Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 października 2019 r.
13:47

Spółdzielnia Czechów chciała wziąć 15 milionów złotych kredytu na budowę wind w blokach. Mieszkańcy oburzeni

Autor: Zdjęcie autora Patryk Pytlak
40 67 A A

Władze Spółdzielni Mieszkaniowej Czechów chcą zaciągnąć kredyt na zakup nowych wind. Chodzi o 15 milionów złotych. Ale podczas walnych zebrań mieszkańcy krytykują pomysł i głosują przeciw.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Propozycja montażu wind w blokach na Czechowie pojawiała się na walnych zebraniach już kilkakrotnie. Ostatnio w maju. Teraz temat wrócił. Od 14 października trwają walne zebrania mieszkańców Czechowa, podczas których odbywa się głosowanie za przyjęciem uchwały pozwalającej władzom na zaciągniecie kredytu. Windy miałyby być montowane w 47 blokach na różnych osiedlach Czechowa. Jednak niektórzy spółdzielcy podchodzą do sprawy bardzo sceptycznie.

Obawy wywoływała głównie przekazywana z ust do ust groźba obarczenia kosztami wszystkich lokatorów spółdzielni, a nie wyłącznie mieszkańców bloków z nową windą. Inne osoby nie chciały podporządkowywać się ewentualnej woli większości. – Nie można żądać od tych, którzy nie chcą windy, żeby za nią płacili, nawet jeżeli „większość” danej klatki wyraża zgodę – uważa jedna z lokatorek spółdzielni, która napisała w tej sprawie do naszej redakcji. Podobnych sygnałów dostaliśmy kilka.

Również podczas środowego spotkania mieszkańców osiedla Chopina na sali było słychać głosy niezadowolenia. Były one znacznie głośniejsze niż zdanie osób, głównie starszych, które chciały, żeby windy powstały.

Podczas spotkania przedstawiciele władz spółdzielni przekonywali, że 15 milionowy kredyt byłby zaciągnięty na bardzo dobrych warunkach. – Nie musimy mieć żadnego wkładu własnego, a oprocentowanie jest bardzo niskie – wyjaśniał Sławomir Osiński, prezes SM Czechów.

Mieszkańców z osiedla Chopina to nie przekonało. Kwestią sporną było również to, kto będzie spłacać pożyczkę. Władze poinformowały, że czynsz w blokach, w których powstałyby dźwigi wzrośnie o 83 zł. I będzie to trwało 20 lat. Czyli płaciłyby tylko osoby korzystające z nowych wind, kredytu nie mieli spłacać pozostali lokatorzy SM Czechów.

Ale dla większości zebranych było to nie do zaakceptowania. – Nie zgadzam się na to – mówił jeden z mieszkańców, który zabrał głos podczas zebrania na os. Chopina. – Dlaczego miałbym się zgodzić na kolejną podwyżkę? – mówił inny.

I to właśnie osoby, które nie popierają pomysłu prezesa spółdzielni zwyciężyły podczas środowego głosowania.

Było to jedno z pięciu osiedlowych spotkań, które już się odbyły. Na wszystkich większość mieszkańców głosowała przeciw uchwale.

W czwartek wieczorem głos w tej sprawie zabiorą jeszcze spółdzielcy mieszkający na osiedlu Wieniawskiego i Paderewskiego. Wszystko wskazuje jednak na to, że pomysł spółdzielni upadnie.

e-Wydanie

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MJ / 17 października 2019 o 14:09
+17
Szkoda, że Dziennik Wschodni nie zadał sobie aż tyle trudu i nie sprawdził czyj był pomysł wind. To nie SM tylko grupa mieszkańców os. Chopina kilkukrotnie występowała z wnioskami , pismami i petycjami w tej sprawie. Chcieli też aby wszyscy członkowie SM przeznaczyli swój zysk na ten cel. Po dyskusji na ten temat pani potrafiła życzyć wszystkiego najgorszego osobom, które głośno mówiły, że się nie zgadzają na to. Warto zapoznać się z tematem zanim coś się napisze.
Avatar
Gość / 17 października 2019 o 13:51
+16
Zwolnic połowę personelu ze spółdzielni i kasa się znajdzie.
Avatar
Kola / 17 października 2019 o 14:15
+12
Nie chca oczywiscie ci z parterow. Tak jak i remontu dachu nie chca lokatorzy z parteru
Avatar
M / 17 października 2019 o 23:36
+11
Mieszkańcy parteru też mają swoje bolączki, jak koszty ogrzewania i lodowate podłogi, które innych nie interesują. Ale oni mieli nie płacić za windy, więc to nie źródło kłopotu. Problem w tym, że kredyt ma zyrowac cała spoldzielnia. Niestety bloki które wezmą pieniądze z kredytu, mogą się odłączyć od spółdzielni zaraz po wybudowaniu windy i tyle ich widzieli. A kredytobiorca pozostaje.. spółdzielnia
Avatar
aga / 17 października 2019 o 14:37
+11
"Nie można żądać od tych, którzy nie chcą windy, żeby za nią płacili, nawet jeżeli „większość” danej klatki wyraża zgodę". Ktoś kto mieszka na parterze nigdy nie zgodzi się na windę i nigdy nie zrozumie problemów sąsiadów np. po operacji biodra lub kolana mieszkających na 3 lub 4 piętrze.
Avatar
Zirytowana / 18 października 2019 o 09:52
+10
Kupiłam mieszkanie w bloku BEZ WINDY i WINDY MA NIE BYĆ. Jak bym chciała w wieżowcu z windą to bym tam szukała. Nie podoba się że bez windu - pa pa. Będzie święty spokój. Lobbujecie za windami, ciekawe ile z tego dla was. Piętra wyższe zapłaciły mniej za mieszkanie niż niższe. A teraz okraść ludzi - bo chcecie mieć lepiej. To bieżcie kredyt i dajcie swoją hipotekę a od mojej wara. I od moich pieniędzy wara. 83zł miesięcznie - rocznie ponad tysiąc złotych. Na Hospisjum wolę oddać niż pasożytom windę stawiać. Nie podoba się, że wyższe piętro - zamieńcie na kawalerkę na niższym. Blok bez windy ma być bez windy. Co za durne stwierdzenie "bo w wieżowcu parter połaci". A tu nie ma windy i nikt płacić nie musi. Kupując mieszkanie tak właśnie ktoś wybrał. Podoba się wieżowiec - leć do wieżowca. Program pilotażowy = kredyt. Preferencyjne warunki?! Najbardziej preferencyjne warunki to wtedy kiedy kredytu nie będzie i wind nie będzie. 83 zł to mało? To niech trzecie i czwarte piętro płaci za parter, pierwsze i drugie - tak za budowę jak i za eksploatację. Przecież to mało. Od wygenerowanego zysku też wara - nie sami "zwolennicy wind" wygenerowali. Najlepiej sobie poprawić warunki ale za pieniądze innych. Obłuda i pazerność nie zna granic. Nie podoba się znoszenie wózka czy schodzenie z czwartego pietra? Ale mniejszy koszt zakupu za metr kwadratowy się podobał prawda? Ja kupiłam na pierwszym bo też mogę zachorować czy się zestarzeć. Mój wybór - zapłaciłam drożej bo niższe piętro i bez windy. Kto mi wypłaci odszkodowanie jak windę zamontują, a wartość mieszkanie przez to spadnie? Kto mi wypłaci odszkodowanie za utrudnienia na czas budowy z korzystania w pełni swobodnego z mojego mieszkania i dotarcia do tego lokum? Widział każdy, ze blok bez windy. Nikt windy nie obiecywał. Lobbing za windami powoli się rozwijał od ostatnich kilku lat. Weźmie kredyt Spółdzielnia, skorzystają "zwolennicy" a później założą Wspólnotę a my będziemy spłacać?!
Kupiłam mieszkanie w bloku BEZ WINDY i WINDY MA NIE BYĆ. Jak bym chciała w wieżowcu z windą to bym tam szukała. Nie podoba się że bez windu - pa pa. Będzie święty spokój. Lobbujecie za windami, ciekawe ile z tego dla was. Piętra wyższe zapłaciły mniej za mieszkanie niż niższe. A teraz okraść ludzi - bo chcecie mieć lepiej. To bieżcie kredyt i dajcie swoją hipotekę a od mojej wara. I od moich pieniędzy wara. 83zł miesięcznie - rocznie ponad tysiąc złotych. Na Hospisjum wolę oddać niż pasożytom windę stawiać. Nie podoba się, że wyższe piętro... rozwiń
Avatar
Gość / 17 października 2019 o 15:06
+10
Już 5 czerwca 2019 r. na poprzednim Walnym Zgromadzeniu członkowie spółdzielni wypowiedzieli się przeciw kredytowi. Wtedy było to 11 mln (11 milionów złotych). Teraz temat powraca z kwotą 15 mln (15 milionów złotych). Za parę miesięcy będzie 20 mln, potem 30 mln itd... ? Członkowie spółdzielni już 5 czerwca 2019 r. wypowiedzieli się przeciw kredytowi, teraz też większość jest przeciw. KONIEC TEMATU!!!
