Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 września 2017 r.
14:45

Szukamy gospodyń na medal. Czekamy na zgłoszenia

0 6 A A
Koło Gospodyń Wiejskich 2016: KGW z Marynina w gminie Konopnica
Koło Gospodyń Wiejskich 2016: KGW z Marynina w gminie Konopnica (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Już po raz trzeci chcemy wyróżnić najaktywniejsze Koła Gospodyń Wiejskich działające w naszym regionie. Warto się zgłosić, bo na zwyciężczynie naszego plebiscytu czekają atrakcyjne nagrody.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To już trzecia edycja plebiscytu organizowanego przez Dziennik Wschodni, w którym wybieramy najlepsze koła gospodyń wiejskich – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny. – W pierwszej edycji udział wzięło 21 kół. Rok później zgłosiło się ich aż 47! Byłoby nam bardzo miło, gdyby ten rekord został pobity. Nie jest to niemożliwe, bowiem w regionie mamy wiele ambitnych, przedsiębiorczych pań, które aktywnie działają na rzecz swoich społeczności. Szanowne Panie, zgłaszajcie swoje koła do naszego plebiscytu!

Kandydatki

Chcemy pokazać aktywne, przedsiębiorcze i odważne mieszkanki małych i większych miejscowości, które działają wspólnie, a ich głównym celem jest integracja mieszkańców. Kobiety na wsiach nie tylko biorą czynny udział w życiu kulturalnym i religijnym. Same również organizują różnego rodzaju imprezy i spotkania. Z powodzeniem walczą też o fundusze unijne.

Koła Gospodyń Wiejskich mogą zgłaszać zarówno urzędy m.in. gmin czy też starostwa powiatowe. Kandydatki mogą wskazywać również instytucje kultury jak też organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz rolnictwa. Mogą to zrobić również nasi Czytelnicy.

Głosowanie

Koła Gospodyń Wiejskich można zgłaszać do naszego plebiscytu za pośrednictwem kuponów, które są codziennie drukowane na łamach Dziennika Wschodniego. Zgłoszenia można przesłać również e-mailem – na adres: promocja@dziennikwschodni.pl.

Na kandydatury czekamy do 5 października 2017 roku. 6 października opublikujemy listę kół biorących udział w trzeciej edycji naszego konkursu. Tego samego dnia rozpocznie się też głosowanie. Głosy będzie można oddać na kilka sposobów – przesyłając do naszej redakcji kupon drukowany w gazecie, za pomocą SMS-ów, a także za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Głosowanie potrwa do 18 października. Na Koła Gospodyń Wiejskich, które zdobędą największą liczbę głosów, czekają atrakcyjne nagrody.

One już wygrały

W ubiegłym roku nasz plebiscyt wygrały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Marynina w gminie Konopnica. Koło to zostało założone w 1963 r. z inicjatywy Jadwigi Olszak, zaś w 2013 roku przewodniczącą KGW w Maryninie została Ewa Czępińska.

– Wszyscy w gminie mocno trzymaliśmy za nie kciuki – mówił nam wówczas Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica. –Nie przypadkiem to właśnie panie z Marynina zostały zgłoszone do konkursu. KGW Marynin jest niezmiernie aktywne, gospodynie rokrocznie wygrywają różne konkursy.

Rok wcześniej - w 2015 roku – na podium stanęły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ze Stasina w gminie Wojciechów, które istnieje od 1962 roku. Zgłoszenie, po rozmowie z wójtem gminy przesłała Krystyna Twardowska, która pracuje w Urzędzie Gminy w Wojciechowie. Jest też członkinią KGW w Stasinie.

Panie cały czas aktywnie działają. – Zarówno w tym roku jak też w poprzednim zdobyłyśmy nagrody za wieniec dożynkowy w konkursie powiatowym i wojewódzkim – mówi Krystyna Twardowska. – W tym roku brałyśmy też udział w konkursie nalewek w Wojciechowie. Wygrałyśmy też konkurs na palmę wielkanocną organizowany przez Lokalną Grupę Działania w Nałęczowie.

Regulamin Plebiscytu KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017

 • Postanowienia ogólne
 1. Organizatorem plebiscytu KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017, zwanym w dalszej części regulaminu Plebiscytem, jest Corner Media Sp. z o.o., Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wydawca „Dziennika Wschodniego”, zwane dalej Organizatorem
 2. Organizator ponosi pełną odpowiedzialność za treść i formę plebiscytu.
 • Cel plebiscytu

Akcja ma na celu promocję kół gospodyń wiejskich z województwa lubelskiego, które wyróżniają się swoją działalnością. 

 • Czas trwania plebiscytu

I etap

Czas zgłaszania kandydatów: 22 września – 5 października 2017 (północ z 4/5.10.2017)

II etap

Głosowanie SMS: 6 – 18 października 2016 godz. 12  (północ z 17 na 18.10)

Głosowanie za pośrednictwem kuponów: 6 - 17 października 2016 godz. w południe

III etap

Wręczenie nagród nastąpi w październiku 2017 roku

 • Podmioty uprawnione do wzięcia udziału w Plebiscycie 
 • W Plebiscycie mogą brać udział koła gospodyń wiejskich działające na terenie woj. lubelskiego.
 • Uprawnieni do zgłaszania kandydatów są: czytelnicy Dziennika Wschodniego oraz internauci w okresie 22.09 – 18.10.2017. O przyjęciu zgłoszenia decyduje data jego wpłynięcia do Organizatora na adres podany w § 1.
 • Zasady zgłaszania
 1. Zgłoszenia kandydata do tytułu Koło Gospodyń Wiejskich można dokonać w okresie 22 września – 18 października 2017 za pomocą kuponów zgłoszeniowych, którą będą publikowane w gazecie lub drogą mailową na adres promocja@dziennikwschodni.pl Zgłoszenia należy przesyłać na adres Organizatora: Dziennik Wschodni, Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin z dopiskiem na kopercie „KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017”. Wypełniony kupon musi być czytelnie podpisany i zawierać numer telefonu osoby zgłaszającej w celu możliwości dokonania weryfikacji zgłoszenia.
 2. Zgłoszenia można również przedstawiać telefonicznie 81 4626800
 • Zasady głosowania 
 1. W plebiscycie KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017 można głosować na 3 sposoby:
 1. Wysyłając SMS pod numer 71051 w treści wpisując KG. numer kandydata (np. KG.99). Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Z jednego numeru telefonu można wysłać nieograniczoną liczbę SMS-ów. Jeden SMS liczony jest jako 1 głos. SMS-y można wysyłać do 18 października 2017 do godziny 12 (północ z 17 na 18.10)
 2. za pomocą kuponów drukowanych w codziennych wydaniach Dziennika Wschodniego. Jeden kupon ma równowartość 3 głosy. Wypełnione kupony należy przesłać lub dostarczyć do redakcji Dziennika Wschodniego (Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin) najpóźniej do 17 października 2017 do godziny 15.00.
 3. Za pośrednictwem strony internetowej dziennikwschodni.pl
 1. Aktualne wyniki głosowania SMS-owego można śledzić na stronie dziennikwschodni.pl. Głosy oddane za pomocą kuponów zostaną doliczone do tych, które kandydaci uzyskali w drodze głosowania SMS w dniu 18 października 2017.
 2. Każdorazowe przesłanie SMS-a o odpowiedniej treści pod numer 71051 oznacza akceptację niniejszego Regulaminu.
 3. Uczestnik plebiscytu poprzez wysłanie SMS-a z głosem na wybraną osobę, zamawia wiadomość informacyjno-reklamową sponsora plebiscytu i/lub partnerów reklamowych organizatora. Wysyłanie wiadomości może być zablokowane po wysłaniu e-maila na adres promocja@dziennikwschodni.pl. W treści maila należy podać swój nr telefonu i zgłosić prośbę odnośnie usunięcia tego nr z bazy.
 4. SMS-y przesłane po terminie zakończenia głosowania, nie zostaną uznane.
 • Wybór Koła Gospodyń Wiejskich 2016
 1. Koła Gospodyń Wiejskich 2017 wybierzemy w oparciu o głosy czytelników oddawane za pomocą SMS-ów, kuponów. Wygra koło, który otrzyma najwięcej głosów.
 • Informacja o plebiscycie

Wszelkie informacje na temat plebiscytu zamieszczone zostaną na łamach Dziennika Wschodniego oraz na stronie Organizatora, tj. www.dziennikwschodni.pl Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 81 46 26 800, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 15.00. Regulamin dostępny w siedzibie organizatora w Lublinie, Redakcja Dziennika Wschodniego przy Krakowskim Przedmieściu 54 oraz na www.dziennikwschodni.pl

