Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2012 r.
16:33
Edytuj ten wpis

Sprawdzają handlujących karpiami

Autor: Zdjęcie autora rp
0 22 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)
(Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)

Sprzedaż żywych karpi to kpina z ustawy o ochronie zwierząt – twierdzi fundacja Viva, która walczy o prawa zwierząt. Lubelscy działacze Vivy wraz z inspektorem Straży Ochrony Zwierząt sprawdzą w poniedziałek, w jakich warunkach sprzedawane są karpie w Lublinie. Fundacja ma sygnały, że jest z tym źle.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przetrzymywanie stłoczonych karpi bez odpowiedniej ilości wody, bez napowietrzenia, wkładanie ich do foliowych worków to przejawy znęcania się nad zwierzętami – mówi Katarzyna Kursa, koordynator lubelskiej grupy fundacji VIVA.

Karpie od trzech lat obejmuje ustawa o ochronie zwierząt. Dlatego przed Bożym Narodzeniem działacze fundacji sprawdzają czy sprzedawcy przestrzegają prawa. W hipermarketach sytuacja poprawia się, ale w mniejszych sklepach i na targowiskach nadal jest źle.

– Karpie przeżywają męczarnie, zanim trafią na wigilijne stoły – mówi Kursa. Przypomina, że każdy powinien zareagować wzywając policję lub Straż Miejską, jeśli spotka się z łamaniem ustawy o ochronie zwierząt. Można powołać się na jej 6 artykuł zabraniający "zadawania albo świadomego dopuszczania do zadawania bólu lub cierpień”.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2012 o 14:20
0
[quote name='wsdrtgfr' timestamp='1356301390' post='713034']
Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
[/quote]

Oj tutaj to masz prawie 100% racji. Prawie, bo nigdy nie jest się pewnym na 100%, ale dużo w tym prawdy.

A karpie powinny być sprzedawane tak jak inne ryby już gotowe, a nie żywe z wody.
[quote name='wsdrtgfr' timestamp='1356301390' post='713034']
Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
[/quote]

Oj... rozwiń
Avatar
jano / 24 grudnia 2012 o 11:35
0
Jak rolnik robi podorywki to przyoruje różne robaczki które cierpią-zabronić chłopom uprawiać ziemię,zwierzętom machać ogonami bo ranią różne muszki i meszki itd,itp "paranoja".
Avatar
Antypasożyt / 24 grudnia 2012 o 11:15
0
To jakim prawem trute są myszy i szczury to nie humanitarne, te zwierzęta cierpią!!!!!!!
Ćwoki z VIVA gdzie byliście gdy Wisła wylała? Czemu nie czyścicie i nie udrażniacie koryt rzek tylko po targach i sklepikach biegacie????? Tam gdzie trzeba popracować fizycznie nie ma was tam gdzie wystarczy mordą poszczekać was pełno! Ale i tak Życzę wam Wesołych Świąt i mam nadzieję bez karpia, smacznego sianka wam życzę!!!
Avatar
schaboszczak / 24 grudnia 2012 o 10:39
0
[quote name='tomi' timestamp='1356340342' post='713094']
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! [/quote]

Słusznie. Tak fundacja Viva, jak tak zwana "Straż dla Zwierząt" - to są prywatne firmy, które finansują się same pieniędzmi zarobionymi na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej (takie tam różne sklepiki przeważnie wysyłkowe), ze składek oraz od prywatnych sponsorów, w zamian za na przykład reklamowanie ich produktów i popychanie sprzedaży. Państwo z naszych podatków do nich nie dopłaca, niech więc "inspektorzy" się bawią w "kontrole", które i tak niczego nie zmienią gdyż wyżej wymienione firmy nie mają żadnych uprawnień do kontrolowania czegokolwiek a doniesienia o naruszaniu prawa organom ścigania oraz różnym państwowym inspekcjom mogą zgłaszać tak samo, jak każdy inny podmiot albo osoba fizyczna. "Mitottolotto".
[quote name='tomi' timestamp='1356340342' post='713094']
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! [/quote]

