Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2013 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Tektura wybierze nową siedzibę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Jest przełom w rozmowach w sprawie wyprowadzki niezależnego klubu Tektura z budynku przy Wieniawskiej stojącego na działce, którą miasto sprzedało inwestorowi. We wtorek urzędnicy i działacze klubu będą oglądać wolne lokale.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeszcze niedawno przedstawiciele Kolektywu Tektura powtarzali, że nie zamierzają wynosić się z Wieniawskiej. Tymczasem miasto ma nieco ponad dwa tygodnie na to, by doprowadzić do tego, by klub opuścił budynek.

W przeciwnym razie niemożliwe będzie podpisanie umowy pomiędzy Ratuszem a inwestorem (lubelska firma Orion), który za 11,7 mln zł kupuje od miasta działkę i chce tu zbudować biurowiec.

Miasto składało Tekturze propozycje wynajmu innych lokali, ale bez odzewu. Kolektyw nie widział tu żadnego lokalu, w którym byłoby możliwe prowadzenie dotychczasowej działalności, w tym zwłaszcza organizacji koncertów. Przełom nastąpił w piątek.

– Uzgodniliśmy, że jeszcze raz przeanalizujemy listę możliwych do wynajęcia lokali. Wytypowaliśmy wstępnie kilka miejsc. We wtorek będziemy je oglądać wspólnie z przedstawicielami Tektury – zapowiada Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta. – Nawet, jeśli nie będzie to docelowy lokal, to Tektura wprowadzi się do tymczasowej siedziby, a my będziemy starali się znaleźć jakieś miejsce, w którym mogłaby zostać na stałe.

Tektura ma wynająć lokal na preferencyjnych warunkach. Stawka czynszu ma być ustalona przez zespół negocjacyjny, ale najprawdopodobniej będą to kwoty.

Po piątkowym popołudniowym spotkaniu w Urzędzie Miasta, mimo wielu prób, nie udało nam się skontaktować z Michałem Wolnym z Kolektywu Tektura.

Co po Tekturze

Właściciel Oriona, Edward Leńczuk zapowiada budynek z częścią handlową i dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym.

Projekty miałyby powstać w przyszłym roku, rozpoczęcie budowy planowane jest na 2015 r. Biurowiec ma być wykonany w standardzie A+, a koszt jego budowy szacowany jest na ok. 50–60 milionów złotych. Inwestor deklaruje też, że zadba o wysoką jakość elewacji.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Prawdziwy / 30 listopada 2013 r. o 13:20

Jebać lewaków!

Avatar
POgromca komuchów / 30 listopada 2013 r. o 09:22

Jakim prawem miasto za piniądze podatników funduje jakiejś grupie o wyraźnym politycznym (skrajnym) profilu lokal?!

Tylko w nich nadzieja,nasza ojczyzna klęka przez tą żydokomunę. !!!!!!

Avatar
Postscriptum / 30 listopada 2013 r. o 09:15

Jakim prawem miasto za piniądze podatników funduje jakiejś grupie o wyraźnym politycznym (skrajnym) profilu lokal?!

Avatar
4 / 29 listopada 2013 r. o 20:08

podaje propozycję .Kul chce sprzedac palac potockich

Avatar
czytelnik / 29 listopada 2013 r. o 20:00

"Stawka czynszu ma być ustalona przez zespół negocjacyjny, ale najprawdopodobniej będą to kwoty."

Przecież my to czytamy i niech się redaktorowi nie wydaje, że nie widzimy, nie myślimy.

Avatar
CWP / 29 listopada 2013 r. o 19:37

 Czy inni najemcy miejskich nieruchomości też mają takie przywileje ? To jakaś farsa że tak się postępuje z lewackimi organizacjami. Każda umowa najmu zawiera paragraf określający okres wypowiedzenia przez każdą ze stron, w przypadku jego braku mają zastosowania przepisy KC. Teraz z Tektura jakieś gadki, może to weźmiecie a może tamto ? Może niech sobie czynsz sami wybiorą ? Była wcześniej mowa o tym że najemcy Tektury zalegali z czynszem pół roku, czy inni najemcy też mogą się tak skredytowac kosztem miasta i podatników ? Lewacy dostali w tym roku kamienice w śródmieściu, niech tam się przeniosę ze swoją meliną.

