Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 sierpnia 2013 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Solidarność: Pracownicy boją się zwolnień grupowych

0 30 A A
Solidarność została sprzedana grupie Colian w kwietniu tego roku (Jacek Świerczyński)
Solidarność została sprzedana grupie Colian w kwietniu tego roku (Jacek Świerczyński)

Spółka Colian, nowy właściciel Firmy Cukierniczej "Solidarność” z Lublina proponuje pracownikom, by sami odeszli z zakładu. Ludzie boją się, że na "dobrowolnych odejściach” się nie skończy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mamy uzasadnione obawy, że program dobrowolnych odejść to tylko wstęp do zwolnień grupowych. Dyrektor powiedział nam na spotkaniu, że mamy nadwyżkę około 400 etatów. To by oznaczało, że spółka skurczy się prawie o połowę – mówi jeden z wieloletnich pracowników FC "Solidarność”.

Firma została sprzedana grupie Colian w kwietniu tego roku. Wielkopolska spółka zapłaciła za lubelski zakład 208 mln zł. Umowa gwarantowała pracownikom niezmienność zatrudnienia do 31 stycznia 2014 r.

Tymczasem już w czerwcu załodze zaproponowano dobrowolne odejścia. – Byliśmy zaskoczeni, bo przy sprzedaży zapewniano nas, że przynajmniej w tym roku nie będzie zmian w zatrudnieniu i płacach. Nie minęło pół roku, a tu już jesteśmy zachęcani, żeby się samemu zwolnić. Usłyszeliśmy też, że lepiej teraz skorzystać z programu, bo potem – jak będą zwalniać – to na dużo gorszych warunkach. Ludzie są pod presją i część odchodzi teraz – dodaje pracownik "Solidarności”.

Spółka potwierdza, że trwa program dobrowolnych odejść. – Skierowany został do niewielkiego procentu pracowników. Dla osób, które zdecydowały się na wzięcie udziału w programie przygotowaliśmy satysfakcjonujące odprawy oraz specjalne warsztaty z ekspertami rynku pracy – wyjaśnia Beata Kolterman, rzecznik prasowy FC "Solidarność”.

Nie wiadomo, o ile Colian chce zmniejszyć załogę, która dziś liczy ok. 900 osób. Nie dowiedzieliśmy się także, na jakie odprawy mogą liczyć pracownicy. Rzecznik tłumaczy natomiast, że zmiany mają na celu utrzymanie rentowności firmy i dbałość o przyszłość jej pracowników. – Obecna sytuacja na polskim rynku jest trudna, stąd nasze starania o zapewnienie stabilności i możliwości rozwoju firmy. Szczegółowych informacji będziemy w stanie udzielić po opracowaniu pełnej strategii integracji – wyjaśnia Kolterman.

Zaniepokojeni pracownicy byli już w lubelskiej inspekcji pracy. – Sporo osób jest przed emeryturą. Chcą wiedzieć, co ich czeka, gdy teraz odejdą z zakładu. I czy nie będą pierwsi "do odstrzału” po styczniu 2014 r. – dodaje pracownik FC "Solidarność”.

– Udzieliliśmy porad prawnych pracownikom FC "Solidarność” związanych z dobrowolnymi odejściami – potwierdza Danuta Serwinowska z OIP Lublin.

JAK TO BYŁO W PZL-ŚWIDNIK

PZL-Świdnik został sprzedany włoskiej grupie Agusta Westland w lutym 2010 roku. Kupując PZL Świdnik Włosi zagwarantowali pracownikom 6-letnie zatrudnienie. Tymczasem już w czerwcu 2010 r. ogłoszono program dobrowolnych odejść – skorzystało z niego 285 osób, które przeszły na wcześniejsze emerytury. Po programie dobrowolnych odejść Włosi zapowiedzieli zwolnienia grupowe.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jarosław t. / 12 stycznia 2014 o 19:47
0

Ciekawe co robi teraz ten przyłapany pijany w sztok.Też zostanie zwolniony czy awansuje.Znając tą firmę to chyba awansuje.Ciekawe czy o tym przypadku i dobroduszności prezesa wie właściciel zakładu.

Avatar
radek / 10 stycznia 2014 o 20:10
0

Czy ktoś zna wyroby jutrzenki i goplany?Ja znam.Są bardzo kiepskiej jakości i jescze gorsze w smaku.Fakt są tanie.I tu się kończą plusy tych wyrobów.I takie będą obecnie wyroby firmy solidarność.Kiepskie nadzienie,jeszcze gorsza czekolada za niemałą cenę.Firma idzie na dno.Ciastka solidarności już są produkowane gdzieś w wielkopolsce.A tamtejsi spece nie wiedzieli jak uruchomić linię do ich produkcji.

