Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2013 r.
18:57
Edytuj ten wpis

Święto Trzech Króli. Przyjdź i zobacz barwny orszak

Autor: Zdjęcie autora (kp)
0 9 A A
 (Jacek Świerczyński/Archiwum)
(Jacek Świerczyński/Archiwum)

W niedzielę wypada święto Trzech Króli (Objawienia Pańskiego). W Lublinie i 9 innych miastach naszego województwa będzie można obejrzeć barwny Orszak Trzech Króli. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem "Kolędy – lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelski orszak wyruszy z Zamku Lubelskiego. Ci, którzy chcą wziąć udział w widowisku, powinni ok. godz. 11 zjawić się na dziedzińcu zamkowym i w barwnych przebraniach i dołączyć do jednego z królewskich orszaków. Korony i śpiewniki będą rozdawać harcerze na pl. Zamkowym.

Ok. godz. 11.30 abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, otworzy bramę zamkową i rozpocznie pochód. Za nim w stronę archikatedry podążać będą pozostali uczestnicy orszaku. Przejdzie on ul. Kowalską, przetnie ul. Lubartowską i Świętoduską – w kierunku deptaka.

Przed Ratuszem będzie można obejrzeć inscenizację rozmowy mędrców z królem Herodem, a na schodach archikatedry zostanie odegrany hołd Trzech Króli. O godz. 13 w archikatedrze zostanie odprawiona uroczysta msza. Po niej zaplanowano koncert kolęd.

Do udziału w orszakach zapraszają też Chełm, Puławy, Kraśnik, Świdnik, Lubartów, Poniatowa, Bełżyce, Kazimierz Dolny i Włodawa.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 6 stycznia 2013 o 21:03
0
To nie tak :DDD
Po pierwsze - osoba, która rozpoczęła niniejszy watek, rzeczywiście mogła sie wykazac troche wiekszą kulturą i taktem.
Po drugie - akurat sformułowany przez nią zarzut jest tak oklepany, ze na kazdym chyba portalu katolickim mozna znaleźć wyjasnienie, o co chodzi z tymi obrazami/rzeźbami. Wystarczy tylko poszukać.
Kilka przykładowych linków:
[url="http://www.analizy.biz/marek1962/_obrazy.html"]http://www.analizy.b...62/_obrazy.html[/url]
[url="http://partenos.nowyekran.pl/post/52130,kult-obrazow-w-katolicyzmie-uzasadnienie"]http://partenos.nowy...ie-uzasadnienie[/url]
[url="http://www.przewodnik-katolicki.pl/nr/ksiadz_odpowiada/dekalog_a_kult_obrazow.html"]http://www.przewodni...lt_obrazow.html[/url]

Co do Tradycji - to przypominam, że w Kościele Katolickim jest ona równoprawnym źródłem Objawienia.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tradycja_Apostolska
To nie tak :DDD
Po pierwsze - osoba, która rozpoczęła niniejszy watek, rzeczywiście mogła sie wykazac troche wiekszą kulturą i taktem.
Po drugie - akurat sformułowany przez nią zarzut jest tak oklepany, ze na kazdym chyba portalu katolickim mozna znaleźć wyjasnienie, o co chodzi z tymi obrazami/rzeźbami. Wystarczy tylko poszukać.
Kilka przykładowych linków:
[url="http://www.analizy.biz/marek1962/_obrazy.html"]http://www.analizy.b...62/_obrazy.html[/url]
[url="http://partenos.nowyekran.pl/post/52130,kult-obrazo... rozwiń
Avatar
nie świadek Jehowy / 6 stycznia 2013 o 20:48
0
[quote name='iva' timestamp='1357500910' post='717014']
zastanawiam sie nad ślepotą niektórych katolików. piszę o wżnej rzeczy o jednym z z boskich przykazań "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył..." a jakiś gośc wali mi tu ni z gruchy ni z pietruchy o marchewce i zakupach w Biedronce... ślepota ludzka... i bezrozumność
[/quote]
Tak zachowują się ludzie,którym brakuje argumentów.Słowom Biblii trudno zaprzeczyć opierając się na tradycji i gusłach.
[quote name='iva' timestamp='1357500910' post='717014']
zastanawiam sie nad ślepotą niektórych katolików. piszę o wżnej rzeczy o jednym z z boskich przykazań "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył..." a jakiś gośc wali mi tu ni z gruchy ni z pietruchy o marchewce i zakupach w Biedronce... ślepota ludzka... i bezrozumność
[/quote]
Tak zachowują się ludz... rozwiń
Avatar
iva / 6 stycznia 2013 o 20:35
0
zastanawiam sie nad ślepotą niektórych katolików. piszę o wżnej rzeczy o jednym z z boskich przykazań "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył..." a jakiś gośc wali mi tu ni z gruchy ni z pietruchy o marchewce i zakupach w Biedronce... ślepota ludzka... i bezrozumność
Avatar
gość / 6 stycznia 2013 o 15:57
0
Bądźcie łaskawi uszanować innych.Mnie nie obchodzą wasze poglądy.Tu chodzi o kulturę zachowania,ale wydaje się że to coś niepojętego dla niektórych.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2013 o 12:03
0
[quote name='iva' timestamp='1357453061' post='716856']
Skąd w tych śmiesznych ludziach taka chęć manifestowania swoich irracjonalnych poglądów poprzez głupawe marsze w bibułkowych pelerynkach i papierowych pierdółkach na łbach z drewnianymi mieczykami? Będzie pewnie bałwan-laleczka imitująca Jezuska, której pochodnicy oddadzą pokłon... A Bóg rzekł: "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich..." Zastanów się czlowieku nad infantylizmem twojej wiary...
[/quote]

