Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2008 r.
20:28
Edytuj ten wpis

Tak się biją bandyci z Lublina (wideo)

0 26 A A

Choć policja była przeciwna, to sobotni mecz lubelskiego Motoru z Widzewem doszedł do skutku. Skończyło się jak zawsze - burdami na stadionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale żaden chuligan nie trafił za kratki.

Na filmie z meczu, jaki można obejrzeć na serwisie youtube.com, widać, jak grupa chuliganów na trybunach okłada pięściami i kopie leżącego chłopaka. Nieprzytomny kibic spada kilka stopni w dół. To tylko jedna ze scen kilkuminutowej bitwy.

Policja nie chciała tego meczu. Zwróciła się do prezydenta Lublina, żeby spotkanie się nie odbyło. - O tym, że będzie to mecz podwyższonego ryzyka, organizator poinformował nas dopiero we wtorek - mówi Magdalena Jędrejek z lubelskiej policji. - A powinien to zrobić dwa tygodnie przed meczem. Mieliśmy mniej czasu na przygotowania.




Zadyma na meczu


Miasto zamknęło Al. Zygmuntowskie, przy których znajduje się stadion. Porządku w pobliżu obiektu Motoru pilnowały wzmocnione siły policyjne. Mimo to na stadion wtargnęła bez biletów spora grupa kibiców Widzewa. Awantura zaczęła się kilka minut po pierwszym gwizdku. Obie grupy stoczyły regularną bitwę w sektorze, który miał je oddzielać. Sędzia musiał przerwać mecz na kilka minut. Chuliganów ostudziła dopiero salwa z broni gładkolufowej.
Mimo starć, żaden z kibiców nie został zatrzymany. Dopiero wczoraj policjanci zaczęli przeglądanie zapisów z kamer, które nagrały ekscesy. Chcą zidentyfikować najbardziej agresywnych pseudokibiców.

"Niestety, po całym incydencie zarówno piłkarze, jak i normalni kibice Motoru, nie mieli ochoty grać ani kibicować. Apeluję do was: nie przychodźcie już na stadion, bo przynosicie wstyd klubowi” - napisał na forum.dziennikwschodni.pl jeden z internautów.

Władze Motoru Lublin nie mają sobie nic do zarzucenia. - Moim zdaniem, potrzeba lepszej koordynacji w działaniach policji i ochrony. Gdyby funkcjonariusze od początku byli obecni na trybunach, może byłoby inaczej? - zastanawia się rzecznik Motoru Andrzej Szwabe.

Za sobotnie wydarzenia Motor musi się liczyć z karami finansowymi. W grę wchodzi nawet kilkanaście tysięcy złotych. Można spodziewać się również, że stadion przy Al. Zygmuntowskich zostanie zamknięty dla publiczności. O rozmiarach kar zdecyduje Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej, która zbiera się w czwartek.
Mecz zakończył się zwycięstwem Widzewa 1:0.
(er)

Włodzimierz Wysocki, wiceprezydent Lublina

Bardzo mi przykro, że takie wydarzenia miały miejsce. Uważam, że w takim wypadku trzeba usprawnić rejestrację osób wchodzących na stadion oraz wprowadzić karty elektroniczne. To duże koszty, ale trzeba je w końcu ponieść. Niedługo kolejne środki zostaną przyznane Motorowi i być może powinniśmy uczulić klub, aby zostały one przeznaczone właśnie na te sprawy.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Jurek~ / 27 kwietnia 2009 o 06:50
0
po jaką cholerę trzymać MOTOR - rozgonić dziadostwo i problem się rozwiąże
Avatar
aladyn / 12 sierpnia 2008 o 23:01
0
Grr napisał:
Sram na motor, przestancie o nim pisać, to nie jest lubelski klub

A MY NA CIEBIE
Avatar
Michał23 / 4 sierpnia 2008 o 13:13
0
Tylko sam prezydent Lublina może rozwiązać ten problem.Zero dotacji ,zero policji na stadionach i sprawa rozwiązana.Zarząd Motoru wówczas zacznie myśleć,skąd brać pieniążki,bo pseudo kibice niestety nie dadzą zarobić klubowi.
Avatar
ona... / 4 sierpnia 2008 o 11:18
0
BANDA KRETYNÓW...CHODZICIE NA MECZE ABY SIĘ WYŻYC I PO MORDACH OKŁADAC!ŻADEN Z WAS NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA O PIŁCE POWYBIJAJCIE SIĘ W KOŃCU I DAJCIE NORMALNYM LUDZIOM OGLĄDAC MECZE W SPOKOJU....
Avatar
charkie / 4 sierpnia 2008 o 11:15
0
Paranoidalne zachowania wszystkich uczestników tego spektaklu.

1. "Władze Motoru nie mają sobie nic do zarzucenia" - jak to? Na trybuny wtargnęło 500 osób(???) bez biletów - czyli włądze mają gdzieś zyski ze sprzedaży. Będą płacili kary - czyli mają gdzieś pieniądze, dewastacja obiektów stadionowych- czyli w d...pie mają nawet własny stadion.

2. Lubelszczyzna na weekend - czy to o taką promocję idzie włodarzom miasta? Nie raz wyśmiewane hasło, teraz będzie kolejny przyczynek...

3. Policja - chciała by, nie chciała by - raz odwołują raz się zgadzają. Zamknjcie miasto w cholere - po co jedną ulicę. Zrobimy "Powrót do Nowego Jorku" - taki skansen lubelski.

4. Dziennikarze - właściwa oprawa wydarzenia to klucz do sukcesu, ile fajnych ostrzeżeń padło - jest temat!

5. Kibice(???) - wiadomo szpryca musi się wyżyć - takie jest prawo dżungli. Najfajniejsze jest to - na szczęście - organizacja Wam to umożliwia.
Jest gdzie pojechać, narozrabiać, i grzecznie wrócić do domku - na garnuszek mamusi. Jak można więc grozić zamknięciem stadionu. No przecież to głupi pomysł, przecież - no nie panie Profesorze???

6. Piłkarze nie mieli ochoty do gry - to co oni z innego świata - wszyscy się przygotowali, było przejść się na salę gimnastyczną i tam sobie popykać spokojnie. Nie zgadzacie się z incydentami - to pa, schodzicie z boiska i po sprawie. Co ma być to i tak będzie. Z Waszym udziałem czy bez niego.

7. Innni normalni - i co wy tam na tym stadionie robiliście?
Paranoidalne zachowania wszystkich uczestników tego spektaklu.

1. "Władze Motoru nie mają sobie nic do zarzucenia" - jak to? Na trybuny wtargnęło 500 osób(???) bez biletów - czyli włądze mają gdzieś zyski ze sprzedaży. Będą płacili kary - czyli mają gdzieś pieniądze, dewastacja obiektów stadionowych- czyli w d...pie mają nawet własny stadion.

2. Lubelszczyzna na weekend - czy to o taką promocję idzie włodarzom miasta? Nie raz wyśmiewane hasło, teraz będzie kolejny przyczynek...

