Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lipca 2009 r.
13:46
Edytuj ten wpis

Stomatolog usunął o jeden ząb za dużo

0 17 A A

– Razem z mleczakiem dentystka wyrwała mojej 12-letniej córce stały ząb – skarży się Jan Nowak. Brak stałego zęba można uzupełnić implantem, ale dopiero wtedy, gdy Ania skończy 21 lat. Dlatego rodzina dziewczynki domaga się odszkodowania. – Ząb wypadł sam – odpiera zarzuty stomatolog.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Córka nie chce nawet słyszeć u wizycie o dentysty. Boi się i trudno jej się dziwić. Rzadko się też uśmiecha, bo dziura jest naprawdę spora – opowiada ojciec 12-latki. – Ania miała szanse zaistnieć jako modelka, rozmawialiśmy już z jedną z agencji. Teraz nie wiadomo czy jej marzenie się spełni - dodaje.

Dziewczynka trafiła do dentysty po skierowaniu od ortodonty. – U córki nie wykształciły się niektóre zalążki zębów stałych, dlatego trzeba było wyrwać mleczaka – tłumaczy pan Jan. – Ale podczas zabiegu, razem z mleczną "piątką”, Ania straciła też "czwórkę”, a to był stały ząb.

Pani stomatolog, do której trafiła dziewczynka, twierdzi, że ząb wypadł sam, przez przypadek.

– Nie ma tu mojej winy. Mleczak był bardzo mocno osadzony w dziąśle, natomiast sąsiadująca z nim stała czwórka miała słabe korzenie. Dlatego wypadła chwilę po usunięciu zęba mlecznego. Wszystko stało się bardzo szybko. Nic nie mogłam zrobić. Takie powikłania się zdarzają, nie da się ich przewidzieć – przekonuje kobieta.

Dentystki broni również Jerzy Bednarski, prezes Lekarskiej Specjalistycznej Spółdzielni Pracy "Lekarz” w Lublinie, w której pracuje pani stomatolog.

– O żadnym błędzie nie ma mowy. Ząb wypadł sam – zapewnia. – Poza tym dentystka, która przeprowadzała zabieg ma z nami podpisaną umowę cywilno-prawną, właściwie tylko wynajmujemy jej lokal – dodaje.

Mimo to spółdzielnia zaproponowała rodzicom Ani niewielki odszkodowanie i zasponsorowanie aparatu na zęby. Rodzina odrzuciła tę propozycję.

– Specjalista uświadomił nam, że leczenie będzie dużo droższe, padła kwota ponad 25 tys. złotych – wyjaśnia ojciec 12-latki.

– Do tego trzeba doliczyć zadośćuczynienie za cierpienia fizyczne, psychiczne oraz długotrwały uszczerbek na zdrowiu. To będzie kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych – tłumaczy Sławomir Winiarczyk, którego kancelaria reprezentuje rodziców Ani. – Na razie czekamy na odpowiedź firmy, która ubezpiecza pacjentów Spółdzielni "Lekarz”. Jeżeli nie zaakceptuje naszych warunków, pójdziemy do sądu.

Nazwisko bohaterów tekstu zostało zmienione.

Źródło:MMLublin.pl: Słona cena za dziurę w zębie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 marca 2011 o 15:08
0
zobacz sobie tu:

http://stomatolodzy.blogspot.com
Avatar
salsarez / 4 sierpnia 2009 o 10:29
0
To jest po prostu zenujace- to co jest napisane w tym artykule!!!po pierwsze-implant NIE KOSZTUJE 25tys TYLKO 5tys plus korona 1tys=6tys PLN (no chyba ze ci panstwo z gazety robia sobie to gdzies w stanach)-jak mozna tak klamac??25 tysiecy taki kit mozna wciskac ludziom co nie wiedza ile to kosztuje!!!!po drugie- chyba ktos zapomnial, ze jednego zeba mozna uzupelnic mostem dowieszajac go np na szostke albo dwubrzezny z czworka. ciekawe co by bylo jak by stracila ktorys z grupy ZEBOW PRZEDNICH nie BOCZNYCH np kla albo siekacza. po trzecie - zeby w okresie rozwojowym nie wyskakuja sobie w jamie ustnej ot tak-dojrzale- tylko rozwija im sie korzen ktorego rozwoj trwa jeszcze 3 lata po tym jak zeba widac w jamie ustnej i faktycznie jest on wtedy oslabiony.a leczenie ortodontyczne tez by pomoglo bo wystarczyloby przesunac trzonowca do przodu,koszt 2-8tysiecy wiec jak dla mnie to bardzo nierozsadne odrzucac taka oferte. nie slyszalem ponadto, zeby ktos zbzikowal bo stracil bocznego zeba jeszcze na dole a kobiety smieja sie gora. Idzcie do sadu, to jeszcze 5 tysiecy za straty moralne stomatologa zaplacicie phi
To jest po prostu zenujace- to co jest napisane w tym artykule!!!po pierwsze-implant NIE KOSZTUJE 25tys TYLKO 5tys plus korona 1tys=6tys PLN (no chyba ze ci panstwo z gazety robia sobie to gdzies w stanach)-jak mozna tak klamac??25 tysiecy taki kit mozna wciskac ludziom co nie wiedza ile to kosztuje!!!!po drugie- chyba ktos zapomnial, ze jednego zeba mozna uzupelnic mostem dowieszajac go np na szostke albo dwubrzezny z czworka. ciekawe co by bylo jak by stracila ktorys z grupy ZEBOW PRZEDNICH nie BOCZNYCH np kla a... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 29 lipca 2009 o 00:49
0
Nie jest to przyjemna sytuacja ale 25000PLN za jeden ząb to chyba sPOro. Jak tak dalej POjdzie to za wyrwanie zęba, nie ważne czy prywatne czy przez NFZ, cennik wyniesie 80zł za wyrwanie zęba i 220 zł z ubezpieczeniem od wypadkow. A najgorzej jak nasi POsłowie przegłosują tylko tą drugą opcję jako mozliwą. Wtedy koszty leczenia POszybują POtwornie.
Avatar
Stary / 28 lipca 2009 o 20:48
0
Moja młodość, rok 1982 i taka fajna gazeta, Sztandar Ludu organ KW PZPR, swoim obiektywnym podejściem do tematu utwierdzacie mnie wspaniali dziennikarze DW, że tradycja i spuścizna pozostała - grunt to obiektywizm!!!
Avatar
stom / 28 lipca 2009 o 20:28
0
To jest chore, ten komentarz gazety. Takie przypadki się zdarzają. Kancelaria odszkodowawcza też musi z czegoś godnie żyć 25000zł ale implanty. !2-latka modelką. Rodzice opamiętajcie się.
Avatar
bania / 28 lipca 2009 o 20:20
0
Znaleźli sposób jak tu wydoić krowę, szkoda ze tak się stało, ale teraz to i milion wam będzie mało-hieny. A córkę to prowaźcie do szkoły a nie na wybieg. To wy macie utrzymać dziecko- a nie ono was!!
Avatar
hoi / 28 lipca 2009 o 20:17
0
Ten artykuł to najbardziej bezwartościowy chłam jaki czytałem na stronie Dziennika Wschodniego. Po prostu jest poniżej jakiej kolwiek skali i poziomu dziennikarskiego - dno, żal, żenua i co tam jeszcze....
Avatar
miron / 28 lipca 2009 o 20:13
0
szanowni państwo dziwi mnie wasze oburzenie w stosunku do roszczeń p nowaka .gdyby zamiast zęba usunięto ani oczywiście przez przypadek zdrowy organ czy kończynę bylibyście państwo wstrząśnięci niekompetencją lekarza.wasza reakcja jest owszem bardzo żywiołowa ale nie obiektywna
Avatar
bella / 28 lipca 2009 o 19:52
0
panie Nowak bo teraz tak się pan nazywa,znam trochę pana córkę i nie słyszałam żeby miała w planach zostać modelką.Swoją pazernością zaszkodzi pan własnemu dziecku.to miła i wrażliwa dziewczynka.
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 19:38
0
ciekaw jestem dlaczego jest zdj. tej dziewczyny skoro chca byc anonimowi?
moze tym zdjęciem chce sie wbic do swiata modelek..
Avatar
Gość / 23 marca 2011 o 15:08
0
zobacz sobie tu:

http://stomatolodzy.blogspot.com
Avatar
salsarez / 4 sierpnia 2009 o 10:29
0
To jest po prostu zenujace- to co jest napisane w tym artykule!!!po pierwsze-implant NIE KOSZTUJE 25tys TYLKO 5tys plus korona 1tys=6tys PLN (no chyba ze ci panstwo z gazety robia sobie to gdzies w stanach)-jak mozna tak klamac??25 tysiecy taki kit mozna wciskac ludziom co nie wiedza ile to kosztuje!!!!po drugie- chyba ktos zapomnial, ze jednego zeba mozna uzupelnic mostem dowieszajac go np na szostke albo dwubrzezny z czworka. ciekawe co by bylo jak by stracila ktorys z grupy ZEBOW PRZEDNICH nie BOCZNYCH np kla albo siekacza. po trzecie - zeby w okresie rozwojowym nie wyskakuja sobie w jamie ustnej ot tak-dojrzale- tylko rozwija im sie korzen ktorego rozwoj trwa jeszcze 3 lata po tym jak zeba widac w jamie ustnej i faktycznie jest on wtedy oslabiony.a leczenie ortodontyczne tez by pomoglo bo wystarczyloby przesunac trzonowca do przodu,koszt 2-8tysiecy wiec jak dla mnie to bardzo nierozsadne odrzucac taka oferte. nie slyszalem ponadto, zeby ktos zbzikowal bo stracil bocznego zeba jeszcze na dole a kobiety smieja sie gora. Idzcie do sadu, to jeszcze 5 tysiecy za straty moralne stomatologa zaplacicie phi
To jest po prostu zenujace- to co jest napisane w tym artykule!!!po pierwsze-implant NIE KOSZTUJE 25tys TYLKO 5tys plus korona 1tys=6tys PLN (no chyba ze ci panstwo z gazety robia sobie to gdzies w stanach)-jak mozna tak klamac??25 tysiecy taki kit mozna wciskac ludziom co nie wiedza ile to kosztuje!!!!po drugie- chyba ktos zapomnial, ze jednego zeba mozna uzupelnic mostem dowieszajac go np na szostke albo dwubrzezny z czworka. ciekawe co by bylo jak by stracila ktorys z grupy ZEBOW PRZEDNICH nie BOCZNYCH np kla a... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 29 lipca 2009 o 00:49
0
Nie jest to przyjemna sytuacja ale 25000PLN za jeden ząb to chyba sPOro. Jak tak dalej POjdzie to za wyrwanie zęba, nie ważne czy prywatne czy przez NFZ, cennik wyniesie 80zł za wyrwanie zęba i 220 zł z ubezpieczeniem od wypadkow. A najgorzej jak nasi POsłowie przegłosują tylko tą drugą opcję jako mozliwą. Wtedy koszty leczenia POszybują POtwornie.
Avatar
Stary / 28 lipca 2009 o 20:48
0
Moja młodość, rok 1982 i taka fajna gazeta, Sztandar Ludu organ KW PZPR, swoim obiektywnym podejściem do tematu utwierdzacie mnie wspaniali dziennikarze DW, że tradycja i spuścizna pozostała - grunt to obiektywizm!!!
Avatar
stom / 28 lipca 2009 o 20:28
0
To jest chore, ten komentarz gazety. Takie przypadki się zdarzają. Kancelaria odszkodowawcza też musi z czegoś godnie żyć 25000zł ale implanty. !2-latka modelką. Rodzice opamiętajcie się.
Avatar
bania / 28 lipca 2009 o 20:20
0
Znaleźli sposób jak tu wydoić krowę, szkoda ze tak się stało, ale teraz to i milion wam będzie mało-hieny. A córkę to prowaźcie do szkoły a nie na wybieg. To wy macie utrzymać dziecko- a nie ono was!!
Avatar
hoi / 28 lipca 2009 o 20:17
0
Ten artykuł to najbardziej bezwartościowy chłam jaki czytałem na stronie Dziennika Wschodniego. Po prostu jest poniżej jakiej kolwiek skali i poziomu dziennikarskiego - dno, żal, żenua i co tam jeszcze....
Avatar
miron / 28 lipca 2009 o 20:13
0
szanowni państwo dziwi mnie wasze oburzenie w stosunku do roszczeń p nowaka .gdyby zamiast zęba usunięto ani oczywiście przez przypadek zdrowy organ czy kończynę bylibyście państwo wstrząśnięci niekompetencją lekarza.wasza reakcja jest owszem bardzo żywiołowa ale nie obiektywna
Avatar
bella / 28 lipca 2009 o 19:52
0
panie Nowak bo teraz tak się pan nazywa,znam trochę pana córkę i nie słyszałam żeby miała w planach zostać modelką.Swoją pazernością zaszkodzi pan własnemu dziecku.to miła i wrażliwa dziewczynka.
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 19:38
0
ciekaw jestem dlaczego jest zdj. tej dziewczyny skoro chca byc anonimowi?
moze tym zdjęciem chce sie wbic do swiata modelek..
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób
galeria

