Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 kwietnia 2013 r.
18:35
Edytuj ten wpis

Ściśle tajny inwestor, czyli operacja Volkswagen w Lublinie

0 19 A A
W hali przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie miał powstawać samochód dostawczy LD-100. Niestety, skończył
W hali przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie miał powstawać samochód dostawczy LD-100. Niestety, skończył

Niemiecki potentat motoryzacyjny uruchomi fabrykę w Lublinie? Takie informacje krążą po stolicy. Sprawę ma osobiście pilotować wicepremier Janusz Piechociński.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Co jakiś czas inwestorzy z branży motoryzacyjnej interesują się "nową halą” montażową po byłym Daewoo Motor Polska. Od lat stoi pusta i czeka na inwestora.

W piątkowym wydaniu Pulsu Biznesu pojawiła się informacja, że w Lublinie może zainwestować Volkswagen. Firma rozważa lokalizację nowej inwestycji w Polsce lub w Turcji. Chodzi o produkcję samochodów o masie do 3,5 tony.

Nieoficjalne rozmowy w tej sprawie mogą się toczyć na szczeblu rządowym, pod okiem wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Według Pulsu Biznesu, "wysoki urzędnik potwierdza, że chodzi o VW”.

– Choć do decyzji jeszcze daleko, to już samo zainteresowanie Niemców Lublinem jest dużą niespodzianką, bo dotychczas wszystkie duże inwestycje motoryzacyjne trafiały do południowo-zachodniej Polski – komentuje rozmówca PB.

Tymczasem nastroje chłodzi Wojciech Drzewiecki, szef instytutu "Samar”, monitorującego rynek motoryzacyjny.

– Moim zdaniem, na razie nie ma szans na taką inwestycję w Lublinie. Volkswagen wprawdzie szuka lokalizacji dla nowej fabryki, ale z chłonnym rynkiem wewnętrznym. W Polsce takiego rynku nie ma – ocenia Drzewiecki.

– O Volkswagenie nic nie wiem. Co dwa miesiące dostaję pytania o "nową halę”. Do 6 maja czekam na odpowiedź kolejnego potencjalnego inwestora. Ale nic więcej nie mogę powiedzieć – dodaje Leszek Liszcz, syndyk Masy Upadłości po Daewoo Motor Polska.

– Nie komentujemy tej sprawy – ucina Tomasz Tonder z Volkswagen Polska.

– Dla nas taka inwestycja byłaby rewelacyjna – ocenia Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w lubelskim Ratuszu. – Chcielibyśmy zachęcić Volkswagena, zwłaszcza że w Lublinie działają już firmy dostarczające komponenty do samochodów tego producenta, np. resory czy układy paliwowe.

Może to być jeden z argumentów, przemawiających za ulokowaniem nowej montowni właśnie u nas.
W Poznaniu VW produkuje miejskie samochody dostawcze Caddy, Caddy Maxi i Transporter T5. W Polkowicach koncern ma fabrykę silników.

\"Inwestorów” było wielu

Minister gospodarki Janusz Piechociński pod koniec stycznia tego roku zapowiadał wizytę tajemniczej delegacji inwestora z Azji, który byłby zainteresowany montażem w Polsce małolitrażowych samochodów osobowych. W grę wchodził Lublin. Mówiło się także o inwestorze z Chin oraz japońskiej Maździe.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ff / 12 grudnia 2013 r. o 12:41
0

Będzie rewelacyjnie jeśli wogóle uda się ich ściągnąć do Polski, ale nie ma szans na powstanie tej fabryki VW w Polsce wschodniej. W grę wchodzi pomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie.

