Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2011 r.
19:21
Edytuj ten wpis

Studenci: KUL nas sabotuje

0 23 A A
 (archiwum)
(archiwum)

Nasza uczelnia uniemożliwia studentom kończącym u nas licencjat kontynuację nauki na studiach magisterskich – napisali do nas oburzeni studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dotarli do rozporządzenia rektora dotyczącego rekrutacji na uzupełniające studia magisterskie (idą na nie ci, którzy skończyli licencjat i chcą zdobyć tytuł magistra).

– Na studia II stopnia przyjmowani będą studenci z najwyższą średnią liczoną z 3 lat nauki – alarmują studenci III roku KUL. – Biorąc pod uwagę poziom trudności, z jakimi borykają się studenci KUL oraz absurdalnie niskimi wymaganiami stawianymi studentom na uczelniach prywatnych, rywalizacja między studentami KUL i tymi z uczelni prywatnych wydaje się wręcz komiczna.

– Wynika z tego sytuacja, która ośmiesza lubelską uczelnię. KUL "wypuszcza” niedouczonych magistrów – grzmią studenci.

– Nie możemy stosować żadnych parytetów. Dyplom każdej uczelni to dokument państwowy, każdy jest tak samo ważny – odpowiada Beata Górka, rzecznik KUL. – O przyjęciu na studia musi więc decydować rekrutacja: oceny i przedmioty, które student miał na studiach.

Identycznie jest na wszystkich lubelskich uczelniach. – Nikt nie może być forowany. Gdyby tak było, złamalibyśmy prawo o równym dostępie do edukacji dla wszystkich – podkreśla dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej na UMCS. – Wszystkich kandydatów obowiązuje taka sama rekrutacja.

– Oczywiście cieszymy się, jeśli jak najwięcej naszych studentów decyduje się na studia uzupełniające na naszej uczelni. Ale nie ma dla nich żadnych preferencji – dodaje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik Politechniki Lubelskiej. – Decyduje rekrutacja.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ete / 22 lutego 2011 o 10:08
0
ojej. raz w zyciu zdarzylo sie, ze studenci KULu maja pod gorke i odrazu robia z tego wielkie halo, troche ambicji !
Avatar
ab / 14 lutego 2011 o 23:19
0
[quote name='gość' timestamp='1297675871' post='437246']
Ja studiowałam równolegle na państwowej dziennie i na prywatnej zaocznie nie dlatego, że było łatwo tylko dlatego że nie mogłam studiować dwóch kierunków dziennie w dwóch innych miastach. Więc nie rozumiem generalizowania, że na prywate idą tylko Ci co się nie dostali na państwowe. No chyba że zazdrościsz, że ludzi na to stać ? jadem aż po oczach z Twojej wypowiedzi
[/quote]
Chodzi o to że na uczelni państwowej trzeba włożyć trochę wysiłku więcej...
Z resztą ile osób "wylatuje" na uczelni prywatnej a jaki np na państwowej?
Chodzi mi o to, że ławiej jest się utrzymać, bo uczelni prywatnej zależy na studentach.
[quote name='gość' timestamp='1297675871' post='437246']
Ja studiowałam równolegle na państwowej dziennie i na prywatnej zaocznie nie dlatego, że było łatwo tylko dlatego że nie mogłam studiować dwóch kierunków dziennie w dwóch innych miastach. Więc nie rozumiem generalizowania, że na prywate idą tylko Ci co się nie dostali na państwowe. No chyba że zazdrościsz, że ludzi na to stać ? jadem aż po oczach z Twojej wypowiedzi
[/quote]
Chodzi o to że na uczelni państwowej trzeba włożyć trochę wysiłku wię... rozwiń
Avatar
gość / 14 lutego 2011 o 10:31
0
Ja studiowałam równolegle na państwowej dziennie i na prywatnej zaocznie nie dlatego, że było łatwo tylko dlatego że nie mogłam studiować dwóch kierunków dziennie w dwóch innych miastach. Więc nie rozumiem generalizowania, że na prywate idą tylko Ci co się nie dostali na państwowe.