 • Dane osobowe uczestników konkursu
 1. Uczestnicy plebiscytu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez Corner Media Sp. z o.o., z siedzibą w Lublinie przy Krakowskim Przedmieściu 54
 2. Organizator informuje, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto uczestnikowi plebiscytu przysługuje prawo wglądu do własnych danych oraz ich poprawiania. Udział w plebiscycie nie jest uzależniony od wyrażenia zgody, o której mowa w paragrafie 10 w punkcie 1 niniejszego Regulaminu.
 3. Osoby biorące udział w plebiscycie wyrażają zgodę na publikację nadesłanych zdjęć, imienia, nazwiska i miejsc zamieszkania na stronie internetowej dziennikwschodni.pl lub innej podstronie portalu oraz w papierowym wydaniu Dziennika Wschodniego
 • 10 Postanowienia końcowe 
 1. Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady plebiscytu. Zgłoszenie się do plebiscytu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
 2. Organizatorowi przysługuje wyłączne prawo do wyłonienia zdobywców nagród w oparciu o zasady określone w niniejszym Regulaminie.
 3. W plebiscycie nie mogą brać udziału pracownicy, współpracownicy Mediów Regionalnych Sp. z o.o., oraz ich rodziny
 4. Organizator ustanawia adresy korespondencyjne związane z zapytaniami dotyczącymi konkursu: Corner Media Sp. z o.o., Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, e-mail: promocja@dziennikwschodni.pl

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 października 2017 o 13:00
0
W naszym KGW też są mężczyźni więc męskie kandydatury jak najbardziej adekwatne ;)
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 20:47
0
ja popierm kandydaturę marszałka Sosnowskiego, nie ważne że to chłop
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 13:34
0
Może posłanka Grodzka zawalczy? POnoć szwarno z niej dziołcha ;)
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 12:36
0
Nagrody bez rewelacji
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 06:57
0
Po co głosować skoro organizatorowi służy wyłączne prawo wyłonienia zdobywców nagród? Pewnie już w porozumieniu z WKPSL są finaliści przygotowani.
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 19:38
0
Może pytanie banalne, ale jakie nagrody przewiduje organizator?
Avatar
Gość / 3 października 2017 o 13:00
0
W naszym KGW też są mężczyźni więc męskie kandydatury jak najbardziej adekwatne ;)
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 20:47
0
ja popierm kandydaturę marszałka Sosnowskiego, nie ważne że to chłop
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 13:34
0
Może posłanka Grodzka zawalczy? POnoć szwarno z niej dziołcha ;)
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 12:36
0
Nagrody bez rewelacji
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 06:57
0
Po co głosować skoro organizatorowi służy wyłączne prawo wyłonienia zdobywców nagród? Pewnie już w porozumieniu z WKPSL są finaliści przygotowani.
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 19:38
0
Może pytanie banalne, ale jakie nagrody przewiduje organizator?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żabki z wyrokami za handel w niedzielę

Żabki z wyrokami za handel w niedzielę 0 2

Już 182 wnioski o ukaranie sklepów sieci Żabka wysłała do sądów Państwowa Inspekcja Pracy. Ma zastrzeżenia do przedsiębiorców, którzy prowadzą niedzielny handel dzięki umieszczonej na drzwiach naklejce „placówka pocztowa”. Sądy wydały już ponad 60 wyroków, głównie na niekorzyść sklepikarzy

Drużyna pokazała charakter i serce, czyli opinie po meczu Motor – Sokół

Drużyna pokazała charakter i serce, czyli opinie po meczu Motor – Sokół 0 0

Piłkarze Motoru znowu musieli gonić wynik, ale po raz kolejny na Arenie Lublin udało im się odrobić straty. Przegrywali z Sokołem Sieniawa 0:1 jednak ostatecznie wygrali 2:1. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Kłos Chełm – Powiślak 1:0. Efekt nowej miotły znowu działa

Kłos Chełm – Powiślak 1:0. Efekt nowej miotły znowu działa 1 0

Pięć zwycięstw z rzędu i... wystarczy. Kłos Chełm zatrzymał rozpędzonego Powiślaka pokonując rywali 1:0. Wymarzony, ponowny debiut w roli trenera gospodarzy zaliczył Robert Tarnowski.

Lewart – Górnik II 6:0. Jedni chcieli grać, drudzy wygrać

Lewart – Górnik II 6:0. Jedni chcieli grać, drudzy wygrać 2 0

Lewart w sobotę prawie podwoili swój dorobek bramkowy. Ekipa z Lubartowa rozbiła w meczu ósmej kolejki rezerwy Górnika Łęczna aż 6:0. Bohaterem gospodarzy został Artur Szkutnik, który zapisał na swoim koncie hat-tricka.

Potrącenie pieszej w Lublinie. Policja szuka świadków wypadku

Potrącenie pieszej w Lublinie. Policja szuka świadków wypadku 2 1

Lubelscy policjanci poszukują osób, które były świadkiem potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Do wypadku doszło 14 sierpnia br., po godz. 9, na al. Unii Lubelskiej.

Złote Lwy dla "Zimnej Wojny", publiczność wyróżniła "Kler"
film

Złote Lwy dla "Zimnej Wojny", publiczność wyróżniła "Kler" 0 3

Gdynia (woj. pomorskie). Złote Lwy dla filmu "Zimna Wojna". W Gdyni wręczono nagrody 43. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Obraz Pawła Pawlikowskiego wyróżniono także w kategoriach najlepszy dźwięk oraz montaż.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik 26:16 [RELACJA NA ŻYWO]. Upadek, poważna kontuzja!
galeria
film

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik 26:16 [RELACJA NA ŻYWO]. Upadek, poważna kontuzja! 12 3

0 godz. 14.30 żużlowcy Speed Car Motoru Lublin rozpoczną rewanżowy mecz z ROW-em Rybnik o awans do PGE Ekstraligi. Lublinianie maja do odrobienia 14-punktową stratę z pierwszego spotkania.

Burmistrz Zwierzyńca: Trzeba wiedzieć, kiedy trzeba zejść ze sceny niepokonanym

Burmistrz Zwierzyńca: Trzeba wiedzieć, kiedy trzeba zejść ze sceny niepokonanym 1 8

Był jednym z najdłużej sprawujących funkcję burmistrza samorządowcem w województwie lubelskim. Funkcje tę pełnił 28 lat. Jan Skiba, burmistrz Zwierzyńca, nie będzie już kandydował na to stanowisko

Prawdziwek olbrzym. Takie grzyby rosną niedaleko Kraśnika
galeria

Prawdziwek olbrzym. Takie grzyby rosną niedaleko Kraśnika 2 0

Prawdziwka, którego średnica kapelusza wynosi blisko 30 cm znalazł pan Marek z Liśnika Dużego (powiat kraśnicki). Zdjęcie grzyba otrzymaliśmy od naszego Czytelnika.

Ostrzeżenie pogodowe. W Lubelskiem możliwe burze z gradem i silny wiatr
film

Ostrzeżenie pogodowe. W Lubelskiem możliwe burze z gradem i silny wiatr 25 0

Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky ostrzega przed burzami z gradem. Wieczorem i w nocy mogą wystąpić też intensywne opady deszczu i silny wiatr. Ostrzeżenie dotyczy pięciu województw, w tym lubelskiego.

Zaginął Tadeusz Głowacki. 64-latka poszukuje policja

Zaginął Tadeusz Głowacki. 64-latka poszukuje policja 7 0

Policjanci poszukują 64-letniego Tadeusza Głowackiego, który wczoraj w południe wyszedł z Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach (powiat tomaszowski) i do chwili obecnej nie powrócił. Policja prosi o pomoc osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące miejsca pobytu zaginionego.

Trąba powietrzna na terenie powiatu kraśnickiego? Wiatr zerwał część dachu
ZDJĘCIA, WIDEO

Trąba powietrzna na terenie powiatu kraśnickiego? Wiatr zerwał część dachu 0 1

Na dwadzieścia powiatów w Lubelskiem strażacy odnotowali zaledwie sześć interwencji związanych z wczorajszą pogodą. Między innymi w powiecie kraśnickim strażacy ochotnicy z OSP KSRG Liśnik Duży zabezpieczali uszkodzony podczas burzy dach.

Matka Tomasza Komendy: Chciałam otruć się tabletkami
film

Matka Tomasza Komendy: Chciałam otruć się tabletkami 0 4

Kilkanaście lat, które Tomasz Komenda niesłusznie przesiedział w zakładzie karnym, było czasem próby nie tylko dla niego, ale i dla jego najbliższych. Matka mężczyzny przyznaje, że w krytycznym momencie, była o krok od odebrania sobie życia.

Konwencja wyborcza PiS w Puławach. "Stwórzmy wspólnotę, w której wszyscy będą czuli się dobrze"
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Konwencja wyborcza PiS w Puławach. "Stwórzmy wspólnotę, w której wszyscy będą czuli się dobrze" 15 50

Sala Pompejańska puławskiego starostwa wypełniła się po brzegi. W sobotę, swój program dla Puław i regionu, podczas konwencji wyborczej, zaprezentowało Prawo i Sprawiedliwość. Poznaliśmy również kandydatów na burmistrzów i wójtów popieranych przez partię rządzącą.

Wyremontują drogę z Nałęczowa do Strzelc

Wyremontują drogę z Nałęczowa do Strzelc 3 2

Ponad 1,2 kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania Poniatowskiego z ul. Pałuby w Nałęczowie kierunku Strzelc jeszcze w tym roku zostanie wyremontowany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.