Avatar
lubliniak / 24 kwietnia 2013 r. o 12:12
0
[quote name='Andre' timestamp='1366724321' post='761835']
Każdy kto narzeka na to, co się teraz dzieje w Lublinie, ma ode mnie strzał z prawego...
Jest taka część pasożytów, którzy sami nigdy NIC nie osiągnęli, którzy będą pluć choćby im w rękę pieniądze dano. To co się teraz dzieje w Lublinie zasługuje na ogromne uznanie, a za narzekanie bez wskazania alternatywnych, lepszych rozwiązań powinno się ucinać języki. Jak do tej pory nikt lepiej nie rządził miastem, a już trochę tych ekip było.
Pozdro
[/quote]

TE WIEJSKI GŁUPEK moze ja ci poprawie z lewej to zaczniesz pisać z sensem. A co takie go w Lublinie się dzieje ? Drogi na kredyt budują ? Galerie hadlowe ? A może biedronki czy lidle. Jaki tu przemysł przyszedł w ostatnich 10 latach ? ZADEN. Wiec pajacu nie pisz bzdur. Widać jesteś bezmyślnym lemingiem.
Ta fabryka to mżonki realia są takie ze mamy najwieksze bezorobocie poza podkarpaciem w Polsce, Płace realne są na poziomie ok 1600zł -2000zł netto /m-c. Tu kompletnie nic sie nie dzieje.
[quote name='Andre' timestamp='1366724321' post='761835']
Każdy kto narzeka na to, co się teraz dzieje w Lublinie, ma ode mnie strzał z prawego...
Jest taka część pasożytów, którzy sami nigdy NIC nie osiągnęli, którzy będą pluć choćby im w rękę pieniądze dano. To co się teraz dzieje w Lublinie zasługuje na ogromne uznanie, a za narzekanie bez wskazania alternatywnych, lepszych rozwiązań powinno się ucinać języki. Jak do tej pory nikt lepiej nie rządził miastem, a już trochę tych ekip było.
Pozdro
rozwiń
Avatar
Brabara Ubryk / 24 kwietnia 2013 r. o 11:29
0
W Lublinie może powstać co najwyżej fabryka słomianych strzech bo to nasza lubelska specjalność.Niedawno nie wydano zgody na budowę stumetrowych wieżowców w dawnej zajezdni MPK na al.Kraśnieckiej bo to niby nie lubelskie,takie jakieś obce.No i mamy to co mamy,czyli właściwie nic na co sami sobie zapracowaliśmy.Absurd goni absurd.Na ul.Sądowej powstaje hotel w miejscu wyburzonej kamienicy która zabytkiem nie była ale jakiś geniusz zdecydował żeby zachować ścianę frontową za która powstanie ściana szklana a dopiero za nią właściwy obiekt.To jest cyrk pure nonsensu,to jest możliwe tylko tutaj bo tutaj jest Lublin,macierz i ostoja PiSu.
W Lublinie może powstać co najwyżej fabryka słomianych strzech bo to nasza lubelska specjalność.Niedawno nie wydano zgody na budowę stumetrowych wieżowców w dawnej zajezdni MPK na al.Kraśnieckiej bo to niby nie lubelskie,takie jakieś obce.No i mamy to co mamy,czyli właściwie nic na co sami sobie zapracowaliśmy.Absurd goni absurd.Na ul.Sądowej powstaje hotel w miejscu wyburzonej kamienicy która zabytkiem nie była ale jakiś geniusz zdecydował żeby zachować ścianę frontową za która powstanie ściana szklana a dopiero za nią właściwy obiekt.To je... rozwiń
Avatar
Olo / 24 kwietnia 2013 r. o 08:38
0
Będzie tajemniczy inwestor z Kataru,taki od TUSKA, tradycyjnie.bu.ha.ha.ha ,albo oblukal teraz kogoś z Nigerii. Robią komuchy sobie z was jaja.
Avatar
llubellak@op.pl / 24 kwietnia 2013 r. o 08:33
0
super, że coś się dzieje w tym naszym mieście. zawsze byłem optymistą czego dowodzą moje wcześniejsze wpisy ale z tym VW bym nie był taki pewny. z doświadczenia wiadomo, że duzi inwestorzy suma sumarum przechodzą bokiem Lublina. za biedni jesteśmy i za daleko od dobrej infrastruktury. Mimo wszystko w końcu coś się zaczęło dziać, strefa ekonomiczna rośnie, powoli bo powoli ale rośnie, każde miejsce pracy jest na wagę złota, bo jedno miejsce pracy w przemyśle to 3 po za przemysłem!
niedawno zawitał do nas niemiecki inwestor z silnikami a to dobrze rokuje, bo w ślad za nimi mogą pójść jego kooperanci.

