Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lipca 2016 r.
19:12

Strefa Płatnego Parkowania: Pomalowali plac Zamkowy, a teraz muszą to zmyć

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
108 27 A A
Ten sam zarząd, który zapewniał, że linii nie będzie... zgodził się na ich malowanie. Fot. Dominik Smaga
Ten sam zarząd, który zapewniał, że linii nie będzie... zgodził się na ich malowanie. Fot. Dominik Smaga

Z pl. Zamkowego zmywane są ledwie co wymalowane linie wyznaczające miejsca parkingowe. W innych miejscach linii wciąż nie ma, choć być powinny. A na ulicy, na której od niedawna prawie nie ma gdzie parkować, posypały się w poniedziałek wezwania i mandaty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Białe linie wymalowano na całym pl. Zamkowym, bo właśnie tak zarządca Strefy Płatnego Parkowania wyznaczył tu miejsca postojowe. – Tego oznakowania miało nie być – mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków. – Tak zapewniał mnie w korespondencji dyrektor Zarządu Dróg i Mostów.

Ten sam zarząd, który zapewniał, że linii nie będzie... zgodził się na ich malowanie. – Takie oznakowanie przewidywał projekt organizacji ruchu zatwierdzony przez Zarząd Dróg i Mostów – przyznaje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Tymczasem w poniedziałek wjazd na plac był z obu stron zagrodzony, a ekipa z myjką ciśnieniową zmywała z bruku linię za linią. Polecił to ten sam zarząd, który wcześniej na oznakowanie się zgodził, choć zapewniał, że się nie zgodzi. – Tu miejsca parkingowe wyznaczone są konstrukcyjnie kostką brukową innej barwy – tłumaczy Kieliszek. – Stoimy na stanowisku, że to wystarczy i że miejsca są należycie odróżnione.

To „należyte odróżnienie” wciąż nie jest kompletne na kilku ulicach. – Oznakowanie musi być jeszcze uzupełnione na ul. Skłodowskiej, Leszczyńskiego, Zamojskiej, wąskim odcinku Bernardyńskiej, Wróblewskiego, Bocznej Lubomelskiej, Sądowej i parkingu przy Jasnej – wylicza Kieliszek.

Uchybienia są różne. Przykład? Wymieniona tu Wróblewskiego, jest oznaczona jako „strefa zamieszkania” co skutkuje m.in. tym, że nie wolno parkować poza wyznaczonymi miejscami, a z wyznaczeniem jest kiepsko. Z kolei np. na ul. Zamojskiej można znaleźć linie wyznaczające miejsca parkingowe w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych. To też będzie musiało być poprawione.

Ale w poniedziałek okazało się też, że nawet kompletne oznakowanie bywa kompletnie ignorowane. Mowa o ul. Zielonej, na której ubyło ponad 20 miejsc postojowych, bo od niedawna ulica jest „strefą zamieszkania” i legalnie mogą tu stanąć zaledwie cztery auta. O tej zmianie strażnicy miejscy dotychczas łagodnie informowali kierowców, ale w poniedziałek sięgnęli już po mandaty. – Do godziny 14 na ul. Zielonej stwierdziliśmy 25 wykroczeń – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Na miejscu ukaraliśmy mandatami 3 kierowców, a 22 pozostawiliśmy wezwania do złożenia wyjaśnień.

Czytaj więcej o:

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 15:54
0
Proszę pana-piszę do pana KIELISZKA-to oznakowania jest niewidoczne i prawie nikt -zwłaszcza w weekendy- nie zauważa tych linii, jak Pan mówi, zrobionych z kolorowej kostki, więc kierowcy jeżdżą i ustawiają samochody według widzimisię, sam parę razy byłem zastawiony przez innych kierowców, a na zwróconą uwagę reagowali oni zdziwieniem, więc pytam po raz kolejny, czy to tak trudno oznakować plac liniami wskazującymi kierunek ruchu i miejsca postojowe ,to samo dotyczy placu katedralnego
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 10:02
0
panie Kieliszek , czas na urlop bo już bredzisz pan jak potłuczony
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 09:49
0
W cywilizowanych krajach, na zabytkowych placach miejsca parkingowe oznakowane są okrągłymi metalowymi płytkami przymocowanymi do bruku.. Nie rzuca się w oczy jak białe linie, ale jest dobrze widoczne i nie szpeci zabytkowego charakteru miasta.. Może ktoś oświeci specjalistów i prześle im taką sugestię..:-)
Avatar
W. / 19 lipca 2016 o 09:01
0
Tak się zapowiadali, a skończyło się jak zwykle... "2012-09-24 Korzystaj z komunikacji miejskiej za „złotówkę” Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 1 października br., tj. wraz z wejściem w życie Strefy Płatnego Parkowania, pasażerowie będą mogli podróżować w obrębie tej strefy komunikacją miejską na podstawie biletu specjalnego w cenie 1 zł. Bilet ten uprawnia do jednokrotnego przejazdu w dni robocze od poniedziałku do piątku, pojazdem którego trasa przebiega w obrębie Strefy Płatnego Parkowania, począwszy od pierwszego przystanku w granicy tej strefy do pierwszego przystanku po wyjeździe. Bilet za „złotówkę” nie uprawnia do przejazdu w komunikacji nocnej oraz do przesiadania się do innego pojazdu. Bilety jednoprzejazdowe w Strefie Płatnego Parkowania będą dostępne w sprzedaży od 1 października br. w punktach sprzedaży biletów, w stacjonarnych automatach biletowych oraz tych zlokalizowanych w pojazdach. Przejazdy w Strefie Płatnego Parkowania mogą odbywać się również na podstawie innych biletów, zgodnie z obowiązującym cennikiem. Mapki z zaznaczonym obszarem obowiązywania biletów specjalnych w Strefie Płatnego Parkowania będą eksponowane w pojazdach oraz na przystankach."
Tak się zapowiadali, a skończyło się jak zwykle... "2012-09-24 Korzystaj z komunikacji miejskiej za „złotówkę” Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 1 października br., tj. wraz z wejściem w życie Strefy Płatnego Parkowania, pasażerowie będą mogli podróżować w obrębie tej strefy komunikacją miejską na podstawie biletu specjalnego w cenie 1 zł. Bilet ten uprawnia do jednokrotnego przejazdu w dni robocze od poniedziałku do piątku, pojazdem którego trasa przebiega w obrębie Strefy Płatnego Parkowania, począwsz... rozwiń
Avatar
W. / 19 lipca 2016 o 08:57
0
A ja się pytam co się stało z biletami MPK za 1zł obowiązującymi w strefie??? Że niby taka zachęta miała być, żeby z komunikacji miejskiej zamiast z auta korzystać... Tak szumnie o nich krzyczeli. I co? Przy pierwszej okazji zostały wycofane... Skandal... Złodziejstwo...
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:50
0
Zarząd Dróg i Mostów robi posłusznie wszystko, co im każe pryncypał z ratusza. Wojciech Górski.
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:17
0
A NA OSIEDLU SZYMANOWSKIEGO NIC SOBIE Z TEGO PRZEPISU NIKT NIE ROBI,A W SZCZEGÓLNOŚCI ADMINISTRACJA NAWET UŁOŻENIE KAMIENI NA POBOCZU TRAWNIKÓW ,,DOSTĘPNE"JEST DLA NIEKTÓRYCH BA PRZY NOSKOWSKIEGO 2 TRAWNICZKA NIE ZABEZPIECZONO BY PAN Z PARTERU MÓGŁ SOBIE PARKOWAĆ NAPRZECIWKO SWOJEGO BALKONU Uchybienia są różne. Przykład? Wymieniona tu Wróblewskiego, jest oznaczona jako „strefa zamieszkania” co skutkuje m.in. tym, że nie wolno parkować poza wyznaczonymi miejscami,
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:01
0
I kto pozwolił na zatwierdzenie miejsc parkingowych bezpośrednio przed i za przejściami !! ?
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:00
0
Czy Żuk odważy się zrobić porządek z ZDiMem ? Bo to co dzieje się w tej instytucji/urzędzie jest już więcej niż żałosne... ale widać cienias się boi stetryczałych pierników co zatrzymali się w latach 70-80 gdy po ulicy jeździł jeden powóz na godzinę.
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 01:35
0
JA PIERD..E ! HAHAHAHA TO JEST JAKIŚ CZESKI FILM Z TĄ STREFĄ PARKOWANIA. TERAZ TO JUŻ NA BANK WIADOMO, ŻE W ZARZĄDZIE DRÓG I MOSTÓW PRACUJĄ IDIOCI. TA SPRAWA Z PLACEM ZAMKOWYM TO JUŻ WISIENKA NA TORCIE JAK TE MATOŁY WYMYŚLIŁY TĄ CAŁĄ STREFĘ. JA PIERDZIU NORMALNIE JAK TO ZOBACZYŁEM TO PADŁEM ZE ŚMIECHU. WYKONAWCA TEŻ NIE LEPSZY. HAHAHAHAHAHA
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 15:54
