Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 maja 2011 r.
16:26
Edytuj ten wpis

Straż Miejska: Surowe kary za parkowanie bez biletu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Stanąłeś na miejskim parkingu, a nie włożyłeś za szybę biletu? Możesz być pewny mandatu. Ratusz polecił Straży Miejskiej karać nieuczciwych kierowców. A kary są surowe: recydywiści teoretycznie mogą nawet stracić prawo jazdy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tej pory ryzyko wpadki było niewielkie. Straż Miejska nie sprawdzała biletów, zajmowało się tym tylko kilku pracowników Urzędu Miasta, a strażnicy jedynie im towarzyszyli. Mimo, że uprawnienia do karania za "niestosowanie się do stojących przy parkingu znaków drogowych straż ma już od 2008 r., to do tej pory z nich nie korzystała”.

Efektem była znikoma ściągalność opłat z miejskich parkingów. W zeszłym roku na biletach parkingowych miasto zarobiło tylko 470 tys. zł. Z tego wynika, że każde miejsce zarabia w dzień roboczy przez zaledwie nieco więcej niż godzinę. Teoretycznie przez pozostałe dziewięć godzin każde z miejsc jest puste, a przecież tak nie jest. Roczne straty można szacować na kilka milionów złotych.

– Spróbuję doszczelnić ten system – zapowiedział dwa tygodnie temu Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta miasta. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

W środę na parkingach pojawili się strażnicy i sprawdzali, czy właściciele aut mieli za szybą ważny bilet. – Siedmiu kierowców ukaraliśmy mandatami za niestosowanie się do znaku, wystawiliśmy 188 wezwań na komendę, a 47 osób upomnieliśmy – informuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Kary są dotkliwe. – Zgodnie z taryfikatorem jest to mandat na kwotę 100 zł i jeden punkt karny – dodaje Gogola. Straż sięga po przepis kodeksu wykroczeń, tymczasem urzędnicy mogli jedynie wystawiać "bilety opłaty dodatkowej” na kwotę 50 zł.

Są już pierwsi niezadowoleni. – To skandal. Przez tyle lat nikt tego nie egzekwował, skąd ta nagła akcja? Od dziś mam się czuć przestępcą, bo nie płacę za bilet pod własnym domem? – oburza się pan Marcin z ul. 1 Maja. – Jak straż w takim tempie będzie wlepiać nam punkty karne to my potracimy prawa jazdy.

– Zależy nam po prostu na tym, by przepisy dotyczące płatnego parkowania były przestrzegane – wyjaśnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta miasta.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Joanna / 7 maja 2014 o 12:17
0

a gdzie zamiescic zdjecie strazy bez biletu? czy ich to nieobowiazuje?

Avatar
Kon / 7 maja 2011 o 13:59
0
Do tych kierowców ukaranych mandatami za nieopłacenie biletu parkingowego:
piszcie do sądu wniosek o "uchylenie prawomocnego mandatu karnego". Sąd uchyli, gdyż czyn popełniony przez was - nieopłacenie parkingu, nie jest wykroczeniem (tylko w takim przypadku możliwe jest uchylenie mandatu). O ile dobrze pamiętam 7 dni na to jest.

Powodzenia.
Avatar
Kon / 7 maja 2011 o 13:49
0
Ale jaja! Ludzie się na to złapali! Straż miejska nie ma prawa nakładać mandatu.
Artykuł 92 § 1. "Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Nie przyjmować mandatów! Znak informacyjny mówi parking, i tyle!. Nieopłacenie biletu nie jest niedostosowaniem się do znaku. Grozi za to maksymalnie 50 zł "opłaty dodatkowej" - Art. 13f pkt 1 Ustawy o drogach publicznych.