Słusznie. Tak fundacja Viva, jak tak zwana "Straż dla Zwierząt" - to są prywatne firmy, które finansują się same pieniędzmi zarobionymi na prowadzeniu własnej działalności gospodarcz... rozwiń
Avatar
tomi / 24 grudnia 2012 o 10:12
0
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! Co rusz pomagam zwierzętom, innym niż ludzie i żadnej przelanej na ich rzecz kwotyu nie żałuję, a Wy takimi komentarzami tylko utwierdzacie mnie i całą rzeszę ludzi mi podobnych do tego że robią dobrze i że musimy trwać dalej w niesieniu pomocy braciom mniejszym. Plusem tak niemądrych komentarz jest to, że ludzi pomagającym swoim braciom mniejszym- innym zwierzętom jest coraz więcej.
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! Co rusz pomagam zwierzętom, innym niż ludzie i żadnej przelanej na ich rzecz kwotyu nie żałuję, a Wy takimi komentarzami tylko utwierdzacie mnie i całą rzeszę ludzi mi podobnych do tego że robią dobrze i że musimy trwać dalej w niesieniu pomocy braciom mniejszym. Plusem tak niemądrych komentarz jest ... rozwiń
Avatar
Normalny / 24 grudnia 2012 o 08:32
0
A ja nie lubię karpi, bo zalatują mułem rzecznym. Wolę śledzika i dziś zamierzam sobie zjeść. mam nadzieję, że z tego powodu nie wpadnie do mnie brygada antyterrorystyczna z polecenia Tuska, by zbadać, czy śledź przed zabiciem go nie cierpiał zbytnio.
Avatar
ja / 23 grudnia 2012 o 23:44
0
Niech się zajmą biednymi ludźmi co nie maja co jeść, gdzie mieszkać, za co się leczyć, biednymi dziećmi itp a nie głupią rybą która i tak zostanie ubita i zeżarta jak reszta innych zwierząt. Jakoś w biblii nikt się nie martwi o los ryb wyławianych. Cioty z miękkimi dupami tworzą posrane przepisy i marnotrawią pieniądze które mogły by komuś pomóc lub uratować życie.
Avatar
wsdrtgfr / 23 grudnia 2012 o 23:23
0
Niebawem wyrywanie cebuli z doniczki będzie podchodzić pod ustawę o ochronie roślin czy jakiejś takiej dziwnej instytucji ! Ok dwa m-ce temu w okolicy miejscowości Wysokie błąkał się porzucony bernardyn, psisko pewnie zdechło z głodu lub zostało potrącone przez samochód, ale kilka tygodni wałęsało się przy drodze. Widzialem, bo jeździłem tamtędy kilka razy w tygodniu. dzwiniłem w tej sprawie to tego typu instytucji i niestety "wypięli się" a teraz jacy to obrońcy karpi ! Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
Niebawem wyrywanie cebuli z doniczki będzie podchodzić pod ustawę o ochronie roślin czy jakiejś takiej dziwnej instytucji ! Ok dwa m-ce temu w okolicy miejscowości Wysokie błąkał się porzucony bernardyn, psisko pewnie zdechło z głodu lub zostało potrącone przez samochód, ale kilka tygodni wałęsało się przy drodze. Widzialem, bo jeździłem tamtędy kilka razy w tygodniu. dzwiniłem w tej sprawie to tego typu instytucji i niestety "wypięli się" a teraz jacy to obrońcy karpi ! Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto spr... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2012 o 22:51
0
Straż Miejska zajmuje się karpiami i biedacy nie mają czasu by pogonić towarzystwo handlujące papierosami bez akcyzy.
Avatar
trzy / 23 grudnia 2012 o 22:37
0
[quote name='tuja' timestamp='1356284152' post='712960']
Drogi Andrzeju, jedno nie wyklucza drugiego.
Kupując żywe karpie i niosąc je do domu w plastikowym worku a potem tłukąc w zlewie młotkiem równasz się z mordercą (świadomym?). Ryba nie człowiek, głosu nie ma. Jakby przez drogę mogła "płakać" może byś się nad tym zastanowił... a może nie...

A czy robisz coś Andrzeju dla bezdomnych? Nie przechodzisz obojętnie obok pijanego człowieka leżącego na śniegu?
[/quote] to niech ci strzegący prawa głupawegonajpierw zaopiekują ludzmi a potem dopiero dalej. A co z miesemwieprzowym,wołowym,drobiem widziales jak to wyglada,
[quote name='tuja' timestamp='1356284152' post='712960']
Drogi Andrzeju, jedno nie wyklucza drugiego.
Kupując żywe karpie i niosąc je do domu w plastikowym worku a potem tłukąc w zlewie młotkiem równasz się z mordercą (świadomym?). Ryba nie człowiek, głosu nie ma. Jakby przez drogę mogła "płakać" może byś się nad tym zastanowił... a może nie...