Rozumiem, że Ty wierzysz w marchewkę i otwarcie nowego marketu Biedronka. Nie chcę - nie idę. Nie biorę udziału - ale szanuję innych.
[quote name='iva' timestamp='1357453061' post='716856']
Skąd w tych śmiesznych ludziach taka chęć manifestowania swoich irracjonalnych poglądów poprzez głupawe marsze w bibułkowych pelerynkach i papierowych pierdółkach na łbach z drewnianymi mieczykami? Będzie pewnie bałwan-laleczka imitująca Jezuska, której pochodnicy oddadzą pokłon... A Bóg rzekł: "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2013 o 11:20
0
powstaje na naszych oczach nowa tradycja , jacy my jeteśmy smieszni
Avatar
little / 6 stycznia 2013 o 09:13
0
[color=#535353][font=sans-serif, Arial, Verdana, Helvetica][size=3]Naukowcy zamknęli w klatce pięć małp w pomieszczeniu z drabiną i kiścią bananów zawieszoną przy suficie.[/size][/font][/color][color=#535353][font=sans-serif, Arial, Verdana, Helvetica][size=3]
Nie trzeba było długo czekać by małpy zauważyły banany i zaczęły wchodzić na drabinę by po nie sięgnąć. Za każdym jednak razem, gdy którejś z nich się to udawało, wszystkim małpom fundowano zimny prysznic.[/size][/font][/color][color=#535353][font=sans-serif, Arial, Verdana, Helvetica][size=3]
Po pewnym czasie, małpy zaczęły zauważać powtarzający się schemat i przestały sięgać po banany. Naukowcy zdecydowali się zatem usunąć jedną z małp i na jej miejsce wprowadzić inną, taką która nie wiedziała, że za sięganie po banana grozi zimny prysznic.[/size][/font][/color][color=#535353][font=sans-serif, Arial, Verdana, Helvetica][size=3]
Zgodnie z oczekiwaniem nowo wprowadzona małpa zauważyła przysmak przy suficie i zaczęła wspinać się na drabinę. To spowodowało, że pozostałe cztery szybko ruszyły za nią i spuściły jej łomot. Nowa małpa nie wiedziała co zrobiła źle, ale już nigdy więcej nie próbowała zbliżyć się do drabiny.[/size][/font][/color][color=#535353][font=sans-serif, Arial, Verdana, Helvetica][size=3]
Naukowcy zdecydowali się kontynuować eksperyment wymieniając kolejne małpy z początkowej piątki. Za każdym razem powtarzał się ten sam schemat, nowa małpa próbowała sięgnąć po banana, a pozostałe spuszczały jej łomot.[/size][/font][/color]
[color=#535353][font=sans-serif, Arial, Verdana, Helvetica][size=3]Po pewnym czasie wszystkie małpy zostały wymienione i nie było wśród nich żadnej, która uczestniczyła w początkowym stadium eksperymentu. Żadna z nich nigdy nie została oblana wodą, jednakże za każdym razem, gdy któraś próbowała sięgnąć po banana, wszystkie pozostałe spuszczały jej łomot.[/size][/font][/color]


Jesteście jak te małpy na końcu eksperymentu. Dlaczego trzeba chodzić do Kościoła ? Bo kiedyś jedna taka małpa tak powiedziała.


Jesteście jak te małpy na końcu eksperymentu. Dlaczego trzeba chodzić do Kościoła ? Bo kiedyś jedna taka małpa tak powiedziała. rozwiń
Avatar
Kowalski / 6 stycznia 2013 o 08:42
0
I dlatego Twoi bracia talibowie wysadzali w powietrze starożytne posągi. Mam nadzieję, że świadkowie Jehowy do tego się nie posuną.
Avatar
iva / 6 stycznia 2013 o 07:17
0
Skąd w tych śmiesznych ludziach taka chęć manifestowania swoich irracjonalnych poglądów poprzez głupawe marsze w bibułkowych pelerynkach i papierowych pierdółkach na łbach z drewnianymi mieczykami? Będzie pewnie bałwan-laleczka imitująca Jezuska, której pochodnicy oddadzą pokłon... A Bóg rzekł: "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich..." Zastanów się czlowieku nad infantylizmem twojej wiary...
Skąd w tych śmiesznych ludziach taka chęć manifestowania swoich irracjonalnych poglądów poprzez głupawe marsze w bibułkowych pelerynkach i papierowych pierdółkach na łbach z drewnianymi mieczykami? Będzie pewnie bałwan-laleczka imitująca Jezuska, której pochodnicy oddadzą pokłon... A Bóg rzekł: "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawoś... rozwiń
Avatar
folkatka / 6 stycznia 2013 o 21:03
0
To nie tak :DDD
Po pierwsze - osoba, która rozpoczęła niniejszy watek, rzeczywiście mogła sie wykazac troche wiekszą kulturą i taktem.
Po drugie - akurat sformułowany przez nią zarzut jest tak oklepany, ze na kazdym chyba portalu katolickim mozna znaleźć wyjasnienie, o co chodzi z tymi obrazami/rzeźbami. Wystarczy tylko poszukać.
Kilka przykładowych linków:
[url="http://www.analizy.biz/marek1962/_obrazy.html"]http://www.analizy.b...62/_obrazy.html[/url]
[url="http://partenos.nowyekran.pl/post/52130,kult-obrazow-w-katolicyzmie-uzasadnienie"]http://partenos.nowy...ie-uzasadnienie[/url]
[url="http://www.przewodnik-katolicki.pl/nr/ksiadz_odpowiada/dekalog_a_kult_obrazow.html"]http://www.przewodni...lt_obrazow.html[/url]

Co do Tradycji - to przypominam, że w Kościele Katolickim jest ona równoprawnym źródłem Objawienia.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tradycja_Apostolska
To nie tak :DDD
Po pierwsze - osoba, która rozpoczęła niniejszy watek, rzeczywiście mogła sie wykazac troche wiekszą kulturą i taktem.
Po drugie - akurat sformułowany przez nią zarzut jest tak oklepany, ze na kazdym chyba portalu katolickim mozna znaleźć wyjasnienie, o co chodzi z tymi obrazami/rzeźbami. Wystarczy tylko poszukać.
Kilka przykładowych linków:
[url="http://www.analizy.biz/marek1962/_obrazy.html"]http://www.analizy.b...62/_obrazy.html[/url]
[url="http://partenos.nowyekran.pl/post/52130,kult-obrazo... rozwiń
Avatar
nie świadek Jehowy / 6 stycznia 2013 o 20:48
0
[quote name='iva' timestamp='1357500910' post='717014']
zastanawiam sie nad ślepotą niektórych katolików. piszę o wżnej rzeczy o jednym z z boskich przykazań "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył..." a jakiś gośc wali mi tu ni z gruchy ni z pietruchy o marchewce i zakupach w Biedronce... ślepota ludzka... i bezrozumność
[/quote]
Tak zachowują się ludzie,którym brakuje argumentów.Słowom Biblii trudno zaprzeczyć opierając się na tradycji i gusłach.
[quote name='iva' timestamp='1357500910' post='717014']
zastanawiam sie nad ślepotą niektórych katolików. piszę o wżnej rzeczy o jednym z z boskich przykazań "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył..." a jakiś gośc wali mi tu ni z gruchy ni z pietruchy o marchewce i zakupach w Biedronce... ślepota ludzka... i bezrozumność
[/quote]
Tak zachowują się ludz... rozwiń
Avatar
iva / 6 stycznia 2013 o 20:35
0
zastanawiam sie nad ślepotą niektórych katolików. piszę o wżnej rzeczy o jednym z z boskich przykazań "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył..." a jakiś gośc wali mi tu ni z gruchy ni z pietruchy o marchewce i zakupach w Biedronce... ślepota ludzka... i bezrozumność
Avatar
gość / 6 stycznia 2013 o 15:57
0
Bądźcie łaskawi uszanować innych.Mnie nie obchodzą wasze poglądy.Tu chodzi o kulturę zachowania,ale wydaje się że to coś niepojętego dla niektórych.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2013 o 12:03
0
[quote name='iva' timestamp='1357453061' post='716856']
Skąd w tych śmiesznych ludziach taka chęć manifestowania swoich irracjonalnych poglądów poprzez głupawe marsze w bibułkowych pelerynkach i papierowych pierdółkach na łbach z drewnianymi mieczykami? Będzie pewnie bałwan-laleczka imitująca Jezuska, której pochodnicy oddadzą pokłon... A Bóg rzekł: "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich..." Zastanów się czlowieku nad infantylizmem twojej wiary...
[/quote]

Rozumiem, że Ty wierzysz w marchewkę i otwarcie nowego marketu Biedronka. Nie chcę - nie idę. Nie biorę udziału - ale szanuję innych.
[quote name='iva' timestamp='1357453061' post='716856']
Skąd w tych śmiesznych ludziach taka chęć manifestowania swoich irracjonalnych poglądów poprzez głupawe marsze w bibułkowych pelerynkach i papierowych pierdółkach na łbach z drewnianymi mieczykami? Będzie pewnie bałwan-laleczka imitująca Jezuska, której pochodnicy oddadzą pokłon... A Bóg rzekł: "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2013 o 11:20
0
powstaje na naszych oczach nowa tradycja , jacy my jeteśmy smieszni
Avatar
little / 6 stycznia 2013 o 09:13
0
[color=#535353][font=sans-serif, Arial, Verdana, Helvetica][size=3]Naukowcy zamknęli w klatce pięć małp w pomieszczeniu z drabiną i kiścią bananów zawieszoną przy suficie.[/size][/font][/color][color=#535353][font=sans-serif, Arial, Verdana, Helvetica][size=3]
Nie trzeba było długo czekać by małpy zauważyły banany i zaczęły wchodzić na drabinę by po nie sięgnąć. Za każdym jednak razem, gdy którejś z nich się to udawało, wszystkim małpom fundowano zimny prysznic.[/size][/font][/color][color=#535353][font=sans-serif, Arial, Verdana, Helvetica][size=3]
Po pewnym czasie, małpy zaczęły zauważać powtarzający się schemat i przestały sięgać po banany. Naukowcy zdecydowali się zatem usunąć jedną z małp i na jej miejsce wprowadzić inną, taką która nie wiedziała, że za sięganie po banana grozi zimny prysznic.[/size][/font][/color][color=#535353][font=sans-serif, Arial, Verdana, Helvetica][size=3]
Zgodnie z oczekiwaniem nowo wprowadzona małpa zauważyła przysmak przy suficie i zaczęła wspinać się na drabinę. To spowodowało, że pozostałe cztery szybko ruszyły za nią i spuściły jej łomot. Nowa małpa nie wiedziała co zrobiła źle, ale już nigdy więcej nie próbowała zbliżyć się do drabiny.[/size][/font][/color][color=#535353][font=sans-serif, Arial, Verdana, Helvetica][size=3]
Naukowcy zdecydowali się kontynuować eksperyment wymieniając kolejne małpy z początkowej piątki. Za każdym razem powtarzał się ten sam schemat, nowa małpa próbowała sięgnąć po banana, a pozostałe spuszczały jej łomot.[/size][/font][/color]
[color=#535353][font=sans-serif, Arial, Verdana, Helvetica][size=3]Po pewnym czasie wszystkie małpy zostały wymienione i nie było wśród nich żadnej, która uczestniczyła w początkowym stadium eksperymentu. Żadna z nich nigdy nie została oblana wodą, jednakże za każdym razem, gdy któraś próbowała sięgnąć po banana, wszystkie pozostałe spuszczały jej łomot.[/size][/font][/color]


Jesteście jak te małpy na końcu eksperymentu. Dlaczego trzeba chodzić do Kościoła ? Bo kiedyś jedna taka małpa tak powiedziała.


Jesteście jak te małpy na końcu eksperymentu. Dlaczego trzeba chodzić do Kościoła ? Bo kiedyś jedna taka małpa tak powiedziała. rozwiń
Avatar
Kowalski / 6 stycznia 2013 o 08:42
0
I dlatego Twoi bracia talibowie wysadzali w powietrze starożytne posągi. Mam nadzieję, że świadkowie Jehowy do tego się nie posuną.
Avatar
iva / 6 stycznia 2013 o 07:17
0
Skąd w tych śmiesznych ludziach taka chęć manifestowania swoich irracjonalnych poglądów poprzez głupawe marsze w bibułkowych pelerynkach i papierowych pierdółkach na łbach z drewnianymi mieczykami? Będzie pewnie bałwan-laleczka imitująca Jezuska, której pochodnicy oddadzą pokłon... A Bóg rzekł: "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich..." Zastanów się czlowieku nad infantylizmem twojej wiary...
Skąd w tych śmiesznych ludziach taka chęć manifestowania swoich irracjonalnych poglądów poprzez głupawe marsze w bibułkowych pelerynkach i papierowych pierdółkach na łbach z drewnianymi mieczykami? Będzie pewnie bałwan-laleczka imitująca Jezuska, której pochodnicy oddadzą pokłon... A Bóg rzekł: "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawoś... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 2 1

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 9 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 8 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 20 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 36 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 15 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!