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób 0 0

Około 220 osób znajdzie pracę w pierwszej w Polsce fabryce Turck. Powstanie ona w przyszłym roku w Lublinie. Na taką lokalizację zdecydowano się m.in. ze względu na mieszkających tu wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje?

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje? 1 0

O miejsca w Radzie Powiatu Puławskiego w tym roku zawalczą m.in. Zbigniew Śliwiński, Teresa Gutowska, Tomasz Szymajda, Stanisław Wójcicki, a także Michał Godliński i Witold Popiołek. Swoje listy zarejestrowały: PiS, PSL, „Koalicja Samorządowa” oraz „Samorządowcy Janusza Grobla”.

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować 2 2

Już w niedzielę zacznie się głosowanie na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Potrwa do 10 października. Głosować mogą mieszkańcy Lublina bez względu na wiek. Każdy ma prawo poprzeć jeden projekt „duży” oraz dwa „małe”. W tym roku do podziału jest 15 mln zł.

Zamość: Będą remonty ulic

Zamość: Będą remonty ulic 1 0

Nadchodzi jesień, ale remonty na niektórych zamojskich drogach dopiero się zaczynają. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Gęsiej i remont placu przy ul. Kościuszki.

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok
galeria

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok 14 3

Prokuratorzy znają już wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy. 

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby 0 0

Eurojackpot 21.09.2018. Sprawdź liczby wylosowane 21 września 2018 roku.

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę 0 1

Pech nie opuszcza Orląt Spomlek. Zespół Rafała Borysiuka w sobotę zagra u siebie z Avią Świdnik (godz. 16). Gospodarze będą jednak jeszcze bardziej osłabieni. – Policzyliśmy, że w sumie z powodu kontuzji wypadnie nam sześciu chłopaków. A jeden pauzuje jeszcze za kartki – mówi popularny „Borys”

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych?
film

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych? 0 19

Inspektor ochrony danych osobowych w urzędzie marszałkowskim oczekuje wyjaśnień od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Michała Mulawę i Marka Wojciechowskiego, którzy w czwartek próbowali wyjaśnić szczegóły obecności ponad stuosobowej grupy urzędników na konferencji prasowej z udziałem ministra.

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września
galeria

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września 1 5

Wiceminister rodziny przyjechał wczoraj uroczyście otworzyć żłobek w Białej Podlaskiej. A placówka działa już od 3 września.

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie?

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie? 7 0

Emocji nie powinno zabraknąć w niedzielę na stadionie w Chełmie. Tamtejsza Chełmianka zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 15.30). To będzie pojedynek trzeciej drużyny w tabeli z czwartą

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 14 29

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 4

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 306 10

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!