Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2019 r.
18:46

Sędzia zawieszony za wykonanie wyroku unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Manifestacja solidarności w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora toma
49 177 A A

Kilkaset osób pojawiło się na manifestacji „Solidarnie z sędziami” w niedzielę po południu przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ten dzień nie jest taki smutny, kiedy widzę, jak dużo osób tu przyszło – mówiła sędzia Sądu Rejonowego w Lublinie Monika Płoska-Pecio, dziękując zgromadzonym w imieniu środowiska sędziowskiego. – Składając ślubowanie obiecaliśmy stać na straży prawa i orzekać niezawiśle i zgodnie z własnym sumieniem. Nie wyobrażam sobie, abym ja, czy moi koledzy i koleżanki nie pamiętali o rocie tego przyrzeczenia. I aby ktokolwiek wywarł taką presję, by o tym ślubowaniu zapomnieć i nie postępować zgodnie z wytyczonymi zasadami.

– Rozpoczął się kolejny etap bezwzględnej walki z sędziami. Aktualna władza nie szanując wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości postanowiła złamać niezawisłych sędziów. A szykanowani są za to, że kiedyś złożyli ślubowanie – mówił szef lubelskich struktur Komitetu Obrony Demokracji adwokat Krzysztof Kamiński. – Zgromadziliśmy się tu z porywu serca, by solidarnie stanąć razem i wesprzeć polskich sędziów jako obywatele.

Na manifestacji pojawiło się też wielu lubelskich adwokatów, którzy w rękach trzymali togi z zielonymi żabotami.

– Przyszedłem z nią wspierać sędziów, z którymi na co dzień często spieram się, nie zgadzam i czasami są to spory bardzo intensywne. Ale dzisiaj mogę tylko z nimi się jednoczyć – mówił mec. Krzysztof Sokołowski.

– Te togi zakładamy na sali rozpraw, by wyrazić swój szacunek wobec organu, jakim jest polski sąd. By wyrazić poważanie wobec niezawisłego sędziego, który zakładając swoją togę z kolorem fioletowym reprezentuje majestat Rzeczpospolitej, wydaje wyroki w imieniu nas wszystkich. Dlatego zależy nam, żeby sędziowie byli powołani prawidłowo i aby byli niezawiśli. Tego nie może niszczyć żadna władza – dodał mec. Bartosz Przeciechowski.

Protesty w całej Polsce to efekt apelu Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, które donosi o szykanowaniu. Najgłośniejszy przypadek ostatnich dni dotyczy sędziego z Olsztyna Pawła Juszczyszyna, który jako pierwszy w kraju wykonał niedawny wyrok unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Krótko po tym został pozbawiony delegacji do sądu okręgowego i na miesiąc zawieszony w wykonywaniu obowiązków.

