Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 kwietnia 2012 r.
18:28
Edytuj ten wpis

Spopielarnia zwłok niedaleko Majdanka? "To może zaszkodzić wizerunkowi miasta"

0 26 A A
- Planowana spopielarnia będzie miała ok. 600 mkw – mówi Dariusz Radko, z firmy Styks. (Maciej Kacza
- Planowana spopielarnia będzie miała ok. 600 mkw – mówi Dariusz Radko, z firmy Styks. (Maciej Kacza

Wraca spór wokół budowy spopielarni zwłok, w pobliżu byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Inwestor, firma Styks zapewnia, że budynek nie będzie widoczny dla odwiedzających miejsce kaźni. Ale przeciwnicy jego budowy ostrzegają: Może to zaszkodzić wizerunkowi Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O zgodę na uruchomienie spopielani zwłok Styks stara się od czterech lat. Obiekt miał stanąć kilkaset metrów od bramy Muzeum na Majdanku, w pobliżu cmentarza komunalnego. Pomysł wywołał gwałtowny sprzeciw historyków i przedstawicieli społeczności żydowskiej. Protestowano przeciwko "krematorium w miejscu hitlerowskiej kaźni”.

Urzędnicy nie zgodzili się na budowę, ale inwestor się odwołał. W końcu sprawa trafiła do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które miało ustanowić strefę ochronną wokół muzeum. Na ten czas postępowanie w lubelskim Ratuszu zawieszono.

– Teraz strefa już jest, więc musieliśmy wznowić postępowanie w sprawie określenia warunków zabudowy – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik lubelskiego Ratusza. – Pas ochronny obejmuje obszar do 100 m od granic dawnego obozu. W jego obrębie nie można prowadzić żadnej działalności gospodarczej.

Spopielarnia ma stanąć na tyłach siedziby Styksu. Znajdzie się więc w odległości kilkuset metrów od muzeum. Urzędnicy przyznają, że w tej sytuacji trudno znaleźć jednoznaczny przepis, który zabraniałby budowy.

– Niemniej jednak, krematorium to symbol eksterminacji więźniów – zaznacza Agnieszka Kowalczyk, rzecznik Muzeum na Majdanku. – Proponowana lokalizacja budzi poważne obiekcje. Może też zaszkodzić wizerunkowi Lublina. Za granicą Majdanek nie jest bowiem kojarzony z dzielnicą miasta, ale z miejscem kaźni.

Przedstawiciele Styksu zapewniają o swoim szacunku dla pomordowanych. Ripostują jednak, że obszar pamięci o ofiarach zagłady kończy się na strefie ochronnej.

– Rozstrzygnął to sam ustawodawca właśnie po to, by uciąć dyskusje o moralności i wrażliwości – mówi Henryk Jakóbczak, prezes Styksu. – Miejsce przyszłej spopielarni leży poza terenem ochronnym. A sam budynek nie będzie nawet widoczny dla odwiedzających muzeum.

Styks przekonuje również, że kremacja i staje się coraz popularniejszą formą pochówku. Budowa spopielarni jest więc koniecznością. Jednocześnie, poza okolicą cmentarza na Majdanku, nie ma innej, odpowiedniej lokalizacji.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
STOKROTKA / 28 sierpnia 2012 o 15:54
0
Powinna być spalarnia ,przecież to nie zniewaga dla spalanych wcześniej więźniów Majdanka,bo kto chce lekceważyć swoich bliskich kremując ich,myślę że jest to właśnie oddanie im hołdu .Każdy powinien mieć prawo wyboru jak chce pochować swoich zmarłych,a jest bardziej lekceważące wożenie zwłok wiele kilometrów po Polsce.Władze niech pomyślą czasem o potrzebach ludzi ,a nie tylko ciągle o polityce.
Avatar
Tomasz / 20 kwietnia 2012 o 11:48
0
[quote name='Piotr' timestamp='1334905203' post='623157']
W temacie nie mam nic więcej do dodania poza tym:

[url="http://niechcemisiepisac.wordpress.com/2012/04/20/nowe-krematorium-na-majdanku/"]Komentarz do tego chorego pomysłu.[/url]
[/quote]
Piotrze, ale przecież planowane krematorium jest to poza strefą ochronną, więc o co chodzi? Patrząc w ten sposób na przestrzeń społeczno-historyczną to na dobrą sprawę nigdzie nic nie można zrobić bo albo za blisko miejsca straceń, albo na polu bitwy albo Papież przejeżdżał. Trochę rozsądku...
[quote name='Piotr' timestamp='1334905203' post='623157']
W temacie nie mam nic więcej do dodania poza tym:

[url="http://niechcemisiepisac.wordpress.com/2012/04/20/nowe-krematorium-na-majdanku/"]Komentarz do tego chorego pomysłu.[/url]
[/quote]
Piotrze, ale przecież planowane krematorium jest to poza strefą ochronną, więc o co chodzi? Patrząc w ten sposób na przestrzeń społeczno-historyczną to na dobrą sprawę nigdzie nic nie można zrobić bo albo za blisko miejsca straceń, albo ... rozwiń
Avatar
kaja / 20 kwietnia 2012 o 11:28
0
Lepiej zajmowac hektary gruntów i drałowac 3 km a może już i dalej za trumną ,ludzie w tym mieście Polski C nigdy nic nie będzie bo zawsze jest ktoś przeciw ,lepiej pchać w d... warszawce
Avatar
gość / 20 kwietnia 2012 o 10:36
0
Polacy to dziwna nacja a już urzędnicy nie napiszę co....zapewne chcą być świętsi od Papieża.Żenada.
Avatar
maxiu / 20 kwietnia 2012 o 10:16
0
Dlaczego do tej pory - jeśli świat jest taki wrażliwy na krzywdy wyrządzone przez faszystów innym ludziom - nie zamknięto wielu firm, które kolaborowały z hitlerowcami, produkując dla nich różne rzeczy i zatrudniając więźniów, w tym więźniów obozów koncentracyjnych? Jak coś się ma dziać w Polsce - lub już się zadziało - to nagle wielki hałas "w świecie", a jak coś robią inni, którzy się rzeczywiście przyczynili do eksterminacji milionów ludzi, to przechodzi to cicho, bo mają kupę szmalu. Polskę najlepiej zaorać i postawić w kilku miejscach wielkie pomniki. Ludzi wysiedlić na roboty (a propos, w Niemczech już można Polaków zatrudniać legalnie), albo na Syberię (już Stalin miał taki plan).
Robić krematorium i już! Ten, kto protestuje, chyba nie ma pojęcia, jak wyglądają współcześnie takie miejsca. Trzeba wiedzieć, że to coś takiego, jak się jest obok, bo inaczej się trudno domyśleć.
Jak ktoś ma u siebie w kraju takie spalarnie, to dobrze. Jak ktoś chce trochę unowocześnić pochówki w Polsce to źle. Nawet biskupi polscy coś ostatnio pokomplikowali, gdzie ja ZAWSZE słyszałem od księdza na religii, że MOŻNA dokonywać kremacji zwłok, byle to nie było jakieś niezgodne z wierzeniami chrześcijańskimi (chodzi o tzw. intencję kremacji)
Dlaczego do tej pory - jeśli świat jest taki wrażliwy na krzywdy wyrządzone przez faszystów innym ludziom - nie zamknięto wielu firm, które kolaborowały z hitlerowcami, produkując dla nich różne rzeczy i zatrudniając więźniów, w tym więźniów obozów koncentracyjnych? Jak coś się ma dziać w Polsce - lub już się zadziało - to nagle wielki hałas "w świecie", a jak coś robią inni, którzy się rzeczywiście przyczynili do eksterminacji milionów ludzi, to przechodzi to cicho, bo mają kupę szmalu. Polskę najlepiej zaorać i postawić w kilku m... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 20 kwietnia 2012 o 09:43
0
[quote name='Zen' timestamp='1334864517' post='623047']
Wiecie co, przestańcie pieprzyć o wizerunku miasta, bo ten i tak jest zaszargany maksymalnie skrajnie prawicowymi sympatiami tubylców, dewocją i niezdolnością do zrównoważonego rowoju. Co ma piernik do wiatraka? Kto nie odróżnia spopielarni ciał od krematorium na Majdanku niech sobie obejrzy i jedno i drugie - zobaczy różnicę. Żydom się źle skojarzy? Jak im się źle kojarzy to niech się pukną w łeb. Myślę, że co najwyżej paru odjechanym ortodoksom w chałatach i pejsach. Dym raczej robią ci, którym kasiora za kupczenie grobami i wystawne dwuetapowe pogrzeby urwie - też odjechani i w czarnych chałatach z krawatami w poprzek.
[/quote]

bardzo trafny komentarz! miło widzieć ludzi jeszcze trzeźwo myślących!!! pozdrawiam
[quote name='Zen' timestamp='1334864517' post='623047']
Wiecie co, przestańcie pieprzyć o wizerunku miasta, bo ten i tak jest zaszargany maksymalnie skrajnie prawicowymi sympatiami tubylców, dewocją i niezdolnością do zrównoważonego rowoju. Co ma piernik do wiatraka? Kto nie odróżnia spopielarni ciał od krematorium na Majdanku niech sobie obejrzy i jedno i drugie - zobaczy różnicę. Żydom się źle skojarzy? Jak im się źle kojarzy to niech się pukną w łeb. Myślę, że co najwyżej paru odjechanym ortodoksom w chałatac... rozwiń
Avatar
irena / 20 kwietnia 2012 o 09:16
0
spopielarnia zwłok napewno nie zagrozi wizerunkowi obozu Majdanek.Temu wizerunkowi bardziej szkodzi bałagan panujący na jego terenie.Wysokie chwasty,śmieci niekoszona trawa.to psuje obraz.Może ta publikacja zmusi dyrekcję obozu do sprzątnięcia swojego terenu od strony u. Wyzwolenia .Wspaniały widok wysuszonych badyli chwastów wysokich na metr daje obraz dbałości o powierzony teren.A ponadto wezwanie do władz województwa kiedy zostaną zaspokojeni finansowo właściciele wywłaszczonych pod obóz terenów
Avatar
Piotr / 20 kwietnia 2012 o 09:00
0
W temacie nie mam nic więcej do dodania poza tym:

[url="http://niechcemisiepisac.wordpress.com/2012/04/20/nowe-krematorium-na-majdanku/"]Komentarz do tego chorego pomysłu.[/url]
Avatar
Lublin / 20 kwietnia 2012 o 08:54
0
Lublinowi szkodzi smród, bród, ubóstwo i psie kupy a nie spopielarnia, inne miasta mają a u nas powieksza się cmentarze to jest ekonomia i dbałość ekologów
Avatar
julka / 20 kwietnia 2012 o 07:38
0
To zakrawa na farsę ! Kto daje sobie prawo do dawania lub nie zezwoleń ! Po to jest prawo i należy go przestrzegać i basta ! A wszystkich pseudo "ochroniarzy" zabytku odsyłam do innych zezwoleń - patrz PLAZA !!!!!!!! Prawo nie zabrania ! czyli można i koniec !
Avatar
STOKROTKA / 28 sierpnia 2012 o 15:54
0
Powinna być spalarnia ,przecież to nie zniewaga dla spalanych wcześniej więźniów Majdanka,bo kto chce lekceważyć swoich bliskich kremując ich,myślę że jest to właśnie oddanie im hołdu .Każdy powinien mieć prawo wyboru jak chce pochować swoich zmarłych,a jest bardziej lekceważące wożenie zwłok wiele kilometrów po Polsce.Władze niech pomyślą czasem o potrzebach ludzi ,a nie tylko ciągle o polityce.
Avatar
Tomasz / 20 kwietnia 2012 o 11:48
0
[quote name='Piotr' timestamp='1334905203' post='623157']
W temacie nie mam nic więcej do dodania poza tym:

[url="http://niechcemisiepisac.wordpress.com/2012/04/20/nowe-krematorium-na-majdanku/"]Komentarz do tego chorego pomysłu.[/url]
[/quote]
Piotrze, ale przecież planowane krematorium jest to poza strefą ochronną, więc o co chodzi? Patrząc w ten sposób na przestrzeń społeczno-historyczną to na dobrą sprawę nigdzie nic nie można zrobić bo albo za blisko miejsca straceń, albo na polu bitwy albo Papież przejeżdżał. Trochę rozsądku...
[quote name='Piotr' timestamp='1334905203' post='623157']
W temacie nie mam nic więcej do dodania poza tym:

[url="http://niechcemisiepisac.wordpress.com/2012/04/20/nowe-krematorium-na-majdanku/"]Komentarz do tego chorego pomysłu.[/url]
[/quote]
Piotrze, ale przecież planowane krematorium jest to poza strefą ochronną, więc o co chodzi? Patrząc w ten sposób na przestrzeń społeczno-historyczną to na dobrą sprawę nigdzie nic nie można zrobić bo albo za blisko miejsca straceń, albo ... rozwiń
Avatar
kaja / 20 kwietnia 2012 o 11:28
0
Lepiej zajmowac hektary gruntów i drałowac 3 km a może już i dalej za trumną ,ludzie w tym mieście Polski C nigdy nic nie będzie bo zawsze jest ktoś przeciw ,lepiej pchać w d... warszawce
Avatar
gość / 20 kwietnia 2012 o 10:36
0
Polacy to dziwna nacja a już urzędnicy nie napiszę co....zapewne chcą być świętsi od Papieża.Żenada.
Avatar
maxiu / 20 kwietnia 2012 o 10:16
0
Dlaczego do tej pory - jeśli świat jest taki wrażliwy na krzywdy wyrządzone przez faszystów innym ludziom - nie zamknięto wielu firm, które kolaborowały z hitlerowcami, produkując dla nich różne rzeczy i zatrudniając więźniów, w tym więźniów obozów koncentracyjnych? Jak coś się ma dziać w Polsce - lub już się zadziało - to nagle wielki hałas "w świecie", a jak coś robią inni, którzy się rzeczywiście przyczynili do eksterminacji milionów ludzi, to przechodzi to cicho, bo mają kupę szmalu. Polskę najlepiej zaorać i postawić w kilku miejscach wielkie pomniki. Ludzi wysiedlić na roboty (a propos, w Niemczech już można Polaków zatrudniać legalnie), albo na Syberię (już Stalin miał taki plan).
Robić krematorium i już! Ten, kto protestuje, chyba nie ma pojęcia, jak wyglądają współcześnie takie miejsca. Trzeba wiedzieć, że to coś takiego, jak się jest obok, bo inaczej się trudno domyśleć.
Jak ktoś ma u siebie w kraju takie spalarnie, to dobrze. Jak ktoś chce trochę unowocześnić pochówki w Polsce to źle. Nawet biskupi polscy coś ostatnio pokomplikowali, gdzie ja ZAWSZE słyszałem od księdza na religii, że MOŻNA dokonywać kremacji zwłok, byle to nie było jakieś niezgodne z wierzeniami chrześcijańskimi (chodzi o tzw. intencję kremacji)
Dlaczego do tej pory - jeśli świat jest taki wrażliwy na krzywdy wyrządzone przez faszystów innym ludziom - nie zamknięto wielu firm, które kolaborowały z hitlerowcami, produkując dla nich różne rzeczy i zatrudniając więźniów, w tym więźniów obozów koncentracyjnych? Jak coś się ma dziać w Polsce - lub już się zadziało - to nagle wielki hałas "w świecie", a jak coś robią inni, którzy się rzeczywiście przyczynili do eksterminacji milionów ludzi, to przechodzi to cicho, bo mają kupę szmalu. Polskę najlepiej zaorać i postawić w kilku m... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 20 kwietnia 2012 o 09:43
0
[quote name='Zen' timestamp='1334864517' post='623047']
Wiecie co, przestańcie pieprzyć o wizerunku miasta, bo ten i tak jest zaszargany maksymalnie skrajnie prawicowymi sympatiami tubylców, dewocją i niezdolnością do zrównoważonego rowoju. Co ma piernik do wiatraka? Kto nie odróżnia spopielarni ciał od krematorium na Majdanku niech sobie obejrzy i jedno i drugie - zobaczy różnicę. Żydom się źle skojarzy? Jak im się źle kojarzy to niech się pukną w łeb. Myślę, że co najwyżej paru odjechanym ortodoksom w chałatach i pejsach. Dym raczej robią ci, którym kasiora za kupczenie grobami i wystawne dwuetapowe pogrzeby urwie - też odjechani i w czarnych chałatach z krawatami w poprzek.
[/quote]

bardzo trafny komentarz! miło widzieć ludzi jeszcze trzeźwo myślących!!! pozdrawiam
[quote name='Zen' timestamp='1334864517' post='623047']
Wiecie co, przestańcie pieprzyć o wizerunku miasta, bo ten i tak jest zaszargany maksymalnie skrajnie prawicowymi sympatiami tubylców, dewocją i niezdolnością do zrównoważonego rowoju. Co ma piernik do wiatraka? Kto nie odróżnia spopielarni ciał od krematorium na Majdanku niech sobie obejrzy i jedno i drugie - zobaczy różnicę. Żydom się źle skojarzy? Jak im się źle kojarzy to niech się pukną w łeb. Myślę, że co najwyżej paru odjechanym ortodoksom w chałatac... rozwiń
Avatar
irena / 20 kwietnia 2012 o 09:16
0
spopielarnia zwłok napewno nie zagrozi wizerunkowi obozu Majdanek.Temu wizerunkowi bardziej szkodzi bałagan panujący na jego terenie.Wysokie chwasty,śmieci niekoszona trawa.to psuje obraz.Może ta publikacja zmusi dyrekcję obozu do sprzątnięcia swojego terenu od strony u. Wyzwolenia .Wspaniały widok wysuszonych badyli chwastów wysokich na metr daje obraz dbałości o powierzony teren.A ponadto wezwanie do władz województwa kiedy zostaną zaspokojeni finansowo właściciele wywłaszczonych pod obóz terenów
Avatar
Piotr / 20 kwietnia 2012 o 09:00
0
W temacie nie mam nic więcej do dodania poza tym:

[url="http://niechcemisiepisac.wordpress.com/2012/04/20/nowe-krematorium-na-majdanku/"]Komentarz do tego chorego pomysłu.[/url]
Avatar
Lublin / 20 kwietnia 2012 o 08:54
0
Lublinowi szkodzi smród, bród, ubóstwo i psie kupy a nie spopielarnia, inne miasta mają a u nas powieksza się cmentarze to jest ekonomia i dbałość ekologów
Avatar
julka / 20 kwietnia 2012 o 07:38
0
To zakrawa na farsę ! Kto daje sobie prawo do dawania lub nie zezwoleń ! Po to jest prawo i należy go przestrzegać i basta ! A wszystkich pseudo "ochroniarzy" zabytku odsyłam do innych zezwoleń - patrz PLAZA !!!!!!!! Prawo nie zabrania ! czyli można i koniec !
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 3

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 10

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 5

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 1 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!