Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2012 r.
17:47
Edytuj ten wpis

Szlachetna paczka od szlachetnych ludzi

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

66 proc. składu Ani Mru Mru było wczoraj na zakupach. Waldemar Wilkołek buszował
na stoisku z artykułami chemicznymi, a Marcin Wójcik szalał wśród kasz, makaronów i konserw

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wybrane produkty lądowały w wózkach kabareciarzy z Ani Mru Mru. – Mamy listę potrzeb rodziny, którą wybraliśmy w „Szlachetnej Paczce”. Oprócz żywności, chemii i zabawek, postanowiliśmy dorzucić coś ekstra dla rodziców. Oni zawsze są na końcu – mówi Marcin Wójcik.

Artyści wybrali rodzinę z Lublina z trójką dzieci, w tym jednym szczególnej troski. – Ani Mru Mru nie tylko potrafi emanować dobrym humorem ze sceny, ale także nieść radość innego rodzaju – mówi Agata Wojtaszek, lubelski koordynator akcji. – W tym roku w naszym województwie w pracę zaangażowało się 614 wolontariuszy. Zamierzamy obdarować 900 rodzin.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki, czyli agenci SuperW, poznają sytuację potrzebujących rodzin. Potem tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca wybiera konkretną rodzinę ze swojej miejscowości i przygotowuje dla niej podarunki. Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl już jest dostępna baza z informacjami o rodzinach.

– Mamy już w Lubelskiem 213 darczyńców. Może nim zostać każdy. Grupa osób z firmy, klasa czy krąg znajomych. Średni koszt paczki to 1200 złotych – dodaje Agata Wojtaszek.

W akcję zaangażował się nie tylko kabaret Ani Mru Mru. Dla rodziny z Janowa Lubelskiego prezenty szykuje zespół Pectus, zaś dla potrzebujących z Cycowa zespół Big Cyc. Artyści tej formacji nagrali już spot zachęcający do udziału w akcji.

– Do muzyków z Big Cyc dotarłem przez stronę internetową zespołu. Nie było najmniejszych kłopotów z namówieniem ich do współpracy. Zgodzili się już po pierwszej rozmowie – opowiada Rafał Wichrowski, koordynator akcji w Cycowie. – Muzycy sami zaproponowali nagranie spotu z cycowskimi wolontariuszkami.

Zdjęcia do spotu kręcone były we wtorek w Warszawie. Zespół zachęca w nim wszystkich, by zrobili paczkę dla potrzebujących z Cycowa i okolic.

– Jeżeli starczy nam czasu, to sami wręczymy naszej rodzinie świąteczną paczkę – deklaruje Marcin Wójcik. Także Big Cyc nie wyklucza przyjazdu do Cycowa.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ania / 1 lutego 2013 o 15:56
0
[color=#000000][font=Tahoma, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][size=3][background=rgb(255, 255, 204)]Witam, jestem matka samotnie wychowujacych dwóch synów w wieku 2 i pół roku i 6 lat. rozstałam się z ojcem dzieci z powodu jego nadużywania alkoholu i znęcania się psychicznego.teraz z dziećmi mam spokój, ale niestety w tej chwili jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. dzieciaki chorowały i wszystkie pieniadze poszły na leki jestem bez złotówki do 10 lutego. bardzo proszę dobrych ludzi o jedzenie dla dzieci, głownie chleb cos do chleba i mleko dla dzieci. nie proszę o pieniadze tylko o jedzenie, o jakoms paczkę z zywnością lub zakupy w sklepie internetowym.bardzo prosze.mój meil anna.mama29@onet.pl[/background][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][size=3][background=rgb(255, 255, 204)]Witam, jestem matka samotnie wychowujacych dwóch synów w wieku 2 i pół roku i 6 lat. rozstałam się z ojcem dzieci z powodu jego nadużywania alkoholu i znęcania się psychicznego.teraz z dziećmi mam spokój, ale niestety w tej chwili jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. dzieciaki chorowały i wszystkie pieniadze poszły na leki jestem bez złotówki do 10 lutego. bardzo proszę dobrych ludzi o jedzenie dla dzieci, głownie chleb cos do chleba i mle... rozwiń
Avatar
ania / 23 stycznia 2013 o 10:58
0
[color=#000000]Witam, jestem matka samotnie wychowujacych dwóch synów w wieku 2 i pół roku i 6 lat. rozstałam się z ojcem dzieci z powodu jego nadużywania alkoholu i znęcania się psychicznego.teraz z dziećmi mam spokój, ale niestety w tej chwili jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. dzieciaki chorowały i wszystkie pieniadze poszły na leki jestem bez złotówki do 30 stycznia. bardzo proszę dobrych ludzi o jedzenie dla dzieci, głownie chleb cos do chleba i mleko dla dzieci. nie proszę o pieniadze tylko o jedzenie, o jakoms paczkę z zywnością lub zakupy w sklepie internetowym.bardzo prosze mój meil [/color][email="anna.mama29@onet.pl"]anna.mama29@onet.pl[/email]
[color=#000000]Witam, jestem matka samotnie wychowujacych dwóch synów w wieku 2 i pół roku i 6 lat. rozstałam się z ojcem dzieci z powodu jego nadużywania alkoholu i znęcania się psychicznego.teraz z dziećmi mam spokój, ale niestety w tej chwili jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. dzieciaki chorowały i wszystkie pieniadze poszły na leki jestem bez złotówki do 30 stycznia. bardzo proszę dobrych ludzi o jedzenie dla dzieci, głownie chleb cos do chleba i mleko dla dzieci. nie proszę o pieniadze tylko o jedzenie, o jakoms paczkę z zywnością lub z... rozwiń
Avatar
gość / 18 grudnia 2012 o 00:08
0
Mam kolegę,który ciężko choruje.Zadzwonił do Mopsu o pomoc w wykupie recepty i jak myślicie co mu powiedziano? niech pan idzie do księdza,albo niech pan załatwi sobie od psychiatry lewe zaświadczenie,że jest pan alkoholikiem,albo narkomanem to wtedy możemy porozmawiać...
Komentarz pozostawiam każdemu...
Avatar
gość / 28 listopada 2012 o 12:48
0
Ładnie napisane: "Wolontariusze Szlachetnej Paczki poznają sytuację potrzebujących rodzin". Tylko, że jest jedno ważne ALE w tym wszystkim: że prawie każda potrzebująca rodzina ma "Drugie Dno" tej sprawy. Większość tych rodzin, to cwaniaki żyjący na koszt państwa! A jeśli chodzi o Cyców oraz o Wólkę Cycowską i Stręczyn, to znam tam kilka osób/rodzin, które są w złej sytuacji finansowej -ale są dlatego, że sami tego chcą, ale nie żeby byli pokrzywdzeni przez los! Sam byłem nie raz świadkiem takiej sytuacji, że nie mieli co jeść na kolację, bo za pieniądze z Opieki wnuczek sobie dziś rano kupił oryginalne buty "Najki" -a kupił, bo nie miał w czym piłki kopać i nie chcial być gorszy od kolegów. Natomiast druga rodzina, którą znam z powodu lenistwa "przefiukała" majątek po rodzicach (pole, maszyny rolnicze, itp.) -a teraz bez wahania wyciągają ręce do Opieki, bo im się należy -ale że tam są sami młodzi i zdrowi do pracy, to tego już Opieka "nie widzi"! Sądzę ,że Opieka Społeczna w Cycowie jest za bardzo hojna i dobroduszna... Czemu nie ma sprawiedliwości?! -człowiek, który chce pracować i utrzymać rodzinę, to zawsze sobie pracę znajdzie -a leń zawsze będzie leniem i nie poniesie za to ŻADNYCH konsekwencji -a nawet jeszcze Opieka mu "wynagrodzi" jego lenistwo!
Ładnie napisane: "Wolontariusze Szlachetnej Paczki poznają sytuację potrzebujących rodzin". Tylko, że jest jedno ważne ALE w tym wszystkim: że prawie każda potrzebująca rodzina ma "Drugie Dno" tej sprawy. Większość tych rodzin, to cwaniaki żyjący na koszt państwa! A jeśli chodzi o Cyców oraz o Wólkę Cycowską i Stręczyn, to znam tam kilka osób/rodzin, które są w złej sytuacji finansowej -ale są dlatego, że sami tego chcą, ale nie żeby byli pokrzywdzeni przez los! Sam byłem nie raz świadkiem takiej sytuacji, że nie ... rozwiń
Avatar
to-to / 28 listopada 2012 o 12:28
0
[quote name='Tadziu' timestamp='1354056268' post='701233']
Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i silna) deklaruje że ojciec dziecka(zarabiający około 5000zł) niby nie mieszka z nimi i płaci jej dobrowolne alimenty w kwocie 500zł miesięcznie i to jest jej jedyny dochód,przy czym przez te wszystkie lata pobiera dodatek mieszkaniowy,zasiłek rodzinny,obiady w szkole dla dziecka opłacane przez MOPS i inne tam dary...aż trafia coś człowieka.Zadam pytanie czy w tych wszystkich instytucjach które przyznają taką pomoc pracują ludzie dobrze przygotowani?czy komuś przyszło kiedyś ją zapytać dlaczego przez te wszystkie lata nie pracuje?przecież pewne sprawy widać gołym okiem?a często jest tak że rodzice pracują obydwoje, niestarcza im z miesiąca na miesiąc a przekracza im dochód parę zł i wszystko zostaje im odebrane!dochodzę do wniosku, że trzeba kłamać, być cwanym?owszem taka pomoc jest potrzebna i sam się pod nią podpisuje ale drodzy wolontariusze i wszyscy Ci co decydujecie o przyznaniu pomocy,zasiłków itp.przyłóżcie się do oceny sytuacji rodzinnych bo swymi złymi decyzjami krzywdzicie tych naprawdę potrzebujących dlatego też myślę iż niektóre z tutejszych postów są tak negatywnie nastawione...Pozdrawiam wszystkich tych uczciwych...
[/quote]

[quote name='Tadziu' timestamp='1354056268' post='701233']
Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i silna) deklaruje że ojciec dziecka(zarabiający około 5000zł) niby nie mieszka z nimi i płaci jej dobrowolne alimenty w kwocie 500zł miesięcznie i to jest jej jedyny dochód,przy czym przez te wszystkie lata pobiera dodatek mieszkaniowy,zasiłek rodzinny,obiady w szkole dla dziecka opłacane przez MOPS i inne tam dary...aż trafia coś człowieka.Zadam pytanie czy w tych wszystkich instytucjach które przyznają taką pomoc pracują ludzie dobrze przygotowani?czy komuś przyszło kiedyś ją zapytać dlaczego przez te wszystkie lata nie pracuje?przecież pewne sprawy widać gołym okiem?a często jest tak że rodzice pracują obydwoje, niestarcza im z miesiąca na miesiąc a przekracza im dochód parę zł i wszystko zostaje im odebrane!dochodzę do wniosku, że trzeba kłamać, być cwanym?owszem taka pomoc jest potrzebna i sam się pod nią podpisuje ale drodzy wolontariusze i wszyscy Ci co decydujecie o przyznaniu pomocy,zasiłków itp.przyłóżcie się do oceny sytuacji rodzinnych bo swymi złymi decyzjami krzywdzicie tych naprawdę potrzebujących dlatego też myślę iż niektóre z tutejszych postów są tak negatywnie nastawione...Pozdrawiam wszystkich tych uczciwych...
[/quote]Bardzo dobrze ktoś tu napisał! Też często widzę takie sytuacje i całkowicie się zgadzam z moim przedmówcą! Ja też mam wrażenie, że w Opiece pracują ludzie, którzy są nie przygotowani do swojej pracy, a -co gorsze- tak naprawdę wcale nie znają ludzi, którym te zasiłki i inne "dobrodziejstwa" przyznają. Ja się pytam: gdzie jest wywiad środowiskowy?! Jedną z pierwszych rzeczy jakie bym zrobił, to wysyłał pracowników z Opieki z alkomatem na niezapowiedziane wizyty domowe do swoich "utrzymanków"! -jeśli był pity alkohol, to zasiłki i dzieci im odbierać! Prawie wszyscy utrzymankowie Opieki to symulanci i kombinatorzy!,to ludzie zdrowi do pracy -ale leniwi! Opieka Społeczna to nieudolna instytucja, która "kisi się" w sosie własnych nieudolności -tam nie ma dobrego gospodarza w tej instytucji! Moja ciotka z niepełnosprawną córką na 1-szej grupie nie dostała pomocy z Opieki, bo mądrzy urzęddnicy wyliczyli, że jej dochód w domu przekracza kilka zł "próg dochodowy". A czy ktoś się jej zapytał, czy jest w stanie sobie dorobić do leków lub w ogóle pójść do pracy?! Choćby nawet ciotka chciała pójść do pracy, to nie może -bo nie ma już tego zdrowia ani młodych lat, a córka wymaga całodobowej opieki. Natomiast zdrowe lenie śmierdzące, które mogą iść do pracy, to i tak nie pójdą, bo im się wprost nie chce i nie opłaca pracować... W miasteczku na Podkarpaciu, w którym mieszkałem "utrzymankowie" Opieki biorący zasiłek musieli ileś godzin w miesiącu odpracować na cele społeczne, np.zbierać śmieci w przydrożnych rowach lub sprzątać chodniki. Czemu w Lublinie tak nie może być??? Czemu w Lublinie sprzątaniem zajmują się firmy -jeśli mogli by to robić "zasiłkobiorcy"? -było by to połączenie przyjemnego z pożytecznym,a przy okazji spore oszczędności dla miasta...
[quote name='Tadziu' timestamp='1354056268' post='701233']
Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i s... rozwiń
Avatar
Tadziu / 27 listopada 2012 o 23:44
0
Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i silna) deklaruje że ojciec dziecka(zarabiający około 5000zł) niby nie mieszka z nimi i płaci jej dobrowolne alimenty w kwocie 500zł miesięcznie i to jest jej jedyny dochód,przy czym przez te wszystkie lata pobiera dodatek mieszkaniowy,zasiłek rodzinny,obiady w szkole dla dziecka opłacane przez MOPS i inne tam dary...aż trafia coś człowieka.Zadam pytanie czy w tych wszystkich instytucjach które przyznają taką pomoc pracują ludzie dobrze przygotowani?czy komuś przyszło kiedyś ją zapytać dlaczego przez te wszystkie lata nie pracuje?przecież pewne sprawy widać gołym okiem?a często jest tak że rodzice pracują obydwoje, niestarcza im z miesiąca na miesiąc a przekracza im dochód parę zł i wszystko zostaje im odebrane!dochodzę do wniosku, że trzeba kłamać, być cwanym?owszem taka pomoc jest potrzebna i sam się pod nią podpisuje ale drodzy wolontariusze i wszyscy Ci co decydujecie o przyznaniu pomocy,zasiłków itp.przyłóżcie się do oceny sytuacji rodzinnych bo swymi złymi decyzjami krzywdzicie tych naprawdę potrzebujących dlatego też myślę iż niektóre z tutejszych postów są tak negatywnie nastawione...Pozdrawiam wszystkich tych uczciwych...
Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i silna) deklaruje że ojciec dziecka(zarabiający około 5000zł) niby nie mieszka z nimi i pł... rozwiń
Avatar
żal.pl / 23 listopada 2012 o 10:44
0
[quote name='Daro7270' timestamp='1353659963' post='698041']
O jakiej Wy tu szalachetności piszecie, że zebrało się dóch gości z kabaretu, zaprosili media i robią zakupy? Takie pokazówki nazywacie szlachetnością???? Żarty na bok!
Jak dla mnie ci prawdziwie i z głębi serca pomagający, to tacy działający na codzień i "niewidzialni".
[/quote]
...a ty należysz do której grupy? Tych co pomagają z mediami czy bez? Jedni i drudzy pomagają, wyjdzie na to samo.Ty natomiast oprócz plującego jadem wpisu coś zrobiłeś?
Avatar
Daro7270 / 23 listopada 2012 o 09:39
0
O jakiej Wy tu szalachetności piszecie, że zebrało się dóch gości z kabaretu, zaprosili media i robią zakupy? Takie pokazówki nazywacie szlachetnością???? Żarty na bok!
Jak dla mnie ci prawdziwie i z głębi serca pomagający, to tacy działający na codzień i "niewidzialni".
Avatar
Buzal / 22 listopada 2012 o 23:49
0
a co niby maja ludzie dawac jak samych na nic nie stac
niech tuskowe matoly dajo bo narabowali do wszystkich
i tych z blokow co to jeszcze gierek pobudowal i od tych co to strzeche nad glowo maja
i od tych co jemu na slowo dali wiare zamiast sily kierowac na boga i siac prawde cala o prawdzieje Polsce
niech te z PO kupuja i daja bo nam samym ie dosc do wyplaty co to nie zawsze na czas urzendy wysylaja a tylko swojich napychaja
u nas jusz zapowiedzieli ze utna a to i innej biedocie od ust odbiora aby tylko sami nachapac sie do sytu
a co tak artysci popieraja rozbiur kraju i polski i popieraja Tuska juz na zywca i chca zeby ludzie na nich wystempy chodzili kanalie i zdrajcy zydowsko niemieckie i tylko ruskiemu przypodobac sie za kazda cene
a co niby maja ludzie dawac jak samych na nic nie stac
niech tuskowe matoly dajo bo narabowali do wszystkich
i tych z blokow co to jeszcze gierek pobudowal i od tych co to strzeche nad glowo maja
i od tych co jemu na slowo dali wiare zamiast sily kierowac na boga i siac prawde cala o prawdzieje Polsce
niech te z PO kupuja i daja bo nam samym ie dosc do wyplaty co to nie zawsze na czas urzendy wysylaja a tylko swojich napychaja
u nas jusz zapowiedzieli ze utna a to i innej biedocie od ust odbiora aby tylko sami n... rozwiń
Avatar
tom / 22 listopada 2012 o 23:41
0
[quote name='spartan' timestamp='1353622934' post='697962']
ale mieli gest gwiazdorzy od siedmiu boleści. Aż trzeba pisać w gazetach, stać ich na duuuuużżżżżżooooooo więcej
[/quote]

[quote name='spartan' timestamp='1353622934' post='697962']
ale mieli gest gwiazdorzy od siedmiu boleści. Aż trzeba pisać w gazetach, stać ich na duuuuużżżżżżooooooo więcej
[/quote] jak to mówią "nieważne co piszę o znanej osobie, ważne, żeby nazwiska nie przekręcili!"
[quote name='spartan' timestamp='1353622934' post='697962']
ale mieli gest gwiazdorzy od siedmiu boleści. Aż trzeba pisać w gazetach, stać ich na duuuuużżżżżżooooooo więcej
[/quote]

[quote name='spartan' timestamp='1353622934' post='697962']
ale mieli gest gwiazdorzy od siedmiu boleści. Aż trzeba pisać w gazetach, stać ich na duuuuużżżżżżooooooo więcej
[/quote] jak to mówią "nieważne co piszę o znanej osobie, ważne, żeby nazwiska nie przekręcili!&qu... rozwiń
Avatar
ania / 1 lutego 2013 o 15:56
0
[color=#000000][font=Tahoma, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][size=3][background=rgb(255, 255, 204)]Witam, jestem matka samotnie wychowujacych dwóch synów w wieku 2 i pół roku i 6 lat. rozstałam się z ojcem dzieci z powodu jego nadużywania alkoholu i znęcania się psychicznego.teraz z dziećmi mam spokój, ale niestety w tej chwili jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. dzieciaki chorowały i wszystkie pieniadze poszły na leki jestem bez złotówki do 10 lutego. bardzo proszę dobrych ludzi o jedzenie dla dzieci, głownie chleb cos do chleba i mleko dla dzieci. nie proszę o pieniadze tylko o jedzenie, o jakoms paczkę z zywnością lub zakupy w sklepie internetowym.bardzo prosze.mój meil anna.mama29@onet.pl[/background][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][size=3][background=rgb(255, 255, 204)]Witam, jestem matka samotnie wychowujacych dwóch synów w wieku 2 i pół roku i 6 lat. rozstałam się z ojcem dzieci z powodu jego nadużywania alkoholu i znęcania się psychicznego.teraz z dziećmi mam spokój, ale niestety w tej chwili jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. dzieciaki chorowały i wszystkie pieniadze poszły na leki jestem bez złotówki do 10 lutego. bardzo proszę dobrych ludzi o jedzenie dla dzieci, głownie chleb cos do chleba i mle... rozwiń
Avatar
ania / 23 stycznia 2013 o 10:58
0
[color=#000000]Witam, jestem matka samotnie wychowujacych dwóch synów w wieku 2 i pół roku i 6 lat. rozstałam się z ojcem dzieci z powodu jego nadużywania alkoholu i znęcania się psychicznego.teraz z dziećmi mam spokój, ale niestety w tej chwili jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. dzieciaki chorowały i wszystkie pieniadze poszły na leki jestem bez złotówki do 30 stycznia. bardzo proszę dobrych ludzi o jedzenie dla dzieci, głownie chleb cos do chleba i mleko dla dzieci. nie proszę o pieniadze tylko o jedzenie, o jakoms paczkę z zywnością lub zakupy w sklepie internetowym.bardzo prosze mój meil [/color][email="anna.mama29@onet.pl"]anna.mama29@onet.pl[/email]
[color=#000000]Witam, jestem matka samotnie wychowujacych dwóch synów w wieku 2 i pół roku i 6 lat. rozstałam się z ojcem dzieci z powodu jego nadużywania alkoholu i znęcania się psychicznego.teraz z dziećmi mam spokój, ale niestety w tej chwili jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. dzieciaki chorowały i wszystkie pieniadze poszły na leki jestem bez złotówki do 30 stycznia. bardzo proszę dobrych ludzi o jedzenie dla dzieci, głownie chleb cos do chleba i mleko dla dzieci. nie proszę o pieniadze tylko o jedzenie, o jakoms paczkę z zywnością lub z... rozwiń
Avatar
gość / 18 grudnia 2012 o 00:08
0
Mam kolegę,który ciężko choruje.Zadzwonił do Mopsu o pomoc w wykupie recepty i jak myślicie co mu powiedziano? niech pan idzie do księdza,albo niech pan załatwi sobie od psychiatry lewe zaświadczenie,że jest pan alkoholikiem,albo narkomanem to wtedy możemy porozmawiać...
Komentarz pozostawiam każdemu...
Avatar
gość / 28 listopada 2012 o 12:48
0
Ładnie napisane: "Wolontariusze Szlachetnej Paczki poznają sytuację potrzebujących rodzin". Tylko, że jest jedno ważne ALE w tym wszystkim: że prawie każda potrzebująca rodzina ma "Drugie Dno" tej sprawy. Większość tych rodzin, to cwaniaki żyjący na koszt państwa! A jeśli chodzi o Cyców oraz o Wólkę Cycowską i Stręczyn, to znam tam kilka osób/rodzin, które są w złej sytuacji finansowej -ale są dlatego, że sami tego chcą, ale nie żeby byli pokrzywdzeni przez los! Sam byłem nie raz świadkiem takiej sytuacji, że nie mieli co jeść na kolację, bo za pieniądze z Opieki wnuczek sobie dziś rano kupił oryginalne buty "Najki" -a kupił, bo nie miał w czym piłki kopać i nie chcial być gorszy od kolegów. Natomiast druga rodzina, którą znam z powodu lenistwa "przefiukała" majątek po rodzicach (pole, maszyny rolnicze, itp.) -a teraz bez wahania wyciągają ręce do Opieki, bo im się należy -ale że tam są sami młodzi i zdrowi do pracy, to tego już Opieka "nie widzi"! Sądzę ,że Opieka Społeczna w Cycowie jest za bardzo hojna i dobroduszna... Czemu nie ma sprawiedliwości?! -człowiek, który chce pracować i utrzymać rodzinę, to zawsze sobie pracę znajdzie -a leń zawsze będzie leniem i nie poniesie za to ŻADNYCH konsekwencji -a nawet jeszcze Opieka mu "wynagrodzi" jego lenistwo!
Ładnie napisane: "Wolontariusze Szlachetnej Paczki poznają sytuację potrzebujących rodzin". Tylko, że jest jedno ważne ALE w tym wszystkim: że prawie każda potrzebująca rodzina ma "Drugie Dno" tej sprawy. Większość tych rodzin, to cwaniaki żyjący na koszt państwa! A jeśli chodzi o Cyców oraz o Wólkę Cycowską i Stręczyn, to znam tam kilka osób/rodzin, które są w złej sytuacji finansowej -ale są dlatego, że sami tego chcą, ale nie żeby byli pokrzywdzeni przez los! Sam byłem nie raz świadkiem takiej sytuacji, że nie ... rozwiń
Avatar
to-to / 28 listopada 2012 o 12:28
0
[quote name='Tadziu' timestamp='1354056268' post='701233']
Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i silna) deklaruje że ojciec dziecka(zarabiający około 5000zł) niby nie mieszka z nimi i płaci jej dobrowolne alimenty w kwocie 500zł miesięcznie i to jest jej jedyny dochód,przy czym przez te wszystkie lata pobiera dodatek mieszkaniowy,zasiłek rodzinny,obiady w szkole dla dziecka opłacane przez MOPS i inne tam dary...aż trafia coś człowieka.Zadam pytanie czy w tych wszystkich instytucjach które przyznają taką pomoc pracują ludzie dobrze przygotowani?czy komuś przyszło kiedyś ją zapytać dlaczego przez te wszystkie lata nie pracuje?przecież pewne sprawy widać gołym okiem?a często jest tak że rodzice pracują obydwoje, niestarcza im z miesiąca na miesiąc a przekracza im dochód parę zł i wszystko zostaje im odebrane!dochodzę do wniosku, że trzeba kłamać, być cwanym?owszem taka pomoc jest potrzebna i sam się pod nią podpisuje ale drodzy wolontariusze i wszyscy Ci co decydujecie o przyznaniu pomocy,zasiłków itp.przyłóżcie się do oceny sytuacji rodzinnych bo swymi złymi decyzjami krzywdzicie tych naprawdę potrzebujących dlatego też myślę iż niektóre z tutejszych postów są tak negatywnie nastawione...Pozdrawiam wszystkich tych uczciwych...
[/quote]

[quote name='Tadziu' timestamp='1354056268' post='701233']
Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i silna) deklaruje że ojciec dziecka(zarabiający około 5000zł) niby nie mieszka z nimi i płaci jej dobrowolne alimenty w kwocie 500zł miesięcznie i to jest jej jedyny dochód,przy czym przez te wszystkie lata pobiera dodatek mieszkaniowy,zasiłek rodzinny,obiady w szkole dla dziecka opłacane przez MOPS i inne tam dary...aż trafia coś człowieka.Zadam pytanie czy w tych wszystkich instytucjach które przyznają taką pomoc pracują ludzie dobrze przygotowani?czy komuś przyszło kiedyś ją zapytać dlaczego przez te wszystkie lata nie pracuje?przecież pewne sprawy widać gołym okiem?a często jest tak że rodzice pracują obydwoje, niestarcza im z miesiąca na miesiąc a przekracza im dochód parę zł i wszystko zostaje im odebrane!dochodzę do wniosku, że trzeba kłamać, być cwanym?owszem taka pomoc jest potrzebna i sam się pod nią podpisuje ale drodzy wolontariusze i wszyscy Ci co decydujecie o przyznaniu pomocy,zasiłków itp.przyłóżcie się do oceny sytuacji rodzinnych bo swymi złymi decyzjami krzywdzicie tych naprawdę potrzebujących dlatego też myślę iż niektóre z tutejszych postów są tak negatywnie nastawione...Pozdrawiam wszystkich tych uczciwych...
[/quote]Bardzo dobrze ktoś tu napisał! Też często widzę takie sytuacje i całkowicie się zgadzam z moim przedmówcą! Ja też mam wrażenie, że w Opiece pracują ludzie, którzy są nie przygotowani do swojej pracy, a -co gorsze- tak naprawdę wcale nie znają ludzi, którym te zasiłki i inne "dobrodziejstwa" przyznają. Ja się pytam: gdzie jest wywiad środowiskowy?! Jedną z pierwszych rzeczy jakie bym zrobił, to wysyłał pracowników z Opieki z alkomatem na niezapowiedziane wizyty domowe do swoich "utrzymanków"! -jeśli był pity alkohol, to zasiłki i dzieci im odbierać! Prawie wszyscy utrzymankowie Opieki to symulanci i kombinatorzy!,to ludzie zdrowi do pracy -ale leniwi! Opieka Społeczna to nieudolna instytucja, która "kisi się" w sosie własnych nieudolności -tam nie ma dobrego gospodarza w tej instytucji! Moja ciotka z niepełnosprawną córką na 1-szej grupie nie dostała pomocy z Opieki, bo mądrzy urzęddnicy wyliczyli, że jej dochód w domu przekracza kilka zł "próg dochodowy". A czy ktoś się jej zapytał, czy jest w stanie sobie dorobić do leków lub w ogóle pójść do pracy?! Choćby nawet ciotka chciała pójść do pracy, to nie może -bo nie ma już tego zdrowia ani młodych lat, a córka wymaga całodobowej opieki. Natomiast zdrowe lenie śmierdzące, które mogą iść do pracy, to i tak nie pójdą, bo im się wprost nie chce i nie opłaca pracować... W miasteczku na Podkarpaciu, w którym mieszkałem "utrzymankowie" Opieki biorący zasiłek musieli ileś godzin w miesiącu odpracować na cele społeczne, np.zbierać śmieci w przydrożnych rowach lub sprzątać chodniki. Czemu w Lublinie tak nie może być??? Czemu w Lublinie sprzątaniem zajmują się firmy -jeśli mogli by to robić "zasiłkobiorcy"? -było by to połączenie przyjemnego z pożytecznym,a przy okazji spore oszczędności dla miasta...
[quote name='Tadziu' timestamp='1354056268' post='701233']
Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i s... rozwiń
Avatar
Tadziu / 27 listopada 2012 o 23:44
0
Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i silna) deklaruje że ojciec dziecka(zarabiający około 5000zł) niby nie mieszka z nimi i płaci jej dobrowolne alimenty w kwocie 500zł miesięcznie i to jest jej jedyny dochód,przy czym przez te wszystkie lata pobiera dodatek mieszkaniowy,zasiłek rodzinny,obiady w szkole dla dziecka opłacane przez MOPS i inne tam dary...aż trafia coś człowieka.Zadam pytanie czy w tych wszystkich instytucjach które przyznają taką pomoc pracują ludzie dobrze przygotowani?czy komuś przyszło kiedyś ją zapytać dlaczego przez te wszystkie lata nie pracuje?przecież pewne sprawy widać gołym okiem?a często jest tak że rodzice pracują obydwoje, niestarcza im z miesiąca na miesiąc a przekracza im dochód parę zł i wszystko zostaje im odebrane!dochodzę do wniosku, że trzeba kłamać, być cwanym?owszem taka pomoc jest potrzebna i sam się pod nią podpisuje ale drodzy wolontariusze i wszyscy Ci co decydujecie o przyznaniu pomocy,zasiłków itp.przyłóżcie się do oceny sytuacji rodzinnych bo swymi złymi decyzjami krzywdzicie tych naprawdę potrzebujących dlatego też myślę iż niektóre z tutejszych postów są tak negatywnie nastawione...Pozdrawiam wszystkich tych uczciwych...
Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i silna) deklaruje że ojciec dziecka(zarabiający około 5000zł) niby nie mieszka z nimi i pł... rozwiń
Avatar
żal.pl / 23 listopada 2012 o 10:44
0
[quote name='Daro7270' timestamp='1353659963' post='698041']
O jakiej Wy tu szalachetności piszecie, że zebrało się dóch gości z kabaretu, zaprosili media i robią zakupy? Takie pokazówki nazywacie szlachetnością???? Żarty na bok!
Jak dla mnie ci prawdziwie i z głębi serca pomagający, to tacy działający na codzień i "niewidzialni".
[/quote]
...a ty należysz do której grupy? Tych co pomagają z mediami czy bez? Jedni i drudzy pomagają, wyjdzie na to samo.Ty natomiast oprócz plującego jadem wpisu coś zrobiłeś?
Avatar
Daro7270 / 23 listopada 2012 o 09:39
0
O jakiej Wy tu szalachetności piszecie, że zebrało się dóch gości z kabaretu, zaprosili media i robią zakupy? Takie pokazówki nazywacie szlachetnością???? Żarty na bok!
Jak dla mnie ci prawdziwie i z głębi serca pomagający, to tacy działający na codzień i "niewidzialni".
Avatar
Buzal / 22 listopada 2012 o 23:49
0
a co niby maja ludzie dawac jak samych na nic nie stac
niech tuskowe matoly dajo bo narabowali do wszystkich
i tych z blokow co to jeszcze gierek pobudowal i od tych co to strzeche nad glowo maja
i od tych co jemu na slowo dali wiare zamiast sily kierowac na boga i siac prawde cala o prawdzieje Polsce
niech te z PO kupuja i daja bo nam samym ie dosc do wyplaty co to nie zawsze na czas urzendy wysylaja a tylko swojich napychaja
u nas jusz zapowiedzieli ze utna a to i innej biedocie od ust odbiora aby tylko sami nachapac sie do sytu
a co tak artysci popieraja rozbiur kraju i polski i popieraja Tuska juz na zywca i chca zeby ludzie na nich wystempy chodzili kanalie i zdrajcy zydowsko niemieckie i tylko ruskiemu przypodobac sie za kazda cene
a co niby maja ludzie dawac jak samych na nic nie stac
niech tuskowe matoly dajo bo narabowali do wszystkich
i tych z blokow co to jeszcze gierek pobudowal i od tych co to strzeche nad glowo maja
i od tych co jemu na slowo dali wiare zamiast sily kierowac na boga i siac prawde cala o prawdzieje Polsce
niech te z PO kupuja i daja bo nam samym ie dosc do wyplaty co to nie zawsze na czas urzendy wysylaja a tylko swojich napychaja
u nas jusz zapowiedzieli ze utna a to i innej biedocie od ust odbiora aby tylko sami n... rozwiń
Avatar
tom / 22 listopada 2012 o 23:41
0
[quote name='spartan' timestamp='1353622934' post='697962']
ale mieli gest gwiazdorzy od siedmiu boleści. Aż trzeba pisać w gazetach, stać ich na duuuuużżżżżżooooooo więcej
[/quote]

[quote name='spartan' timestamp='1353622934' post='697962']
ale mieli gest gwiazdorzy od siedmiu boleści. Aż trzeba pisać w gazetach, stać ich na duuuuużżżżżżooooooo więcej
[/quote] jak to mówią "nieważne co piszę o znanej osobie, ważne, żeby nazwiska nie przekręcili!"
[quote name='spartan' timestamp='1353622934' post='697962']
ale mieli gest gwiazdorzy od siedmiu boleści. Aż trzeba pisać w gazetach, stać ich na duuuuużżżżżżooooooo więcej
[/quote]

[quote name='spartan' timestamp='1353622934' post='697962']
ale mieli gest gwiazdorzy od siedmiu boleści. Aż trzeba pisać w gazetach, stać ich na duuuuużżżżżżooooooo więcej
[/quote] jak to mówią "nieważne co piszę o znanej osobie, ważne, żeby nazwiska nie przekręcili!&qu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 13 11

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 2

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 3 2

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 56 12

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 37 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców