Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lutego 2013 r.
18:22
Edytuj ten wpis

Skandal w sądzie. Tak lekceważą człowieka

0 24 A A
Okazało się, że sędzia, która rozpoznawała sprawę, w tym czasie była w swoim pokoju. Nie zeszła jedn
Okazało się, że sędzia, która rozpoznawała sprawę, w tym czasie była w swoim pokoju. Nie zeszła jedn

Na filmie z monitoringu widać, jak Ireneusz B. przez długi czas na próżno czeka na sędziowskie orzeczenie w jego sprawie. W tym czasie pani sędzia była w swoim pokoju

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To rażące przewinienie służbowe – stwierdził wczoraj Jacek Michalski, przewodniczący sądu dyscyplinarnego. Sędzia z Lublina została potraktowana jednak wyrozumiale. Jej zachowanie uznano za wypadek mniejszej wagi i nie wymierzono jej kary.

Do nietypowej sytuacji doszło w lipcu ub. roku w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód. Ireneusz B. występował na posiedzeniu jako pokrzywdzony w sprawie o oszustwo. Na koniec sędzia zdecydowała, że po godzinie ogłosi orzeczenie. Mężczyzna w wyznaczonym czasie pojawił się przed salą rozpraw. Nikt go jednak na ogłoszenie orzeczenia nie poprosił. To, jak długo czekał, pokazał monitoring z sądowego korytarza. Nagranie było dowodem w procesie dyscyplinarnym.

Okazało się, że sędzia, która rozpoznawała sprawę, w tym czasie była w swoim pokoju. Nie zeszła jednak na salę rozpraw, żeby powiedzieć, jaką wydała decyzję.

– To wynikło z zaniedbania – przyznała wczoraj na rozprawie dyscyplinarnej. – Poleciłam protokolantce,
żeby poinformowała mnie, gdy pod salą pojawi się strona tego postępowania. Nie miałam takiej informacji, uznałam, że nikt się nie stawił.

– Obowiązek publicznego ogłoszenia postanowienia spoczywał na sędzi – stwierdził Piotr Morelowski, zastępca rzecznika dyscyplinarnego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Domagał się ukarania sędzi upomnieniem.

Sąd wysłał potem Ireneuszowi B. postanowienie, które zapadło w jego sprawie. Było dla niego niekorzystne, bo umarzało proces, w którym występował jako ofiara oszustwa. Skutecznie zaskarżył tę decyzję. Sąd Okręgowy w Lublinie uchylił umorzenie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Barara Ubryk / 2 marca 2013 r. o 13:10
0
Nie pierwszy to i pewnie nie ostatni taki przypadek w niezbyt chlubnej historii lubelskiego sądownictwa gdzie stanowiska pracy są przewaznie dziedziczone tak jakby wiedza prawnicza zawierała się w genach.Kumoterstwo,kolesiostwo,tumiwisizm,nieuctwo,olewactwo,ignorancja,buta,chamstwo,pogarda i zwykła ludzka głupota oraz pijaństwo.To obraz nędzy i rozpaczy lubelskiej Temidy.
Avatar
eryk / 1 marca 2013 r. o 17:07
0
A palestra adwokacka inaczej traktuje bo kilka lat temu w sadzi doznalam tak niemilego traktowania ale ze strony mecenasa ktory reprezentoesl mnie na strawie i wogule sie nie stawil pomimo se mial zaplacone z gory byl a w swoim pokoju na terenie dadu ale na rozprawe sie nie stawil pomimo ze go wzywali tacy panowie powinni byc usuwani bo ta s[prawe przekupil pozwany za posrednictwem r. pr. ktory wyzywal powoda na teranie sadu mysli ktos ze im wlos zglowy spadl ale korupsja byla w sadzie i jest nie wszyscy sa uprzejmi wtedy ze strony pani sedzi najwtzsze uznanie bo bezinteresownie zachoeala sie godnie w przeciwinstwie do mecenasa .ktorego nie mozna nikomu polecic tylko sedzia byla bardze uprzejma milo taka Sedzie wspomiinam iedyna godna w tym skladzie
A palestra adwokacka inaczej traktuje bo kilka lat temu w sadzi doznalam tak niemilego traktowania ale ze strony mecenasa ktory reprezentoesl mnie na strawie i wogule sie nie stawil pomimo se mial zaplacone z gory byl a w swoim pokoju na terenie dadu ale na rozprawe sie nie stawil pomimo ze go wzywali tacy panowie powinni byc usuwani bo ta s[prawe przekupil pozwany za posrednictwem r. pr. ktory wyzywal powoda na teranie sadu mysli ktos ze im wlos zglowy spadl ale korupsja byla w sadzie i jest nie wszyscy sa uprzejmi wtedy ze strony pani sed... rozwiń
Avatar
:-( / 1 marca 2013 r. o 16:51
0
[quote name='kobietka' timestamp='1362131488' post='739931']
Coś dziwnego?!
Ludzie są nie szanowani zarówno przez lekarzy, w urzędach... Norma...
Mam 24 lata i już kilkakrotnie spotkałam się z ogromną pogardą w moim kierunku, taka, że nadawało by się to do opisania w artykule.
Szkoda gadać. Polska.
[/quote]

