Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2012 r.
16:33
Edytuj ten wpis

Sprawdzają handlujących karpiami

Autor: Zdjęcie autora rp
0 22 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)
(Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)

Sprzedaż żywych karpi to kpina z ustawy o ochronie zwierząt – twierdzi fundacja Viva, która walczy o prawa zwierząt. Lubelscy działacze Vivy wraz z inspektorem Straży Ochrony Zwierząt sprawdzą w poniedziałek, w jakich warunkach sprzedawane są karpie w Lublinie. Fundacja ma sygnały, że jest z tym źle.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przetrzymywanie stłoczonych karpi bez odpowiedniej ilości wody, bez napowietrzenia, wkładanie ich do foliowych worków to przejawy znęcania się nad zwierzętami – mówi Katarzyna Kursa, koordynator lubelskiej grupy fundacji VIVA.

Karpie od trzech lat obejmuje ustawa o ochronie zwierząt. Dlatego przed Bożym Narodzeniem działacze fundacji sprawdzają czy sprzedawcy przestrzegają prawa. W hipermarketach sytuacja poprawia się, ale w mniejszych sklepach i na targowiskach nadal jest źle.

– Karpie przeżywają męczarnie, zanim trafią na wigilijne stoły – mówi Kursa. Przypomina, że każdy powinien zareagować wzywając policję lub Straż Miejską, jeśli spotka się z łamaniem ustawy o ochronie zwierząt. Można powołać się na jej 6 artykuł zabraniający "zadawania albo świadomego dopuszczania do zadawania bólu lub cierpień”.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2012 r. o 14:20
0
[quote name='wsdrtgfr' timestamp='1356301390' post='713034']
Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
[/quote]

Oj tutaj to masz prawie 100% racji. Prawie, bo nigdy nie jest się pewnym na 100%, ale dużo w tym prawdy.

A karpie powinny być sprzedawane tak jak inne ryby już gotowe, a nie żywe z wody.
[quote name='wsdrtgfr' timestamp='1356301390' post='713034']
Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
[/quote]

Oj... rozwiń
Avatar
jano / 24 grudnia 2012 r. o 11:35
0
Jak rolnik robi podorywki to przyoruje różne robaczki które cierpią-zabronić chłopom uprawiać ziemię,zwierzętom machać ogonami bo ranią różne muszki i meszki itd,itp "paranoja".
Avatar
Antypasożyt / 24 grudnia 2012 r. o 11:15
0
To jakim prawem trute są myszy i szczury to nie humanitarne, te zwierzęta cierpią!!!!!!!
Ćwoki z VIVA gdzie byliście gdy Wisła wylała? Czemu nie czyścicie i nie udrażniacie koryt rzek tylko po targach i sklepikach biegacie????? Tam gdzie trzeba popracować fizycznie nie ma was tam gdzie wystarczy mordą poszczekać was pełno! Ale i tak Życzę wam Wesołych Świąt i mam nadzieję bez karpia, smacznego sianka wam życzę!!!
Avatar
schaboszczak / 24 grudnia 2012 r. o 10:39
0
[quote name='tomi' timestamp='1356340342' post='713094']
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! [/quote]

Słusznie. Tak fundacja Viva, jak tak zwana "Straż dla Zwierząt" - to są prywatne firmy, które finansują się same pieniędzmi zarobionymi na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej (takie tam różne sklepiki przeważnie wysyłkowe), ze składek oraz od prywatnych sponsorów, w zamian za na przykład reklamowanie ich produktów i popychanie sprzedaży. Państwo z naszych podatków do nich nie dopłaca, niech więc "inspektorzy" się bawią w "kontrole", które i tak niczego nie zmienią gdyż wyżej wymienione firmy nie mają żadnych uprawnień do kontrolowania czegokolwiek a doniesienia o naruszaniu prawa organom ścigania oraz różnym państwowym inspekcjom mogą zgłaszać tak samo, jak każdy inny podmiot albo osoba fizyczna. "Mitottolotto".
[quote name='tomi' timestamp='1356340342' post='713094']
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! [/quote]

