Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 kwietnia 2013 r.
19:47
Edytuj ten wpis

Stacja Lublin-Zachód w dzielnicy Czuby za trzy lata

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Do 2015 r. powstanie projekt nowego, długo wyczekiwanego przystanku kolejowego w dzielnicy Czuby. Rok później ma ruszyć jego budowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowy przystanek powstanie na wysokości osiedla Poręba, tuż obok lasu Stary Gaj. Ma zostać zbudowany mniej więcej w tym miejscu, w którym znajdował się kolejowy posterunek Rury.

– Przystanek w dzielnicy Czuby zostanie ujęty w dokumentacji projektowej dla modernizacji linii nr 7 z Lublina do Warszawy – zapowiada Sławomir Burczaniuk, dyrektor lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Przetarg na dokumentację ma być rozstrzygnięty niebawem. Szlak między Warszawą a Lublinem został podzielony na trzy odcinki, a każdy z nich będzie projektowany przez inną pracownię. Przystanek Lublin-Zachód będzie częścią trzeciego odcinka zaczynającego się w Dęblinie.

Do opracowania dokumentacji tej części linii zgłosiło się pięciu chętnych, w tym warszawsko-łódzkie konsorcjum, dwie firmy z czeskiej Pragi oraz biura z Krakowa i Tarnowa. To tarnowskie jest najtańsze, oczekuje 30,6 mln złotych, podczas gdy Polskie Linie Kolejowe zarezerwowały na ten cel aż 118 mln zł.

Przystanek Lublin-Zachód ma się składać z jednego wyspowego peronu umieszczonego pomiędzy torami. Stanie na nim żelbetowa, dwustronna wiata dla pasażerów. Sam peron nie będzie zbyt kosztowny.

W nieoficjalnych rozmowach kolejarze przyznają, że mogłoby wystarczyć niecałe 2 mln złotych. Znacznie droższe będzie stworzenie dojścia do peronu w taki sposób, by podróżni nie musieli przechodzić przez tory. W grę wchodzi albo przejście podziemne, albo kładka nad torami.

Do uruchomienia nowego przystanku konieczne jest też zapewnienie dojazdu przez miasto. Ratusz już wcześniej zapowiedział, że jeśli kolej zacznie realizować swoje plany, to taki dojazd powstanie. – Jesteśmy przygotowani, by w odpowiednim momencie zrobić drogi dojazdowe – deklaruje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

O takim rozwiązaniu mieszkańcy zachodniej części miasta mówili od dawna. Teraz wjeżdżając do Lublina od strony Dęblina mogą tylko popatrzeć na blokowiska, a później muszą wracać z Dworca Głównego w tę stronę, z której przyjechali.

Nowy przystanek ułatwi podróż z Lublina m.in. do Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Szczecina, czy Trójmiasta. Ma też być częścią planowanej przez samorządy miasta i województwa kolei aglomeracyjnej.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 13:14
0
Tam mała poprawka: dostał/a, ale wiadomo, o co chodzi;) I pewnie tyle samo przyjdzie nam czekać od czasu powstania artykułu do zamierzonego planu powstania tejże stacji;) I tak samo, jak za PRL-u ludzie sobie żartowali z obietnic terminowych sp-ni mieszkaniowych, tak i dziś, w III RP też będziemy się śmiać z obietnic dotyczących terminu budowy stacji;) A co za tym idzie? Zmieniła się tylko nazwa ustroju i to, że już nie ma: PZPR, MO, ORMO, ZOMO, SB, UB itp., a jest: PiS (do PiS nic nie mam, a nawet jestem za nimi dopóty, dopóki coś nie przyświrują) i inne partie, ale obietnice wciąż pozostały;)
