Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2009 r.
16:15
Edytuj ten wpis

Światowa technologia na UMCS - 45 milionów dla Chemii

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 5 A A

Na Wydziale Chemii UMCS powstanie Centrum Nanomateriałów Funkcjonalnych. Będzie prowadziło wysokiej jakości badań i opracowywało najlepsze nanomateriały dla chemii, technologii chemicznej, czystej energii, czystego środowiska oraz dla optoelektroniki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Koszt budowy Centrum to prawie 45 mln zł. Wszystkie środki na ten cel uniwersytet otrzyma z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Decyzja o dofinansowaniu właśnie zapadła.

Nanomateriały to najwyższa światowa technologia. To materiały, w których występują struktury na poziomie molekularnym, niewidoczne nawet pod zwykłym mikroskopem. UMCS kupi mikroskopy elektronowe oraz transmisyjne.

– Nowa aparatura przyczyni się do przekształcenia Wydziału Chemii w nowoczesną jednostkę, prowadzącą badania na najwyższym poziomie – podkreśla Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS.

– Wpłynie to na istotne zwiększenie wydajności i konkurencyjności zespołów badawczych Wydziału Chemii na arenie międzynarodowej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
student chemi / 19 listopada 2009 r. o 09:23
0
Oj ze rozkradna z tych 45 mln połowe i moze więcej to każdy wie!! ale i tak część tej kwoty (mniejsza część) pojdzie na sprzęt itp. I z tego sie ciesze ze chociaż kilka milionów pójdzie na rowijanie uczelni. A wkurzac się ze rozkradną tą kase to niemam zamiaru, zresztą w tym kraju sie do tego przyzwyczaiłem.!!!!
Avatar
Boggo / 18 listopada 2009 r. o 22:22
0
Skoro tak się rozwija to czemu ma największe zadłużenie spośród uczelni w Polsce? Popieram że ktoś nieźle musi na tym zarabiać...
Avatar
profesor / 18 listopada 2009 r. o 21:26
0
czekałem na taka reakcję "pokolenia PO - pokolenia wyznawców pierwszego ukradzionego miliona". To tylko potwierdza moja opinię, że jest przyzwolenie na oszustwa, na kolesiostwo, na załatwianie kasy w ministerstwie po znajomości, itp, itd. Odpowiedź była "modelowa" - jak ktoś potępia przekręty, oszustwa, z których korzysta opiniodawca to od razu ten ostatni kreuje opinię: "jesteś zawistny!". I wszyscy w d.... maja prawo. Taki kraj, bo taki (nie)rząd... niestety...
Avatar
niechemik / 18 listopada 2009 r. o 20:31
0
człowieku cos taki zawistny. Chyba to dobrze ze Uniwersytet sie rozwija, pozyskuje pieniadze.
Avatar
profesor / 18 listopada 2009 r. o 20:12
0
To jest wspaniały przykład funkcjonowania Ministerstwa. Chemia UMCS, gdzie o nanotechnologiach i nanomateriałach maja takie samo pojęcie, jak Katedra Ciągników Rolniczych UP o strojeniu fortepianów, dostaje 45 mln TYLKO dlatego, że rektor (chemik) załatwił kasę w ministerstwie. Od 20 lat trwa proceder grabieży funduszy na na naukę metodą "ja mam kumpla w ministerstwie - on to załatwi". Od 20 lat (łacznie z min. Kudrycką ) ten proceder jest nie tylko tolerowany, ale nawet wspierany przez poszczególnych ministrów. Skutek - jesteśmy w ogonie rankingów uczelni na świecie. Idiotyzm, jakim jest projekt tworzenia tzw. "uczelni flagowych", w mojej opinii może tylko wynikać - albo z deb***izmu pomysłodawców, albo z planowanego skoku na kasę. Macie wątpliwości która wersja jest prawdziwa? Jasne, że nie! Jak się kradło fundusze przez 20 lat to przecież teraz nie mozna się do tego przyznać! Co trzeba zrobić? Proste. Usankcjonować swoja przestępczą działalność ustawowo! - np. tworząc kategorię uczelni flagowych, czyli tych, które nakradły najwięcej.
To jest wspaniały przykład funkcjonowania Ministerstwa. Chemia UMCS, gdzie o nanotechnologiach i nanomateriałach maja takie samo pojęcie, jak Katedra Ciągników Rolniczych UP o strojeniu fortepianów, dostaje 45 mln TYLKO dlatego, że rektor (chemik) załatwił kasę w ministerstwie. Od 20 lat trwa proceder grabieży funduszy na na naukę metodą "ja mam kumpla w ministerstwie - on to załatwi". Od 20 lat (łacznie z min. Kudrycką ) ten proceder jest nie tylko tolerowany, ale nawet wspierany przez poszczególnych ministrów. Skutek - jesteśmy w... rozwiń
Avatar
student chemi / 19 listopada 2009 r. o 09:23
0
Oj ze rozkradna z tych 45 mln połowe i moze więcej to każdy wie!! ale i tak część tej kwoty (mniejsza część) pojdzie na sprzęt itp. I z tego sie ciesze ze chociaż kilka milionów pójdzie na rowijanie uczelni. A wkurzac się ze rozkradną tą kase to niemam zamiaru, zresztą w tym kraju sie do tego przyzwyczaiłem.!!!!
Avatar
Boggo / 18 listopada 2009 r. o 22:22
0
Skoro tak się rozwija to czemu ma największe zadłużenie spośród uczelni w Polsce? Popieram że ktoś nieźle musi na tym zarabiać...
Avatar
profesor / 18 listopada 2009 r. o 21:26
0
czekałem na taka reakcję "pokolenia PO - pokolenia wyznawców pierwszego ukradzionego miliona". To tylko potwierdza moja opinię, że jest przyzwolenie na oszustwa, na kolesiostwo, na załatwianie kasy w ministerstwie po znajomości, itp, itd. Odpowiedź była "modelowa" - jak ktoś potępia przekręty, oszustwa, z których korzysta opiniodawca to od razu ten ostatni kreuje opinię: "jesteś zawistny!". I wszyscy w d.... maja prawo. Taki kraj, bo taki (nie)rząd... niestety...
Avatar
niechemik / 18 listopada 2009 r. o 20:31
0
człowieku cos taki zawistny. Chyba to dobrze ze Uniwersytet sie rozwija, pozyskuje pieniadze.
Avatar
profesor / 18 listopada 2009 r. o 20:12
0
To jest wspaniały przykład funkcjonowania Ministerstwa. Chemia UMCS, gdzie o nanotechnologiach i nanomateriałach maja takie samo pojęcie, jak Katedra Ciągników Rolniczych UP o strojeniu fortepianów, dostaje 45 mln TYLKO dlatego, że rektor (chemik) załatwił kasę w ministerstwie. Od 20 lat trwa proceder grabieży funduszy na na naukę metodą "ja mam kumpla w ministerstwie - on to załatwi". Od 20 lat (łacznie z min. Kudrycką ) ten proceder jest nie tylko tolerowany, ale nawet wspierany przez poszczególnych ministrów. Skutek - jesteśmy w ogonie rankingów uczelni na świecie. Idiotyzm, jakim jest projekt tworzenia tzw. "uczelni flagowych", w mojej opinii może tylko wynikać - albo z deb***izmu pomysłodawców, albo z planowanego skoku na kasę. Macie wątpliwości która wersja jest prawdziwa? Jasne, że nie! Jak się kradło fundusze przez 20 lat to przecież teraz nie mozna się do tego przyznać! Co trzeba zrobić? Proste. Usankcjonować swoja przestępczą działalność ustawowo! - np. tworząc kategorię uczelni flagowych, czyli tych, które nakradły najwięcej.
To jest wspaniały przykład funkcjonowania Ministerstwa. Chemia UMCS, gdzie o nanotechnologiach i nanomateriałach maja takie samo pojęcie, jak Katedra Ciągników Rolniczych UP o strojeniu fortepianów, dostaje 45 mln TYLKO dlatego, że rektor (chemik) załatwił kasę w ministerstwie. Od 20 lat trwa proceder grabieży funduszy na na naukę metodą "ja mam kumpla w ministerstwie - on to załatwi". Od 20 lat (łacznie z min. Kudrycką ) ten proceder jest nie tylko tolerowany, ale nawet wspierany przez poszczególnych ministrów. Skutek - jesteśmy w... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]
galeria

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]

Tym razem Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie udało się zaliczyć efektownego powrotu. Lublinianki przegrały na własnym parkiecie w swoim trzecim starciu w EuroCup z białoruskim BC Horizont Mińsk 50:62. Nie można jednak myśleć o zwycięstwie, kiedy brakuje obrony, a atak kuleje

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka
4 listopada 2021, 19:30

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka

W czwartek, 4 listopada o godz. 19.30 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w wykonaniu Grupy Tanecznej "zMYsł".

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Urząd Miasta zrezygnował z wycinki sporego dębu pod budowę drogi dla rowerów. Dopiero wtedy, gdy opisaliśmy sprawę, a mieszkańcy wzięli drzewo w obronę, urzędnicy dostrzegli w nim „bardzo wartościowy okaz”

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Odpady zielone będą odbierane od kraśniczan mieszkających w domach jednorodzinnych przez 7 miesięcy w roku. Radni, którzy dzisiaj zajmowali się tym tematem, jednogłośnie uchwalili zaproponowane przez burmistrza zmiany

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]
galeria

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]

Była już wystawa portretów patrona i poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Teraz przyszedł czas na zasadzenie dębu 60-lecia. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza świętuje w tym roku szkolnym jubileusz powstania

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Będą nowe stawki za wodę i ścieki. Wody Polskie zatwierdziły wniosek bialskiej spółki wodociągowej dopiero za czwartym razem. Zapłacimy więcej, ale nie w takim stopniu, jak pierwotnie chciał Wod-Kan.

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Jeszcze w listopadzie, jak zapowiada Ratusz, ogłoszone mogą być przetargi na budowę dróg, na które miasto dostało pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym
11 listopada 2021, 18:00

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym

W czwartek, 11 listopada o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Lublinie będzie miała miejsce premiera wyjątkowego widowiska z okazji Narodowego Święta Niepodległości - "Nie gniewaj się na mnie Polsko".

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Strażnicy graniczni rozbili dwa gangi przemytników papierosów. Śledczy zajmujący się sprawą postawili przed sądem 19 osób. Oskarżeni mieli przemycić towar wart miliony złotych.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Górnik Łęczna w sobotę podejmie Rekord Bielsko-Biała

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji w Leszczance. Jedno ze zwierząt nie przeżyło. Myśliwi tłumaczą, że trwało polowanie. Jednak sprawę wyjaśnia policja.

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej
film

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej

Warszawa. - Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując wczorajszą decyzję TSUE o nałożeniu na Polskę kar w wysokości miliona euro dziennie za dalsze działanie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin w piątek zmierzy się ze Spójnią Stargard. Kibice „czerwono-czarnych” wciąż czekają na pierwszy triumf w hali Globus

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

2 listopada ruszą zapisy do nowego klubu seniora otwieranego przez miasto na Wieniawie. Będzie tutaj można korzystać m.in. z nauki języka angielskiego. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach
4 listopada 2021, 17:00

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach

Lokalne zespoły artystyczne z Puław przygotują plenerowe widowisko, które odbędzie się 4 listopada o godz. 17 na placu przed Domem Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!