Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 grudnia 2011 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Straż Miejska planuje robić piratom drogowym tysiąc zdjęć dziennie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A
Do końca roku skrzynki na fotoradary zmienią kolor z szarego na żółty (Bartłomiej Żurawski / Archiwu
Do końca roku skrzynki na fotoradary zmienią kolor z szarego na żółty (Bartłomiej Żurawski / Archiwu

Lubelska Straż Miejska od Nowego Roku zacznie używać fotoradaru. Właśnie trwają przygotowania. Tymczasem, jak powiadomili nas kierowcy z Lublina, z masztów znikają skrzynki na fotoradary.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawdziliśmy. Skrzynki rzeczywiście znikają, ale niedługo wrócą. Do końca roku zmienią kolor z szarego na żółty. Ich przemalowanie zleciło miasto. – Nakazują to przepisy – wyjaśnia Andrzej Bałaban, naczelnik Wydziału Zarządzania Ruchem w lubelskim Zarządzie Dróg i Mostów.

Co prawda, samorządy mają na to dwa i pół roku, ale władze Lublina postanowiły, że nie będą tyle czekać.
– Cała operacja już się zaczęła. W tej chwili zdjęte do malowania zostały obudowy z masztów stojących przy
ul. Diamentowej i Romera – mówi Bałaban. Przed masztami ustawione mają być też dodatkowe znaki ostrzegające kierowców przed pomiarem prędkości. To także wymóg ogólnopolskich przepisów.

A już od Nowego Roku przekraczanie prędkości będzie w Lublinie bardziej ryzykowne. Od tego dnia swojego fotoradaru zacznie używać Straż Miejska. Komenda rozstrzygnęła już przetarg na zakup urządzenia. Dostarczy je Zakład Usług Radiolokacyjnych Zurad z Ostrowi Mazowieckiej. Fotoradar kosztować będzie blisko 122 tys. złotych.
Straż zakłada, że będzie nim wykonywać zdjęcia w dzień i w nocy. Komenda oszacowała też, że w ciągu doby zrobi aż tysiąc zdjęć. Na jednej z ostatnich sesji Rady Miasta przedstawiciele magistratu zapowiedzieli, że do obsługi systemu i karania jeżdżących zbyt szybko kierowców zatrudnią w przyszłym roku ośmiu nowych funkcjonariuszy.

Choć masztów pod fotoradar miasto ma aż 18, to aparat będzie tylko jeden – ma być przenoszony z miejsca na miejsce, średnio co dwa dni. Komendant Straży Miejskiej już zastrzegł, że kierowcy nie będą informowani o tym, który maszt jest w danym dniu uzbrojony w fotoradar. Wyjaśnia, że nie chce, by kierowcy wiedzieli, gdzie muszą zwalniać, a gdzie mogą szarżować.

Maszty pod fotoradary w Lublinie

Jana Pawła II (Watykańska), al. Unii Lubelskiej, Turystyczna, Romera, Diamentowa, Zemborzycka, al. Warszawska (Główna), Nadbystrzycka (Pozytywistów), Smorawińskiego (Kiepury), Kunickiego (Reja), Krochmalna, Hutnicza (Gospodarcza), Lwowska, al. Tysiąclecia (Działkowa), Andersa (Zawilcowa).
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
greg / 18 grudnia 2011 r. o 17:33
0
[quote name='dem' timestamp='1324148585' post='571847']
Skoro ustawodawca tak zdecydował to w jakim celu deprecjonuje się działania straży z fotoradarem?

Straże mogą używać fotoradarów bo przepis prawa im na to pozwala!
[/quote]

Wskaż jaki przepis, bo ja go nie widzę. Nie deprecjonuję działań SM, tylko żądam działań zgodnych z prawem. A tego od SM wymaga również ustawa o SM.
Jak trafi mi sie zdjęcie (co raczej będzie trudne) to ide prosto do sądu.

Poza tym , jak nie bedziemy przyjmować mandatów, to sprawy sądowe zasypię i SM i sądy. czy będzie to opłacalne dla SM o Państwa? Zobaczymy.
[quote name='dem' timestamp='1324148585' post='571847']
Skoro ustawodawca tak zdecydował to w jakim celu deprecjonuje się działania straży z fotoradarem?

