Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2017 r.
19:03

"Sam spowodował u siebie obrażenia". Śledztwo umorzone

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 9 A A
Według 21-latka mundurowi wyzwali go od złodziei i poturbowali
Według 21-latka mundurowi wyzwali go od złodziei i poturbowali

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie policjantów, którzy mieli pobić zatrzymanego. Okazało się, że pijany 21-latek sam spowodował u siebie obrażenia. Teraz ma odpowiadać za fałszywe zawiadomienie o przestępstwie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O ustaleniach śledczych już pisaliśmy. Teraz zapadła oficjalna decyzją. Sprawę wyjaśniała Prokuratura Rejonowa w Lubartowie. Postanowienie o umorzeniu śledztwa nie jest jeszcze prawomocne.

– Zaraz po jego uprawomocnieniu wyłączymy do odrębnego postępowania wątek dotyczący fałszywego zawiadomienia o przestępstwie – zapowiada Katarzyna Świerszcz-Dobosz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Lubartowie.

Zawiadomienie złożył 21-letni Karol D. Twierdził, że został bez powodu poturbowany przez policjantów. Chodzi o interwencję, do której doszło 1 maja nad ranem, u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Kapucyńskiej. 21-latek wychodził z klubu.

– Moja dziewczyna powiedziała, że chce jeszcze skorzystać z toalety. Dała mi swoją torebkę. Wyszedłem na zewnątrz – relacjonował później Karol D.

Młodego mężczyznę, spacerującego z damską torebką zauważył patrol policji. Mundurowi postanowili wylegitymować 21-latka. – Padło pytanie: „Skąd zaj…ś torebkę?” Zacząłem tłumaczyć, że to jest torebka mojej dziewczyny – przekonywał później śledczych Karol D.

Według 21-latka mundurowi wyzwali go od złodziei i poturbowali. W radiowozie zakuli go w kajdanki i potraktowali gazem. Śledczy nie potwierdzili zarzutów wobec policjantów. Na nagraniach z monitoringu widać bowiem, jak mężczyzna ucieka przed mundurowymi i się przewraca. W ten sposób miały powstać siniaki i otarcia na skórze.