No chyba że zazdrościsz, że ludzi na to stać ? jadem aż po oczach z Twojej wypowiedzi
Avatar
gość / 14 lutego 2011 o 10:28
0
[quote name='a' timestamp='1297611253' post='436972']
A ja myślę, że poziom różni się jednak znacząco!
na studiach w uczelni prywatnej nie ma takiego[size="5"]" odstrzału"[/size]
jak na uczelniach [size="5"]państwowych.. [/size]bo gdyby postawili poprzeczkę to kto by został?z czego by się ta uczelnia utrzymała?!;|
a prawda jest taka, że idą tam same osoby które nie dostały się na państwowe uczelnie.
[/quote]
Avatar
ja / 13 lutego 2011 o 22:23
0
Do wypocin powyższego-daj sobie spokój psycholu,nie ma nawet czasu tego czytać więc na przyszłość radzę skrócić teksty.Jako ciekawostka-absolwent historii UMCS pisze słowo "stażysta" przez "rz".Nie chce się rozpisywać ale przykłady mogę mnożyć.Również o sposobie wysławiania się.Dzieci z podstawówki się śmieją.
Avatar
er / 13 lutego 2011 o 17:25
0
[quote name='kati' timestamp='1297612539' post='436980']
Nie porównujmy poziomu uniwersyteckiego, czy nawet innych państwowych uczelni ze szkołami prywatnymi. Znam, wiem i nikt mi nie powie że to to samo..... śmiech na sali, studenci KUL mają rację. A potem mamy takich magistrów jak mamy, po uniwersytetach polnych
[/quote]
skutki reformy oświaty.Inna sprawa,że większość obecnych studentów kul powinna skończyć edukację na zawodówce.Wtórny analfabetyzm,prace to cytaty z wikipedii.Błędy ortograficzne.Brak studentów wymusza promowanie takich studentów na wyższe lata.ale teraz student nasz PAn
[quote name='kati' timestamp='1297612539' post='436980']
Nie porównujmy poziomu uniwersyteckiego, czy nawet innych państwowych uczelni ze szkołami prywatnymi. Znam, wiem i nikt mi nie powie że to to samo..... śmiech na sali, studenci KUL mają rację. A potem mamy takich magistrów jak mamy, po uniwersytetach polnych
[/quote]
skutki reformy oświaty.Inna sprawa,że większość obecnych studentów kul powinna skończyć edukację na zawodówce.Wtórny analfabetyzm,prace to cytaty z wikipedii.Błędy ortograficzne.Br... rozwiń
Avatar
abs / 13 lutego 2011 o 17:00
0
[quote name='a' timestamp='1297611253' post='436972']
A ja myślę, że poziom różni się jednak znacząco!
na studiach w uczelni prywatnej nie ma takiego[size="5"]" odstrzału"[/size]
jak na uczelniach [size="5"]państwowych.. [/size]bo gdyby postawili poprzeczkę to kto by został?z czego by się ta uczelnia utrzymała?!;|
a prawda jest taka, że idą tam same osoby które nie dostały się na państwowe uczelnie.
[/quote]
tak tak, studiowałem na magisterskich z ludźmi z tzw Wyspy i takiego strachu jaki widziałem w ich oczach przed egzaminami ustnymi nie widziałem u nikogo.Ich zdziwienie, że egzaminy sa ustne a nie testowe nie miało granic, strach mieli w oczach, heheheh. My przez cały licencjat mieliśmy w 90% ustne. I o czym tu gadac.....
[quote name='a' timestamp='1297611253' post='436972']
A ja myślę, że poziom różni się jednak znacząco!
na studiach w uczelni prywatnej nie ma takiego[size="5"]" odstrzału"[/size]
jak na uczelniach [size="5"]państwowych.. [/size]bo gdyby postawili poprzeczkę to kto by został?z czego by się ta uczelnia utrzymała?!;|
a prawda jest taka, że idą tam same osoby które nie dostały się na państwowe uczelnie.
[/quote]
tak tak, studiowałem na magister... rozwiń
Avatar
kati / 13 lutego 2011 o 16:55
0
Nie porównujmy poziomu uniwersyteckiego, czy nawet innych państwowych uczelni ze szkołami prywatnymi. Znam, wiem i nikt mi nie powie że to to samo..... śmiech na sali, studenci KUL mają rację. A potem mamy takich magistrów jak mamy, po uniwersytetach polnych
Avatar
a / 13 lutego 2011 o 16:34
0
[quote name='Asia' timestamp='1297603947' post='436926']
Ja skończyłam studia na WSPA (studia 1 stopnia), teraz robię magisterkę na UMCSie. Kryterium przyjęć było dla wszystkich jednakowe i naprawdę jeżeli ktoś nie ma pojęcia jaki poziom jest na WSPA, czy innych prywatnych uczelniach niech się nie wypowiada. Tylko ktoś kto studiował na prywatnej i państwowej uczelni może obiektywnie wypowiedzieć się na ten temat, ponieważ ma porównanie. Wykładowcy którzy uczą na WSPA są głownie z UMCSu, wiec poziom raczej jest ten sam:) Nie sądzę, że co innego wykładają na wyspie a co innego na umcsie. Skończyłam wyspe z wysoką średnią ale musiałam na nią zapracować, nie dostawałam ocen za to, że płaciłam za naukę. Teraz studiuję na UMCSie a średnią mam wyższą niż na WSPA - przy tym samym wkładzie pracy, tym samym wysiłku. Więc poziom jeżeli nawet nie jest taki sam to jest porównywalny:)
[/quote]


