Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 kwietnia 2016 r.
19:40

Tak ma wyglądać nowy targ przy ul. Ruskiej w Lublinie (wizualizacje)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 28 A A

Koncepcję nowego targu przy Ruskiej pokazał we wtorek Urząd Miasta. Przetarg na budowę ma ogłosić jesienią, a stragany wraz z podziemnym parkingiem mogą być gotowe wiosną 2017 r. Na nowy targ wpuszczeni mają być tylko sprzedawcy owoców i warzyw

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowe targowisko ma powstać u zbiegu ul. Ruskiej i Nadstawnej, gdzie kiedyś był dworzec busów, a teraz jest parking. Zaplanowano tu „modułowe” stoiska handlowe (każde z dostępem do bieżącej wody) zbudowane głównie z betonu.

– Beton jest łatwo zmywalny, higieniczny, trudny do zniszczenia – wyjaśnia Justyna Kościańczuk z pracowni architektonicznej JPA Jabłoński. Przy narożniku ul. Nadstawnej ma powstać mały plac. – Będzie tu miejsce dla rowerzystów, będzie można usiąść, umyć owoce, odpocząć.

Obok targu planowany jest przystanek komunikacji miejskiej, bo Ratusz deklaruje, że wyśle przez ul. Ruską więcej linii autobusowych. – Nasza idea jest taka, żeby linie komunikacji zbiorowej łączyły z targowiskiem różne dzielnice – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Targowisko ma być po godzinach efektownie podświetlane. Jego zadaszenie pomyślano w formie trójkątów układających się w coś na kształt parasoli. – Widok na dach z góry jest tu istotny – mówi architekt Tomasz Jabłoński. Tłumaczy, że dach nie może psuć widoku ze wzgórza Czwartek. Niektóre z trójkątów mają przepuszczać światło, inne będą od spodu lustrzane, by optycznie powiększyć przestrzeń.

Trudniejsze będzie powiększenie podziemnego parkingu, do którego ma prowadzić winda i dwie klatki schodowe. Mowa jest tylko o 27 miejscach dla aut. – Znajdziemy tyle miejsc parkingowych ile się da w jednej kondygnacji podziemnej – mówi prezydent, który nie chce schodzić z budową niżej, by zwiększać kosztów obliczonych na 3,8 mln zł.

Ostateczne koszty poznamy po przetargu na budowę, którego ogłoszenie prezydent zapowiada na jesień. – To jest inwestycja, która powinna się zakończyć do późnej wiosny – mówi Żuk.
Wtedy też ma się zacząć przeprowadzka kupców. Trafią do straganów o wymiarach 2 m na 2,56 m, ale będą mogli brać po kilka stoisk, których ma być tu 66. – Mamy nadzieję, że się pomieścimy – mówi Roman Pasik, prezes stowarzyszenia Zielony Rynek.

Ratusz zapowiada, że nie wpuści tu sprzedawców artykułów przemysłowych. – Ma to być wyłącznie targowisko dla sprzedających owoce, warzywa i kwiaty – mówi Żuk. I dodaje, że inni mogą się przeprowadzić na Bazar, do hali Nova lub na targ przy al. Unii Lubelskiej: – Tam są wolne miejsca.

Stary targ ma być zamknięty, gdy w jego miejscu ruszy budowa hali targowej dla kupców ze spółek Bazar i Nova. Halę ma stawiać planowana spółka celowa, do której samorząd Lublina wniósłby działkę. Wejście do spółki już zadeklarowała Nova, przekonany nie jest za to Bazar.
Ratusz zakłada, że przenosząc się do nowej hali kupcy z Bazaru i Novej zwolnią obecnie zajmowane miejskie grunty przy al. Tysiąclecia, które miałyby posłużyć pod inne inwestycje. To dopiero plan. – Nie mamy dzisiaj żadnej oferty na zakup tych terenów – zastrzega Żuk.

