Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 kwietnia 2012 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Teatr Stary woli swoich?

0 14 A A
Ekrany mają służyć m.in. do transmitowania wydarzeń kulturalnych odbywających się w Teatrze Starym.
Ekrany mają służyć m.in. do transmitowania wydarzeń kulturalnych odbywających się w Teatrze Starym.

Telebimami z Teatru Starego będzie się opiekować prywatna firma. Ale sposób wyboru dzierżawcy wzbudza wątpliwości konkurentów z branży. Warunki oferty spełniała tylko jedna spółka, od lat związana z miejskimi instytucjami kultury.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Warte ok. 580 tys. zł telebimy kupił lubelski Ratusz. W grudniu urzędnicy przekazali sprzęt Teatrowi Staremu, który postanowił wydzierżawić je prywatnej firmie.

– Aby telebimy mogły sprawnie funkcjonować, ich montaż, demontaż musi być robiony przez specjalistów – tłumaczy Karolina Rozwód, dyrektor Teatru Starego. – Trzeba też pokryć koszty paliwa do agregatów lub prądu i zapewnić ochronę. Wydzierżawienie sprzętu oznacza większe środki na działalność teatru.

Za dzierżawę ekranów teatr będzie co miesiąc dostawał 2500 zł netto. Tyle zaproponowała zwycięska firma. Na ofertę teatru odpowiedziały trzy.

– Na takich ekranach można dobrze zarobić – mówi pracownik jednej z nich. – Wykorzystując je na komercyjnej imprezie, tylko przez weekend da się zainkasować 30-40 tysięcy zł. Wystarczy na roczną opłatę.

Teatr Stary wydzierżawił ekrany lubelskiej firmie Multimedia Factory. Ze specyfikacji oferty wynika, że nie było innego wyjścia. Zapisano w niej bowiem, że dzierżawca musi zostać przeszkolony przez producenta ekranów lub jego przedstawiciela. Niezbędne było stosowne zaświadczenie. Ile firm dysponowało takim dokumentem?

– Jedna – przyznaje Karolina Rozwód. – Wymóg ten jest jednak konieczny, by zapewnić odpowiednie użytkowanie i bezpieczeństwo sprzętu.

Zdaniem firm, które przegrały, to ograniczanie konkurencji. – Jeśli ktoś ma doświadczenie w obsłudze sprzętu tej klasy, to sobie poradzi – przekonuje Marcin Niścior, z firmy LED Inwazja, która też starała się o dzierżawę. – A uzyskanie zaświadczenia od producenta w tak krótkim czasie było niemożliwe.

– Z lubelskich firm otrzymaliśmy wiele telefonów w tej sprawie. Były przypadki, kiedy chcieli nam płacić tylko za wystawienie zaświadczenia. Oczywiście odmówiliśmy – mówi Łukasz Nowak, szef działu technicznego Wizji.

Multimedia Factory może się pochwalić trzema osobami, które mają takie zaświadczenia. Zdobyli je w marcu.

– Myślę, że na konkurencyjność wpływa raczej profesjonalizm, rzetelność i wiedza firm biorących udział w postępowaniach – komentuje zarzuty Małgorzata Śliwińska-Krupa, szefowa firmy.

Konkurenci zwracają jednak uwagę na powiązania personalne. Chodzi o Marka Krupę, który jest etatowym pracownikiem Centrum Kultury. Jednocześnie, z ramienia Multimedia Factory regularnie współpracuje z Teatrem Starym

– W tej sytuacji mamy wątpliwości, co do równego traktowania oferentów – mówi szef LED Inwazja.

Nie pierwszy raz

O firmie Multimedia Factory było głośno już dwa lata temu. Ratusz prześwietlił wówczas wydatki Centrum Kultury. Okazało się, że CK zlecało szereg usług bez wymaganego prawem przetargu.

Zamówienia trafiały do firm powiązanych z pracownikami CK. Tylko w 2009 roku najwięcej zamówień na obsługę techniczną imprez trafiło do firmy Proscenium.

Związany był z nią ówczesny kierownik działu technicznego CK. Druga pod względem liczby zleceń technicznych była Multimedia Factory.