A ja myślę, że poziom różni się jednak znacząco!
na studiach w uczelni prywatnej nie ma takiego[size="5"]" odstrzału"[/size]
jak na uczelniach [size="5"]państwowych.. [/size]bo gdyby postawili poprzeczkę to kto by został?z czego by się ta uczelnia utrzymała?!;|
a prawda jest taka, że idą tam same osoby które nie dostały się na państwowe uczelnie.
[quote name='Asia' timestamp='1297603947' post='436926']
Ja skończyłam studia na WSPA (studia 1 stopnia), teraz robię magisterkę na UMCSie. Kryterium przyjęć było dla wszystkich jednakowe i naprawdę jeżeli ktoś nie ma pojęcia jaki poziom jest na WSPA, czy innych prywatnych uczelniach niech się nie wypowiada. Tylko ktoś kto studiował na prywatnej i państwowej uczelni może obiektywnie wypowiedzieć się na ten temat, ponieważ ma porównanie. Wykładowcy którzy uczą na WSPA są głownie z UMCSu, wiec poziom raczej jest t... rozwiń
Avatar
STYX / 13 lutego 2011 o 15:40
0
Zburzyć KUL ! To ostoja ciemnoty i zabobonu ! Do tego pasożyt na państwowym budżecie !
Avatar
ete / 22 lutego 2011 o 10:08
0
ojej. raz w zyciu zdarzylo sie, ze studenci KULu maja pod gorke i odrazu robia z tego wielkie halo, troche ambicji !
Avatar
ab / 14 lutego 2011 o 23:19
0
[quote name='gość' timestamp='1297675871' post='437246']
Ja studiowałam równolegle na państwowej dziennie i na prywatnej zaocznie nie dlatego, że było łatwo tylko dlatego że nie mogłam studiować dwóch kierunków dziennie w dwóch innych miastach. Więc nie rozumiem generalizowania, że na prywate idą tylko Ci co się nie dostali na państwowe. No chyba że zazdrościsz, że ludzi na to stać ? jadem aż po oczach z Twojej wypowiedzi
[/quote]
Chodzi o to że na uczelni państwowej trzeba włożyć trochę wysiłku więcej...
Z resztą ile osób "wylatuje" na uczelni prywatnej a jaki np na państwowej?
Chodzi mi o to, że ławiej jest się utrzymać, bo uczelni prywatnej zależy na studentach.
[quote name='gość' timestamp='1297675871' post='437246']
Ja studiowałam równolegle na państwowej dziennie i na prywatnej zaocznie nie dlatego, że było łatwo tylko dlatego że nie mogłam studiować dwóch kierunków dziennie w dwóch innych miastach. Więc nie rozumiem generalizowania, że na prywate idą tylko Ci co się nie dostali na państwowe. No chyba że zazdrościsz, że ludzi na to stać ? jadem aż po oczach z Twojej wypowiedzi
[/quote]
Chodzi o to że na uczelni państwowej trzeba włożyć trochę wysiłku wię... rozwiń
Avatar
gość / 14 lutego 2011 o 10:31
0
Ja studiowałam równolegle na państwowej dziennie i na prywatnej zaocznie nie dlatego, że było łatwo tylko dlatego że nie mogłam studiować dwóch kierunków dziennie w dwóch innych miastach. Więc nie rozumiem generalizowania, że na prywate idą tylko Ci co się nie dostali na państwowe.

No chyba że zazdrościsz, że ludzi na to stać ? jadem aż po oczach z Twojej wypowiedzi
Avatar
gość / 14 lutego 2011 o 10:28
0
[quote name='a' timestamp='1297611253' post='436972']
A ja myślę, że poziom różni się jednak znacząco!
na studiach w uczelni prywatnej nie ma takiego[size="5"]" odstrzału"[/size]
jak na uczelniach [size="5"]państwowych.. [/size]bo gdyby postawili poprzeczkę to kto by został?z czego by się ta uczelnia utrzymała?!;|
a prawda jest taka, że idą tam same osoby które nie dostały się na państwowe uczelnie.
[/quote]
Avatar
ja / 13 lutego 2011 o 22:23
0
Do wypocin powyższego-daj sobie spokój psycholu,nie ma nawet czasu tego czytać więc na przyszłość radzę skrócić teksty.Jako ciekawostka-absolwent historii UMCS pisze słowo "stażysta" przez "rz".Nie chce się rozpisywać ale przykłady mogę mnożyć.Również o sposobie wysławiania się.Dzieci z podstawówki się śmieją.
Avatar
er / 13 lutego 2011 o 17:25
0
[quote name='kati' timestamp='1297612539' post='436980']
Nie porównujmy poziomu uniwersyteckiego, czy nawet innych państwowych uczelni ze szkołami prywatnymi. Znam, wiem i nikt mi nie powie że to to samo..... śmiech na sali, studenci KUL mają rację. A potem mamy takich magistrów jak mamy, po uniwersytetach polnych
[/quote]
skutki reformy oświaty.Inna sprawa,że większość obecnych studentów kul powinna skończyć edukację na zawodówce.Wtórny analfabetyzm,prace to cytaty z wikipedii.Błędy ortograficzne.Brak studentów wymusza promowanie takich studentów na wyższe lata.ale teraz student nasz PAn
[quote name='kati' timestamp='1297612539' post='436980']
Nie porównujmy poziomu uniwersyteckiego, czy nawet innych państwowych uczelni ze szkołami prywatnymi. Znam, wiem i nikt mi nie powie że to to samo..... śmiech na sali, studenci KUL mają rację. A potem mamy takich magistrów jak mamy, po uniwersytetach polnych
[/quote]
skutki reformy oświaty.Inna sprawa,że większość obecnych studentów kul powinna skończyć edukację na zawodówce.Wtórny analfabetyzm,prace to cytaty z wikipedii.Błędy ortograficzne.Br... rozwiń
Avatar
abs / 13 lutego 2011 o 17:00
0
[quote name='a' timestamp='1297611253' post='436972']
A ja myślę, że poziom różni się jednak znacząco!
na studiach w uczelni prywatnej nie ma takiego[size="5"]" odstrzału"[/size]
jak na uczelniach [size="5"]państwowych.. [/size]bo gdyby postawili poprzeczkę to kto by został?z czego by się ta uczelnia utrzymała?!;|
a prawda jest taka, że idą tam same osoby które nie dostały się na państwowe uczelnie.
[/quote]
tak tak, studiowałem na magisterskich z ludźmi z tzw Wyspy i takiego strachu jaki widziałem w ich oczach przed egzaminami ustnymi nie widziałem u nikogo.Ich zdziwienie, że egzaminy sa ustne a nie testowe nie miało granic, strach mieli w oczach, heheheh. My przez cały licencjat mieliśmy w 90% ustne. I o czym tu gadac.....
[quote name='a' timestamp='1297611253' post='436972']
A ja myślę, że poziom różni się jednak znacząco!
na studiach w uczelni prywatnej nie ma takiego[size="5"]" odstrzału"[/size]
jak na uczelniach [size="5"]państwowych.. [/size]bo gdyby postawili poprzeczkę to kto by został?z czego by się ta uczelnia utrzymała?!;|
a prawda jest taka, że idą tam same osoby które nie dostały się na państwowe uczelnie.
[/quote]
tak tak, studiowałem na magister... rozwiń
Avatar
kati / 13 lutego 2011 o 16:55
0
Nie porównujmy poziomu uniwersyteckiego, czy nawet innych państwowych uczelni ze szkołami prywatnymi. Znam, wiem i nikt mi nie powie że to to samo..... śmiech na sali, studenci KUL mają rację. A potem mamy takich magistrów jak mamy, po uniwersytetach polnych
Avatar
a / 13 lutego 2011 o 16:34
0
[quote name='Asia' timestamp='1297603947' post='436926']
Ja skończyłam studia na WSPA (studia 1 stopnia), teraz robię magisterkę na UMCSie. Kryterium przyjęć było dla wszystkich jednakowe i naprawdę jeżeli ktoś nie ma pojęcia jaki poziom jest na WSPA, czy innych prywatnych uczelniach niech się nie wypowiada. Tylko ktoś kto studiował na prywatnej i państwowej uczelni może obiektywnie wypowiedzieć się na ten temat, ponieważ ma porównanie. Wykładowcy którzy uczą na WSPA są głownie z UMCSu, wiec poziom raczej jest ten sam:) Nie sądzę, że co innego wykładają na wyspie a co innego na umcsie. Skończyłam wyspe z wysoką średnią ale musiałam na nią zapracować, nie dostawałam ocen za to, że płaciłam za naukę. Teraz studiuję na UMCSie a średnią mam wyższą niż na WSPA - przy tym samym wkładzie pracy, tym samym wysiłku. Więc poziom jeżeli nawet nie jest taki sam to jest porównywalny:)
[/quote]


