Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2011 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Telbud Lublin: Lista pokrzywdzonych coraz dłuższa

0 15 A A
Całej wypłaty od Telbudu nie dostało około stu robotników. Po pomoc do naszej redakcji zgłosili się
Całej wypłaty od Telbudu nie dostało około stu robotników. Po pomoc do naszej redakcji zgłosili się

Zgłosili się do nas kolejni przedsiębiorcy, którzy nie dostali zapłaty od firmy Telbud Lublin. – Czy musi dojść do tragedii, żebyśmy odzyskali nasze pieniądze? – pytają zdesperowani budowlańcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pisaliśmy dziś o dramatycznych wydarzeniach na budowie bloków przy ul. Pergolowej w Lublinie. 37-letni robotnik pracujący dla firmy Telbud Lublin wszedł na 40-metrowyt dźwig i groził, że skoczy, jeśli nie dostanie zaległej wypłaty. Do zejścia namówili go policyjni negocjatorzy. Przy okazji wyszło na jaw, że Telbud zalega nie tylko robotnikom, ale też podwykonawcom z budowy na Pergolowej. – Są mi winni 120 tys. zł – mówił nam pan Krzysztof, którego spotkaliśmy na placu budowy. – Jestem na skraju bankructwa.

We wtorek odezwali się do nas przedstawiciele kolejnych firm, którzy twierdzą, że Telbud jest im winien pieniądze. Chodzi o przedsiębiorstwa, które wykonywały prace przy budowie bloków na rogu ulic Wileńskiej i Głębokiej w Lublinie.

– Telbud jest mi winien ponad 70 tys. zł. Jak nie dostanę tych pieniędzy, to będzie dramat. Przecież ja też muszę zapłacić ludziom – mówi pan Ryszard, szef firmy budowlanej.

– Prezes Telbudu nas unika – dodaje kolejny przedsiębiorca, który też chce pozostać anonimowy.

Inwestorem na budowie pięciu bloków przy ul. Wileńskiej jest Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa. A generalnym wykonawcą – Interbud.
– Wartość inwestycji to ok. 60 mln zł. Na bieżąco płacimy Interbudowi za wykonane roboty – zapewnia Jan Gąbka, prezes LSM.
Część prac dla Interbudu wykonywał Telbud. – Zapłaciliśmy im wszystkie wymagane faktury – mówi Jacek Drozd, wiceprezes Interbudu. – W tej chwili szukamy nowych podwykonawców.

Firmy, które nie dostały pieniędzy od Telbudu, zapowiadają, że pójdą do sądu.

Podobnie robotnicy, którzy nie otrzymali poborów za styczeń i luty. Do firmy, po sygnale, że ok. 100 osób robotników nie dostało wypłaty, weszła też lubelska inspekcji pracy.

– Wystawimy nakazy zapłaty tam, gdzie nie zostało wypłacone wynagrodzenie. Natomiast osobom zatrudnionym na umowę o dzieło pomożemy napisać pozwy do sądu pracy – mówi Krzysztof Sudoł, zastępca okręgowego inspektora pracy w Lublinie.

Po tygodniu prób, wreszcie udało nam się porozmawiać z prezesem Telbudu Sławomirem Kurkiem. Spytaliśmy go, czy i kiedy zamierza zapłacić ludziom za ich pracę, czy planuje złożenie wniosku o upadłość i czy nie boi się kolejnych dramatycznych prób odzyskania pieniędzy. Na wszystkie nasze pytania odpowiadał tak samo: – Zostawmy to na razie bez komentarza.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
andrzej / 17 marca 2012 o 18:08
0
[quote name='ktosik' timestamp='1299057449' post='444950']
czy zna ktoś uczciwego pracodawcę, który jest w stanie to wytrzymać i nie zbankrutować?
[/quote]

Widzisz kolego-ja znam jednego uczciwego pracodawce,który jakimś cudem jeszcze ciągnie,choć nie wiem skąd on ma tyle siły...
Jego sytuacja wygląda tak,że przez KUL Stalowa Wola i wspomniany wczesniej Interbud Lublin facet został z ogromnymi długami i nadzieją,że kiedyś nasze nieruchliwe sądy wymierzą sprawiedliwość i oddadzą mu pieniądze które Interbud jest mu winien.
Pisze tutaj o firmie Gazimex.
A znam tą całą sytuacje,bo dość długo tam pracowałem...
[quote name='ktosik' timestamp='1299057449' post='444950']
czy zna ktoś uczciwego pracodawcę, który jest w stanie to wytrzymać i nie zbankrutować?
[/quote]