Tam mała poprawka: dostał/a, ale wiadomo, o co chodzi;) I pewnie tyle samo przyjdzie nam czekać od czasu powstania artykułu do zamierzonego planu powstania tejże stacji;) I tak samo, jak za PRL-u ludzie sobie żartowali z obietnic terminowych sp-ni mieszkaniowych, tak i dziś, w III RP też będziemy się śmiać z obietnic dotyczących terminu budowy stacji;) A co za tym idzie? Zmieniła się tylko nazwa ustroju i to, że już nie ma: PZPR, MO, ORMO, ZOMO, SB, UB itp., a jest: PiS (do PiS nic nie mam, a nawet jestem za nimi dopóty, dopóki coś nie przyś... rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 13:04
0
No i co z tą stacją: Lublin-Zachód?;) Bo ja jej jakoś nie widzę, a mieszkam w dzielnicy: Dziesiątej, więc to jest ode mnie niedaleko;) A artykuł autorstwa: Dominika Smagi powstał: 7 kwietnia, 2013, o godz. 19:47. To coś takiego, jak za PRL-u: Obywatel/ka złożył/a podanie o przydział mieszkaniowy przykładowo w grudniu '70, a dostał dopiero w 1983 (też przykładowo) ;) I tak samo jest z tym artykułem.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 12:17
0
Proponuje oprocz przystanku lublin zachod ( az dlugaśne 2 km od lublin centralny) zrobić jescze lublin -stringi, w miejscu, gdzie dochodzi tor od Krasnika i z warszawskim POłączone, niczym wspomniane stringi, dumnie razem przechodza mostem nad Bystrzyca skąd z nadzwiękowa szybkoscia ( 7.8 km/h, w POrywach)) inter city mknie do centruma.... Ileż to ludzi skorzysta wysiadając na tych dwoch...!!!! ( odp: od 1- 10 ).I, i jeszcze jeden przy zakładach tytoniowych, żeby blisko było PO fajke...A nastepnie przedluzyc od tych zakladow tor do wariatkowa ( jest juz do pagetu) i po nim wyekspediować raz na zawsze rajcow i Ratusz. Bo zaden z tych cymbałow nie POmyślał,ze niszczy sie kawał lasu , zwanego Stary Las oraz swobodny dostęp mieszkańcow do tegoż. A budując przystanek w Stasinie, 800 metrow dalej, unika sie tych problemow. Co wiecej, za 5 lat taki przystanek byłby w srodku nowego olbrzymiego osiedla. No, ale jak sie dowiadujemy, mieszka tu cała rzesza urzednikow z Warszawy, łacznie z tymi od Hanny GW. Więc decyzje sa "zrozumiałe".
Proponuje oprocz przystanku lublin zachod ( az dlugaśne 2 km od lublin centralny) zrobić jescze lublin -stringi, w miejscu, gdzie dochodzi tor od Krasnika i z warszawskim POłączone, niczym wspomniane stringi, dumnie razem przechodza mostem nad Bystrzyca skąd z nadzwiękowa szybkoscia ( 7.8 km/h, w POrywach)) inter city mknie do centruma.... Ileż to ludzi skorzysta wysiadając na tych dwoch...!!!! ( odp: od 1- 10 ).I, i jeszcze jeden przy zakładach tytoniowych, żeby blisko było PO fajke...A nastepnie przedluzyc od tych zakladow tor do wariat... rozwiń
Avatar
Adam / 8 kwietnia 2013 o 23:38
0
[quote name='wit' timestamp='1365401655' post='756136']
Dworzec Główny znajduje się 2 km od Czubów. Co za problem dojechać! I tak wszyscy będą wyjeżdżać z Głównego. A "blokowisko" to i tak najpiękniejsze osiedle, które robi wielkie wrażenie na odwiedzających Lublin.
[/quote] Żeby przynajmniej jakiś bezpośredni autobus jeździł, a nie z dziesięcioma przesiadkami...
