Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 sierpnia 2010 r.
14:33
Edytuj ten wpis

Tłumy w Miejskim Urzędzie Pracy po dotacje na własną firmę

Autor: Zdjęcie autora Toma
0 10 A A

Od dziś w Miejskim Urzędzie Pracy można składać wnioski o przyznanie dofinansowania na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej. Warto się pospieszyć, bo zainteresowanie dotacjami jest ogromne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Przyszedłem o 5 rano i przede mną było już 15 osób – opowiada pan Łukasz. – Człowiek, który był pierwszy w kolejce, stał pod urzędem od godz. 14 w niedzielę.

Dziś, w pierwszym dniu naboru tylko do południa wpłynęło blisko 200 wniosków.

– Nie wyznaczyliśmy jeszcze ostatecznego terminu przyjmowania podań. Czekamy na nie, aż do wyczerpania puli – mówi Monika Rynkar z Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

O dotacje starać się o nie mogą tylko bezrobotni zarejestrowani w lubelskim pośredniaku. Otrzymane pieniądze mogą podlegać zwrotowi w przypadku, gdy działalność gospodarcza zostanie zamknięta przed upływem roku.

Wnioski o n powinny zawierać m. in. sumę, o jaką ubiega się bezrobotny, rodzaj planowanej działalności gospodarczej oraz harmonogram wydatków związanych z zakupem maszyn i urządzeń oraz wynajmem lokalu.
(Toma)




Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktoś / 4 sierpnia 2010 o 10:33
0
[quote name='Karol' date='03 sierpień 2010 - 13:08 ' timestamp='1280833689' post='324091']
Po pierwsze myślenie nie boli. Druga sprawa, jaki ma związek żyrant z tym ,że Ty jesteś bezrobotny??? Możesz pieniądze przeznaczyć na zatowarowanie tylko trzeba mieć pomysł, bo ciuchy z Chin to jest lipa. No coś od siebie też trzeba dać. Może Ci jeszcze tę firmę poprowadzić?! Wkurza mnie takie roszczeniowe podejście do życia.
[/quote]
A mnie wkurzasz Ty. Albo nie miałeś do czynienia z UP albo jesteś kolejną osobą która wzięła kasę na sklep spożywczy i teraz będziesz dozgonnie wdzięczny niedouczonym Urzędasom!
[quote name='Karol' date='03 sierpień 2010 - 13:08 ' timestamp='1280833689' post='324091']
Po pierwsze myślenie nie boli. Druga sprawa, jaki ma związek żyrant z tym ,że Ty jesteś bezrobotny??? Możesz pieniądze przeznaczyć na zatowarowanie tylko trzeba mieć pomysł, bo ciuchy z Chin to jest lipa. No coś od siebie też trzeba dać. Może Ci jeszcze tę firmę poprowadzić?! Wkurza mnie takie roszczeniowe podejście do życia.
[/quote]
A mnie wkurzasz Ty. Albo nie miałeś do czynienia z UP albo jesteś... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 3 sierpnia 2010 o 16:52
0
@Mały Chybotliwy Piesek
Może i żal... po prostu wtedy nie było takiej możliwości. Ale z drugiej strony uważam obecne "konkursy" UP za niepoważne. Ktoś z niezłym pomysłem przepadnie z kretesem ze swoim wnioskiem o dofinansowanie... dostaną zaś pieniądze kolejni taksówkarze, kolejne szkoły nauki jazdy, kolejne sklepy... i zdechną po góra roku, bo taki im jest pisany los, na nasyconym już tymi usługami rynku.