Słusznie. Tak fundacja Viva, jak tak zwana "Straż dla Zwierząt" - to są prywatne firmy, które finansują się same pieniędzmi zarobionymi na prowadzeniu własnej działalności gospodarcz... rozwiń
Avatar
tomi / 24 grudnia 2012 r. o 10:12
0
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! Co rusz pomagam zwierzętom, innym niż ludzie i żadnej przelanej na ich rzecz kwotyu nie żałuję, a Wy takimi komentarzami tylko utwierdzacie mnie i całą rzeszę ludzi mi podobnych do tego że robią dobrze i że musimy trwać dalej w niesieniu pomocy braciom mniejszym. Plusem tak niemądrych komentarz jest to, że ludzi pomagającym swoim braciom mniejszym- innym zwierzętom jest coraz więcej.
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! Co rusz pomagam zwierzętom, innym niż ludzie i żadnej przelanej na ich rzecz kwotyu nie żałuję, a Wy takimi komentarzami tylko utwierdzacie mnie i całą rzeszę ludzi mi podobnych do tego że robią dobrze i że musimy trwać dalej w niesieniu pomocy braciom mniejszym. Plusem tak niemądrych komentarz jest ... rozwiń
Avatar
Normalny / 24 grudnia 2012 r. o 08:32
0
A ja nie lubię karpi, bo zalatują mułem rzecznym. Wolę śledzika i dziś zamierzam sobie zjeść. mam nadzieję, że z tego powodu nie wpadnie do mnie brygada antyterrorystyczna z polecenia Tuska, by zbadać, czy śledź przed zabiciem go nie cierpiał zbytnio.
Avatar
ja / 23 grudnia 2012 r. o 23:44
0
Niech się zajmą biednymi ludźmi co nie maja co jeść, gdzie mieszkać, za co się leczyć, biednymi dziećmi itp a nie głupią rybą która i tak zostanie ubita i zeżarta jak reszta innych zwierząt. Jakoś w biblii nikt się nie martwi o los ryb wyławianych. Cioty z miękkimi dupami tworzą posrane przepisy i marnotrawią pieniądze które mogły by komuś pomóc lub uratować życie.
Avatar
wsdrtgfr / 23 grudnia 2012 r. o 23:23
0
Niebawem wyrywanie cebuli z doniczki będzie podchodzić pod ustawę o ochronie roślin czy jakiejś takiej dziwnej instytucji ! Ok dwa m-ce temu w okolicy miejscowości Wysokie błąkał się porzucony bernardyn, psisko pewnie zdechło z głodu lub zostało potrącone przez samochód, ale kilka tygodni wałęsało się przy drodze. Widzialem, bo jeździłem tamtędy kilka razy w tygodniu. dzwiniłem w tej sprawie to tego typu instytucji i niestety "wypięli się" a teraz jacy to obrońcy karpi ! Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
Niebawem wyrywanie cebuli z doniczki będzie podchodzić pod ustawę o ochronie roślin czy jakiejś takiej dziwnej instytucji ! Ok dwa m-ce temu w okolicy miejscowości Wysokie błąkał się porzucony bernardyn, psisko pewnie zdechło z głodu lub zostało potrącone przez samochód, ale kilka tygodni wałęsało się przy drodze. Widzialem, bo jeździłem tamtędy kilka razy w tygodniu. dzwiniłem w tej sprawie to tego typu instytucji i niestety "wypięli się" a teraz jacy to obrońcy karpi ! Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto spr... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2012 r. o 22:51
0
Straż Miejska zajmuje się karpiami i biedacy nie mają czasu by pogonić towarzystwo handlujące papierosami bez akcyzy.
Avatar
trzy / 23 grudnia 2012 r. o 22:37
0
[quote name='tuja' timestamp='1356284152' post='712960']
Drogi Andrzeju, jedno nie wyklucza drugiego.
Kupując żywe karpie i niosąc je do domu w plastikowym worku a potem tłukąc w zlewie młotkiem równasz się z mordercą (świadomym?). Ryba nie człowiek, głosu nie ma. Jakby przez drogę mogła "płakać" może byś się nad tym zastanowił... a może nie...

A czy robisz coś Andrzeju dla bezdomnych? Nie przechodzisz obojętnie obok pijanego człowieka leżącego na śniegu?
[/quote] to niech ci strzegący prawa głupawegonajpierw zaopiekują ludzmi a potem dopiero dalej. A co z miesemwieprzowym,wołowym,drobiem widziales jak to wyglada,
[quote name='tuja' timestamp='1356284152' post='712960']
Drogi Andrzeju, jedno nie wyklucza drugiego.
Kupując żywe karpie i niosąc je do domu w plastikowym worku a potem tłukąc w zlewie młotkiem równasz się z mordercą (świadomym?). Ryba nie człowiek, głosu nie ma. Jakby przez drogę mogła "płakać" może byś się nad tym zastanowił... a może nie...

A czy robisz coś Andrzeju dla bezdomnych? Nie przechodzisz obojętnie obok pijanego człowieka leżącego na śniegu?
[/quote] to niech ci... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2012 r. o 14:20
0
[quote name='wsdrtgfr' timestamp='1356301390' post='713034']
Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
[/quote]

Oj tutaj to masz prawie 100% racji. Prawie, bo nigdy nie jest się pewnym na 100%, ale dużo w tym prawdy.

A karpie powinny być sprzedawane tak jak inne ryby już gotowe, a nie żywe z wody.
[quote name='wsdrtgfr' timestamp='1356301390' post='713034']
Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
[/quote]

Oj... rozwiń
Avatar
jano / 24 grudnia 2012 r. o 11:35
0
Jak rolnik robi podorywki to przyoruje różne robaczki które cierpią-zabronić chłopom uprawiać ziemię,zwierzętom machać ogonami bo ranią różne muszki i meszki itd,itp "paranoja".
Avatar
Antypasożyt / 24 grudnia 2012 r. o 11:15
0
To jakim prawem trute są myszy i szczury to nie humanitarne, te zwierzęta cierpią!!!!!!!
Ćwoki z VIVA gdzie byliście gdy Wisła wylała? Czemu nie czyścicie i nie udrażniacie koryt rzek tylko po targach i sklepikach biegacie????? Tam gdzie trzeba popracować fizycznie nie ma was tam gdzie wystarczy mordą poszczekać was pełno! Ale i tak Życzę wam Wesołych Świąt i mam nadzieję bez karpia, smacznego sianka wam życzę!!!
Avatar
schaboszczak / 24 grudnia 2012 r. o 10:39
0
[quote name='tomi' timestamp='1356340342' post='713094']
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! [/quote]

Słusznie. Tak fundacja Viva, jak tak zwana "Straż dla Zwierząt" - to są prywatne firmy, które finansują się same pieniędzmi zarobionymi na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej (takie tam różne sklepiki przeważnie wysyłkowe), ze składek oraz od prywatnych sponsorów, w zamian za na przykład reklamowanie ich produktów i popychanie sprzedaży. Państwo z naszych podatków do nich nie dopłaca, niech więc "inspektorzy" się bawią w "kontrole", które i tak niczego nie zmienią gdyż wyżej wymienione firmy nie mają żadnych uprawnień do kontrolowania czegokolwiek a doniesienia o naruszaniu prawa organom ścigania oraz różnym państwowym inspekcjom mogą zgłaszać tak samo, jak każdy inny podmiot albo osoba fizyczna. "Mitottolotto".
[quote name='tomi' timestamp='1356340342' post='713094']
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! [/quote]

Słusznie. Tak fundacja Viva, jak tak zwana "Straż dla Zwierząt" - to są prywatne firmy, które finansują się same pieniędzmi zarobionymi na prowadzeniu własnej działalności gospodarcz... rozwiń
Avatar
tomi / 24 grudnia 2012 r. o 10:12
0
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! Co rusz pomagam zwierzętom, innym niż ludzie i żadnej przelanej na ich rzecz kwotyu nie żałuję, a Wy takimi komentarzami tylko utwierdzacie mnie i całą rzeszę ludzi mi podobnych do tego że robią dobrze i że musimy trwać dalej w niesieniu pomocy braciom mniejszym. Plusem tak niemądrych komentarz jest to, że ludzi pomagającym swoim braciom mniejszym- innym zwierzętom jest coraz więcej.
Poziom komentarzy typu: "niech ludzi ratują", "banda idiotów", "o zwierzęta nie powinno się dbac", "dajcie kase na ludzi"- to poziom dna..przyjemnych świąt życzę w równie dennym jak te opinie nastroju! Co rusz pomagam zwierzętom, innym niż ludzie i żadnej przelanej na ich rzecz kwotyu nie żałuję, a Wy takimi komentarzami tylko utwierdzacie mnie i całą rzeszę ludzi mi podobnych do tego że robią dobrze i że musimy trwać dalej w niesieniu pomocy braciom mniejszym. Plusem tak niemądrych komentarz jest ... rozwiń
Avatar
Normalny / 24 grudnia 2012 r. o 08:32
0
A ja nie lubię karpi, bo zalatują mułem rzecznym. Wolę śledzika i dziś zamierzam sobie zjeść. mam nadzieję, że z tego powodu nie wpadnie do mnie brygada antyterrorystyczna z polecenia Tuska, by zbadać, czy śledź przed zabiciem go nie cierpiał zbytnio.
Avatar
ja / 23 grudnia 2012 r. o 23:44
0
Niech się zajmą biednymi ludźmi co nie maja co jeść, gdzie mieszkać, za co się leczyć, biednymi dziećmi itp a nie głupią rybą która i tak zostanie ubita i zeżarta jak reszta innych zwierząt. Jakoś w biblii nikt się nie martwi o los ryb wyławianych. Cioty z miękkimi dupami tworzą posrane przepisy i marnotrawią pieniądze które mogły by komuś pomóc lub uratować życie.
Avatar
wsdrtgfr / 23 grudnia 2012 r. o 23:23
0
Niebawem wyrywanie cebuli z doniczki będzie podchodzić pod ustawę o ochronie roślin czy jakiejś takiej dziwnej instytucji ! Ok dwa m-ce temu w okolicy miejscowości Wysokie błąkał się porzucony bernardyn, psisko pewnie zdechło z głodu lub zostało potrącone przez samochód, ale kilka tygodni wałęsało się przy drodze. Widzialem, bo jeździłem tamtędy kilka razy w tygodniu. dzwiniłem w tej sprawie to tego typu instytucji i niestety "wypięli się" a teraz jacy to obrońcy karpi ! Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto sprzedaje karpie jest na miejscu i można go skasować, tam gdzie wałęsa się bezdomny pies, który może być zagrożeniem bezpieczństwa ( może kogoś pogryź lub spowodować kolizję ) nie interesuje instytucji ochrony zwierząt bo nie ma właściciela i nie ma kogo po kieszeni pojechać. Żenada. Czy ci ludzie nie mają nic do roboty czy po prosty mają lewe ręce i niczego nie potrafią ?
Niebawem wyrywanie cebuli z doniczki będzie podchodzić pod ustawę o ochronie roślin czy jakiejś takiej dziwnej instytucji ! Ok dwa m-ce temu w okolicy miejscowości Wysokie błąkał się porzucony bernardyn, psisko pewnie zdechło z głodu lub zostało potrącone przez samochód, ale kilka tygodni wałęsało się przy drodze. Widzialem, bo jeździłem tamtędy kilka razy w tygodniu. dzwiniłem w tej sprawie to tego typu instytucji i niestety "wypięli się" a teraz jacy to obrońcy karpi ! Sprawa jest prosta. Chodzi o mamonę ! Ten kto spr... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2012 r. o 22:51
0
Straż Miejska zajmuje się karpiami i biedacy nie mają czasu by pogonić towarzystwo handlujące papierosami bez akcyzy.
Avatar
trzy / 23 grudnia 2012 r. o 22:37
0
[quote name='tuja' timestamp='1356284152' post='712960']
Drogi Andrzeju, jedno nie wyklucza drugiego.
Kupując żywe karpie i niosąc je do domu w plastikowym worku a potem tłukąc w zlewie młotkiem równasz się z mordercą (świadomym?). Ryba nie człowiek, głosu nie ma. Jakby przez drogę mogła "płakać" może byś się nad tym zastanowił... a może nie...

A czy robisz coś Andrzeju dla bezdomnych? Nie przechodzisz obojętnie obok pijanego człowieka leżącego na śniegu?
[/quote] to niech ci strzegący prawa głupawegonajpierw zaopiekują ludzmi a potem dopiero dalej. A co z miesemwieprzowym,wołowym,drobiem widziales jak to wyglada,
[quote name='tuja' timestamp='1356284152' post='712960']
Drogi Andrzeju, jedno nie wyklucza drugiego.
Kupując żywe karpie i niosąc je do domu w plastikowym worku a potem tłukąc w zlewie młotkiem równasz się z mordercą (świadomym?). Ryba nie człowiek, głosu nie ma. Jakby przez drogę mogła "płakać" może byś się nad tym zastanowił... a może nie...

A czy robisz coś Andrzeju dla bezdomnych? Nie przechodzisz obojętnie obok pijanego człowieka leżącego na śniegu?
[/quote] to niech ci... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!