Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 maja 2011 r.
18:08
Edytuj ten wpis

Stadion przy Krochmalnej: Kolejne zamieszanie z budową

0 13 A A
Stadion powstanie przy ul. Krochmalnej. Będzie mieć 15,5 tys. miejsc na trybunach. Na jego budowę Ur
Stadion powstanie przy ul. Krochmalnej. Będzie mieć 15,5 tys. miejsc na trybunach. Na jego budowę Ur

Ważą się losy inwestycji przy Krochmalnej. Jedna z firm walczących o zlecenie odwołała się od decyzji Ratusza o unieważnieniu przetargu. We wtorek rusza rozprawa. Jeśli miasto ją przegra, to paradoksalnie może się okazać, że… rozpoczęcie prac wcale się nie opóźni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przetarg został unieważniony bez rozstrzygnięcia już 10 maja. Powód? Grzegorz Wójcikowski, jeden z członków komisji oceniającej oferty, dwukrotnie złożył nieprawdziwe oświadczenie, że nie ma związków z żadną z dziewięciu firm zainteresowanych zleceniem. Dopiero 13 kwietnia, w trzecim oświadczeniu, przyznał, że w 2009 r. prowadził szkolenie dla firmy Interbud.

– Po prostu o nim zapomniałem – tłumaczył Wójcikowski. I choć wyłączył się z prac komisji, to lubelski Ratusz uznał, że przetarg trzeba unieważnić, bo Wójcikowski miał wpływ na wymogi stawiane wykonawcom.

Ratusz zapowiedział, że szybko ogłosi nowy przetarg. Ale na razie nie ma o tym mowy, bo od decyzji o unieważnieniu poprzedniego odwołał się jeden z oferentów – warszawski Budimex. Spółka twierdzi, że cała sprawa nie mogła mieć wpływu na prace komisji.

Ratusz się z tym nie zgadza. – Nadal uważamy, że przetarg trzeba było unieważnić – stwierdza Elżbieta Daszyńska, dyrektor Biura Zamówień Publicznych.

Spór rozstrzygnie Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie. Rozprawa zacznie się dziś. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zapadnie wyrok.

Możliwości są dwie. Jeśli KIO uzna argumenty Ratusza, to komisja będzie musiała bez udziału Wójcikowskiego ocenić złożone oferty i wybrać najlepszą. Z kolei przegrana Budimexu oznaczałaby, że trzeba ogłosić nowy przetarg. – Jesteśmy już do tego przygotowani – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

Od niekorzystnego dla siebie wyroku Budimex mógłby jeszcze odwołać się do sądu. – Ale nie wstrzymywałoby to ogłoszenia nowego zamówienia – zastrzega Daszyńska. Dla samej budowy paradoksalnie lepiej byłoby, gdyby Ratusz przegrał, bo nowy przetarg skutkowałby kilkumiesięcznym opóźnieniem rozpoczęcia prac projektowych.

Sprawę oświadczeń Wójcikowskiego badała też zawiadomiona przez magistrat prokuratura.

– Wydaliśmy decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa – mówi Jadwiga Nowak, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. – Nie ma okoliczności świadczących o tym, że członek komisji celowo składał niezgodne z prawdą oświadczenia, po prostu zapomniał o szkoleniu. Ponieważ nie mamy do czynienia z celowym działaniem, nie doszło też do przestępstwa.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fan / 1 czerwca 2011 o 08:16
0
wyrok w czwartek o 9.00
Avatar
fan / 1 czerwca 2011 o 08:15
0
[quote name='_P_' timestamp='1306857915' post='484202']
Wie ktoś jaki wyrok zapadł?
[/quote]
Avatar
_P_ / 31 maja 2011 o 18:05
0
Wie ktoś jaki wyrok zapadł?
Avatar
m / 31 maja 2011 o 16:28
0
stadion na zygmuntowskich zbudowano bodajże w 1962 roku cyzli pół wieku temu. Ludzie zaczeli latać na księżyc a nasz stadion nadal stoji. Budowa stadionu to nie tylko jedyna droga do sukcesu w przyszłości piłki nożenj w lublinie ale kwestia stetyki prestiżu i mądrości jego mieszkańców. Kwestia tego jak witamy gości z innych miast. Pytanie czy zaprosilibyśmy gości do syfu i smrodu. Zawsze są jakieś wydatki. Nie rozumieć czego wszyscy atakują stadion jaką tą zła inwestycję generującą stary a nikt nie pyta ile będzie kosztować utrzymanie molocha pod tytułem teatr w wiecznej budowie czy lotnisko
Drużynę można zbudować w kilka lat stadion robi się raz na 50 lat
stadion na zygmuntowskich zbudowano bodajże w 1962 roku cyzli pół wieku temu. Ludzie zaczeli latać na księżyc a nasz stadion nadal stoji. Budowa stadionu to nie tylko jedyna droga do sukcesu w przyszłości piłki nożenj w lublinie ale kwestia stetyki prestiżu i mądrości jego mieszkańców. Kwestia tego jak witamy gości z innych miast. Pytanie czy zaprosilibyśmy gości do syfu i smrodu. Zawsze są jakieś wydatki. Nie rozumieć czego wszyscy atakują stadion jaką tą zła inwestycję generującą stary a nikt nie pyta ile będzie kosztować utrzymanie moloch... rozwiń
Avatar
emigrant z lubelszczyzny / 31 maja 2011 o 09:01
0
trafne oceny internautów rambo as czy Sylwester piszac na forum oceny niszczyciela Lublina .Dlaczego pan Bóg karze to miasto takimi Nieudacznikami krory podane 70 mil przez Unie Europejska chce zniszczyc .Ten człowiek nie nadaje sie na rzadzenie tym miastem To KARIEROWICZ PARTYJNY pilujacy destrukcji miasta Lublina .Dlaczego tacy ludzie sa bezkani ,niszczac lubelski sport jak i na przekor mieszkancom nawet kurnika mini stadionu nie potrafi zbudowac .Kiedy grupa młodych Lublinian obudzi się i przewiezie tego czowieka na taczce z ratusza do puszczy .
Avatar
as / 31 maja 2011 o 08:41
0
[quote name='kornik' timestamp='1306789935' post='483879']

WARSZAWA MA , POZNAŃ MA , WROCŁAW MA , GDAŃSK MA , GDYNIA MA , KRAKÓW MA , BIAŁYSTOK MA , LUBIN MA , KIELCE MAJA ... LUBLIN NIEMA ! WSTYD
[/quote]

Warszawa ma? Warszawa rozumiem stolica, pierwszoligowe kluby, Poznań - LECH, Wrocław - Śląsk, Gdańsk - Lechia, Gdynia - ARKA, Krakow - Wisła, Cracovia, Białystok - Jagiellonia, Kielce - Korona.
A LUBLIN? Miernota w postaci Motoru gdzie od lat przed prawie kazdym meczem pikarze się buntują i nie chcą wychodzić na boisko bo klub zalega powiedzmy z połroczną wypłatą. Drugi klub - Lublinianka, najstarszy klub w Lublinie, który lada dzień padnie i nic po nim nie zostanie, żenujące jest by kibice umieszczali apele w necie o wsparcie bo klub nie ma za co pojechać na mecz wyjazdowy 80km od Lublina.
Więc pytam po co nam stadion? Po to by raz do roku odbył się na nim koncert jakiejś pseudogwiazdki czy Beaty albo innej Budki? A miasto będzie utrzymywać za 10 mln rocznie bezużyteczny kolos.
Wyzej wspomniane miasta mają, ale tam jeszcze cos się dzieje, rządzący nie są nieudacznikami, mają jakąś wizje rozwoju miasta. Lublin - totalna porażka, nie od dziś wiemy ze stojąc w miejscu, cofamy się. Niestety przez najbliższe lata nie przewiduję nagłej zmiany taktyki jeśli chodzi o zmiany na lepsze.
Zbudujmy jedną, drugą, trzecią galerię, mało mi sklepów, nie mam gdzie kupić kolejnej szmaty..
[quote name='kornik' timestamp='1306789935' post='483879']

WARSZAWA MA , POZNAŃ MA , WROCŁAW MA , GDAŃSK MA , GDYNIA MA , KRAKÓW MA , BIAŁYSTOK MA , LUBIN MA , KIELCE MAJA ... LUBLIN NIEMA ! WSTYD
[/quote]

Warszawa ma? Warszawa rozumiem stolica, pierwszoligowe kluby, Poznań - LECH, Wrocław - Śląsk, Gdańsk - Lechia, Gdynia - ARKA, Krakow - Wisła, Cracovia, Białystok - Jagiellonia, Kielce - Korona.
A LUBLIN? Miernota w postaci Motoru gdzie od lat przed prawie kazdym meczem pikar... rozwiń
Avatar
kinol / 31 maja 2011 o 08:15
0
Stadion ?zaangażować tyle środków w kilku kopaczy,bo nawet trampkarzami tego nazwać nie można. Ja nic nie rozumiem-Miasto kładzie na łopatki renomowaną drużynę szczypiorniaka a zdecydowane jest wydać forsę na takie coś ?.A niech jadą do Niedźwiady na urzędnicze hektary i kopią do woli. Tam jest tyle miejsca że i kibole się pomieszczą.
Avatar
lublinianin / 31 maja 2011 o 07:39
0
Czy ten ktoś, tzn. "REDAKTOR" jak się domyślam, wiedział co pisze, czy pisał co wie?

"Możliwości są dwie. Jeśli KIO uzna argumenty Ratusza, to komisja będzie musiała bez udziału Wójcikowskiego ocenić złożone oferty i wybrać najlepszą. Z kolei przegrana Budimexu oznaczałaby, że trzeba ogłosić nowy przetarg. – Jesteśmy już do tego przygotowani – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta."

Z tego cytatu wynika, że na dwoje babka wróżyła, ale i tak przegra Budimex, a Ratusz jak zechce, to albo ogłosi przetarg nowy albo nie. O co tu chodzi? A może ja to źle czytam.
Czy ten ktoś, tzn. "REDAKTOR" jak się domyślam, wiedział co pisze, czy pisał co wie?

"Możliwości są dwie. Jeśli KIO uzna argumenty Ratusza, to komisja będzie musiała bez udziału Wójcikowskiego ocenić złożone oferty i wybrać najlepszą. Z kolei przegrana Budimexu oznaczałaby, że trzeba ogłosić nowy przetarg. – Jesteśmy już do tego przygotowani – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta."

Z tego cytatu wynika, że na dwoje babka wróżyła, ale i tak przegra Budimex... rozwiń
Avatar
SYLWESTER / 31 maja 2011 o 00:24
0
----------------------AFERA-----------STADIONU "KURNIKA"-----------NIE ZASKOCZY----------LUBLINIAN---------------
Proszę uważnie przeczytać ten artykuł a zwłaszcza Prokuratura Lublina, bo ta od dawna "spodziewana" AFERA
będzie WSTYDEM I HAŃBĄ DLA LUBLINA (!). Artykuł był publikowany na FORUM Kurier Lubelski w kwietniu tego roku!.
--- " Już od dawna powinien być "zatrudniony" PROKURATOR przy budowie stadionu "Kurnika" za Cukrownią.
Sprawa dotyczy obecnego Prezydenta Lublina p.Krzysztofa Żuka, który na "własne życzenie" "wplątał się" w ...
aferę Cukropwni Lublin. A oto fragment informacji na ten temat od Czytelnika "Kurier Lubelski", którego zda
niem, Ratusz ***nie powinien odkupować terenów po byłej Cukrowni Lublin od ówczesnego właściciela firmy...
"POLSKI CUKIER" (!). Cytowany fragment wypowiedzi, powinien zainteresować obecną Radę Miasta i Prokuraturę,cyt:
--" Także szybki zakup terenów księżycowo-bagiennych od pana KULICKIEGO- byłego ZOMOWCA- (PREZESA FIRMY "CU
KIER POLSKI") wybawił kumpla z poważnych tarapatów. Przecież podatek od nieruchomości które straciło Miasto,po
2 latach byłby wyższy niż...wartość tej ziemi ! "- koniec cytatu.
------Prokuratura niech zbada, Kto i Dlaczego(?) ODKUPIŁ od Prezesa KULICKIEGO ***terenów bagnistych na których
praktycznie niczego godnego nie można postawić (?), bo to ROZLEGŁE BAGNISKO PO CUKROWNI !!!.
KTO NARAZIŁ NA TAK POWAŻNE STRATY URZĄD MIEJSKI W LUBLINIE ?. CZYŻBY TO BYŁ SAM PAN KRZYSZTOW ŻUK (?).
------Pytanie na czasie , gdyż wszyscy wiedzą, że TAM budować stadionu NIE MOŻNA !. Właśnie poprzez niewłaściwy
teren (bagno) i z...drugiego powodu jeszcze ważniejszego, że w każdy mecz na tym "kurniku" ZABLOKUJE KOMUNIKACY
JNIE CAłY REJON DZIELNICY "ZA CUKROWNIĄ"!!!. Więcej będzie kosztowała budowa i przebudowa komunikacji dojaz
dowej niż...budowa stadionu "kurnika"!.
------Prokurator z Radą Miasta powinni wykonać wstępny kosztorys przebudowy komunikacyjnej oraz opłacalność...
BUDOWY NA BAGNIE MILIONOWEGO PROJEKTU gdyż to będzie p.Żuka wyrzucenie milionów w BAGNO po Cukrowni (!). A za
te milionowe straty będzie musiał odpowiadać przed Sądem !.
------- PROPOZYCJA BUDOWY DUMY I WIZYTÓWKI STOLICY WSCHODNIEJ POLSKI LUBLINA--STADIONU EUROPEJSKIEGO (50tys) z
MIĘDZYNARODOWYM TOREM ŻUŻLOWYM, NA FELINIE LUB SŁAWINKU (ARTERIA WJAZDU DO LUBLINA) JEST WCIĄŻ POTRZEBNA I AKTU
ALNA!. Stadion EUROPEJSKI byłby bezkonfliktowym reprezentatywnym obiektem Lublina . Dojazd idealny a pa
rkingi dla większości Kibiców i połączenie z Obwodnicą Lublina i lotniskiem .
Stadion spełniałby rolę obiektu SPORTOWO-KULTURALNEGO. Czyli mecze Reprezentacji Polski, mecze pucharowe FIFA
i UEFA . Mistrzostwa Świata na żużlu w Lublinie i oczywiście wszystkie KULTURALNE PLENEROWE IMPREZY KTÓRE DZI
SIAJ OMIJAJĄ LUBLIN Z BRAKU...LOKALIZACJI .
-------Mówimy o wizytówce i dumie Lublina a nie o..."kurniku" na bagnie postawionym!. Wstyd !.
Lublin jako stolica Wschodniej Polski ZASŁUGUJE NA STADION A NIE NA "KURNIK"!!!. Wybudujecie "kurnik" za Cu
krownią to ...się zapadnie!, tak jak Szkoła Podstawowa nr.20 Al.Piłsudskiego . Miała przy wejściu 4 schodki a
obecnie tylko... jeden (1) (sic?).
Panie Prezydencie Żuk,- "errare humanum est"- rzekł jeż...schodząc ze szczotki ryżowej" .
--------------------NIE---------MARNUJ-------PAN-------MILIONÓW-----------DLA--------LUBLINA !----------------

Ps. Panie Prezydencie Żuk, to nie są komplikacje personalne tylko obawy inwestorów czy na tym bagnie MOŻNA
STAWIAĆ PROJEKTY WARTOŚCI MILIONOWEJ PLUS BUDOWA I PRZEBUDOWA KOMUNIKACJI DOJAZDOWEJ !. TO SĄ PRZYCZYNY !.
TAKŻE CHWILA NA ZASTANOWIENIE BO PAN TO NIE PREMIER TUSK A LUBLIM TO NIE ZRUJNOWANA POLSKA !.
----------------------AFERA-----------STADIONU "KURNIKA"-----------NIE ZASKOCZY----------LUBLINIAN---------------
Proszę uważnie przeczytać ten artykuł a zwłaszcza Prokuratura Lublina, bo ta od dawna "spodziewana" AFERA
będzie WSTYDEM I HAŃBĄ DLA LUBLINA (!). Artykuł był publikowany na FORUM Kurier Lubelski w kwietniu tego roku!.
--- " Już od dawna powinien być "zatrudniony" PROKURATOR przy budowie stadionu "Kurnika" za Cukrownią.
Sprawa dotyczy ... rozwiń
Avatar
RAMBO / 30 maja 2011 o 23:22
0
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/zuk2.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/9302/zuk2.jpg[/IMG][/URL]

WCZORAJ LIKWIDACJA CUKROWNI - JUTRO LIKWIDACJA LUBLINA
Avatar
fan / 1 czerwca 2011 o 08:16
0
wyrok w czwartek o 9.00
Avatar
fan / 1 czerwca 2011 o 08:15
0
[quote name='_P_' timestamp='1306857915' post='484202']
Wie ktoś jaki wyrok zapadł?
[/quote]
Avatar
_P_ / 31 maja 2011 o 18:05
0
Wie ktoś jaki wyrok zapadł?
Avatar
m / 31 maja 2011 o 16:28
0
stadion na zygmuntowskich zbudowano bodajże w 1962 roku cyzli pół wieku temu. Ludzie zaczeli latać na księżyc a nasz stadion nadal stoji. Budowa stadionu to nie tylko jedyna droga do sukcesu w przyszłości piłki nożenj w lublinie ale kwestia stetyki prestiżu i mądrości jego mieszkańców. Kwestia tego jak witamy gości z innych miast. Pytanie czy zaprosilibyśmy gości do syfu i smrodu. Zawsze są jakieś wydatki. Nie rozumieć czego wszyscy atakują stadion jaką tą zła inwestycję generującą stary a nikt nie pyta ile będzie kosztować utrzymanie molocha pod tytułem teatr w wiecznej budowie czy lotnisko
Drużynę można zbudować w kilka lat stadion robi się raz na 50 lat
stadion na zygmuntowskich zbudowano bodajże w 1962 roku cyzli pół wieku temu. Ludzie zaczeli latać na księżyc a nasz stadion nadal stoji. Budowa stadionu to nie tylko jedyna droga do sukcesu w przyszłości piłki nożenj w lublinie ale kwestia stetyki prestiżu i mądrości jego mieszkańców. Kwestia tego jak witamy gości z innych miast. Pytanie czy zaprosilibyśmy gości do syfu i smrodu. Zawsze są jakieś wydatki. Nie rozumieć czego wszyscy atakują stadion jaką tą zła inwestycję generującą stary a nikt nie pyta ile będzie kosztować utrzymanie moloch... rozwiń
Avatar
emigrant z lubelszczyzny / 31 maja 2011 o 09:01
0
trafne oceny internautów rambo as czy Sylwester piszac na forum oceny niszczyciela Lublina .Dlaczego pan Bóg karze to miasto takimi Nieudacznikami krory podane 70 mil przez Unie Europejska chce zniszczyc .Ten człowiek nie nadaje sie na rzadzenie tym miastem To KARIEROWICZ PARTYJNY pilujacy destrukcji miasta Lublina .Dlaczego tacy ludzie sa bezkani ,niszczac lubelski sport jak i na przekor mieszkancom nawet kurnika mini stadionu nie potrafi zbudowac .Kiedy grupa młodych Lublinian obudzi się i przewiezie tego czowieka na taczce z ratusza do puszczy .
Avatar
as / 31 maja 2011 o 08:41
0
[quote name='kornik' timestamp='1306789935' post='483879']

WARSZAWA MA , POZNAŃ MA , WROCŁAW MA , GDAŃSK MA , GDYNIA MA , KRAKÓW MA , BIAŁYSTOK MA , LUBIN MA , KIELCE MAJA ... LUBLIN NIEMA ! WSTYD
[/quote]

Warszawa ma? Warszawa rozumiem stolica, pierwszoligowe kluby, Poznań - LECH, Wrocław - Śląsk, Gdańsk - Lechia, Gdynia - ARKA, Krakow - Wisła, Cracovia, Białystok - Jagiellonia, Kielce - Korona.
A LUBLIN? Miernota w postaci Motoru gdzie od lat przed prawie kazdym meczem pikarze się buntują i nie chcą wychodzić na boisko bo klub zalega powiedzmy z połroczną wypłatą. Drugi klub - Lublinianka, najstarszy klub w Lublinie, który lada dzień padnie i nic po nim nie zostanie, żenujące jest by kibice umieszczali apele w necie o wsparcie bo klub nie ma za co pojechać na mecz wyjazdowy 80km od Lublina.
Więc pytam po co nam stadion? Po to by raz do roku odbył się na nim koncert jakiejś pseudogwiazdki czy Beaty albo innej Budki? A miasto będzie utrzymywać za 10 mln rocznie bezużyteczny kolos.
Wyzej wspomniane miasta mają, ale tam jeszcze cos się dzieje, rządzący nie są nieudacznikami, mają jakąś wizje rozwoju miasta. Lublin - totalna porażka, nie od dziś wiemy ze stojąc w miejscu, cofamy się. Niestety przez najbliższe lata nie przewiduję nagłej zmiany taktyki jeśli chodzi o zmiany na lepsze.
Zbudujmy jedną, drugą, trzecią galerię, mało mi sklepów, nie mam gdzie kupić kolejnej szmaty..
[quote name='kornik' timestamp='1306789935' post='483879']

WARSZAWA MA , POZNAŃ MA , WROCŁAW MA , GDAŃSK MA , GDYNIA MA , KRAKÓW MA , BIAŁYSTOK MA , LUBIN MA , KIELCE MAJA ... LUBLIN NIEMA ! WSTYD
[/quote]

Warszawa ma? Warszawa rozumiem stolica, pierwszoligowe kluby, Poznań - LECH, Wrocław - Śląsk, Gdańsk - Lechia, Gdynia - ARKA, Krakow - Wisła, Cracovia, Białystok - Jagiellonia, Kielce - Korona.
A LUBLIN? Miernota w postaci Motoru gdzie od lat przed prawie kazdym meczem pikar... rozwiń
Avatar
kinol / 31 maja 2011 o 08:15
0
Stadion ?zaangażować tyle środków w kilku kopaczy,bo nawet trampkarzami tego nazwać nie można. Ja nic nie rozumiem-Miasto kładzie na łopatki renomowaną drużynę szczypiorniaka a zdecydowane jest wydać forsę na takie coś ?.A niech jadą do Niedźwiady na urzędnicze hektary i kopią do woli. Tam jest tyle miejsca że i kibole się pomieszczą.
Avatar
lublinianin / 31 maja 2011 o 07:39
0
Czy ten ktoś, tzn. "REDAKTOR" jak się domyślam, wiedział co pisze, czy pisał co wie?

"Możliwości są dwie. Jeśli KIO uzna argumenty Ratusza, to komisja będzie musiała bez udziału Wójcikowskiego ocenić złożone oferty i wybrać najlepszą. Z kolei przegrana Budimexu oznaczałaby, że trzeba ogłosić nowy przetarg. – Jesteśmy już do tego przygotowani – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta."

Z tego cytatu wynika, że na dwoje babka wróżyła, ale i tak przegra Budimex, a Ratusz jak zechce, to albo ogłosi przetarg nowy albo nie. O co tu chodzi? A może ja to źle czytam.
Czy ten ktoś, tzn. "REDAKTOR" jak się domyślam, wiedział co pisze, czy pisał co wie?

"Możliwości są dwie. Jeśli KIO uzna argumenty Ratusza, to komisja będzie musiała bez udziału Wójcikowskiego ocenić złożone oferty i wybrać najlepszą. Z kolei przegrana Budimexu oznaczałaby, że trzeba ogłosić nowy przetarg. – Jesteśmy już do tego przygotowani – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta."

Z tego cytatu wynika, że na dwoje babka wróżyła, ale i tak przegra Budimex... rozwiń
Avatar
SYLWESTER / 31 maja 2011 o 00:24
0
----------------------AFERA-----------STADIONU "KURNIKA"-----------NIE ZASKOCZY----------LUBLINIAN---------------
Proszę uważnie przeczytać ten artykuł a zwłaszcza Prokuratura Lublina, bo ta od dawna "spodziewana" AFERA
będzie WSTYDEM I HAŃBĄ DLA LUBLINA (!). Artykuł był publikowany na FORUM Kurier Lubelski w kwietniu tego roku!.
--- " Już od dawna powinien być "zatrudniony" PROKURATOR przy budowie stadionu "Kurnika" za Cukrownią.
Sprawa dotyczy obecnego Prezydenta Lublina p.Krzysztofa Żuka, który na "własne życzenie" "wplątał się" w ...
aferę Cukropwni Lublin. A oto fragment informacji na ten temat od Czytelnika "Kurier Lubelski", którego zda
niem, Ratusz ***nie powinien odkupować terenów po byłej Cukrowni Lublin od ówczesnego właściciela firmy...
"POLSKI CUKIER" (!). Cytowany fragment wypowiedzi, powinien zainteresować obecną Radę Miasta i Prokuraturę,cyt:
--" Także szybki zakup terenów księżycowo-bagiennych od pana KULICKIEGO- byłego ZOMOWCA- (PREZESA FIRMY "CU
KIER POLSKI") wybawił kumpla z poważnych tarapatów. Przecież podatek od nieruchomości które straciło Miasto,po
2 latach byłby wyższy niż...wartość tej ziemi ! "- koniec cytatu.
------Prokuratura niech zbada, Kto i Dlaczego(?) ODKUPIŁ od Prezesa KULICKIEGO ***terenów bagnistych na których
praktycznie niczego godnego nie można postawić (?), bo to ROZLEGŁE BAGNISKO PO CUKROWNI !!!.
KTO NARAZIŁ NA TAK POWAŻNE STRATY URZĄD MIEJSKI W LUBLINIE ?. CZYŻBY TO BYŁ SAM PAN KRZYSZTOW ŻUK (?).
------Pytanie na czasie , gdyż wszyscy wiedzą, że TAM budować stadionu NIE MOŻNA !. Właśnie poprzez niewłaściwy
teren (bagno) i z...drugiego powodu jeszcze ważniejszego, że w każdy mecz na tym "kurniku" ZABLOKUJE KOMUNIKACY
JNIE CAłY REJON DZIELNICY "ZA CUKROWNIĄ"!!!. Więcej będzie kosztowała budowa i przebudowa komunikacji dojaz
dowej niż...budowa stadionu "kurnika"!.
------Prokurator z Radą Miasta powinni wykonać wstępny kosztorys przebudowy komunikacyjnej oraz opłacalność...
BUDOWY NA BAGNIE MILIONOWEGO PROJEKTU gdyż to będzie p.Żuka wyrzucenie milionów w BAGNO po Cukrowni (!). A za
te milionowe straty będzie musiał odpowiadać przed Sądem !.
------- PROPOZYCJA BUDOWY DUMY I WIZYTÓWKI STOLICY WSCHODNIEJ POLSKI LUBLINA--STADIONU EUROPEJSKIEGO (50tys) z
MIĘDZYNARODOWYM TOREM ŻUŻLOWYM, NA FELINIE LUB SŁAWINKU (ARTERIA WJAZDU DO LUBLINA) JEST WCIĄŻ POTRZEBNA I AKTU
ALNA!. Stadion EUROPEJSKI byłby bezkonfliktowym reprezentatywnym obiektem Lublina . Dojazd idealny a pa
rkingi dla większości Kibiców i połączenie z Obwodnicą Lublina i lotniskiem .
Stadion spełniałby rolę obiektu SPORTOWO-KULTURALNEGO. Czyli mecze Reprezentacji Polski, mecze pucharowe FIFA
i UEFA . Mistrzostwa Świata na żużlu w Lublinie i oczywiście wszystkie KULTURALNE PLENEROWE IMPREZY KTÓRE DZI
SIAJ OMIJAJĄ LUBLIN Z BRAKU...LOKALIZACJI .
-------Mówimy o wizytówce i dumie Lublina a nie o..."kurniku" na bagnie postawionym!. Wstyd !.
Lublin jako stolica Wschodniej Polski ZASŁUGUJE NA STADION A NIE NA "KURNIK"!!!. Wybudujecie "kurnik" za Cu
krownią to ...się zapadnie!, tak jak Szkoła Podstawowa nr.20 Al.Piłsudskiego . Miała przy wejściu 4 schodki a
obecnie tylko... jeden (1) (sic?).
Panie Prezydencie Żuk,- "errare humanum est"- rzekł jeż...schodząc ze szczotki ryżowej" .
--------------------NIE---------MARNUJ-------PAN-------MILIONÓW-----------DLA--------LUBLINA !----------------

Ps. Panie Prezydencie Żuk, to nie są komplikacje personalne tylko obawy inwestorów czy na tym bagnie MOŻNA
STAWIAĆ PROJEKTY WARTOŚCI MILIONOWEJ PLUS BUDOWA I PRZEBUDOWA KOMUNIKACJI DOJAZDOWEJ !. TO SĄ PRZYCZYNY !.
TAKŻE CHWILA NA ZASTANOWIENIE BO PAN TO NIE PREMIER TUSK A LUBLIM TO NIE ZRUJNOWANA POLSKA !.
----------------------AFERA-----------STADIONU "KURNIKA"-----------NIE ZASKOCZY----------LUBLINIAN---------------
Proszę uważnie przeczytać ten artykuł a zwłaszcza Prokuratura Lublina, bo ta od dawna "spodziewana" AFERA
będzie WSTYDEM I HAŃBĄ DLA LUBLINA (!). Artykuł był publikowany na FORUM Kurier Lubelski w kwietniu tego roku!.
--- " Już od dawna powinien być "zatrudniony" PROKURATOR przy budowie stadionu "Kurnika" za Cukrownią.
Sprawa dotyczy ... rozwiń
Avatar
RAMBO / 30 maja 2011 o 23:22
0
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/zuk2.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/9302/zuk2.jpg[/IMG][/URL]

WCZORAJ LIKWIDACJA CUKROWNI - JUTRO LIKWIDACJA LUBLINA
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 9

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 31 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!