Zajrzyj tutaj: www.pani-halinka.pl

...zostałeś tak potraktowany, gdyż zapewne nie przyniosłeś urzędni(cz)kom kawy i pianek czekoladowych lub innych łakoci.
Avatar
kalinka / 1 marca 2013 r. o 16:49
0
@mecenas,nie przesadzzaj z tym SB...takie były czasy i dawno minęły ! coś ci sie pomieszało ...ci sędziowie po prostu są zakolesiowani,niekompetentni i układowi...zresztą cały wymiar sprawiedliwości...albo NIESPRAWIEDLIWOŚCI ! nie mówiąc już o policji! tam to sie dzieje! kobieta cofając na parkingu wgniotła mi nadkole,nie chciała iśc na ugode więc wezwałam policję...w trakcie ta pani wykonała telefon...i jak przyjechał patrol to stwierdził,że wina jest OBOPÓLNA! i mandat dla obu stron !!!oczywiscie nie wyraziłam zgody ,był sąd i sędzia po wczesniejszej rozmowie z policjantem-oskarzycielem stwierdził,że ja jestem winna a nie tamta pani...to nic ,że moje auto uszkodzone ! i ja wezwałam policję !...i to był młody sędzia...a ty mowisz o SB !
@mecenas,nie przesadzzaj z tym SB...takie były czasy i dawno minęły ! coś ci sie pomieszało ...ci sędziowie po prostu są zakolesiowani,niekompetentni i układowi...zresztą cały wymiar sprawiedliwości...albo NIESPRAWIEDLIWOŚCI ! nie mówiąc już o policji! tam to sie dzieje! kobieta cofając na parkingu wgniotła mi nadkole,nie chciała iśc na ugode więc wezwałam policję...w trakcie ta pani wykonała telefon...i jak przyjechał patrol to stwierdził,że wina jest OBOPÓLNA! i mandat dla obu stron !!!oczywiscie nie wyraził... rozwiń
Avatar
QrX - sami wpiszcie imię.. / 1 marca 2013 r. o 16:29
0
aaaaaaaaaaaaaaaa! jakie straszne. co to teraz będzie! biedny, godzine siedział. straszna ta sędzie, och jej! och och, jak mi tego pana szkoda, i tego kto napisał "artykuł" tez mi szkoda. och och
Avatar
polak / 1 marca 2013 r. o 16:28
0
czyżby to był sędzia Jakubanis? ze mną było podobnie! też czekałem ok. godziny na ogłoszenie wyroku ! aż w koncu osobiście zgłosiłem to protololantce...ta przekazała sędziemu,który po chwili z wielką łaską ,nonszalancją i zdenerwowaniem ogłosił oczywwiście niezgodny z prawdą wyrok !

