Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2017 r.
6:27

Skatowali kolegę w centrum Lublina. Sąd nie był surowy

27 33 A A
Krzysztof Ż. usłyszał wyrok 8 lat więzienia, a Łukasz P. ma spędzić za kratami 4,5 roku<br />
Krzysztof Ż. usłyszał wyrok 8 lat więzienia, a Łukasz P. ma spędzić za kratami 4,5 roku
(fot. archiwum)

Są wyroki w sprawie tragicznego w skutkach pobicia w centrum Lublina. Krzysztof Ż. i Łukasz P. trafią za kraty, za skatowanie swojego kolegi. Sąd okazał się jednak dla nich nieco łaskawszy od prokuratury

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nie zdawałem sobie sprawy, że zginie człowiek. Nie chciałem robić Tomkowi krzywdy, ale wszystko wymknęło się spod kontroli – tłumaczył w poniedziałek w sądzie Krzysztof Ż. ps. "Kylo". Przepraszał za to, co zrobił, podobnie jak drugi z oskarżonych.

– Żałuję tego, to zostanie ze mną do końca życia – oświadczył Łukasz P. ps. "Łezka". – Alkohol gubi. Tomkowi już życia nie przywrócę.

Kylo i Łezka odpowiadali za śmiertelne w skutkach pobicie swojego kolegi. Do tragedii doszło w marcu ubiegłego roku. Oskarżeni wspólnie ze znajomymi pili obok garaży przy ul. Weteranów. Później przenieśli się na boisko I LO im. Stanisława Staszica. Tam dołączyli do nich kolejni znajomi. Między Krzysztofem Ż. i Tomaszem M. doszło do sprzeczki. Obaj panowie znali się z więzienia. Tomasz miał później rozsiewać plotki na temat okoliczności pobytu Krzysztofa za kratami. Po krótkiej szarpaninie panowie poszli pić przed jeden z bloków przy ul. Sowińskiego. Tomasz M. został tam ponownie zaatakowany.

Z ustaleń śledczych wynika, że bili zarówno Kylo, jak i Łezka. Okładali swojego kolegę po całym ciele.
– Rzuciłem się na Tomka. Mogłem wpaść w furię, ale nie pamiętam tego. Jak się dowiedziałem, że Tomek nie żyje, to pomyślałem, że głupio wyszło – tłumaczył podczas śledztwa Łukasz P.

Skatowanego 44-latka znalazła kobieta spacerująca z psem. Wezwała pogotowie. Następnego dnia mężczyzna zmarł w szpitalu. Miał cały szereg obrażeń, w tym pękniętą wątrobę. Kryminalni szybko zatrzymali napastników.

– Już same ich wyjaśnienia pozwalają na przypisanie im zarzucanego czynu. Oskarżeni przerzucali ciężar odpowiedzialności jeden na drugiego – przypomniał uzasadniając wyrok sędzia Artur Majsak, z Sądu Okręgowego w Lublinie.

Prokuratura domagała się skazania Łukasza P. na 8 lat więzienia, a jego kompana na 10 lat pozbawienia wolności. Sąd okazał się jednak łaskawszy. Łukasz P. usłyszał wyrok 4 i pół roku więzienia. Krzysztofowi Ż. sąd wymierzył karę 8 lat pozbawienia wolności.

Kylowi groziło do 15 lat za kratami. Mężczyzna był już bowiem karany i w obecnym procesie odpowiadał jako recydywista. Łukasz P. również miał poważne konflikty z prawem. Kiedy bił swojego kolegę występował już jako oskarżony w innej sprawie o zabójstwo. Miał wyrzucić kobietę z 6. piętra. Za pomoc w tej zbrodni dostał 2 lata więzienia. Wczorajszy wyrok nie jest prawomocny.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 marca 2017 r. o 07:56
0
W lubelskiej "Sprawiedliwości" zatrudniono prowincjonalny wysyp prawników. A na lubelskiej prowincji atrybutem prawa jest: kłonica i orczyk. Tylko wyprowadzka kmiotów z Pałaców Sprawiedliwości uzdrowi tę lubelską sprawiedliwość.
Avatar
Gość / 8 marca 2017 r. o 23:04
0
PO połowie wyroku wyjdą za dobre sprawowanie i znowu zamordują. I tak w koło Macieju. A ten sędzia KALOSZ. Czy jakby jego syna zatłukli też wydalby taki wyrok. Jest nadzieja, że prokurator stanie na wysokości zadania i zaskarży
Avatar
Gość / 8 marca 2017 r. o 17:26
0
Wcześnie jeden dobroduszek za zabicie na ulicy człowieka ( w obecności jego dziecka ) dostał 3 lata. Bo jak się tłumaczył :"Tak wyszło" nie chciałem i wg Sądu ok. Teraz 2 przykład bezstronności i niezawisłości nasiego sundu. Bili aż zabili i co. GWno a nie wyrok.
Avatar
Gość / 8 marca 2017 r. o 17:20
0
Jeb,,, sady
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 20:18
0
Chyba sędzia piłkarski wydał wyrok. WSTYD..kur...a, jestem wściekły.
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 19:44
0
jak to czytam to wierzyć mi się nie chce! jak tu chodzić po ulicach jak takie zbiry mordują i dostają 2- 4 lata za morderstwo? Są bezkarni! Co to w ogole ma być?! Ja bym ich do kamieniołomu zamknał do konca życia i pałami okładał codziennie. Żeby poczuli jak bolało tych co ich zabili. A nie będą za moje pieniądze z podatków żryć w więzieniu jedzenie droższe niż w szpitalu. BATEM TAKICH DEBILI A NIE DO WIĘZIENIA
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 17:36
0
Widocznie zbirom POmogli kanary z ZTM co od lat siedzą w Sadzie jako Ławnicy i klepią co Im Sędzia każe.
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 17:27
0
Panie ministrze Ziobro bierz się Pan do roboty !!!!! Reforma sądownictwa konieczna.
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 15:10
0
Za wyrzucenie kobiety z 6 piętra 2 lata? Co to za sądy???
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 13:26
0
nie Majsak tylko Łaskaw
Avatar
Gość / 10 marca 2017 r. o 07:56
0
W lubelskiej "Sprawiedliwości" zatrudniono prowincjonalny wysyp prawników. A na lubelskiej prowincji atrybutem prawa jest: kłonica i orczyk. Tylko wyprowadzka kmiotów z Pałaców Sprawiedliwości uzdrowi tę lubelską sprawiedliwość.
Avatar
Gość / 8 marca 2017 r. o 23:04
0
PO połowie wyroku wyjdą za dobre sprawowanie i znowu zamordują. I tak w koło Macieju. A ten sędzia KALOSZ. Czy jakby jego syna zatłukli też wydalby taki wyrok. Jest nadzieja, że prokurator stanie na wysokości zadania i zaskarży
Avatar
Gość / 8 marca 2017 r. o 17:26
0
Wcześnie jeden dobroduszek za zabicie na ulicy człowieka ( w obecności jego dziecka ) dostał 3 lata. Bo jak się tłumaczył :"Tak wyszło" nie chciałem i wg Sądu ok. Teraz 2 przykład bezstronności i niezawisłości nasiego sundu. Bili aż zabili i co. GWno a nie wyrok.
Avatar
Gość / 8 marca 2017 r. o 17:20
0
Jeb,,, sady
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 20:18
0
Chyba sędzia piłkarski wydał wyrok. WSTYD..kur...a, jestem wściekły.
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 19:44
0
jak to czytam to wierzyć mi się nie chce! jak tu chodzić po ulicach jak takie zbiry mordują i dostają 2- 4 lata za morderstwo? Są bezkarni! Co to w ogole ma być?! Ja bym ich do kamieniołomu zamknał do konca życia i pałami okładał codziennie. Żeby poczuli jak bolało tych co ich zabili. A nie będą za moje pieniądze z podatków żryć w więzieniu jedzenie droższe niż w szpitalu. BATEM TAKICH DEBILI A NIE DO WIĘZIENIA
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 17:36
0
Widocznie zbirom POmogli kanary z ZTM co od lat siedzą w Sadzie jako Ławnicy i klepią co Im Sędzia każe.
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 17:27
0
Panie ministrze Ziobro bierz się Pan do roboty !!!!! Reforma sądownictwa konieczna.
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 15:10
0
Za wyrzucenie kobiety z 6 piętra 2 lata? Co to za sądy???
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 13:26
0
nie Majsak tylko Łaskaw
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzieci również zmagają się z koronawirusem. "Cały czas uczymy się tej choroby"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Dzieci również zmagają się z koronawirusem. "Cały czas uczymy się tej choroby"

Dzieci teoretycznie miały być bezpieczne. Okazuje się, że też zmagają się z COVID-19. Pojawiają się u nich objawy, których lekarze się nie spodziewali. Mali pacjenci w szpitalu mierzą się też z samotnością i strachem.

Lublin: Młodzi Białorusini poparli swoich rodaków protestujących w ich ojczyźnie [zdjęcia]
galeria

Lublin: Młodzi Białorusini poparli swoich rodaków protestujących w ich ojczyźnie [zdjęcia]

Kilkudziesięciu młodych Białorusinów manifestowało we wtorek na pl. Litewskim w Lublinie w "Akcji solidarności z narodem białoruskim". Nie zgadzają się oni z wynikami niedzielnych wyborów prezydenckich i wspierają protestujących rodaków. - Jesteśmy tu, dlatego że wszyscy wiedzą, co się dzieje na Białorusi. To straszne - mówili uczestnicy zgromadzenia.

Motor Lublin ma nowego młodzieżowca

Motor Lublin ma nowego młodzieżowca

Ósmy transfer żółto-biało-niebieskich przed sezonem 2020/2021. Tym razem do zespołu trenera Mirosława Hajdy dołączył obrońca Michał Bogacz (Zagłębie Lubin).

Mimo pandemii mieszkania drożeją

Mimo pandemii mieszkania drożeją

Przez pierwsze trzy miesiące epidemii, używane mieszkania w dużych miastach znacznie podrożały. Przeciętnie o blisko 12 proc. w skali roku – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Bank Centralny. Deweloperzy też żądają za mieszkania wyraźnie wyższych stawek niż przed rokiem.

Rośnie liczba ognisk ASF. Dzika wypatrzą drony i żółnierze

Rośnie liczba ognisk ASF. Dzika wypatrzą drony i żółnierze

W kraju jest 47 ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF), z czego 31 w województwie lubelskim. W ciągu ostatnich dni pojawiło się sześć nowych

Teatr w Ogrodzie. "Pytamy widzów czy bajka ma być wesoła czy smutna"

Teatr w Ogrodzie. "Pytamy widzów czy bajka ma być wesoła czy smutna"

Rozmowa z Bogusławem Byrskim, aktorem lubelskiego Teatru Andersena, który już 15 lat tworzy autorskie spektakle

Wycinka 100-letniego pomnika przyrody. „Mnie tego drzewa jest szkoda najbardziej"
Alarm24
galeria

Wycinka 100-letniego pomnika przyrody. „Mnie tego drzewa jest szkoda najbardziej"

Wszystko było zgodnie z prawem, ale „złość i zażenowanie" pozostały. Jedna z mieszkanek gminy Wojciechów powiadomiła nas o piątkowej wycince ponad 100-letniego dębu, który był pomnikiem przyrody. Dyrektor szkoły w Łubkach wyjaśnia, dlaczego była to konieczność

Miał ponad 3 promile i siedział za kierownicą. Kobieta zabrała mu kluczyki

Miał ponad 3 promile i siedział za kierownicą. Kobieta zabrała mu kluczyki

- Wielkie brawa i szacunek od wszystkich policjantów naszej komendy. Takie zachowanie zasługuje na najwyższe uznanie i pochwałę - mówi aspirant Jolanta Babicz z krasnostawskiej komendy do 33-latki, która nie tylko wypatrzyła na drodze pijanego kierowcę, ale zabrała mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Potem wezwała policjantów.-

IV liga: Włodawianka kontra Huragan, Tomasovia i Opolanin liczą na kolejne zwycięstwa

IV liga: Włodawianka kontra Huragan, Tomasovia i Opolanin liczą na kolejne zwycięstwa

Intensywnego początku sezonu w IV lidze ciąg dalszy. Już w środę zostanie rozegrana trzecia seria gier. W grupie pierwszej bez wątpienia meczem kolejki będzie starcie we Włodawie. Tamtejsza Włodawianka zmierzy się z Huraganem Międzyrzec Podlaski (godz. 17).

Improwizacja w Próbie Cafe
16 sierpnia 2020, 19:00

Improwizacja w Próbie Cafe

W niedzielę, 16 sierpnia o godz. 19 w Próbie Cafe (ul. Grodzka 5a) zostanie zaprezentowany spektakl improwizowany "Tryptak" w wykonaniu Impro Teatru Bezczelnego.

Lubelskie: Nowe zakażenia, zwiększa się liczba ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Nowe zakażenia, zwiększa się liczba ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Dzisiaj odnotowano 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Do tej pory pozytywne wyniki badań wskazały infekcję wirusem SARS-CoV-2 u 1136 osób. Jak przedstawia się aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 11 sierpnia.

Koronawirus: Rosja, USA i Rumunia. Tam nie polecimy z Polski [pełna lista krajów]

Koronawirus: Rosja, USA i Rumunia. Tam nie polecimy z Polski [pełna lista krajów]

USA, Meksyk, Bośnia i Hercegowina, Rosja, Królestwa Arabii Saudyjskiej czy Rumunia. Między innymi do tych krajów nie będą wykonywane loty z Polski. Pełną listę opublikowano na stronie internetowej rządu.

Łęczna: Była zrujnowana kamienica. W jej miejsce powstanie nowy budynek

Łęczna: Była zrujnowana kamienica. W jej miejsce powstanie nowy budynek

Po zrujnowanej kamienicy przy Rynku II w Łęcznej pozostało już wspomnienie. W jej miejsce do końca roku powstanie nowy budynek, m.in. z 12 mieszkaniami socjalnymi

Noc Perseidów 2020. Kiedy najlepiej oglądać spadające gwiazdy?
galeria

Noc Perseidów 2020. Kiedy najlepiej oglądać spadające gwiazdy?

Już w nocy z 11 na 12 oraz z 12 na 13 sierpnia będziemy mogli być widzami fenomenalnego zjawiska astronomicznego widzianego gołym okiem. To tzw. noc Perseidów.

Pochodzi z Białorusi, mieszka i studiuje w Lublinie. "Żałuję, że nie mogę tam być"
Rozmowa

Pochodzi z Białorusi, mieszka i studiuje w Lublinie. "Żałuję, że nie mogę tam być"

Rozmowa z Eleną Hrybianczuk, studentką z Białorusi, która od czterech lat mieszka w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!