3. Policja - ch... rozwiń
Avatar
RKS / 4 sierpnia 2008 o 10:49
0
Ja napisał:
Co to za dziwny kraj. Już kilka godzin przed meczem drogą 17 jechały rzędy samochodów z których wychyleni do połowy ,z piwem w reku kibice wykrzykiwali do przechodniów wulgarne słowa. Podobnie wyglądały przejazdy autokarów. A wszystko to w asyście policji. Pozamykane stacje CPN , niektóre sklepy powszechny terror na drodze. Zawsze tak jest -- gdy w Lublinie lub Łęcznej rozgrywany jest mecz. Ja jako podatnik nie zgadzam sie aby moje pieniądze szły na konwoje "pseudo-kibiców". Kluby są własnością prywatną i to do nich należy zabezpieczenie imprezy. Policja - jak widzę jest silna tylko wtedy gdy jadąc do pracy przekroczę o 10 km prędkość , lub zaparkuję w miejscu niedozwolonym. W innym przypadku kładzie uszy po sobie i tłumaczy ,że im nie wolno. To jak tłumaczyć ich zachowanie wobec bandyckich zachowań kibiców podczas meczów i na drodze ???. Może w tym kraju nadszedł czas aby zakończyć ochronę bandytów i zacząć chronić zwykłych ludzi. A bandyci niech sie wzajemnie powybijają -- to sprawa klubów .



Jeśli nie jesteś kurczak, to podaj swoje namiary - zobaczymy, jaki jesteś kozak



Jeśli nie jesteś kurczak, to podaj swoje namiary - zobaczymy, jaki jesteś kozak rozwiń
Avatar
Grr / 4 sierpnia 2008 o 10:39
0
Sram na motor, przestancie o nim pisać, to nie jest lubelski klub
Avatar
kibic widzewa / 4 sierpnia 2008 o 10:05
0
ale zesmy was dziewczynki z motoru wczoraj pogonili jednak jak opinia w calej polsce kibice motoru to glosno gdakajace kurczaki
Avatar
Ja / 4 sierpnia 2008 o 08:29
0
Co to za dziwny kraj. Już kilka godzin przed meczem drogą 17 jechały rzędy samochodów z których wychyleni do połowy ,z piwem w reku kibice wykrzykiwali do przechodniów wulgarne słowa. Podobnie wyglądały przejazdy autokarów. A wszystko to w asyście policji. Pozamykane stacje CPN , niektóre sklepy powszechny terror na drodze. Zawsze tak jest -- gdy w Lublinie lub Łęcznej rozgrywany jest mecz. Ja jako podatnik nie zgadzam sie aby moje pieniądze szły na konwoje "pseudo-kibiców". Kluby są własnością prywatną i to do nich należy zabezpieczenie imprezy. Policja - jak widzę jest silna tylko wtedy gdy jadąc do pracy przekroczę o 10 km prędkość , lub zaparkuję w miejscu niedozwolonym. W innym przypadku kładzie uszy po sobie i tłumaczy ,że im nie wolno. To jak tłumaczyć ich zachowanie wobec bandyckich zachowań kibiców podczas meczów i na drodze ???. Może w tym kraju nadszedł czas aby zakończyć ochronę bandytów i zacząć chronić zwykłych ludzi. A bandyci niech sie wzajemnie powybijają -- to sprawa klubów .
Co to za dziwny kraj. Już kilka godzin przed meczem drogą 17 jechały rzędy samochodów z których wychyleni do połowy ,z piwem w reku kibice wykrzykiwali do przechodniów wulgarne słowa. Podobnie wyglądały przejazdy autokarów. A wszystko to w asyście policji. Pozamykane stacje CPN , niektóre sklepy powszechny terror na drodze. Zawsze tak jest -- gdy w Lublinie lub Łęcznej rozgrywany jest mecz. Ja jako podatnik nie zgadzam sie aby moje pieniądze szły na konwoje "pseudo-kibiców". Kluby są własnością prywatną i to do nich należy zabezpi... rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2008 o 08:06
0
Panowie z motoru nie osmieszajci sie, sektor moze byl zajety przez piknikow ale pod widzew podeszla kilku dziesietna grupa chuliganow(zawsze tak jest gdy cos sie dzieje to z calego stadionu pod miejsce walki podchodzą najlepsi), podeszli pod widzewiakow i tam doszlo do starcia....gdzie grupa motorowcow zostala rozbita i robiono z nia co chciano....prawdziwy chuligan wie, ze taka akcja trwa kilka minut i albo dochodzi do konkretnego starcia albo ktoras z grup zostaje przegoniona, to normalne ze po akcji widzewiakow gdy nie napotkali oporu tylko rozploszonych motorowcow, wycofują sie, bo grupa chuliganow wlasnie zaczela sie meiszac z piknikami, chuligani mieli miejsce do popisu na poczatku gdzie sie nei sprawdzili, zaczeli uciekac i mieszac sie z piknikami, gdy widzew nie napotkal oporu wycofuje sie, liczy sie podjecie walki, ktorego motor nei sprostal.....pisze to obiektywnie..nie jestem ani z lodzi albo z lublina...pozdro dla prawdziwych
Panowie z motoru nie osmieszajci sie, sektor moze byl zajety przez piknikow ale pod widzew podeszla kilku dziesietna grupa chuliganow(zawsze tak jest gdy cos sie dzieje to z calego stadionu pod miejsce walki podchodzą najlepsi), podeszli pod widzewiakow i tam doszlo do starcia....gdzie grupa motorowcow zostala rozbita i robiono z nia co chciano....prawdziwy chuligan wie, ze taka akcja trwa kilka minut i albo dochodzi do konkretnego starcia albo ktoras z grup zostaje przegoniona, to normalne ze po akcji widzewiakow gdy nie napotkali oporu tyl... rozwiń
Avatar
~Jurek~ / 27 kwietnia 2009 o 06:50
0
po jaką cholerę trzymać MOTOR - rozgonić dziadostwo i problem się rozwiąże
Avatar
aladyn / 12 sierpnia 2008 o 23:01
0
Grr napisał:
Sram na motor, przestancie o nim pisać, to nie jest lubelski klub

A MY NA CIEBIE
Avatar
Michał23 / 4 sierpnia 2008 o 13:13
0
Tylko sam prezydent Lublina może rozwiązać ten problem.Zero dotacji ,zero policji na stadionach i sprawa rozwiązana.Zarząd Motoru wówczas zacznie myśleć,skąd brać pieniążki,bo pseudo kibice niestety nie dadzą zarobić klubowi.
Avatar
ona... / 4 sierpnia 2008 o 11:18
0
BANDA KRETYNÓW...CHODZICIE NA MECZE ABY SIĘ WYŻYC I PO MORDACH OKŁADAC!ŻADEN Z WAS NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA O PIŁCE POWYBIJAJCIE SIĘ W KOŃCU I DAJCIE NORMALNYM LUDZIOM OGLĄDAC MECZE W SPOKOJU....
Avatar
charkie / 4 sierpnia 2008 o 11:15
0
Paranoidalne zachowania wszystkich uczestników tego spektaklu.

1. "Władze Motoru nie mają sobie nic do zarzucenia" - jak to? Na trybuny wtargnęło 500 osób(???) bez biletów - czyli włądze mają gdzieś zyski ze sprzedaży. Będą płacili kary - czyli mają gdzieś pieniądze, dewastacja obiektów stadionowych- czyli w d...pie mają nawet własny stadion.

2. Lubelszczyzna na weekend - czy to o taką promocję idzie włodarzom miasta? Nie raz wyśmiewane hasło, teraz będzie kolejny przyczynek...

3. Policja - chciała by, nie chciała by - raz odwołują raz się zgadzają. Zamknjcie miasto w cholere - po co jedną ulicę. Zrobimy "Powrót do Nowego Jorku" - taki skansen lubelski.

4. Dziennikarze - właściwa oprawa wydarzenia to klucz do sukcesu, ile fajnych ostrzeżeń padło - jest temat!

5. Kibice(???) - wiadomo szpryca musi się wyżyć - takie jest prawo dżungli. Najfajniejsze jest to - na szczęście - organizacja Wam to umożliwia.
Jest gdzie pojechać, narozrabiać, i grzecznie wrócić do domku - na garnuszek mamusi. Jak można więc grozić zamknięciem stadionu. No przecież to głupi pomysł, przecież - no nie panie Profesorze???

6. Piłkarze nie mieli ochoty do gry - to co oni z innego świata - wszyscy się przygotowali, było przejść się na salę gimnastyczną i tam sobie popykać spokojnie. Nie zgadzacie się z incydentami - to pa, schodzicie z boiska i po sprawie. Co ma być to i tak będzie. Z Waszym udziałem czy bez niego.

7. Innni normalni - i co wy tam na tym stadionie robiliście?
Paranoidalne zachowania wszystkich uczestników tego spektaklu.

1. "Władze Motoru nie mają sobie nic do zarzucenia" - jak to? Na trybuny wtargnęło 500 osób(???) bez biletów - czyli włądze mają gdzieś zyski ze sprzedaży. Będą płacili kary - czyli mają gdzieś pieniądze, dewastacja obiektów stadionowych- czyli w d...pie mają nawet własny stadion.

2. Lubelszczyzna na weekend - czy to o taką promocję idzie włodarzom miasta? Nie raz wyśmiewane hasło, teraz będzie kolejny przyczynek...

3. Policja - ch... rozwiń
Avatar
RKS / 4 sierpnia 2008 o 10:49
0
Ja napisał:
Co to za dziwny kraj. Już kilka godzin przed meczem drogą 17 jechały rzędy samochodów z których wychyleni do połowy ,z piwem w reku kibice wykrzykiwali do przechodniów wulgarne słowa. Podobnie wyglądały przejazdy autokarów. A wszystko to w asyście policji. Pozamykane stacje CPN , niektóre sklepy powszechny terror na drodze. Zawsze tak jest -- gdy w Lublinie lub Łęcznej rozgrywany jest mecz. Ja jako podatnik nie zgadzam sie aby moje pieniądze szły na konwoje "pseudo-kibiców". Kluby są własnością prywatną i to do nich należy zabezpieczenie imprezy. Policja - jak widzę jest silna tylko wtedy gdy jadąc do pracy przekroczę o 10 km prędkość , lub zaparkuję w miejscu niedozwolonym. W innym przypadku kładzie uszy po sobie i tłumaczy ,że im nie wolno. To jak tłumaczyć ich zachowanie wobec bandyckich zachowań kibiców podczas meczów i na drodze ???. Może w tym kraju nadszedł czas aby zakończyć ochronę bandytów i zacząć chronić zwykłych ludzi. A bandyci niech sie wzajemnie powybijają -- to sprawa klubów .



