Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2011 r.
18:04
Edytuj ten wpis

Szpital przy Kraśnickiej: Rezerwacja łóżka dla rodziny

0 67 A A
Udało się nam sfotografować napis "rezerwacja”. Potem zniknął. ( Jacek Świerczynski)
Udało się nam sfotografować napis \"rezerwacja”. Potem zniknął. ( Jacek Świerczynski)

Mama pani Katarzyny nie mogła dostać łóżka w komfortowej 2-osobowej sali, bo miejsce było zarezerwowane dla…matki zastępcy ordynatora.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Szpital im. kard. Stefana Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. "Sala nr 5 – Rezerwacja” – przeczytaliśmy w środę w wykazie chorych na Oddziale Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego. Kiedy personel zorientował się, że "rezerwacją” interesuje się prasa, napis zniknął.

Pani Katarzyna i jej cierpiąca na nadciśnienie matka stawiły się w szpitalu przy Kraśnickiej we wtorek. – Kobieta wymagała natychmiastowej hospitalizacji – mówi prof. Wojciech Załuska, ordynator oddziału nefrologii i nadciśnienia. Pacjentce przydzielono łóżko w trzyosobowej sali.

Nie spodobało się to córce chorej kobiety. Zwłaszcza, że na wykazie sal chorych, przy sali 2-osobowej widniała adnotacja o rezerwacji. – Mocno mnie to zdziwiło – opowiada pani Katarzyna. – Bo wygląda na to, że w szpitalu niektórzy mogą wcześniej zarezerwować salę. Są pacjenci "równi” i "równiejsi”?

Poszła z tym do opiekującej się pacjentami tej sali dr Iwony Smarz-Widelskiej, zastępcy ordynatora. – Zapytałam ją, czy wszyscy pacjenci czy jedynie wybrani mogą składać rezerwacje na lepsze sale? Odpowiedziała mi, że szpital to nie hotel i nie można rezerwować sal.

– To lekarz przydziela pacjentowi salę, chory jej nie wybiera – tłumaczy nam dr Iwona Smarz-Widelska. – Nasz oddział jest jednym z dwóch najnowszych oddziałów szpitalnych. We wszystkich salach warunki są bardzo dobre – zapewnia i dodaje: Jednak nie każdego chorego możemy położyć do niewielkiej sali z oddzielną łazienką.

Prof. Wojciech Załuska powiedział nam, że salę zarezerwowano dla matki… jego zastępcy, czyli dr Iwony Smarz-Widelskiej. – To było moją naturalną rolą – tłumaczy profesor. Jest zdziwiony "emocjonalną” reakcją pani Katarzyny. – Jej matkę przyjęliśmy do szpitala bez kolejki. Ma poważne skoki ciśnienia. Córka niepotrzebnie sprowokowała aferę. Kobieta jest pod dobrą opieką – zapewnia prof. Załuska.

Jak to wszystko komentuje pacjentka, mama pani Katarzyny? – Jestem bardzo zaskoczona całą sytuacją. Nie wiedziałam nic o rozmowie córki z zastępcą ordynatora. Nie narzekam na warunki szpitalne, ani na opiekę medyczną – powiedziała nam kobieta.

Chcieliśmy zapytać dyrektora szpitala bądź rzecznika, czy rezerwowanie sal dla krewnych w publicznym szpitalu to normalna praktyka, ale ich telefony komórkowe nie odpowiadały.