W śledztwie Karol D. twierdził, że obrażenia to efekt agresji mundurowych. Policjanci od początku przekonywali, że nie nadużyli przemocy, zatrzymując 21-latka. Tłumaczyli, że podczas legitymowania 21-latek zaczął uciekać. Później demolował jeszcze radiowóz. Karol D. przyznał się do uszkodzenia auta.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Elemelek / 7 grudnia 2017 r. o 09:20
0
Kamera też ma etat policyjny i też mataczy ! Podstawiony aktor !
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 r. o 08:44
0
Chodzę po tym świecie 39 lat i jakoś nigdy policja mnie nie zaczepila, mam pecha...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 r. o 21:27
0
Teraz tylko wzmianka, że jednak nie został pobity przez policjantów, ale przedtem w każdym portalu artykuł, że pobili bidnego niewinnego chłopaka. Normalne. Jest nagrane na monitoringu, co i jak, ale zawsze jakiś dres osiedlowy się znajdzie, co i tak powie, że to zatuszowane przez sąd.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 r. o 16:05
0
Wystarczy unikać problemow i nie będzie potrzeby kontaktu z policją :)
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 r. o 10:22
0
Wierzę zatrzymanemu, NIE wierzę policjantom. 100% mataczą. Tak się ich uczy. Odwracaj kota ogonem, a koledzy i tzw. polska sprawiedliwość zawsze uwierzy, dla tzw. świętego spokoju, policjantowi a nie ściganemu obywatelowi. Nigdy nie wierz, że polski policjant ci pomoże. Zawsze go unikaj. Jak go widzisz uciekaj od niego jak najdalej. Bo jak cie nie zabije, nie zrobi z ciebie kaleki, to wsadzi cie do wiezienia i jeszcze sąd RP każe zapłacić odszkodowanie dla policjanta. Tak to juz jest i długo jeszcze mentalności, pozytywnego nastawienia do obywatela, polskiego policjanta nie zmienimy. Sowiecka szkoła. Bij zatrzymanego dotąd aż się przyzna lub zdechnie w kajdankach w kiblu na komisariacie.
Wierzę zatrzymanemu, NIE wierzę policjantom. 100% mataczą. Tak się ich uczy. Odwracaj kota ogonem, a koledzy i tzw. polska sprawiedliwość zawsze uwierzy, dla tzw. świętego spokoju, policjantowi a nie ściganemu obywatelowi. Nigdy nie wierz, że polski policjant ci pomoże. Zawsze go unikaj. Jak go widzisz uciekaj od niego jak najdalej. Bo jak cie nie zabije, nie zrobi z ciebie kaleki, to wsadzi cie do wiezienia i jeszcze sąd RP każe zapłacić odszkodowanie dla policjanta. Tak to juz jest i długo jeszcze mentalności, pozytywnego nastawienia do o... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 r. o 08:54
0
A ja się pytam! Gdzie w tym czasie byli jego rodzice jak uciekał?! No pytam!!!
Avatar
AaronSzechter / 4 grudnia 2017 r. o 06:49
0
undefined napisał:
Takie jest polskie dziennikarstwo... nie zbadają sprawy, nie poczekają do końca... tylko od razu STWIERDZAJĄ że policjanci winni a dzieciak niewinny! Tylko trzymał torebkę... tak jak w każdej innej sprawie liczy się tylko głośny tytuł...
 lewacka gazeta to czego się spodziewałeś?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 r. o 23:01
0
Ile razy jeszcze dziennikarzyny beda pisac o niepotwierdzonych faktach ??? Pora w koncu wykonywac swoja prace rzetelnie.... A nie gonic za sensacja......
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 r. o 19:41
0
Takie jest polskie dziennikarstwo... nie zbadają sprawy, nie poczekają do końca... tylko od razu STWIERDZAJĄ że policjanci winni a dzieciak niewinny! Tylko trzymał torebkę... tak jak w każdej innej sprawie liczy się tylko głośny tytuł...
Avatar
Elemelek / 7 grudnia 2017 r. o 09:20
0
Kamera też ma etat policyjny i też mataczy ! Podstawiony aktor !
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 r. o 08:44
0
Chodzę po tym świecie 39 lat i jakoś nigdy policja mnie nie zaczepila, mam pecha...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 r. o 21:27
0
Teraz tylko wzmianka, że jednak nie został pobity przez policjantów, ale przedtem w każdym portalu artykuł, że pobili bidnego niewinnego chłopaka. Normalne. Jest nagrane na monitoringu, co i jak, ale zawsze jakiś dres osiedlowy się znajdzie, co i tak powie, że to zatuszowane przez sąd.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 r. o 16:05
0
Wystarczy unikać problemow i nie będzie potrzeby kontaktu z policją :)
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 r. o 10:22
0
Wierzę zatrzymanemu, NIE wierzę policjantom. 100% mataczą. Tak się ich uczy. Odwracaj kota ogonem, a koledzy i tzw. polska sprawiedliwość zawsze uwierzy, dla tzw. świętego spokoju, policjantowi a nie ściganemu obywatelowi. Nigdy nie wierz, że polski policjant ci pomoże. Zawsze go unikaj. Jak go widzisz uciekaj od niego jak najdalej. Bo jak cie nie zabije, nie zrobi z ciebie kaleki, to wsadzi cie do wiezienia i jeszcze sąd RP każe zapłacić odszkodowanie dla policjanta. Tak to juz jest i długo jeszcze mentalności, pozytywnego nastawienia do obywatela, polskiego policjanta nie zmienimy. Sowiecka szkoła. Bij zatrzymanego dotąd aż się przyzna lub zdechnie w kajdankach w kiblu na komisariacie.
Wierzę zatrzymanemu, NIE wierzę policjantom. 100% mataczą. Tak się ich uczy. Odwracaj kota ogonem, a koledzy i tzw. polska sprawiedliwość zawsze uwierzy, dla tzw. świętego spokoju, policjantowi a nie ściganemu obywatelowi. Nigdy nie wierz, że polski policjant ci pomoże. Zawsze go unikaj. Jak go widzisz uciekaj od niego jak najdalej. Bo jak cie nie zabije, nie zrobi z ciebie kaleki, to wsadzi cie do wiezienia i jeszcze sąd RP każe zapłacić odszkodowanie dla policjanta. Tak to juz jest i długo jeszcze mentalności, pozytywnego nastawienia do o... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 r. o 08:54
0
A ja się pytam! Gdzie w tym czasie byli jego rodzice jak uciekał?! No pytam!!!
Avatar
AaronSzechter / 4 grudnia 2017 r. o 06:49
0
undefined napisał:
Takie jest polskie dziennikarstwo... nie zbadają sprawy, nie poczekają do końca... tylko od razu STWIERDZAJĄ że policjanci winni a dzieciak niewinny! Tylko trzymał torebkę... tak jak w każdej innej sprawie liczy się tylko głośny tytuł...
 lewacka gazeta to czego się spodziewałeś?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 r. o 23:01
0
Ile razy jeszcze dziennikarzyny beda pisac o niepotwierdzonych faktach ??? Pora w koncu wykonywac swoja prace rzetelnie.... A nie gonic za sensacja......
Avatar