Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2012 r.
16:33
Edytuj ten wpis

Sprawdzają handlujących karpiami

Autor: Zdjęcie autora rp
0 22 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)
(Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)

Sprzedaż żywych karpi to kpina z ustawy o ochronie zwierząt – twierdzi fundacja Viva, która walczy o prawa zwierząt. Lubelscy działacze Vivy wraz z inspektorem Straży Ochrony Zwierząt sprawdzą w poniedziałek, w jakich warunkach sprzedawane są karpie w Lublinie. Fundacja ma sygnały, że jest z tym źle.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przetrzymywanie stłoczonych karpi bez odpowiedniej ilości wody, bez napowietrzenia, wkładanie ich do foliowych worków to przejawy znęcania się nad zwierzętami – mówi Katarzyna Kursa, koordynator lubelskiej grupy fundacji VIVA.

Karpie od trzech lat obejmuje ustawa o ochronie zwierząt. Dlatego przed Bożym Narodzeniem działacze fundacji sprawdzają czy sprzedawcy przestrzegają prawa. W hipermarketach sytuacja poprawia się, ale w mniejszych sklepach i na targowiskach nadal jest źle.

– Karpie przeżywają męczarnie, zanim trafią na wigilijne stoły – mówi Kursa. Przypomina, że każdy powinien zareagować wzywając policję lub Straż Miejską, jeśli spotka się z łamaniem ustawy o ochronie zwierząt. Można powołać się na jej 6 artykuł zabraniający "zadawania albo świadomego dopuszczania do zadawania bólu lub cierpień”.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2012 r. o 14:20
0
[quote name='wsdrtgfr' timestamp='1356301390' post='713034']
Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
[/quote]

Oj tutaj to masz prawie 100% racji. Prawie, bo nigdy nie jest się pewnym na 100%, ale dużo w tym prawdy.

A karpie powinny być sprzedawane tak jak inne ryby już gotowe, a nie żywe z wody.
[quote name='wsdrtgfr' timestamp='1356301390' post='713034']
Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
[/quote]

Oj... rozwiń
Avatar
jano / 24 grudnia 2012 r. o 11:35
0
Jak rolnik robi podorywki to przyoruje różne robaczki które cierpią-zabronić chłopom uprawiać ziemię,zwierzętom machać ogonami bo ranią różne muszki i meszki itd,itp "paranoja".
Avatar
Antypasożyt / 24 grudnia 2012 r. o 11:15
0
To jakim prawem trute są myszy i szczury to nie humanitarne, te zwierzęta cierpią!!!!!!!
Ćwoki z VIVA gdzie byliście gdy Wisła wylała? Czemu nie czyścicie i nie udrażniacie koryt rzek tylko po targach i sklepikach biegacie????? Tam gdzie trzeba popracować fizycznie nie ma was tam gdzie wystarczy mordą poszczekać was pełno! Ale i tak Życzę wam Wesołych Świąt i mam nadzieję bez karpia, smacznego sianka wam życzę!!!
Avatar
schaboszczak / 24 grudnia 2012 r. o 10:39
0
[quote name='tomi' timestamp='1356340342' post='713094']
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! [/quote]

Słusznie. Tak fundacja Viva, jak tak zwana "Straż dla Zwierząt" - to są prywatne firmy, które finansują się same pieniędzmi zarobionymi na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej (takie tam różne sklepiki przeważnie wysyłkowe), ze składek oraz od prywatnych sponsorów, w zamian za na przykład reklamowanie ich produktów i popychanie sprzedaży. Państwo z naszych podatków do nich nie dopłaca, niech więc "inspektorzy" się bawią w "kontrole", które i tak niczego nie zmienią gdyż wyżej wymienione firmy nie mają żadnych uprawnień do kontrolowania czegokolwiek a doniesienia o naruszaniu prawa organom ścigania oraz różnym państwowym inspekcjom mogą zgłaszać tak samo, jak każdy inny podmiot albo osoba fizyczna. "Mitottolotto".
[quote name='tomi' timestamp='1356340342' post='713094']
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! [/quote]

Słusznie. Tak fundacja Viva, jak tak zwana "Straż dla Zwierząt" - to są prywatne firmy, które finansują się same pieniędzmi zarobionymi na prowadzeniu własnej działalności gospodarcz... rozwiń
Avatar
tomi / 24 grudnia 2012 r. o 10:12
0
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! Co rusz pomagam zwierzętom, innym niż ludzie i żadnej przelanej na ich rzecz kwotyu nie żałuję, a Wy takimi komentarzami tylko utwierdzacie mnie i całą rzeszę ludzi mi podobnych do tego że robią dobrze i że musimy trwać dalej w niesieniu pomocy braciom mniejszym. Plusem tak niemądrych komentarz jest to, że ludzi pomagającym swoim braciom mniejszym- innym zwierzętom jest coraz więcej.
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! Co rusz pomagam zwierzętom, innym niż ludzie i żadnej przelanej na ich rzecz kwotyu nie żałuję, a Wy takimi komentarzami tylko utwierdzacie mnie i całą rzeszę ludzi mi podobnych do tego że robią dobrze i że musimy trwać dalej w niesieniu pomocy braciom mniejszym. Plusem tak niemądrych komentarz jest ... rozwiń
Avatar
Normalny / 24 grudnia 2012 r. o 08:32
0
A ja nie lubię karpi, bo zalatują mułem rzecznym. Wolę śledzika i dziś zamierzam sobie zjeść. mam nadzieję, że z tego powodu nie wpadnie do mnie brygada antyterrorystyczna z polecenia Tuska, by zbadać, czy śledź przed zabiciem go nie cierpiał zbytnio.
Avatar
ja / 23 grudnia 2012 r. o 23:44
0
Niech się zajmą biednymi ludźmi co nie maja co jeść, gdzie mieszkać, za co się leczyć, biednymi dziećmi itp a nie głupią rybą która i tak zostanie ubita i zeżarta jak reszta innych zwierząt. Jakoś w biblii nikt się nie martwi o los ryb wyławianych. Cioty z miękkimi dupami tworzą posrane przepisy i marnotrawią pieniądze które mogły by komuś pomóc lub uratować życie.
Avatar
wsdrtgfr / 23 grudnia 2012 r. o 23:23
0
Niebawem wyrywanie cebuli z doniczki będzie podchodzić pod ustawę o ochronie roślin czy jakiejś takiej dziwnej instytucji ! Ok dwa m-ce temu w okolicy miejscowości Wysokie błąkał się porzucony bernardyn, psisko pewnie zdechło z głodu lub zostało potrącone przez samochód, ale kilka tygodni wałęsało się przy drodze. Widzialem, bo jeździłem tamtędy kilka razy w tygodniu. dzwiniłem w tej sprawie to tego typu instytucji i niestety "wypięli się" a teraz jacy to obrońcy karpi ! Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
Niebawem wyrywanie cebuli z doniczki będzie podchodzić pod ustawę o ochronie roślin czy jakiejś takiej dziwnej instytucji ! Ok dwa m-ce temu w okolicy miejscowości Wysokie błąkał się porzucony bernardyn, psisko pewnie zdechło z głodu lub zostało potrącone przez samochód, ale kilka tygodni wałęsało się przy drodze. Widzialem, bo jeździłem tamtędy kilka razy w tygodniu. dzwiniłem w tej sprawie to tego typu instytucji i niestety "wypięli się" a teraz jacy to obrońcy karpi ! Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto spr... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2012 r. o 22:51
0
Straż Miejska zajmuje się karpiami i biedacy nie mają czasu by pogonić towarzystwo handlujące papierosami bez akcyzy.
Avatar
trzy / 23 grudnia 2012 r. o 22:37
0
[quote name='tuja' timestamp='1356284152' post='712960']
Drogi Andrzeju, jedno nie wyklucza drugiego.
Kupując żywe karpie i niosąc je do domu w plastikowym worku a potem tłukąc w zlewie młotkiem równasz się z mordercą (świadomym?). Ryba nie człowiek, głosu nie ma. Jakby przez drogę mogła "płakać" może byś się nad tym zastanowił... a może nie...

A czy robisz coś Andrzeju dla bezdomnych? Nie przechodzisz obojętnie obok pijanego człowieka leżącego na śniegu?
[/quote] to niech ci strzegący prawa głupawegonajpierw zaopiekują ludzmi a potem dopiero dalej. A co z miesemwieprzowym,wołowym,drobiem widziales jak to wyglada,
[quote name='tuja' timestamp='1356284152' post='712960']
Drogi Andrzeju, jedno nie wyklucza drugiego.
Kupując żywe karpie i niosąc je do domu w plastikowym worku a potem tłukąc w zlewie młotkiem równasz się z mordercą (świadomym?). Ryba nie człowiek, głosu nie ma. Jakby przez drogę mogła "płakać" może byś się nad tym zastanowił... a może nie...

A czy robisz coś Andrzeju dla bezdomnych? Nie przechodzisz obojętnie obok pijanego człowieka leżącego na śniegu?
[/quote] to niech ci... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2012 r. o 14:20
0
[quote name='wsdrtgfr' timestamp='1356301390' post='713034']
Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
[/quote]

Oj tutaj to masz prawie 100% racji. Prawie, bo nigdy nie jest się pewnym na 100%, ale dużo w tym prawdy.

A karpie powinny być sprzedawane tak jak inne ryby już gotowe, a nie żywe z wody.
[quote name='wsdrtgfr' timestamp='1356301390' post='713034']
Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
[/quote]

Oj... rozwiń
Avatar
jano / 24 grudnia 2012 r. o 11:35
0
Jak rolnik robi podorywki to przyoruje różne robaczki które cierpią-zabronić chłopom uprawiać ziemię,zwierzętom machać ogonami bo ranią różne muszki i meszki itd,itp "paranoja".
Avatar
Antypasożyt / 24 grudnia 2012 r. o 11:15
0
To jakim prawem trute są myszy i szczury to nie humanitarne, te zwierzęta cierpią!!!!!!!
Ćwoki z VIVA gdzie byliście gdy Wisła wylała? Czemu nie czyścicie i nie udrażniacie koryt rzek tylko po targach i sklepikach biegacie????? Tam gdzie trzeba popracować fizycznie nie ma was tam gdzie wystarczy mordą poszczekać was pełno! Ale i tak Życzę wam Wesołych Świąt i mam nadzieję bez karpia, smacznego sianka wam życzę!!!
Avatar
schaboszczak / 24 grudnia 2012 r. o 10:39
0
[quote name='tomi' timestamp='1356340342' post='713094']
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! [/quote]

Słusznie. Tak fundacja Viva, jak tak zwana "Straż dla Zwierząt" - to są prywatne firmy, które finansują się same pieniędzmi zarobionymi na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej (takie tam różne sklepiki przeważnie wysyłkowe), ze składek oraz od prywatnych sponsorów, w zamian za na przykład reklamowanie ich produktów i popychanie sprzedaży. Państwo z naszych podatków do nich nie dopłaca, niech więc "inspektorzy" się bawią w "kontrole", które i tak niczego nie zmienią gdyż wyżej wymienione firmy nie mają żadnych uprawnień do kontrolowania czegokolwiek a doniesienia o naruszaniu prawa organom ścigania oraz różnym państwowym inspekcjom mogą zgłaszać tak samo, jak każdy inny podmiot albo osoba fizyczna. "Mitottolotto".
[quote name='tomi' timestamp='1356340342' post='713094']
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! [/quote]

Słusznie. Tak fundacja Viva, jak tak zwana "Straż dla Zwierząt" - to są prywatne firmy, które finansują się same pieniędzmi zarobionymi na prowadzeniu własnej działalności gospodarcz... rozwiń
Avatar
tomi / 24 grudnia 2012 r. o 10:12
0
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! Co rusz pomagam zwierzętom, innym niż ludzie i żadnej przelanej na ich rzecz kwotyu nie żałuję, a Wy takimi komentarzami tylko utwierdzacie mnie i całą rzeszę ludzi mi podobnych do tego że robią dobrze i że musimy trwać dalej w niesieniu pomocy braciom mniejszym. Plusem tak niemądrych komentarz jest to, że ludzi pomagającym swoim braciom mniejszym- innym zwierzętom jest coraz więcej.
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! Co rusz pomagam zwierzętom, innym niż ludzie i żadnej przelanej na ich rzecz kwotyu nie żałuję, a Wy takimi komentarzami tylko utwierdzacie mnie i całą rzeszę ludzi mi podobnych do tego że robią dobrze i że musimy trwać dalej w niesieniu pomocy braciom mniejszym. Plusem tak niemądrych komentarz jest ... rozwiń
Avatar
Normalny / 24 grudnia 2012 r. o 08:32
0
A ja nie lubię karpi, bo zalatują mułem rzecznym. Wolę śledzika i dziś zamierzam sobie zjeść. mam nadzieję, że z tego powodu nie wpadnie do mnie brygada antyterrorystyczna z polecenia Tuska, by zbadać, czy śledź przed zabiciem go nie cierpiał zbytnio.
Avatar
ja / 23 grudnia 2012 r. o 23:44
0
Niech się zajmą biednymi ludźmi co nie maja co jeść, gdzie mieszkać, za co się leczyć, biednymi dziećmi itp a nie głupią rybą która i tak zostanie ubita i zeżarta jak reszta innych zwierząt. Jakoś w biblii nikt się nie martwi o los ryb wyławianych. Cioty z miękkimi dupami tworzą posrane przepisy i marnotrawią pieniądze które mogły by komuś pomóc lub uratować życie.
Avatar
wsdrtgfr / 23 grudnia 2012 r. o 23:23
0
Niebawem wyrywanie cebuli z doniczki będzie podchodzić pod ustawę o ochronie roślin czy jakiejś takiej dziwnej instytucji ! Ok dwa m-ce temu w okolicy miejscowości Wysokie błąkał się porzucony bernardyn, psisko pewnie zdechło z głodu lub zostało potrącone przez samochód, ale kilka tygodni wałęsało się przy drodze. Widzialem, bo jeździłem tamtędy kilka razy w tygodniu. dzwiniłem w tej sprawie to tego typu instytucji i niestety "wypięli się" a teraz jacy to obrońcy karpi ! Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
Niebawem wyrywanie cebuli z doniczki będzie podchodzić pod ustawę o ochronie roślin czy jakiejś takiej dziwnej instytucji ! Ok dwa m-ce temu w okolicy miejscowości Wysokie błąkał się porzucony bernardyn, psisko pewnie zdechło z głodu lub zostało potrącone przez samochód, ale kilka tygodni wałęsało się przy drodze. Widzialem, bo jeździłem tamtędy kilka razy w tygodniu. dzwiniłem w tej sprawie to tego typu instytucji i niestety "wypięli się" a teraz jacy to obrońcy karpi ! Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto spr... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2012 r. o 22:51
0
Straż Miejska zajmuje się karpiami i biedacy nie mają czasu by pogonić towarzystwo handlujące papierosami bez akcyzy.
Avatar
trzy / 23 grudnia 2012 r. o 22:37
0
[quote name='tuja' timestamp='1356284152' post='712960']
Drogi Andrzeju, jedno nie wyklucza drugiego.
Kupując żywe karpie i niosąc je do domu w plastikowym worku a potem tłukąc w zlewie młotkiem równasz się z mordercą (świadomym?). Ryba nie człowiek, głosu nie ma. Jakby przez drogę mogła "płakać" może byś się nad tym zastanowił... a może nie...

A czy robisz coś Andrzeju dla bezdomnych? Nie przechodzisz obojętnie obok pijanego człowieka leżącego na śniegu?
[/quote] to niech ci strzegący prawa głupawegonajpierw zaopiekują ludzmi a potem dopiero dalej. A co z miesemwieprzowym,wołowym,drobiem widziales jak to wyglada,
[quote name='tuja' timestamp='1356284152' post='712960']
Drogi Andrzeju, jedno nie wyklucza drugiego.
Kupując żywe karpie i niosąc je do domu w plastikowym worku a potem tłukąc w zlewie młotkiem równasz się z mordercą (świadomym?). Ryba nie człowiek, głosu nie ma. Jakby przez drogę mogła "płakać" może byś się nad tym zastanowił... a może nie...

A czy robisz coś Andrzeju dla bezdomnych? Nie przechodzisz obojętnie obok pijanego człowieka leżącego na śniegu?
[/quote] to niech ci... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0

Creative Jam w Warsztatach Kultury
4 grudnia 2020, 17:30

Creative Jam w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spotkaniach online pt. "Creative Jam", które zostaną poświęcone szeroko pojętej kreatywności, szczególnie w sektorze kultury. Spotkania odbędą się 4 i 11 grudnia o godz. 17.30.

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]
galeria

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]

Prace przy budowie nowego placu zabaw, który powstaje pomiędzy osiedlem Atrium, ul. Pileckiego i Miejskim Przedszkolem nr 3, dobiegają końca. To będzie największy i najdroższy obiekt tego rodzaju w Puławach. Jego koszt to 1,41 mln zł.

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Problem z remontem zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej. Miasto, które jest inwestorem i wykonawca prac konserwatorskich są w sporze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało poinformowane o sytuacji

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Na terenie Parku Miejskiego w Lubartowie kończą się prace rewitalizacyjne. W tej chwili wykonawca utwardza alejki.

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Kilkudziesięcioma maszynami do odśnieżania i solenia jezdni będzie dysponować tej zimy Zarząd Dróg i Mostów, który odpowiada za stan lubelskich ulic. Drogi jak zwykle podzielono na kilka „kolejności utrzymania”, a na tych najważniejszych luźny śnieg będzie mógł zalegać do dwóch godzin po ustaniu opadów

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie
5 grudnia 2020, 19:00

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Dawny most kolejki wąskotorowej w Białej Podlaskiej jest w złym stanie technicznym. Zdaniem radnego Zjednoczonej Prawicy nie jest odpowiednio oznaczony. Władze miasta obiecują to poprawić.

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Ludzi do sezonowej pracy w sortowni paczek i doręczaniu przesyłek szuka przed świętami Poczta Polska. Rekrutacja wciąż trwa. Sporo pracy przy paczkach z Azji mają też celnicy i służbowe psy

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych
film

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych

Sekhupura, Pakistan. Trzynaście osób zginęło, a piętnaście zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek (30 listopada) w Sekhupurze w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"
Magazyn

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"

Rozmowa z Celiną Lisek-Lewicką, autorką bloga „Cel w podróży”. Podróżniczka pochodzi z Rejowca Fabrycznego, obecnie mieszka w Warszawie. Odwiedziła ponad 50 krajów. Ostatnio reprezentowała Lubelszczyznę w konkursie „Turystyczne Mistrzostwa Blogerów”

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia
galeria

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia

W ramach protestu wyłączona została na godzinę iluminacja pl. Litewskiego. W ten sposób samorządy miast sprzeciwiają się zmianom w polskim prawie mogącym uszczuplić ich dochody oraz protestują przeciw zapowiedzianemu przez rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!