Avatar
Adam / 8 kwietnia 2013 o 23:35
0
Sprawą zajmuję się już jakiś czas, dla zainteresowanych: [url="http://rury.kolej.org.pl/przystanek.html"]http://rury.kolej.or...przystanek.html[/url] BTW budowa dojazdowej drogi szybkiego ruchu, to jakaś bzdura, wystarczyłby porządny chodnik. Ale nie w tym rzecz... Komuś bardzo zależy, żeby ten przystanek nie powstał :-)
Avatar
rezerwista / 8 kwietnia 2013 o 11:05
0
NAJWAŻNIEJSZE jest zgoda super specjalisty od wszystkiego -niejakiego żuka
Avatar
COOLejaż / 8 kwietnia 2013 o 10:38
0
Zatrzymanie pociągu dalekobieżnego nie spowoduje przedłużenia czasu jego jazdy o 10minut, ani nawet o 5 minut -2 minuty to max.! Wystarczy popatrzeć na rozkład pociągów osobowych i pośpiesznych do Chełma -na tej trasie jest chyba 15 przystanków, a pośpieszny jedzie zaledwie o 12-14 minut krócej... Więc ile czasu "traci" osobowy na zatrzymanie się na każdym przystanku w porównaniu do pośpiesznego? Taki przystanek Lublin-Zachód to była by ogromna wygoda dla mieszkańców tamtej strony miasta. Podobnie jest w Przemyślu -pociągi dalekobieżna zatrzymują się na przystanku Przemyśl-Zasanie, a to bardzo ułatwia mieszkańcom Zasania dużo szybszy powrót do domów. Powiem prosty przykład z Lublina: pociąg z Północnego do Głównego jedzie tylko 3 minuty albo i krócej. A niech ktoś samochodem lub autobusem spróbuje tą trasę przejechać w 3 minuty -zwłaszcza w godzinach szczytu lub w ogóle w dzień... Nawet wątpię czy w nocy i bez korków dałby radę za 3 minuty tą trasę przejechać...
Zatrzymanie pociągu dalekobieżnego nie spowoduje przedłużenia czasu jego jazdy o 10minut, ani nawet o 5 minut -2 minuty to max.! Wystarczy popatrzeć na rozkład pociągów osobowych i pośpiesznych do Chełma -na tej trasie jest chyba 15 przystanków, a pośpieszny jedzie zaledwie o 12-14 minut krócej... Więc ile czasu "traci" osobowy na zatrzymanie się na każdym przystanku w porównaniu do pośpiesznego? Taki przystanek Lublin-Zachód to była by ogromna wygoda dla mieszkańców tamtej strony miasta. Podobnie jest w Przemyślu -pociągi dale... rozwiń
Avatar
Zx / 8 kwietnia 2013 o 10:13
0
Co to za nowomowa propagandy IV RP "blokowiska" - osiedle mieszkaniowe po prostu ....
Avatar
fggg / 8 kwietnia 2013 o 09:38
0
[quote name='piotrek34' timestamp='1365405401' post='756168']
Przystanek będzie właśnie po to, żeby nie tracić czasu dojaszu samochodem z Węglina, Czubów i LSM na dworzec główny. Podawana powyżej "odległość 2km" to demagogia - chodzi o czas dojazdu, korki, światła no i parkowanie pod tym pięknym dworcem główny, Traci się na to kupę czasu.
A jeśli chodzi o pociągi dalekobieżne, to na zatrzymanie na przystanku Lublin Zachodni straci się najwyżej 5 minut. O tyle później dojedziesz z Lublina do swojego domu na wsi. Więc nie rób scen.
[/quote]
Gdybyś czytał/czytała ze zrozumieniem bez problemu rozszyfrowałbyś/rozszyfrowałabyś, że chodzi mi o postoje pociągów dalekobieżnych. Dlaczego dalekobieżne w związku z tym nie zaczynają kursu od stacji LBN Północny, położonej dalej, niż ta stacja LBN Zachód? Dlaczego mieszkańcy tamtych okolic maja mieć gorszą sytuację, niż mieszkańcy Czubów? A może dalekobieżne powinny zatrzymywać się też w Motyczu, Sadurkach itd? Z tych okolic ludzie mają jeszcze dalej niż mieszkańcy Czubów na dworzec Główny. Mieszkańcy Czechowa, Bursaków na dworzec główny musza jechać przez całe miasto. Dlatego nie widzę powodu, żeby opóźniać pociągi dalekobieżne postojem na stacyjce LBN Zachód. Jeśli chodzi o pobliskie miejscowości i wsie to jasno napisałem, że na takiej stacji jak LBN Zachód powinny się zatrzymywać. A ten tekst z domem na wsi - no cóż, nie wiem skąd info, że mieszkam na wsi. A gdybym mieszkał, to nie dojeżdżałbym tam pociągiem dalekobieżnym...
[quote name='piotrek34' timestamp='1365405401' post='756168']
Przystanek będzie właśnie po to, żeby nie tracić czasu dojaszu samochodem z Węglina, Czubów i LSM na dworzec główny. Podawana powyżej "odległość 2km" to demagogia - chodzi o czas dojazdu, korki, światła no i parkowanie pod tym pięknym dworcem główny, Traci się na to kupę czasu.
A jeśli chodzi o pociągi dalekobieżne, to na zatrzymanie na przystanku Lublin Zachodni straci się najwyżej 5 minut. O tyle później dojedziesz z Lublina do swoje... rozwiń
Avatar
Adam Baranowski / 8 kwietnia 2013 o 09:20
0
Uważam, że przystanek powinien powstać dalej, na wysokości ulicy Granitowej i dużej pętli końcowej autobusów. Obsługiwał by również powstające duże osiedle Poręba II. Jeżeli chodzi o przejście to tylko podziemne ponieważ linia kolejowa przebiega tu albo na nasypie albo na skarpie.
Pozdrawiam
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 13:14
0
Tam mała poprawka: dostał/a, ale wiadomo, o co chodzi;) I pewnie tyle samo przyjdzie nam czekać od czasu powstania artykułu do zamierzonego planu powstania tejże stacji;) I tak samo, jak za PRL-u ludzie sobie żartowali z obietnic terminowych sp-ni mieszkaniowych, tak i dziś, w III RP też będziemy się śmiać z obietnic dotyczących terminu budowy stacji;) A co za tym idzie? Zmieniła się tylko nazwa ustroju i to, że już nie ma: PZPR, MO, ORMO, ZOMO, SB, UB itp., a jest: PiS (do PiS nic nie mam, a nawet jestem za nimi dopóty, dopóki coś nie przyświrują) i inne partie, ale obietnice wciąż pozostały;)
Tam mała poprawka: dostał/a, ale wiadomo, o co chodzi;) I pewnie tyle samo przyjdzie nam czekać od czasu powstania artykułu do zamierzonego planu powstania tejże stacji;) I tak samo, jak za PRL-u ludzie sobie żartowali z obietnic terminowych sp-ni mieszkaniowych, tak i dziś, w III RP też będziemy się śmiać z obietnic dotyczących terminu budowy stacji;) A co za tym idzie? Zmieniła się tylko nazwa ustroju i to, że już nie ma: PZPR, MO, ORMO, ZOMO, SB, UB itp., a jest: PiS (do PiS nic nie mam, a nawet jestem za nimi dopóty, dopóki coś nie przyś... rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 13:04
0
No i co z tą stacją: Lublin-Zachód?;) Bo ja jej jakoś nie widzę, a mieszkam w dzielnicy: Dziesiątej, więc to jest ode mnie niedaleko;) A artykuł autorstwa: Dominika Smagi powstał: 7 kwietnia, 2013, o godz. 19:47. To coś takiego, jak za PRL-u: Obywatel/ka złożył/a podanie o przydział mieszkaniowy przykładowo w grudniu '70, a dostał dopiero w 1983 (też przykładowo) ;) I tak samo jest z tym artykułem.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 12:17
0
Proponuje oprocz przystanku lublin zachod ( az dlugaśne 2 km od lublin centralny) zrobić jescze lublin -stringi, w miejscu, gdzie dochodzi tor od Krasnika i z warszawskim POłączone, niczym wspomniane stringi, dumnie razem przechodza mostem nad Bystrzyca skąd z nadzwiękowa szybkoscia ( 7.8 km/h, w POrywach)) inter city mknie do centruma.... Ileż to ludzi skorzysta wysiadając na tych dwoch...!!!! ( odp: od 1- 10 ).I, i jeszcze jeden przy zakładach tytoniowych, żeby blisko było PO fajke...A nastepnie przedluzyc od tych zakladow tor do wariatkowa ( jest juz do pagetu) i po nim wyekspediować raz na zawsze rajcow i Ratusz. Bo zaden z tych cymbałow nie POmyślał,ze niszczy sie kawał lasu , zwanego Stary Las oraz swobodny dostęp mieszkańcow do tegoż. A budując przystanek w Stasinie, 800 metrow dalej, unika sie tych problemow. Co wiecej, za 5 lat taki przystanek byłby w srodku nowego olbrzymiego osiedla. No, ale jak sie dowiadujemy, mieszka tu cała rzesza urzednikow z Warszawy, łacznie z tymi od Hanny GW. Więc decyzje sa "zrozumiałe".
Proponuje oprocz przystanku lublin zachod ( az dlugaśne 2 km od lublin centralny) zrobić jescze lublin -stringi, w miejscu, gdzie dochodzi tor od Krasnika i z warszawskim POłączone, niczym wspomniane stringi, dumnie razem przechodza mostem nad Bystrzyca skąd z nadzwiękowa szybkoscia ( 7.8 km/h, w POrywach)) inter city mknie do centruma.... Ileż to ludzi skorzysta wysiadając na tych dwoch...!!!! ( odp: od 1- 10 ).I, i jeszcze jeden przy zakładach tytoniowych, żeby blisko było PO fajke...A nastepnie przedluzyc od tych zakladow tor do wariat... rozwiń
Avatar
Adam / 8 kwietnia 2013 o 23:38
0
[quote name='wit' timestamp='1365401655' post='756136']
Dworzec Główny znajduje się 2 km od Czubów. Co za problem dojechać! I tak wszyscy będą wyjeżdżać z Głównego. A "blokowisko" to i tak najpiękniejsze osiedle, które robi wielkie wrażenie na odwiedzających Lublin.
[/quote] Żeby przynajmniej jakiś bezpośredni autobus jeździł, a nie z dziesięcioma przesiadkami...
Avatar
Adam / 8 kwietnia 2013 o 23:35
0
Sprawą zajmuję się już jakiś czas, dla zainteresowanych: [url="http://rury.kolej.org.pl/przystanek.html"]http://rury.kolej.or...przystanek.html[/url] BTW budowa dojazdowej drogi szybkiego ruchu, to jakaś bzdura, wystarczyłby porządny chodnik. Ale nie w tym rzecz... Komuś bardzo zależy, żeby ten przystanek nie powstał :-)
Avatar
rezerwista / 8 kwietnia 2013 o 11:05
0
NAJWAŻNIEJSZE jest zgoda super specjalisty od wszystkiego -niejakiego żuka
Avatar
COOLejaż / 8 kwietnia 2013 o 10:38
0
Zatrzymanie pociągu dalekobieżnego nie spowoduje przedłużenia czasu jego jazdy o 10minut, ani nawet o 5 minut -2 minuty to max.! Wystarczy popatrzeć na rozkład pociągów osobowych i pośpiesznych do Chełma -na tej trasie jest chyba 15 przystanków, a pośpieszny jedzie zaledwie o 12-14 minut krócej... Więc ile czasu "traci" osobowy na zatrzymanie się na każdym przystanku w porównaniu do pośpiesznego? Taki przystanek Lublin-Zachód to była by ogromna wygoda dla mieszkańców tamtej strony miasta. Podobnie jest w Przemyślu -pociągi dalekobieżna zatrzymują się na przystanku Przemyśl-Zasanie, a to bardzo ułatwia mieszkańcom Zasania dużo szybszy powrót do domów. Powiem prosty przykład z Lublina: pociąg z Północnego do Głównego jedzie tylko 3 minuty albo i krócej. A niech ktoś samochodem lub autobusem spróbuje tą trasę przejechać w 3 minuty -zwłaszcza w godzinach szczytu lub w ogóle w dzień... Nawet wątpię czy w nocy i bez korków dałby radę za 3 minuty tą trasę przejechać...
Zatrzymanie pociągu dalekobieżnego nie spowoduje przedłużenia czasu jego jazdy o 10minut, ani nawet o 5 minut -2 minuty to max.! Wystarczy popatrzeć na rozkład pociągów osobowych i pośpiesznych do Chełma -na tej trasie jest chyba 15 przystanków, a pośpieszny jedzie zaledwie o 12-14 minut krócej... Więc ile czasu "traci" osobowy na zatrzymanie się na każdym przystanku w porównaniu do pośpiesznego? Taki przystanek Lublin-Zachód to była by ogromna wygoda dla mieszkańców tamtej strony miasta. Podobnie jest w Przemyślu -pociągi dale... rozwiń
Avatar
Zx / 8 kwietnia 2013 o 10:13
0
Co to za nowomowa propagandy IV RP "blokowiska" - osiedle mieszkaniowe po prostu ....
Avatar
fggg / 8 kwietnia 2013 o 09:38
0
[quote name='piotrek34' timestamp='1365405401' post='756168']
Przystanek będzie właśnie po to, żeby nie tracić czasu dojaszu samochodem z Węglina, Czubów i LSM na dworzec główny. Podawana powyżej "odległość 2km" to demagogia - chodzi o czas dojazdu, korki, światła no i parkowanie pod tym pięknym dworcem główny, Traci się na to kupę czasu.
A jeśli chodzi o pociągi dalekobieżne, to na zatrzymanie na przystanku Lublin Zachodni straci się najwyżej 5 minut. O tyle później dojedziesz z Lublina do swojego domu na wsi. Więc nie rób scen.
[/quote]
Gdybyś czytał/czytała ze zrozumieniem bez problemu rozszyfrowałbyś/rozszyfrowałabyś, że chodzi mi o postoje pociągów dalekobieżnych. Dlaczego dalekobieżne w związku z tym nie zaczynają kursu od stacji LBN Północny, położonej dalej, niż ta stacja LBN Zachód? Dlaczego mieszkańcy tamtych okolic maja mieć gorszą sytuację, niż mieszkańcy Czubów? A może dalekobieżne powinny zatrzymywać się też w Motyczu, Sadurkach itd? Z tych okolic ludzie mają jeszcze dalej niż mieszkańcy Czubów na dworzec Główny. Mieszkańcy Czechowa, Bursaków na dworzec główny musza jechać przez całe miasto. Dlatego nie widzę powodu, żeby opóźniać pociągi dalekobieżne postojem na stacyjce LBN Zachód. Jeśli chodzi o pobliskie miejscowości i wsie to jasno napisałem, że na takiej stacji jak LBN Zachód powinny się zatrzymywać. A ten tekst z domem na wsi - no cóż, nie wiem skąd info, że mieszkam na wsi. A gdybym mieszkał, to nie dojeżdżałbym tam pociągiem dalekobieżnym...
[quote name='piotrek34' timestamp='1365405401' post='756168']
Przystanek będzie właśnie po to, żeby nie tracić czasu dojaszu samochodem z Węglina, Czubów i LSM na dworzec główny. Podawana powyżej "odległość 2km" to demagogia - chodzi o czas dojazdu, korki, światła no i parkowanie pod tym pięknym dworcem główny, Traci się na to kupę czasu.
A jeśli chodzi o pociągi dalekobieżne, to na zatrzymanie na przystanku Lublin Zachodni straci się najwyżej 5 minut. O tyle później dojedziesz z Lublina do swoje... rozwiń
Avatar
Adam Baranowski / 8 kwietnia 2013 o 09:20
0
Uważam, że przystanek powinien powstać dalej, na wysokości ulicy Granitowej i dużej pętli końcowej autobusów. Obsługiwał by również powstające duże osiedle Poręba II. Jeżeli chodzi o przejście to tylko podziemne ponieważ linia kolejowa przebiega tu albo na nasypie albo na skarpie.
Pozdrawiam
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 73 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.