gdyby nie moja cierpliwośc byłoby podobnie! a tak zdążyłem napisac apelację i wygrac !!! sprawa do ponownego rozpatrzenia! a sędzia Jakubanis nawet nie ukrywa swoich stronniczych wyroków ! on z góry wie jaki zapadnie wyrok przed zapoznaniem sie ze sprawą! czas z tym skonczyc i dochodzic własnych praw ! tak ja w opisanym wypadku !
czyżby to był sędzia Jakubanis? ze mną było podobnie! też czekałem ok. godziny na ogłoszenie wyroku ! aż w koncu osobiście zgłosiłem to protololantce...ta przekazała sędziemu,który po chwili z wielką łaską ,nonszalancją i zdenerwowaniem ogłosił oczywwiście niezgodny z prawdą wyrok !

gdyby nie moja cierpliwośc byłoby podobnie! a tak zdążyłem napisac apelację i wygrac !!! sprawa do ponownego rozpatrzenia! a sędzia Jakubanis nawet nie ukrywa swoich stronniczych wyroków ! on z góry wie jaki zapad... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2013 r. o 16:11
0
[quote name='a' timestamp='1362132122' post='739937']
Jak znam życie - a żyję dłużej od Ciebie - to pewnie jesteś źle nastawiona do osób, z którymi rozmawiasz i uważasz ich za "urzędasów" i gorszych od siebie, który jaśnie Pani ma usługiwać. Szczególnie jest to bardzo widoczne wśród "młodych wykształconych", którzy wkraczaja w świat dorosłych i chcą aby wszystko toczyło się po ich myśli. Taka moja rada - trochę więcej pokory i kultury osobistej a wszystko załatwisz.
p.s. - nie pracuję w urzędzie
[/quote]

