Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2013 r.
21:30
Edytuj ten wpis

Sprawa pijanego działacza PSL umorzona

Autor: Zdjęcie autora JSZ RP
0 7 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Sławomr Zygo, przewodniczący rady powiatu lubelskiego, nie odpowie za jazdę rowerem po pijanemu i groźby pod adresem byłej żony. Świadkowie nie potwierdzili policyjnych zarzutów w tej sprawie i prokuratura umorzyła postępowanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policjanci zatrzymali Sławomira Zygę w nocy z 11 na 12 maja w podlubelskiej Niedrzwicy. W szpitalu zbadano mu krew. Okazało się, że w ma 2,4 promila alkoholu w organizmie. Była żona zeznała, że wcześniej pijany gonił ją na rowerze. Miał krzyczeć: "Kur... zabiję cię!”. Kobieta schroniła się na posesji mieszkanki Niedrzwicy, która miała obserwować całe zajście.

– Z jej zeznań wynika jednak, że nie widziała, by Sławomir Zygo jechał na rowerze. Nie słyszała również gróźb pod adresem byłej małżonki – wyjaśnia Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Kobieta miała natomiast foto-grafować i prowokować byłego męża. Na żadnym ze zdjęć nie widać, by jechał on na rowerze.

Nie widział tego również mężczyzna, z którym Zygo pił wcześniej alkohol. Podobne zeznania złożył także policjant, którego wezwano na interwencję. Jazdy na rowerze nie zarejestrowała kamera monitoringu na pobliskim domu.

– Brak jest danych potwierdzających wersję wydarzeń, jaką przedstawiła była żona mężczyzny. Ne dowiedziono, by doszło do przestępstwa – dodaje Syk-Jankowska. – W tej sytuacji sprawa została umorzona. Oczywiście możliwe jest zażalenie na tę decyzję.

Kiedy awanturę w Niedrzwicy opisały media, Zygo zwołał konferencję prasową. Sprawę nazwał "prowokacją”. Przyznał, że feralnego dnia pił alkohol. Tłumaczył, że "spędzał dzień wolny, jak tysiące Polaków”. Zaprzeczał jednak policyjnym zarzutom.

– Decyzja prokuratury wynika z tego, co mówiłem od początku: jestem niewinny. Teraz zostało to potwierdzone – mówi Zygo. – Całą sprawę traktuję jako perfidną prowokację polityczną. Oponenci z PiS rozesłali oświadczenie domagające się mojego odwołania, podawali informację, że zostałem aresztowany, choć to kłamstwo.

Zygo dodaje, że rower, na którym jakoby jechał pod wpływem alkoholu został po prostu podrzucony. Od czerwca przewodni-czący nie reprezentuje na zewnątrz rady powiatu. Robi to wiceprzewodnicząca.

Przez ostatnie 2,5 roku w prokuraturze było 18 postępowań w sprawie rodziny Zygów. Jedno zawiadomienie przeciwko matce złożyła córka. Pozostałe składali na przemian Sławomir Zygo lub jego była żona. Śledczy za każdym razem umarzali sprawy lub odmawiali wszczęcia śledztwa.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oj / 5 listopada 2013 r. o 09:49

                        h a h a h a           polscy siepacze ludowi oni wiedzą ze zawsze ta hołota musi być w sejmie i maja wszystkich gdzieś

Avatar
Josef / 5 listopada 2013 r. o 08:48

Sprawa jest umorzona,bo tak ma być!!!Oni są koalicjantem od 1944 roku,oni żywią i bronią,oni są blisko ludzkich spraw i wreszcie stale są przy korycie!!! To mają jeszcze odpowiadać za jakieś drobiazgi??? Teraz odetchnęli ,razem z hazardzistami mogą robić ,co chcą,a prokuratura nie może w tym przeszkadzać.A gdyby coś to są odpowiedni ludzie w PO co pomogą zablokować sprawy.Oni się otworzą i pokażą twarze niewiniątek tuż przed wyborami i tylko ich wybierzcie,to następnego dnia przystąpią do dalszego podziału łupów!!! Tacy to są gumo filcowi!!!

Avatar
obserwator / 5 listopada 2013 r. o 06:52

Co za prymitywny człowiek, po pijanemu na rowerze gonił kobietę wyzywając ją!!!!

Co za skundlony koleś, czy całe elity polityczne składają się z takich żuli???? Jeżeli tak to należy izolować ich od normalnych ludzi!!!

Avatar
Gość / 5 listopada 2013 r. o 06:15

czterdziestolatek pamietajacy tamte czasy.... przeciez matolku nie miales wiecej niz siedemnascie-osiemnascie lat... w tym wieku czlowiek jest zafascynowany otaczajacym nas swiatem, ale w innym wymiarze. pierwsze milosci, matura na karku, jakies wino z kolegami (kolezankami), ale skat wytrzasnales te "tamtejsza" korupcje???? Kaczynski namieszal Wam w glowach i tak juz do starosci zostanie...

Zęby tak pisać to trzeba mieć siano w głowi i to niezależnie od wieku.

Zęby tak pisać to trzeba mieć siano w głowi i to niezależnie od wieku.

rozwiń
Avatar
rozbawiona Iwona / 4 listopada 2013 r. o 22:30

Tak to się dzieje gdy ręka rękę myje. PO = kolesiostwo, układy, przywileje władzy. Jak nic PZPR żywcem przeniesione z czasów komuny... POpłuczyny rządzą tym krajem dewastując go gospodarczo i moralnie do reszty. Żal na to patrzeć a piszę to ja, człowiek w wieku 40 lat pamiętający "tamte" czasy. Takiego złodziejstwa i układów nawet wówczas nie było. I niech ta PasOżytnicza organizacja nie zwala winy za swoją nieudolność na PIS.

czterdziestolatek pamietajacy tamte czasy.... przeciez matolku nie miales wiecej niz siedemnascie-osiemnascie lat... w tym wieku czlowiek jest zafascynowany otaczajacym nas swiatem, ale w innym wymiarze. pierwsze milosci, matura na karku, jakies wino z kolegami (kolezankami), ale skat wytrzasnales te "tamtejsza" korupcje???? Kaczynski namieszal Wam w glowach i tak juz do starosci zostanie...

czterdziestolatek pamietajacy tamte czasy.... przeciez matolku nie miales wiecej niz siedemnascie-osiemnascie lat... w tym wieku czlowiek jest zafascynowany otaczajacym nas swiatem, ale w innym wymiarze. pierwsze milosci, matura na karku, jakies wino z kolegami (kolezankami), ale skat wytrzasnales te "tamtejsza" korupcje???? Kaczynski namieszal Wam w glowach i tak juz do starosci zostanie...

rozwiń
Avatar
słowo klucz / 4 listopada 2013 r. o 22:29

 ściana wschodnia

Avatar
freedom / 4 listopada 2013 r. o 22:08

Tak to się dzieje gdy ręka rękę myje. PO = kolesiostwo, układy, przywileje władzy. Jak nic PZPR żywcem przeniesione z czasów komuny... POpłuczyny rządzą tym krajem dewastując go gospodarczo i moralnie do reszty. Żal na to patrzeć a piszę to ja, człowiek w wieku 40 lat pamiętający "tamte" czasy. Takiego złodziejstwa i układów nawet wówczas nie było. I niech ta PasOżytnicza organizacja nie zwala winy za swoją nieudolność na PIS.

Avatar
oj / 5 listopada 2013 r. o 09:49

                        h a h a h a           polscy siepacze ludowi oni wiedzą ze zawsze ta hołota musi być w sejmie i maja wszystkich gdzieś

Avatar
Josef / 5 listopada 2013 r. o 08:48

Sprawa jest umorzona,bo tak ma być!!!Oni są koalicjantem od 1944 roku,oni żywią i bronią,oni są blisko ludzkich spraw i wreszcie stale są przy korycie!!! To mają jeszcze odpowiadać za jakieś drobiazgi??? Teraz odetchnęli ,razem z hazardzistami mogą robić ,co chcą,a prokuratura nie może w tym przeszkadzać.A gdyby coś to są odpowiedni ludzie w PO co pomogą zablokować sprawy.Oni się otworzą i pokażą twarze niewiniątek tuż przed wyborami i tylko ich wybierzcie,to następnego dnia przystąpią do dalszego podziału łupów!!! Tacy to są gumo filcowi!!!

Avatar
obserwator / 5 listopada 2013 r. o 06:52

Co za prymitywny człowiek, po pijanemu na rowerze gonił kobietę wyzywając ją!!!!

Co za skundlony koleś, czy całe elity polityczne składają się z takich żuli???? Jeżeli tak to należy izolować ich od normalnych ludzi!!!

Avatar
Gość / 5 listopada 2013 r. o 06:15

czterdziestolatek pamietajacy tamte czasy.... przeciez matolku nie miales wiecej niz siedemnascie-osiemnascie lat... w tym wieku czlowiek jest zafascynowany otaczajacym nas swiatem, ale w innym wymiarze. pierwsze milosci, matura na karku, jakies wino z kolegami (kolezankami), ale skat wytrzasnales te "tamtejsza" korupcje???? Kaczynski namieszal Wam w glowach i tak juz do starosci zostanie...

Zęby tak pisać to trzeba mieć siano w głowi i to niezależnie od wieku.

Zęby tak pisać to trzeba mieć siano w głowi i to niezależnie od wieku.

rozwiń
Avatar
rozbawiona Iwona / 4 listopada 2013 r. o 22:30

Tak to się dzieje gdy ręka rękę myje. PO = kolesiostwo, układy, przywileje władzy. Jak nic PZPR żywcem przeniesione z czasów komuny... POpłuczyny rządzą tym krajem dewastując go gospodarczo i moralnie do reszty. Żal na to patrzeć a piszę to ja, człowiek w wieku 40 lat pamiętający "tamte" czasy. Takiego złodziejstwa i układów nawet wówczas nie było. I niech ta PasOżytnicza organizacja nie zwala winy za swoją nieudolność na PIS.

czterdziestolatek pamietajacy tamte czasy.... przeciez matolku nie miales wiecej niz siedemnascie-osiemnascie lat... w tym wieku czlowiek jest zafascynowany otaczajacym nas swiatem, ale w innym wymiarze. pierwsze milosci, matura na karku, jakies wino z kolegami (kolezankami), ale skat wytrzasnales te "tamtejsza" korupcje???? Kaczynski namieszal Wam w glowach i tak juz do starosci zostanie...

czterdziestolatek pamietajacy tamte czasy.... przeciez matolku nie miales wiecej niz siedemnascie-osiemnascie lat... w tym wieku czlowiek jest zafascynowany otaczajacym nas swiatem, ale w innym wymiarze. pierwsze milosci, matura na karku, jakies wino z kolegami (kolezankami), ale skat wytrzasnales te "tamtejsza" korupcje???? Kaczynski namieszal Wam w glowach i tak juz do starosci zostanie...

rozwiń
Avatar
słowo klucz / 4 listopada 2013 r. o 22:29

 ściana wschodnia

Avatar
freedom / 4 listopada 2013 r. o 22:08

Tak to się dzieje gdy ręka rękę myje. PO = kolesiostwo, układy, przywileje władzy. Jak nic PZPR żywcem przeniesione z czasów komuny... POpłuczyny rządzą tym krajem dewastując go gospodarczo i moralnie do reszty. Żal na to patrzeć a piszę to ja, człowiek w wieku 40 lat pamiętający "tamte" czasy. Takiego złodziejstwa i układów nawet wówczas nie było. I niech ta PasOżytnicza organizacja nie zwala winy za swoją nieudolność na PIS.