Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2019 r.
7:56

Marsz Równości w Lublinie. Trasa znowu zmieniona

Autor: Zdjęcie autora drs
0 57 A A

Dziś znana ma być nowa trasa Marszu Równości planowanego w Lublinie na 28 września. O zmianę trasy prosi Urząd Miasta. Pochód może trafić na zupełnie inne ulice niż pierwotnie planowano

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według Ratusza problematyczne może być przejście pochodu przez ul. Jaczewskiego i Obywatelską, bo są to drogi dojazdowe do dużych lubelskich szpitali. – Jeżeli w tym czasie dojdzie do jakiegoś zdarzenia powodującego duży ruch karetek, to którędy miałyby one pojechać? – pyta Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Lublin. – Poprosiliśmy o zmianę trasy, czekamy.

– Odpowiedź będzie w poniedziałek – zapowiada Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów pochodu. – Propozycje miasta są ciekawe, ze względów bezpieczeństwa możliwa jest całkowita zmiana trasy. Tak żeby całkowicie omijać pl. Zamkowy.

Zgodnie z pierwotnym zgłoszeniem Marsz Równości miał przejść z pl. Zamkowego przez al. Tysiąclecia, ul. Podzamcze, Unicką, Obywatelską, Jaczewskiego, Prusa, Dolną 3 Maja, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście i Al. Racławickie do pl. Teatralnego. Gdy okazało się, że 28 września na pl. Zamkowym planowana jest przysięga wojskowa, organizatorzy marszu zmienili kierunek pochodu, który miałby wyruszyć z pl. Teatralnego i zakończyć się na al. Unii Lubelskiej. Od dziś również ta trasa ma być nieaktualna.

Organizatorzy marszu deklarują, że ich pochód będzie m.in. manifestacją solidarności z różnymi mniejszościami. Przeciwnicy takiego zgromadzenia twierdzą, że marsz narazi dzieci na demoralizację i apelują do prezydenta Lublina, że zabronił tej demonstracji. Pod apelem w tej sprawie, jak informują, zebrali już 7 tys. podpisów.

Prezydent ma prawo zakazać organizacji zgromadzenia wyłącznie z powodów wymienionych w ustawie: jeżeli „cel zgromadzenia lub jego odbycie naruszają przepisy karne”, jeżeli „ może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach” i jeżeli miałoby się odbyć w miejscu i czasie, w którym zaplanowane są „zgromadzenia organizowane cyklicznie”.

Wydanie zakazu jest możliwe najpóźniej 96 godzin przed planowanym rozpoczęciem demonstracji, a decyzja prezydenta może być zaskarżona do sądu, gdzie sprawa musi być rozstrzygnięta jeszcze przed terminem manifestacji. 

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stop dewiacjom / 9 września 2019 o 08:41
+24
Naukowcy ogłosili niedawno (The SCIENCE) , że nie istnieje żaden gen homoseksualizmu, stąd homoseksualizm nie jest wrodzony. Skłonności owe są efektem wpływów środowiska i kultury.
Avatar
Jadzia / 9 września 2019 o 08:21
+23
Mam nadzieję że radny Pitucha uzbiera wystarczającą ilość podpisów przeciw marszowi i ten marsz się nie odbędzie!
Avatar
stop kiP0kryzji / 9 września 2019 o 11:09
+22
Jeśli wy LGBT możecie profanować i niszczyć szacunek np. w potaci zmodyfikowanego wizerunku Matki Bożej, ponieważ dla was to nie jest świętość, to dla mnie wy z LGBT domagający się szacunku - etc. jesteście całkowicie niewiarygodni w każdym aspekcie.
Avatar
M / 9 września 2019 o 09:59
+20
Nic mi do tego co robicie w zaciszu domowym...ale nie narzucajcie wszystkim że mamy na to patrzeć i że wszystko spoko i że jest to normalne...i najważniejsze oddajcie dzieciom TĘCZĘ!!!
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 08:15
+19
Po Górkach Czechowskich niech chodzą i bez tego marszu jazda po mieście to koszmar.
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 08:13
+17
obrzydliwe
Avatar
Luk / 9 września 2019 o 11:04
+16
Przez tatary i bronowice niech przejda
Avatar
melo / 9 września 2019 o 10:01
+16
DW rozpoczyna nowy tydzień od promocji wynaturzeń. 
Avatar
Prowokować i judzic / 9 września 2019 o 08:30
+16
Marionetki lewackich marksistów (lgbt, proaborcja, feministki, "moje ciało", zieloni, itp.) nieustannie prowokują i judzą nas... to ich prawdziwy cel. Tu nie chodzi o żadną równość, pokój uznanie, itp. Po co? aby nas dzielić, odwrócić uwagę, pretekst aby zwiększyć zamordyzm i cenzurę.
Avatar
karolcia / 9 września 2019 o 08:56
+14
my też się cieszymy że juz tu nie mieszkasz! :) Lublin wolny od ideologi lgbt!
Avatar
Gość 51 / 10 września 2019 o 07:31
-5
Obrzydliwe to gardzic drugim człowiekiem tylko dlatego, że nie taki sam jak my, który nic złego nie robi a jedynym jego przewinieniem jest to, że chce być szanowany i traktowany jak każdy inny obywatel. Obrzydliwe jest opluwanie bliźnich jadem na każdym kroku i mówienie jednocześnie o sobie per obrońca chrześcijańskich wartości/prawdziwy Polak itp.Obrzydliwa jest skala pedofili w kościele i wieloletnie zamiatanie jej pod dywan przez tamtejszych hierarchów i jeszcze bardziej obrzydliwa i tchorzliwa jest postawa społeczna zindoktrynowanej ludzkiej masy która często broni oprawców. Jest mnóstwo obrzydliwych rzeczy i spraw - ale marsz ludzi w sprawie szacunku i równości nie jest obrzydliwy. Tyle krwii przelali Polacy podczas wojny żebyście mogli być wolni. A Wy nie chcecie być wolni - wolicie być w "bezpiecznej" większości i krzyczeć to co krzyczy wroga większość do słabszej mniejszości mając tym samym fałszywe poczucie wspólnoty i bezpieczeństwa (bo po co myśleć samemu co jest zle - jeszcze by ktoś doszedł do jakichś konstruktywnych wniosków). Także luz, krzyczcie  dalej "stop lgbt" piszcie obraźliwe komentarze i brońcie się rękoma i nogami żeby Was nie zdemoralizowali idąc ulica z uśmiechem i tęczowa flaga.. Bo jak napisał powyżej jakiś wielki humanista to "obrzydliwe". Dla przypomnienia: Lublin i Lubelszczyzna to część Polski, która zawsze opowiadała się za Polską i o tę Polskę walczyła. Druga kwestia: LGBT jest wykorzystywany przez wrogów Polski, do walki z tradycyjnym katolickim polskim społeczeństwem, i co mamy spokojnie patrzeć jak likwidujecie nasz kraj. Śmiesz wyrzucać nam korzystanie z wolnosci, która jest dziełem, przed wszystkim, katolickiego narodu. I na koniec: Polsce grozi zapaść demograficzna, a wasze związki gejów i lesbijek ten trend tylko wzmacniają. Przestań się mazac, bo nie chodzi o to, że Wasze marsze są tęczowe i uśmiechnięte, z reszto i to nie jest prawdą, na waszych marszach (jeszcze nie w Lublinie) pokazujecie cała obrzydliwosc waszego ruchu - w internecie są tysiące zdjęć potwierdzających tę prawdę. 
Obrzydliwe to gardzic drugim człowiekiem tylko dlatego, że nie taki sam jak my, który nic złego nie robi a jedynym jego przewinieniem jest to, że chce być szanowany i traktowany jak każdy inny obywatel. Obrzydliwe jest opluwanie bliźnich jadem na każdym kroku i mówienie jednocześnie o sobie per obrońca chrześcijańskich wartości/prawdziwy Polak itp.Obrzydliwa jest skala pedofili w kościele i wieloletnie zamiatanie jej pod dywan przez tamtejszych hierarchów i jeszcze bardziej obrzydliwa i tchorzliwa jest postawa społeczna zindoktrynowanej ludz... rozwiń