Avatar
lkj / 17 listopada 2013 o 19:01
0

Witam.

Czytam tak sobe te wypowiedzi i zaczynam sie zastanawiać.

Moja żona zaczela pracę w Solidarności 2 tygodnie temu i nie wiem jak to sie skończy.

Nikt tej nie mówił że na zimę 2013-2014 zostanie dosłownie na lodzie.

Po co zatrudniać; właściciel firmy to chyba jakiś idiota i komuch.

Takich nie powinno sie wogóle do Polski wpuszczać.

Wyrazy współczucia dla małżonki a właścicel firmy to bardzo pożądny człowiek o wiele lepszy od byłego prezesa z którym się porozmawiać wogule nie dało i miał jedną odpowiedź "Nie podoba się to się zwolnić tysiące ludzi czeka nz parace w solidarnośći".

Wyrazy współczucia dla małżonki a właścicel firmy to bardzo pożądny człowiek o wiele lepszy od byłego prezesa z którym się porozmawiać wogule nie dało i miał jedną odpowiedź "Nie podoba się to się zwolnić tysiące ludzi czeka nz parace w solidarnośći".

rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2013 o 14:32
0

Dziadek nie wydydmał udziałowców oni sami sie wydymali i sprzedali zakład ale ty byś tak samo zrobił jakby Ci ktoś za 1000zł dał 7400zł ,za 10 akcji 74000 zł to bys zakład miał głeboko w d...to był interes życia.A ja mam wielki szacunek dla firmy Colian za to ze ogłosiła program dobrowolnych odejść i wypłaciła każdemu chętnemu który odszedł równowartość pięciu pensji.Dziadek by tak nigdy nie zrobił  wydardysie nagadał bajeki i zwolnił kogo chce bez grosza na dowidzenia.

Avatar
qwak / 17 listopada 2013 o 14:15
0

Witam

Pracowałam w tym bagnie ponad 10 lat i zawsze z umowami było tak że nikt nie wiedział ile bedzie pracował zawsze na koniec roku wszyscy bli zestresowani bo umowy sie kończyły i mistrzowie mówili że po sylwestrze bedą dzwonić telefonicznie czy przychodzić czy nie,a umowy na stałe to tylko dostawali ludzie z układami i donosiciele.

Avatar
lukan / 9 listopada 2013 o 10:20
0

Witam.

Czytam tak sobe te wypowiedzi i zaczynam sie zastanawiać.

Moja żona zaczela pracę w Solidarności 2 tygodnie temu i nie wiem jak to sie skończy.

Nikt tej nie mówił że na zimę 2013-2014 zostanie dosłownie na lodzie.

Po co zatrudniać; właściciel firmy to chyba jakiś idiota i komuch.

Takich nie powinno sie wogóle do Polski wpuszczać.

Avatar
POZNANIAK / 12 października 2013 o 12:20
0

 Poznan dawna Goplana, teraz Jutrzenka Colian. Od momentu przejęcia zakładu przez pana K. zaczęło się powolne likwidowanie firmy. Zwalnianie, brak podwyżek, traktowanie pracowników przedmiotowo, zastraszanie. Można by tu przytoczyc jeszcze wiele negatywnych opinii na temat pracodawcy i jego metod działania. Wniosek jest taki co przejmuje to likwduje.

GORZKI CUKIERKU. ZŁY WNIOSEK.

JAK CHCESZ PISAĆ OBIEKTYWNIE TO PISZ TEŻ , ŻE TEN WIELCE ZASŁUŻONY DLA POZNANIA I WIELKOPOLSKI ZAKŁAD (OD 1912 R.) - 100 LETNIA GOPLANA NIGDY JUZ NIE BĘDZIE NASTĘPNE STO LAT NA WAWRZYŃCA. POSTĘP I ROZWÓJ MIASTA WYPĘDZA TAKIE ZAKŁADY ZE SWOJEGO OBSZARU POZA OBRĘB POZNANIA. WŁADZE MIASTA NIC SOBIE NIE ROBIĄ Z FAKTU, ŻE OD WIELU LAT ROŚNIE W MIEŚCIE BEZROBOCIE , PRACOWNICY GOPLANY I NIE TYLKO PRZECHODZĄ NA "GARNUSZEK PAŃSTWA" ZAMIAST BYĆ SAMOWYSTARCZALNYMI POPRZEZ PRACĘ. WŁADZE MIASTA KOPIĄ W TĘ GOPLANĘ NIEMIŁOSIERNIE Z KAŻDEJ STRONY.  NAJPIERW WZROST PODATKU Z 1 MILIONA NA CZTERY !!! TRZA BULIĆ ZA CHOROBLIWE AMBICJE PREZIA MIASTA  PRZERZUCAJĄCEGO BEZWZGLEDNIE KOSZTY EURO2012 NA MIESZKAŃCÓW I ZAKŁADY PRACY; CIĄGLE UTRUDNIANY DOJAZD SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH DO ZAKŁADU - ŁASKA LUB NIE ŁASKA URZĘDNIKÓW MIASTA ; OSTATNIO SKARGA NA HAŁAS Z OSIEDLA MIESZKANIOWEGO - KTOŚ TO INSPIRUJE. JAKOŚ 15 LAT NIKOMU TO NIE PRZESZKADZAŁO. ALE , ŻE KOMIN PRZESTAŁ DYMIĆ TEŻ 15 LAT TEMU, NIEEE, O TYM SIE NIE MÓWI.  JUTRZENKA KUPIŁA LUBELSKA SOLIDARNOŚĆ I TU JEST WNIOSEK. POPATRZCIE NA TELETURNIEJE , GDZIE POJAWIAJĄ SIE KUFERKI ZE SŁODYCZAMI SOLIDARNOŚCI I JUŻ GOPLANY. PEWNIE TO TAK JAK Z UMIERANIEM , BY GDZIE INDZIEJ RODZIŁO SIĘ NOWE ŻYCIE. TRADYCJA, KULTURA, PATRIOTYZM, HISTORIA, PRZYWIĄZANIE , IDENTYFIKOWANIE , KONTYNUACJA - SMUTNE- ALE NIE MAJĄ TU ŻADNEGO ZNACZENIA.

GORZKI CUKIERKU. ZŁY WNIOSEK.

JAK CHCESZ PISAĆ OBIEKTYWNIE TO PISZ TEŻ , ŻE TEN WIELCE ZASŁUŻONY DLA POZNANIA I WIELKOPOLSKI ZAKŁAD (OD 1912 R.) - 100 LETNIA GOPLANA NIGDY JUZ NIE BĘDZIE NASTĘPNE STO LAT NA WAWRZYŃCA. POSTĘP I ROZWÓJ MIASTA WYPĘDZA TAKIE ZAKŁADY ZE SWOJEGO OBSZARU POZA OBRĘB POZNANIA. WŁADZE MIASTA NIC SOBIE NIE ROBIĄ Z FAKTU, ŻE OD WIELU LAT ROŚNIE W MIEŚCIE BEZROBOCIE , PRACOWNICY GOPLANY I NIE TYLKO PRZECHODZĄ NA "GARNUSZEK PAŃSTWA" ZAMIAST BYĆ SAMOWYSTARCZALNYMI POPRZEZ PRACĘ. WŁADZE MIASTA KOPIĄ... rozwiń

Avatar
schaboszczak / 18 września 2013 o 08:04
0

Mecenas, czemu taki niemądry jesteś, za wszystko co złe Tusk winny. Przestań dobie nim brudnego pyska wycierać!

Jak nie tusk to kto ? czerwony świński ryju . Sześć lat jego i komuchów rządów,sześc lat jego kadencji i ten piękny nasz kraj klęka,rozpier.dolone,leży WSZYSTKO w drobny mak,nie ma już nic ,fabryk,zakładów pracy,naszych banków,polskich mediów a jeszcze teraz tym sQrwysynom zaczęły związki zawodowe przeszkadzać,ostatni jeszcze wolny niepokonany bastion polskiej wolności w tym dzikim kraju. Żydokomuna opanowała niemal że wszystkie urzędy i sektory wpływające na dalsze losy tego kraju i jego obywateli. Tobie BUCU zostanie tylko meta na 67,jeżeli dotrwasz !!!!!

Jak nie tusk to kto ? czerwony świński ryju . Sześć lat jego i komuchów rządów,sześc lat jego kadencji i ten piękny nasz kraj klęka,rozpier.dolone,leży WSZYSTKO w drobny mak,nie ma już nic ,fabryk,zakładów pracy,naszych banków,polskich mediów a jeszcze teraz tym sQrwysynom zaczęły związki zawodowe przeszkadzać,ostatni jeszcze wolny niepokonany bastion polskiej wolności w tym dzikim kraju. Żydokomuna opanowała niemal że wszystkie urzędy i sektory wpływające na dalsze losy tego kraju i jego obywateli. Tobie BUCU zostanie tylko... rozwiń

Avatar
mecenas / 18 września 2013 o 07:39
0


Mecenas, czemu taki niemądry jesteś, za wszystko co złe Tusk winny. Przestań dobie nim brudnego pyska wycierać!

POczekaj jeszcze chwilę gdy bardziej rozpracują Amber GOLD [jeżeli kiedykolwiek to gó wno ruszą ] to się CYCU dowiesz prawdy jakie komuchy kręciły lody  na " tym słupie " i jaką rolę tam spełniał młody od kaszubskiego żyda i jaką rolę on tam sam odgrywał,może ci się wtedy oczy trochę otworzą na tą czerwono-konfidencką-zlodziejską bandę. !!!

POczekaj jeszcze chwilę gdy bardziej rozpracują Amber GOLD [jeżeli kiedykolwiek to gó wno ruszą ] to się CYCU dowiesz prawdy jakie komuchy kręciły lody  na " tym słupie " i jaką rolę tam spełniał młody od kaszubskiego żyda i jaką rolę on tam sam odgrywał,może ci się wtedy oczy trochę otworzą na tą czerwono-konfidencką-zlodziejską bandę. !!!

rozwiń
Avatar
Paolo / 17 września 2013 o 22:44
0

Młody tusk aktywnie w tym pomagał,dlatego czerwone sQrwysyny nie byli  przez tyle lat do  ruszenia

Mecenas, czemu taki niemądry jesteś, za wszystko co złe Tusk winny. Przestań dobie nim brudnego pyska wycierać!

Avatar
jarosław t. / 12 stycznia 2014 o 19:47
0

Ciekawe co robi teraz ten przyłapany pijany w sztok.Też zostanie zwolniony czy awansuje.Znając tą firmę to chyba awansuje.Ciekawe czy o tym przypadku i dobroduszności prezesa wie właściciel zakładu.

Avatar
radek / 10 stycznia 2014 o 20:10
0

Czy ktoś zna wyroby jutrzenki i goplany?Ja znam.Są bardzo kiepskiej jakości i jescze gorsze w smaku.Fakt są tanie.I tu się kończą plusy tych wyrobów.I takie będą obecnie wyroby firmy solidarność.Kiepskie nadzienie,jeszcze gorsza czekolada za niemałą cenę.Firma idzie na dno.Ciastka solidarności już są produkowane gdzieś w wielkopolsce.A tamtejsi spece nie wiedzieli jak uruchomić linię do ich produkcji.

Avatar
lkj / 17 listopada 2013 o 19:01
0

Witam.

Czytam tak sobe te wypowiedzi i zaczynam sie zastanawiać.

Moja żona zaczela pracę w Solidarności 2 tygodnie temu i nie wiem jak to sie skończy.

Nikt tej nie mówił że na zimę 2013-2014 zostanie dosłownie na lodzie.

Po co zatrudniać; właściciel firmy to chyba jakiś idiota i komuch.

Takich nie powinno sie wogóle do Polski wpuszczać.

Wyrazy współczucia dla małżonki a właścicel firmy to bardzo pożądny człowiek o wiele lepszy od byłego prezesa z którym się porozmawiać wogule nie dało i miał jedną odpowiedź "Nie podoba się to się zwolnić tysiące ludzi czeka nz parace w solidarnośći".

Wyrazy współczucia dla małżonki a właścicel firmy to bardzo pożądny człowiek o wiele lepszy od byłego prezesa z którym się porozmawiać wogule nie dało i miał jedną odpowiedź "Nie podoba się to się zwolnić tysiące ludzi czeka nz parace w solidarnośći".

rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2013 o 14:32
0

Dziadek nie wydydmał udziałowców oni sami sie wydymali i sprzedali zakład ale ty byś tak samo zrobił jakby Ci ktoś za 1000zł dał 7400zł ,za 10 akcji 74000 zł to bys zakład miał głeboko w d...to był interes życia.A ja mam wielki szacunek dla firmy Colian za to ze ogłosiła program dobrowolnych odejść i wypłaciła każdemu chętnemu który odszedł równowartość pięciu pensji.Dziadek by tak nigdy nie zrobił  wydardysie nagadał bajeki i zwolnił kogo chce bez grosza na dowidzenia.

Avatar
qwak / 17 listopada 2013 o 14:15
0

Witam

Pracowałam w tym bagnie ponad 10 lat i zawsze z umowami było tak że nikt nie wiedział ile bedzie pracował zawsze na koniec roku wszyscy bli zestresowani bo umowy sie kończyły i mistrzowie mówili że po sylwestrze bedą dzwonić telefonicznie czy przychodzić czy nie,a umowy na stałe to tylko dostawali ludzie z układami i donosiciele.

Avatar
lukan / 9 listopada 2013 o 10:20
0

Witam.

Czytam tak sobe te wypowiedzi i zaczynam sie zastanawiać.

Moja żona zaczela pracę w Solidarności 2 tygodnie temu i nie wiem jak to sie skończy.

Nikt tej nie mówił że na zimę 2013-2014 zostanie dosłownie na lodzie.

Po co zatrudniać; właściciel firmy to chyba jakiś idiota i komuch.

Takich nie powinno sie wogóle do Polski wpuszczać.

Avatar
POZNANIAK / 12 października 2013 o 12:20
0

 Poznan dawna Goplana, teraz Jutrzenka Colian. Od momentu przejęcia zakładu przez pana K. zaczęło się powolne likwidowanie firmy. Zwalnianie, brak podwyżek, traktowanie pracowników przedmiotowo, zastraszanie. Można by tu przytoczyc jeszcze wiele negatywnych opinii na temat pracodawcy i jego metod działania. Wniosek jest taki co przejmuje to likwduje.

GORZKI CUKIERKU. ZŁY WNIOSEK.

JAK CHCESZ PISAĆ OBIEKTYWNIE TO PISZ TEŻ , ŻE TEN WIELCE ZASŁUŻONY DLA POZNANIA I WIELKOPOLSKI ZAKŁAD (OD 1912 R.) - 100 LETNIA GOPLANA NIGDY JUZ NIE BĘDZIE NASTĘPNE STO LAT NA WAWRZYŃCA. POSTĘP I ROZWÓJ MIASTA WYPĘDZA TAKIE ZAKŁADY ZE SWOJEGO OBSZARU POZA OBRĘB POZNANIA. WŁADZE MIASTA NIC SOBIE NIE ROBIĄ Z FAKTU, ŻE OD WIELU LAT ROŚNIE W MIEŚCIE BEZROBOCIE , PRACOWNICY GOPLANY I NIE TYLKO PRZECHODZĄ NA "GARNUSZEK PAŃSTWA" ZAMIAST BYĆ SAMOWYSTARCZALNYMI POPRZEZ PRACĘ. WŁADZE MIASTA KOPIĄ W TĘ GOPLANĘ NIEMIŁOSIERNIE Z KAŻDEJ STRONY.  NAJPIERW WZROST PODATKU Z 1 MILIONA NA CZTERY !!! TRZA BULIĆ ZA CHOROBLIWE AMBICJE PREZIA MIASTA  PRZERZUCAJĄCEGO BEZWZGLEDNIE KOSZTY EURO2012 NA MIESZKAŃCÓW I ZAKŁADY PRACY; CIĄGLE UTRUDNIANY DOJAZD SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH DO ZAKŁADU - ŁASKA LUB NIE ŁASKA URZĘDNIKÓW MIASTA ; OSTATNIO SKARGA NA HAŁAS Z OSIEDLA MIESZKANIOWEGO - KTOŚ TO INSPIRUJE. JAKOŚ 15 LAT NIKOMU TO NIE PRZESZKADZAŁO. ALE , ŻE KOMIN PRZESTAŁ DYMIĆ TEŻ 15 LAT TEMU, NIEEE, O TYM SIE NIE MÓWI.  JUTRZENKA KUPIŁA LUBELSKA SOLIDARNOŚĆ I TU JEST WNIOSEK. POPATRZCIE NA TELETURNIEJE , GDZIE POJAWIAJĄ SIE KUFERKI ZE SŁODYCZAMI SOLIDARNOŚCI I JUŻ GOPLANY. PEWNIE TO TAK JAK Z UMIERANIEM , BY GDZIE INDZIEJ RODZIŁO SIĘ NOWE ŻYCIE. TRADYCJA, KULTURA, PATRIOTYZM, HISTORIA, PRZYWIĄZANIE , IDENTYFIKOWANIE , KONTYNUACJA - SMUTNE- ALE NIE MAJĄ TU ŻADNEGO ZNACZENIA.

GORZKI CUKIERKU. ZŁY WNIOSEK.

JAK CHCESZ PISAĆ OBIEKTYWNIE TO PISZ TEŻ , ŻE TEN WIELCE ZASŁUŻONY DLA POZNANIA I WIELKOPOLSKI ZAKŁAD (OD 1912 R.) - 100 LETNIA GOPLANA NIGDY JUZ NIE BĘDZIE NASTĘPNE STO LAT NA WAWRZYŃCA. POSTĘP I ROZWÓJ MIASTA WYPĘDZA TAKIE ZAKŁADY ZE SWOJEGO OBSZARU POZA OBRĘB POZNANIA. WŁADZE MIASTA NIC SOBIE NIE ROBIĄ Z FAKTU, ŻE OD WIELU LAT ROŚNIE W MIEŚCIE BEZROBOCIE , PRACOWNICY GOPLANY I NIE TYLKO PRZECHODZĄ NA "GARNUSZEK PAŃSTWA" ZAMIAST BYĆ SAMOWYSTARCZALNYMI POPRZEZ PRACĘ. WŁADZE MIASTA KOPIĄ... rozwiń

Avatar
schaboszczak / 18 września 2013 o 08:04
0

Mecenas, czemu taki niemądry jesteś, za wszystko co złe Tusk winny. Przestań dobie nim brudnego pyska wycierać!

Jak nie tusk to kto ? czerwony świński ryju . Sześć lat jego i komuchów rządów,sześc lat jego kadencji i ten piękny nasz kraj klęka,rozpier.dolone,leży WSZYSTKO w drobny mak,nie ma już nic ,fabryk,zakładów pracy,naszych banków,polskich mediów a jeszcze teraz tym sQrwysynom zaczęły związki zawodowe przeszkadzać,ostatni jeszcze wolny niepokonany bastion polskiej wolności w tym dzikim kraju. Żydokomuna opanowała niemal że wszystkie urzędy i sektory wpływające na dalsze losy tego kraju i jego obywateli. Tobie BUCU zostanie tylko meta na 67,jeżeli dotrwasz !!!!!

Jak nie tusk to kto ? czerwony świński ryju . Sześć lat jego i komuchów rządów,sześc lat jego kadencji i ten piękny nasz kraj klęka,rozpier.dolone,leży WSZYSTKO w drobny mak,nie ma już nic ,fabryk,zakładów pracy,naszych banków,polskich mediów a jeszcze teraz tym sQrwysynom zaczęły związki zawodowe przeszkadzać,ostatni jeszcze wolny niepokonany bastion polskiej wolności w tym dzikim kraju. Żydokomuna opanowała niemal że wszystkie urzędy i sektory wpływające na dalsze losy tego kraju i jego obywateli. Tobie BUCU zostanie tylko... rozwiń

Avatar
mecenas / 18 września 2013 o 07:39
0


Mecenas, czemu taki niemądry jesteś, za wszystko co złe Tusk winny. Przestań dobie nim brudnego pyska wycierać!

POczekaj jeszcze chwilę gdy bardziej rozpracują Amber GOLD [jeżeli kiedykolwiek to gó wno ruszą ] to się CYCU dowiesz prawdy jakie komuchy kręciły lody  na " tym słupie " i jaką rolę tam spełniał młody od kaszubskiego żyda i jaką rolę on tam sam odgrywał,może ci się wtedy oczy trochę otworzą na tą czerwono-konfidencką-zlodziejską bandę. !!!

POczekaj jeszcze chwilę gdy bardziej rozpracują Amber GOLD [jeżeli kiedykolwiek to gó wno ruszą ] to się CYCU dowiesz prawdy jakie komuchy kręciły lody  na " tym słupie " i jaką rolę tam spełniał młody od kaszubskiego żyda i jaką rolę on tam sam odgrywał,może ci się wtedy oczy trochę otworzą na tą czerwono-konfidencką-zlodziejską bandę. !!!

rozwiń
Avatar
Paolo / 17 września 2013 o 22:44
0

Młody tusk aktywnie w tym pomagał,dlatego czerwone sQrwysyny nie byli  przez tyle lat do  ruszenia

Mecenas, czemu taki niemądry jesteś, za wszystko co złe Tusk winny. Przestań dobie nim brudnego pyska wycierać!

Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 73 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.