• Czy ordynator zachował się właściwie? Czekamy na Wasze komentarze
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KK / 20 stycznia 2011 r. o 06:04
+1
Żenująca Polska rzeczywistość ..... rezerwacje prawie hotelowe za kasę podatników!!!
Avatar
Aśka / 19 stycznia 2011 r. o 23:12
+1
A nie bierzecie pod uwagę, ze kolesiostwo trzeba piętnować? Czy mama tej pani jest gorsza od mamy lekarza? Czy jej mama nie zasługuje na godne warunki?
Naskoczyliście na kobietę a ja jej się nie dziwię.... też próbowąła zadbać o swoją mamę tak jak umiała najlepiej, a w tym kraju niestety bez mediów się nie da nic załatwić.
Jak sobie to wyobrażacie szanowni państwo - ktoś z komentujących odesłał tą kobiete do prywatnego szpitala, ale przecież ona płaci tak samo składki więc nie gadajcie głupot.
Mam dziwne wrażenie, ze większość komentarzy napisała ta sama osoba, pewno z towarzystwa wzajemnej adoracji środowiska z przysięgą hipokrytów....


A teraz naskoczcie na mnie szanowni lekarze..... napiszcie, ze nie znam realiów itp..... kraj kolesiów i łapówek. Może moje dziecko doczeka się innego traktowania.
A nie bierzecie pod uwagę, ze kolesiostwo trzeba piętnować? Czy mama tej pani jest gorsza od mamy lekarza? Czy jej mama nie zasługuje na godne warunki?
Naskoczyliście na kobietę a ja jej się nie dziwię.... też próbowąła zadbać o swoją mamę tak jak umiała najlepiej, a w tym kraju niestety bez mediów się nie da nic załatwić.
Jak sobie to wyobrażacie szanowni państwo - ktoś z komentujących odesłał tą kobiete do prywatnego szpitala, ale przecież ona płaci tak samo składki więc nie gadajcie głupot.
Mam dziwne wrażenie, ze więk... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2011 r. o 21:36
+1
Czy to normalne ze dla rodziny, znajomych ,przyjacioł, kolegów i kolezanek itp sa rezerwowane miejsca w szpitalu a gdy ktoś zachoruje ubogi to musi czekac w kolejce bo brak dla niego miejsca??? Czy to normalne ze do lekarza specjalisty nie mozna się dostać ( chyba ze po kilku miesiącach???)albo prywatnie???Wszędzie tylko kasa i kasa a skąd my biedni mamy ją brać??????
Avatar
gosc / 19 stycznia 2011 r. o 21:11
+1
pani katarzyna jak tak dba o mamusie to niech zaplaci za jej leczenie w prywatnym szpitalu. wtedy dostanie i jednoosobowa sale z jacuzzi jak chce. kazdy wie jakie sa kolejki i niedofinansowanie szpitali wiec niech nie przesadza z tymi wymaganiami..
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 r. o 23:09
0
Po pierwsze- jeśli próbojecie się wypowiadać publicznie bardzo proszę- litości, używajcie słowników ortograficznych. Po drugie- każdemu lekarzowi zdarzają się błędy. Jeśli ów lekarzowi taki właśnie się wydarzył z pewnością to przeżył emocjonalnie. Jeśli widziałeś, że dzieje się coś, z czym lekarz sobie nie radzi było od razu konsultować wyniki z innymi lekarzami. Profesor jest wspaniałym człowiekiem i niewątpliwie genialnym specjalistą, skoro uzyskał tytuł profesora zwyczajnego. Pozdrawiam
Avatar
a - lublin / 12 grudnia 2014 r. o 12:29
0

WOJCIECH ZAŁUSKA - mój Tata w wieku 47 lat zaczął leczyć się u tego "doktora". 4 lata przepisywał mu leki, na chorobą której nie rozpoznał. Leczył w ciemno, na ślepo. Wpisywał tyle leków, aż uznał, ze chemia mu pomoże. Tata był zdrowym człowiekiem, a mieszanka leków spowodowała SEPSE u niego w organiźmie. Zauska nic z tym nie zrobił! Tata trafił na OIOM a tam lekarze sami stwierdzili, że Tata był wręcz zakażony na NEFROLOGII POD OKIEM ZAŁUSKA!! OMIJAĆ TEGO LEKARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TATA ZMARŁ, ZA JEGO POŚREDNICTWEM!!!

Taty wyniki zostały analizowane w Warszawie. Lekarze stamtąd "wyśmiewali" leczenie Zauskiego i nie mogli uwierzyć jak zdrowego człowieka można było do takiego stanu doprowadzić. Jak byśmy wiedzieli, to Tata byłby leczony na odpowiednią chorobę gdzie indziej, lecz było wpajane "tak ma być, taki przypadek" Nie wiedział jaka choroba, wychodował mu sepse, ale KASE DO KIESZENI NA BOKU BRAŁ, za "lepszą opiekę". 

ABSOLUTNIE NIE IDŹCIE NA LECZENIE DO TEGO PSEUDO LEKARZA I OMIJACIE SZPITAL NA KRAŚNICKICH W LUBLINIE. 

WOJCIECH ZAŁUSKA - mój Tata w wieku 47 lat zaczął leczyć się u tego "doktora". 4 lata przepisywał mu leki, na chorobą której nie rozpoznał. Leczył w ciemno, na ślepo. Wpisywał tyle leków, aż uznał, ze chemia mu pomoże. Tata był zdrowym człowiekiem, a mieszanka leków spowodowała SEPSE u niego w organiźmie. Zauska nic z tym nie zrobił! Tata trafił na OIOM a tam lekarze sami stwierdzili, że Tata był wręcz zakażony na NEFROLOGII POD OKIEM ZAŁUSKA!! OMIJAĆ TEGO LEKARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TATA ZMARŁ, ZA JEGO POŚREDNICTWEM!!!

T... rozwiń

Avatar
Jacek / 26 stycznia 2011 r. o 23:23
0
[quote name='Piotr' timestamp='1295480215' post='426457']
Chyba nie odróżniasz kolesiostwa od koleżeństwa, takie postępowanie nakazuje przysięga Hipokratesa, którą każdy lekarz składa po ukończeniu studiów (poczytaj trochę to będziesz odróżniać Hipokratesa od hipokryzji), pisząc o kolesiach i łapówkach mierzysz ludzi swoją miarą. Roszczeniowość paniusi nie przesądza o jej prawach ponad innych, nie walczyła o równe prawa dla wszystkich tylko o swój własny zadek
[/quote]
Avatar
waldek / 25 stycznia 2011 r. o 13:50
0
[quote name='klaus' timestamp='1295942080' post='428626']
jestem przekonany, że łóżko należy się mamie p. wiceordynator i tyle. ktos kto pisze o handlu jest wybitnym s..... . czy takie obiekcje były jak mama jedynie słusznego prezesa była hospitalizowana?
[/quote]
ku..wa, ty hu..u złamany, pier..olony szmaciarzu...
Avatar
klaus / 25 stycznia 2011 r. o 08:54
0
jestem przekonany, że łóżko należy się mamie p. wiceordynator i tyle. ktos kto pisze o handlu jest wybitnym s..... . czy takie obiekcje były jak mama jedynie słusznego prezesa była hospitalizowana?
Avatar
electro / 25 stycznia 2011 r. o 01:22
0
http://www.mmlublin.pl/user/Anna+Jasi%C5%84ska
to jakis zart?
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 r. o 23:09
0
Po pierwsze- jeśli próbojecie się wypowiadać publicznie bardzo proszę- litości, używajcie słowników ortograficznych. Po drugie- każdemu lekarzowi zdarzają się błędy. Jeśli ów lekarzowi taki właśnie się wydarzył z pewnością to przeżył emocjonalnie. Jeśli widziałeś, że dzieje się coś, z czym lekarz sobie nie radzi było od razu konsultować wyniki z innymi lekarzami. Profesor jest wspaniałym człowiekiem i niewątpliwie genialnym specjalistą, skoro uzyskał tytuł profesora zwyczajnego. Pozdrawiam
Avatar
a - lublin / 12 grudnia 2014 r. o 12:33
-1

WOJCIECH ZAŁUSKA - mój Tata w wieku 47 lat zaczął leczyć się u tego "doktora". 4 lata przepisywał mu leki, na chorobą której nie rozpoznał. Leczył w ciemno, na ślepo. Wpisywał tyle leków, aż uznał, ze chemia mu pomoże. Tata był zdrowym człowiekiem, a mieszanka leków spowodowała SEPSE u niego w organiźmie. Zauska nic z tym nie zrobił! Tata trafił na OIOM a tam lekarze sami stwierdzili, że Tata był wręcz zakażony na NEFROLOGII POD OKIEM ZAŁUSKA!! OMIJAĆ TEGO LEKARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TATA ZMARŁ, ZA JEGO POŚREDNICTWEM!!!

Taty wyniki zostały analizowane w Warszawie. Lekarze stamtąd "wyśmiewali" leczenie Zauskiego i nie mogli uwierzyć jak zdrowego człowieka można było do takiego stanu doprowadzić. Jak byśmy wiedzieli, to Tata byłby leczony na odpowiednią chorobę gdzie indziej, lecz było wpajane "tak ma być, taki przypadek" Nie wiedział jaka choroba, wychodował mu sepse, ale KASE DO KIESZENI NA BOKU BRAŁ, za "lepszą opiekę". 

ABSOLUTNIE NIE IDŹCIE NA LECZENIE DO TEGO PSEUDO LEKARZA I OMIJACIE SZPITAL NA KRAŚNICKICH W LUBLINIE. 

I PANIĄ DOKTOR MIERZEJSKA! identyczna jak ZAUSKA!!!! OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM, JAK CHCECIE ZYĆ!! 

I PANIĄ DOKTOR MIERZEJSKA! identyczna jak ZAUSKA!!!! OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM, JAK CHCECIE ZYĆ!! 

rozwiń
Avatar
a - lublin / 12 grudnia 2014 r. o 12:32
-1

WOJCIECH ZAŁUSKA - mój Tata w wieku 47 lat zaczął leczyć się u tego "doktora". 4 lata przepisywał mu leki, na chorobą której nie rozpoznał. Leczył w ciemno, na ślepo. Wpisywał tyle leków, aż uznał, ze chemia mu pomoże. Tata był zdrowym człowiekiem, a mieszanka leków spowodowała SEPSE u niego w organiźmie. Zauska nic z tym nie zrobił! Tata trafił na OIOM a tam lekarze sami stwierdzili, że Tata był wręcz zakażony na NEFROLOGII POD OKIEM ZAŁUSKA!! OMIJAĆ TEGO LEKARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TATA ZMARŁ, ZA JEGO POŚREDNICTWEM!!!

Taty wyniki zostały analizowane w Warszawie. Lekarze stamtąd "wyśmiewali" leczenie Zauskiego i nie mogli uwierzyć jak zdrowego człowieka można było do takiego stanu doprowadzić. Jak byśmy wiedzieli, to Tata byłby leczony na odpowiednią chorobę gdzie indziej, lecz było wpajane "tak ma być, taki przypadek" Nie wiedział jaka choroba, wychodował mu sepse, ale KASE DO KIESZENI NA BOKU BRAŁ, za "lepszą opiekę". 

ABSOLUTNIE NIE IDŹCIE NA LECZENIE DO TEGO PSEUDO LEKARZA I OMIJACIE SZPITAL NA KRAŚNICKICH W LUBLINIE. 

I PANIĄ DOKTOR MIERZEJSKA! identyczna jak ZAUSKA!!!! OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM, JAK CHCECIE ZYĆ!! 

