Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2019 r.
16:24

Tesco w Lublinie zamkną jeszcze w tym roku? Może nie doczekać Wigilii

7 28 A A

Poniedziałek 23 grudnia ma być ostatnim dniem otwarcia hipermarketu Tesco w Lublinie. Taką informację przekazano personelowi. Inne sklepy w galerii handlowej będą czynne, ale pracownicy boją się utraty klientów, a co za tym idzie – zwolnień

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tego, że lubelskie Tesco zostanie zamknięte, klienci zaczęli się domyślać w wakacje. Sklep pozbywał się wtedy części towarów i wiele produktów można było kupić za połowę ceny lub taniej. Wtedy sieć handlowa jeszcze nie informowała, że na liście hipermarketów do sprzedania znajduje się także lubelski. Niedługo potem Tesco poprosiło o zgodę na taką transakcję Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Teraz informacja o terminie zamknięcia hipermarketu została przekazana także pracownikom sklepów z pasażu handlowego znajdującego się przy Orkana. Ostatnim dniem otwarcia Tesco ma być 23 grudnia, ale sklepy w pasażu pozostaną otwarte. O oficjalne potwierdzenie poprosiliśmy biuro prasowe Tesco. Na odpowiedź czekamy.

Pracownicy hipermarketu potwierdzają grudniowy termin zamknięcia. – Tak jest – mówi jedna z pracownic. – Trochę jest smutno, bo przepracowałam tu kilka lat i związałam się z tym miejscem i koleżankami. Przede mną jednak nowe. Mogę pracować w innym sklepie bliżej swojego domu, ale zastanawiam się też nad wyjazdem za granicę.

Zamknięcie hipermarketu niepokoi pracowników innych sklepów działających w galerii handlowej. Jeszcze trzy miesiące temu twierdzili, że ich sytuacja nie jest zagrożona, bo każdy inny sklep, który powstanie na miejscu Tesco, również przyciągnie klientów. Dziś tej pewności już nie mają. – Martwimy się, że po zamknięciu hipermarketu klienci przestaną przyjeżdżać także do nas – mówi nam osoba pracująca w galerii przy Orkana. – Już teraz ludzi jest znacznie mniej. Słyszałam, że częściej wybierają inne galerie handlowe – mówi jedna z kelnerek. – Do Tesco przychodzą coraz rzadziej, bo duża część sklepu jest już zamknięta. Są puste półki. Towaru jest znacznie mniej.

– Słyszałam, że nowy hipermarket ma zostać otwarty już w styczniu. Jeśli to prawda, to jest szansa, że nie stracimy klientów. Jeśli hipermarketu nie będzie przez kilka miesięcy to ludzie przestaną przyjeżdżać, bo nie będą mieli po co – mówi ekspedientka innego sklepu.

W zwalnianych przez Tesco pomieszczeniach swój sklep chce otworzyć sieć Kaufland, ale nie jest jeszcze pewne, czy zgodzi się na to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Od niego zależy, czy spółka Kaufland Markety Polska będzie mogła przejąć sklep w Lublinie. Urząd zdecydował o przeprowadzeniu badania rynku, by ustalić, czy w wyniku tej transakcji nie zostanie zachwiana konkurencja, bo właściciel sieci Kaufland, jest także właścicielem sieci Lidl. Jeśli UOKiK uzna, że transakcja będzie mieć negatywny wpływ na rynek, będzie mógł jej zakazać.

– 30 sierpnia Kaufland Markety Polska złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nabycia części mienia od inwestora zewnętrznego w związku z zamiarem otwarcia sklepów w pięciu największych miastach w Polsce - w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku oraz w Lublinie. Wniosek jest obecnie analizowany przez UOKiK i dopiero po otrzymaniu pozytywnej decyzji urzędu będziemy mogli określić plany związane z otwarciami – odpowiada Daria Tworek z biura prasowego Kaufland, zapytana o to, czy możliwe jest otwarcie lubelskiego sklepu już w styczniu.

e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 o 18:10
+46
tesco kiedyś miało dobre ceny i promocje. potem pojawiła się drożyzna i to był początek ich długiego upadku. szkoda tylko ludzi tam pracujących
Avatar
Gosc / 17 listopada 2019 o 18:00
+37
Szkoda, lubiłam ten sklep. Był swego czasu dobrze zaopatrzony i całodobowy. Szkoda.
Avatar
Megi82 / 17 listopada 2019 o 23:10
+20
mi szkoda sklepów tej sieci. I pracowników, którzy teraz na pewno przeżywają trudne chwile. Kupuję w Tesco wiele rzeczy których nie kupię nigdzie indziej, np ubranka dla swojego dziecka, są super i naprawdę bardzo dobrej jakości i w bardzo dobrej cenie. Duży wybór od ubranek dla noworodka po kilkulatka. Zresztą i dla dorosłych wybór odzieży jest naprawdę spory i ciekawy. Marka F&F wyróżnia sklepy tej sieci od innych.Mają też fajne stylowe dodatki do domu. Bo spożywcze artykuły czy kosmetyczne można kupić w każdym sklepie. Dodatkowo bardzo częste promocje i obniżki zwłaszcza z kartą Clubcard. Dużo miejsca, przestronne przejścia między regałami, duży wybór produktów. I przede wszystkim miła i nienachalna obsługa. Będzie mi brakowało tego miejsca. Mam nadzieję że pracownicy znajdą zatrudnienie.
mi szkoda sklepów tej sieci. I pracowników, którzy teraz na pewno przeżywają trudne chwile. Kupuję w Tesco wiele rzeczy których nie kupię nigdzie indziej, np ubranka dla swojego dziecka, są super i naprawdę bardzo dobrej jakości i w bardzo dobrej cenie. Duży wybór od ubranek dla noworodka po kilkulatka. Zresztą i dla dorosłych wybór odzieży jest naprawdę spory i ciekawy. Marka F&F wyróżnia sklepy tej sieci od innych.Mają też fajne stylowe dodatki do domu. Bo spożywcze artykuły czy kosmetyczne można kupić w każdym sklepie. Dodatkowo bard... rozwiń
Avatar
HI / 17 listopada 2019 o 20:39
+19
Szkoda, lubiłam ten sklep. Był swego czasu dobrze zaopatrzony i całodobowy. Szkoda.
 Z naciskiem na "swego czasu" . . .
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 o 16:42
+13
Tesco lublin upadl i po sprawie,nastepne tesco Pulawy bo narazie zmniejszyli 0 polowe powierzchni sprzedazy.Konkurencja zmusza do takich decyzji jak traci sie zdrowy rozsadek w windowaniu cen sprzedazy.Z tesco jest podobnie w calej Polsce gdyz wiele zostalo zamknitych,koszty zjadaja zyski ekonomia nie da sie oszukac.
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 o 17:19
+12
Kupi TBV , postawi przegrody na 15m2 i przerobi na pokoje dla studentów. Tak jak w ich nowym budynku Unia na Racławickich. Połowa mieszkań to pokoje hotelowe z 23% VAT ale wiadomo że to zwykłe mieszkania. Tak się obchodzi warunki zabudowy z usługowych na mieszkalne.
Avatar
Polak / 17 listopada 2019 o 20:24
+11
A tero poro na tego carefura. Nie bendom nom żydy se bogacic. Wola naszom biedronke lub nowszego lidla.
 Nie umiesz pisać po polsku. Nie jesteś Polakiem. Więc po co piszesz ?
Avatar
lubelak / 17 listopada 2019 o 16:42
+11
I tak będzie po kolei z tymi marketami, na szczęście Polacy przestali zachwycać się nimi, częściej kupują na targach w małych sklepach. Jak w marketach nie będzie częstych promocji to trzeba będzie je zamykać.
 Mylisz się. Kłopoty mają tylko rozdęte hipermarkety. Supermarkety, a zwłaszcza dyskonty mają się wyśmienicie.
Avatar
gość / 18 listopada 2019 o 08:25
+9
pozamykac te wszystkie markety co tylko drenują polską gospodarkę nie płacąc podatków!
 Po pierwsze kto im na to pozwala aby nie płacili podatków. Po drugie tam kupuję bo  przeklety przezemnie rzad po 41 latach pracy płaci mi ochłapami, gdzie nie stać mnie na taka drożyznę jaka jest w polskich sklepach. Po trzecie pracownicy stracili prace i teraz będą jeść szczaw aby żyć
Avatar
Prawo i sprawiedliwie / 18 listopada 2019 o 10:56
+6
Kupi TBV , postawi przegrody na 15m2 i  przerobi na pokoje dla studentów. Tak jak w ich nowym  budynku Unia na Racławickich. Połowa mieszkań to pokoje hotelowe z 23% VAT ale wiadomo że to zwykłe mieszkania. Tak się obchodzi warunki zabudowy z usługowych na mieszkalne.
 Kup ty a nie zazdroscisz innym- typowe wsiowe polskie cebulactwo.
Avatar
Zigi / 18 listopada 2019 o 15:30
-9
Jak nie masz kasy to nie moja brocha, za jakość się płaci a brudno to masz w domu bo twoja sąsiadka mi mówiła hehe  Nie rozumiem dlaczego źle się wypowiadacie na temat Społem? Wspierać lokalne rynki !!! a zbędne komentarze do kosza no chyba że jesteś folksdojcz to inna sprawa, w Polsce wspieram polski kapitał ! Jak jesteś Polak wspieraj Polskę bo Polska smakuje!!!
Avatar
he he / 18 listopada 2019 o 14:21
+5
Zróbcie tam Społem i będzie po polsku a nie szwabskie markety blee
 Czyli drogo i brzydko?
Avatar
Zygmunt / 18 listopada 2019 o 13:33
-2
Zróbcie tam Społem i będzie po polsku a nie szwabskie markety blee
Avatar
Jj / 18 listopada 2019 o 12:01
0
tesco kiedyś miało dobre ceny i promocje. potem pojawiła się drożyzna i to był początek ich długiego upadku. szkoda tylko ludzi tam pracujących
 A mi nie szkoda tych ludzi, niemiłe baby byly
Avatar
Icek / 18 listopada 2019 o 11:23
0
Spolem Nasze sklepy trzeba wspomagać a nie żydostwo
Syf, bród i ubostwo pomimo tylu lat zmian - dziekuje wole jednak żydostwo. Syf, brud i ubostwo pomimo tylu lat zmian - dziekuje wole jednak żydostwo
 
