Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 stycznia 2015 r.
12:00
Edytuj ten wpis

Skargi na kancelarię odszkodowawczą z Lublina. Nie mogą doczekać się pieniędzy

57 71 A A

Zamiast wypłacać pieniądze klientom, spłacają własne zobowiązania. Tak działa jedna z kancelarii odszkodowawczych z centrum Lublina. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na swoje pieniądze czekam od roku - mówi 63-letni pan Andrzej, który powierzył kancelarii dochodzenie odszkodowania w swojej sprawie. - W styczniu ubiegłego roku PZU wypłaciło ponad 3 tys. zł za uszczerbek na zdrowiu. W październiku ponad 40 tys. zł za błąd lekarski. Pieniądze poszły na konto kancelarii, a ja do tej pory nie dostałem złotówki.

Zgodnie z umową kancelaria powinna przekazać klientowi pomniejszone o prowizję odszkodowanie w ciągu 14 dni. - Oszukali chorego człowieka - dodaje pan Andrzej. - Dzwoniłem tam wiele razy. Za każdym razem sekretarka mnie zbywa. Mam już radcę prawnego, który zajmie się sprawą.

Możliwe, że nie będzie to konieczne. - Chyba rzeczywiście nie wypłaciliśmy tych pieniędzy. Już robię przelew - mówi prezes kancelarii, gdy zadzwoniliśmy z interwencją. - Czasem się spóźniamy, ale ja mam też swoje koszty. Nie znam firmy z tej branży, która płaci w terminie.

Klienci nie zamierzają jednak kredytować kancelarii. - Zgłosiłam sprawę do prokuratury, bo na pieniądze czekam od września ubiegłego roku - mówi pani Zofia. - Wtedy PZU przelało dla mnie 3600 zł, za zwrot kosztów pogrzebu męża. Sama to ustaliłam. Kancelaria o niczym nie informowała i nie przekazała pieniędzy. Dzwoniłam tam wiele razy.

W prokuraturze toczą się przynajmniej dwie sprawy związane z działalnością tej kancelarii. Jedna z nich dotyczy przypadku pani Zofii.

- Podjęliśmy czynności sprawdzające w kierunku oszustwa - wyjaśnia Jerzy Gałka, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe.
Możliwe, że sprawa pani Zofii zostanie przekazana śledczym w Rykach. Umowę z kancelarią kobieta podpisała bowiem w biurze w Dęblinie. Prezes kancelarii przekonuje, że w podobnej do pani Zofii sytuacji jest nie więcej niż 25 klientów jego firmy.

- To nie tak dużo, bo mamy 200 - 300 spraw w toku - tłumaczy przedsiębiorca. - Sytuacja na rynku jest bardzo trudna, ale w ubiegłym roku zanotowaliśmy o 50 proc. większy obrót niż rok wcześniej. Mamy pewne problemy, ale powoli zasypujemy ten dołek i wychodzimy na prostą.

- Ja dałam sobie z nimi spokój - mówi pani Grażyna, która korzystała z usług kancelarii. - Po kilku miesiącach opóźnienia przelali mi pieniądze, ale ciężko opisać, co w tym czasie przeszłam. Toczyłam z nimi straszne boje. Nie mogłam doprosić się wypłaty, choć moje pieniądze od dawna leżały na koncie firmy.

Prezes kancelarii przekonuje, że mimo kłopotów wszystkie zaległe płatności zostaną uregulowane. Przyznaje, że w ostatnich miesiącach liczba skarg od klientów znacznie wzrosła. Wiąże to z rzekomo nieuczciwym działaniem konkurencji.

Komentarze 71

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 15:51
0
Uważajcie na Kancelarie Lex Beata Jarzyna z Krakowa ul. Portowa - ten sam scenariusz co w Lublinie - nie wypłacają kasy miesiącami, mimo, że ubezpieczyciel przelał dawno pieniądze na ich konto - to jakiś koszmar z tymi oszustwami.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 17:42
0
I człowiek szuka jakiejś pomocy w sieci, a to jednak reklamę ma gigantyczną i wpada na taki artykuł i totalnie traci wiarę w człowieka... chyba nie ma co się szarpać i szczypać i zainwestować normalnie w radcę prawnego zamiast szukać po takich co kasy nie biorą, tylko na procent działają tyle, ze niekoniecznie na rzecz klienta.. Czemu to się w ogóle kenacelarią nazywa? Przecież to totalnie mylące!
Avatar
Zadowolony klient / 16 kwietnia 2017 o 10:55
0
ludzie jak macie sprawę o odszkodowanie to bierzcie adwokata lub radcę bezpośrednio, nie firmę. w lublinie na pewno jest co najmniej kilka wyspecjalizowanych tylko w odszkodowanaich kancelarii radcowskich. teraz takich bankructw będzie coraz więcej bo rynek się kurczy. mi prowadziła lubelska kancelaria - sprawą zajmował się mec morlewski - jestem bardzo zadowolona ***morlewski.pl/o-kancelarii/
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 10:38
0
Nie wiecie czy firma LEX ma siedzibę w Lublinie? Ktoś miał z nią doczynienia?
Avatar
Henio12349 / 9 marca 2017 o 22:20
0
Ziobro powinien już dawno zrobić porządek z tymi ubezpieczycielami. Zmawiają się wszyscy, a później prezesi kasy mają jak lodu a zwykły szarak nic nie dostanie, nie ma łatwo w tej Polsce.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 21:57
0
Tak to jest, składki na OC podwyższają a później taki ubezpieczyciel zanIza szkodę. Nie ma rady trzeba się mimo wszystko ubezpieczyć. Ja od roku należę do Warty i nie jest źle, os dali mi zniżki i fajne Panie tam pracują.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 00:40
0
Ubezpieczyciele nie wypłacają pieniędzy poszkodowanym
Avatar
PiesekLeszek123 / 16 marca 2015 o 09:31
0

Consilium Bonum banda oszustów sprawiedliwość ich dopadnie

Avatar
PiesekLeszek123 / 16 marca 2015 o 09:29
0

...

Avatar
Gość / 15 marca 2015 o 20:37
0

W TEKŚCIE MOWA O KANCELARII CONSILIUM BONUM ZE SKŁODOWSKIEJ... sam złożyłem skargę do Prokuratury, nie oddają pieniędzy od roku w dodatku mają burdel w papierach i zgubili moje dokumenty! 

DOKŁADNIE ZGADZAM SIĘ FIRMA CONSILIUM BONUM ZE SKŁODOWSKIEJ TO ZŁODZIEJE!!! JAK MOŻNA TAK OSZUKIWAĆ LUDZI I ŻEROWAĆ NA LUDZKIM NIE SZCZĘŚCIU. W ŻYCIU TYLE NERWÓW SIĘ NIE NAJADŁAM!!! 

Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 15:51
0
Uważajcie na Kancelarie Lex Beata Jarzyna z Krakowa ul. Portowa - ten sam scenariusz co w Lublinie - nie wypłacają kasy miesiącami, mimo, że ubezpieczyciel przelał dawno pieniądze na ich konto - to jakiś koszmar z tymi oszustwami.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 17:42
0
I człowiek szuka jakiejś pomocy w sieci, a to jednak reklamę ma gigantyczną i wpada na taki artykuł i totalnie traci wiarę w człowieka... chyba nie ma co się szarpać i szczypać i zainwestować normalnie w radcę prawnego zamiast szukać po takich co kasy nie biorą, tylko na procent działają tyle, ze niekoniecznie na rzecz klienta.. Czemu to się w ogóle kenacelarią nazywa? Przecież to totalnie mylące!
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2017 o 12:48
-1
dlatego dobrze jest wcześniej zapoznawać się z opiniami innych osób i pytać na forach internetowych. internauci zawsze dobrze doradzą i są w stanie polecić kogoś sprawdzonego. a o swoje należy walczyć, bo dla nikogo nie jest nowością, że tu zaniżają świadczenia. kiedy 4 lata temu w wypadku zginął mąż mojej siostry to ubezpieczyciel zaproponował taką kwotę, że przez chwilę miałyśmy wrażenie, że to jakaś kpina i ktoś sobie z nas jaja robi. siostra postanowiła walczyć o swoje, a ja o ile byłam w stanie starałam się pomóc. szukałyśmy wtedy opinii na wielu forach i tak trafiłyśmy na kancelarię z krakowa - lexa (***kancelarialexa.pl). prawnicy sprawnie poprowadzili cały proces i opłaciło się. wywalczyła bez mała 2 razy więcej niż początkowo jej zaproponowano. trzeba tylko trafić na kogoś, kto się interesuje klientem, a nie widzi w nim tylko świnkę skarbonkę.
dlatego dobrze jest wcześniej zapoznawać się z opiniami innych osób i pytać na forach internetowych. internauci zawsze dobrze doradzą i są w stanie polecić kogoś sprawdzonego. a o swoje należy walczyć, bo dla nikogo nie jest nowością, że tu zaniżają świadczenia. kiedy 4 lata temu w wypadku zginął mąż mojej siostry to ubezpieczyciel zaproponował taką kwotę, że przez chwilę miałyśmy wrażenie, że to jakaś kpina i ktoś sobie z nas jaja robi. siostra postanowiła walczyć o swoje, a ja o ile byłam w stanie starałam się pomóc. szukałyśmy wtedy opini... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 16:45
-1
Właśnie dlatego warto zawsze zgłaszać się do sprawdzonych kancelarii takich jak EuCO. Oni są solidni. W kocu od ponad 10 lat są na rynku. Poza tym opinie o EuCO są bardzo dobre.
Avatar
Zadowolony klient / 16 kwietnia 2017 o 10:55
0
ludzie jak macie sprawę o odszkodowanie to bierzcie adwokata lub radcę bezpośrednio, nie firmę. w lublinie na pewno jest co najmniej kilka wyspecjalizowanych tylko w odszkodowanaich kancelarii radcowskich. teraz takich bankructw będzie coraz więcej bo rynek się kurczy. mi prowadziła lubelska kancelaria - sprawą zajmował się mec morlewski - jestem bardzo zadowolona ***morlewski.pl/o-kancelarii/
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 10:38
0
Nie wiecie czy firma LEX ma siedzibę w Lublinie? Ktoś miał z nią doczynienia?
Avatar
Henio12349 / 9 marca 2017 o 22:20
0
Ziobro powinien już dawno zrobić porządek z tymi ubezpieczycielami. Zmawiają się wszyscy, a później prezesi kasy mają jak lodu a zwykły szarak nic nie dostanie, nie ma łatwo w tej Polsce.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 21:57
0
Tak to jest, składki na OC podwyższają a później taki ubezpieczyciel zanIza szkodę. Nie ma rady trzeba się mimo wszystko ubezpieczyć. Ja od roku należę do Warty i nie jest źle, os dali mi zniżki i fajne Panie tam pracują.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 00:40
0
Ubezpieczyciele nie wypłacają pieniędzy poszkodowanym
Avatar
PiesekLeszek123 / 16 marca 2015 o 09:31
0

Consilium Bonum banda oszustów sprawiedliwość ich dopadnie

Zobacz wszystkie komentarze 71

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 22 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 19 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 33 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 9 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 20 6

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 4

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 21 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!