W urzędzie masz być taki jaki byłbyś we własnym biznesie, np. sklepie. Jeden wyskok i nigdy bym nie zaszedł. Na szczęście nie chodzę, ostatnio byłem rok temu po dowód, a przedostatnio właśnie po dowód 10 lat temu. Z 15 lat temu w naszym urzędzie wziąłem chama betona za fraki i sprawa szybko została załatwiona.
[quote name='a' timestamp='1362132122' post='739937']
Jak znam życie - a żyję dłużej od Ciebie - to pewnie jesteś źle nastawiona do osób, z którymi rozmawiasz i uważasz ich za "urzędasów" i gorszych od siebie, który jaśnie Pani ma usługiwać. Szczególnie jest to bardzo widoczne wśród "młodych wykształconych", którzy wkraczaja w świat dorosłych i chcą aby wszystko toczyło się po ich myśli. Taka moja rada - trochę więcej pokory i kultury osobistej a wszystko załatwisz.
p.s. - nie pracuję w... rozwiń
Avatar
Rom / 1 marca 2013 r. o 14:16
0
Byłem wezwany przez Sąd jako pokrzywdzony,długo siedziałem przed salą rozpraw, gdy nagle wyszła Pani z pokoju sędziego i mnie poprosiła do tego pokoju.Sedzia za biurkiem ja na fotelu przy ławie,brakowało tylko półlitrówki i kieliszków. Sedzia w stroju prywatnym ,Pani przy maszynie i tak zostałem przyjęty przez sędziego,moje przedstawione argumenty i wypowiedzi w mej sprawie zostały prawdopodobnie wysłuchane ale nie zanotowane.Ogłoszenie wyroku odbyło się w sali rozpraw, ale sędzia dalej był w cywilnym ubraniu bez łańcucha i godła.Była to profanacja wymiaru sprawiedliwości.Rozprawa odbywała się w sądzie rejonowym w Koszalinie wydział karny. Jak wynika z wypowiedzi w Sejmie i Senacie mamy doczynienia z cytuję "intelektualnym upośledzeniem wymiaru sprawiedliwości" Po drugie mianuje się na sędziów ludzi nie przygotowanych do tego zawodu.Dlatego społeczeństwo traci zaufanie do wymiaru sprawiedliwości.Należy dokonać selekcji tych niedouczonych sędziów.
Byłem wezwany przez Sąd jako pokrzywdzony,długo siedziałem przed salą rozpraw, gdy nagle wyszła Pani z pokoju sędziego i mnie poprosiła do tego pokoju.Sedzia za biurkiem ja na fotelu przy ławie,brakowało tylko półlitrówki i kieliszków. Sedzia w stroju prywatnym ,Pani przy maszynie i tak zostałem przyjęty przez sędziego,moje przedstawione argumenty i wypowiedzi w mej sprawie zostały prawdopodobnie wysłuchane ale nie zanotowane.Ogłoszenie wyroku odbyło się w sali rozpraw, ale sędzia dalej był w cywilnym ubraniu bez łańcucha i godła.Była to p... rozwiń
Avatar
mecenas / 1 marca 2013 r. o 14:05
0
Tak to jest,jak jeszcze do dzisiaj jest ok.69 procent palestry z nadania SB-eckiego,i to się nie zmieni, gady po prostu muszą wymrzeć i wtedy dopiero to się zmieni na lepsze.
Avatar
adf / 1 marca 2013 r. o 14:03
0
Zrozumcie głupawe i nedorozwniętae ludziki ,że wy jesteście dla Sadu a nie Sąd dla wa.
Avatar
Barara Ubryk / 2 marca 2013 r. o 13:10
0
Nie pierwszy to i pewnie nie ostatni taki przypadek w niezbyt chlubnej historii lubelskiego sądownictwa gdzie stanowiska pracy są przewaznie dziedziczone tak jakby wiedza prawnicza zawierała się w genach.Kumoterstwo,kolesiostwo,tumiwisizm,nieuctwo,olewactwo,ignorancja,buta,chamstwo,pogarda i zwykła ludzka głupota oraz pijaństwo.To obraz nędzy i rozpaczy lubelskiej Temidy.
Avatar
eryk / 1 marca 2013 r. o 17:07
0
A palestra adwokacka inaczej traktuje bo kilka lat temu w sadzi doznalam tak niemilego traktowania ale ze strony mecenasa ktory reprezentoesl mnie na strawie i wogule sie nie stawil pomimo se mial zaplacone z gory byl a w swoim pokoju na terenie dadu ale na rozprawe sie nie stawil pomimo ze go wzywali tacy panowie powinni byc usuwani bo ta s[prawe przekupil pozwany za posrednictwem r. pr. ktory wyzywal powoda na teranie sadu mysli ktos ze im wlos zglowy spadl ale korupsja byla w sadzie i jest nie wszyscy sa uprzejmi wtedy ze strony pani sedzi najwtzsze uznanie bo bezinteresownie zachoeala sie godnie w przeciwinstwie do mecenasa .ktorego nie mozna nikomu polecic tylko sedzia byla bardze uprzejma milo taka Sedzie wspomiinam iedyna godna w tym skladzie
A palestra adwokacka inaczej traktuje bo kilka lat temu w sadzi doznalam tak niemilego traktowania ale ze strony mecenasa ktory reprezentoesl mnie na strawie i wogule sie nie stawil pomimo se mial zaplacone z gory byl a w swoim pokoju na terenie dadu ale na rozprawe sie nie stawil pomimo ze go wzywali tacy panowie powinni byc usuwani bo ta s[prawe przekupil pozwany za posrednictwem r. pr. ktory wyzywal powoda na teranie sadu mysli ktos ze im wlos zglowy spadl ale korupsja byla w sadzie i jest nie wszyscy sa uprzejmi wtedy ze strony pani sed... rozwiń
Avatar
:-( / 1 marca 2013 r. o 16:51
0
[quote name='kobietka' timestamp='1362131488' post='739931']
Coś dziwnego?!
Ludzie są nie szanowani zarówno przez lekarzy, w urzędach... Norma...
Mam 24 lata i już kilkakrotnie spotkałam się z ogromną pogardą w moim kierunku, taka, że nadawało by się to do opisania w artykule.
Szkoda gadać. Polska.
[/quote]

