Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 sierpnia 2009 r.
9:31
Edytuj ten wpis

Światła na rondzie na Czechowie w ponad miesiąc

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 13 A A

Nie więcej niż trzy miesiące potrwać ma budowa nowej sygnalizacji na rondzie u zbiegu
ul. Choiny, Elsnera, Związkowej i Szeligowskiego. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na wykonanie prac.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Firmy walczące o to zamówienie będą miały tym większą szansę na zlecenie, im krótszy termin robót zadeklarują. Najbardziej optymistyczny wariant zakłada, że budowa sygnalizacji potrwa tylko 40 dni.

Urządzenia sterujące sygnalizacją będą automatycznie wydłużać lub skracać cykl zielonego światła, w zależności od natężenia ruchu, które będą mierzyć zatopione w asfalcie czujniki i wycelowane w jezdnię kamery.

Sygnalizacja ma być skoordynowana ze światłami na dwóch skrzyżowaniach
ul. Szeligowskiego z ul. Młodej Polski i z al. Smorawińskiego. Co ważne, kierowcy skręcający w prawo ze Związkowej w Choiny, z Choin w Elsnera, z Elsnera w Szeligowskiego i z Szeligowskiego w Związkową będą mieli zieloną strzałkę umożliwiającą skręt warunkowy.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xxx / 7 sierpnia 2009 o 20:59
0
BRAWA za pomysł. Tylko stawiać światła i korkować miasto. Na tym rondzie rzadko co są kolizje, natomiast na rondzie obok gdzie są światła (Smorawinskiego, Szeligowskiego) wypadki to norma.
Avatar
strażak / 7 sierpnia 2009 o 17:59
0
Jeżdżę codziennie przez to rondo i nie napotykam najmniejszych problemów, jeździ się tu płynnie. Po co zatem światła? Po co niepotrzebny wydatek?
Owszem, zdarzają się tu wypadki, ale stosunkowo rzadko.
Jeśli już koniecznie chcecie gdzieś światła, to sensowniej - choć też nie widzę konieczności przy skrzyżowaniu Elsnera/Kompozytorów Polskich. Tez wypadki, a rano bywa problem z wyjazdem z podporządkowanej.
Avatar
Andziaa / 7 sierpnia 2009 o 17:06
0
właśnie, róbcie odpowiednie fotki a nie piszecie o Czechowie a fotka ze skrzyżowania Sikorskiego/Północna/Ducha..porażka!
Avatar
pk / 7 sierpnia 2009 o 16:41
0
lepiej niech światła zamontują na wyjeździe w Konopnicy na przedłużenie Kraśnickiej a nie na Rondzie które funkcjonuje dobrze, pod warunkiem, ż eludzie umieją jeździć po rondach... ja sie na nim uczyłam jeździć i to wcale nie jest takie trudne trzeba tylko sie troche rozejrzec i jak wszedzie mysleć za wszystkich... ja sie ucze w WSSP i czesttooooooo sa tam wypadki, głównie przez głupotę, bo wszystkim pilno.. a ludzie tez juz powoli oduczaja sie jezdzic po rondach bo wszedzie sa juz prawie swiatla:/ a RONDO to RONDO !!!
Avatar
ktoś / 7 sierpnia 2009 o 13:05
0
Jeśli NIK w Lublinie się nudzi? - to jest sprawa. dlaczego pieniądze w Lublinie wydaje się nie tam gdzie powinno się je wydać? ostatnie normalnie funkcjonujące rondo przestanie istnieć. A to ze zdjęcia dalej woła o pomstę do nieba.
Avatar
gosia z czechowa / 7 sierpnia 2009 o 13:00
0
NARESZCIE KTOS ROZSADNIE POMYSLAŁ!!!!!PRZYDAŁBY SIE JESZCZE SWIATŁA NA PRZEJSCIACH DLA PIESZYCH WZDŁUŻ cHOIN A NAJBARDZIEJ PRZY RZYSTANKU NA PRZECIW STOKROTKI, ZADKO SIE ZDAZA ABY JAKIS KIEROWCA TAM ZDJA NOGE Z GAZU !!!!!!A I JUZ KILKA WYPAFKOW W TYM SMIERTELNYCH TEZ TOPRZEJSCIE JUZ MAM WIEC MOZE WARTO POSTAWIC SWIATLA ALBO PATROL POLICJI LUB STARZY MIEJSKIEJ
POZDRAWIAM
Avatar
m / 7 sierpnia 2009 o 12:59
0
CO BY TU JESZCZE SPIEPRZYĆ, PANOWIE, CO BY TU JESZCZE SPIEPRZYĆ.....w Europie światła stosuje się tam, gdzie nie jest możliwe zastosowanie np. ronda - w Lubline (który należy chyba do Zachodniej Białorusi) sygnalizację świetlną montuje wszędzie-bo np. systemy świetlne sprzedaje znajomy urzędnika.
Avatar
leopold / 7 sierpnia 2009 o 12:49
0
ffff napisał:
Toz to ku...swto! Po pierwsze, ostatnie normalne rondo w Lublinie, bez świateł, jeżdze tam niemal codziennie bezkonfliktowo i szybko, wypadków prawie nie ma, więcej jest tam gdzie są świarła - np. na zdjęciu - bo kierowcy pchają się na zółtym/czerwonym; Po drugie nie dawno to rondo było remontowane - skoro wtedy nie postawiono śwaiteł, to teraz będą drosdzsze - niedawno NIK miał zastrzeżenia do tego rodzaju praktyk. Po trezcie, Kiedyś w Lublinie wszystkie ronda zamienionio na skrzyżowania z sygnalizacją świetlna i dodano takie małe iduityczne światełka dla krasnali. POtem okazało się, że jakiś urzędnik jakiegoś urzędu był właścieilem lub współwłąściielelm (lub jego zona, dokąłdnie nie pamietam) firmy co montuje oświetlenia i rzecz jasna wygrywa przetargi. Reasumując sprawa dla NIK lub ew. CBA!

Kryzys Panie kryzys , a żyć z czegoś trzeba . Wie pan jakie głodowe pensje mają w magistracie , a ile przy tym musza się narobić .

Moje propozycje świateł :
- przejścia dla pieszych na Ruskiej - uzasadnienie ; przejść jest 6 a światłą tylko jedne , zdecydowanie za mało jak na centrum miasta wojewózkiego.
- przejścia dla pieszych na Wieniawskiej i Lubomelskiej - dwa przejścia między budynkami magistratu i jego wydziałów bez świateł WSTYD .Można jeszce dorzucić przejście na Leszczyńskiego , albo walnąć tam rondo lub choćby wysepkę spowalniającą
- przejście dla pieszych u mnie pod blokiem - niechce mi się rozglądać jak idę do swojego samochodu

W Lublinie pazerność i głupota stały się wyznacznikiem kompetencji .
I mała sugestia do urzędników : "Wojna i pokój" Lwa Tołstoja jest o miłości a nie o obsłudze petentów , więc jej czytanie w pracy ( choć zaiste zacna to powieść ) można sobie podarować

Kryzys Panie kryzys , a żyć z czegoś trzeba . Wie pan jakie głodowe pensje mają w magistracie , a ile przy tym musza się narobić .

Moje propozycje świateł :
- przejścia dla pieszych na Ruskiej - uzasadnienie ; przejść jest 6 a światłą tylko jedne , zdecydowanie za mało jak na centrum miasta wojewózkiego.
- przejścia dla pieszych na Wieniawskiej i Lubomelskiej - dwa przejścia między budynkami magistratu i jego wydziałów bez świateł WSTYD .Można jeszce dorzucić przejście na Leszczyńskiego , alb... rozwiń
Avatar
ffff / 7 sierpnia 2009 o 11:59
0
Toz to ku...swto! Po pierwsze, ostatnie normalne rondo w Lublinie, bez świateł, jeżdze tam niemal codziennie bezkonfliktowo i szybko, wypadków prawie nie ma, więcej jest tam gdzie są świarła - np. na zdjęciu - bo kierowcy pchają się na zółtym/czerwonym; Po drugie nie dawno to rondo było remontowane - skoro wtedy nie postawiono śwaiteł, to teraz będą drosdzsze - niedawno NIK miał zastrzeżenia do tego rodzaju praktyk. Po trezcie, Kiedyś w Lublinie wszystkie ronda zamienionio na skrzyżowania z sygnalizacją świetlna i dodano takie małe iduityczne światełka dla krasnali. POtem okazało się, że jakiś urzędnik jakiegoś urzędu był właścieilem lub współwłąściielelm (lub jego zona, dokąłdnie nie pamietam) firmy co montuje oświetlenia i rzecz jasna wygrywa przetargi. Reasumując sprawa dla NIK lub ew. CBA!
Toz to ku...swto! Po pierwsze, ostatnie normalne rondo w Lublinie, bez świateł, jeżdze tam niemal codziennie bezkonfliktowo i szybko, wypadków prawie nie ma, więcej jest tam gdzie są świarła - np. na zdjęciu - bo kierowcy pchają się na zółtym/czerwonym; Po drugie nie dawno to rondo było remontowane - skoro wtedy nie postawiono śwaiteł, to teraz będą drosdzsze - niedawno NIK miał zastrzeżenia do tego rodzaju praktyk. Po trezcie, Kiedyś w Lublinie wszystkie ronda zamienionio na skrzyżowania z sygnalizacją świetlna i dodano takie małe iduit... rozwiń
Avatar
observ / 7 sierpnia 2009 o 11:44
0
Ktoś chyba nie ma pojęcia o czym jest w artykule i jakie skrzyżowanie przedstawia zdjęcie. Po raz kolejny wpadka. Coraz częściej zastanawiam się czy wogóle zaglądać na strony dziennika (kurier chyba ma podobnie)
Avatar
xxx / 7 sierpnia 2009 o 20:59
0
BRAWA za pomysł. Tylko stawiać światła i korkować miasto. Na tym rondzie rzadko co są kolizje, natomiast na rondzie obok gdzie są światła (Smorawinskiego, Szeligowskiego) wypadki to norma.
Avatar
strażak / 7 sierpnia 2009 o 17:59
0
Jeżdżę codziennie przez to rondo i nie napotykam najmniejszych problemów, jeździ się tu płynnie. Po co zatem światła? Po co niepotrzebny wydatek?
Owszem, zdarzają się tu wypadki, ale stosunkowo rzadko.
Jeśli już koniecznie chcecie gdzieś światła, to sensowniej - choć też nie widzę konieczności przy skrzyżowaniu Elsnera/Kompozytorów Polskich. Tez wypadki, a rano bywa problem z wyjazdem z podporządkowanej.
Avatar
Andziaa / 7 sierpnia 2009 o 17:06
0
właśnie, róbcie odpowiednie fotki a nie piszecie o Czechowie a fotka ze skrzyżowania Sikorskiego/Północna/Ducha..porażka!
Avatar
pk / 7 sierpnia 2009 o 16:41
0
lepiej niech światła zamontują na wyjeździe w Konopnicy na przedłużenie Kraśnickiej a nie na Rondzie które funkcjonuje dobrze, pod warunkiem, ż eludzie umieją jeździć po rondach... ja sie na nim uczyłam jeździć i to wcale nie jest takie trudne trzeba tylko sie troche rozejrzec i jak wszedzie mysleć za wszystkich... ja sie ucze w WSSP i czesttooooooo sa tam wypadki, głównie przez głupotę, bo wszystkim pilno.. a ludzie tez juz powoli oduczaja sie jezdzic po rondach bo wszedzie sa juz prawie swiatla:/ a RONDO to RONDO !!!
Avatar
ktoś / 7 sierpnia 2009 o 13:05
0
Jeśli NIK w Lublinie się nudzi? - to jest sprawa. dlaczego pieniądze w Lublinie wydaje się nie tam gdzie powinno się je wydać? ostatnie normalnie funkcjonujące rondo przestanie istnieć. A to ze zdjęcia dalej woła o pomstę do nieba.
Avatar
gosia z czechowa / 7 sierpnia 2009 o 13:00
0
NARESZCIE KTOS ROZSADNIE POMYSLAŁ!!!!!PRZYDAŁBY SIE JESZCZE SWIATŁA NA PRZEJSCIACH DLA PIESZYCH WZDŁUŻ cHOIN A NAJBARDZIEJ PRZY RZYSTANKU NA PRZECIW STOKROTKI, ZADKO SIE ZDAZA ABY JAKIS KIEROWCA TAM ZDJA NOGE Z GAZU !!!!!!A I JUZ KILKA WYPAFKOW W TYM SMIERTELNYCH TEZ TOPRZEJSCIE JUZ MAM WIEC MOZE WARTO POSTAWIC SWIATLA ALBO PATROL POLICJI LUB STARZY MIEJSKIEJ
POZDRAWIAM
Avatar
m / 7 sierpnia 2009 o 12:59
0
CO BY TU JESZCZE SPIEPRZYĆ, PANOWIE, CO BY TU JESZCZE SPIEPRZYĆ.....w Europie światła stosuje się tam, gdzie nie jest możliwe zastosowanie np. ronda - w Lubline (który należy chyba do Zachodniej Białorusi) sygnalizację świetlną montuje wszędzie-bo np. systemy świetlne sprzedaje znajomy urzędnika.
Avatar
leopold / 7 sierpnia 2009 o 12:49
0
ffff napisał:
Toz to ku...swto! Po pierwsze, ostatnie normalne rondo w Lublinie, bez świateł, jeżdze tam niemal codziennie bezkonfliktowo i szybko, wypadków prawie nie ma, więcej jest tam gdzie są świarła - np. na zdjęciu - bo kierowcy pchają się na zółtym/czerwonym; Po drugie nie dawno to rondo było remontowane - skoro wtedy nie postawiono śwaiteł, to teraz będą drosdzsze - niedawno NIK miał zastrzeżenia do tego rodzaju praktyk. Po trezcie, Kiedyś w Lublinie wszystkie ronda zamienionio na skrzyżowania z sygnalizacją świetlna i dodano takie małe iduityczne światełka dla krasnali. POtem okazało się, że jakiś urzędnik jakiegoś urzędu był właścieilem lub współwłąściielelm (lub jego zona, dokąłdnie nie pamietam) firmy co montuje oświetlenia i rzecz jasna wygrywa przetargi. Reasumując sprawa dla NIK lub ew. CBA!

Kryzys Panie kryzys , a żyć z czegoś trzeba . Wie pan jakie głodowe pensje mają w magistracie , a ile przy tym musza się narobić .

Moje propozycje świateł :
- przejścia dla pieszych na Ruskiej - uzasadnienie ; przejść jest 6 a światłą tylko jedne , zdecydowanie za mało jak na centrum miasta wojewózkiego.
- przejścia dla pieszych na Wieniawskiej i Lubomelskiej - dwa przejścia między budynkami magistratu i jego wydziałów bez świateł WSTYD .Można jeszce dorzucić przejście na Leszczyńskiego , albo walnąć tam rondo lub choćby wysepkę spowalniającą
- przejście dla pieszych u mnie pod blokiem - niechce mi się rozglądać jak idę do swojego samochodu

W Lublinie pazerność i głupota stały się wyznacznikiem kompetencji .
I mała sugestia do urzędników : "Wojna i pokój" Lwa Tołstoja jest o miłości a nie o obsłudze petentów , więc jej czytanie w pracy ( choć zaiste zacna to powieść ) można sobie podarować

Kryzys Panie kryzys , a żyć z czegoś trzeba . Wie pan jakie głodowe pensje mają w magistracie , a ile przy tym musza się narobić .

Moje propozycje świateł :
- przejścia dla pieszych na Ruskiej - uzasadnienie ; przejść jest 6 a światłą tylko jedne , zdecydowanie za mało jak na centrum miasta wojewózkiego.
- przejścia dla pieszych na Wieniawskiej i Lubomelskiej - dwa przejścia między budynkami magistratu i jego wydziałów bez świateł WSTYD .Można jeszce dorzucić przejście na Leszczyńskiego , alb... rozwiń
Avatar
ffff / 7 sierpnia 2009 o 11:59
0
Toz to ku...swto! Po pierwsze, ostatnie normalne rondo w Lublinie, bez świateł, jeżdze tam niemal codziennie bezkonfliktowo i szybko, wypadków prawie nie ma, więcej jest tam gdzie są świarła - np. na zdjęciu - bo kierowcy pchają się na zółtym/czerwonym; Po drugie nie dawno to rondo było remontowane - skoro wtedy nie postawiono śwaiteł, to teraz będą drosdzsze - niedawno NIK miał zastrzeżenia do tego rodzaju praktyk. Po trezcie, Kiedyś w Lublinie wszystkie ronda zamienionio na skrzyżowania z sygnalizacją świetlna i dodano takie małe iduityczne światełka dla krasnali. POtem okazało się, że jakiś urzędnik jakiegoś urzędu był właścieilem lub współwłąściielelm (lub jego zona, dokąłdnie nie pamietam) firmy co montuje oświetlenia i rzecz jasna wygrywa przetargi. Reasumując sprawa dla NIK lub ew. CBA!
Toz to ku...swto! Po pierwsze, ostatnie normalne rondo w Lublinie, bez świateł, jeżdze tam niemal codziennie bezkonfliktowo i szybko, wypadków prawie nie ma, więcej jest tam gdzie są świarła - np. na zdjęciu - bo kierowcy pchają się na zółtym/czerwonym; Po drugie nie dawno to rondo było remontowane - skoro wtedy nie postawiono śwaiteł, to teraz będą drosdzsze - niedawno NIK miał zastrzeżenia do tego rodzaju praktyk. Po trezcie, Kiedyś w Lublinie wszystkie ronda zamienionio na skrzyżowania z sygnalizacją świetlna i dodano takie małe iduit... rozwiń
Avatar
observ / 7 sierpnia 2009 o 11:44
0
Ktoś chyba nie ma pojęcia o czym jest w artykule i jakie skrzyżowanie przedstawia zdjęcie. Po raz kolejny wpadka. Coraz częściej zastanawiam się czy wogóle zaglądać na strony dziennika (kurier chyba ma podobnie)