Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 stycznia 2015 r.
12:00
Edytuj ten wpis

Skargi na kancelarię odszkodowawczą z Lublina. Nie mogą doczekać się pieniędzy

57 71 A A

Zamiast wypłacać pieniądze klientom, spłacają własne zobowiązania. Tak działa jedna z kancelarii odszkodowawczych z centrum Lublina. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na swoje pieniądze czekam od roku - mówi 63-letni pan Andrzej, który powierzył kancelarii dochodzenie odszkodowania w swojej sprawie. - W styczniu ubiegłego roku PZU wypłaciło ponad 3 tys. zł za uszczerbek na zdrowiu. W październiku ponad 40 tys. zł za błąd lekarski. Pieniądze poszły na konto kancelarii, a ja do tej pory nie dostałem złotówki.

Zgodnie z umową kancelaria powinna przekazać klientowi pomniejszone o prowizję odszkodowanie w ciągu 14 dni. - Oszukali chorego człowieka - dodaje pan Andrzej. - Dzwoniłem tam wiele razy. Za każdym razem sekretarka mnie zbywa. Mam już radcę prawnego, który zajmie się sprawą.

Możliwe, że nie będzie to konieczne. - Chyba rzeczywiście nie wypłaciliśmy tych pieniędzy. Już robię przelew - mówi prezes kancelarii, gdy zadzwoniliśmy z interwencją. - Czasem się spóźniamy, ale ja mam też swoje koszty. Nie znam firmy z tej branży, która płaci w terminie.

Klienci nie zamierzają jednak kredytować kancelarii. - Zgłosiłam sprawę do prokuratury, bo na pieniądze czekam od września ubiegłego roku - mówi pani Zofia. - Wtedy PZU przelało dla mnie 3600 zł, za zwrot kosztów pogrzebu męża. Sama to ustaliłam. Kancelaria o niczym nie informowała i nie przekazała pieniędzy. Dzwoniłam tam wiele razy.

W prokuraturze toczą się przynajmniej dwie sprawy związane z działalnością tej kancelarii. Jedna z nich dotyczy przypadku pani Zofii.

- Podjęliśmy czynności sprawdzające w kierunku oszustwa - wyjaśnia Jerzy Gałka, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe.
Możliwe, że sprawa pani Zofii zostanie przekazana śledczym w Rykach. Umowę z kancelarią kobieta podpisała bowiem w biurze w Dęblinie. Prezes kancelarii przekonuje, że w podobnej do pani Zofii sytuacji jest nie więcej niż 25 klientów jego firmy.

- To nie tak dużo, bo mamy 200 - 300 spraw w toku - tłumaczy przedsiębiorca. - Sytuacja na rynku jest bardzo trudna, ale w ubiegłym roku zanotowaliśmy o 50 proc. większy obrót niż rok wcześniej. Mamy pewne problemy, ale powoli zasypujemy ten dołek i wychodzimy na prostą.

- Ja dałam sobie z nimi spokój - mówi pani Grażyna, która korzystała z usług kancelarii. - Po kilku miesiącach opóźnienia przelali mi pieniądze, ale ciężko opisać, co w tym czasie przeszłam. Toczyłam z nimi straszne boje. Nie mogłam doprosić się wypłaty, choć moje pieniądze od dawna leżały na koncie firmy.

Prezes kancelarii przekonuje, że mimo kłopotów wszystkie zaległe płatności zostaną uregulowane. Przyznaje, że w ostatnich miesiącach liczba skarg od klientów znacznie wzrosła. Wiąże to z rzekomo nieuczciwym działaniem konkurencji.