Zauważcie, że wystawili tylko 7 mandatów, 47 osób pouczyli, nie skierowali żadnego wniosku do sądu...
Kompletna kpina! Kompromitacja Straży Miejskiej.
Ale jaja! Ludzie się na to złapali! Straż miejska nie ma prawa nakładać mandatu.
Artykuł 92 § 1. "Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Nie przyjmować mandatów! Znak informacyjny mówi parking, i tyle!. Nieopłacenie biletu nie jest niedostosowaniem się do znaku. Grozi za to maksymalnie 50 zł "opłaty dodatkowej" - Art. 13f pkt 1 Ustawy o dr... rozwiń
Avatar
KH / 6 maja 2011 o 22:34
0
A od kiedy na 1 Maja płaci sie za parkowanie?
Avatar
Gość / 6 maja 2011 o 22:19
0
[quote name='Gość' timestamp='1304700341' post='474679']
I bardzo dobrze! We wszystkich cywilizowanych miastach są opłaty za postój na parkingu miejskim i nie oszukujmy się w Lublinie nie są wysokie te opłaty, więc nic się nie stanie jak coś wpłynie do kasy miasta! I MAM NADZIEJE ŻE DO KASY MIASTA A NIE DO KIESZENI URZĘDNIKÓW!
[/quote]
Masz rację, np taki Amsterdam czy Londyn.
Ale jakie równe drogi, dołka nie znajdziesz, nie to co nasza np Łęczyńska czy wylot na Warszawę czy Kraśnik
Ale znów taki Amsterdam czy Londyn razem do kupywzięte nie mają tylu służbowych limuzyn co ma lubelski ratusz, więc na co mają wydawać pieniądze jak nie na drogi No i niepojęte jest w tamych cywilizowanych okolicach by urzędnik miejski używał służbowego auta do dojazdów do i z pracy, to i na paliwo mniej pójdzie, a więc znowu więcej zostanie na drogi
[quote name='Gość' timestamp='1304700341' post='474679']
I bardzo dobrze! We wszystkich cywilizowanych miastach są opłaty za postój na parkingu miejskim i nie oszukujmy się w Lublinie nie są wysokie te opłaty, więc nic się nie stanie jak coś wpłynie do kasy miasta! I MAM NADZIEJE ŻE DO KASY MIASTA A NIE DO KIESZENI URZĘDNIKÓW!
[/quote]
Masz rację, np taki Amsterdam czy Londyn.
Ale jakie równe drogi, dołka nie znajdziesz, nie to co nasza np Łęczyńska czy wylot na Warszawę czy Kraś... rozwiń
Avatar
mosquito / 6 maja 2011 o 21:36
0
A w ty6m czasie elektorat podrzuca śmieci tam gdzie chce i psy srają też tam gdzie chcą bacznie pilnowane przez soje pańcie.
Avatar
LB / 6 maja 2011 o 20:33
0
Cyt:
"Są już pierwsi niezadowoleni. – To skandal. Przez tyle lat nikt tego nie egzekwował, skąd ta nagła akcja? Od dziś mam się czuć przestępcą, bo nie płacę za bilet pod własnym domem? – oburza się pan Marcin z ul. 1 Maja"

Oto mentalność prymitywnej patologii: zna przepis, ale go nie przestrzega, bo nikt tego nie kontrolował - a kiedy zaczęto przepis egzekwować - drze mordę!

Panie Marcinie z ul. 1. Maja - gdybyś myślał i postępował jak biały człowiek - nie byłoby problemu!
Avatar
Wiesio / 6 maja 2011 o 20:14
0
Straz miejska to nie dorobiona policja, oni sa nie potrzebni!!!
Avatar
s / 6 maja 2011 o 20:01
0
Uważam, że to bardzo dobra sprawa, mam nadzieję, że zwrócą też uwagę i zaczną wlepiać mandaty za psie gówna. Prawo jest dobre należy je tylko egzekwować.
Avatar
Tomasz / 6 maja 2011 o 19:19
0
Czemu Straż Miejska nie pilnuje porządku na imprezach masowych tylko zajmuje się nękaniem kierowców????
Gluciarze ze Straży Miejskiej do pilnowania kiboli na boisku a nie do zaglądania za wycieraczki! Stań oko w oko z pospolitym bandytą Strażniku i nie obsraj się a nie biegaj jak zerwany z łańcucha kundel i nie szczekaj na uczciwych obywateli!!!
Czy nasi mądrzy urzędnicy wyliczyli ie mamy miejsc parkingowych a ile przypada na nie samochodów, może najwyższy czas zamiast budować hipermarkety pora na parkingi, tylko kto wtedy będzie chciał łapówki dawać za wydanie zezwolenia????
Jak w starym porzekadle: JEŚĆ NIE MA KTO DAĆ ZA TO KARAŁBY KAŻDY I ŁAPĘ WYCIĄGAŁ PO NIE SWOJE!!!!
Czemu Straż Miejska nie pilnuje porządku na imprezach masowych tylko zajmuje się nękaniem kierowców????
Gluciarze ze Straży Miejskiej do pilnowania kiboli na boisku a nie do zaglądania za wycieraczki! Stań oko w oko z pospolitym bandytą Strażniku i nie obsraj się a nie biegaj jak zerwany z łańcucha kundel i nie szczekaj na uczciwych obywateli!!!
Czy nasi mądrzy urzędnicy wyliczyli ie mamy miejsc parkingowych a ile przypada na nie samochodów, może najwyższy czas zamiast budować hipermarkety pora na parkingi, tylko... rozwiń
Avatar
Joanna / 7 maja 2014 o 12:17
0

a gdzie zamiescic zdjecie strazy bez biletu? czy ich to nieobowiazuje?

Avatar
Kon / 7 maja 2011 o 13:59
0
Do tych kierowców ukaranych mandatami za nieopłacenie biletu parkingowego:
piszcie do sądu wniosek o "uchylenie prawomocnego mandatu karnego". Sąd uchyli, gdyż czyn popełniony przez was - nieopłacenie parkingu, nie jest wykroczeniem (tylko w takim przypadku możliwe jest uchylenie mandatu). O ile dobrze pamiętam 7 dni na to jest.

Powodzenia.
Avatar
Kon / 7 maja 2011 o 13:49
0
Ale jaja! Ludzie się na to złapali! Straż miejska nie ma prawa nakładać mandatu.
Artykuł 92 § 1. "Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Nie przyjmować mandatów! Znak informacyjny mówi parking, i tyle!. Nieopłacenie biletu nie jest niedostosowaniem się do znaku. Grozi za to maksymalnie 50 zł "opłaty dodatkowej" - Art. 13f pkt 1 Ustawy o drogach publicznych.