Straże mogą używać fotoradarów bo przepis prawa im na to pozwala!
[/quote]

Wskaż jaki przepis, bo ja go nie widzę. Nie deprecjonuję działań SM, tylko żądam działań zgodnych z prawem. A tego od SM wymaga również ustawa o SM.
Jak trafi mi sie zdjęcie (co raczej będzie trudne) to ide prosto do sądu.

Poza tym ... rozwiń
Avatar
dem / 17 grudnia 2011 r. o 20:03
0
Skoro ustawodawca tak zdecydował to w jakim celu deprecjonuje się działania straży z fotoradarem?

Straże mogą używać fotoradarów bo przepis prawa im na to pozwala!
Avatar
gość / 16 grudnia 2011 r. o 18:05
0
strażnicy to mieli pilnować porządku przy posesjach, śmietnikach i na trawnikach, od dróg jest policja.
Avatar
jupi / 16 grudnia 2011 r. o 11:42
0
no dobra to w takim razie jeśli wszystkie maszty malują na żółto a mają jednego fotopstryka, wówczas proponuję SM aby zaopatrzyła się w jakieś czarne worki aby wszystkie nieaktywne maszty zasłaniać. Bo wg prawa nie mogą być żółciutkie jak są puste. SM lota do marketu po worki 80 litrowe na śmieci
Avatar
M.K. / 16 grudnia 2011 r. o 11:28
0
Jestem absolwentem Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Po zakończeniu szkoły średniej, zostałem zaproszony do mojego BYŁEGO kolegi z klasy ( obecnie funkcjonariusza policji ) Marka Pulikowskiego, zam. ul. Mochnackiego 6, 20 - 452 w Lublinie. Podczas wizyty u Marka Pulikowskiego zostałem ukłuty igłą w kciuka prawej dłoni. Po pewnym czasie pojawiły się bolesne zmiany naskórne na palcu. W roku 2006 rozpocząłem leczenie w Klinice Dermatologicznej w Lublinie. Nieskuteczne leczenie kontynuuję do dnia dzisiejszego. Mam problem z podjęciem jakiejkolwiek pracy, ponieważ jestem osobą praworęczną i kontakt z jakimikolwiek zanieczyszczeniami oraz wilgocią powoduje rana otwartą. Problem z podjęciem pracy wiąże się z pozbawieniem mnie środków do życia. Marek Pulikowski, zam. w Lublinie, przy ul. Mochnackiego 6, w dalszym ciągu jest funkcjonariuszem policji, nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej za wyrządzenie mi krzywdy, w postaci stałego uszczerbku na zdrowiu, zarażając mnie nieuleczalną chorobą.
Jestem absolwentem Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Po zakończeniu szkoły średniej, zostałem zaproszony do mojego BYŁEGO kolegi z klasy ( obecnie funkcjonariusza policji ) Marka Pulikowskiego, zam. ul. Mochnackiego 6, 20 - 452 w Lublinie. Podczas wizyty u Marka Pulikowskiego zostałem ukłuty igłą w kciuka prawej dłoni. Po pewnym czasie pojawiły się bolesne zmiany naskórne na palcu. W roku 2006 rozpocząłem leczenie w Klinice Dermatologicznej w Lublinie. Nieskuteczne leczenie kontynuuję do dnia dzisiejszego. Mam problem z... rozwiń
Avatar
Dominik / 16 grudnia 2011 r. o 11:14
0
Jak zwykle tworzy sie idiotyzmy i sami sie ośmieszamy. Prawo wprowadza zapis, że tylko te maszty, w których znajduje się aktualnie aktywny fotorejestrator mają być oznakowane na żółto i odpowiednią tablicą przed.... dlatego w Lublinie już zdejmują, żeby przemalować na żółto i być gotowym na przenoszenie jednego rejestratora. Polska logika.

To po kiego (....) było tworzyć zapis, którego z założenia nikt nie zamierza przestrzegać i jak zwykle "nic nie można z tym zrobić".
Avatar
fh / 16 grudnia 2011 r. o 10:51
0
1000mandatów x średnio 200zł x 365dni =7300000zł , to niech robią 5000 zdjęć dziennie, będzie jeszcze lepszy biznes
Avatar
greg / 16 grudnia 2011 r. o 10:13
0
[quote name='osclbn' timestamp='1324021794' post='571181']
@~Adi~: W projekcie rozporządzenia w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące był zapis, że w okresie czasowego wyłączenia z eksploatacji stacjonarnego urządzenia rejestrującego jego obudowa musi być zasłonięte. Ten zapis jednak został usunięty z opublikowanego rozporządzenia. Nigdzie nie ma napisane, że maszt musi być pełny, a jak pusty to mają go zasłaniać. Większość dziennikarzy opisywało w I połowie br. PROJEKT, a nie gotowe rozporządzenie stąd wynikają pewne błędy w wiedzy społeczeństwa.
@~greg~: Prawo o ruchu drogowym "Art. 129g. 1. Ujawnianie za pomocą stacjonarnych urządzeń rejestrujących zainstalowanych w pasie drogowym dróg publicznych następujących naruszeń przepisów ruchu drogowego:
1) przekraczania dopuszczalnej prędkości,
2) niestosowania się do sygnałów świetlnych
- z zastrzeżeniem art. 129b ust. 3 pkt 3, należy do Inspekcji Transportu Drogowego."
art. 129b ust. 3 pkt 3 "używania urządzeń rejestrujących, z tym że w przypadku używania urządzenia zainstalowanego w pojeździe w czasie pracy urządzenia pojazd nie może znajdować się w ruchu;"
Prawo o ruchu drogowym nie zabrania w takim razie używania SM/SG stacjonarnych urządzeń rejestrujących.
Prawo o drogach publicznych "Art. 20b. 1. Do zarządcy drogi należy ponadto instalacja w pasie drogowym stacjonarnych urządzeń rejestrujących, o których mowa w art. 2 pkt 59 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. — Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.), obudów na te urządzenia, ich usuwanie oraz utrzymanie zewnętrznej infrastruktury dla zainstalowanych urządzeń.
2. Zarządcy dróg instalują lub usuwają stacjonarne urządzenia rejestrujące lub obudowy na te urządzenia na wniosek Głównego Inspektora Transportu Drogowego lub z inicjatywy własnej, za zgodą Głównego Inspektora Transportu Drogowego.
3. Zadania, o których mowa w ust. 1, są finansowane przez zarządcę drogi.
4. W przypadku dróg zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad obowiązki, o których mowa w ust. 1-3, wykonuje Główny Inspektor Transportu Drogowego.
5. Przepisy ust. 1-3 o zarządcy drogi stosuje się odpowiednio do straży gminnych (miejskich) w przypadku urządzeń rejestrujących eksploatowanych przez te straże.
6. W pasie drogowym dróg publicznych zabrania się instalowania, usuwania, a także eksploatowania (bieżącej obsługi) urządzeń rejestrujących lub obudów na te urządzenia przez podmioty inne niż zarządcy dróg, Policja, Inspekcja Transportu Drogowego oraz straże gminne (miejskie).
7. Zarządcy dróg, Policja, Inspekcja Transportu Drogowego oraz straże gminne (miejskie) mogą zlecać w swoim imieniu innym podmiotom: instalację, usunięcie a także obsługę techniczną obejmującą naprawę, remont i wymianę urządzeń rejestrujących oraz obudów na te urządzenia."
Czyli tutaj mamy pozwolenie na używanie masztów przez SM/SG.
Niestety polskie prawo jest tak skomplikowane, że niektóre rzeczy bardzo ciężko znaleźć. A Ustawa jest prawem nadrzędnym nad rozporządzeniem.
[/quote]
Masz rację polskie prawo jest skomplikowane, co pozwala na stosowanie wykładni, duchów, "wampirów' i nie wiem co jeszcze, prawa a nie na literę prawa. Masz rację, że prawo pozwala SM/SG na używanie masztów, tylko po co?, skoro uprawnienie do wykonywania kontroli drogowej wynika z ustawy prawo o ruchu drogowym, a nie z ustawy o drogach publicznych. Prawo u ruchu drogowym, jak słusznie zauważyłeś nie zabrania, ale także nie pozwala na wykonywanie kontroli drogowej z masztów. Dlatego zaznaczyłem różnice w treści art 129b (zmieniono "urządzenia samoczynnie rejestrujące" - zapis ogólny, na "urządzenia ... przenoścne lub zamontowane w pojeździe"). Spotkałem się z interpretacjami tej sytaucji przez różne instytucje (oczywiście na korzyśc SM/SG), powołujące się na możliwość używania masztów na podstawie starego zapisu i starych rozporządzeń, bo nowych jeszcze nie było, a przecież podtawa prawna w ustawie się zmieniła, a karencji nie było.
Konkluzja - SM/SG może używać masztu, ale nie może wykonywać kontroli drogowej z masztu - tak, czy nie?
Pozdrawiam
[quote name='osclbn' timestamp='1324021794' post='571181']
@~Adi~: W projekcie rozporządzenia w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące był zapis, że w okresie czasowego wyłączenia z eksploatacji stacjonarnego urządzenia rejestrującego jego obudowa musi być zasłonięte. Ten zapis jednak został usunięty z opublikowanego rozporządzenia. Nigdzie nie ma napisane, że maszt musi być pełny, a jak pusty to mają go zasłaniać. Większość dziennikarzy opisywało w... rozwiń
Avatar
Henio / 16 grudnia 2011 r. o 08:57
0
No, no, planują robić tysiąć zdjęć dziennie! A co będzie jak nie wykonają planu? Bedą robić sami sobie, jak ten policjant, który ukarał się mandatem za przechodzenie w miejscu niedozwolonym?
Avatar
diboks / 16 grudnia 2011 r. o 08:57
0
Proponuję także robić zdjęcia straży miejskiej podczas dnia i nocy. Dzwonić do nich w sprawie byle bzdetu. Niech się kur-wa wezmą do roboty! Np. parkowanie na Raabego szanownych z RTV.
Avatar
greg / 18 grudnia 2011 r. o 17:33
0
[quote name='dem' timestamp='1324148585' post='571847']
Skoro ustawodawca tak zdecydował to w jakim celu deprecjonuje się działania straży z fotoradarem?

Straże mogą używać fotoradarów bo przepis prawa im na to pozwala!
[/quote]

Wskaż jaki przepis, bo ja go nie widzę. Nie deprecjonuję działań SM, tylko żądam działań zgodnych z prawem. A tego od SM wymaga również ustawa o SM.
Jak trafi mi sie zdjęcie (co raczej będzie trudne) to ide prosto do sądu.

Poza tym , jak nie bedziemy przyjmować mandatów, to sprawy sądowe zasypię i SM i sądy. czy będzie to opłacalne dla SM o Państwa? Zobaczymy.
[quote name='dem' timestamp='1324148585' post='571847']
Skoro ustawodawca tak zdecydował to w jakim celu deprecjonuje się działania straży z fotoradarem?

Straże mogą używać fotoradarów bo przepis prawa im na to pozwala!
[/quote]

Wskaż jaki przepis, bo ja go nie widzę. Nie deprecjonuję działań SM, tylko żądam działań zgodnych z prawem. A tego od SM wymaga również ustawa o SM.
Jak trafi mi sie zdjęcie (co raczej będzie trudne) to ide prosto do sądu.

Poza tym ... rozwiń
Avatar
dem / 17 grudnia 2011 r. o 20:03
0
Skoro ustawodawca tak zdecydował to w jakim celu deprecjonuje się działania straży z fotoradarem?

Straże mogą używać fotoradarów bo przepis prawa im na to pozwala!
Avatar
gość / 16 grudnia 2011 r. o 18:05
0
strażnicy to mieli pilnować porządku przy posesjach, śmietnikach i na trawnikach, od dróg jest policja.
Avatar
jupi / 16 grudnia 2011 r. o 11:42
0
no dobra to w takim razie jeśli wszystkie maszty malują na żółto a mają jednego fotopstryka, wówczas proponuję SM aby zaopatrzyła się w jakieś czarne worki aby wszystkie nieaktywne maszty zasłaniać. Bo wg prawa nie mogą być żółciutkie jak są puste. SM lota do marketu po worki 80 litrowe na śmieci
Avatar
M.K. / 16 grudnia 2011 r. o 11:28
0
Jestem absolwentem Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Po zakończeniu szkoły średniej, zostałem zaproszony do mojego BYŁEGO kolegi z klasy ( obecnie funkcjonariusza policji ) Marka Pulikowskiego, zam. ul. Mochnackiego 6, 20 - 452 w Lublinie. Podczas wizyty u Marka Pulikowskiego zostałem ukłuty igłą w kciuka prawej dłoni. Po pewnym czasie pojawiły się bolesne zmiany naskórne na palcu. W roku 2006 rozpocząłem leczenie w Klinice Dermatologicznej w Lublinie. Nieskuteczne leczenie kontynuuję do dnia dzisiejszego. Mam problem z podjęciem jakiejkolwiek pracy, ponieważ jestem osobą praworęczną i kontakt z jakimikolwiek zanieczyszczeniami oraz wilgocią powoduje rana otwartą. Problem z podjęciem pracy wiąże się z pozbawieniem mnie środków do życia. Marek Pulikowski, zam. w Lublinie, przy ul. Mochnackiego 6, w dalszym ciągu jest funkcjonariuszem policji, nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej za wyrządzenie mi krzywdy, w postaci stałego uszczerbku na zdrowiu, zarażając mnie nieuleczalną chorobą.
Jestem absolwentem Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Po zakończeniu szkoły średniej, zostałem zaproszony do mojego BYŁEGO kolegi z klasy ( obecnie funkcjonariusza policji ) Marka Pulikowskiego, zam. ul. Mochnackiego 6, 20 - 452 w Lublinie. Podczas wizyty u Marka Pulikowskiego zostałem ukłuty igłą w kciuka prawej dłoni. Po pewnym czasie pojawiły się bolesne zmiany naskórne na palcu. W roku 2006 rozpocząłem leczenie w Klinice Dermatologicznej w Lublinie. Nieskuteczne leczenie kontynuuję do dnia dzisiejszego. Mam problem z... rozwiń
Avatar
Dominik / 16 grudnia 2011 r. o 11:14
0
Jak zwykle tworzy sie idiotyzmy i sami sie ośmieszamy. Prawo wprowadza zapis, że tylko te maszty, w których znajduje się aktualnie aktywny fotorejestrator mają być oznakowane na żółto i odpowiednią tablicą przed.... dlatego w Lublinie już zdejmują, żeby przemalować na żółto i być gotowym na przenoszenie jednego rejestratora. Polska logika.

To po kiego (....) było tworzyć zapis, którego z założenia nikt nie zamierza przestrzegać i jak zwykle "nic nie można z tym zrobić".
Avatar
fh / 16 grudnia 2011 r. o 10:51
0
1000mandatów x średnio 200zł x 365dni =7300000zł , to niech robią 5000 zdjęć dziennie, będzie jeszcze lepszy biznes
Avatar
greg / 16 grudnia 2011 r. o 10:13
0
[quote name='osclbn' timestamp='1324021794' post='571181']
@~Adi~: W projekcie rozporządzenia w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące był zapis, że w okresie czasowego wyłączenia z eksploatacji stacjonarnego urządzenia rejestrującego jego obudowa musi być zasłonięte. Ten zapis jednak został usunięty z opublikowanego rozporządzenia. Nigdzie nie ma napisane, że maszt musi być pełny, a jak pusty to mają go zasłaniać. Większość dziennikarzy opisywało w I połowie br. PROJEKT, a nie gotowe rozporządzenie stąd wynikają pewne błędy w wiedzy społeczeństwa.
@~greg~: Prawo o ruchu drogowym "Art. 129g. 1. Ujawnianie za pomocą stacjonarnych urządzeń rejestrujących zainstalowanych w pasie drogowym dróg publicznych następujących naruszeń przepisów ruchu drogowego:
1) przekraczania dopuszczalnej prędkości,
2) niestosowania się do sygnałów świetlnych
- z zastrzeżeniem art. 129b ust. 3 pkt 3, należy do Inspekcji Transportu Drogowego."
art. 129b ust. 3 pkt 3 "używania urządzeń rejestrujących, z tym że w przypadku używania urządzenia zainstalowanego w pojeździe w czasie pracy urządzenia pojazd nie może znajdować się w ruchu;"
Prawo o ruchu drogowym nie zabrania w takim razie używania SM/SG stacjonarnych urządzeń rejestrujących.
Prawo o drogach publicznych "Art. 20b. 1. Do zarządcy drogi należy ponadto instalacja w pasie drogowym stacjonarnych urządzeń rejestrujących, o których mowa w art. 2 pkt 59 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. — Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.), obudów na te urządzenia, ich usuwanie oraz utrzymanie zewnętrznej infrastruktury dla zainstalowanych urządzeń.
2. Zarządcy dróg instalują lub usuwają stacjonarne urządzenia rejestrujące lub obudowy na te urządzenia na wniosek Głównego Inspektora Transportu Drogowego lub z inicjatywy własnej, za zgodą Głównego Inspektora Transportu Drogowego.
3. Zadania, o których mowa w ust. 1, są finansowane przez zarządcę drogi.
4. W przypadku dróg zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad obowiązki, o których mowa w ust. 1-3, wykonuje Główny Inspektor Transportu Drogowego.
5. Przepisy ust. 1-3 o zarządcy drogi stosuje się odpowiednio do straży gminnych (miejskich) w przypadku urządzeń rejestrujących eksploatowanych przez te straże.
6. W pasie drogowym dróg publicznych zabrania się instalowania, usuwania, a także eksploatowania (bieżącej obsługi) urządzeń rejestrujących lub obudów na te urządzenia przez podmioty inne niż zarządcy dróg, Policja, Inspekcja Transportu Drogowego oraz straże gminne (miejskie).
7. Zarządcy dróg, Policja, Inspekcja Transportu Drogowego oraz straże gminne (miejskie) mogą zlecać w swoim imieniu innym podmiotom: instalację, usunięcie a także obsługę techniczną obejmującą naprawę, remont i wymianę urządzeń rejestrujących oraz obudów na te urządzenia."
Czyli tutaj mamy pozwolenie na używanie masztów przez SM/SG.
Niestety polskie prawo jest tak skomplikowane, że niektóre rzeczy bardzo ciężko znaleźć. A Ustawa jest prawem nadrzędnym nad rozporządzeniem.
[/quote]
Masz rację polskie prawo jest skomplikowane, co pozwala na stosowanie wykładni, duchów, "wampirów' i nie wiem co jeszcze, prawa a nie na literę prawa. Masz rację, że prawo pozwala SM/SG na używanie masztów, tylko po co?, skoro uprawnienie do wykonywania kontroli drogowej wynika z ustawy prawo o ruchu drogowym, a nie z ustawy o drogach publicznych. Prawo u ruchu drogowym, jak słusznie zauważyłeś nie zabrania, ale także nie pozwala na wykonywanie kontroli drogowej z masztów. Dlatego zaznaczyłem różnice w treści art 129b (zmieniono "urządzenia samoczynnie rejestrujące" - zapis ogólny, na "urządzenia ... przenoścne lub zamontowane w pojeździe"). Spotkałem się z interpretacjami tej sytaucji przez różne instytucje (oczywiście na korzyśc SM/SG), powołujące się na możliwość używania masztów na podstawie starego zapisu i starych rozporządzeń, bo nowych jeszcze nie było, a przecież podtawa prawna w ustawie się zmieniła, a karencji nie było.
Konkluzja - SM/SG może używać masztu, ale nie może wykonywać kontroli drogowej z masztu - tak, czy nie?
Pozdrawiam
[quote name='osclbn' timestamp='1324021794' post='571181']
@~Adi~: W projekcie rozporządzenia w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące był zapis, że w okresie czasowego wyłączenia z eksploatacji stacjonarnego urządzenia rejestrującego jego obudowa musi być zasłonięte. Ten zapis jednak został usunięty z opublikowanego rozporządzenia. Nigdzie nie ma napisane, że maszt musi być pełny, a jak pusty to mają go zasłaniać. Większość dziennikarzy opisywało w... rozwiń
Avatar
Henio / 16 grudnia 2011 r. o 08:57
0
No, no, planują robić tysiąć zdjęć dziennie! A co będzie jak nie wykonają planu? Bedą robić sami sobie, jak ten policjant, który ukarał się mandatem za przechodzenie w miejscu niedozwolonym?
Avatar
diboks / 16 grudnia 2011 r. o 08:57
0
Proponuję także robić zdjęcia straży miejskiej podczas dnia i nocy. Dzwonić do nich w sprawie byle bzdetu. Niech się kur-wa wezmą do roboty! Np. parkowanie na Raabego szanownych z RTV.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus: Nowe obostrzenia i decyzje rządu. Konferencja premiera

Koronawirus: Nowe obostrzenia i decyzje rządu. Konferencja premiera

Dzisiaj na godz. 12.30 zaplanowano konferencję na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zapraszamy do śledzenia transmisji.

Obawy mieszkańców wracają nad Bystrzycę. Wznowiono prace przy elektrowni wodnej

Obawy mieszkańców wracają nad Bystrzycę. Wznowiono prace przy elektrowni wodnej

Na Bystrzycy wznowiono prace przy elektrowni wodnej, której obawiają się mieszkańcy pobliskich domów przy ul. Dzierżawnej i Wapiennej. Ich zdaniem piętrzenie wody może skutkować zalaniem ich posesji. Mieszkańcy sądzili, że właściciel elektrowni stracił pozwolenie na jej działalność. Okazuje się, że nie stracił.

Kurtki puchowe męskie to idealny wybór na zimę

Kurtki puchowe męskie to idealny wybór na zimę

Kurtki puchowe zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród miłośników zimowych sportów, aktywności outdoorowych, ale też wśród osób użytkujących je podczas codziennych zająć.

"Elementarz Polskiej Kultury" - wystawa w Warsztatach Kultury
2 listopada 2020, 10:00

"Elementarz Polskiej Kultury" - wystawa w Warsztatach Kultury

Przez cały listopad w Warsztatach Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 7) będzie można podziwiać wystawę "Elementarz Polskiej Kultury", zwracającej uwagę na unikatowe miejsce, jakie zajmują polscy twórcy na światowej mapie kultury ostatnich stu lat.

Przekładają spacer w obronie praw kobiet w Lubartowie. Blokada ronda w poniedziałek
galeria

Przekładają spacer w obronie praw kobiet w Lubartowie. Blokada ronda w poniedziałek

Lubartów przekłada piątkowy spacer kobiet na poniedziałek. Elżbieta Wąs w zamian zaprasza w ten piątek na palenie zniczy przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Adwokaci Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury

Adwokaci Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury

Pełnomocnicy Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury o środkach zapobiegawczych podjętych wobec ich klienta. Menadżer piłkarski i były poseł z Łukowa usłyszał zarzuty związane z szantażowaniem Roberta Lewandowskiego.

Strona internetowa dla firmy – komu zlecić?

Strona internetowa dla firmy – komu zlecić?

Dzięki umiejętnie zaprojektowanej stronie, firmy działając w Internecie mogą nie tylko docierać do klientów, ale również budować u nich określone skojarzenia z marką. Ale komu powinieneś powierzyć stworzenie strony, by mieć gwarancję, że rezultat będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami?

29 października 1969 roku to początek internetu. Jak się zmienił od tego czasu?
film

29 października 1969 roku to początek internetu. Jak się zmienił od tego czasu?

29 października 1969 roku to początek internetu. Ekspert ds. nowych technologii dr Maciej Kawecki opowiedział o tym wydarzeniu. Jakie słowo zostało wysłane? Jak internet się zmienił?

Czy zima dopisze narciarzom w grudniu 2020 i zimie 2021, sprawdzamy prognozy długoterminowe!

Czy zima dopisze narciarzom w grudniu 2020 i zimie 2021, sprawdzamy prognozy długoterminowe!

Zima zbliża się wielkimi krokami, warto więc sprawdzić, czy w tym sezonie dopisze nam pogoda idealna na śnieżne szaleństwo na stokach. Czeka nas zima stulecia, czy może widok śniegu nie będzie nam pisany? Jak przedstawiają się prognozy długoterminowe na rok 2020/2021? Czego możemy się spodziewać?

5 pomysłów na szybkie i tanie dekoracje Halloweenowe

5 pomysłów na szybkie i tanie dekoracje Halloweenowe

W noc z 31 października na 1 listopada obchodzone jest stare celtyckie święto - Halloween. Mimo podzielonych zdań na temat jego świętowania, z roku na rok zyskuje ono na popularności. My postrzegamy Halloween jako doskonałą okazję do dobrej zabawy, która szczególnie się przyda w te szare i ponure jesienne dni