Widzisz kolego-ja znam jednego uczciwego pracodawce,który jakimś cudem jeszcze ciągnie,choć nie wiem skąd on ma tyle siły...
Jego sytuacja wygląda tak,że przez KUL Stalowa Wola i wspomniany wczesniej Interbud Lublin facet został z ogromnymi długami i nadzieją,że kiedyś nasze nieruchliwe sądy wymierzą sprawiedliwość i oddadzą mu pienią... rozwiń
Avatar
oszukany / 10 marca 2011 o 18:59
0
to kiedy to zebranie w telbudzie bo to co sie dzieje na tych budowach to skindal
Avatar
oszukany / 10 marca 2011 o 18:57
0
to kiedy to zebranie w telbudzie bo to co sie dzieje na tych budowach to skindal
Avatar
Koledzy ze Świdnika / 9 marca 2011 o 11:25
0
Panowie z firmy Telbud zapraszamy do pubu Gandalf w Świdniku, do pana Sławomira Kurka na piwo, za które proponuje nie płacić, przecież teraz są takie standarty, że sie nie płaci. Ciekawe jak na to zareaguje Kurek, czy tez powie zgodnie ze swoją wypowiedzią do lubelskiej prasy, ,,Panowie zostawmy to bez komentarza".
Avatar
lkara / 4 marca 2011 o 08:09
0
Dlaczego PIP informuje, że część ludzi była zatrudniona na umowę o dzieło i po wykryciu tego faktu nie analizuje treści tych umów i nie każe przekształcać!!!!!!!! tych umów w UMOWę O PRACę !!!!!!, bo właśnie takie znamiona nosi 95 % tych umów o dzieło.Kiedyś w mojej firmie budowlanej gdzie pracowało 70 osób na umowe o pracę 1 była zatrudniona
na umowę o dzieło przez 7 dni gdzy przyszła właśnie PIP .
Natychmiasta nakazano mi przekształłcenie umowy o dzieło w umowę o pracę , zgłoszenie pracownika do ZUS itd.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego PIP informuje, że część ludzi była zatrudniona na umowę o dzieło i po wykryciu tego faktu nie analizuje treści tych umów i nie każe przekształcać!!!!!!!! tych umów w UMOWę O PRACę !!!!!!, bo właśnie takie znamiona nosi 95 % tych umów o dzieło.Kiedyś w mojej firmie budowlanej gdzie pracowało 70 osób na umowe o pracę 1 była zatrudniona
na umowę o dzieło przez 7 dni gdzy przyszła właśnie PIP .
Natychmiasta nakazano mi przekształłcenie umowy o dzieło w umowę o pracę ,... rozwiń
Avatar
lara / 4 marca 2011 o 08:01
0
W pierwszej kolejności zapłacili "SOBIE" czyli NEPTUNOWI.Wyprowadzenie pieniędzy z TELBUDU było bardzo proste!!!!!!!!!!!!
Avatar
lara / 4 marca 2011 o 07:58
0
[quote name='podwykonawca' timestamp='1299054212' post='444920']
ja proponuje zebranie wszystkich podwykonawców w Telbudzie wraz z dziennikarzami i w tedy zobaczymy na jakie pieniądze zrobili ten przekręt.jestem też ciekawy czy Telbud ma zadłużenie u Neptuna
[/quote]
Avatar
ktosik / 2 marca 2011 o 10:17
0
[quote name='Rycho' timestamp='1299040240' post='444844']
jakim prawem na budowach zatrudnia się pracowników na umowę o dzieło? W razie wypadku czy choroby pracownik zostaje na lodzie.
[/quote]
Właściciel firmy zatrudniajacy ludzi na umowę o dzieło lub tez w większości na umowę zlecenie to przedsiębiorca. Właściciel firmy zatrudniajacy ludzi na umowę o pracę to pracodawca. Taka jest różnica. Otóż nie opłaca się być pracodawcą, i to z bardzo różnych względów. Po pierwsze składki zus, które powodują, że firma tak zatrudniajaca przestaje być konkurencyjna, ponieważ ma znacznie wyższe koszty pracy. Po drugie przy umowie o pracę, pracodawca ma obowiązek wysłać pracownika na badania lekarskie, szkolenia bhp, zapewnić odzież roboczą i ochronną, naliczać urlopy, zwolnienia lekraskie oraz przy zatrudnieniu conajmniej 25 pracowników ma obowiązek płacić na PFRON, jeżeli nie zatrudnia przy tym inwalidy ( trudno zatrudniac inwalidę, gdy prowadzi się firmę budowlaną). Po trzecie, to podejście samych pracowników, którzy chodza do pracy tak jak im sie podoba, często piją na budowie, a i z efektywnością pracy jest tragicznie. Z jednej więc strony pracodawca ma mase obowiązków wobec pracowników, z drugiej mało praw by wyegzekwować odpowiednią pracę. Klejna sprawa to maksymalnie długie terminy płatbności, przyjęty jest powszechnie 30-dniowy termin płatności faktury. Generalnie zanim pracodawca dostanie pierwsze pieniądze za roboty budowlane mijają w najlepszym przypadku 2 miesiące i oby tak było. Praktka jest niedotrzymywanie terminów płatności i wtedy co się dzieje? Ano to, że każdy chce swoje, pracownicy wypłaty, zus składki, urząd skarbowy vat a pracodawca kasy nie dostał. Załóżmy, że jej nie dostaje wogóle za wykonana robotę, wtedy może iśc do sądu gospodarczego z pozwem. By jednak sąd się pozwem zajął, ów oszukany pracodawca musi wpłacić 5% wartości przedmiotu sporu czyli przy 120 tys. zł jest to 6tys zł. Sprawy tocza się długo i załóżmy, że pracodawca wygrywa opłacajac wcześniej koszty sądowe 5%, adwokata, to teraz wkracza komornik. By jednak komornik zajął się sprawą musi z góry dostać 2% wartości przedmiotu sporu. Komornik sobie działa i nic, nie udjae się kasy ściągnąć to co wtedy? Ano to, że pracodawca ma już dzirę finansową 120 tys niezapłaconych należności, 6 tys kosztów sądowych, adwokat , 2,4 tys komornik, odsetki w zusie, odsetki w urzedzie skarbowym. Mało tego, że kasy nie odzyskał, to do interesu dołożył. czy zna ktoś uczciwego pracodawcę, który jest w stanie to wytrzymać i nie zbankrutować? Skrótowo i mam nadzieję obrazowo to wygląda.
[quote name='Rycho' timestamp='1299040240' post='444844']
jakim prawem na budowach zatrudnia się pracowników na umowę o dzieło? W razie wypadku czy choroby pracownik zostaje na lodzie.
[/quote]
Właściciel firmy zatrudniajacy ludzi na umowę o dzieło lub tez w większości na umowę zlecenie to przedsiębiorca. Właściciel firmy zatrudniajacy ludzi na umowę o pracę to pracodawca. Taka jest różnica. Otóż nie opłaca się być pracodawcą, i to z bardzo różnych względów. Po pierwsze składki zus, które powodują, ż... rozwiń
Avatar
Obserwator / 2 marca 2011 o 09:38
0
Powinno się KASTROWAĆ złodziei-biznesmenów którzy nie płacą pracownikom lub płacą głodowe pensje, wiadomo złodziej uczciwego nie spłodzi!
Avatar
podwykonawca / 2 marca 2011 o 09:23
0
ja proponuje zebranie wszystkich podwykonawców w Telbudzie wraz z dziennikarzami i w tedy zobaczymy na jakie pieniądze zrobili ten przekręt.jestem też ciekawy czy Telbud ma zadłużenie u Neptuna
Avatar
andrzej / 17 marca 2012 o 18:08
0
[quote name='ktosik' timestamp='1299057449' post='444950']
czy zna ktoś uczciwego pracodawcę, który jest w stanie to wytrzymać i nie zbankrutować?
[/quote]