Avatar
gerrds / 18 października 2019 o 08:15
+9
Czas zmienić prawo spółdzielcze to patologia. Prezesi robią co chcą. Wywalić tych prezesów Na Czubach jest to samo Prezes to masakra kręcą lody a za wszystko płaci mieszkaniec ciągle podnoszą sobie pensje. ZMIENIĆ PRAWO SPÓŁDZIELCZE I TO NATYCHMIAST ZLIKWIDOWAĆ¢ SPÓŁDZIELNIE
Avatar
sting126 / 17 października 2019 o 15:16
+9
Warto wspomnieć, że te 83 zł dodatku do czynszu obejmuje wyłącznie koszt zakupu windy, Spółdzielnia póki co milczy na temat tego o ile wzrosną koszty eksploatacji. Biorąc pod uwagę, że w wieżowcach gdzie jest 50 kilka mieszkań, eksploatacja windy to miesięcznie kilkanaście złotych to w blokach z 20 mieszkanami będzie to kolejne 50-60 zł...
Avatar
ja / 17 października 2019 o 15:52
+8
Windy w 4 piętrowych budynkach to absurd. Na etapie budowy budynku to jeszcze jakiś sens ma ale wstawianie wind do budynków 40 letnich itd. to głupota. Argument że to ułatwienie dla starszych osób jest nieprzemyślany biorąc pod uwagę że starsze osoby są często biedne to podwyzcie czynsz o 100 takiej osobie to zobaczycie jaka będzie wdzięczność za to ”ułatwienie” hehe.
  Moja mama jest po operacji biodra. Mieszka na I piętrze, chodzi całkiem sprawnie, ale schody to dla niej istna katorga. Wejście, czy zejście zajmuje jej kilka minut. Z tego powodu bardzo ograniczyła wychodzenie z mieszkania (a to tylko I piętro). Jest na emeryturze, i wolałaby dopłacić do windy. Więc w nawiązaniu do nicka także proponuje pomyśleć i nie wypowiadać sie w imieniu wszystkich starszych osób.
  Moja mama jest po operacji biodra. Mieszka na I piętrze, chodzi całkiem sprawnie, ale schody to dla niej istna katorga. Wejście, czy zejście zajmuje jej kilka minut. Z tego powodu bardzo ograniczyła wychodzenie z mieszkania (a to tylko I piętro). Jest na emeryturze, i wolałaby dopłacić do windy. Więc w nawiązaniu do nicka także proponuje pomyśleć i nie wypowiadać sie w imieniu wszystkich starszych osób. rozwiń
Avatar
Dżana / 20 października 2019 o 18:00
+3
Zacznijmy od tego że to sami mieszkańcy czteropiętrowców chcieli tych wind, ale awantura się rozkręciła kiedy dotarło że będą musieli płacić
Avatar
Gość / 19 października 2019 o 21:48
+3
W tym miejscu DZIEKUJĘ osobie, która wywiesiła ogłoszenia o Walnym Zgromadzeniu na osiedlu Paderewskiego. Dzięki Tobie dowiedziało się o zebraniu wiele osób, które nie dostały do skrzynek informacji w tej sprawie. Jesteś dla nas NIEZNANYM CICHYM BOHATEREM. Frekwencja była przyzwoita, mimo że kierownik administracji starał się temu przeszkodzić zrywając te ogłoszenia. Ciekawe dlaczego?
Avatar
były mieszkaniec wieżowca na Czechowie / 19 października 2019 o 19:42
+2
Ludzie, czy Wy zdajecie sobie sprawę w jakim stanie są windy w starych wieżowcach na Czechowie? To istna pułapka !!! Dzień w dzień któraś się zacina, pół biedy jesli któraś stoi pusta, ale przecież winda nie jest po to żeby jeżdżić pusta.... co raz ktoś woła o pomoc, bo nie może się z niej wydostać!!! Te windy maja po 40 lat, są w opłakanym stanie, jak długo jeszcze posłużą? Po co na siłe montować windy w blokach 4 piętrowych, w których tych nigdy nie było? W pierwszej kolejności spółdzielnia powinna pomyśleć o lokatorach wieżowców i w każdym starszym niż 25 lat wymienić je bez wyjątku...
Ludzie, czy Wy zdajecie sobie sprawę w jakim stanie są windy w starych wieżowcach na Czechowie? To istna pułapka !!! Dzień w dzień któraś się zacina, pół biedy jesli któraś stoi pusta, ale przecież winda nie jest po to żeby jeżdżić pusta.... co raz ktoś woła o pomoc, bo nie może się z niej wydostać!!! Te windy maja po 40 lat, są w opłakanym stanie, jak długo jeszcze posłużą? Po co na siłe montować windy w blokach 4 piętrowych, w których tych nigdy nie było? W pierwszej kolejności spółdzielnia powinna pomyśleć o lokatorach wieżowców i w każdy... rozwiń
Avatar
Gość / 19 października 2019 o 17:05
0
Jak się winda psuje to wchodzimy kilka razy dziennie na 10 z buta mądralo.
Avatar
Gość / 19 października 2019 o 16:43
0
A najgłośniej krzyczą Ci co mieszkają w 10 pietrowych i mają windę. Spróbujcie wejść na3 lub 4 piętro mądrale
Avatar
Monik / 19 października 2019 o 13:00
-2
