuś,Pan Pikuś / 21 września 2009 o 21:18
0
Kononowicz napisał:
No dobra to Malibu już zostało zamknięte (z donosu - bo fajerwerki przeszkadzały)

teraz pora na lokal w Twojej okolicy, dzwoń, zgłoś, zamknij !

(Nr tel. w treści artykułu.)

Zlikwidować WSZYSTKO !!!

Wpis godny Nica i vice versa.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 0 0

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 12 12

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 7 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 10

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!