A ja myślę, że poziom różni się jednak znacząco!
na studiach w uczelni prywatnej nie ma takiego[size="5"]" odstrzału"[/size]
jak na uczelniach [size="5"]państwowych.. [/size]bo gdyby postawili poprzeczkę to kto by został?z czego by się ta uczelnia utrzymała?!;|
a prawda jest taka, że idą tam same osoby które nie dostały się na państwowe uczelnie.
[quote name='Asia' timestamp='1297603947' post='436926']
Ja skończyłam studia na WSPA (studia 1 stopnia), teraz robię magisterkę na UMCSie. Kryterium przyjęć było dla wszystkich jednakowe i naprawdę jeżeli ktoś nie ma pojęcia jaki poziom jest na WSPA, czy innych prywatnych uczelniach niech się nie wypowiada. Tylko ktoś kto studiował na prywatnej i państwowej uczelni może obiektywnie wypowiedzieć się na ten temat, ponieważ ma porównanie. Wykładowcy którzy uczą na WSPA są głownie z UMCSu, wiec poziom raczej jest t... rozwiń
Avatar
STYX / 13 lutego 2011 o 15:40
0
Zburzyć KUL ! To ostoja ciemnoty i zabobonu ! Do tego pasożyt na państwowym budżecie !
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 0 0

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 19 13

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 3

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 3 3

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 69 13

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 38 27

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców