Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 sierpnia 2009 r.
20:46
Edytuj ten wpis

Sprawdź, jak zmieni się ruch drogowy na Czechowie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

7 września zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Północnej i Ducha. Dłużej trzeba będzie stać na Północnej, łatwiej będzie za to wyjechać z os. Botanik. Znamy szczegóły planowanych udogodnień.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zmiany miały wejść w życie jeszcze w sierpniu, ale okazało się, że przestrojenie urządzeń sterujących sygnalizacją świetlną trzeba jeszcze dokładnie skonsultować z ich poznańskim producentem. Dlatego po nowemu pojedziemy dopiero w poniedziałek, 7 września.

O przestawienie cyklu świateł na skrzyżowaniu prosili za naszym pośrednictwem mieszkańcy os. Botanik, którzy – zwłaszcza w trakcie roku szkolnego – muszą stać w dużych korkach, by wydostać się z ul. Ducha. Urzędnicy poszli na miejsce i doszli do wniosku, że mieszkańcom rosnącego osiedla można pomóc.

Dłużej niż do tej pory palić się ma zielone światło dla samochodów wyjeżdżających z ul. Ducha. Odczują to kierowcy wyjeżdżający z Czechowa przez ul. Północną, gdzie zielone światło będzie świeciło krócej. Ratusz tłumaczy, że mieszkańcy Czechowa zamiast przez Północną mogą jechać do śródmieścia wiaduktem Poniatowskiego, a później przez al. Solidarności lub ul. Popiełuszki bądź Al. Racławickie.

Okazuje się jednak, że zmian będzie więcej. Teraz wyjeżdżający z ul. Ducha mogą skręcać w lewo, w al. Solidarności tylko ze skrajnego lewego pasa. Od 7 września taki manewr będzie można wykonać z dwóch pasów.

– Z naszych obserwacji i z badań ruchu wynika, że zdecydowana większość kierowców wyjeżdżających z Ducha skręca właśnie w lewo – mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta.

Skręt z Ducha w Północną ma być nie tylko wygodniejszy, ale i bardziej bezpieczny. Teraz kierowcy skręcający w lewo przez pewien czas mieli zielone światło równocześnie z tymi, którzy z al. Sikorskiego jechali prosto w kierunku Ducha i Północnej. Auta jadące z os. Botanik w al. Solidarności musiały ustępować im pierwszeństwa. Także to się zmieni.

W czasie, gdy kierowcy będą skręcać z ul. Ducha w al. Solidarności na wyjeździe z al. Sikorskiego będzie czerwone światło.

Magistrat zdecydował się ułatwić wyjazd z Ducha kosztem Północnej, bo mieszkańcy os. Botanik nie mają dobrej alternatywy dla tej trasy do śródmieścia. Inna droga prowadzi naokoło przez ul. Sławinkowską, Zbożową i al. Warszawską.

Od 7 września przez co najmniej miesiąc przed skrzyżowaniem ustawione będą duże tablice informujące kierowców o zmianie organizacji ruchu.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 28 sierpnia 2009 o 10:10
0
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z obu pasów ruchu.
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z... rozwiń
Avatar
lukasz / 27 sierpnia 2009 o 14:50
0
Niki napisał:
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(

Odpowiedz jest w artykule, smiało można cisnąć wiaduktem poniatowskiego
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 12:51
0
Mogę to samo powiedzieć o osiedlu Botanik, w roku szkolnym korki sięgają kościoła na Willowej i tak jest w zasadzie pomiędzy 7 a 9, poza tym z tego wyjazdu nie korzystają tylko mieszkańcy osiedla ale również osoby mieszkające w Marysinie, Snopkowie i okolicy bo wyjazd przez Zbożową też jest zakorkowany. Więc 20 minut na Północnej, która jednym z kilku wyjazdów z Czechowa a 30 minut na Willowej i później na Ducha (Wyrwasa) która jest jednym z 2 wyjazdów z osiedla to chyba co innego.
Avatar
Niki / 27 sierpnia 2009 o 11:58
0
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(
Avatar
~xyz~ / 27 sierpnia 2009 o 10:49
0
Idiotyzm!! nie wyobrażam sobie stać JESZCZE dłużej na północnej!!!!! przecież przez most się nie da przejechać w sezonie , a na kompozytorów korki prawie do orfeusza!!!!
przecież czechów to "troche" większe osiedle niż botanik!!!!
Żenujące rozwiązanie Żenujących skorumpowanych politycznie urzędasów !!!!!!!!!
Avatar
Beret / 27 sierpnia 2009 o 10:39
0
wujek adolf napisał:
ALTERNATYWA byla ale dzieki RADNYM sie ULOTNILA.