Jeśli nie jesteś kurczak, to podaj swoje namiary - zobaczymy, jaki jesteś kozak



Jeśli nie jesteś kurczak, to podaj swoje namiary - zobaczymy, jaki jesteś kozak rozwiń
Avatar
Grr / 4 sierpnia 2008 o 10:39
0
Sram na motor, przestancie o nim pisać, to nie jest lubelski klub
Avatar
kibic widzewa / 4 sierpnia 2008 o 10:05
0
ale zesmy was dziewczynki z motoru wczoraj pogonili jednak jak opinia w calej polsce kibice motoru to glosno gdakajace kurczaki
Avatar
Ja / 4 sierpnia 2008 o 08:29
0
Co to za dziwny kraj. Już kilka godzin przed meczem drogą 17 jechały rzędy samochodów z których wychyleni do połowy ,z piwem w reku kibice wykrzykiwali do przechodniów wulgarne słowa. Podobnie wyglądały przejazdy autokarów. A wszystko to w asyście policji. Pozamykane stacje CPN , niektóre sklepy powszechny terror na drodze. Zawsze tak jest -- gdy w Lublinie lub Łęcznej rozgrywany jest mecz. Ja jako podatnik nie zgadzam sie aby moje pieniądze szły na konwoje "pseudo-kibiców". Kluby są własnością prywatną i to do nich należy zabezpieczenie imprezy. Policja - jak widzę jest silna tylko wtedy gdy jadąc do pracy przekroczę o 10 km prędkość , lub zaparkuję w miejscu niedozwolonym. W innym przypadku kładzie uszy po sobie i tłumaczy ,że im nie wolno. To jak tłumaczyć ich zachowanie wobec bandyckich zachowań kibiców podczas meczów i na drodze ???. Może w tym kraju nadszedł czas aby zakończyć ochronę bandytów i zacząć chronić zwykłych ludzi. A bandyci niech sie wzajemnie powybijają -- to sprawa klubów .
Co to za dziwny kraj. Już kilka godzin przed meczem drogą 17 jechały rzędy samochodów z których wychyleni do połowy ,z piwem w reku kibice wykrzykiwali do przechodniów wulgarne słowa. Podobnie wyglądały przejazdy autokarów. A wszystko to w asyście policji. Pozamykane stacje CPN , niektóre sklepy powszechny terror na drodze. Zawsze tak jest -- gdy w Lublinie lub Łęcznej rozgrywany jest mecz. Ja jako podatnik nie zgadzam sie aby moje pieniądze szły na konwoje "pseudo-kibiców". Kluby są własnością prywatną i to do nich należy zabezpi... rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2008 o 08:06
0
Panowie z motoru nie osmieszajci sie, sektor moze byl zajety przez piknikow ale pod widzew podeszla kilku dziesietna grupa chuliganow(zawsze tak jest gdy cos sie dzieje to z calego stadionu pod miejsce walki podchodzą najlepsi), podeszli pod widzewiakow i tam doszlo do starcia....gdzie grupa motorowcow zostala rozbita i robiono z nia co chciano....prawdziwy chuligan wie, ze taka akcja trwa kilka minut i albo dochodzi do konkretnego starcia albo ktoras z grup zostaje przegoniona, to normalne ze po akcji widzewiakow gdy nie napotkali oporu tylko rozploszonych motorowcow, wycofują sie, bo grupa chuliganow wlasnie zaczela sie meiszac z piknikami, chuligani mieli miejsce do popisu na poczatku gdzie sie nei sprawdzili, zaczeli uciekac i mieszac sie z piknikami, gdy widzew nie napotkal oporu wycofuje sie, liczy sie podjecie walki, ktorego motor nei sprostal.....pisze to obiektywnie..nie jestem ani z lodzi albo z lublina...pozdro dla prawdziwych
Panowie z motoru nie osmieszajci sie, sektor moze byl zajety przez piknikow ale pod widzew podeszla kilku dziesietna grupa chuliganow(zawsze tak jest gdy cos sie dzieje to z calego stadionu pod miejsce walki podchodzą najlepsi), podeszli pod widzewiakow i tam doszlo do starcia....gdzie grupa motorowcow zostala rozbita i robiono z nia co chciano....prawdziwy chuligan wie, ze taka akcja trwa kilka minut i albo dochodzi do konkretnego starcia albo ktoras z grup zostaje przegoniona, to normalne ze po akcji widzewiakow gdy nie napotkali oporu tyl... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 0 0

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 8 0

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 13 10

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 0 3

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 5 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 34 8

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 0 0

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 1

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem
film

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem 17 2

Mogilany, Kraków (woj. małopolskie). Tablica „W hołdzie twórcom niepodległości”, która została odsłonięta w Mogilanach w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ma literówkę. Tablica wymienia czterech ojców polskiej niepodległości Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa i Ignacego Jana Paderewskiego. W nazwisku tego ostatniego pojawiła się jednak literówka, gdyż na tablicy widnieje nazwisko „Padarewski”.

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo]
galeria
film

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo] 9 6

35-metrowy Maszt Niepodległości będzie w Lublinie trwałą pamiątką po obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta?

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta? 7 21

Kadrowe układanki trwają w lubelskim Ratuszu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!