mam pytanie do znawców tematu, gdzie można przeczytać o inwestycji Sulzer i o Cormayu?

pozdrawiam zdrowo myślących
super, że coś się dzieje w tym naszym mieście. zawsze byłem optymistą czego dowodzą moje wcześniejsze wpisy ale z tym VW bym nie był taki pewny. z doświadczenia wiadomo, że duzi inwestorzy suma sumarum przechodzą bokiem Lublina. za biedni jesteśmy i za daleko od dobrej infrastruktury. Mimo wszystko w końcu coś się zaczęło dziać, strefa ekonomiczna rośnie, powoli bo powoli ale rośnie, każde miejsce pracy jest na wagę złota, bo jedno miejsce pracy w przemyśle to 3 po za przemysłem!
niedawno zawitał do nas niemiecki inwestor z silnik... rozwiń
Avatar
mar / 23 kwietnia 2013 r. o 17:14
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1366709559' post='761482']
A wystarczyło zwyczajnie nie rozwalać Intralla, do właściciela którego należała też hala LD-100 i byłyby i miejsca pracy, i inwestor, który płacił wysokie podatki do miasta! Ale nie podobało się niektórym,że to Rosjanie, to firmę rozwalili, a teraz chwalą się,ze niby to VW przyjdzie. Prędzej mi kaktus wyrośnie!
[/quote]

to szykuj reke , ld-100 zabrali do angli nie rosjanie
Avatar
Andre / 23 kwietnia 2013 r. o 15:38
0
Każdy kto narzeka na to, co się teraz dzieje w Lublinie, ma ode mnie strzał z prawego...
Jest taka część pasożytów, którzy sami nigdy NIC nie osiągnęli, którzy będą pluć choćby im w rękę pieniądze dano. To co się teraz dzieje w Lublinie zasługuje na ogromne uznanie, a za narzekanie bez wskazania alternatywnych, lepszych rozwiązań powinno się ucinać języki. Jak do tej pory nikt lepiej nie rządził miastem, a już trochę tych ekip było.
Pozdro
Avatar
tedy / 23 kwietnia 2013 r. o 13:54
0
POchwwcy mieli marzenia o zielonej wyspie o szacunku o inaczej myślących okulturze o obniżce podatków o standartach w rządzeniu z tych marzeń ostał sie ino hujokot, i drzewiecki z małżonką i chlebowski z rosołem a i jeszcze cmentarz z sobiesiakiem ibida polaków
Avatar
Andrzej / 23 kwietnia 2013 r. o 11:32
0
A wystarczyło zwyczajnie nie rozwalać Intralla, do właściciela którego należała też hala LD-100 i byłyby i miejsca pracy, i inwestor, który płacił wysokie podatki do miasta! Ale nie podobało się niektórym,że to Rosjanie, to firmę rozwalili, a teraz chwalą się,ze niby to VW przyjdzie. Prędzej mi kaktus wyrośnie!
Avatar
Arff / 23 kwietnia 2013 r. o 11:19
0
[quote name='OM' timestamp='1366707166' post='761472']
Bardzo razi takie niedouczenie i niedoinformowanie.
Jeśli interesujesz się tak inwestycjami w Lublinie i bliski Ci jest problem cukrowni to dowiedz się więcej. Proponuję zapoznać się z faktami i decyzjami aktualnego prezydenta Krzysztofa Żuka ...
[/quote]

Doskonale znam historię zamknięcia cukrowni i to od wewnętrznej strony Pokrótce... Decyzja została podjęta na podstawie dyrektywy unijnej ograniczającej produkcję cukru w państwach członkowskich, decyzja podjęta została w 2006 roku w centrali państwa... Do wyboru było zamkniecie cukrowni w Toruniu oraz w Lublinie, ale lobby toruńskie w ówczesnej władzy było tak silne, że Lublin nie miał szans, mimo że nasza cukrowania była znacznie nowocześniejsza i wydolna produkcyjnie... Mógłbyś chociaż poglądowo powiedzieć o co Ci chodzi?

A jeśli chodzi o decyzje Żuka to bardzo chętnie się dowiem o co Ci chodzi... Z racji zainteresowań w polityce znam niemal wszystkie jego decyzje oraz plany na przyszłość, śledzę niemal wszystkie sesje rady miasta, znam dokonania oraz poglądy każdego radnego z osobna...
[quote name='OM' timestamp='1366707166' post='761472']
Bardzo razi takie niedouczenie i niedoinformowanie.
Jeśli interesujesz się tak inwestycjami w Lublinie i bliski Ci jest problem cukrowni to dowiedz się więcej. Proponuję zapoznać się z faktami i decyzjami aktualnego prezydenta Krzysztofa Żuka ...
[/quote]

Doskonale znam historię zamknięcia cukrowni i to od wewnętrznej strony Pokrótce... Decyzja została podjęta na podstawie dyrektywy unijnej ograniczającej produkcję cukru w państwach... rozwiń
Avatar
ff / 12 grudnia 2013 r. o 12:41
0

Będzie rewelacyjnie jeśli wogóle uda się ich ściągnąć do Polski, ale nie ma szans na powstanie tej fabryki VW w Polsce wschodniej. W grę wchodzi pomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie.

Avatar
lubliniak / 24 kwietnia 2013 r. o 12:12
0
[quote name='Andre' timestamp='1366724321' post='761835']
Każdy kto narzeka na to, co się teraz dzieje w Lublinie, ma ode mnie strzał z prawego...
Jest taka część pasożytów, którzy sami nigdy NIC nie osiągnęli, którzy będą pluć choćby im w rękę pieniądze dano. To co się teraz dzieje w Lublinie zasługuje na ogromne uznanie, a za narzekanie bez wskazania alternatywnych, lepszych rozwiązań powinno się ucinać języki. Jak do tej pory nikt lepiej nie rządził miastem, a już trochę tych ekip było.
Pozdro
[/quote]

TE WIEJSKI GŁUPEK moze ja ci poprawie z lewej to zaczniesz pisać z sensem. A co takie go w Lublinie się dzieje ? Drogi na kredyt budują ? Galerie hadlowe ? A może biedronki czy lidle. Jaki tu przemysł przyszedł w ostatnich 10 latach ? ZADEN. Wiec pajacu nie pisz bzdur. Widać jesteś bezmyślnym lemingiem.
Ta fabryka to mżonki realia są takie ze mamy najwieksze bezorobocie poza podkarpaciem w Polsce, Płace realne są na poziomie ok 1600zł -2000zł netto /m-c. Tu kompletnie nic sie nie dzieje.
[quote name='Andre' timestamp='1366724321' post='761835']
Każdy kto narzeka na to, co się teraz dzieje w Lublinie, ma ode mnie strzał z prawego...
Jest taka część pasożytów, którzy sami nigdy NIC nie osiągnęli, którzy będą pluć choćby im w rękę pieniądze dano. To co się teraz dzieje w Lublinie zasługuje na ogromne uznanie, a za narzekanie bez wskazania alternatywnych, lepszych rozwiązań powinno się ucinać języki. Jak do tej pory nikt lepiej nie rządził miastem, a już trochę tych ekip było.
Pozdro
rozwiń
Avatar
Brabara Ubryk / 24 kwietnia 2013 r. o 11:29
0
W Lublinie może powstać co najwyżej fabryka słomianych strzech bo to nasza lubelska specjalność.Niedawno nie wydano zgody na budowę stumetrowych wieżowców w dawnej zajezdni MPK na al.Kraśnieckiej bo to niby nie lubelskie,takie jakieś obce.No i mamy to co mamy,czyli właściwie nic na co sami sobie zapracowaliśmy.Absurd goni absurd.Na ul.Sądowej powstaje hotel w miejscu wyburzonej kamienicy która zabytkiem nie była ale jakiś geniusz zdecydował żeby zachować ścianę frontową za która powstanie ściana szklana a dopiero za nią właściwy obiekt.To jest cyrk pure nonsensu,to jest możliwe tylko tutaj bo tutaj jest Lublin,macierz i ostoja PiSu.
W Lublinie może powstać co najwyżej fabryka słomianych strzech bo to nasza lubelska specjalność.Niedawno nie wydano zgody na budowę stumetrowych wieżowców w dawnej zajezdni MPK na al.Kraśnieckiej bo to niby nie lubelskie,takie jakieś obce.No i mamy to co mamy,czyli właściwie nic na co sami sobie zapracowaliśmy.Absurd goni absurd.Na ul.Sądowej powstaje hotel w miejscu wyburzonej kamienicy która zabytkiem nie była ale jakiś geniusz zdecydował żeby zachować ścianę frontową za która powstanie ściana szklana a dopiero za nią właściwy obiekt.To je... rozwiń
Avatar
Olo / 24 kwietnia 2013 r. o 08:38
0
Będzie tajemniczy inwestor z Kataru,taki od TUSKA, tradycyjnie.bu.ha.ha.ha ,albo oblukal teraz kogoś z Nigerii. Robią komuchy sobie z was jaja.
Avatar
llubellak@op.pl / 24 kwietnia 2013 r. o 08:33
0
super, że coś się dzieje w tym naszym mieście. zawsze byłem optymistą czego dowodzą moje wcześniejsze wpisy ale z tym VW bym nie był taki pewny. z doświadczenia wiadomo, że duzi inwestorzy suma sumarum przechodzą bokiem Lublina. za biedni jesteśmy i za daleko od dobrej infrastruktury. Mimo wszystko w końcu coś się zaczęło dziać, strefa ekonomiczna rośnie, powoli bo powoli ale rośnie, każde miejsce pracy jest na wagę złota, bo jedno miejsce pracy w przemyśle to 3 po za przemysłem!
niedawno zawitał do nas niemiecki inwestor z silnikami a to dobrze rokuje, bo w ślad za nimi mogą pójść jego kooperanci.

mam pytanie do znawców tematu, gdzie można przeczytać o inwestycji Sulzer i o Cormayu?

pozdrawiam zdrowo myślących
super, że coś się dzieje w tym naszym mieście. zawsze byłem optymistą czego dowodzą moje wcześniejsze wpisy ale z tym VW bym nie był taki pewny. z doświadczenia wiadomo, że duzi inwestorzy suma sumarum przechodzą bokiem Lublina. za biedni jesteśmy i za daleko od dobrej infrastruktury. Mimo wszystko w końcu coś się zaczęło dziać, strefa ekonomiczna rośnie, powoli bo powoli ale rośnie, każde miejsce pracy jest na wagę złota, bo jedno miejsce pracy w przemyśle to 3 po za przemysłem!
niedawno zawitał do nas niemiecki inwestor z silnik... rozwiń
Avatar
mar / 23 kwietnia 2013 r. o 17:14
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1366709559' post='761482']
A wystarczyło zwyczajnie nie rozwalać Intralla, do właściciela którego należała też hala LD-100 i byłyby i miejsca pracy, i inwestor, który płacił wysokie podatki do miasta! Ale nie podobało się niektórym,że to Rosjanie, to firmę rozwalili, a teraz chwalą się,ze niby to VW przyjdzie. Prędzej mi kaktus wyrośnie!
[/quote]

to szykuj reke , ld-100 zabrali do angli nie rosjanie
Avatar
Andre / 23 kwietnia 2013 r. o 15:38
0
Każdy kto narzeka na to, co się teraz dzieje w Lublinie, ma ode mnie strzał z prawego...
Jest taka część pasożytów, którzy sami nigdy NIC nie osiągnęli, którzy będą pluć choćby im w rękę pieniądze dano. To co się teraz dzieje w Lublinie zasługuje na ogromne uznanie, a za narzekanie bez wskazania alternatywnych, lepszych rozwiązań powinno się ucinać języki. Jak do tej pory nikt lepiej nie rządził miastem, a już trochę tych ekip było.
Pozdro
Avatar
tedy / 23 kwietnia 2013 r. o 13:54
0
POchwwcy mieli marzenia o zielonej wyspie o szacunku o inaczej myślących okulturze o obniżce podatków o standartach w rządzeniu z tych marzeń ostał sie ino hujokot, i drzewiecki z małżonką i chlebowski z rosołem a i jeszcze cmentarz z sobiesiakiem ibida polaków
Avatar
Andrzej / 23 kwietnia 2013 r. o 11:32
0
A wystarczyło zwyczajnie nie rozwalać Intralla, do właściciela którego należała też hala LD-100 i byłyby i miejsca pracy, i inwestor, który płacił wysokie podatki do miasta! Ale nie podobało się niektórym,że to Rosjanie, to firmę rozwalili, a teraz chwalą się,ze niby to VW przyjdzie. Prędzej mi kaktus wyrośnie!
Avatar
Arff / 23 kwietnia 2013 r. o 11:19
0
[quote name='OM' timestamp='1366707166' post='761472']
Bardzo razi takie niedouczenie i niedoinformowanie.
Jeśli interesujesz się tak inwestycjami w Lublinie i bliski Ci jest problem cukrowni to dowiedz się więcej. Proponuję zapoznać się z faktami i decyzjami aktualnego prezydenta Krzysztofa Żuka ...
[/quote]

Doskonale znam historię zamknięcia cukrowni i to od wewnętrznej strony Pokrótce... Decyzja została podjęta na podstawie dyrektywy unijnej ograniczającej produkcję cukru w państwach członkowskich, decyzja podjęta została w 2006 roku w centrali państwa... Do wyboru było zamkniecie cukrowni w Toruniu oraz w Lublinie, ale lobby toruńskie w ówczesnej władzy było tak silne, że Lublin nie miał szans, mimo że nasza cukrowania była znacznie nowocześniejsza i wydolna produkcyjnie... Mógłbyś chociaż poglądowo powiedzieć o co Ci chodzi?

A jeśli chodzi o decyzje Żuka to bardzo chętnie się dowiem o co Ci chodzi... Z racji zainteresowań w polityce znam niemal wszystkie jego decyzje oraz plany na przyszłość, śledzę niemal wszystkie sesje rady miasta, znam dokonania oraz poglądy każdego radnego z osobna...
[quote name='OM' timestamp='1366707166' post='761472']
Bardzo razi takie niedouczenie i niedoinformowanie.
Jeśli interesujesz się tak inwestycjami w Lublinie i bliski Ci jest problem cukrowni to dowiedz się więcej. Proponuję zapoznać się z faktami i decyzjami aktualnego prezydenta Krzysztofa Żuka ...
[/quote]

Doskonale znam historię zamknięcia cukrowni i to od wewnętrznej strony Pokrótce... Decyzja została podjęta na podstawie dyrektywy unijnej ograniczającej produkcję cukru w państwach... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero
galeria
film

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero

Siódmy występ przed własną publicznością mają za sobą koszykarze z Lublina. Niestety, ciągle pozostają bez zwycięstwa w hali Globus. W czwartek Polski Cukier Pszczółka Start musiała uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Arged BM Stal wygrała 88:77. Goście świetnie spisali się zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 26:10.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!