Komentarze 71

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 17:42
+2
I człowiek szuka jakiejś pomocy w sieci, a to jednak reklamę ma gigantyczną i wpada na taki artykuł i totalnie traci wiarę w człowieka... chyba nie ma co się szarpać i szczypać i zainwestować normalnie w radcę prawnego zamiast szukać po takich co kasy nie biorą, tylko na procent działają tyle, ze niekoniecznie na rzecz klienta.. Czemu to się w ogóle kenacelarią nazywa? Przecież to totalnie mylące!
Avatar
Zadowolony klient / 16 kwietnia 2017 o 10:55
+2
ludzie jak macie sprawę o odszkodowanie to bierzcie adwokata lub radcę bezpośrednio, nie firmę. w lublinie na pewno jest co najmniej kilka wyspecjalizowanych tylko w odszkodowanaich kancelarii radcowskich. teraz takich bankructw będzie coraz więcej bo rynek się kurczy. mi prowadziła lubelska kancelaria - sprawą zajmował się mec morlewski - jestem bardzo zadowolona ***morlewski.pl/o-kancelarii/
Avatar
Gość / 15 marca 2015 o 20:37
+2

W TEKŚCIE MOWA O KANCELARII CONSILIUM BONUM ZE SKŁODOWSKIEJ... sam złożyłem skargę do Prokuratury, nie oddają pieniędzy od roku w dodatku mają burdel w papierach i zgubili moje dokumenty! 

DOKŁADNIE ZGADZAM SIĘ FIRMA CONSILIUM BONUM ZE SKŁODOWSKIEJ TO ZŁODZIEJE!!! JAK MOŻNA TAK OSZUKIWAĆ LUDZI I ŻEROWAĆ NA LUDZKIM NIE SZCZĘŚCIU. W ŻYCIU TYLE NERWÓW SIĘ NIE NAJADŁAM!!! 

Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 15:51
+1
Uważajcie na Kancelarie Lex Beata Jarzyna z Krakowa ul. Portowa - ten sam scenariusz co w Lublinie - nie wypłacają kasy miesiącami, mimo, że ubezpieczyciel przelał dawno pieniądze na ich konto - to jakiś koszmar z tymi oszustwami.
Avatar
PiesekLeszek123 / 16 marca 2015 o 09:31
+1