0
Proszę pana-piszę do pana KIELISZKA-to oznakowania jest niewidoczne i prawie nikt -zwłaszcza w weekendy- nie zauważa tych linii, jak Pan mówi, zrobionych z kolorowej kostki, więc kierowcy jeżdżą i ustawiają samochody według widzimisię, sam parę razy byłem zastawiony przez innych kierowców, a na zwróconą uwagę reagowali oni zdziwieniem, więc pytam po raz kolejny, czy to tak trudno oznakować plac liniami wskazującymi kierunek ruchu i miejsca postojowe ,to samo dotyczy placu katedralnego
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 10:02
0
panie Kieliszek , czas na urlop bo już bredzisz pan jak potłuczony
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 09:49
0
W cywilizowanych krajach, na zabytkowych placach miejsca parkingowe oznakowane są okrągłymi metalowymi płytkami przymocowanymi do bruku.. Nie rzuca się w oczy jak białe linie, ale jest dobrze widoczne i nie szpeci zabytkowego charakteru miasta.. Może ktoś oświeci specjalistów i prześle im taką sugestię..:-)
Avatar
W. / 19 lipca 2016 o 09:01
0
Tak się zapowiadali, a skończyło się jak zwykle... "2012-09-24 Korzystaj z komunikacji miejskiej za „złotówkę” Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 1 października br., tj. wraz z wejściem w życie Strefy Płatnego Parkowania, pasażerowie będą mogli podróżować w obrębie tej strefy komunikacją miejską na podstawie biletu specjalnego w cenie 1 zł. Bilet ten uprawnia do jednokrotnego przejazdu w dni robocze od poniedziałku do piątku, pojazdem którego trasa przebiega w obrębie Strefy Płatnego Parkowania, począwszy od pierwszego przystanku w granicy tej strefy do pierwszego przystanku po wyjeździe. Bilet za „złotówkę” nie uprawnia do przejazdu w komunikacji nocnej oraz do przesiadania się do innego pojazdu. Bilety jednoprzejazdowe w Strefie Płatnego Parkowania będą dostępne w sprzedaży od 1 października br. w punktach sprzedaży biletów, w stacjonarnych automatach biletowych oraz tych zlokalizowanych w pojazdach. Przejazdy w Strefie Płatnego Parkowania mogą odbywać się również na podstawie innych biletów, zgodnie z obowiązującym cennikiem. Mapki z zaznaczonym obszarem obowiązywania biletów specjalnych w Strefie Płatnego Parkowania będą eksponowane w pojazdach oraz na przystankach."
Tak się zapowiadali, a skończyło się jak zwykle... "2012-09-24 Korzystaj z komunikacji miejskiej za „złotówkę” Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 1 października br., tj. wraz z wejściem w życie Strefy Płatnego Parkowania, pasażerowie będą mogli podróżować w obrębie tej strefy komunikacją miejską na podstawie biletu specjalnego w cenie 1 zł. Bilet ten uprawnia do jednokrotnego przejazdu w dni robocze od poniedziałku do piątku, pojazdem którego trasa przebiega w obrębie Strefy Płatnego Parkowania, począwsz... rozwiń
Avatar
W. / 19 lipca 2016 o 08:57
0
A ja się pytam co się stało z biletami MPK za 1zł obowiązującymi w strefie??? Że niby taka zachęta miała być, żeby z komunikacji miejskiej zamiast z auta korzystać... Tak szumnie o nich krzyczeli. I co? Przy pierwszej okazji zostały wycofane... Skandal... Złodziejstwo...
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:50
0
Zarząd Dróg i Mostów robi posłusznie wszystko, co im każe pryncypał z ratusza. Wojciech Górski.
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:17
0
A NA OSIEDLU SZYMANOWSKIEGO NIC SOBIE Z TEGO PRZEPISU NIKT NIE ROBI,A W SZCZEGÓLNOŚCI ADMINISTRACJA NAWET UŁOŻENIE KAMIENI NA POBOCZU TRAWNIKÓW ,,DOSTĘPNE"JEST DLA NIEKTÓRYCH BA PRZY NOSKOWSKIEGO 2 TRAWNICZKA NIE ZABEZPIECZONO BY PAN Z PARTERU MÓGŁ SOBIE PARKOWAĆ NAPRZECIWKO SWOJEGO BALKONU Uchybienia są różne. Przykład? Wymieniona tu Wróblewskiego, jest oznaczona jako „strefa zamieszkania” co skutkuje m.in. tym, że nie wolno parkować poza wyznaczonymi miejscami,
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:01
0
I kto pozwolił na zatwierdzenie miejsc parkingowych bezpośrednio przed i za przejściami !! ?
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:00
0
Czy Żuk odważy się zrobić porządek z ZDiMem ? Bo to co dzieje się w tej instytucji/urzędzie jest już więcej niż żałosne... ale widać cienias się boi stetryczałych pierników co zatrzymali się w latach 70-80 gdy po ulicy jeździł jeden powóz na godzinę.
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 01:35
0
JA PIERD..E ! HAHAHAHA TO JEST JAKIŚ CZESKI FILM Z TĄ STREFĄ PARKOWANIA. TERAZ TO JUŻ NA BANK WIADOMO, ŻE W ZARZĄDZIE DRÓG I MOSTÓW PRACUJĄ IDIOCI. TA SPRAWA Z PLACEM ZAMKOWYM TO JUŻ WISIENKA NA TORCIE JAK TE MATOŁY WYMYŚLIŁY TĄ CAŁĄ STREFĘ. JA PIERDZIU NORMALNIE JAK TO ZOBACZYŁEM TO PADŁEM ZE ŚMIECHU. WYKONAWCA TEŻ NIE LEPSZY. HAHAHAHAHAHA
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 408 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!