Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2019 r.
17:33

"Ściana wstydu" z nazwiskami radnych. Takie billboardy pojawiły się w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
458 132 A A

Z tytułem „Ściana wstydu” zawisły na ulicach billboardy z nazwiskami radnych głosujących za zgodą na budowę bloków na górkach czechowskich. Plakaty wykupili działacze Lubelskiego Ruchu Miejskiego, gotowi opłacić także billboardy z hasłem „Ściana chwały” z nazwiskami radnych, którzy spełnią ich oczekiwania. Jakie?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na plakatach można przeczytać listę 17 radnych z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka, którzy poparli w głosowaniu nowe studium przestrzenne, czyli dokument określający na przyszłość przeznaczenie poszczególnych części miasta. Uchwalone 1 lipca studium wyznaczyło na górkach czechowskich kilka stref zabudowy wielorodzinnej.

Billboard z nazwiskami krzyczy tytułem „Ściana wstydu” i zawiera wyjaśnienie następującej treści: „radni klubu prezydenta Krzysztofa Żuka działający na szkodę przyrody Lublina, którzy wybrali zyski dewelopera zamiast zdrowia lublinian głosując za zabudową górek czechowskich”. Dodajmy, że prezydencki klub liczy 19 radnych, na plakat trafiło 17, bo dwóch wstrzymało się od głosu.

Więcej hałasu niż billboardów

Takie plakaty są tylko dwa, na ulicach pojawiły się w weekend, ale znacznie większy jest rozgłos towarzyszący tej kampanii, bo o billboardach jest głośno od wielu tygodni. Jeszcze zanim Rada Miasta przesądziła o losie górek czechowskich aktywiści zapowiedzieli wykupienie reklam z nazwiskami radnych, którzy zagłosują za dokumentem umożliwiającym budowę bloków na dawnym poligonie.

Gdy taki dokument został uchwalony przez radnych, aktywiści zrobili zrzutkę na billboardy i pokazali w internecie ich projekty. Użyte tam słowa, że radni „działali na szkodę Lublina” tak ubodły część samorządowców, że wezwali działaczkę ruchu do „zaprzestania naruszania dóbr osobistych” i zagrozili pozwem z żądaniem wpłaty 100 tys. zł na hospicjum. Po tym ruchu radnych aktywiści zaczęli się skarżyć na to, że nie mogą znaleźć firmy, która weźmie zlecenie na druk i ekspozycję plakatów. Umówiona już lubelska agencja Maik zrezygnowała, a jej szef tłumaczył, że tak radzili mu prawnicy. Ostatecznie zlecenie wzięła agencja spoza Lublina, Ströer Media.

Aktywiści chcą chwalić

W internecie pojawił się już projekt kolejnego plakatu, tym razem zatytułowanego „Ściana chwały”. Lubelski Ruch Miejski deklaruje, że gotów jest wykupić takie reklamy i umieścić na nich nazwiska radnych, którzy spełnią jego oczekiwania. Chodzi m.in. o przyjęcie uchwały wprowadzającej w Lublinie tzw. standardy urbanistyczne, co miałoby ograniczyć inwestorom możliwości korzystania ze specustawy zwanej „lex deweloper”.

Słynna ustawa pozwala budować bloki mieszkalne wbrew planom zagospodarowania, o ile pozwolą na to radni (na razie konsekwentnie odmawiają), a w mieście wielkości Lublina deweloperzy mogą wnioskować o zgodę na budynki mające do 13 pięter. Ta sama ustawa pozwala samorządom ustalić na swoim terenie ograniczenia możliwej wysokości budynków, czy minimalnej liczby miejsc parkingowych mających przypadać na nowe mieszkania. Takie ograniczenia wpisuje się właśnie do „standardów”.

Ratusz: już to ustalamy

– W Wydziale Planowania trwają prace nad zapisami projektu uchwały dotyczącej standardów urbanistycznych – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina i dodaje, że urzędnicy konsultowali projekt ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich oraz Lubelską Okręgową Izbą Architektów.

– Projekt został przedstawiony w marcu na posiedzeniu Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Komisja odroczyła opiniowanie projektu uchwały, aby przeanalizować realne skutki niestosowania standardów – informuje rzeczniczka. Dodaje, że w międzyczasie ustawa „lex deweloper” została nieco zmodyfikowana przez parlament, a zmiany „wymagają analizy”. – W najbliższym czasie projekt Lokalnych Standardów Urbanistycznych może być ponownie skierowany do zaopiniowania przez MKUA.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 132

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 września 2019 r. o 17:35
+126
Brawo!!! Teraz tylko referendum w sprawie odwołania prezydenta i radnych.
Avatar
abc / 9 września 2019 r. o 17:43
+36
Brawo!!! Teraz tylko referendum w sprawie odwołania prezydenta i radnych.
 Z czego się pajacu cieszysz? Chcesz u władzy prezydenta wchodzącego bez mydła księdzu w du.pę? Chcesz takiego, który będzie wysyłał pieniądze do lubelskiego odpowiednika toruńskiego biznesmena? Chcesz takiego, który bedzie budował kolejne kościoły oraz szkoły katolickie zamiast remontować drogi? Spadaj gnomie.
Avatar
Gość / 9 września 2019 r. o 17:45
+35
Ale typ sobie plusy nabija xd
Avatar
Gość / 9 września 2019 r. o 17:39
+33
Brawa dla Smagi. Artykuł numer 45 o billboardach odfajkowany.
Avatar
komu plusika przy komentarzu? / 9 września 2019 r. o 17:45
+32
Brawo!!! Teraz tylko referendum w sprawie odwołania prezydenta i radnych.
 postaw sobie od razu 200 plusikóww, pisowski czopku haha
Avatar
Gość / 9 września 2019 r. o 20:46
+31
To referendum to była tylko przykrywka, która nie wyszła. Decyzję o losie Górek podjęto już dużo wcześniej (prawdopodobnie jeszcze przed wyborami samorządowymi). Jak ktoś nie wierzy to niech sobie pojedzie na Poligonową (i dalej na Obrońców Września) i zobaczy jak wygląda ulica. Wszędzie są porobione prawoskręty i wjazdy na teren Górek Czechowskich (na razie zaślepione). Projektując te ulice już wiedziano, że teren ten zostanie zabudowany. Teraz próbuje się to wszystko przykryć wynajmując płatne trolle, które próbują odwrócić uwagę i bredzą o PiSie.
Avatar
nierzetelne billboardy / 9 września 2019 r. o 17:41
+31
Zabudowany będzie tylko niewielki kawałek Górek. Na 75 hektarach ma powstać park dla mieszkańców!
Avatar
Gość / 9 września 2019 r. o 17:35
+31
No i można pozwać bo nie za zabudową Górek Czechowskich a za częściową zabudową ;)
Avatar
komu plusika przy komentarzu? / 9 września 2019 r. o 17:52
+30
Brawo!!! Teraz tylko referendum w sprawie odwołania prezydenta i radnych.
postaw sobie od razu 200 plusikóww, pisowski czopku haha
 100 już blisko, dawaj dawaj pisowski trolliku, klikaj szybko bo nie będzie premii
Avatar
żaden wstyd / 9 września 2019 r. o 17:43
+30
Ci radni spowodowali, że zamiast podpalanego co roku śmietniska, będzie nowoczesna zabudowa w otoczeniu wielkiego naturalistycznego parku
Avatar
Ala / 20 września 2019 r. o 23:13
+2
GÓRKI czechowskie - będziemy pamiętać przy urnach!
Avatar
az / 16 września 2019 r. o 07:57
0
Ci radni poparli rozwój Lublina. Myślę, że jakiś interes i to nie o ochronę przyrody chodzi ,mają ci pieniacze z górek. Może ktoś zna temat?
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 06:42
+2
"Wstyd, obciach , bylejakość , obłuda, niszczenie Polski to PiS!!!" NISZCZENIE POLSKI TO PoPis Pełowcu
Avatar
Gość / 13 września 2019 r. o 19:15
-2
Wstyd, obciach , bylejakość , obłuda, niszczenie Polski to PiS!!!
Avatar
Gość / 12 września 2019 r. o 12:23
+9
Hej radni ze ściany wstydu. wiecie, ze jest inny tak samo łatwy sposób zarabiania pieniędzy. I jest o wiele mniej wstydliwy niż głosowanie tak jak chce deweloper. Idźcie wieczorami pod latarnie! I wy szybko i łatwo zarobicie i wstyd będzie mniejszy!!!
Avatar
Gość / 12 września 2019 r. o 09:42
+6
"Największy wstyd to być pisowcem." NAJWIĘKSZY WSTYD TO BYĆ DEBILEM I PRZEKUPNĄ KUR.WĄ.A na marginesie to walę PoPisy...
Avatar
Gość / 12 września 2019 r. o 09:16
+10
MARCIN NOWAK to,że umyłeś rączki jak Piłat nie znaczy,że jesteś oki...Sory,ale liczyłem,ze chociaż ty coś zrobisz no,ale zachowanie ciepłej posadki jest ważniejsze niż dobro ogółu.
Avatar
Gość / 12 września 2019 r. o 09:12
+5
"pisowskich trolli uprasza się o zaprzestanie spamu na forum DW!" DEWELO-mPOwskich troli uprasza się o zaprzestanie spamu na forum DW!!!
Avatar
Japolan / 10 września 2019 r. o 18:03
+6
Oooooooooooo, Japolan opłacony pisowski kundel dalej ujada
Błędnie traktujecie mnie jako swą rodzinę - bo jestem człowiekiem. Szukajcie dalej. Być może pomoże wam jakiś specjalista (ale chyba nie ze schroniska dla zwierząt).
Avatar
propaganda i hejt w komentarzach / 10 września 2019 r. o 17:33
-10
pisowskich trolli uprasza się o zaprzestanie spamu na forum DW!
Zobacz wszystkie komentarze 132

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wiadomo ile kosztowała ostatnia doba odśnieżania Lublina

Wiadomo ile kosztowała ostatnia doba odśnieżania Lublina

Ponad pół miliona złotych kosztowała miejską kasę ostatnia doba odśnieżania Lublina. Był to był najdroższy dzień tego sezonu.

Koronawirus Lubelskie, 26 stycznia: Dużo nowych zakażeń w dwóch miastach

Koronawirus Lubelskie, 26 stycznia: Dużo nowych zakażeń w dwóch miastach

W województwie lubelskim mamy 336 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 26 stycznia 2021 r. Zmarło 18 osób.

Pizza jako ulubione i najczęściej wybierane danie w ramach "cheat day"

Pizza jako ulubione i najczęściej wybierane danie w ramach "cheat day"

Trenowanie na siłowni to pasja, która wymaga poświęcenia jej sporej ilości czasu oraz wielu wyrzeczeń. Czas potrzebny jest oczywiście na odpowiednio dobrany trening, natomiast wyrzeczenia, to już inna historia, która wiąże się z jedzeniem. A jak wiadomo, w przypadku treningu na siłowni, to właśnie jedzenie odpowiada za efekty, jakie na niej osiągamy. Trening to tylko dodatek, który ma za zadanie wysyłanie bodźców do mięśni, aby te rosły. Paliwo, które do nich płynie, pochodzi jednak z diety - im lepsza dieta, tym lepsze wyniki.

Koronawirus w Polsce: Zmarły 264 osoby z infekcją Covid-19

Koronawirus w Polsce: Zmarły 264 osoby z infekcją Covid-19

W Polsce mamy 4 604 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 26 stycznia 2021 r.

Lubelskie: Najważniejsze drogi są przejezdne. Ale jest bardzo ślisko

Lubelskie: Najważniejsze drogi są przejezdne. Ale jest bardzo ślisko

Drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Tylko na niektórych zalega błoto pośniegowe. Niespodzianki w postaci zasp czekają na kierowców we wschodniej i południowej części regionu, na drogach wojewódzkich. Uwaga, jest ślisko!

Jak wybrać odpowiednią firmę sprzątającą z Lublina?

Jak wybrać odpowiednią firmę sprzątającą z Lublina?

Korzystanie z usług firm sprzątających to dla wielu osób i firm w Lublinie coraz powszechniejsza praktyka. Zleceniodawcy prywatni mogą w ten sposób oszczędzić czas i energię na wykonywanie przyjemniejszych zadań, oddając się w tym czasie swoim pasjom lub realizując inne obowiązki. Firmy zaś mogą realizować podstawowe zadania związane z utrzymaniem czystości przy użyciu dopasowanych rozwiązań, jednocześnie redukując koszty samodzielnego wykonywania prac porządkowych. Nim jednak nastąpi decyzja o wyborze odpowiedniej firmy sprzątającej, pojawia się pytanie: jak wybrać odpowiednią firmę sprzątającą, by nie żałować decyzji? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas tego procesu:

PGE Dystrybucja ma nowego prezesa. Poprzedni dorobi do pensji u Jacka Sasina

PGE Dystrybucja ma nowego prezesa. Poprzedni dorobi do pensji u Jacka Sasina

Jarosław Kwasek z Radzynia Podlaskiego został nowym prezesem PGE Dystrybucji. Zastąpił Marcina Kowalczyka, który po odejściu na stanowisko szefa gabinetu politycznego ministra Jacka Sasina właśnie został powołany do rad nadzorczych dwóch państwowych spółek.

Zmiany w SP 5 w Kraśniku. Szykuje się uczniowska przeprowadzka

Zmiany w SP 5 w Kraśniku. Szykuje się uczniowska przeprowadzka

Miasto Kraśnik szuka oszczędności i chce, żeby młodsi uczniowie z „piątki” dołączyli do starszych kolegów. Zamiana adresu z al. Niepodległości 54 na ul. ks. Popiełuszki 1 ma także polepszyć warunki w jakich uczą się dzieci. Jeśli radni się zgodzą, ruszy cała machina przeprowadzek, bo zwolnione przestrzenie nie będą stały puste.

18-latka z Zamościa zatrudniła się jako kurier. Teraz będzie miała duże kłopoty

18-latka z Zamościa zatrudniła się jako kurier. Teraz będzie miała duże kłopoty

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o udział w oszustwie metodą "na policjanta". 18-latka z Zamościa zatrudniła się jako kurier i pomagała w przestępczym procederze.

MKS Perła Lublin zagra dziś z Młynami Stoisław Koszalin

MKS Perła Lublin zagra dziś z Młynami Stoisław Koszalin

Początek meczu w hali Globus o godzinie 18

Lublin: Utknęli w zaspie na Mrówczej. „Pług jedzie do nas już dwie godziny”
Alarm 24
galeria

Lublin: Utknęli w zaspie na Mrówczej. „Pług jedzie do nas już dwie godziny”

– Dzwoniliśmy, gdzie tylko się dało, ale nadal czekamy na pomoc – skarży się nam Czytelniczka, która wraz z mężem utknęła samochodem na zasypanej śniegiem ul. Mrówczej.

Była nauczycielka historii w sobotę straci dach nad głową. Może ktoś się zlituje
Alarm 24

Była nauczycielka historii w sobotę straci dach nad głową. Może ktoś się zlituje

Cała trójka - pani Grażyna, ukochany kot Maciek i pies Rufik – w sobotę tracą dach nad głową. Dosłownie. Walcząca z nowotworem kobieta jest w rozpaczy. – Chyba pójdę spać na dworzec – mówi przez łzy.

Tak złodzieje wykorzystują pandemię. W maseczkach czują się bezkarni
Wideo
film

Tak złodzieje wykorzystują pandemię. W maseczkach czują się bezkarni

Złodzieje zaczęli wykorzystywać pandemię i kradną coraz więcej i coraz zuchwalej. Zamaskowani, jak reszta społeczeństwa, nie budzą niczyich podejrzeń.

Lublin: linie podmiejskie wróciły na trasy

Lublin: linie podmiejskie wróciły na trasy

Mieszkańcy Smug oraz Kawki znów mogą już korzystać z podmiejskich linii autobusowych, których trasy skrócono wczoraj z powodu zasypanych dróg.

Dobre informacje ws. skuteczności szczepionki Pfizera w Izraelu
film

Dobre informacje ws. skuteczności szczepionki Pfizera w Izraelu

Mniej niż 0,01 proc. osób, które w Izraelu otrzymały obie dawki szczepionki przeciw Covid-19 firmy Pfizer, zakaziło się koronawirusem - dowodzą wstępne dane ws. skuteczności tego środka, przedstawione w poniedziałek w komunikacie przez izraelską organizację ochrony zdrowia Maccabi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.