e-Wydanie

Komentarze 177

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 19:04
+49
Antypisowski dziennikarz przejechał na pasach staruszkę, autem bez ważnych badań i ubezpieczenia, bez prawa jazdy. Wyrok - niewinny. To nie kasta - to bolszewiki!!!
Avatar
Mate Ma Tyk / 1 grudnia 2019 o 18:52
+45
Kilkaset? Chyb was poniosło w obliczeniach
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 18:51
+44
Sądownictwo do wymiany.
Avatar
axc / 1 grudnia 2019 o 19:11
+41
To już na otwarcie biedry więcej przychodzi.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 18:55
+40
Nadzwyczajna kasta do likwidacji. Nawet w Indiach Brytyjczycy skasowali system kastowy.
Avatar
... / 1 grudnia 2019 o 19:05
+38
Kilkaset osób - dobry humor
Avatar
Wit Anler / 1 grudnia 2019 o 19:02
+37
nieroby wyszły na ulicę bo im za darmo nie chce dawać pieniędzy, kasta nadzwyczajna, do roboty a nie sprawy po 5-10 lat się ciągnął wszystko w *** mają
Avatar
karol / 1 grudnia 2019 o 18:57
+36
nie kłam redaktorku !!! pisz prawdę !!! połowę trzeba zawiesić !!!!
Avatar
mus / 1 grudnia 2019 o 19:13
+35
Jak widać po zdjęciach, 80% to geriatria SLD i PO. Nudzą się to i chodzą na wieczornice.
Avatar
TOMASZ / 1 grudnia 2019 o 19:10
+32
zalosne; nietykalna klika a gdzie te otumanione tlumy broniace komunistycznych prykow ludzie opamietajcie sie sady potrzebuja zmian a nie kolesi wzajemie sie wspierajacych ktorzy zalatwiaja wyroki na telefon
Avatar
arc / 3 dni temu o 09:16
+3
niech nadzwyczajna kasta dalej kradnie, rozbija się po pijaku samochodami i unika odpowiedzialności. Jeśli konstytucja mówi, że władza powinna być kontrolowana przez obywateli (wykonawcza i ustawodawcza jest przez wybory) to jak mogę kontrolować władzę sądowniczą jako obywatel? Jak sędzia coś zrobi to jego koledzy przeniosą go do sądu obok?
Avatar
Logiczne / 4 dni temu o 21:25
+4
Wszystkich sędziów politykierów wywalić na zbity pysk z zawodu
Avatar
EFEKTY GRZECHU ZANIECHANIA / 5 dni temu o 22:55
+7
To, co się teraz w Polsce dzieje to pokłosie GRZECHU zaniechania - czyli odrzuceniu przez Sejm w 1992 projektu ustawy konstytucyjnej mówiącej o : 1.Weryfikacji sędziów,prokuratorów i adwokatów z czasów PRL. 2. Powołaniu Trybunału Narodowego do osądzenia komunistów.
Avatar
Róża won stąd / 5 dni temu o 21:42
+6
.......nigdy żaden prostak nie zrozumie. jak ważne są niezawisłe i wolne od politycznych manipulacji sądy. Od samego początku prób wprowadzania zamętu w wymiarze sprawiedliwości pisałem, że tylko odmowa orzekania w okresie 2-3 tygodni w zupełności wystarczy do kompletnego paraliżu i chaosu, który nie będzie w żaden sposób obarczał ludzi walczących o prawo Polaków do bezpieczeństwa prawnego. Wyjeżdżam za 6 m-cy z kraju, ale jednak całkiem zacna ilość przyzwoitych i rozumnych ludzi tutaj pozostanie, a więc niech walczą!
 Nie podoba ci sie druga irlandia ktora zrobil ci tusk kmiotku ze musisz uciekac? A taki raj mial byc ? Dla zlodziei to I owszem byl :-)
 Nie podoba ci sie druga irlandia ktora zrobil ci tusk kmiotku ze musisz uciekac? A taki raj mial byc ? Dla zlodziei to I owszem byl :-) rozwiń
Avatar
laluś / 5 dni temu o 12:11
+6
Ten Pan z KPN co POczęstował gębę Sędziny tortem śmietankowym bo ciągnęła latami proces ZOM Owców z Wujka zdał egzamin na Obywatela III RP.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 12:08
+7
Polskie sądownictwo po 1989 r. nie zostało zdekomunizowane. Jesteśmy pod tym względem niechlubnym wyjątkiem wśród państw demokratycznych.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 12:07
+9
Sędziów, którzy w czasach stalinowskich popełniali zbrodnie sądowe, nie spotkały – poza nielicznymi wyjątkami – żadne konsekwencje." Wolna demokratyczna Polska" nigdy nie doprowadziła do ukarania przywódców totalitarnego systemu czy twórców stanu wojennego.
Avatar
BRAK DEKOMUNIZACJI W SĄDOWNICTWIE / 5 dni temu o 12:04
+9
OBNAŻAMY HIPOKRYZJĘ LEWACTWA ----   1979:  "Wspólnie z P.O.P. PZPR i Kołem Adwokatów ZSL organizowane są zebrania poświęoone tematyce politycznej (!!!). Udział w tych zebranlaoh biorą znani działacze polityczno-społeozni (!!!) jak m.in. tow.Dąbek i Zgrzywa. Członkowie Koła, poza pracą w ramach samego Koła, biorą także aktywny udział w działalności społeczno-polityoznej w innych organach 1 instancjach. I tak, kol.adw.Gostkowski jest radnym MuN i  czlonkiem Komisji tejże Rady. Kol.adw.Kośoiołko jest przewodnloząoym Woj.Komitetu o zasłużonych działaczy i społeczników należą n.in.kol. Banaszkiewioz, Wnuk i Filipowski  najbliższej kadencji, Koło zamierza coraz bardziej uaktywnić swą działalność i obejmować swym oddziaływaniem      jak najszersze kręgi adwokatów i aplikantów adwokackich" - źródlo SPRAWOZDANIE z działalności organów Izby Adwokackiej w ...---->>>> 2018"...proszę was w imieniu K*D. Nie poddawajmy się. Nie chodzi o obronę konkretnych sędziów, konkretnych sądów, przywilejów,by sądy były niezależne od każdej władzy wykonawczej, ustawodawczej, a zwłaszcza od każdego uzurpatora. " - wiarygodność protestujących ZEROWA
OBNAŻAMY HIPOKRYZJĘ LEWACTWA ----   1979:  "Wspólnie z P.O.P. PZPR i Kołem Adwokatów ZSL organizowane są zebrania poświęoone tematyce politycznej (!!!). Udział w tych zebranlaoh biorą znani działacze polityczno-społeozni (!!!) jak m.in. tow.Dąbek i Zgrzywa. Członkowie Koła, poza pracą w ramach samego Koła, biorą także aktywny udział w działalności społeczno-polityoznej w innych organach 1 instancjach. I tak, kol.adw.Gostkowski jest radn... rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 11:23
+7
O widzę, że stara nowoczesna też jest za tym "aby było tak jak było".
Avatar
zaraz,zaraz / 5 dni temu o 11:02
+7
Wolne Sądy - Wolna Polska !  PiS chce mam zrobić z Polski drugi PRL z karykaturą Demokracji ! Ale ich czas się kończy i niedługo odpowiedzą za dewastowania Polski przed Trybunałem Stanu !
 No dobrze, ale przed trybunałem stanu jest ogromna kolejka, bo jeszcze nie stanęli nawet ci co ostatnio przez 8 lat "budowali" POlskę. Wolne sądy i trybunały też wolne.
Zobacz wszystkie komentarze 177

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy 0 0

Straciliśmy wszystko, nawet wspomnienia poszły z dymem – mówi Angelika Michalska, dorosła córka pani Beaty. W czwartek samotnej matce z Miłocina spłonął dom. Sąsiedzi, urzędnicy, strażacy pospieszyli z pomocą

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców
galeria

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców 7 2

Dziś po południu nieznany sprawca uszkodził szyby i lusterka w dwóch zaparkowanych pojazdach.

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny 0 1

Można brać udział w konkursie „Anioły, gwiazdy, szopki i stroiki”. Autorzy prac mają jeszcze czas do 13 grudnia by dostarczyć je organizatorom

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski 146 15

Szymon Hołownia dziś na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku podjął decyzję w sprawie startu w wyborach. Były prowadzący Mam Talent zdecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta RP.

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 1

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 0

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 3 0

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 2

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020
Magazyn

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia] 9 6

Orszak św. Mikołaja jest dla mieszkańców Lublina okazją, by się rozerwać. Pełni też funkcję edukacyjną. Dzieci - oprócz tego, że dostaną prezenty - dowiadują się kim był święty Mikołaj.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia] 0 0

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Krispol 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia]
galeria

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia] 10 1

– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.