 Czy inni najemcy miejskich nieruchomości też mają takie przywileje ? To jakaś farsa że tak się postępuje z lewackimi organizacjami. Każda umowa najmu zawiera paragraf określający okres wypowiedzenia przez każdą ze stron, w przypadku jego braku mają zastosowania przepisy KC. Teraz z Tektura jakieś gadki, może to weźmiecie a może tamto ? Może niech sobie czynsz sami wybiorą ? Była wcześniej mowa o tym że najemcy Tektury zalegali z czynszem pół roku, czy inni najemcy też mogą się tak skredytowac kosztem miasta i podatników ? Lewacy dos... rozwiń

Avatar
Prawdziwy / 30 listopada 2013 r. o 13:20

Jebać lewaków!

Avatar
POgromca komuchów / 30 listopada 2013 r. o 09:22

Jakim prawem miasto za piniądze podatników funduje jakiejś grupie o wyraźnym politycznym (skrajnym) profilu lokal?!

Tylko w nich nadzieja,nasza ojczyzna klęka przez tą żydokomunę. !!!!!!

Avatar
Postscriptum / 30 listopada 2013 r. o 09:15

Jakim prawem miasto za piniądze podatników funduje jakiejś grupie o wyraźnym politycznym (skrajnym) profilu lokal?!

Avatar
4 / 29 listopada 2013 r. o 20:08

podaje propozycję .Kul chce sprzedac palac potockich

Avatar
czytelnik / 29 listopada 2013 r. o 20:00

"Stawka czynszu ma być ustalona przez zespół negocjacyjny, ale najprawdopodobniej będą to kwoty."

Przecież my to czytamy i niech się redaktorowi nie wydaje, że nie widzimy, nie myślimy.

Avatar
CWP / 29 listopada 2013 r. o 19:37

 Czy inni najemcy miejskich nieruchomości też mają takie przywileje ? To jakaś farsa że tak się postępuje z lewackimi organizacjami. Każda umowa najmu zawiera paragraf określający okres wypowiedzenia przez każdą ze stron, w przypadku jego braku mają zastosowania przepisy KC. Teraz z Tektura jakieś gadki, może to weźmiecie a może tamto ? Może niech sobie czynsz sami wybiorą ? Była wcześniej mowa o tym że najemcy Tektury zalegali z czynszem pół roku, czy inni najemcy też mogą się tak skredytowac kosztem miasta i podatników ? Lewacy dostali w tym roku kamienice w śródmieściu, niech tam się przeniosę ze swoją meliną.

 Czy inni najemcy miejskich nieruchomości też mają takie przywileje ? To jakaś farsa że tak się postępuje z lewackimi organizacjami. Każda umowa najmu zawiera paragraf określający okres wypowiedzenia przez każdą ze stron, w przypadku jego braku mają zastosowania przepisy KC. Teraz z Tektura jakieś gadki, może to weźmiecie a może tamto ? Może niech sobie czynsz sami wybiorą ? Była wcześniej mowa o tym że najemcy Tektury zalegali z czynszem pół roku, czy inni najemcy też mogą się tak skredytowac kosztem miasta i podatników ? Lewacy dos... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć z niedzielnego meczu
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

W meczu z KPR Gminy Kobierzyce na boisko wróciła Daria Szynkaruk. To kolejna po Oktawii Płomińskiej zawodniczka, która wraca do zespołu po urazie.

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Na początku przyszłego miesiąca powinien się zacząć montaż nowej wiaty na przystanku komunikacji miejskiej obok szpitala przy al. Kraśnickiej. Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za nią niemal 72 tys. zł.