Targiem, którego wizualizacje pokazało we wtorek miasto mogłaby zarządzać – według słów prezydenta – Miejska Korporacja Komunikacyjna, czyli spółka-córka MPK Lublin, albo Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 10:52
0
bardzo atrakcyjnie wygladajaca przestrzen. tylko pytanie - czy babcie , rolnicy ze wsi beda mogli dalej sprzedawac tam swoje produkty? czy dacie im taka oplate za stosiak ze bedziemy musieli kupowac pestycydy z supermarketow? pomyslcie otym prosze
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 09:22
0
O znowu dużo betonu i atrakcyjny dizajn ...poprawiamy wizerunek ale co pod nim ? Czy mieszkańcy Lublina nie czekają raczej na zwiększenie ilości mieszkań komunalnych , program oddłużeniowy dla ludzi w trudnej sytuacji materialnej i bardziej pro społeczne a nie wizerunkowe działania ?
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 19:28
0
No nie wizualizacja, tylko chujowizacja. takiej chujni to ja dawno nie widziałem nawet na onecie.
Avatar
kwa kwa kwa / 27 kwietnia 2016 o 14:37
0

Porażka - wciśnięte w kąt, dalej bez dobrego (i bezpiecznego) dostępu. Euro-Żuk wstydzi się targowiska, taki postępowy. Jedyny plus, że to będzie coś trochę lepszego niż obskurna hala jak na poprzednich wizjach. Żuk szkodzi miastu swoimi tandetnymi wizjami. Stawia megahipermarkety na cennych przedpolach z widokiem na Stare Miasto, choć wszędzie na świecie takie megabudowle powstają na obrzeżach. Tam gdzie była Arkadia jest strefa zniszczenia. Żuk, stosując prymitywnie rozumianą "nowoczesność" skutecznie i chyba nieodwracalnie zamienia Lublin w zapyziałe, coraz mniej wyróżniające się miasto. (ziom)

a kolega widze z pisu :P  leki nie działają? polecam słynną maść

a kolega widze z pisu :P  leki nie działają? polecam słynną maść

rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 11:22
0
Szanowny Panie Prezydencie Miasta Lublin w miejscu gdzie dziś znajdują się pawilony Sp. BAZAR powinna stać estetyczna jedno- poziomowa nie droga HALA TARGOWA jakiej u nas w Lublinie niestety nie ma. Miejsce w którym będzie stać na zakupy każdego mieszkańca naszego miasta. Kolejne galerie handlowe są nam nie potrzebne.. Brakuje Hali Targowej właśnie w tym miejscu tak jak zakładano w latach 2010 i wcześniej tak jak Pan obiecywał w swoich kampaniach wyborczych, że hala targowa stanie w miejscu w którym znajduje się obecnie targowisko BAZAR czyli przy al. Tysiąclecia... Jenak plany Pana Prezydenta co do lokalizacji hali uległy zmianie na niekorzyść dla kupców ze Sp. BAZAR
Szanowny Panie Prezydencie Miasta Lublin w miejscu gdzie dziś znajdują się pawilony Sp. BAZAR powinna stać estetyczna jedno- poziomowa nie droga HALA TARGOWA jakiej u nas w Lublinie niestety nie ma. Miejsce w którym będzie stać na zakupy każdego mieszkańca naszego miasta. Kolejne galerie handlowe są nam nie potrzebne.. Brakuje Hali Targowej właśnie w tym miejscu tak jak zakładano w latach 2010 i wcześniej tak jak Pan obiecywał w swoich kampaniach wyborczych, że hala targowa stanie w miejscu w którym znajduje się obecnie targowisko BAZAR czyl... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 11:00
0
MKK to złodzieje i oszuści bezczelnie pobierają opłaty w miejscach gdzie nie maja do tego żadnych praw i wszyscy mają to w dupie !!!!! JEBAĆ MKK !!!!!!!!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 10:50
0
BO TRZEBA ROBIĆ Z GŁOWĄ... aby nie zniszczyć przy tym innych, którzy pracowali uczciwie w tym miejscu i chcą dalej to robić i zmienić i unowocześniać to miejsce w którym obecnie jeszcze są. Nie było mowy o zmianie miejsca dla spółki BAZAR. Była mowa o tym aby Targowisko przekształcić się w Halę Targową i pozostawić przy al. Tysiąclecia jednak prezydent zmienił zdanie....
Avatar
Żuk jest ok / 27 kwietnia 2016 o 10:13
0

Co by nie robić, budować to znajdą się mendy którym to przeszkadza. Najgorsze jest to że nie potrafią zaproponować nic w zamian

dokładnie, byle by tylko hejtować 

trzeba się cieszyć, że w końcu mamy prezydenta, który chce coś na Podzamczu zmienić a nie tylko gada i snuje wizje z których nic nie wynika

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 09:47
0

Guest widzę, że jeden komentarz pod jednym artykułem to Ci za mało i teraz już 10 pod każdym. Człowieku klawiatura ,,zapali Ci się od pisania".

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 09:15
0
Panie Prezydencie Lublina skoro mówi Pan, że część stoisk na targowisku BAZAR są obecnie wolne i puste do wynajęcia od zaraz to niech Pan Prezydent zastanowi się dlaczego tak jest, dlaczego te stoiska są puste? Odpowiedź jest prosta kupcy z Legalnego targowiska Sp. BAZAR którzy od lat prowadzili w tym miejscu swoją działalność gospodarczą właśnie są bankrutami przez to, że w środku miasta powstało DZIKIE TARGOWISKO pełne samowoli budowlanych na którym w sposób nielegalny dorabiają się BUŁGARZY I RUMUNI. Jeszcze 4 lata temu na targowisku Sp. BAZAR nie było mowy aby któreś ze stoisk było wolne, puste. I tak by było też dziś gdyby nie było nielegalnego, dzikiego targowiska w środku miasta.... W swoich kampaniach wyborczych co innego Pan Prezydent zapowiadał... nie było mowy o niszczeniu polskich przedsiębiorców, żywicieli rodzin. Widać lepiej jest pozwalać na nielegalne zarabianie i rozwój OBCYCH...zwiń
Panie Prezydencie Lublina skoro mówi Pan, że część stoisk na targowisku BAZAR są obecnie wolne i puste do wynajęcia od zaraz to niech Pan Prezydent zastanowi się dlaczego tak jest, dlaczego te stoiska są puste? Odpowiedź jest prosta kupcy z Legalnego targowiska Sp. BAZAR którzy od lat prowadzili w tym miejscu swoją działalność gospodarczą właśnie są bankrutami przez to, że w środku miasta powstało DZIKIE TARGOWISKO pełne samowoli budowlanych na którym w sposób nielegalny dorabiają się BUŁGARZY I RUMUNI. Jeszcze 4 lata temu na targowisku Sp. ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 10:52
0
bardzo atrakcyjnie wygladajaca przestrzen. tylko pytanie - czy babcie , rolnicy ze wsi beda mogli dalej sprzedawac tam swoje produkty? czy dacie im taka oplate za stosiak ze bedziemy musieli kupowac pestycydy z supermarketow? pomyslcie otym prosze
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 09:22
0
O znowu dużo betonu i atrakcyjny dizajn ...poprawiamy wizerunek ale co pod nim ? Czy mieszkańcy Lublina nie czekają raczej na zwiększenie ilości mieszkań komunalnych , program oddłużeniowy dla ludzi w trudnej sytuacji materialnej i bardziej pro społeczne a nie wizerunkowe działania ?
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 19:28
0
No nie wizualizacja, tylko chujowizacja. takiej chujni to ja dawno nie widziałem nawet na onecie.
Avatar
kwa kwa kwa / 27 kwietnia 2016 o 14:37
0

Porażka - wciśnięte w kąt, dalej bez dobrego (i bezpiecznego) dostępu. Euro-Żuk wstydzi się targowiska, taki postępowy. Jedyny plus, że to będzie coś trochę lepszego niż obskurna hala jak na poprzednich wizjach. Żuk szkodzi miastu swoimi tandetnymi wizjami. Stawia megahipermarkety na cennych przedpolach z widokiem na Stare Miasto, choć wszędzie na świecie takie megabudowle powstają na obrzeżach. Tam gdzie była Arkadia jest strefa zniszczenia. Żuk, stosując prymitywnie rozumianą "nowoczesność" skutecznie i chyba nieodwracalnie zamienia Lublin w zapyziałe, coraz mniej wyróżniające się miasto. (ziom)

a kolega widze z pisu :P  leki nie działają? polecam słynną maść

a kolega widze z pisu :P  leki nie działają? polecam słynną maść

rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 11:22
0
Szanowny Panie Prezydencie Miasta Lublin w miejscu gdzie dziś znajdują się pawilony Sp. BAZAR powinna stać estetyczna jedno- poziomowa nie droga HALA TARGOWA jakiej u nas w Lublinie niestety nie ma. Miejsce w którym będzie stać na zakupy każdego mieszkańca naszego miasta. Kolejne galerie handlowe są nam nie potrzebne.. Brakuje Hali Targowej właśnie w tym miejscu tak jak zakładano w latach 2010 i wcześniej tak jak Pan obiecywał w swoich kampaniach wyborczych, że hala targowa stanie w miejscu w którym znajduje się obecnie targowisko BAZAR czyli przy al. Tysiąclecia... Jenak plany Pana Prezydenta co do lokalizacji hali uległy zmianie na niekorzyść dla kupców ze Sp. BAZAR
Szanowny Panie Prezydencie Miasta Lublin w miejscu gdzie dziś znajdują się pawilony Sp. BAZAR powinna stać estetyczna jedno- poziomowa nie droga HALA TARGOWA jakiej u nas w Lublinie niestety nie ma. Miejsce w którym będzie stać na zakupy każdego mieszkańca naszego miasta. Kolejne galerie handlowe są nam nie potrzebne.. Brakuje Hali Targowej właśnie w tym miejscu tak jak zakładano w latach 2010 i wcześniej tak jak Pan obiecywał w swoich kampaniach wyborczych, że hala targowa stanie w miejscu w którym znajduje się obecnie targowisko BAZAR czyl... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 11:00
0
MKK to złodzieje i oszuści bezczelnie pobierają opłaty w miejscach gdzie nie maja do tego żadnych praw i wszyscy mają to w dupie !!!!! JEBAĆ MKK !!!!!!!!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 10:50
0
BO TRZEBA ROBIĆ Z GŁOWĄ... aby nie zniszczyć przy tym innych, którzy pracowali uczciwie w tym miejscu i chcą dalej to robić i zmienić i unowocześniać to miejsce w którym obecnie jeszcze są. Nie było mowy o zmianie miejsca dla spółki BAZAR. Była mowa o tym aby Targowisko przekształcić się w Halę Targową i pozostawić przy al. Tysiąclecia jednak prezydent zmienił zdanie....
Avatar
Żuk jest ok / 27 kwietnia 2016 o 10:13
0

Co by nie robić, budować to znajdą się mendy którym to przeszkadza. Najgorsze jest to że nie potrafią zaproponować nic w zamian

dokładnie, byle by tylko hejtować 

trzeba się cieszyć, że w końcu mamy prezydenta, który chce coś na Podzamczu zmienić a nie tylko gada i snuje wizje z których nic nie wynika

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 09:47
0

Guest widzę, że jeden komentarz pod jednym artykułem to Ci za mało i teraz już 10 pod każdym. Człowieku klawiatura ,,zapali Ci się od pisania".

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 09:15
0
Panie Prezydencie Lublina skoro mówi Pan, że część stoisk na targowisku BAZAR są obecnie wolne i puste do wynajęcia od zaraz to niech Pan Prezydent zastanowi się dlaczego tak jest, dlaczego te stoiska są puste? Odpowiedź jest prosta kupcy z Legalnego targowiska Sp. BAZAR którzy od lat prowadzili w tym miejscu swoją działalność gospodarczą właśnie są bankrutami przez to, że w środku miasta powstało DZIKIE TARGOWISKO pełne samowoli budowlanych na którym w sposób nielegalny dorabiają się BUŁGARZY I RUMUNI. Jeszcze 4 lata temu na targowisku Sp. BAZAR nie było mowy aby któreś ze stoisk było wolne, puste. I tak by było też dziś gdyby nie było nielegalnego, dzikiego targowiska w środku miasta.... W swoich kampaniach wyborczych co innego Pan Prezydent zapowiadał... nie było mowy o niszczeniu polskich przedsiębiorców, żywicieli rodzin. Widać lepiej jest pozwalać na nielegalne zarabianie i rozwój OBCYCH...zwiń
Panie Prezydencie Lublina skoro mówi Pan, że część stoisk na targowisku BAZAR są obecnie wolne i puste do wynajęcia od zaraz to niech Pan Prezydent zastanowi się dlaczego tak jest, dlaczego te stoiska są puste? Odpowiedź jest prosta kupcy z Legalnego targowiska Sp. BAZAR którzy od lat prowadzili w tym miejscu swoją działalność gospodarczą właśnie są bankrutami przez to, że w środku miasta powstało DZIKIE TARGOWISKO pełne samowoli budowlanych na którym w sposób nielegalny dorabiają się BUŁGARZY I RUMUNI. Jeszcze 4 lata temu na targowisku Sp. ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 4 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 27 21

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 9 17

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 3 11

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 7 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 4 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 28 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 64 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 3

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 8 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.