Consilium Bonum banda oszustów sprawiedliwość ich dopadnie

Avatar
Gość / 24 sierpnia 2017 o 12:48
0
dlatego dobrze jest wcześniej zapoznawać się z opiniami innych osób i pytać na forach internetowych. internauci zawsze dobrze doradzą i są w stanie polecić kogoś sprawdzonego. a o swoje należy walczyć, bo dla nikogo nie jest nowością, że tu zaniżają świadczenia. kiedy 4 lata temu w wypadku zginął mąż mojej siostry to ubezpieczyciel zaproponował taką kwotę, że przez chwilę miałyśmy wrażenie, że to jakaś kpina i ktoś sobie z nas jaja robi. siostra postanowiła walczyć o swoje, a ja o ile byłam w stanie starałam się pomóc. szukałyśmy wtedy opinii na wielu forach i tak trafiłyśmy na kancelarię z krakowa - lexa (***kancelarialexa.pl). prawnicy sprawnie poprowadzili cały proces i opłaciło się. wywalczyła bez mała 2 razy więcej niż początkowo jej zaproponowano. trzeba tylko trafić na kogoś, kto się interesuje klientem, a nie widzi w nim tylko świnkę skarbonkę.
dlatego dobrze jest wcześniej zapoznawać się z opiniami innych osób i pytać na forach internetowych. internauci zawsze dobrze doradzą i są w stanie polecić kogoś sprawdzonego. a o swoje należy walczyć, bo dla nikogo nie jest nowością, że tu zaniżają świadczenia. kiedy 4 lata temu w wypadku zginął mąż mojej siostry to ubezpieczyciel zaproponował taką kwotę, że przez chwilę miałyśmy wrażenie, że to jakaś kpina i ktoś sobie z nas jaja robi. siostra postanowiła walczyć o swoje, a ja o ile byłam w stanie starałam się pomóc. szukałyśmy wtedy opini... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 10:38
0
Nie wiecie czy firma LEX ma siedzibę w Lublinie? Ktoś miał z nią doczynienia?
Avatar
Henio12349 / 9 marca 2017 o 22:20
0
Ziobro powinien już dawno zrobić porządek z tymi ubezpieczycielami. Zmawiają się wszyscy, a później prezesi kasy mają jak lodu a zwykły szarak nic nie dostanie, nie ma łatwo w tej Polsce.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 21:57
0
Tak to jest, składki na OC podwyższają a później taki ubezpieczyciel zanIza szkodę. Nie ma rady trzeba się mimo wszystko ubezpieczyć. Ja od roku należę do Warty i nie jest źle, os dali mi zniżki i fajne Panie tam pracują.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 00:40
0
Ubezpieczyciele nie wypłacają pieniędzy poszkodowanym
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 15:51
+1
Uważajcie na Kancelarie Lex Beata Jarzyna z Krakowa ul. Portowa - ten sam scenariusz co w Lublinie - nie wypłacają kasy miesiącami, mimo, że ubezpieczyciel przelał dawno pieniądze na ich konto - to jakiś koszmar z tymi oszustwami.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 17:42
+2
I człowiek szuka jakiejś pomocy w sieci, a to jednak reklamę ma gigantyczną i wpada na taki artykuł i totalnie traci wiarę w człowieka... chyba nie ma co się szarpać i szczypać i zainwestować normalnie w radcę prawnego zamiast szukać po takich co kasy nie biorą, tylko na procent działają tyle, ze niekoniecznie na rzecz klienta.. Czemu to się w ogóle kenacelarią nazywa? Przecież to totalnie mylące!
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2017 o 12:48
0
dlatego dobrze jest wcześniej zapoznawać się z opiniami innych osób i pytać na forach internetowych. internauci zawsze dobrze doradzą i są w stanie polecić kogoś sprawdzonego. a o swoje należy walczyć, bo dla nikogo nie jest nowością, że tu zaniżają świadczenia. kiedy 4 lata temu w wypadku zginął mąż mojej siostry to ubezpieczyciel zaproponował taką kwotę, że przez chwilę miałyśmy wrażenie, że to jakaś kpina i ktoś sobie z nas jaja robi. siostra postanowiła walczyć o swoje, a ja o ile byłam w stanie starałam się pomóc. szukałyśmy wtedy opinii na wielu forach i tak trafiłyśmy na kancelarię z krakowa - lexa (***kancelarialexa.pl). prawnicy sprawnie poprowadzili cały proces i opłaciło się. wywalczyła bez mała 2 razy więcej niż początkowo jej zaproponowano. trzeba tylko trafić na kogoś, kto się interesuje klientem, a nie widzi w nim tylko świnkę skarbonkę.
dlatego dobrze jest wcześniej zapoznawać się z opiniami innych osób i pytać na forach internetowych. internauci zawsze dobrze doradzą i są w stanie polecić kogoś sprawdzonego. a o swoje należy walczyć, bo dla nikogo nie jest nowością, że tu zaniżają świadczenia. kiedy 4 lata temu w wypadku zginął mąż mojej siostry to ubezpieczyciel zaproponował taką kwotę, że przez chwilę miałyśmy wrażenie, że to jakaś kpina i ktoś sobie z nas jaja robi. siostra postanowiła walczyć o swoje, a ja o ile byłam w stanie starałam się pomóc. szukałyśmy wtedy opini... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 16:45
-2
Właśnie dlatego warto zawsze zgłaszać się do sprawdzonych kancelarii takich jak EuCO. Oni są solidni. W kocu od ponad 10 lat są na rynku. Poza tym opinie o EuCO są bardzo dobre.
Avatar
Zadowolony klient / 16 kwietnia 2017 o 10:55
+2
ludzie jak macie sprawę o odszkodowanie to bierzcie adwokata lub radcę bezpośrednio, nie firmę. w lublinie na pewno jest co najmniej kilka wyspecjalizowanych tylko w odszkodowanaich kancelarii radcowskich. teraz takich bankructw będzie coraz więcej bo rynek się kurczy. mi prowadziła lubelska kancelaria - sprawą zajmował się mec morlewski - jestem bardzo zadowolona ***morlewski.pl/o-kancelarii/
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 10:38
0
Nie wiecie czy firma LEX ma siedzibę w Lublinie? Ktoś miał z nią doczynienia?
Avatar
Henio12349 / 9 marca 2017 o 22:20
0
Ziobro powinien już dawno zrobić porządek z tymi ubezpieczycielami. Zmawiają się wszyscy, a później prezesi kasy mają jak lodu a zwykły szarak nic nie dostanie, nie ma łatwo w tej Polsce.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 21:57
0
Tak to jest, składki na OC podwyższają a później taki ubezpieczyciel zanIza szkodę. Nie ma rady trzeba się mimo wszystko ubezpieczyć. Ja od roku należę do Warty i nie jest źle, os dali mi zniżki i fajne Panie tam pracują.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 00:40
0
Ubezpieczyciele nie wypłacają pieniędzy poszkodowanym
Avatar
PiesekLeszek123 / 16 marca 2015 o 09:31
+1

Consilium Bonum banda oszustów sprawiedliwość ich dopadnie

Zobacz wszystkie komentarze 71
Temat zamknięty
Nie można dodawać nowych komentarzy.

Pozostałe informacje

Krzysztof Wiejak: Kogo pociągnie Kowalczyk?
komentarz

Krzysztof Wiejak: Kogo pociągnie Kowalczyk? 5 12

Afera Kowalczyka wywołała w Lublinie polityczno-towarzysko-deweloperskie trzęsienie ziemi, którego skutki są dziś trudne do oszacowania. Czy fala uderzeniowa dotrze tylko do Ratusza, czy przetoczy się przez całe miasto, to kwestia dowodów, jakie zebrało CBA. I tego, czy zatrzymani zdecydują się na współpracę z organami ścigania - pisze Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego

Grom Różaniec wiosną chce poprawić grę na wyjazdach

Grom Różaniec wiosną chce poprawić grę na wyjazdach 0 0

Grom Różaniec zakończył rundę jesienną na pozycji wicelidera ze stratą trzech punktów do Gryfu Gminy Zamość. Zespół trenera Bogdana Antolaka od lat należy do czołówki rozgrywek i wiosną będzie chciał powalczyć o miejsce premiowane awansem

Premier Mateusz Morawiecki w Baraku, Janowie Lubelskim i Godziszowie

Premier Mateusz Morawiecki w Baraku, Janowie Lubelskim i Godziszowie 0 6

Premier Mateusz Morawiecki pojawi się w poniedziałek z wizytą w woj. lubelskim

Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie. Nowy operator zamontuje 150 parkomatów

Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie. Nowy operator zamontuje 150 parkomatów 0 10

Miasto szuka firmy, która ustawi parkomaty w Strefie Płatnego Parkowania i zajmie się jej obsługą, w tym sprzedażą i kontrolą biletów. Umowa z firmą świadczącą dziś te usługi wygasa z końcem marca. Nowy operator będzie zarabiać na kierowcach przez kolejne cztery lata

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 09.12.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 09.12.2019 0 0

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy 27 9

Straciliśmy wszystko, nawet wspomnienia poszły z dymem – mówi Angelika Michalska, dorosła córka pani Beaty. W czwartek samotnej matce z Miłocina spłonął dom. Sąsiedzi, urzędnicy, strażacy pospieszyli z pomocą

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców
galeria

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców 18 16

Dziś po południu nieznany sprawca uszkodził szyby i lusterka w dwóch zaparkowanych pojazdach.

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny 0 2

Można brać udział w konkursie „Anioły, gwiazdy, szopki i stroiki”. Autorzy prac mają jeszcze czas do 13 grudnia by dostarczyć je organizatorom

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski 271 36

Szymon Hołownia dziś na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku podjął decyzję w sprawie startu w wyborach. Były prowadzący Mam Talent zdecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta RP.

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 2

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 1

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 12 3

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 4

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Euro 2020. Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Jacek Bąk o szansach Polski
Magazyn

Euro 2020. Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Jacek Bąk o szansach Polski 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie ma kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!