Avatar
Icek / 18 listopada 2019 o 11:21
+5
Spolem Nasze sklepy trzeba wspomagać a nie żydostwo
 Syf, bród i ubostwo pomimo tylu lat zmian - dziekuje wole jednak żydostwo.
Avatar
Bleee / 18 listopada 2019 o 11:05
+2
pozamykac te wszystkie markety co tylko drenują polską gospodarkę nie płacąc podatków!
Po pierwsze kto im na to pozwala aby nie płacili podatków. Po drugie tam kupuję bo  przeklety przezemnie rzad po 41 latach pracy płaci mi ochłapami, gdzie nie stać mnie na taka drożyznę jaka jest w polskich sklepach. Po trzecie pracownicy stracili prace i teraz będą jeść szczaw aby żyć
Nie płacą podatków?? I pis na to pozwala???? Otóż bzdury piszesz, pisie media zrobiły ci galaretkę z mózgu. Widać łatwo było...
 No co ty opowiadasz - wystarczy zapiepszac za miske ryżu jak kazał pinokio i bedzie super.
 No co ty opowiadasz - wystarczy zapiepszac za miske ryżu jak kazał pinokio i bedzie super. rozwiń
Avatar
Prawo i sprawiedliwie / 18 listopada 2019 o 10:56
+6
Kupi TBV , postawi przegrody na 15m2 i  przerobi na pokoje dla studentów. Tak jak w ich nowym  budynku Unia na Racławickich. Połowa mieszkań to pokoje hotelowe z 23% VAT ale wiadomo że to zwykłe mieszkania. Tak się obchodzi warunki zabudowy z usługowych na mieszkalne.
 Kup ty a nie zazdroscisz innym- typowe wsiowe polskie cebulactwo.
Avatar
Jak najbardziej płacą podatki!!!! Nie zmyślaj. / 18 listopada 2019 o 10:21
+5
pozamykac te wszystkie markety co tylko drenują polską gospodarkę nie płacąc podatków!
Po pierwsze kto im na to pozwala aby nie płacili podatków. Po drugie tam kupuję bo  przeklety przezemnie rzad po 41 latach pracy płaci mi ochłapami, gdzie nie stać mnie na taka drożyznę jaka jest w polskich sklepach. Po trzecie pracownicy stracili prace i teraz będą jeść szczaw aby żyć
 Nie płacą podatków?? I pis na to pozwala???? Otóż bzdury piszesz, pisie media zrobiły ci galaretkę z mózgu. Widać łatwo było...
Avatar
alleluja i do przodu / 18 listopada 2019 o 09:41
-1
Jak ma się w ratuszu koleszke co każdy nawet najmniejszy skrawek trawnika w mieście chce Ci opchnac za złotówkę żebyś blok zbudował to można, wszystko mozna
 E tam pitolisz, wystarczy korzystać z wspaniałej pisowskiej ustawy developer lex.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skoki narciarskie. Kubacki najlepszy z Polaków, dramat Żyły w drugiej serii
film

Skoki narciarskie. Kubacki najlepszy z Polaków, dramat Żyły w drugiej serii 0 0

W sobotę rozegrano pierwszy konkurs indywidualny w Niżnym Tagile. Po pierwszej serii kibice byli pełni radości bo Piotr Żyła plasował się na drugim miejscu z szansami na zwycięstwo. Niestety, drugi skok Polaka zepchnął go do trzeciej dziesiątki zawodów

Mobbing w sanepidzie? Zapowiadanej kontroli jeszcze nie było. "Nie chcemy niczego opóźniać"
Po naszej publikacji

Mobbing w sanepidzie? Zapowiadanej kontroli jeszcze nie było. "Nie chcemy niczego opóźniać" 6 2

Nadal nie rozpoczęła się wspólna kontrola wojewody i Głównego Inspektora Sanitarnego w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Zapowiadana jeszcze na październik, miała dotyczyć zarzutów pracowników wobec szefowej stacji

Walczą o życie młodego jeża. "Maluch musiał długo czekać na pomoc"

Walczą o życie młodego jeża. "Maluch musiał długo czekać na pomoc" 0 4

Waży zaledwie 330 gram a jego wyniszczone ciałko prawie nie reaguje na bodźce – opisują stan zdrowia małego jeża członkowie Stowarzyszenia Leśne Pogotowie, którzy prowadzą Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach Drugich (powiat lubelski). Trwa walka o życie zwierzęcia.

Potrącenie pieszego. Są utrudnienia na trasie Lublin-Lubartów
Z OSTATNIEJ CHWILI

Potrącenie pieszego. Są utrudnienia na trasie Lublin-Lubartów 0 0

Do potrącenia mężczyzny doszło na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem. W miejscu wypadku – w Leonowie występują utrudnienia w ruchu.

Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy 25:26

Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy 25:26 0 0

Niezwykle ciężką batalię mają za sobą szczypiorniści z Puław. Podopieczni trenera Michała Skórskiego wygrali w Gdańsku z tamtejszym Wybrzeżem różnicą jednego trafienia

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów
film

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów 0 0

Nowy Jork, Stany Zjednoczone. W piątek (06.12) odbyło się oficjalne otwarcie interaktywnej wystawy "Star Wars" w nowojorskim Dolby SoHo.

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp 0 0

Urząd Miasta Świdnik chce wymienić 1001 opraw lamp oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne. Urzędnicy zapowiadali, że w piątek złożą wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia]
galeria

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia] 28 8

Sobotnie poszukiwania prowadzone przez strażaków na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie już się zakończyły. Niestety nie udało się odnaleźć młodszego z wędkarzy, w wieku 37 lat. Ciało starszego z mężczyzn - 60-latka z Lublina zostało odnalezione w wodzie przed południem.

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 30 13

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 7

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 9

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 31 22

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 11

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 19 8

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!