A dokładnie dzięki radnemu Piątkowi.
Avatar
Gerwazy / 27 sierpnia 2009 o 10:34
0
brawo! a już myślałem, że mnie nie posłuchają....
Avatar
Gość Jozek S. / 27 sierpnia 2009 o 10:03
0
wujka adolfa to chyba kac dziś męczy i pisze brednie
alternatywy nie było!
to co proponowali to nic by nie rozwiązało - chcieli współfinansować tylko łącznik solidarności - sikorskiego co by nie rozwiązało, a do tego market generowałby znaczny ruch na ducha kilkukrotnie większy niż obecnie wtedy dopiero były by koreczki
Avatar
observ / 27 sierpnia 2009 o 09:41
0
Cóż za kreatywność!!!!!!!!!!!!Zabrać jednym i dać drugim, na północnej i tak stoi się także odpowiednio długo i korku... Rozwiązanie godne naszych władz. Głupota uszami wychodzi. I może jeszcze ktoś nagrodę za ten pomysł dostanie ... ?!?!?!?!?!?!
Avatar
kot_behemot / 27 sierpnia 2009 o 09:30
0
Krótsze zielone dla wyjeżdżających z Północnej to zły pomysł... tam już teraz ciągle stoi długa kolejka samochodów. Alternatywna droga przez Most Poniatowskiego to chyba żart... w godzinach szczytu korek na Poniatowskiego w kierunku centrum jest przeogromny... do tego wielu cwaniaczków chcących pojechać prosto z lewego pasa...
Avatar
~gość~ / 28 sierpnia 2009 o 10:10
0
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z obu pasów ruchu.
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z... rozwiń
Avatar
lukasz / 27 sierpnia 2009 o 14:50
0
Niki napisał:
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(

Odpowiedz jest w artykule, smiało można cisnąć wiaduktem poniatowskiego
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 12:51
0
Mogę to samo powiedzieć o osiedlu Botanik, w roku szkolnym korki sięgają kościoła na Willowej i tak jest w zasadzie pomiędzy 7 a 9, poza tym z tego wyjazdu nie korzystają tylko mieszkańcy osiedla ale również osoby mieszkające w Marysinie, Snopkowie i okolicy bo wyjazd przez Zbożową też jest zakorkowany. Więc 20 minut na Północnej, która jednym z kilku wyjazdów z Czechowa a 30 minut na Willowej i później na Ducha (Wyrwasa) która jest jednym z 2 wyjazdów z osiedla to chyba co innego.
Avatar
Niki / 27 sierpnia 2009 o 11:58
0
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(
Avatar
~xyz~ / 27 sierpnia 2009 o 10:49
0
Idiotyzm!! nie wyobrażam sobie stać JESZCZE dłużej na północnej!!!!! przecież przez most się nie da przejechać w sezonie , a na kompozytorów korki prawie do orfeusza!!!!
przecież czechów to "troche" większe osiedle niż botanik!!!!
Żenujące rozwiązanie Żenujących skorumpowanych politycznie urzędasów !!!!!!!!!
Avatar
Beret / 27 sierpnia 2009 o 10:39
0
wujek adolf napisał:
ALTERNATYWA byla ale dzieki RADNYM sie ULOTNILA.


A dokładnie dzięki radnemu Piątkowi.
Avatar
Gerwazy / 27 sierpnia 2009 o 10:34
0
brawo! a już myślałem, że mnie nie posłuchają....
Avatar
Gość Jozek S. / 27 sierpnia 2009 o 10:03
0
wujka adolfa to chyba kac dziś męczy i pisze brednie
alternatywy nie było!
to co proponowali to nic by nie rozwiązało - chcieli współfinansować tylko łącznik solidarności - sikorskiego co by nie rozwiązało, a do tego market generowałby znaczny ruch na ducha kilkukrotnie większy niż obecnie wtedy dopiero były by koreczki
Avatar
observ / 27 sierpnia 2009 o 09:41
0
Cóż za kreatywność!!!!!!!!!!!!Zabrać jednym i dać drugim, na północnej i tak stoi się także odpowiednio długo i korku... Rozwiązanie godne naszych władz. Głupota uszami wychodzi. I może jeszcze ktoś nagrodę za ten pomysł dostanie ... ?!?!?!?!?!?!
Avatar
kot_behemot / 27 sierpnia 2009 o 09:30
0
Krótsze zielone dla wyjeżdżających z Północnej to zły pomysł... tam już teraz ciągle stoi długa kolejka samochodów. Alternatywna droga przez Most Poniatowskiego to chyba żart... w godzinach szczytu korek na Poniatowskiego w kierunku centrum jest przeogromny... do tego wielu cwaniaczków chcących pojechać prosto z lewego pasa...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wojewódzki Lider Biznesu 2018: Lista nagrodzonych [zdjęcia]
galeria

Wojewódzki Lider Biznesu 2018: Lista nagrodzonych [zdjęcia] 0 0

W czwartek swoje ćwierćwiecze świętowała Regionalna Izba Gospodarcza w Lublinie.

Końskowola: "Zielone Powiśle" przegrało w sądzie z wójtem Gołębiowskim

Końskowola: "Zielone Powiśle" przegrało w sądzie z wójtem Gołębiowskim 0 0

Zakończył się proces w trybie wyborczym wytoczony przez KWW "Zielone Powiśle" wójtowi gminy Końskowola, Stanisławowi Gołębiowskiemu i lokalnemu tygodnikowi. Komitet domagał się przeprosin i sprostowania. Sąd te żądania odrzucił w całości. Wyrok nie jest prawomocny.

Czas wyborów, czas wyboru [komentarz]

Czas wyborów, czas wyboru [komentarz] 4 0

Czy zakaz organizacji Marszu Równości będzie przepustką dla Krzysztofa Żuka do trzeciej kadencji w Ratuszu, czy raczej zaprzepaszczeniem szansy na reelekcję już w pierwszej turze i nerwowe chwile przed drugą? Nie mam wątpliwości, że – wbrew temu, co jak mantrę powtarza ostatnio prezydent – jego decyzja była przede wszystkim polityczna.

Program TV na weekend 19-21 października. Jakie filmy warto zobaczyć?

Program TV na weekend 19-21 października. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy zarówno kino rozrywkowe z Szybkimi i wściekłymi na czele, jak i ambitniejsze produkcje (Nawet góry przeminą). Będzie też miejsce na klasykę w postaci chociażby Leona Zawodowca.

"Ulubione piosenki" Agnieszki Grochowicz w DK LSM
26 października 2018, 18:00
film

"Ulubione piosenki" Agnieszki Grochowicz w DK LSM 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 26 października o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się koncert Agnieszki Grochowicz Ulubione piosenki.

PiS złożył zawiadomienie do prokuratury. Przynieśli nagranie rozmowy Krzysztofa Grabczuka

PiS złożył zawiadomienie do prokuratury. Przynieśli nagranie rozmowy Krzysztofa Grabczuka 18 15

Prokuraturę Okręgową w Lublinie odwiedzili dziś także działacze Prawa i Sprawiedliwości. Złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wicemarszałka województwa Krzysztofa Grabczuka z Platformy Obywatelskiej.

Coraz większa brutalizacja kampanii wyborczej. Rozmowa z politologiem
Magazyn

Coraz większa brutalizacja kampanii wyborczej. Rozmowa z politologiem 0 1

Rozmowa z dr Wojciechem Magusiem, politologiem i medioznawcą z UMCS.

Skutecznie pomogą pacjentom po udarze

Skutecznie pomogą pacjentom po udarze 1 0

Rozmowa z Arkadiuszem Bratkowskim, członkiem zarządu odpowiedzialnym za służbę zdrowia o rozbudowie oddziału udarowego w zamojskim szpitalu

Stal kontra Motor, czyli mecz faworytów w Rzeszowie

Stal kontra Motor, czyli mecz faworytów w Rzeszowie 5 5

Tego meczu nie można przegapić. W sobotę o godz. 15 na stadionie w Rzeszowie naprzeciwko siebie staną dwaj główni kandydaci do awansu: Stal i Motor Lublin

Pieniądze z EFS przeciwko nowotworom

Pieniądze z EFS przeciwko nowotworom 0 0

Rak szyjki macicy oraz rak piersi to najczęstsze nowotwory występujące u kobiet. Rak jelita grubego zaś jest jednym z bardziej podstępnych i zabójczych. Wczesne wykrycie zmian i podjęcie terapii znacząco zwiększa szanse wyleczenia.

Polska w barażach o awans do finałów Euro U-21 zagra z Portugalią
film

Polska w barażach o awans do finałów Euro U-21 zagra z Portugalią 0 0

Reprezentacja Polski do lat 21 poznała rywala w barażach o awans do mistrzostw Europy. Kadra Czesława Michniewicza zmierzy się w dwumeczu z Portugalią, która zajęła drugie miejsce w grupie 8 za Rumunią.

Kolejna edycja „Akademii Zdrowego Serca”

Kolejna edycja „Akademii Zdrowego Serca” 0 0

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej wyszedł z inicjatywą organizacji kolejnej edycji „Akademii Zdrowego Serca".

24 godziny z horrorem
27 października 2018, 10:00

24 godziny z horrorem 0 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" zaprasza na spotkanie 24 godziny z horrorem, które odbędzie się w dniach 27-28 października w godz. 10-22.

Zaduszki z Markiem Dyjakiem w Centrum Kultury
2 listopada 2018, 19:00

Zaduszki z Markiem Dyjakiem w Centrum Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 2 listopada o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się koncert zaduszkowy w wykonaniu Marka Dyjaka.

Orlęta Spomlek - Wisła Puławy, czyli na szczęście gramy na wyjeździe

Orlęta Spomlek - Wisła Puławy, czyli na szczęście gramy na wyjeździe 7 0

To będzie wyjątkowa sobota dla naszych klubów. W ramach 13 kolejki zaplanowano aż trzy mecze derbowe. Jednym z nich będzie spotkanie w Radzyniu Podlaskim, gdzie tamtejsze Orlęta zmierzą się z Wisłą Puławy (godz. 15)

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!