@marlon brandon
Załączam wyrazy współczucia i życzenia większej zaradności życiowej.
Avatar
Karol / 3 sierpnia 2010 o 13:08
0
[quote name='Janek' date='02 sierpień 2010 - 15:41 ' timestamp='1280756500' post='323497']
[size="5"]Pic na wodę fotomontaż! Ubiegałem się o dofinansowanie - okazało się, że muszę posiadać dwóch żyrantów! Skąd mam wziąć żyrantów, jeżeli jestem bez pracy??? Druga sprawa, chciałem założyć sklep internetowy a dotacji nie można wydać na utrzymanie strony, zakup towarów czy nawet zwykłe koszty reklamy!!! Po co mi dofinansowanie zakupu mebli czy komputera (mam meble i komputer)![/size]
[/quote]
Po pierwsze myślenie nie boli. Druga sprawa, jaki ma związek żyrant z tym ,że Ty jesteś bezrobotny??? Możesz pieniądze przeznaczyć na zatowarowanie tylko trzeba mieć pomysł, bo ciuchy z Chin to jest lipa. No coś od siebie też trzeba dać. Może Ci jeszcze tę firmę poprowadzić?! Wkurza mnie takie roszczeniowe podejście do życia.
[quote name='Janek' date='02 sierpień 2010 - 15:41 ' timestamp='1280756500' post='323497']
[size="5"]Pic na wodę fotomontaż! Ubiegałem się o dofinansowanie - okazało się, że muszę posiadać dwóch żyrantów! Skąd mam wziąć żyrantów, jeżeli jestem bez pracy??? Druga sprawa, chciałem założyć sklep internetowy a dotacji nie można wydać na utrzymanie strony, zakup towarów czy nawet zwykłe koszty reklamy!!! Po co mi dofinansowanie zakupu mebli czy komputera (mam meble i komputer)... rozwiń
Avatar
marlon brandon / 3 sierpnia 2010 o 08:53
0
[quote name='Kierowca Bombowca' date='02 sierpień 2010 - 18:45 ' timestamp='1280767513' post='323578']
Własna firma najlepsza jest, gdy zakładana jest za własne pieniądze... bezrobotny zakładający firmę, to niemalże gwarancja powrotu do bezrobocia.

Zanim podniosą się głosy krytyki wyjaśnię:
1. mam własną firmę, nieźle prosperującą
2. założyłem ją za własne pieniądze (niewielkie na start - ok. 40 tysięcy złotych), w głębokim poważaniu mając "dotacje"
3. prawdziwe pieniądze są w funduszach UE na rozwój regionalny... a po te sięgnąć można, gdy ma się już dobrze prosperującą firmę... pieniądze z UP to jałmużna, mająca na celu zamaskować bezrobocie, a nie pieniądze na start prawdziwej firmy
4. widziałem w mojej branży już dziesiątki firemek zwijających się po roku z braku klienta... pieniądze z UP nie są lekarstwem na brak elementarnej zaradności i przedsiębiorczości
[/quote]
40 tysięcy? Ja przez cztery lata pracy zdołałem odłożyć pięć. Czy za pięć mogę jakąś firmę otworzyć?
[quote name='Kierowca Bombowca' date='02 sierpień 2010 - 18:45 ' timestamp='1280767513' post='323578']
Własna firma najlepsza jest, gdy zakładana jest za własne pieniądze... bezrobotny zakładający firmę, to niemalże gwarancja powrotu do bezrobocia.

Zanim podniosą się głosy krytyki wyjaśnię:
1. mam własną firmę, nieźle prosperującą
2. założyłem ją za własne pieniądze (niewielkie na start - ok. 40 tysięcy złotych), w głębokim poważaniu mając "dotacje"
3. prawdziwe p... rozwiń
Avatar
Mały Chybotliwy Piesek / 2 sierpnia 2010 o 23:40
0
a może po prostu sam nie skorzystałeś i teraz innym żałujesz?
Avatar
Kierowca Bombowca / 2 sierpnia 2010 o 18:45
0
Własna firma najlepsza jest, gdy zakładana jest za własne pieniądze... bezrobotny zakładający firmę, to niemalże gwarancja powrotu do bezrobocia.

Zanim podniosą się głosy krytyki wyjaśnię:
1. mam własną firmę, nieźle prosperującą
2. założyłem ją za własne pieniądze (niewielkie na start - ok. 40 tysięcy złotych), w głębokim poważaniu mając "dotacje"
3. prawdziwe pieniądze są w funduszach UE na rozwój regionalny... a po te sięgnąć można, gdy ma się już dobrze prosperującą firmę... pieniądze z UP to jałmużna, mająca na celu zamaskować bezrobocie, a nie pieniądze na start prawdziwej firmy
4. widziałem w mojej branży już dziesiątki firemek zwijających się po roku z braku klienta... pieniądze z UP nie są lekarstwem na brak elementarnej zaradności i przedsiębiorczości
Własna firma najlepsza jest, gdy zakładana jest za własne pieniądze... bezrobotny zakładający firmę, to niemalże gwarancja powrotu do bezrobocia.

Zanim podniosą się głosy krytyki wyjaśnię:
1. mam własną firmę, nieźle prosperującą
2. założyłem ją za własne pieniądze (niewielkie na start - ok. 40 tysięcy złotych), w głębokim poważaniu mając "dotacje"
3. prawdziwe pieniądze są w funduszach UE na rozwój regionalny... a po te sięgnąć można, gdy ma się już dobrze prosperującą firmę... pieniądze z UP to jałm... rozwiń
Avatar
józek / 2 sierpnia 2010 o 16:27
0
znam takiego co sobie za tą kase mieszkanie wyremontuje.bo w mieszkaniu ma firme.fajnie dotują.
Avatar
Wojtek / 2 sierpnia 2010 o 16:22
0
Dotacje najłatwiej dostać na działalność, której ocena nie przerośnie poziomu intelektualnego komisji ds opiniowania wniosków. Komisja składa się z "mądrych inaczej" nie znających się kompletnie na prowadzeniu firmy. Dlatego komisja najchętniej przyznaje dotacje na sklepiki spożywcze, kwiaciarnie, itp. które zazwyczaj po roku są likwidowane z uwagi na niskie przychody. Inne, bardziej zaawansowane rodzaje działalności rodzą wiele absurdalnych pytań ze strony komisji, która najczęściej uznaje że nie mają one racji bytu.

Warto dodać że w komisji znajdują się osoby niekompetentne, zajmujące niskie stanowiska w urzędzie, np. sekretarka. Ich poziom wiedzy obrazuje tylko garść idiotycznych pytań, a nawet zarzutów do kandydatów.

Brakuje też jakichkolwiek zasad w opiniowaniu wniosków. Punktacje są przyznawane na oko, a decyzje wg własnego widzimisię. W decyzjach odmownych są podawane ponadto zmyślone wypowiedzi kandydatów. A na dodatek nie ma możliwości odwołania. W przypadku próby wyjaśnienia decyzji, dyrektor lub zastępca dyrektora UP ma stosunek bardzo lekceważący, a nawet chamski.

Generalnie urzędem pracy w Lublinie powinna się zająć Najwyższa Izba Kontroli, ponieważ sposób podejmowania decyzji i traktowania ludzi przechodzi wszelkie pojęcie.

Podsumowując, wyrazy współczucia wszystkim ubiegającym się o jakiekolwiek wsparcie z urzędu.
Dotacje najłatwiej dostać na działalność, której ocena nie przerośnie poziomu intelektualnego komisji ds opiniowania wniosków. Komisja składa się z "mądrych inaczej" nie znających się kompletnie na prowadzeniu firmy. Dlatego komisja najchętniej przyznaje dotacje na sklepiki spożywcze, kwiaciarnie, itp. które zazwyczaj po roku są likwidowane z uwagi na niskie przychody. Inne, bardziej zaawansowane rodzaje działalności rodzą wiele absurdalnych pytań ze strony komisji, która najczęściej uznaje że nie mają one racji bytu.

... rozwiń
Avatar
gosc / 2 sierpnia 2010 o 15:53
0
panie redaktorze, naucz się pan pisać cytuje: "O dodatcje starać się o nie mogą..."...czy to jest poprawnie napisane zdanie??
Avatar
Janek / 2 sierpnia 2010 o 15:41
0
[size="5"]Pic na wodę fotomontaż! Ubiegałem się o dofinansowanie - okazało się, że muszę posiadać dwóch żyrantów! Skąd mam wziąć żyrantów, jeżeli jestem bez pracy??? Druga sprawa, chciałem założyć sklep internetowy a dotacji nie można wydać na utrzymanie strony, zakup towarów czy nawet zwykłe koszty reklamy!!! Po co mi dofinansowanie zakupu mebli czy komputera (mam meble i komputer)![/size]
Avatar
ktoś / 4 sierpnia 2010 o 10:33
0
[quote name='Karol' date='03 sierpień 2010 - 13:08 ' timestamp='1280833689' post='324091']
Po pierwsze myślenie nie boli. Druga sprawa, jaki ma związek żyrant z tym ,że Ty jesteś bezrobotny??? Możesz pieniądze przeznaczyć na zatowarowanie tylko trzeba mieć pomysł, bo ciuchy z Chin to jest lipa. No coś od siebie też trzeba dać. Może Ci jeszcze tę firmę poprowadzić?! Wkurza mnie takie roszczeniowe podejście do życia.
[/quote]
A mnie wkurzasz Ty. Albo nie miałeś do czynienia z UP albo jesteś kolejną osobą która wzięła kasę na sklep spożywczy i teraz będziesz dozgonnie wdzięczny niedouczonym Urzędasom!
[quote name='Karol' date='03 sierpień 2010 - 13:08 ' timestamp='1280833689' post='324091']
Po pierwsze myślenie nie boli. Druga sprawa, jaki ma związek żyrant z tym ,że Ty jesteś bezrobotny??? Możesz pieniądze przeznaczyć na zatowarowanie tylko trzeba mieć pomysł, bo ciuchy z Chin to jest lipa. No coś od siebie też trzeba dać. Może Ci jeszcze tę firmę poprowadzić?! Wkurza mnie takie roszczeniowe podejście do życia.
[/quote]
A mnie wkurzasz Ty. Albo nie miałeś do czynienia z UP albo jesteś... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 3 sierpnia 2010 o 16:52
0
@Mały Chybotliwy Piesek
Może i żal... po prostu wtedy nie było takiej możliwości. Ale z drugiej strony uważam obecne "konkursy" UP za niepoważne. Ktoś z niezłym pomysłem przepadnie z kretesem ze swoim wnioskiem o dofinansowanie... dostaną zaś pieniądze kolejni taksówkarze, kolejne szkoły nauki jazdy, kolejne sklepy... i zdechną po góra roku, bo taki im jest pisany los, na nasyconym już tymi usługami rynku.

@marlon brandon
Załączam wyrazy współczucia i życzenia większej zaradności życiowej.
Avatar
Karol / 3 sierpnia 2010 o 13:08
0
[quote name='Janek' date='02 sierpień 2010 - 15:41 ' timestamp='1280756500' post='323497']
[size="5"]Pic na wodę fotomontaż! Ubiegałem się o dofinansowanie - okazało się, że muszę posiadać dwóch żyrantów! Skąd mam wziąć żyrantów, jeżeli jestem bez pracy??? Druga sprawa, chciałem założyć sklep internetowy a dotacji nie można wydać na utrzymanie strony, zakup towarów czy nawet zwykłe koszty reklamy!!! Po co mi dofinansowanie zakupu mebli czy komputera (mam meble i komputer)![/size]
[/quote]
Po pierwsze myślenie nie boli. Druga sprawa, jaki ma związek żyrant z tym ,że Ty jesteś bezrobotny??? Możesz pieniądze przeznaczyć na zatowarowanie tylko trzeba mieć pomysł, bo ciuchy z Chin to jest lipa. No coś od siebie też trzeba dać. Może Ci jeszcze tę firmę poprowadzić?! Wkurza mnie takie roszczeniowe podejście do życia.
[quote name='Janek' date='02 sierpień 2010 - 15:41 ' timestamp='1280756500' post='323497']
[size="5"]Pic na wodę fotomontaż! Ubiegałem się o dofinansowanie - okazało się, że muszę posiadać dwóch żyrantów! Skąd mam wziąć żyrantów, jeżeli jestem bez pracy??? Druga sprawa, chciałem założyć sklep internetowy a dotacji nie można wydać na utrzymanie strony, zakup towarów czy nawet zwykłe koszty reklamy!!! Po co mi dofinansowanie zakupu mebli czy komputera (mam meble i komputer)... rozwiń
Avatar
marlon brandon / 3 sierpnia 2010 o 08:53
0
[quote name='Kierowca Bombowca' date='02 sierpień 2010 - 18:45 ' timestamp='1280767513' post='323578']
Własna firma najlepsza jest, gdy zakładana jest za własne pieniądze... bezrobotny zakładający firmę, to niemalże gwarancja powrotu do bezrobocia.

Zanim podniosą się głosy krytyki wyjaśnię:
1. mam własną firmę, nieźle prosperującą
2. założyłem ją za własne pieniądze (niewielkie na start - ok. 40 tysięcy złotych), w głębokim poważaniu mając "dotacje"
3. prawdziwe pieniądze są w funduszach UE na rozwój regionalny... a po te sięgnąć można, gdy ma się już dobrze prosperującą firmę... pieniądze z UP to jałmużna, mająca na celu zamaskować bezrobocie, a nie pieniądze na start prawdziwej firmy
4. widziałem w mojej branży już dziesiątki firemek zwijających się po roku z braku klienta... pieniądze z UP nie są lekarstwem na brak elementarnej zaradności i przedsiębiorczości
[/quote]
40 tysięcy? Ja przez cztery lata pracy zdołałem odłożyć pięć. Czy za pięć mogę jakąś firmę otworzyć?
[quote name='Kierowca Bombowca' date='02 sierpień 2010 - 18:45 ' timestamp='1280767513' post='323578']
Własna firma najlepsza jest, gdy zakładana jest za własne pieniądze... bezrobotny zakładający firmę, to niemalże gwarancja powrotu do bezrobocia.

Zanim podniosą się głosy krytyki wyjaśnię:
1. mam własną firmę, nieźle prosperującą
2. założyłem ją za własne pieniądze (niewielkie na start - ok. 40 tysięcy złotych), w głębokim poważaniu mając "dotacje"
3. prawdziwe p... rozwiń
Avatar
Mały Chybotliwy Piesek / 2 sierpnia 2010 o 23:40
0
a może po prostu sam nie skorzystałeś i teraz innym żałujesz?
Avatar
Kierowca Bombowca / 2 sierpnia 2010 o 18:45
0
Własna firma najlepsza jest, gdy zakładana jest za własne pieniądze... bezrobotny zakładający firmę, to niemalże gwarancja powrotu do bezrobocia.

Zanim podniosą się głosy krytyki wyjaśnię:
1. mam własną firmę, nieźle prosperującą
2. założyłem ją za własne pieniądze (niewielkie na start - ok. 40 tysięcy złotych), w głębokim poważaniu mając "dotacje"
3. prawdziwe pieniądze są w funduszach UE na rozwój regionalny... a po te sięgnąć można, gdy ma się już dobrze prosperującą firmę... pieniądze z UP to jałmużna, mająca na celu zamaskować bezrobocie, a nie pieniądze na start prawdziwej firmy
4. widziałem w mojej branży już dziesiątki firemek zwijających się po roku z braku klienta... pieniądze z UP nie są lekarstwem na brak elementarnej zaradności i przedsiębiorczości
Własna firma najlepsza jest, gdy zakładana jest za własne pieniądze... bezrobotny zakładający firmę, to niemalże gwarancja powrotu do bezrobocia.

Zanim podniosą się głosy krytyki wyjaśnię:
1. mam własną firmę, nieźle prosperującą
2. założyłem ją za własne pieniądze (niewielkie na start - ok. 40 tysięcy złotych), w głębokim poważaniu mając "dotacje"
3. prawdziwe pieniądze są w funduszach UE na rozwój regionalny... a po te sięgnąć można, gdy ma się już dobrze prosperującą firmę... pieniądze z UP to jałm... rozwiń
Avatar
józek / 2 sierpnia 2010 o 16:27
0
znam takiego co sobie za tą kase mieszkanie wyremontuje.bo w mieszkaniu ma firme.fajnie dotują.
Avatar
Wojtek / 2 sierpnia 2010 o 16:22
0
Dotacje najłatwiej dostać na działalność, której ocena nie przerośnie poziomu intelektualnego komisji ds opiniowania wniosków. Komisja składa się z "mądrych inaczej" nie znających się kompletnie na prowadzeniu firmy. Dlatego komisja najchętniej przyznaje dotacje na sklepiki spożywcze, kwiaciarnie, itp. które zazwyczaj po roku są likwidowane z uwagi na niskie przychody. Inne, bardziej zaawansowane rodzaje działalności rodzą wiele absurdalnych pytań ze strony komisji, która najczęściej uznaje że nie mają one racji bytu.

Warto dodać że w komisji znajdują się osoby niekompetentne, zajmujące niskie stanowiska w urzędzie, np. sekretarka. Ich poziom wiedzy obrazuje tylko garść idiotycznych pytań, a nawet zarzutów do kandydatów.

Brakuje też jakichkolwiek zasad w opiniowaniu wniosków. Punktacje są przyznawane na oko, a decyzje wg własnego widzimisię. W decyzjach odmownych są podawane ponadto zmyślone wypowiedzi kandydatów. A na dodatek nie ma możliwości odwołania. W przypadku próby wyjaśnienia decyzji, dyrektor lub zastępca dyrektora UP ma stosunek bardzo lekceważący, a nawet chamski.

Generalnie urzędem pracy w Lublinie powinna się zająć Najwyższa Izba Kontroli, ponieważ sposób podejmowania decyzji i traktowania ludzi przechodzi wszelkie pojęcie.

Podsumowując, wyrazy współczucia wszystkim ubiegającym się o jakiekolwiek wsparcie z urzędu.
Dotacje najłatwiej dostać na działalność, której ocena nie przerośnie poziomu intelektualnego komisji ds opiniowania wniosków. Komisja składa się z "mądrych inaczej" nie znających się kompletnie na prowadzeniu firmy. Dlatego komisja najchętniej przyznaje dotacje na sklepiki spożywcze, kwiaciarnie, itp. które zazwyczaj po roku są likwidowane z uwagi na niskie przychody. Inne, bardziej zaawansowane rodzaje działalności rodzą wiele absurdalnych pytań ze strony komisji, która najczęściej uznaje że nie mają one racji bytu.

... rozwiń
Avatar
gosc / 2 sierpnia 2010 o 15:53
0
panie redaktorze, naucz się pan pisać cytuje: "O dodatcje starać się o nie mogą..."...czy to jest poprawnie napisane zdanie??
Avatar
Janek / 2 sierpnia 2010 o 15:41
0
[size="5"]Pic na wodę fotomontaż! Ubiegałem się o dofinansowanie - okazało się, że muszę posiadać dwóch żyrantów! Skąd mam wziąć żyrantów, jeżeli jestem bez pracy??? Druga sprawa, chciałem założyć sklep internetowy a dotacji nie można wydać na utrzymanie strony, zakup towarów czy nawet zwykłe koszty reklamy!!! Po co mi dofinansowanie zakupu mebli czy komputera (mam meble i komputer)![/size]
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 0 0

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 12

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 10

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 37 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!