Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2013 r.
15:17
Edytuj ten wpis

Surowe kary za napad na taksówkarza: 14 i 12 lat więzienia

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 8 A A
Rafał D. i Bogdan K. (Policja/ Archiwum)
Rafał D. i Bogdan K. (Policja/ Archiwum)

To kary dla dwóch bandytów, którzy pod koniec ubiegłego roku napadli na taksówkarza w Lublinie. Jeden z napastników chciał poderżnąć kierowcy gardło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do napadu doszło 13 grudnia 2012 roku. Po południu taksówkarz czekał na klientów na parkingu przy ul. Nadstawnej w Lublinie.

– W pewnym momencie podeszli do niego oskarżeni Rafał D. i Bogdan K. Zamówili kurs do miejscowości Strzyżewice – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Kiedy wymienieni dotarli na miejsce polecili taksówkarzowi skręcić w boczną drogę.

Wtedy Bogdan K. wysiadł z samochodu. Z kolei Rafał D. został na tylnym siedzeniu i zapytał o cenę za kurs.

– Kiedy usłyszał, że powinien zapłacić 90 zł, złapał kierowcę za czoło, a do szyi przyłożył mu nóż kuchenny – dodaje Syk-Jankowska. – Taksówkarz bronił się - szarpiąc się, aż w pewnym momencie udało mu się uciec. Pobiegł do pobliskiego sklepu, skąd zawiadomił policję.

Bandyci ukradli seata, należącego do taksówkarza i uciekli. Jeszcze tego samego dnia policjanci znaleźli samochód na jednej z ulic w Bychawie. Bandyci ukrywali się w tym samym mieście. Wybrali niezamieszkałą posesję. 22-grudnia pojawił się tam jednak właściciel domu. Zauważył, że w środku jest bałagan.

– Wchodząc na piętro został zaatakowany przez oskarżonych Rafała D. i Bogdana K. – dodaje Syk-Jankowska. – Zadawali mu ciosy drewnianą nogą od stołu kuchennego, bili pięściami i kopali po całym ciele.

Mężczyzna doznał złamania kości czaszki i stłuczenia płuc. Bandyci złamali mu również palce. Później związali kablem ręce i nogi ofiary. Ukradli mężczyźnie telefon komórkowy, pieniądze i dokumenty. Zabrali też kluczyki do fiata punto, którym uciekli z Bychawy do Pilawy.

Wreszcie wpadli w ręce policji. Proces napastników ruszył w czerwcu. W tym tygodniu Sąd Okręgowy w Lublinie uznał ich za winnych.

21-letni Rafał D, kamieniarz z województwa dolnośląskiego został skazany na 14 lat więzienia. Jego kompan, 23-letni Bogdan K., budowlaniec z Dzierżoniowa dostał 12 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Niezwykle sympatyczny Jan / 5 grudnia 2013 r. o 09:55

Jedyną słuszną karą dla takich śmieci byłaby śmierć w męczarniach

Avatar
mnj / 5 grudnia 2013 r. o 08:58

Taki "kolo" jeden z drugim powinni być jak chwasty...usunięci.

Avatar
observer / 5 grudnia 2013 r. o 06:46

Wyrok się uprawomocni jak jeszcze kogoś zabiją? POlsko, dokąd zmierasz?

Avatar
TOM / 4 grudnia 2013 r. o 21:50

NIE DAĆ IM ŻREĆ DO PÓKI NA ŻARCIE NIE ZAROBIĄ A ONI BĘDĄ TAM SIEDZIEĆ JAK W SANATORIUM BO ICH TKNĄĆ NIE WOLNO DUPY POWINNY IM SIĘ ŚWIECIĆ JAK LUFY OD CZOŁGÓW

Avatar
czytelnik / 4 grudnia 2013 r. o 21:34

ten właściciel domu w Bychawie miał rany cięte od noża i kawałek noża w głowie. Surowe kary- śmiech na sali !

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 r. o 18:03

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
Ryszard / 4 grudnia 2013 r. o 17:13

Trzymajcie mnie bo zdechne ze śmiechu jak to są surowe kary hahahahah kolesie dożywotke powinni dostac  alno powiesić publicznie na sznurku aż zdechną bez picia i jedzenia, Nasz wymiar sprawiedliwości jest poprostu śmieszny !!!!!!!!!! Jak ten kraj wygląda !!!!!!!!

Avatar
Szaryk / 4 grudnia 2013 r. o 16:29

Skur...snow na 25 lat i bez mozliwości wyjścia wczesniejszego. Niech ich tam porządnie przer...chają, to może sie gówniarzeri nauczy życia. Przecież to nie GTA!

Avatar
Niezwykle sympatyczny Jan / 5 grudnia 2013 r. o 09:55

Jedyną słuszną karą dla takich śmieci byłaby śmierć w męczarniach

Avatar
mnj / 5 grudnia 2013 r. o 08:58

Taki "kolo" jeden z drugim powinni być jak chwasty...usunięci.

Avatar
observer / 5 grudnia 2013 r. o 06:46

Wyrok się uprawomocni jak jeszcze kogoś zabiją? POlsko, dokąd zmierasz?

Avatar
TOM / 4 grudnia 2013 r. o 21:50

NIE DAĆ IM ŻREĆ DO PÓKI NA ŻARCIE NIE ZAROBIĄ A ONI BĘDĄ TAM SIEDZIEĆ JAK W SANATORIUM BO ICH TKNĄĆ NIE WOLNO DUPY POWINNY IM SIĘ ŚWIECIĆ JAK LUFY OD CZOŁGÓW

Avatar
czytelnik / 4 grudnia 2013 r. o 21:34

ten właściciel domu w Bychawie miał rany cięte od noża i kawałek noża w głowie. Surowe kary- śmiech na sali !

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 r. o 18:03

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
Ryszard / 4 grudnia 2013 r. o 17:13

Trzymajcie mnie bo zdechne ze śmiechu jak to są surowe kary hahahahah kolesie dożywotke powinni dostac  alno powiesić publicznie na sznurku aż zdechną bez picia i jedzenia, Nasz wymiar sprawiedliwości jest poprostu śmieszny !!!!!!!!!! Jak ten kraj wygląda !!!!!!!!

Avatar
Szaryk / 4 grudnia 2013 r. o 16:29

Skur...snow na 25 lat i bez mozliwości wyjścia wczesniejszego. Niech ich tam porządnie przer...chają, to może sie gówniarzeri nauczy życia. Przecież to nie GTA!

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Ostatnie mecze w grupie B zakończyły się bez niespodzianki. Dalej grają Anglia i USA. Pierwsza z ekip bez większych problemów ograła Walię 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy Amerykanami i Iranem zakończyło się wynikiem 1:0, a „złotego” gola zdobył Christian Pulisić.

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów
zdjęcia
galeria

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów

Po ponad sześciu latach płk Tadeusz Nastarowicz pożegnał się z funkcją dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 1 grudnia będzie dowodził słynną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich.

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia
Zdjęcia
galeria

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin, które rozdano już po raz czternasty.

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostanie nowym posłem z województwa lubelskiego. Dotychczasowy radny sejmiku województwa ślubowanie złoży podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Specjalne kopce dla śpiących jeży powstały przy niemal 30 miejskich przedszkolach na terenie Lublina. Za usypywanie kopców zabrały się same dzieci.

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)
film

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)

Dobre wiadomości: Portal with RTX będzie darmowy dla sporej liczby graczy, a premiera już lada tydzień. Zła wiadomość: żeby w ogóle zagrać będziemy potrzebowali karty graficznej RTX 3060.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!