A czy robisz coś Andrzeju dla bezdomnych? Nie przechodzisz obojętnie obok pijanego człowieka leżącego na śniegu?
[/quote] to niech ci... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2012 o 14:20
0
[quote name='wsdrtgfr' timestamp='1356301390' post='713034']
Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
[/quote]

Oj tutaj to masz prawie 100% racji. Prawie, bo nigdy nie jest się pewnym na 100%, ale dużo w tym prawdy.

A karpie powinny być sprzedawane tak jak inne ryby już gotowe, a nie żywe z wody.
[quote name='wsdrtgfr' timestamp='1356301390' post='713034']
Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
[/quote]

Oj... rozwiń
Avatar
jano / 24 grudnia 2012 o 11:35
0
Jak rolnik robi podorywki to przyoruje różne robaczki które cierpią-zabronić chłopom uprawiać ziemię,zwierzętom machać ogonami bo ranią różne muszki i meszki itd,itp "paranoja".
Avatar
Antypasożyt / 24 grudnia 2012 o 11:15
0
To jakim prawem trute są myszy i szczury to nie humanitarne, te zwierzęta cierpią!!!!!!!
Ćwoki z VIVA gdzie byliście gdy Wisła wylała? Czemu nie czyścicie i nie udrażniacie koryt rzek tylko po targach i sklepikach biegacie????? Tam gdzie trzeba popracować fizycznie nie ma was tam gdzie wystarczy mordą poszczekać was pełno! Ale i tak Życzę wam Wesołych Świąt i mam nadzieję bez karpia, smacznego sianka wam życzę!!!
Avatar
schaboszczak / 24 grudnia 2012 o 10:39
0
[quote name='tomi' timestamp='1356340342' post='713094']
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! [/quote]

Słusznie. Tak fundacja Viva, jak tak zwana "Straż dla Zwierząt" - to są prywatne firmy, które finansują się same pieniędzmi zarobionymi na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej (takie tam różne sklepiki przeważnie wysyłkowe), ze składek oraz od prywatnych sponsorów, w zamian za na przykład reklamowanie ich produktów i popychanie sprzedaży. Państwo z naszych podatków do nich nie dopłaca, niech więc "inspektorzy" się bawią w "kontrole", które i tak niczego nie zmienią gdyż wyżej wymienione firmy nie mają żadnych uprawnień do kontrolowania czegokolwiek a doniesienia o naruszaniu prawa organom ścigania oraz różnym państwowym inspekcjom mogą zgłaszać tak samo, jak każdy inny podmiot albo osoba fizyczna. "Mitottolotto".
[quote name='tomi' timestamp='1356340342' post='713094']
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! [/quote]

Słusznie. Tak fundacja Viva, jak tak zwana "Straż dla Zwierząt" - to są prywatne firmy, które finansują się same pieniędzmi zarobionymi na prowadzeniu własnej działalności gospodarcz... rozwiń
Avatar
tomi / 24 grudnia 2012 o 10:12
0
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! Co rusz pomagam zwierzętom, innym niż ludzie i żadnej przelanej na ich rzecz kwotyu nie żałuję, a Wy takimi komentarzami tylko utwierdzacie mnie i całą rzeszę ludzi mi podobnych do tego że robią dobrze i że musimy trwać dalej w niesieniu pomocy braciom mniejszym. Plusem tak niemądrych komentarz jest to, że ludzi pomagającym swoim braciom mniejszym- innym zwierzętom jest coraz więcej.
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! Co rusz pomagam zwierzętom, innym niż ludzie i żadnej przelanej na ich rzecz kwotyu nie żałuję, a Wy takimi komentarzami tylko utwierdzacie mnie i całą rzeszę ludzi mi podobnych do tego że robią dobrze i że musimy trwać dalej w niesieniu pomocy braciom mniejszym. Plusem tak niemądrych komentarz jest ... rozwiń
Avatar
Normalny / 24 grudnia 2012 o 08:32
0
A ja nie lubię karpi, bo zalatują mułem rzecznym. Wolę śledzika i dziś zamierzam sobie zjeść. mam nadzieję, że z tego powodu nie wpadnie do mnie brygada antyterrorystyczna z polecenia Tuska, by zbadać, czy śledź przed zabiciem go nie cierpiał zbytnio.
Avatar
ja / 23 grudnia 2012 o 23:44
0
Niech się zajmą biednymi ludźmi co nie maja co jeść, gdzie mieszkać, za co się leczyć, biednymi dziećmi itp a nie głupią rybą która i tak zostanie ubita i zeżarta jak reszta innych zwierząt. Jakoś w biblii nikt się nie martwi o los ryb wyławianych. Cioty z miękkimi dupami tworzą posrane przepisy i marnotrawią pieniądze które mogły by komuś pomóc lub uratować życie.
Avatar
wsdrtgfr / 23 grudnia 2012 o 23:23
0
Niebawem wyrywanie cebuli z doniczki będzie podchodzić pod ustawę o ochronie roślin czy jakiejś takiej dziwnej instytucji ! Ok dwa m-ce temu w okolicy miejscowości Wysokie błąkał się porzucony bernardyn, psisko pewnie zdechło z głodu lub zostało potrącone przez samochód, ale kilka tygodni wałęsało się przy drodze. Widzialem, bo jeździłem tamtędy kilka razy w tygodniu. dzwiniłem w tej sprawie to tego typu instytucji i niestety "wypięli się" a teraz jacy to obrońcy karpi ! Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
Niebawem wyrywanie cebuli z doniczki będzie podchodzić pod ustawę o ochronie roślin czy jakiejś takiej dziwnej instytucji ! Ok dwa m-ce temu w okolicy miejscowości Wysokie błąkał się porzucony bernardyn, psisko pewnie zdechło z głodu lub zostało potrącone przez samochód, ale kilka tygodni wałęsało się przy drodze. Widzialem, bo jeździłem tamtędy kilka razy w tygodniu. dzwiniłem w tej sprawie to tego typu instytucji i niestety "wypięli się" a teraz jacy to obrońcy karpi ! Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto spr... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2012 o 22:51
0
Straż Miejska zajmuje się karpiami i biedacy nie mają czasu by pogonić towarzystwo handlujące papierosami bez akcyzy.
Avatar
trzy / 23 grudnia 2012 o 22:37
0
[quote name='tuja' timestamp='1356284152' post='712960']
Drogi Andrzeju, jedno nie wyklucza drugiego.
Kupując żywe karpie i niosąc je do domu w plastikowym worku a potem tłukąc w zlewie młotkiem równasz się z mordercą (świadomym?). Ryba nie człowiek, głosu nie ma. Jakby przez drogę mogła "płakać" może byś się nad tym zastanowił... a może nie...

A czy robisz coś Andrzeju dla bezdomnych? Nie przechodzisz obojętnie obok pijanego człowieka leżącego na śniegu?
[/quote] to niech ci strzegący prawa głupawegonajpierw zaopiekują ludzmi a potem dopiero dalej. A co z miesemwieprzowym,wołowym,drobiem widziales jak to wyglada,
[quote name='tuja' timestamp='1356284152' post='712960']
Drogi Andrzeju, jedno nie wyklucza drugiego.
Kupując żywe karpie i niosąc je do domu w plastikowym worku a potem tłukąc w zlewie młotkiem równasz się z mordercą (świadomym?). Ryba nie człowiek, głosu nie ma. Jakby przez drogę mogła "płakać" może byś się nad tym zastanowił... a może nie...

A czy robisz coś Andrzeju dla bezdomnych? Nie przechodzisz obojętnie obok pijanego człowieka leżącego na śniegu?
[/quote] to niech ci... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.11.2019 0 0

Polska – Słowenia 3:2. Wygrana na pożegnanie Łukasza Piszczka
film

Polska – Słowenia 3:2. Wygrana na pożegnanie Łukasza Piszczka 0 0

W meczu kończącym eliminacje do Euro 2020 Biało-Czerwoni pokonali na Stadionie Narodowym Słowenię 3:2 i przypieczętowali awans na przyszłoroczny czempionat z pierwszego miejsca w grupie G. Wydarzeniem meczu był ostatni mecz w narodowych barwach Łukasza Piszczka

Jedna noc, sześć szufladek. Ruszył nabór

Jedna noc, sześć szufladek. Ruszył nabór 1 1

Zaczął się nabór pomysłów na atrakcje przyszłorocznej Nocy Kultury. Swoją propozycję może zgłosić dosłownie każdy, nawet pojedynczy mieszkaniec, niekoniecznie pełnoletni. Jedyne, co trzeba, to wpisać się w jedną z sześciu kategorii. Warto też pofantazjować o przyszłości i poszperać nieco w książkach Olgi Tokarczuk.

Araby znowu pod młotek. Środowisko koniarzy pisze do ministra

Araby znowu pod młotek. Środowisko koniarzy pisze do ministra 8 3

Lista arabów na grudniową aukcję na Służewcu, na której jest 10 klaczy ze stadniny w Janowie Podlaskim, wzburzyła środowisko koniarzy. Twierdzą, że znalazły się na niej konie zbyt cenne dla polskiej hodowli.

Nowy dworzec z pierwszą zgodą. To największa przyszłoroczna inwestycja Lublina

Nowy dworzec z pierwszą zgodą. To największa przyszłoroczna inwestycja Lublina 0 10

Wydane zostało już pierwsze z kilku pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia budowy nowego dworca autobusowego między ul. Gazową a Młyńską, który ma być największą z przyszłorocznych inwestycji samorządu Lublina. W projekcie budżetu miasta na rok 2020 prezydent zarezerwował na dworzec prawie 99 mln zł.

Nowi mieszkańcy placu Litewskiego. Największy będzie dąb

Nowi mieszkańcy placu Litewskiego. Największy będzie dąb 1 3

10 nowych drzew, już nieco podrośniętych, będzie zdobić pl. Litewski. Ich sadzenie odbywa się na zlecenie władz miasta, które zostały do tego zobowiązane przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Spotkanie z podróżnikiem Michałem Szczęśniakiem w CK
21 listopada 2019, 18:00

Spotkanie z podróżnikiem Michałem Szczęśniakiem w CK 0 0

W ramach cyklu "Dookoła świata. Spotkania globtroterów" w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Michałem Szczęśniakiem. Wydarzenie zostanie zorganizowane 21 listopada o godz. 18.

Koncert "Muzyka Polska" w DDK Węglin
21 listopada 2019, 18:00

Koncert "Muzyka Polska" w DDK Węglin 0 0

W czwartek, 21 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert "Muzyka Polska" w ramach cyklu "Zawsze klasyka".

X Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
22 listopada 2019, 0:00

X Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 0 0

Chatka Żaka zaprasza na jubileuszową, dziesiątą edycję Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Wydarzenie odbędzie się już 22 listopada.

Koncert Skubasa w Domu Kultury
23 listopada 2019, 20:00

Koncert Skubasa w Domu Kultury 0 1

Pochodzący z Lublina Skubas po latach przerwy powraca z nowym albumem zaplanowanym na przyszły rok. Zapowiedzią płyty jest singiel "Szklane miesiące", który miał premierę 4 października. Z tej okazji artysta wyrusza w trasę koncertową promującą materiał. Już 23 listopada o godz. 20 Skubas zaśpiewa w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

Długi Zakładów Futrzarskich umorzone. Powiat nie odzyskał swoich pieniędzy

Długi Zakładów Futrzarskich umorzone. Powiat nie odzyskał swoich pieniędzy 0 8

Władzom powiatu puławskiego nie udało się wyegzekwować należności od Zakładów Futrzarskich „Kurów”. Dług upadłego przedsiębiorstwa wobec skarbu państwa został umorzony z powodu przedawnienia. Według Regionalnej Izby Obrachunkowej to błąd urzędników.

Świdnik planuje przyszłoroczny budżet. Żłobek dla dzieci, hybryda dla burmistrza

Świdnik planuje przyszłoroczny budżet. Żłobek dla dzieci, hybryda dla burmistrza 16 3

Inwestycje drogowe, pierwszy miejski żłobek i wymiana służbowego samochodu na bardziej ekologiczny i oszczędny. Co jeszcze znalazło się w projekcie budżetu miasta na 2020 rok?

Nie kupisz biletu na pociąg, bo PKP zmienia rozkład jazdy

Nie kupisz biletu na pociąg, bo PKP zmienia rozkład jazdy 21 8

Wstrzymano sprzedaż biletów na wszystkie pociągi PKP Intercity odjeżdżające od 13 do 16 grudnia. Niemożliwy jest też zakup biletów na wiele połączeń po 16 grudnia, w tym wszystkie kursy z naszego regionu

Pokłócili się o kobietę. Jeden z mężczyzn wyciągnął nóż

Pokłócili się o kobietę. Jeden z mężczyzn wyciągnął nóż 0 3

22–latek z powiatu janowskiego ugodził nożem drugiego mężczyznę w trakcie bójki. Trafił on do policyjnego aresztu.

Posłowie się urządzają. Pod tymi adresami otworzą swoje biura
galeria

Posłowie się urządzają. Pod tymi adresami otworzą swoje biura 8 17

Parlamentarzyści nowej kadencji szykują miejsca do kontaktu z wyborcami. Na prowadzenie biur poselskich będą otrzymywać comiesięczny ryczałt w wysokości 14,2 tys. zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!