Firma należąca do żony Marka Krupy z działu technicznego CK na miejskich zamówieniach zarobiła ponad 44 tys. zł.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 9 maja 2012 o 22:05
0
Z Lublina czy nie jo jest jakaś ustawka dlaczego wydzierżawieć telebimy jak idzie euro j Pani Karolina mogła sama wynajmować telebim innym miastom i zainkasować sporo gotówki na działanie artystyczne teatru. Ale po co.
Avatar
Kaskader909 / 24 kwietnia 2012 o 21:56
0
Nasze cudowne instytucje Państwowe, nie mogą zatrudnić 3 ludzi i zrobić im szkolenia, żeby zarabiać pieniądze na nowe imprezy, czy stanowi to, aż tak duży problem. Prawda jest taka, że w małych firmach technicznych w Lublinie, nie ma profesjonalistów, kto pracuje w tej branży to wie
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2012 o 17:58
0
heh, niezły numer
Ratusz kupił sprzęt za 580 tys a używać go będzie prywatna firma za 2,5 tys miesięcznie.
Przecież te 2,5tys nawet nie pokryje amortyzacji sprzętu.
Avatar
Karr / 24 kwietnia 2012 o 15:32
0
[quote name='Monika' timestamp='1335262168' post='624402']
Lublin jest na tyle małym miastem, że w kulturze i branży obsługi imprez wszyscy się znają. Sądzę więc, że jeśli przetarg wygrałaby inna firma również instniałoby podejrzenie o "lubienie swoich". Multimedia Factory nie od dziś zajmuje się obsługą i wynajmem telebimów, ekranów itp. Uważam, że wybór jest słuszny
[/quote]
Bez przesady z tym minimalizmem ,Lublin zalicza się do 10 największych miast ,ale mniejsza o to ,kultura jest tutaj bardzo obszerna i wysokim poziome ..
[quote name='Monika' timestamp='1335262168' post='624402']
Lublin jest na tyle małym miastem, że w kulturze i branży obsługi imprez wszyscy się znają. Sądzę więc, że jeśli przetarg wygrałaby inna firma również instniałoby podejrzenie o "lubienie swoich". Multimedia Factory nie od dziś zajmuje się obsługą i wynajmem telebimów, ekranów itp. Uważam, że wybór jest słuszny
[/quote]
Bez przesady z tym minimalizmem ,Lublin zalicza się do 10 największych miast ,ale mniejsza o to ,kultura jest tutaj... rozwiń
Avatar
Krzysiek / 24 kwietnia 2012 o 12:34
0
żeby zajmować się czymś nie od dziś trzeba coś mieć. Trudno wynajmować coś czego się nie ma:)
Avatar
Monika / 24 kwietnia 2012 o 12:09
0
Lublin jest na tyle małym miastem, że w kulturze i branży obsługi imprez wszyscy się znają. Sądzę więc, że jeśli przetarg wygrałaby inna firma również instniałoby podejrzenie o "lubienie swoich". Multimedia Factory nie od dziś zajmuje się obsługą i wynajmem telebimów, ekranów itp. Uważam, że wybór jest słuszny
Avatar
no proste / 24 kwietnia 2012 o 12:06
0
zydowska koalicja
Avatar
PalSecam / 24 kwietnia 2012 o 11:40
0
buhahahahaha ot mi sensacja, wszędzie tak jest a lemingi klapki na oczy i siedzimy cicho;)