Avatar
Pajcyk / 10 września 2019 o 06:22
+3
Zobacz sprawność rozwoju Lublina na ul. Młyńskiej. Prezydent Lublina zabrał zwycięzcy przetargu nieruchomośc i mija 10 rok jak nie ma obiecanego przez Łysonia Dworca PKS. A taki miał być piękny prawie amerykański jak rysowano w szkopskiej agitce a tu KICHA a nie Dworzec PKS.
Avatar
antygnIDA / 9 września 2019 o 22:17
+3
Żuk mógłby im zaproponować trasę środkiem Górek Czechowskich , po pokrzywach , jeżynach , łopianach, głogach .... i tak w skórzanych stringach, ażurowych biustonoszach albo bez . No i nie wyobrażam sobie żeby ''książę dzielnicowy" , wzorcem Trzaskowskiego temu nie przewodził.
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 19:34
-5
Prezydent Żuk sprawnie rozbudowuje miasto most 700 lecia, stadion piłkarski z zapleczem czyli boisko i parkingi oraz dojazdy, baseny, modernizacja stadionu żużlowego, nowe stałe lodowisko obok Aqua Lublin, rozwój sieci trolejbusowej, nowa i nowoczesna zajezdnia dla nich na Felinie, modernizacja i przebudowa dróg tak zwanego ringu miejskiego, ma pomysły na kolejne drogi. Gorzej mu idzie z dworcami autobusowymi komunikacji międzymiastowej i podmiejskiej, podpada planami zabudową mieszkalną terenów takich jak były poligon na Czechowie ale ma plany kierunków rozwoju miasta. Choć plany zniszczenia nartostrady na Globusie budzą mój sprzeciw MOSiR ściemnia, że nie opłaca się naśnieżać stoku w mieście po prostu kierownik powinien to robić z sensem i z sercem tak jak to robią na Roztoczu w Rąblowie i pod Kazimierzem prywatni. Ostatnio prezydent Pruszkowski (nie Pruszkowa ale Lublina- coś jak z dziedzicem Pruskim) chwalił się, że hala w miejscu lodowiska na Globusie to jego dokonanie. I to właściwie prawie wszystko może sobie przypisać przebudowę Spółdzielczości Pracy do giełdy na Elizówce a poza tym to były atrakcyjne wycieczki zwane wizytami u zaprzyjaźnionych burmistrzów i merów. Problem prezydenta Żuka to stanie w rozkroku ideologiczne. Zamiast poprzeć marsz a terytorialsów przesunąć na 27 września kiedy mają "tradycyjne" święto ("tradycja" dość nowa ale już zaborcza) lub na 29 września skoro jako pierwsi z 28 września zgłosili się "tęczowi" brzydko kluczy. Termin 28 września i Plac Zamkowy oddał terytorialsom choć przypominam byli drudzy. "Tęczowym" zmienia ulice marszu bo ruch samochodowy, bo szpitale nagle mogą być oblężone karetkami, bo "terytorialsi" i ich rodziny oraz goście mogą się zgorszyć czy zdenerwować, że o dzielnym obrońcy porządku i tradycji czyli wojewodzie tylko wspomnę. Tak buduje zaściankowość czy też tradycyjność "Polskość" Lublina. Przekaz idzie w świat a liczy się ostatni o barwnych kibicach podczas młodzieżowych ME nikt już nie pamięta.
Prezydent Żuk sprawnie rozbudowuje miasto most 700 lecia, stadion piłkarski z zapleczem czyli boisko i parkingi oraz dojazdy, baseny, modernizacja stadionu żużlowego, nowe stałe lodowisko obok Aqua Lublin, rozwój sieci trolejbusowej, nowa i nowoczesna zajezdnia dla nich na Felinie, modernizacja i przebudowa dróg tak zwanego ringu miejskiego, ma pomysły na kolejne drogi. Gorzej mu idzie z dworcami autobusowymi komunikacji międzymiastowej i podmiejskiej, podpada planami zabudową mieszkalną terenów takich jak były poligon na Czechowie ale ma pl... rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 19:27
+8
Najlepiej by było jakby koniec końców tego marszu nie było. 2 tygodnie przed wyborami do parlamentu krajowego to nie jest dobry pomysł, by realizować tak kontrowersyjne wydarzenie w mieście. Niech lewicowe środowiska udowodnią, że potrafią być tolerancyjni i uszanować wolę większości obywateli, którzy w jasny sposób mówią, że tego wydarzenia nie chcą. Jest to najbardziej niechciane wydarzenie w mieście, w dodatku uczestnicy dostają pieniądze za to by się tu pojawić, w jakimkolwiek mieście w Polsce nie byłby marsz równości to ciągle widać te same twarze i jest taki dziwoląg, który ma stanik na głowie, białą twarz i brodę oraz nosi sukienkę koloru bordowego. Ja się pytam co to k*rwa jest?. Chcą sobie pośpiewać, potańczyć? to przecież mogą w niejednej dyskotece czy klubie jaki problem? Ale tu chodzi o coś więcej