Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 sierpnia 2009 r.
20:46
Edytuj ten wpis

Sprawdź, jak zmieni się ruch drogowy na Czechowie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

7 września zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Północnej i Ducha. Dłużej trzeba będzie stać na Północnej, łatwiej będzie za to wyjechać z os. Botanik. Znamy szczegóły planowanych udogodnień.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zmiany miały wejść w życie jeszcze w sierpniu, ale okazało się, że przestrojenie urządzeń sterujących sygnalizacją świetlną trzeba jeszcze dokładnie skonsultować z ich poznańskim producentem. Dlatego po nowemu pojedziemy dopiero w poniedziałek, 7 września.

O przestawienie cyklu świateł na skrzyżowaniu prosili za naszym pośrednictwem mieszkańcy os. Botanik, którzy – zwłaszcza w trakcie roku szkolnego – muszą stać w dużych korkach, by wydostać się z ul. Ducha. Urzędnicy poszli na miejsce i doszli do wniosku, że mieszkańcom rosnącego osiedla można pomóc.

Dłużej niż do tej pory palić się ma zielone światło dla samochodów wyjeżdżających z ul. Ducha. Odczują to kierowcy wyjeżdżający z Czechowa przez ul. Północną, gdzie zielone światło będzie świeciło krócej. Ratusz tłumaczy, że mieszkańcy Czechowa zamiast przez Północną mogą jechać do śródmieścia wiaduktem Poniatowskiego, a później przez al. Solidarności lub ul. Popiełuszki bądź Al. Racławickie.

Okazuje się jednak, że zmian będzie więcej. Teraz wyjeżdżający z ul. Ducha mogą skręcać w lewo, w al. Solidarności tylko ze skrajnego lewego pasa. Od 7 września taki manewr będzie można wykonać z dwóch pasów.

– Z naszych obserwacji i z badań ruchu wynika, że zdecydowana większość kierowców wyjeżdżających z Ducha skręca właśnie w lewo – mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta.

Skręt z Ducha w Północną ma być nie tylko wygodniejszy, ale i bardziej bezpieczny. Teraz kierowcy skręcający w lewo przez pewien czas mieli zielone światło równocześnie z tymi, którzy z al. Sikorskiego jechali prosto w kierunku Ducha i Północnej. Auta jadące z os. Botanik w al. Solidarności musiały ustępować im pierwszeństwa. Także to się zmieni.

W czasie, gdy kierowcy będą skręcać z ul. Ducha w al. Solidarności na wyjeździe z al. Sikorskiego będzie czerwone światło.

Magistrat zdecydował się ułatwić wyjazd z Ducha kosztem Północnej, bo mieszkańcy os. Botanik nie mają dobrej alternatywy dla tej trasy do śródmieścia. Inna droga prowadzi naokoło przez ul. Sławinkowską, Zbożową i al. Warszawską.

Od 7 września przez co najmniej miesiąc przed skrzyżowaniem ustawione będą duże tablice informujące kierowców o zmianie organizacji ruchu.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 28 sierpnia 2009 o 10:10
0
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z obu pasów ruchu.
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z... rozwiń
Avatar
lukasz / 27 sierpnia 2009 o 14:50
0
Niki napisał:
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(

Odpowiedz jest w artykule, smiało można cisnąć wiaduktem poniatowskiego
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 12:51
0
Mogę to samo powiedzieć o osiedlu Botanik, w roku szkolnym korki sięgają kościoła na Willowej i tak jest w zasadzie pomiędzy 7 a 9, poza tym z tego wyjazdu nie korzystają tylko mieszkańcy osiedla ale również osoby mieszkające w Marysinie, Snopkowie i okolicy bo wyjazd przez Zbożową też jest zakorkowany. Więc 20 minut na Północnej, która jednym z kilku wyjazdów z Czechowa a 30 minut na Willowej i później na Ducha (Wyrwasa) która jest jednym z 2 wyjazdów z osiedla to chyba co innego.
Avatar
Niki / 27 sierpnia 2009 o 11:58
0
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(
Avatar
~xyz~ / 27 sierpnia 2009 o 10:49
0
Idiotyzm!! nie wyobrażam sobie stać JESZCZE dłużej na północnej!!!!! przecież przez most się nie da przejechać w sezonie , a na kompozytorów korki prawie do orfeusza!!!!
przecież czechów to "troche" większe osiedle niż botanik!!!!
Żenujące rozwiązanie Żenujących skorumpowanych politycznie urzędasów !!!!!!!!!
Avatar
Beret / 27 sierpnia 2009 o 10:39
0
wujek adolf napisał:
ALTERNATYWA byla ale dzieki RADNYM sie ULOTNILA.


A dokładnie dzięki radnemu Piątkowi.
Avatar
Gerwazy / 27 sierpnia 2009 o 10:34
0
brawo! a już myślałem, że mnie nie posłuchają....
Avatar
Gość Jozek S. / 27 sierpnia 2009 o 10:03
0
wujka adolfa to chyba kac dziś męczy i pisze brednie
alternatywy nie było!
to co proponowali to nic by nie rozwiązało - chcieli współfinansować tylko łącznik solidarności - sikorskiego co by nie rozwiązało, a do tego market generowałby znaczny ruch na ducha kilkukrotnie większy niż obecnie wtedy dopiero były by koreczki
Avatar
observ / 27 sierpnia 2009 o 09:41
0
Cóż za kreatywność!!!!!!!!!!!!Zabrać jednym i dać drugim, na północnej i tak stoi się także odpowiednio długo i korku... Rozwiązanie godne naszych władz. Głupota uszami wychodzi. I może jeszcze ktoś nagrodę za ten pomysł dostanie ... ?!?!?!?!?!?!
Avatar
kot_behemot / 27 sierpnia 2009 o 09:30
0
Krótsze zielone dla wyjeżdżających z Północnej to zły pomysł... tam już teraz ciągle stoi długa kolejka samochodów. Alternatywna droga przez Most Poniatowskiego to chyba żart... w godzinach szczytu korek na Poniatowskiego w kierunku centrum jest przeogromny... do tego wielu cwaniaczków chcących pojechać prosto z lewego pasa...
Avatar
~gość~ / 28 sierpnia 2009 o 10:10
0
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z obu pasów ruchu.
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z... rozwiń
Avatar
lukasz / 27 sierpnia 2009 o 14:50
0
Niki napisał:
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(

Odpowiedz jest w artykule, smiało można cisnąć wiaduktem poniatowskiego
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 12:51
0
Mogę to samo powiedzieć o osiedlu Botanik, w roku szkolnym korki sięgają kościoła na Willowej i tak jest w zasadzie pomiędzy 7 a 9, poza tym z tego wyjazdu nie korzystają tylko mieszkańcy osiedla ale również osoby mieszkające w Marysinie, Snopkowie i okolicy bo wyjazd przez Zbożową też jest zakorkowany. Więc 20 minut na Północnej, która jednym z kilku wyjazdów z Czechowa a 30 minut na Willowej i później na Ducha (Wyrwasa) która jest jednym z 2 wyjazdów z osiedla to chyba co innego.
Avatar
Niki / 27 sierpnia 2009 o 11:58
0
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(
Avatar
~xyz~ / 27 sierpnia 2009 o 10:49
0
Idiotyzm!! nie wyobrażam sobie stać JESZCZE dłużej na północnej!!!!! przecież przez most się nie da przejechać w sezonie , a na kompozytorów korki prawie do orfeusza!!!!
przecież czechów to "troche" większe osiedle niż botanik!!!!
Żenujące rozwiązanie Żenujących skorumpowanych politycznie urzędasów !!!!!!!!!
Avatar
Beret / 27 sierpnia 2009 o 10:39
0
wujek adolf napisał:
ALTERNATYWA byla ale dzieki RADNYM sie ULOTNILA.


A dokładnie dzięki radnemu Piątkowi.
Avatar
Gerwazy / 27 sierpnia 2009 o 10:34
0
brawo! a już myślałem, że mnie nie posłuchają....
Avatar
Gość Jozek S. / 27 sierpnia 2009 o 10:03
0
wujka adolfa to chyba kac dziś męczy i pisze brednie
alternatywy nie było!
to co proponowali to nic by nie rozwiązało - chcieli współfinansować tylko łącznik solidarności - sikorskiego co by nie rozwiązało, a do tego market generowałby znaczny ruch na ducha kilkukrotnie większy niż obecnie wtedy dopiero były by koreczki
Avatar
observ / 27 sierpnia 2009 o 09:41
0
Cóż za kreatywność!!!!!!!!!!!!Zabrać jednym i dać drugim, na północnej i tak stoi się także odpowiednio długo i korku... Rozwiązanie godne naszych władz. Głupota uszami wychodzi. I może jeszcze ktoś nagrodę za ten pomysł dostanie ... ?!?!?!?!?!?!
Avatar
kot_behemot / 27 sierpnia 2009 o 09:30
0
Krótsze zielone dla wyjeżdżających z Północnej to zły pomysł... tam już teraz ciągle stoi długa kolejka samochodów. Alternatywna droga przez Most Poniatowskiego to chyba żart... w godzinach szczytu korek na Poniatowskiego w kierunku centrum jest przeogromny... do tego wielu cwaniaczków chcących pojechać prosto z lewego pasa...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Dziwne zachowanie kobiety w kościele na Poczekajce, musiała interweniować policja

Lublin: Dziwne zachowanie kobiety w kościele na Poczekajce, musiała interweniować policja 7 2

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę w kościele na Poczekajce w Lublinie. Interweniowała policja

Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną
galeria

Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną 0 3

Od wtorku zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną w Lublinie.

City Trail z Nationale-Nederlanden czyli grudniowe bieganie w deszczu

City Trail z Nationale-Nederlanden czyli grudniowe bieganie w deszczu 0 0

Artur Kern i Dominika Łukasiewicz zwyciężyli w sobotnim biegu City Trail z Nationale-Nederlanden nad Zalewem Zembrzyckim

Ruch Izbica postrachem zespołów z czołówki

Ruch Izbica postrachem zespołów z czołówki 0 0

Tylko Brat Siennica Nadolna w pełni poradził sobie z podopiecznymi Andrzeja Rycaka.

"A recipe for Leonard Cohen" - widowisko w Centrum Kultury
30 grudnia 2018, 19:00

"A recipe for Leonard Cohen" - widowisko w Centrum Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 grudnia i 1 stycznia o godz. 19 lubelscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć barwne widowisko muzyczne opowiadających o doświadczeniach Leonarda Cohena z mistyką Zen. Przedstawienie będzie prezentowane w Centrum Kultury.

Lublin: Wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia]
Aktualizacja
galeria

Lublin: Wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia] 41 12

W niedzielę doszło do tragicznego wypadku w Lublinie. Dwie osoby zginęły. Kierowca auta nie miał prawa jazdy.

Troje nowych posłów z Lubelskiego. Ile zarabiali, a ile zarobią teraz?

Troje nowych posłów z Lubelskiego. Ile zarabiali, a ile zarobią teraz? 0 9

Nie wszyscy nowi posłowie, którzy objęli zwolnione miejsca w Sejmie, zyskają na tym finansowo. Dla niektórych będzie to wręcz krok wstecz. Mimo to wszyscy zgodnie zapewniają, że robią to dla ojczyzny. Zajrzeliśmy do portfeli trójki nowych posłów z woj. lubelskiego

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku 0 0

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia]
szlachetna paczka
galeria

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia] 1 4

800 rodzin z województwa lubelskiego otrzymało paczki świąteczne w ramach Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. Pomoc trafiła m.in. do rodziny pani Agnieszki z Dysa k. Lublina.

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy 27 22

Nie będzie targu na Felinie, świateł na Węglarza, ani klimatyzacji w hali Globus. Wyliczać można długo. Prezydent nie znalazł pieniędzy na większość próśb, które zgłosili radni do przyszłorocznego budżetu miasta. Na ich spełnienie trzeba by znaleźć dodatkowo 269 mln zł. Prezydent znalazł niecałe 4 mln

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs 20 8

Przed nowym sezonem wymieniona będzie obsługa gastronomiczna Mostu Kultury. Nowa zostanie wybrana w konkursie, w którym oceniane ma być m.in. proponowane menu i estetyka punktu. Właśnie wygląd był ostatnio powodem zamieszania, gdy na moście stanęły za wysokie kontenery i zbyt krzykliwa reklama

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia 4 0

Historia gminy Baranów w powiecie puławskim w przyszłym roku zostanie zaprezentowana w publikacjach, jakie ma zamiar wydać lokalny samorząd. Na apel o udostępnianie materiałów z różnych lat odpowiedziało już mnóstwo osób z różnych stron kraju.