Widzisz kolego-ja znam jednego uczciwego pracodawce,który jakimś cudem jeszcze ciągnie,choć nie wiem skąd on ma tyle siły...
Jego sytuacja wygląda tak,że przez KUL Stalowa Wola i wspomniany wczesniej Interbud Lublin facet został z ogromnymi długami i nadzieją,że kiedyś nasze nieruchliwe sądy wymierzą sprawiedliwość i oddadzą mu pieniądze które Interbud jest mu winien.
Pisze tutaj o firmie Gazimex.
A znam tą całą sytuacje,bo dość długo tam pracowałem...
[quote name='ktosik' timestamp='1299057449' post='444950']
czy zna ktoś uczciwego pracodawcę, który jest w stanie to wytrzymać i nie zbankrutować?
[/quote]

Widzisz kolego-ja znam jednego uczciwego pracodawce,który jakimś cudem jeszcze ciągnie,choć nie wiem skąd on ma tyle siły...
Jego sytuacja wygląda tak,że przez KUL Stalowa Wola i wspomniany wczesniej Interbud Lublin facet został z ogromnymi długami i nadzieją,że kiedyś nasze nieruchliwe sądy wymierzą sprawiedliwość i oddadzą mu pienią... rozwiń
Avatar
oszukany / 10 marca 2011 o 18:59
0
to kiedy to zebranie w telbudzie bo to co sie dzieje na tych budowach to skindal
Avatar
oszukany / 10 marca 2011 o 18:57
0
to kiedy to zebranie w telbudzie bo to co sie dzieje na tych budowach to skindal
Avatar
Koledzy ze Świdnika / 9 marca 2011 o 11:25
0
Panowie z firmy Telbud zapraszamy do pubu Gandalf w Świdniku, do pana Sławomira Kurka na piwo, za które proponuje nie płacić, przecież teraz są takie standarty, że sie nie płaci. Ciekawe jak na to zareaguje Kurek, czy tez powie zgodnie ze swoją wypowiedzią do lubelskiej prasy, ,,Panowie zostawmy to bez komentarza".
Avatar
lkara / 4 marca 2011 o 08:09
0
Dlaczego PIP informuje, że część ludzi była zatrudniona na umowę o dzieło i po wykryciu tego faktu nie analizuje treści tych umów i nie każe przekształcać!!!!!!!! tych umów w UMOWę O PRACę !!!!!!, bo właśnie takie znamiona nosi 95 % tych umów o dzieło.Kiedyś w mojej firmie budowlanej gdzie pracowało 70 osób na umowe o pracę 1 była zatrudniona
na umowę o dzieło przez 7 dni gdzy przyszła właśnie PIP .
Natychmiasta nakazano mi przekształłcenie umowy o dzieło w umowę o pracę , zgłoszenie pracownika do ZUS itd.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego PIP informuje, że część ludzi była zatrudniona na umowę o dzieło i po wykryciu tego faktu nie analizuje treści tych umów i nie każe przekształcać!!!!!!!! tych umów w UMOWę O PRACę !!!!!!, bo właśnie takie znamiona nosi 95 % tych umów o dzieło.Kiedyś w mojej firmie budowlanej gdzie pracowało 70 osób na umowe o pracę 1 była zatrudniona
na umowę o dzieło przez 7 dni gdzy przyszła właśnie PIP .
Natychmiasta nakazano mi przekształłcenie umowy o dzieło w umowę o pracę ,... rozwiń
Avatar
lara / 4 marca 2011 o 08:01
0
W pierwszej kolejności zapłacili "SOBIE" czyli NEPTUNOWI.Wyprowadzenie pieniędzy z TELBUDU było bardzo proste!!!!!!!!!!!!
Avatar
lara / 4 marca 2011 o 07:58
0
[quote name='podwykonawca' timestamp='1299054212' post='444920']
ja proponuje zebranie wszystkich podwykonawców w Telbudzie wraz z dziennikarzami i w tedy zobaczymy na jakie pieniądze zrobili ten przekręt.jestem też ciekawy czy Telbud ma zadłużenie u Neptuna
[/quote]
Avatar
ktosik / 2 marca 2011 o 10:17
0
[quote name='Rycho' timestamp='1299040240' post='444844']
jakim prawem na budowach zatrudnia się pracowników na umowę o dzieło? W razie wypadku czy choroby pracownik zostaje na lodzie.
[/quote]