o poparcie praw mniejszości seksualnej LGBTQ+, o to cała hucpa się rozchodzi. W dodatku spora część uczestników się wstydzi bo zakłada czarne okulary, czyli sami wiedzą, że to ściema i kicz totalny. Lewico zakończ ten różowy neomarksistowski kulturalno-obyczajowy reżim, bo przerżniesz te wybory. Społeczeństwo jasno mówi, że nie chce wywyższania mniejszości seksualnych nad większościami( promowania LGBTQ+), nie chce wywyższania płci żeńskiej nad męską(feminizm), nie chce aborcji, eutanazji czy propagowania antykoncepcji oraz wulgarnej, chamskiej i absolutnie nie śmiesznej walki z wiarą i kościołem. Wszystko to jest kult śmierci, zła, fałszu. Przestańcie rujnować własny kraj od wewnątrz doprowadzając go do rozpusty moralnej, spustoszenia obyczajowego.
Najlepiej by było jakby koniec końców tego marszu nie było. 2 tygodnie przed wyborami do parlamentu krajowego to nie jest dobry pomysł, by realizować tak kontrowersyjne wydarzenie w mieście. Niech lewicowe środowiska udowodnią, że potrafią być tolerancyjni i uszanować wolę większości obywateli, którzy w jasny sposób mówią, że tego wydarzenia nie chcą. Jest to najbardziej niechciane wydarzenie w mieście, w dodatku uczestnicy dostają pieniądze za to by się tu pojawić, w jakimkolwiek mieście w Polsce nie byłby marsz równości to ciągle widać te ... rozwiń
Avatar
misfire / 9 września 2019 o 17:28
+8
Czyli jednak smród z Czajki dotarł i tutaj ?
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 16:42
+6
Won ścierwa !
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 16:25
0
teraz w Puławach wyśmiali te bakterie - proszę się nie pałętać samotnie po ulicach bo za siebie nie ręczę. Nie dam się sprowokować i nie pójdę za słowa do ciapy - ja po prostu żądam wyrozumienia dla rąk moich , za czyny które dokonam.
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 15:55
-4
Ktoś faktycznie może ucierpieć ,ale nie przez efekt marszu równości, a poprzez kontrmanifestantów. Jeżeli coś to raczej zakazać kontry, czyli źródła konfliktu, bo nikomu nie powinien marsz przeszkadzać na tyle aby używał przemocy. To jest zakazane i niemoralne. A moralne jest poszanowanie inności, jeżeli nie wyżądzają nikomu krzywdy, a nie wyżądzają. Bajki o deprawacji dzieci są nieprawdziwe. Reklama chipsów to też deprawacja, można by powiedzieć. Dzieci powinny być bardziej świadome tego, że instnieją osoby lgbt, chociażby dla tego, aby nie prześladowały innych oraz aby uchronić je od samobójstwa i problemów psychicznych, jakby okazały sie w przyszłości częścią lgbt. Homoseksualiści to nie pedofile. Fakt, jest ich z kilka może procent, stisunek 1:20 średnio, a pedofilia homoseksualna występuje w ok 30% lub ok 40%, wiec coś pozornie dużo. W 99% sprawcami pedofilii są mężczyźni. Wniosek? Prawie jażdy mężczyzna to pedofi! Dlaczego nikt nie robi nagonki na facetów że są pedofilami?Otóż oba wnioski są fałszywe. Pedofilia polega na tym, że dotyczy mężczyzn,( są choroby zależe od płci) a pociąg seksualny, do chłopców zdarza sie prawie tak samo często jak do dziewczynek( tym się charakteryzuje).Prawie wszyscy pedofile nie mają orientacji seksualnej, to znaczy interesują ich tylko dzieci a nie dorośli tej samej płci co oni ani odmiennej.
Ktoś faktycznie może ucierpieć ,ale nie przez efekt marszu równości, a poprzez kontrmanifestantów. Jeżeli coś to raczej zakazać kontry, czyli źródła konfliktu, bo nikomu nie powinien marsz przeszkadzać na tyle aby używał przemocy. To jest zakazane i niemoralne. A moralne jest poszanowanie inności, jeżeli nie wyżądzają nikomu krzywdy, a nie wyżądzają. Bajki o deprawacji dzieci są nieprawdziwe. Reklama chipsów to też deprawacja, można by powiedzieć. Dzieci powinny być bardziej świadome tego, że instnieją osoby lgbt, chociażby dla tego, aby nie... rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 15:07
+4
może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach - ponieważ jak wiemy rok temu były zamieszki z policją - w tym roku można spodziewać się podobnej reakcji Polaków przeciw zboczeńcom - a jak już wiadomo te podzwierzęta zasłaniają się dziećmi ! Dzieci mogą ucierpieć w skutek działań policji - mogą zostać stratowane ! Dlatego marszu należy kategorycznie i natychmiast zabronić !!!
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin Street Band w Radiu Lublin
20 września 2019, 19:00

Lublin Street Band w Radiu Lublin 0 0

W piątek, 20 września o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert grupy Lublin Street Band.

Nietypowa interwencja strażaków. Metalowe pierścienie sprawiły mężczyźnie nie lada problem

Nietypowa interwencja strażaków. Metalowe pierścienie sprawiły mężczyźnie nie lada problem 0 1

Lekarze sobie nie poradzili, więc na pomoc ruszyli strażacy. 54-latek z Kołobrzegu zgłosił się na izbę przyjęć kołobrzeskiego szpitala z krępującym problemem - dwa półcentymetrowej grubości metalowe pierścienie utknęły na jego przyrodzeniu. W tak delikatnej sprawie egzamin zdały dopiero piła i szczypce

Wybory 2019. Najnowsza prognoza podziału mandatów w woj. lubelskim

Wybory 2019. Najnowsza prognoza podziału mandatów w woj. lubelskim 7 0

Prawo i Sprawiedliwość 45,7 proc., Koalicja Obywatelska 28,7 proc., Lewica 13,3 proc., a PSL 6,5 proc. – takim poparciem cieszą się najpopularniejsze komitety startujące w wyborach parlamentarnych.

Romuald Lipko już po operacji. "Jestem silny, bo dzięki Wam widzę sens tego, co robię"
film

Romuald Lipko już po operacji. "Jestem silny, bo dzięki Wam widzę sens tego, co robię" 7 0

Romuald Lipko, muzyk, kompozytor i lider Budki Suflera przeszedł operację wątroby.

Piotr Jaroszyński (były piłkarz Górnika): Byliśmy głodni sukcesów

Piotr Jaroszyński (były piłkarz Górnika): Byliśmy głodni sukcesów 0 0

Rozmowa z Piotrem Jaroszyńskim, byłym piłkarzem Górnika Łęczna

Nieczyste gry w lubelskim sanepidzie. Pracownicy zarzucają szefowej mobbing i zastraszanie
Alarm 24

Nieczyste gry w lubelskim sanepidzie. Pracownicy zarzucają szefowej mobbing i zastraszanie 2 16

Odwołania szefowej wojewódzkiego sanepidu w Lublinie chce część jej podwładnych. Swojej przełożonej zarzucają mobbing – czują się szkalowani, zastraszani, uporczywie krytykowani. Sprawę zbadają główny inspektor sanitarny i wojewoda.

Narzekają na współpracę z wójtem gm. Biała Podlaska. "To największa bzdura jaką mogę usłyszeć"

Narzekają na współpracę z wójtem gm. Biała Podlaska. "To największa bzdura jaką mogę usłyszeć" 0 5

Trzech radnych z gminy Biała Podlaska narzeka na złą współpracę z wójtem i zbyt wolny rozwój gminy. – To największa bzdura jaką mogę usłyszeć – odpowiada wójt Wiesław Panasiuk (PSL).

Nowe porządki na Starym Mieście w Lublinie. Przedsiębiorcy będą musieli się dostosować

Nowe porządki na Starym Mieście w Lublinie. Przedsiębiorcy będą musieli się dostosować 7 15

Na zlecenie Ratusza powstaje „Księga standardów”, która określi jak mają wyglądać na Starym Mieście piwne ogródki, jak duże mogą być szyldy i gdzie wolno przycupnąć sprzedawcom pamiątek. Urząd Miasta zbiera już sugestie od zainteresowanych mieszkańców Lublina i zaprasza ich na wspólny spacer.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2019 r. 0 0

Liga Mistrzów. Bramki Lewandowskiego i Krychowiaka

Liga Mistrzów. Bramki Lewandowskiego i Krychowiaka 0 1

W hicie pierwszej kolejki Paris Saint Germain grające bez Neymara i Kyliana Mbappe pokonało w Parku Książąt Real Madryt 3:0. Wygrane odniosły też zespoły Roberta Lewandowskiego i Grzegorza Krychowiaka

Ekspresowo budują dojazd do S17. Prace mogą skończyć się szybciej [zdjęcia]
galeria

Ekspresowo budują dojazd do S17. Prace mogą skończyć się szybciej [zdjęcia] 10 10

Szybkie tempo robót przy budowie ul. Kusocińskiego może oznaczać, że inwestycja zakończy się szybciej niż zakładano – przewidują urzędnicy. Planowe zakończenie prac to październik przyszłego roku.

Spotkania w Bramie Grodzkiej: Ulrike Grossarth i Ośrodek Karta
19 września 2019, 16:00

Spotkania w Bramie Grodzkiej: Ulrike Grossarth i Ośrodek Karta 0 0

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" (ul. Grodzka 21) zaprasza na najbliższe spotkania. 19 września o godz. 16 będzie miała miejsce prezentacja Ośrodka Karta, natomiast 25 września o godz. 17 odbędzie się spotkanie z Ulrike Grossarth.

Młodzież z Zamościa wyjdzie na Rynek Wielki, by dołączyć do grona strajkujących

Młodzież z Zamościa wyjdzie na Rynek Wielki, by dołączyć do grona strajkujących 0 2

Młodzi ludzie chcą zwracać uwagę na kryzys klimatyczny. Ale by zrobić to legalnie, powinni mieć zgodę rodziców na wyjście ze szkoły w czasie lekcji.

Kraina Lessowych Wąwozów i Lublin z turystycznymi laurami

Kraina Lessowych Wąwozów i Lublin z turystycznymi laurami 0 5

Kraina Lessowych Wąwozów oraz Lublin zostały nagrodzone tytułami Polska Marka Turystyczna. Z kolei Zamość został zauważony jako kandydat do tego tytułu.

Trudno znaleźć szefa MOSiR w Puławach. Prezydent obniża wymagania dla kandydatów

Trudno znaleźć szefa MOSiR w Puławach. Prezydent obniża wymagania dla kandydatów 1 23

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach po odejściu Antoniego Rękasa wciąż pozostaje bez dyrektora. Pierwszy konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia, więc Ratusz ogłosił nowy. Urzędnicy obniżyli wymagania stawiane kandydatom, zarówno te dotyczące doświadczenia, jak i znajomości poszczególnych ustaw.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.