Mieszkam na Czechowie, na 4 piętrze.. Mimo młodego jeszcze wieku, sama jestem za, żeby windy powstały! Ludziom się w głowach poprzewracało. Starszym przeszkadzają dzieci pod blokiem dlatego jest coraz więcej placów zabaw przenoszonych z dala od tych staruchów, lub całkowicie likwidowane. Kuźwa, czynsz na Czechowie jest jednym z większych w całym Lublinie, nie oszukujmy się jedno z droższych osiedli.. Zwiększenie tego to zaledwie 8% więcej do czynszu. Czy 83 zł to naprawdę tak dużo, żeby nie pomóc osobom mieszkającym wyżej? Niektórzy mają zdrowie, ok powodzenia, ale cholera jasna stawiam iż 80% populacji czechowskiej narzeka na stan zdrowia! Sama już jestem zmęczona kilkanaście razy dziennie wchodzić i schodzic 4 piętra. Myślcie czasem o przyszłości, a nie o tym co jest teraz. Nie dziwię się, że coraz więcej osób wyprowadza się na inne dzielnice. Gdybym miała możliwość, sama bym się wyniosła na bardziej tolerancyjną dzielnice.
A ja mieszakm na parterze i windy nie chcę. "Czy 83 zł to naprawdę tak dużo" skoro nie tak dużo - proszę płącić za parter. 4 piętro czyli taniej kupno mieszkania. A teraz niech inni płącą bo " jestem zmęczona kilkanaście razy dziennie wchodzić i schodzic 4 piętra". Myślimy często o przyszłości - każdy o swojej. I przezornie kupiliśmy na parterze. I teraz mam płacić za cwaniactwo z 4go? nie ma takiej opcji
 Tanie, to są mieszkania na parterze a nie wysoko, coś się komuś poplątało. Raczej na parterze ludzie nie chcą mieszkać hua hua.
 Tanie, to są mieszkania na parterze a nie wysoko, coś się komuś poplątało. Raczej na parterze ludzie nie chcą mieszkać hua hua. rozwiń
Avatar
Winda to nie luksus / 19 października 2019 o 12:47
0
Bidabloki bez wind. Kogo stać ucieknie z takiego bloku z 2, 3 i 4 piętra, będą same mieszkania na wynajem dla studentów ew. zostaną bidoki.
Avatar
Winda to nie luksus / 19 października 2019 o 12:41
-1
Wszystkie nowe bloki budują z windami, już nawet dwupiętrowe. Oczywiście skoro nie ma szans na windę w czteropiętrowym starym klocku mam zamiar jak najszybciej uciec z tego popeerelowskiego "cudu" a te dziadki niech dalej sobie żyją w tym peerelu bez modernizacji. Oczywiście mieszkanie długo się nie sprzeda i to nawet tanio. Można jeszcze wynająć studentom, co oczywiście wezmę pod uwagę, przyda się trochę młodości i rozrywki niereformowalnym dziadkom prl
Avatar
Gość / 19 października 2019 o 11:01
+2
Najpierw niech spółdzielnia zrobi porządek z tymi co mieszkają na krzywy ryj, nie segregują śmieci i nie sprzątają. Lokator ma nie tylko prawa ale i obowiązki. Do czynszu zgłoszona 1 osoba a mieszka 5. Mieszkam z rodziną 4osobową mieszkanie 57m czynsz 796zł. Pozdrawiam uczciwie mieszkających i pracujących.
Avatar
hahaha / 18 października 2019 o 19:10
+2
Od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku nie było takiej frekwencji. Ludzie odpowiednio zaprogramowani podobnie jak w ostatnich wyborach poszli tłumnie nie za czymś, a tylko przeciw. Gdyby zarząd naprawdę chciał, to zgoda na poręczenie pożyczki w ramach "Dostępność plus" zostałaby wydana. Ktoś oblepił bloki SM Czechów odezwami o tym, jakoby montaż wind miałby obciążyć wszystkich spółdzielców, a nie tylko beneficjentów, czyli mieszkańców bloków, w których dźwigi osobowe zostałyby zamontowane. We wszystkich lokalizacjach z odezwami widnieje zakaz umieszczania jakichkolwiek informacji bez wiedzy i zgody... SM Czechów. Były dwa projekty uchwał, przy których tylko raz można było głosować za lub dwa razy wstrzymać się albo być przeciw. Taką formułę głosowań obwieścił prawnik zaproszony przez... zarząd spółdzielni. Wymiana wind była wpisana w program rewitalizacji, ale ważniejszy okazał się projekt, którego beneficjentem stała się... policja. Gdybyś chciał kogoś zainteresować faktycznym przebiegiem walnych SM Czechów, które opisał DW, to weź poprawkę na to, że pierwotnie policja miała otrzymać 75 milionów złotych, czyli 5,3 razy więcej niż koszt montażu wind. Nie będzie wind, za które mieli płacić ich użytkownicy, to będę kary finansowe za brak dostępności, które będą obciążać wszystkich spółdzielców.
 ??????? ..kary finansowe za brak dostępności, które będą obciążać wszystkich spółdzielców....... i co jeszcze zdesperowani lobbyści wymyśla, zeby posstawić na swoim?????
 ??????? ..kary finansowe za brak dostępności, które będą obciążać wszystkich spółdzielców....... i co jeszcze zdesperowani lobbyści wymyśla, zeby posstawić na swoim????? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Po jerzykach czas na jeżyki. W parku są domki do przezimowania

Po jerzykach czas na jeżyki. W parku są domki do przezimowania 0 0

Przedpokój i sypialnia z surowych desek pod bitumicznym gontem. Cztery domki dla jeży właśnie trafiły do miejskiego parku. To ostatni moment, bo te pożyteczne zwierzęta właśnie idą spać.

Ambitne plany i deficytowy budżet gminy Puławy

Ambitne plany i deficytowy budżet gminy Puławy 3 5

Gmina Puławy nie zwalnia tempa. Po rozbudowie szkół, przyszła pora na nowy stadion piłkarski w Gołębiu. Pod względem wydatków - najwięcej, bo prawie 19 mln zł pochłonie oświata. Wzrosną zarówno dochody, jak i wydatki. Te ostatnie sięgną 60 mln zł, generując deficyt i zadłużenie.

Zabił gospodarza imprezy. Teraz grozi mu dożywocie

Zabił gospodarza imprezy. Teraz grozi mu dożywocie 0 0

58-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego został dotkliwie pobity podczas wspólnego spożywania alkoholu. Do tragedii doszło w minioną środę na terenie jednej posesji w gm. Susiec.

Przerwa się skończyła. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do ligowej rywalizacji

Przerwa się skończyła. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do ligowej rywalizacji 0 0

Dokładnie 20 dni dzieli ostatni ligowy mecz Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin od następnego starcia. Po reprezentacyjnej przerwie ekstraklasa wznawia rozgrywki. Jutro (godz. 17) lublinianki zmierzą się na własnym parkiecie z DGT Politechniką Gdańską

Half-Life: Alyx. Zwiatun i data premiery (wideo)
film

Half-Life: Alyx. Zwiatun i data premiery (wideo) 0 0

Znany świat, znana bohaterka, znani przeciwnicy. I jedna wielka nowość: VR. Premiera gry Half-Life: Alyx już w marcu przyszłego roku.

Zoo w Poznaniu zarzuca urzędnikom z Terespola utrudnianie transportu tygrysów

Zoo w Poznaniu zarzuca urzędnikom z Terespola utrudnianie transportu tygrysów 3 4

Dyrekcja poznańskiego ogrodu zoologicznego zarzuca urzędnikom z gminy Terespol utrudnianie przewozu tygrysów do Hiszpanii. – My nie możemy wydać decyzji międzynarodowej – tłumaczy Krzysztof Iwaniuk wójt przygranicznej gminy Terespol.

Program TV 22-24 listopada 2019. Co warto zobaczyć w telewizji?
22 listopada 2019, 0:00

Program TV 22-24 listopada 2019. Co warto zobaczyć w telewizji? 0 0

"Szybcy i wściekli 8", "300: Początek Imperium" czy "Iron Man" to tylko niektóre z filmów, które będzie można zobaczyć w weekend w telewizji naziemnej. Sprawdź wybrane propozycje filmowe na najbliższe wieczory.

Juliusz Braun: Trzeba media publiczne wymyślić na nowo, ale nie mam recepty jak to zrobić

Juliusz Braun: Trzeba media publiczne wymyślić na nowo, ale nie mam recepty jak to zrobić 0 2

Media tożsamościowe, bańki informacyjne to zdaniem byłego prezesa zarządu TVP i aktualnego członka Rady Mediów Narodowych poważne zagrożenie społeczne. - Są takie badania, które pokazują, że przeważająca grupa zwolenników PO ogląda TVN, a przeważająca grupa PiS ogląda telewizję publiczną. Każdy się umacnia we własnym przekonaniu. Media publiczne, telewizja publiczna zwłaszcza - powinna być źródłem wody czystej, informacji rzetelnej, która pokazuje również kontekst wydarzeń. Bez tego trudno budować normalne społeczeństwo. W wielu krajach krytykuje się media publiczne, ale w wielu spełniają rolę jednoczącą - mówił na KUL dr Juliusz Braun.

Motor w sobotę gra ze Stalą Kraśnik. Chcą rewanżu za pierwszą kolejkę

Motor w sobotę gra ze Stalą Kraśnik. Chcą rewanżu za pierwszą kolejkę 0 3

Zakończyliśmy rundę jesienną i od razu ruszamy z rewanżami. Motor w sobotę o godz. 17 zagra ze Stalą Kraśnik. I ma z tym zespołem rachunki do wyrównania.

Palit GTX 1650 SUPER: Niedrogie karty graficzne

Palit GTX 1650 SUPER: Niedrogie karty graficzne 0 0

Serie RTX 2080, 2070 i 2060 doczekały się już wersji SUPER. GTX 1660 także. Pora na serię GTX 1650. Nowe modele do sprzedaży wprowadziły m.in. firmy Palit i Gainward.

W weekend lekki mróz, możliwe też słabe opady śniegu. A co z zimą 30-lecia? Prognoza IMGW

W weekend lekki mróz, możliwe też słabe opady śniegu. A co z zimą 30-lecia? Prognoza IMGW 37 4

W weekend w ciągu dnia temperatura może spaść poniżej zera. Według niektórych prognoz możliwe są słabe opady śniegu i śniegu z deszczem

Zawody wspinaczkowe Gorączka Sobotniej Mocy powracają po sześciu latach przerwy

Zawody wspinaczkowe Gorączka Sobotniej Mocy powracają po sześciu latach przerwy 0 0

Najpierw reaktywowali kultowy BoulderFest, a teraz chcą wskrzesić ze sportowego niebytu kolejną imprezę. KW Kotłownia Lublin organizuje jutro przy ul. Cisowej 11 zawody Gorączka Sobotniej Mocy, które powracają na wspinaczkową mapę Polski po sześciu latach przerwy

ADATA XPG Invader i Battlecruiser: Nowe obudowy dla graczy

ADATA XPG Invader i Battlecruiser: Nowe obudowy dla graczy 0 0

W obu modelach są panele z hartowanego szkła i podświetlenie RGB. Obudowa ADATA XPG Invader kosztuje 349 złotych, a XPG Battlecruiser 649 złotych. Skąd ta różnica?

Policjant zastrzelił 21-latka w Koninie. Dziewczyna chłopaka: Za dwa tygodnie mieliśmy pojechać w góry
film

Policjant zastrzelił 21-latka w Koninie. Dziewczyna chłopaka: Za dwa tygodnie mieliśmy pojechać w góry 7 41

Kiedy zobaczył policję, zaczął uciekać. Chwilę później zginął. Kim był śmiertelnie postrzelony 21-latek z Konina? Reporterce Uwagi! udało się porozmawiać z narzeczoną Adama C.

Drzewo spadło na dach jadącego chevroleta

Drzewo spadło na dach jadącego chevroleta 0 7

O dużym szczęściu może mówić kierujący, który w czwartek wieczorem podróżował swoim autem drogą wojewódzką nr 819

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.