Zajrzyj tutaj: www.pani-halinka.pl

...zostałeś tak potraktowany, gdyż zapewne nie przyniosłeś urzędni(cz)kom kawy i pianek czekoladowych lub innych łakoci.
Avatar
kalinka / 1 marca 2013 r. o 16:49
0
@mecenas,nie przesadzzaj z tym SB...takie były czasy i dawno minęły ! coś ci sie pomieszało ...ci sędziowie po prostu są zakolesiowani,niekompetentni i układowi...zresztą cały wymiar sprawiedliwości...albo NIESPRAWIEDLIWOŚCI ! nie mówiąc już o policji! tam to sie dzieje! kobieta cofając na parkingu wgniotła mi nadkole,nie chciała iśc na ugode więc wezwałam policję...w trakcie ta pani wykonała telefon...i jak przyjechał patrol to stwierdził,że wina jest OBOPÓLNA! i mandat dla obu stron !!!oczywiscie nie wyraziłam zgody ,był sąd i sędzia po wczesniejszej rozmowie z policjantem-oskarzycielem stwierdził,że ja jestem winna a nie tamta pani...to nic ,że moje auto uszkodzone ! i ja wezwałam policję !...i to był młody sędzia...a ty mowisz o SB !
@mecenas,nie przesadzzaj z tym SB...takie były czasy i dawno minęły ! coś ci sie pomieszało ...ci sędziowie po prostu są zakolesiowani,niekompetentni i układowi...zresztą cały wymiar sprawiedliwości...albo NIESPRAWIEDLIWOŚCI ! nie mówiąc już o policji! tam to sie dzieje! kobieta cofając na parkingu wgniotła mi nadkole,nie chciała iśc na ugode więc wezwałam policję...w trakcie ta pani wykonała telefon...i jak przyjechał patrol to stwierdził,że wina jest OBOPÓLNA! i mandat dla obu stron !!!oczywiscie nie wyraził... rozwiń
Avatar
QrX - sami wpiszcie imię.. / 1 marca 2013 r. o 16:29
0
aaaaaaaaaaaaaaaa! jakie straszne. co to teraz będzie! biedny, godzine siedział. straszna ta sędzie, och jej! och och, jak mi tego pana szkoda, i tego kto napisał "artykuł" tez mi szkoda. och och
Avatar
polak / 1 marca 2013 r. o 16:28
0
czyżby to był sędzia Jakubanis? ze mną było podobnie! też czekałem ok. godziny na ogłoszenie wyroku ! aż w koncu osobiście zgłosiłem to protololantce...ta przekazała sędziemu,który po chwili z wielką łaską ,nonszalancją i zdenerwowaniem ogłosił oczywwiście niezgodny z prawdą wyrok !

gdyby nie moja cierpliwośc byłoby podobnie! a tak zdążyłem napisac apelację i wygrac !!! sprawa do ponownego rozpatrzenia! a sędzia Jakubanis nawet nie ukrywa swoich stronniczych wyroków ! on z góry wie jaki zapadnie wyrok przed zapoznaniem sie ze sprawą! czas z tym skonczyc i dochodzic własnych praw ! tak ja w opisanym wypadku !
czyżby to był sędzia Jakubanis? ze mną było podobnie! też czekałem ok. godziny na ogłoszenie wyroku ! aż w koncu osobiście zgłosiłem to protololantce...ta przekazała sędziemu,który po chwili z wielką łaską ,nonszalancją i zdenerwowaniem ogłosił oczywwiście niezgodny z prawdą wyrok !

gdyby nie moja cierpliwośc byłoby podobnie! a tak zdążyłem napisac apelację i wygrac !!! sprawa do ponownego rozpatrzenia! a sędzia Jakubanis nawet nie ukrywa swoich stronniczych wyroków ! on z góry wie jaki zapad... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2013 r. o 16:11
0
[quote name='a' timestamp='1362132122' post='739937']
Jak znam życie - a żyję dłużej od Ciebie - to pewnie jesteś źle nastawiona do osób, z którymi rozmawiasz i uważasz ich za "urzędasów" i gorszych od siebie, który jaśnie Pani ma usługiwać. Szczególnie jest to bardzo widoczne wśród "młodych wykształconych", którzy wkraczaja w świat dorosłych i chcą aby wszystko toczyło się po ich myśli. Taka moja rada - trochę więcej pokory i kultury osobistej a wszystko załatwisz.
p.s. - nie pracuję w urzędzie
[/quote]

W urzędzie masz być taki jaki byłbyś we własnym biznesie, np. sklepie. Jeden wyskok i nigdy bym nie zaszedł. Na szczęście nie chodzę, ostatnio byłem rok temu po dowód, a przedostatnio właśnie po dowód 10 lat temu. Z 15 lat temu w naszym urzędzie wziąłem chama betona za fraki i sprawa szybko została załatwiona.
[quote name='a' timestamp='1362132122' post='739937']
Jak znam życie - a żyję dłużej od Ciebie - to pewnie jesteś źle nastawiona do osób, z którymi rozmawiasz i uważasz ich za "urzędasów" i gorszych od siebie, który jaśnie Pani ma usługiwać. Szczególnie jest to bardzo widoczne wśród "młodych wykształconych", którzy wkraczaja w świat dorosłych i chcą aby wszystko toczyło się po ich myśli. Taka moja rada - trochę więcej pokory i kultury osobistej a wszystko załatwisz.
p.s. - nie pracuję w... rozwiń
Avatar
Rom / 1 marca 2013 r. o 14:16
0
Byłem wezwany przez Sąd jako pokrzywdzony,długo siedziałem przed salą rozpraw, gdy nagle wyszła Pani z pokoju sędziego i mnie poprosiła do tego pokoju.Sedzia za biurkiem ja na fotelu przy ławie,brakowało tylko półlitrówki i kieliszków. Sedzia w stroju prywatnym ,Pani przy maszynie i tak zostałem przyjęty przez sędziego,moje przedstawione argumenty i wypowiedzi w mej sprawie zostały prawdopodobnie wysłuchane ale nie zanotowane.Ogłoszenie wyroku odbyło się w sali rozpraw, ale sędzia dalej był w cywilnym ubraniu bez łańcucha i godła.Była to profanacja wymiaru sprawiedliwości.Rozprawa odbywała się w sądzie rejonowym w Koszalinie wydział karny. Jak wynika z wypowiedzi w Sejmie i Senacie mamy doczynienia z cytuję "intelektualnym upośledzeniem wymiaru sprawiedliwości" Po drugie mianuje się na sędziów ludzi nie przygotowanych do tego zawodu.Dlatego społeczeństwo traci zaufanie do wymiaru sprawiedliwości.Należy dokonać selekcji tych niedouczonych sędziów.
Byłem wezwany przez Sąd jako pokrzywdzony,długo siedziałem przed salą rozpraw, gdy nagle wyszła Pani z pokoju sędziego i mnie poprosiła do tego pokoju.Sedzia za biurkiem ja na fotelu przy ławie,brakowało tylko półlitrówki i kieliszków. Sedzia w stroju prywatnym ,Pani przy maszynie i tak zostałem przyjęty przez sędziego,moje przedstawione argumenty i wypowiedzi w mej sprawie zostały prawdopodobnie wysłuchane ale nie zanotowane.Ogłoszenie wyroku odbyło się w sali rozpraw, ale sędzia dalej był w cywilnym ubraniu bez łańcucha i godła.Była to p... rozwiń
Avatar
mecenas / 1 marca 2013 r. o 14:05
0
Tak to jest,jak jeszcze do dzisiaj jest ok.69 procent palestry z nadania SB-eckiego,i to się nie zmieni, gady po prostu muszą wymrzeć i wtedy dopiero to się zmieni na lepsze.
Avatar
adf / 1 marca 2013 r. o 14:03
0
Zrozumcie głupawe i nedorozwniętae ludziki ,że wy jesteście dla Sadu a nie Sąd dla wa.