I PANIĄ DOKTOR MIERZEJSKA! identyczna jak ZAUSKA!!!! OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM, JAK CHCECIE ZYĆ!! 

rozwiń
Avatar
a - lublin / 12 grudnia 2014 r. o 12:31
-1

WOJCIECH ZAŁUSKA - mój Tata w wieku 47 lat zaczął leczyć się u tego "doktora". 4 lata przepisywał mu leki, na chorobą której nie rozpoznał. Leczył w ciemno, na ślepo. Wpisywał tyle leków, aż uznał, ze chemia mu pomoże. Tata był zdrowym człowiekiem, a mieszanka leków spowodowała SEPSE u niego w organiźmie. Zauska nic z tym nie zrobił! Tata trafił na OIOM a tam lekarze sami stwierdzili, że Tata był wręcz zakażony na NEFROLOGII POD OKIEM ZAŁUSKA!! OMIJAĆ TEGO LEKARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TATA ZMARŁ, ZA JEGO POŚREDNICTWEM!!!

Taty wyniki zostały analizowane w Warszawie. Lekarze stamtąd "wyśmiewali" leczenie Zauskiego i nie mogli uwierzyć jak zdrowego człowieka można było do takiego stanu doprowadzić. Jak byśmy wiedzieli, to Tata byłby leczony na odpowiednią chorobę gdzie indziej, lecz było wpajane "tak ma być, taki przypadek" Nie wiedział jaka choroba, wychodował mu sepse, ale KASE DO KIESZENI NA BOKU BRAŁ, za "lepszą opiekę". 

ABSOLUTNIE NIE IDŹCIE NA LECZENIE DO TEGO PSEUDO LEKARZA I OMIJACIE SZPITAL NA KRAŚNICKICH W LUBLINIE. 

I PANIĄ DOKTOR MIERZEJSKA! identyczna jak ZAUSKA!!!! OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM, JAK CHCECIE ZYĆ!! 

I PANIĄ DOKTOR MIERZEJSKA! identyczna jak ZAUSKA!!!! OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM, JAK CHCECIE ZYĆ!! 

rozwiń
Avatar
a - lublin / 12 grudnia 2014 r. o 12:31
-1

WOJCIECH ZAŁUSKA - mój Tata w wieku 47 lat zaczął leczyć się u tego "doktora". 4 lata przepisywał mu leki, na chorobą której nie rozpoznał. Leczył w ciemno, na ślepo. Wpisywał tyle leków, aż uznał, ze chemia mu pomoże. Tata był zdrowym człowiekiem, a mieszanka leków spowodowała SEPSE u niego w organiźmie. Zauska nic z tym nie zrobił! Tata trafił na OIOM a tam lekarze sami stwierdzili, że Tata był wręcz zakażony na NEFROLOGII POD OKIEM ZAŁUSKA!! OMIJAĆ TEGO LEKARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TATA ZMARŁ, ZA JEGO POŚREDNICTWEM!!!

Taty wyniki zostały analizowane w Warszawie. Lekarze stamtąd "wyśmiewali" leczenie Zauskiego i nie mogli uwierzyć jak zdrowego człowieka można było do takiego stanu doprowadzić. Jak byśmy wiedzieli, to Tata byłby leczony na odpowiednią chorobę gdzie indziej, lecz było wpajane "tak ma być, taki przypadek" Nie wiedział jaka choroba, wychodował mu sepse, ale KASE DO KIESZENI NA BOKU BRAŁ, za "lepszą opiekę". 

ABSOLUTNIE NIE IDŹCIE NA LECZENIE DO TEGO PSEUDO LEKARZA I OMIJACIE SZPITAL NA KRAŚNICKICH W LUBLINIE. 

I PANIĄ DOKTOR MIERZEJSKA! identyczna jak ZAUSKA!!!! OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM, JAK CHCECIE ZYĆ!! 

I PANIĄ DOKTOR MIERZEJSKA! identyczna jak ZAUSKA!!!! OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM, JAK CHCECIE ZYĆ!! 

rozwiń
Avatar
a - lublin / 12 grudnia 2014 r. o 12:29
0

WOJCIECH ZAŁUSKA - mój Tata w wieku 47 lat zaczął leczyć się u tego "doktora". 4 lata przepisywał mu leki, na chorobą której nie rozpoznał. Leczył w ciemno, na ślepo. Wpisywał tyle leków, aż uznał, ze chemia mu pomoże. Tata był zdrowym człowiekiem, a mieszanka leków spowodowała SEPSE u niego w organiźmie. Zauska nic z tym nie zrobił! Tata trafił na OIOM a tam lekarze sami stwierdzili, że Tata był wręcz zakażony na NEFROLOGII POD OKIEM ZAŁUSKA!! OMIJAĆ TEGO LEKARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TATA ZMARŁ, ZA JEGO POŚREDNICTWEM!!!

Taty wyniki zostały analizowane w Warszawie. Lekarze stamtąd "wyśmiewali" leczenie Zauskiego i nie mogli uwierzyć jak zdrowego człowieka można było do takiego stanu doprowadzić. Jak byśmy wiedzieli, to Tata byłby leczony na odpowiednią chorobę gdzie indziej, lecz było wpajane "tak ma być, taki przypadek" Nie wiedział jaka choroba, wychodował mu sepse, ale KASE DO KIESZENI NA BOKU BRAŁ, za "lepszą opiekę". 

ABSOLUTNIE NIE IDŹCIE NA LECZENIE DO TEGO PSEUDO LEKARZA I OMIJACIE SZPITAL NA KRAŚNICKICH W LUBLINIE. 

WOJCIECH ZAŁUSKA - mój Tata w wieku 47 lat zaczął leczyć się u tego "doktora". 4 lata przepisywał mu leki, na chorobą której nie rozpoznał. Leczył w ciemno, na ślepo. Wpisywał tyle leków, aż uznał, ze chemia mu pomoże. Tata był zdrowym człowiekiem, a mieszanka leków spowodowała SEPSE u niego w organiźmie. Zauska nic z tym nie zrobił! Tata trafił na OIOM a tam lekarze sami stwierdzili, że Tata był wręcz zakażony na NEFROLOGII POD OKIEM ZAŁUSKA!! OMIJAĆ TEGO LEKARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TATA ZMARŁ, ZA JEGO POŚREDNICTWEM!!!

T... rozwiń

Avatar
Jacek / 26 stycznia 2011 r. o 23:23
0
[quote name='Piotr' timestamp='1295480215' post='426457']
Chyba nie odróżniasz kolesiostwa od koleżeństwa, takie postępowanie nakazuje przysięga Hipokratesa, którą każdy lekarz składa po ukończeniu studiów (poczytaj trochę to będziesz odróżniać Hipokratesa od hipokryzji), pisząc o kolesiach i łapówkach mierzysz ludzi swoją miarą. Roszczeniowość paniusi nie przesądza o jej prawach ponad innych, nie walczyła o równe prawa dla wszystkich tylko o swój własny zadek
[/quote]
Avatar
waldek / 25 stycznia 2011 r. o 13:50
0
[quote name='klaus' timestamp='1295942080' post='428626']
jestem przekonany, że łóżko należy się mamie p. wiceordynator i tyle. ktos kto pisze o handlu jest wybitnym s..... . czy takie obiekcje były jak mama jedynie słusznego prezesa była hospitalizowana?
[/quote]
ku..wa, ty hu..u złamany, pier..olony szmaciarzu...
Avatar
klaus / 25 stycznia 2011 r. o 08:54
0
jestem przekonany, że łóżko należy się mamie p. wiceordynator i tyle. ktos kto pisze o handlu jest wybitnym s..... . czy takie obiekcje były jak mama jedynie słusznego prezesa była hospitalizowana?
Avatar
electro / 25 stycznia 2011 r. o 01:22
0
http://www.mmlublin.pl/user/Anna+Jasi%C5%84ska
to jakis zart?