Zauważcie, że wystawili tylko 7 mandatów, 47 osób pouczyli, nie skierowali żadnego wniosku do sądu...
Kompletna kpina! Kompromitacja Straży Miejskiej.
Ale jaja! Ludzie się na to złapali! Straż miejska nie ma prawa nakładać mandatu.
Artykuł 92 § 1. "Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Nie przyjmować mandatów! Znak informacyjny mówi parking, i tyle!. Nieopłacenie biletu nie jest niedostosowaniem się do znaku. Grozi za to maksymalnie 50 zł "opłaty dodatkowej" - Art. 13f pkt 1 Ustawy o dr... rozwiń
Avatar
KH / 6 maja 2011 o 22:34
0
A od kiedy na 1 Maja płaci sie za parkowanie?
Avatar
Gość / 6 maja 2011 o 22:19
0
[quote name='Gość' timestamp='1304700341' post='474679']
I bardzo dobrze! We wszystkich cywilizowanych miastach są opłaty za postój na parkingu miejskim i nie oszukujmy się w Lublinie nie są wysokie te opłaty, więc nic się nie stanie jak coś wpłynie do kasy miasta! I MAM NADZIEJE ŻE DO KASY MIASTA A NIE DO KIESZENI URZĘDNIKÓW!
[/quote]
Masz rację, np taki Amsterdam czy Londyn.
Ale jakie równe drogi, dołka nie znajdziesz, nie to co nasza np Łęczyńska czy wylot na Warszawę czy Kraśnik
Ale znów taki Amsterdam czy Londyn razem do kupywzięte nie mają tylu służbowych limuzyn co ma lubelski ratusz, więc na co mają wydawać pieniądze jak nie na drogi No i niepojęte jest w tamych cywilizowanych okolicach by urzędnik miejski używał służbowego auta do dojazdów do i z pracy, to i na paliwo mniej pójdzie, a więc znowu więcej zostanie na drogi
[quote name='Gość' timestamp='1304700341' post='474679']
I bardzo dobrze! We wszystkich cywilizowanych miastach są opłaty za postój na parkingu miejskim i nie oszukujmy się w Lublinie nie są wysokie te opłaty, więc nic się nie stanie jak coś wpłynie do kasy miasta! I MAM NADZIEJE ŻE DO KASY MIASTA A NIE DO KIESZENI URZĘDNIKÓW!
[/quote]
Masz rację, np taki Amsterdam czy Londyn.
Ale jakie równe drogi, dołka nie znajdziesz, nie to co nasza np Łęczyńska czy wylot na Warszawę czy Kraś... rozwiń
Avatar
mosquito / 6 maja 2011 o 21:36
0
A w ty6m czasie elektorat podrzuca śmieci tam gdzie chce i psy srają też tam gdzie chcą bacznie pilnowane przez soje pańcie.
Avatar
LB / 6 maja 2011 o 20:33
0
Cyt:
"Są już pierwsi niezadowoleni. – To skandal. Przez tyle lat nikt tego nie egzekwował, skąd ta nagła akcja? Od dziś mam się czuć przestępcą, bo nie płacę za bilet pod własnym domem? – oburza się pan Marcin z ul. 1 Maja"

Oto mentalność prymitywnej patologii: zna przepis, ale go nie przestrzega, bo nikt tego nie kontrolował - a kiedy zaczęto przepis egzekwować - drze mordę!

Panie Marcinie z ul. 1. Maja - gdybyś myślał i postępował jak biały człowiek - nie byłoby problemu!
Avatar
Wiesio / 6 maja 2011 o 20:14
0
Straz miejska to nie dorobiona policja, oni sa nie potrzebni!!!
Avatar
s / 6 maja 2011 o 20:01
0
Uważam, że to bardzo dobra sprawa, mam nadzieję, że zwrócą też uwagę i zaczną wlepiać mandaty za psie gówna. Prawo jest dobre należy je tylko egzekwować.
Avatar
Tomasz / 6 maja 2011 o 19:19
0
Czemu Straż Miejska nie pilnuje porządku na imprezach masowych tylko zajmuje się nękaniem kierowców????
Gluciarze ze Straży Miejskiej do pilnowania kiboli na boisku a nie do zaglądania za wycieraczki! Stań oko w oko z pospolitym bandytą Strażniku i nie obsraj się a nie biegaj jak zerwany z łańcucha kundel i nie szczekaj na uczciwych obywateli!!!
Czy nasi mądrzy urzędnicy wyliczyli ie mamy miejsc parkingowych a ile przypada na nie samochodów, może najwyższy czas zamiast budować hipermarkety pora na parkingi, tylko kto wtedy będzie chciał łapówki dawać za wydanie zezwolenia????
Jak w starym porzekadle: JEŚĆ NIE MA KTO DAĆ ZA TO KARAŁBY KAŻDY I ŁAPĘ WYCIĄGAŁ PO NIE SWOJE!!!!
Czemu Straż Miejska nie pilnuje porządku na imprezach masowych tylko zajmuje się nękaniem kierowców????
Gluciarze ze Straży Miejskiej do pilnowania kiboli na boisku a nie do zaglądania za wycieraczki! Stań oko w oko z pospolitym bandytą Strażniku i nie obsraj się a nie biegaj jak zerwany z łańcucha kundel i nie szczekaj na uczciwych obywateli!!!
Czy nasi mądrzy urzędnicy wyliczyli ie mamy miejsc parkingowych a ile przypada na nie samochodów, może najwyższy czas zamiast budować hipermarkety pora na parkingi, tylko... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!