Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 grudnia 2012 r.
17:19
Edytuj ten wpis

Slumsy w Lublinie na mapie Google

Autor: Zdjęcie autora drs
0 29 A A
 (Google Maps)
(Google Maps)

Slumsy – tak według map Google nazywa się jedna z dzielnic miasta. Ratusz zażądał poprawki na wirtualnej mapie, ale jak dotąd się jej nie doczekał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mapami Google posługuje się większość użytkowników Internetu. Obejmują cały świat i umożliwiają odbycie wirtualnego spaceru po wielu miastach (od tego roku także po Zamościu i Lublinie).

Światowy koncern nie do końca poradził sobie z mapą Lublina. Z planu można się dowiedzieć, że jedna z dzielnic miasta nosi nazwę "Slumsy”. Taki napis pojawia się w pobliżu skrzyżowania al. Kraśnickiej z ul. Nałęczowską, nieopodal zajezdni trolejbusowej.

Władze miasta wiedzą już o sprawie. – Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tym błędzie zgłosiliśmy go do biura Google Polska we Wrocławiu – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina To było ponad dwa tygodnie temu, ale do tej pory nic się w tej sprawie nie wydarzyło. Podobno mają jakieś problemy techniczne. Jeszcze raz zwrócimy się o poprawienie mapy – dodaje Krzyżanowska.

– Czas oczekiwania wynosi do pięciu tygodni – usłyszeliśmy dzwoniąc do wrocławskiego biura Google Polska. Kobieta, z którą rozmawialiśmy (nie chciała się przedstawić) kazała uzbroić się w cierpliwość. Nie była też w stanie wyjaśnić, dlaczego na mapie pojawił się obraźliwy dla mieszkańców napis. – Ciężko mi powiedzieć – stwierdziła.

To nie jedyny błąd na mapie. Można się też z niej dowiedzieć m.in., że część al. Kompozytorów Polskich to "ul. Krakowska”. A w zależności od tego, jak bardzo powiększymy mapę nazwa "ul. Kaliska” pojawia się na całym ciągu al. Warszawska–al. Solidarności–al. Tysiąclecia– al. Witosa, lub tylko na jego fragmentach.

Wóz konny i XIX-wieczne zacofanie

Podobny problem Lublin miał ponad 10 lat temu z Microsoftem. W internetowej encyklopedii Encarta na zdjęciu mającym ilustrować centrum miasta widać było… wóz konny na polnej drodze. Podpis informował, że nasz region tkwi w XIX-wiecznym zacofaniu. Można się było także dowiedzieć, że Lublin był niegdyś częścią Litwy. Microsoft szybko przeprosił, ale o obiecaną rekompensatę w postaci komputerów i oprogramowania samorząd musiał dopominać się przez kilka lat.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
s / 2 stycznia 2013 o 13:21
0
[quote name='alkofil' timestamp='1356549860' post='713532']
Cała DK 12 to Kaliska
[/quote]
Coś się niektórym miasta czyba pomyliły, ul.Kaliska jest w Lublinie ale na LSM-e.
Avatar
NN / 2 stycznia 2013 o 12:10
0
Openstreetmap jest dużo lepsze.
Avatar
dietetyk / 27 grudnia 2012 o 10:26
0
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
[/quote]Gdyby nie" wsioki" nie miałbyś z czgo robić" gówna",a tak nażresz się i wali ci w dekiel.
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki sch... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2012 o 10:12
0
Takie dzielnice pojawiły się z jednego powdu, ktośwpisał w mapy goole uaktualnienie i google je zaakceptowało
mapy mozna edytopwać przy pomocy[url="http://www.google.pl/mapmaker?tab=MM"] http://www.google.pl/mapmaker[/url]
[url="http://lokalizacja.info/aktualnosci-i-artykuly/aktualnosci/popraw-mape-w-kreatorze-map-google.html"]http://lokalizacja.i...map-google.html[/url]
Avatar
bęc / 27 grudnia 2012 o 09:44
0
[url="http://www.itvl.pl/news/slumsy-w-lublinie-wedlug-google-tak"]http://www.itvl.pl/n...dlug-google-tak[/url] Źródło i więcej przykładów ze screenami
Avatar
jestem z miasta / 27 grudnia 2012 o 08:38
0
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludz... rozwiń
Avatar
stella / 27 grudnia 2012 o 08:20
0
kotas wyprowadzil sie z Dzierzawnej i teraz wielki Pan i sra w swoje gniazdo.a Dzierzawna to nie slamsy-prosze zajrzec do domow----w profesorskich widzialam wiekszy syf.
Avatar
bioware / 27 grudnia 2012 o 08:19
0
A propos: widział ktoś ostatnią aktualizację zdjęć w Google Earth? Temu satelitu to chyba ktoś chuchnął w zimny obiektyw, bo miasto jest niczym innym jak tylko zbiorem rozmazanych plam.
Avatar
gość / 27 grudnia 2012 o 07:59
0
Biurowce za to są jak z bajki
Avatar
Tatuśko / 27 grudnia 2012 o 07:25
0
CZY KTOŚ WIDZIAŁ PRAWDZIWE SLUMSY?LUBLIN NIE MA ICH CHYBA ŻE JAKIEŚ MELINY PIJACKIE OD LAT NIE SPRZĄTANE I ŚMIERDZI JAK Z MURZYŃSKIEJ CHATY
Avatar
s / 2 stycznia 2013 o 13:21
0
[quote name='alkofil' timestamp='1356549860' post='713532']
Cała DK 12 to Kaliska
[/quote]
Coś się niektórym miasta czyba pomyliły, ul.Kaliska jest w Lublinie ale na LSM-e.
Avatar
NN / 2 stycznia 2013 o 12:10
0
Openstreetmap jest dużo lepsze.
Avatar
hhh / 27 grudnia 2012 o 13:04
-1
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
[/quote]

[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
[/quote]
Nienawiść to ty siejesz, obrażając ludzi pochodzących z innych części województwa. Smutno ci, ze nie masz gdzie wyjechać w święta? A niby w czym ty jesteś lepszy od tych ludzi? Zazdrościsz, siejesz nienawiść a do tego uznajesz, że symbolem zacofania jest ilość kościołów. No inteligent pierwszej klasy. Jeśli liczba takich bałwanów jak ty będzie systematycznie spadać to i w tym mieście będzie lepiej.
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki sch... rozwiń
Avatar
dietetyk / 27 grudnia 2012 o 10:26
0
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
[/quote]Gdyby nie" wsioki" nie miałbyś z czgo robić" gówna",a tak nażresz się i wali ci w dekiel.
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki sch... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2012 o 10:12
0
Takie dzielnice pojawiły się z jednego powdu, ktośwpisał w mapy goole uaktualnienie i google je zaakceptowało
mapy mozna edytopwać przy pomocy[url="http://www.google.pl/mapmaker?tab=MM"] http://www.google.pl/mapmaker[/url]
[url="http://lokalizacja.info/aktualnosci-i-artykuly/aktualnosci/popraw-mape-w-kreatorze-map-google.html"]http://lokalizacja.i...map-google.html[/url]
Avatar
bęc / 27 grudnia 2012 o 09:44
0
[url="http://www.itvl.pl/news/slumsy-w-lublinie-wedlug-google-tak"]http://www.itvl.pl/n...dlug-google-tak[/url] Źródło i więcej przykładów ze screenami
Avatar
jestem z miasta / 27 grudnia 2012 o 08:38
0
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludz... rozwiń
Avatar
stella / 27 grudnia 2012 o 08:20
0
kotas wyprowadzil sie z Dzierzawnej i teraz wielki Pan i sra w swoje gniazdo.a Dzierzawna to nie slamsy-prosze zajrzec do domow----w profesorskich widzialam wiekszy syf.
Avatar
bioware / 27 grudnia 2012 o 08:19
0
A propos: widział ktoś ostatnią aktualizację zdjęć w Google Earth? Temu satelitu to chyba ktoś chuchnął w zimny obiektyw, bo miasto jest niczym innym jak tylko zbiorem rozmazanych plam.
Avatar
gość / 27 grudnia 2012 o 07:59
0
Biurowce za to są jak z bajki
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 19.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 19.11.2019 0 0

Parkowanie w Lublinie mocno podrożeje. Ceny wzrosną nawet 3-krotnie [nowy cennik]

Parkowanie w Lublinie mocno podrożeje. Ceny wzrosną nawet 3-krotnie [nowy cennik] 45 115

Już w najbliższych dniach Rada Miasta ma głosować nad proponowanymi przez prezydenta Lublina zmianami w Strefie Płatnego Parkowania, która ma być podzielona na trzy części z różnymi cennikami (dziś podstrefy są dwie). Na przeważającym obszarze opłaty mocno wzrosną, a kara za brak biletu ma być aż trzykrotnie wyższa.

Rusza 12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Rusza 12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 13 0

Własny biznes Rozpoczęła się 12. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W bezpłatnych zajęciach mogą wziąć udział nie tylko osoby zainteresowane założeniem własnej firmy

Szkolenie terytorialsów na Wiśle. Ćwiczyli reagowanie na wypadek powodzi i podtopień

Szkolenie terytorialsów na Wiśle. Ćwiczyli reagowanie na wypadek powodzi i podtopień 0 7

Na tzw. wodnym poligonie na Wiśle w Dęblinie ćwiczyli saperzy z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Warsztaty śpiewu tradycyjnego w Zamościu
23 listopada 2019, 13:00

Warsztaty śpiewu tradycyjnego w Zamościu 0 0

23 listopada o godz. 13 w Zamojskim Domu Kultury odbędą się warsztaty śpiewu tradycyjnego dla kobiet - "Ośpiewać wesele". To propozycja dla przyszłych druhen weselnych, jak i do wszystkich pań lubiących śpiew.

Rekordowy budżet Puław. Jakie plany mają władze miasta?

Rekordowy budżet Puław. Jakie plany mają władze miasta? 8 36

Wydatki miasta Puławy w przyszłym roku przekroczą 380 mln zł, z czego ponad 110 mln trafi na inwestycje. W planie są nowe ulice i parkingi, rozbudowa targowiska, a także skatepark i zapowiadane kontenery dla dłużników. Najwięcej pochłonie dokończenie budowy hali sportowej

AZS UMCS Lublin ‒ Gredar Futsal Team Brzeg 4:0. Popis Szafrańskiego

AZS UMCS Lublin ‒ Gredar Futsal Team Brzeg 4:0. Popis Szafrańskiego 0 3

AZS UMCS Lublin wygrał po raz trzeci z rzędu. „Dziki” pokonały w hali Globus lidera tabeli Gredar Futsal Team Brzeg 4:0, a wszystkie bramki zdobył Mateusz Szafrański

„Biznes bez barier” w zamojskiej uczelni. Wiedza spotkała się z praktyką

„Biznes bez barier” w zamojskiej uczelni. Wiedza spotkała się z praktyką 0 0

„Biznes bez barier” to hasło konferencji, która odbyła się dziś w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Wiedza studentów spotkała się tu z wiedzą praktyków administracji.

Lublin: Narkotyki ukryte w głośniku. Wyczuł je policyjny pies

Lublin: Narkotyki ukryte w głośniku. Wyczuł je policyjny pies 0 3

Policyjny pies „wywąchał” narkotyki, które były ukryte w głośniku. 21 – letni mieszkaniec Lublina schował je wewnątrz kolumny. Teraz mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

SOR przy Jaczewskiego odsyła pacjentów. Będzie „armagedon”?

SOR przy Jaczewskiego odsyła pacjentów. Będzie „armagedon”? 21 32

- Mamy już dwa razy więcej pacjentów i karetek niż zazwyczaj. Boję się myśleć co będzie wieczorem kiedy przestaną działać przychodnie. Możemy po prostu nie dać rady – mówił nam dziś po południu Leszek Stawiarz, kierownik SOR przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

Jakim budżetem dysponował lubelski NFZ? Rozmowa z Karolem Tarkowskim, dyrektorem oddziału

Jakim budżetem dysponował lubelski NFZ? Rozmowa z Karolem Tarkowskim, dyrektorem oddziału 0 4

Rozmowa z Karolem Tarkowskim, dyrektorem lubelskiego oddziału NFZ 

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Poszukiwani wolontariusze

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Poszukiwani wolontariusze 0 2

We wtorek 19 listopada o godz. 17.30 w Studiu Muzycznym im. Budki Suflera (ul. Obrońców Pokoju 2), odbędzie się spotkanie przed Wielką Uliczną Zbiórką Darów.