wiśta wio Lemingi!!!!!!!!!
Avatar
Patolog / 24 kwietnia 2012 o 09:51
0
Dlaczego lubelszczyzna jest zacofana?
Ponieważ we władzach jest zbyt wielu złodziei. Dzierżawa takiego sprzętu, zakupionego przez Urząd Miasta, i możliwość zarabiania na nim, prowadzi do wątpliwości i pytań. Po co mam w coś inwestować Może Prezydent Żuk to kupi a ja wydzierżawię. A może to nowa metoda wspierania przedsiębiorczości w Lublinie?
Jakim cudem w przetargu brała udział firma pracownika etatowego struktur powiązanych bezpośrednio z tematem? Czy to CBA to działa w tym Lublinie czy nie? Skąd wiedzieli o szkoleniu? Dlaczego nie było info przed przetargiem że takie szkolenie trzeba było odbyć? Kto sprawdził czy nie było tylko przesłanych certyfikatów czy są faktury za hotele paliwo czy jest jakaś delegacja itd...???
Jest to uszyty temat, jakich wiele w Lublinie.
Dlaczego lubelszczyzna jest zacofana?
Ponieważ we władzach jest zbyt wielu złodziei. Dzierżawa takiego sprzętu, zakupionego przez Urząd Miasta, i możliwość zarabiania na nim, prowadzi do wątpliwości i pytań. Po co mam w coś inwestować Może Prezydent Żuk to kupi a ja wydzierżawię. A może to nowa metoda wspierania przedsiębiorczości w Lublinie?
Jakim cudem w przetargu brała udział firma pracownika etatowego struktur powiązanych bezpośrednio z tematem? Czy to CBA to działa w tym Lublinie czy nie? Skąd wiedzieli o szkoleniu? Dlaczego... rozwiń
Avatar
Paraguay / 24 kwietnia 2012 o 09:51
0
Właśnie o to chodzi że przeszkolenie to fikcja podobnie jak profesjonalizm zwycięzcy który jak dotąd najprawdopodobniej nie miał ani jednego swojego ekranu bo po prostu go na nie nie stać.
Avatar
olo / 9 maja 2012 o 22:05
0
Z Lublina czy nie jo jest jakaś ustawka dlaczego wydzierżawieć telebimy jak idzie euro j Pani Karolina mogła sama wynajmować telebim innym miastom i zainkasować sporo gotówki na działanie artystyczne teatru. Ale po co.
Avatar
Kaskader909 / 24 kwietnia 2012 o 21:56
0
Nasze cudowne instytucje Państwowe, nie mogą zatrudnić 3 ludzi i zrobić im szkolenia, żeby zarabiać pieniądze na nowe imprezy, czy stanowi to, aż tak duży problem. Prawda jest taka, że w małych firmach technicznych w Lublinie, nie ma profesjonalistów, kto pracuje w tej branży to wie
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2012 o 17:58
0
heh, niezły numer
Ratusz kupił sprzęt za 580 tys a używać go będzie prywatna firma za 2,5 tys miesięcznie.
Przecież te 2,5tys nawet nie pokryje amortyzacji sprzętu.
Avatar
Karr / 24 kwietnia 2012 o 15:32
0
[quote name='Monika' timestamp='1335262168' post='624402']
Lublin jest na tyle małym miastem, że w kulturze i branży obsługi imprez wszyscy się znają. Sądzę więc, że jeśli przetarg wygrałaby inna firma również instniałoby podejrzenie o "lubienie swoich". Multimedia Factory nie od dziś zajmuje się obsługą i wynajmem telebimów, ekranów itp. Uważam, że wybór jest słuszny
[/quote]
Bez przesady z tym minimalizmem ,Lublin zalicza się do 10 największych miast ,ale mniejsza o to ,kultura jest tutaj bardzo obszerna i wysokim poziome ..
[quote name='Monika' timestamp='1335262168' post='624402']
Lublin jest na tyle małym miastem, że w kulturze i branży obsługi imprez wszyscy się znają. Sądzę więc, że jeśli przetarg wygrałaby inna firma również instniałoby podejrzenie o "lubienie swoich". Multimedia Factory nie od dziś zajmuje się obsługą i wynajmem telebimów, ekranów itp. Uważam, że wybór jest słuszny
[/quote]
Bez przesady z tym minimalizmem ,Lublin zalicza się do 10 największych miast ,ale mniejsza o to ,kultura jest tutaj... rozwiń
Avatar
Krzysiek / 24 kwietnia 2012 o 12:34
0
żeby zajmować się czymś nie od dziś trzeba coś mieć. Trudno wynajmować coś czego się nie ma:)
Avatar
Monika / 24 kwietnia 2012 o 12:09
0
Lublin jest na tyle małym miastem, że w kulturze i branży obsługi imprez wszyscy się znają. Sądzę więc, że jeśli przetarg wygrałaby inna firma również instniałoby podejrzenie o "lubienie swoich". Multimedia Factory nie od dziś zajmuje się obsługą i wynajmem telebimów, ekranów itp. Uważam, że wybór jest słuszny
Avatar
no proste / 24 kwietnia 2012 o 12:06
0
zydowska koalicja
Avatar
PalSecam / 24 kwietnia 2012 o 11:40
0
buhahahahaha ot mi sensacja, wszędzie tak jest a lemingi klapki na oczy i siedzimy cicho;)



wiśta wio Lemingi!!!!!!!!!
Avatar
Patolog / 24 kwietnia 2012 o 09:51
0
Dlaczego lubelszczyzna jest zacofana?
Ponieważ we władzach jest zbyt wielu złodziei. Dzierżawa takiego sprzętu, zakupionego przez Urząd Miasta, i możliwość zarabiania na nim, prowadzi do wątpliwości i pytań. Po co mam w coś inwestować Może Prezydent Żuk to kupi a ja wydzierżawię. A może to nowa metoda wspierania przedsiębiorczości w Lublinie?
Jakim cudem w przetargu brała udział firma pracownika etatowego struktur powiązanych bezpośrednio z tematem? Czy to CBA to działa w tym Lublinie czy nie? Skąd wiedzieli o szkoleniu? Dlaczego nie było info przed przetargiem że takie szkolenie trzeba było odbyć? Kto sprawdził czy nie było tylko przesłanych certyfikatów czy są faktury za hotele paliwo czy jest jakaś delegacja itd...???
Jest to uszyty temat, jakich wiele w Lublinie.
Dlaczego lubelszczyzna jest zacofana?
Ponieważ we władzach jest zbyt wielu złodziei. Dzierżawa takiego sprzętu, zakupionego przez Urząd Miasta, i możliwość zarabiania na nim, prowadzi do wątpliwości i pytań. Po co mam w coś inwestować Może Prezydent Żuk to kupi a ja wydzierżawię. A może to nowa metoda wspierania przedsiębiorczości w Lublinie?
Jakim cudem w przetargu brała udział firma pracownika etatowego struktur powiązanych bezpośrednio z tematem? Czy to CBA to działa w tym Lublinie czy nie? Skąd wiedzieli o szkoleniu? Dlaczego... rozwiń
Avatar
Paraguay / 24 kwietnia 2012 o 09:51
0
Właśnie o to chodzi że przeszkolenie to fikcja podobnie jak profesjonalizm zwycięzcy który jak dotąd najprawdopodobniej nie miał ani jednego swojego ekranu bo po prostu go na nie nie stać.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 0

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 3

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 4 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 18 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 20 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 5

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!