Właściciel firmy zatrudniajacy ludzi na umowę o dzieło lub tez w większości na umowę zlecenie to przedsiębiorca. Właściciel firmy zatrudniajacy ludzi na umowę o pracę to pracodawca. Taka jest różnica. Otóż nie opłaca się być pracodawcą, i to z bardzo różnych względów. Po pierwsze składki zus, które powodują, że firma tak zatrudniajaca przestaje być konkurencyjna, ponieważ ma znacznie wyższe koszty pracy. Po drugie przy umowie o pracę, pracodawca ma obowiązek wysłać pracownika na badania lekarskie, szkolenia bhp, zapewnić odzież roboczą i ochronną, naliczać urlopy, zwolnienia lekraskie oraz przy zatrudnieniu conajmniej 25 pracowników ma obowiązek płacić na PFRON, jeżeli nie zatrudnia przy tym inwalidy ( trudno zatrudniac inwalidę, gdy prowadzi się firmę budowlaną). Po trzecie, to podejście samych pracowników, którzy chodza do pracy tak jak im sie podoba, często piją na budowie, a i z efektywnością pracy jest tragicznie. Z jednej więc strony pracodawca ma mase obowiązków wobec pracowników, z drugiej mało praw by wyegzekwować odpowiednią pracę. Klejna sprawa to maksymalnie długie terminy płatbności, przyjęty jest powszechnie 30-dniowy termin płatności faktury. Generalnie zanim pracodawca dostanie pierwsze pieniądze za roboty budowlane mijają w najlepszym przypadku 2 miesiące i oby tak było. Praktka jest niedotrzymywanie terminów płatności i wtedy co się dzieje? Ano to, że każdy chce swoje, pracownicy wypłaty, zus składki, urząd skarbowy vat a pracodawca kasy nie dostał. Załóżmy, że jej nie dostaje wogóle za wykonana robotę, wtedy może iśc do sądu gospodarczego z pozwem. By jednak sąd się pozwem zajął, ów oszukany pracodawca musi wpłacić 5% wartości przedmiotu sporu czyli przy 120 tys. zł jest to 6tys zł. Sprawy tocza się długo i załóżmy, że pracodawca wygrywa opłacajac wcześniej koszty sądowe 5%, adwokata, to teraz wkracza komornik. By jednak komornik zajął się sprawą musi z góry dostać 2% wartości przedmiotu sporu. Komornik sobie działa i nic, nie udjae się kasy ściągnąć to co wtedy? Ano to, że pracodawca ma już dzirę finansową 120 tys niezapłaconych należności, 6 tys kosztów sądowych, adwokat , 2,4 tys komornik, odsetki w zusie, odsetki w urzedzie skarbowym. Mało tego, że kasy nie odzyskał, to do interesu dołożył. czy zna ktoś uczciwego pracodawcę, który jest w stanie to wytrzymać i nie zbankrutować? Skrótowo i mam nadzieję obrazowo to wygląda.
[quote name='Rycho' timestamp='1299040240' post='444844']
jakim prawem na budowach zatrudnia się pracowników na umowę o dzieło? W razie wypadku czy choroby pracownik zostaje na lodzie.
[/quote]
Właściciel firmy zatrudniajacy ludzi na umowę o dzieło lub tez w większości na umowę zlecenie to przedsiębiorca. Właściciel firmy zatrudniajacy ludzi na umowę o pracę to pracodawca. Taka jest różnica. Otóż nie opłaca się być pracodawcą, i to z bardzo różnych względów. Po pierwsze składki zus, które powodują, ż... rozwiń
Avatar
Obserwator / 2 marca 2011 o 09:38
0
Powinno się KASTROWAĆ złodziei-biznesmenów którzy nie płacą pracownikom lub płacą głodowe pensje, wiadomo złodziej uczciwego nie spłodzi!
Avatar
podwykonawca / 2 marca 2011 o 09:23
0
ja proponuje zebranie wszystkich podwykonawców w Telbudzie wraz z dziennikarzami i w tedy zobaczymy na jakie pieniądze zrobili ten przekręt.jestem też ciekawy czy Telbud ma zadłużenie u Neptuna
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 0 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 5 0

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 1

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 3

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 12 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 18 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 3

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 42 37

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!