Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 maja 2011 r.
21:51
Edytuj ten wpis

Trawniki w Lublinie zamknięte dla psów. Sprawdź które

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 40 A A
Wybrane trawniki w Lublinie będą przeznaczone dla wypoczynku wyłącznie ludzi (Dorota Awiorko-Klimek
Wybrane trawniki w Lublinie będą przeznaczone dla wypoczynku wyłącznie ludzi (Dorota Awiorko-Klimek

Dziś otwartych ma zostać kilka trawników do… wypoczynku, na których – jak zapowiada Ratusz – będzie można rozłożyć kocyk bez obawy o to, że "upiększy” go pamiątka po psie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czworonogów nie będzie wolno tu wprowadzać. W miejscach tych na polecenie Ratusza posiano świeżą trawę, są też dodatkowe ławeczki i śmietniki.

• Na Czechowie taki plac wydzielono w wąwozie koło przychodni przy Szeligowskiego
• na Czubach w parku Jana Pawła II oraz za podstawówką przy Biedronki
• na Kalinowszczyźnie miasto przeznaczyło na ten cel miejsce w wąwozie u zbiegu Andersa i Lwowskiej
• na Bronowicach koło skrzyżowania Jesiennej z Zimową, a 
• na Wieniawie w wąwozie przy Popiełuszki.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 11 przy Biedronki.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
d / 4 czerwca 2011 o 15:33
0
[quote name='c' timestamp='1307006770' post='484916']
Martwisz się o ludzi, którzy koszą trawę i natykają się na psie kupy. Człowieku kązdy wybrał sobie pracę, przecież nie musi jej wykonywać. Można współczuć innym np. nauczycielom, bo dzieci krzyczą, urzednikom, bo interesanci przeszkadzają i zawracają głowę, itd. Ale, to jest ich sprawa. Nie robią tego za darmo, ani w czynie społecznym. Potwierdzam diagnozę "a"; psie kupy szybko się mineralizują, właściwy problem jest wtedy, gdy stopnieje śnieg. Zgadzam się z tym, ze problem jest wymyślony; niektórym ludziom, nie przeszkadza syf naookoło, rozbite butelki - ale psia kupa. Ja, kiedyś mieszkałem na LSM na parterze. Z górnych pięter leciało wszystko, to, że pety, prezerwatywy i tampony to mała sprawa, ale resztki żarcia, , śmieci,a, a nawet butelki po piwie. To jest groźne. Przejdź dookoła jakiegoś bloku - zobaczysz to samo w mniejszym lub większym stopniu. Albo wejdź na klatkę schodową do windy; szkoda słów. A, ty chrzanisz o psim g...e. Dajcie sobie ludzie spokój z takim problemem.
[/quote]


No tak, świetny tok myślenia - skoro jest syf w blokach i naookoło nich, to czemuby do tego nie dołożyć psiego g*wna... Gratuluję światopoglądu. Swoją drogą właśnie przez takich dzbanów jak ty, są kłótnie i awantury w różnych miejscach, no bo po co się szanować wzajemnie. W końcu sam wybrał sobie taką pracę więc kij mu w oko...
[quote name='c' timestamp='1307006770' post='484916']
Martwisz się o ludzi, którzy koszą trawę i natykają się na psie kupy. Człowieku kązdy wybrał sobie pracę, przecież nie musi jej wykonywać. Można współczuć innym np. nauczycielom, bo dzieci krzyczą, urzednikom, bo interesanci przeszkadzają i zawracają głowę, itd. Ale, to jest ich sprawa. Nie robią tego za darmo, ani w czynie społecznym. Potwierdzam diagnozę "a"; psie kupy szybko się mineralizują, właściwy problem jest wtedy, gdy stopnieje śnieg. Zga... rozwiń
Avatar
jon / 3 czerwca 2011 o 22:01
0
[quote name='Anna' timestamp='1307116021' post='485461']
A kto tu mówi o hodowli ? Ja mam jednego pieska, zawsze po nim sprzątam wiec nigdy problemu nie miałam. Mój piesek biegał długo po wąwozie na Czubach lecz zrezygnowałam z tego wyboru ze względu na rozbite butelki. I moim zdanie to właśnie one są największym zagrożeniem dla wszystkich "użytkowników" parku.
Sama nie miałam problemu z przeniesieniem się na spacery do lasu.
Chętnie poparłabym miasto w zbudowaniu kilku miejsc dla psów, bo jak na razie nic takiego nie ma. A gdzie pies ma się wyszaleć ? Jak nie wybiegany to i najgrzeczniejszy pies może stracić panowanie i być agresywny.
Sumując, nie kupy psie są problemem Lublina lecz brak edukacji na ten temat, strach społeczeństwa i słaby jego rozwój. O. Takie moje skromne zdanie.

Pozdrawiam psiarzy z wąwozu przy lesie ! ;D
[/quote]
w skali globalnej czyli miasta , to jest " hodowla " . coraz częściej widzi się osoby prowadzące po 2 psy.
a w kraju jest podobno 7 mln psów
[quote name='Anna' timestamp='1307116021' post='485461']
A kto tu mówi o hodowli ? Ja mam jednego pieska, zawsze po nim sprzątam wiec nigdy problemu nie miałam. Mój piesek biegał długo po wąwozie na Czubach lecz zrezygnowałam z tego wyboru ze względu na rozbite butelki. I moim zdanie to właśnie one są największym zagrożeniem dla wszystkich "użytkowników" parku.
Sama nie miałam problemu z przeniesieniem się na spacery do lasu.
Chętnie poparłabym miasto w zbudowaniu kilku miejsc dla psów, b... rozwiń
Avatar
Anna / 3 czerwca 2011 o 17:47
0
[quote name='jon' timestamp='1307028530' post='485060']
miasto nie jest miejscem właściwym dla hodowli psów
[/quote]
A kto tu mówi o hodowli ? Ja mam jednego pieska, zawsze po nim sprzątam wiec nigdy problemu nie miałam. Mój piesek biegał długo po wąwozie na Czubach lecz zrezygnowałam z tego wyboru ze względu na rozbite butelki. I moim zdanie to właśnie one są największym zagrożeniem dla wszystkich "użytkowników" parku.
Sama nie miałam problemu z przeniesieniem się na spacery do lasu.
Chętnie poparłabym miasto w zbudowaniu kilku miejsc dla psów, bo jak na razie nic takiego nie ma. A gdzie pies ma się wyszaleć ? Jak nie wybiegany to i najgrzeczniejszy pies może stracić panowanie i być agresywny.
Sumując, nie kupy psie są problemem Lublina lecz brak edukacji na ten temat, strach społeczeństwa i słaby jego rozwój. O. Takie moje skromne zdanie.

Pozdrawiam psiarzy z wąwozu przy lesie ! ;D
[quote name='jon' timestamp='1307028530' post='485060']
miasto nie jest miejscem właściwym dla hodowli psów
[/quote]
A kto tu mówi o hodowli ? Ja mam jednego pieska, zawsze po nim sprzątam wiec nigdy problemu nie miałam. Mój piesek biegał długo po wąwozie na Czubach lecz zrezygnowałam z tego wyboru ze względu na rozbite butelki. I moim zdanie to właśnie one są największym zagrożeniem dla wszystkich "użytkowników" parku.
Sama nie miałam problemu z przeniesieniem się na spacery do lasu... rozwiń
Avatar
marek 408 / 3 czerwca 2011 o 12:41
0
[quote name='jon' timestamp='1307028406' post='485058']
kto lubi zwierzęta powinien mieszkać na wsi !
miałby wszelkie gatunki
[/quote]
Słuszna prawda! Na wsi pies jest potrzebny,nawet bardzo potrzebny... Natomiast w mieście powinno być surowo zabronione posiadanie psa! Wyjątkiem mogą być jedynie niepełnosprawni(niewidomi,na wózku lub korzystający z dogoterapii),którym pies jest bardzo potrzebny. Jest jeszcze jedna ważna kwestia,o której tu nikt nie wspomniał: dziecko przestraszone przez psa(lub inne zwierzę) to dramat dla jego rodziców przez wiele lat -wiem,co mówię,bo wśród moich bliskich jest kilka takich osób. A właśnie w mieście jest największe "zagęszczenie" psów. Każdy mówi i myśli:"mam pieska i jest spoko-a inni,którzy nie lubią psów,to źli ludzie!"-ale nikt nie pomyśli,że "mój pies może być przyczyną czyjejś tragedii na całe życie"...
[quote name='jon' timestamp='1307028406' post='485058']
kto lubi zwierzęta powinien mieszkać na wsi !
miałby wszelkie gatunki
[/quote]
Słuszna prawda! Na wsi pies jest potrzebny,nawet bardzo potrzebny... Natomiast w mieście powinno być surowo zabronione posiadanie psa! Wyjątkiem mogą być jedynie niepełnosprawni(niewidomi,na wózku lub korzystający z dogoterapii),którym pies jest bardzo potrzebny. Jest jeszcze jedna ważna kwestia,o której tu nikt nie wspomniał: dziecko przestraszone p... rozwiń
Avatar
jon / 2 czerwca 2011 o 17:28
0
[quote name='BietaP' timestamp='1306923099' post='484509']
A ja mam pytanie z innej strony: czy miasto zamierza wydzielić trawniki DLA psów? Jestem właścicielką takowego i z przykrością stwierdzam, że nie ma gdzie wyjść z psem na spacer tak, żeby mógł się wyhasać, bo wszędzie w mieście obowiązuje smycz i kaganiec a nie posiadam żadnej łąki czy innej działki, na której mogłabym swobodnie psa wypuścić. Dodam, iż w innych miastach wojewódzkich, z którymi Lublin ma ambicje się stawiać na równi, np. Warszawa, Kraków, Gdańśk, miejsca takie istnieją. I żeby z góry uprzedzić ataki forumowiczów na psie kupy oświadczam, że zprzątam po swoim psie nawet jeśli wiąże się to z niesieniem "pakunku" przez pół miasta w poszukiwaniu kosza.
[/quote]
miasto nie jest miejscem właściwym dla hodowli psów
[quote name='BietaP' timestamp='1306923099' post='484509']
A ja mam pytanie z innej strony: czy miasto zamierza wydzielić trawniki DLA psów? Jestem właścicielką takowego i z przykrością stwierdzam, że nie ma gdzie wyjść z psem na spacer tak, żeby mógł się wyhasać, bo wszędzie w mieście obowiązuje smycz i kaganiec a nie posiadam żadnej łąki czy innej działki, na której mogłabym swobodnie psa wypuścić. Dodam, iż w innych miastach wojewódzkich, z którymi Lublin ma ambicje się stawiać na równi, np. Warszawa, Kraków,... rozwiń
Avatar
jon / 2 czerwca 2011 o 17:26
0
[quote name='jolla' timestamp='1306918559' post='484477']
najlepiej to oddać teraz wszystkie psy do schroniska,a ludzi tych co nie lubią zwierząt do jednego getta,bo kto nie lubi zwierząt i ptaków ten powinien mieszkać na bezludnej wyspie.A tak naprawdę to ja zawsze chodzę na spacer z pieskiem do wąwozu na Czubach żeby nie pod blokiem to może te osoby niech przyjdą sie opalać pod mój blok cooooooooo.
[/quote]
kto lubi zwierzęta powinien mieszkać na wsi !
miałby wszelkie gatunki
Avatar
Barbara / 2 czerwca 2011 o 15:07
0
Wąwóz na Czubach to istne śmietnisko.Jakoś nie bardzo widzę tam możliwość rozłożenia kocyka.Na trawie walają się wszelkiej maści i koloru śmiecie.Pełno jest rozbitych butelek.Teren jest rozjeżdżony przez ciężkie samochody.Serdecznie zapraszam prezydenta miasta na wypoczynek na łonie przyrody w wąwozie na Czubach.
Avatar
aaaaaa / 2 czerwca 2011 o 14:00
0
[quote name='' timestamp='1306917479' post='484463']
A czy ksiądz to poświęci? Bo jeśli nie to otwarcie nieważne, trawa uschnie, a pieski będą mogły spokojnie robić swoje.
[/quote]
zapomniałem dodać ,że poświęci ptaszka mojego starego,że by spłodził jeszcze jednego głupa jak ja
Avatar
c / 2 czerwca 2011 o 11:26
0
[quote name='b' timestamp='1306971453' post='484793']
Nie wiem na jakiej wsi ty byłeś, że masz takie o niej wyobrażenie... To co opisujesz, nijak się ma do moich doświadczeń. Pewnie swoje poglądy o polskiej wsi bierzesz z kilku odcinków TVN UWAGA. Skoro uważasz, że psie g**no szybko się w trawie mineralizuje, to idź tam trawę kosić, postaw się na miejscu tych ludzi, którzy to muszą robić. Nie dość, że wteptują w to, to jeszcze spod kosiarek bryzga na lewo i prawo. Ptaki z kolei też raczej nie mają psiego gó**na jako przysmak.
[/quote]

Martwisz się o ludzi, którzy koszą trawę i natykają się na psie kupy. Człowieku kązdy wybrał sobie pracę, przecież nie musi jej wykonywać. Można współczuć innym np. nauczycielom, bo dzieci krzyczą, urzednikom, bo interesanci przeszkadzają i zawracają głowę, itd. Ale, to jest ich sprawa. Nie robią tego za darmo, ani w czynie społecznym. Potwierdzam diagnozę "a"; psie kupy szybko się mineralizują, właściwy problem jest wtedy, gdy stopnieje śnieg. Zgadzam się z tym, ze problem jest wymyślony; niektórym ludziom, nie przeszkadza syf naookoło, rozbite butelki - ale psia kupa. Ja, kiedyś mieszkałem na LSM na parterze. Z górnych pięter leciało wszystko, to, że pety, prezerwatywy i tampony to mała sprawa, ale resztki żarcia, , śmieci,a, a nawet butelki po piwie. To jest groźne. Przejdź dookoła jakiegoś bloku - zobaczysz to samo w mniejszym lub większym stopniu. Albo wejdź na klatkę schodową do windy; szkoda słów. A, ty chrzanisz o psim g...e. Dajcie sobie ludzie spokój z takim problemem.
[quote name='b' timestamp='1306971453' post='484793']
Nie wiem na jakiej wsi ty byłeś, że masz takie o niej wyobrażenie... To co opisujesz, nijak się ma do moich doświadczeń. Pewnie swoje poglądy o polskiej wsi bierzesz z kilku odcinków TVN UWAGA. Skoro uważasz, że psie g**no szybko się w trawie mineralizuje, to idź tam trawę kosić, postaw się na miejscu tych ludzi, którzy to muszą robić. Nie dość, że wteptują w to, to jeszcze spod kosiarek bryzga na lewo i prawo. Ptaki z kolei też raczej nie mają psiego gó**na ... rozwiń
Avatar
b / 2 czerwca 2011 o 01:37
0
[quote name='a' timestamp='1306954733' post='484689']
Dyskusja nt. psich kup jest zawsze długa. Zawsze pojawia się silna grupa, której psy przeszkadzają. To są, mam wrażenie, czreśniaki, bo na wsi o psy się nie dba. Niech sobie chodzą (o ile nie są na łańcuchu) i coś znajdą do żarcia. A w mieście czereśniak to panisko. Moje uwagi są następujące. Psy przeszkadzają rzeczywiście tam gdzie nie powinny być, a więc na placach zabaw i w miejscach "uzywanych" przez np. młodzież do gry w piłkę; ogolnie koło bloków. Ale, cóż komu przeszkadza, gdy pies sra w wąwozie na Czubach czy Czechowie w trawie. Przecież to zmineralizuje sie dość szybko, a poza tym sa jeszcze ptaki, które problem rozwiążą. Przecież nikt nie łazi po trawie, po trawnikach też, bo nie ma takiej potrzeby. Więc po co taki hałas. Właśnie po co? Idąc tym tropem należałby też ścigać ptaki, bo też srają , albo wyznaczyć im rejony, gdzie to maja robić. Czereśniakowi nie przeszkadza syf w postaci butelek, czasem rozbitych (to większe niebezpieczeństwo dla dziecka od psiej kupy), puszek, petów itd. na trawie, przystankach, na chodnikach - ale pies to już przeszkadza.
[/quote]

Nie wiem na jakiej wsi ty byłeś, że masz takie o niej wyobrażenie... To co opisujesz, nijak się ma do moich doświadczeń. Pewnie swoje poglądy o polskiej wsi bierzesz z kilku odcinków TVN UWAGA. Skoro uważasz, że psie g**no szybko się w trawie mineralizuje, to idź tam trawę kosić, postaw się na miejscu tych ludzi, którzy to muszą robić. Nie dość, że wteptują w to, to jeszcze spod kosiarek bryzga na lewo i prawo. Ptaki z kolei też raczej nie mają psiego gó**na jako przysmak.
[quote name='a' timestamp='1306954733' post='484689']
Dyskusja nt. psich kup jest zawsze długa. Zawsze pojawia się silna grupa, której psy przeszkadzają. To są, mam wrażenie, czreśniaki, bo na wsi o psy się nie dba. Niech sobie chodzą (o ile nie są na łańcuchu) i coś znajdą do żarcia. A w mieście czereśniak to panisko. Moje uwagi są następujące. Psy przeszkadzają rzeczywiście tam gdzie nie powinny być, a więc na placach zabaw i w miejscach "uzywanych" przez np. młodzież do gry w piłkę; ogolnie koło bl... rozwiń
Avatar
d / 4 czerwca 2011 o 15:33
0
[quote name='c' timestamp='1307006770' post='484916']
Martwisz się o ludzi, którzy koszą trawę i natykają się na psie kupy. Człowieku kązdy wybrał sobie pracę, przecież nie musi jej wykonywać. Można współczuć innym np. nauczycielom, bo dzieci krzyczą, urzednikom, bo interesanci przeszkadzają i zawracają głowę, itd. Ale, to jest ich sprawa. Nie robią tego za darmo, ani w czynie społecznym. Potwierdzam diagnozę "a"; psie kupy szybko się mineralizują, właściwy problem jest wtedy, gdy stopnieje śnieg. Zgadzam się z tym, ze problem jest wymyślony; niektórym ludziom, nie przeszkadza syf naookoło, rozbite butelki - ale psia kupa. Ja, kiedyś mieszkałem na LSM na parterze. Z górnych pięter leciało wszystko, to, że pety, prezerwatywy i tampony to mała sprawa, ale resztki żarcia, , śmieci,a, a nawet butelki po piwie. To jest groźne. Przejdź dookoła jakiegoś bloku - zobaczysz to samo w mniejszym lub większym stopniu. Albo wejdź na klatkę schodową do windy; szkoda słów. A, ty chrzanisz o psim g...e. Dajcie sobie ludzie spokój z takim problemem.
[/quote]


No tak, świetny tok myślenia - skoro jest syf w blokach i naookoło nich, to czemuby do tego nie dołożyć psiego g*wna... Gratuluję światopoglądu. Swoją drogą właśnie przez takich dzbanów jak ty, są kłótnie i awantury w różnych miejscach, no bo po co się szanować wzajemnie. W końcu sam wybrał sobie taką pracę więc kij mu w oko...
[quote name='c' timestamp='1307006770' post='484916']
Martwisz się o ludzi, którzy koszą trawę i natykają się na psie kupy. Człowieku kązdy wybrał sobie pracę, przecież nie musi jej wykonywać. Można współczuć innym np. nauczycielom, bo dzieci krzyczą, urzednikom, bo interesanci przeszkadzają i zawracają głowę, itd. Ale, to jest ich sprawa. Nie robią tego za darmo, ani w czynie społecznym. Potwierdzam diagnozę "a"; psie kupy szybko się mineralizują, właściwy problem jest wtedy, gdy stopnieje śnieg. Zga... rozwiń
Avatar
jon / 3 czerwca 2011 o 22:01
0
[quote name='Anna' timestamp='1307116021' post='485461']
A kto tu mówi o hodowli ? Ja mam jednego pieska, zawsze po nim sprzątam wiec nigdy problemu nie miałam. Mój piesek biegał długo po wąwozie na Czubach lecz zrezygnowałam z tego wyboru ze względu na rozbite butelki. I moim zdanie to właśnie one są największym zagrożeniem dla wszystkich "użytkowników" parku.
Sama nie miałam problemu z przeniesieniem się na spacery do lasu.
Chętnie poparłabym miasto w zbudowaniu kilku miejsc dla psów, bo jak na razie nic takiego nie ma. A gdzie pies ma się wyszaleć ? Jak nie wybiegany to i najgrzeczniejszy pies może stracić panowanie i być agresywny.
Sumując, nie kupy psie są problemem Lublina lecz brak edukacji na ten temat, strach społeczeństwa i słaby jego rozwój. O. Takie moje skromne zdanie.

Pozdrawiam psiarzy z wąwozu przy lesie ! ;D
[/quote]
w skali globalnej czyli miasta , to jest " hodowla " . coraz częściej widzi się osoby prowadzące po 2 psy.
a w kraju jest podobno 7 mln psów
[quote name='Anna' timestamp='1307116021' post='485461']
A kto tu mówi o hodowli ? Ja mam jednego pieska, zawsze po nim sprzątam wiec nigdy problemu nie miałam. Mój piesek biegał długo po wąwozie na Czubach lecz zrezygnowałam z tego wyboru ze względu na rozbite butelki. I moim zdanie to właśnie one są największym zagrożeniem dla wszystkich "użytkowników" parku.
Sama nie miałam problemu z przeniesieniem się na spacery do lasu.
Chętnie poparłabym miasto w zbudowaniu kilku miejsc dla psów, b... rozwiń
Avatar
Anna / 3 czerwca 2011 o 17:47
0
[quote name='jon' timestamp='1307028530' post='485060']
miasto nie jest miejscem właściwym dla hodowli psów
[/quote]
A kto tu mówi o hodowli ? Ja mam jednego pieska, zawsze po nim sprzątam wiec nigdy problemu nie miałam. Mój piesek biegał długo po wąwozie na Czubach lecz zrezygnowałam z tego wyboru ze względu na rozbite butelki. I moim zdanie to właśnie one są największym zagrożeniem dla wszystkich "użytkowników" parku.
Sama nie miałam problemu z przeniesieniem się na spacery do lasu.
Chętnie poparłabym miasto w zbudowaniu kilku miejsc dla psów, bo jak na razie nic takiego nie ma. A gdzie pies ma się wyszaleć ? Jak nie wybiegany to i najgrzeczniejszy pies może stracić panowanie i być agresywny.
Sumując, nie kupy psie są problemem Lublina lecz brak edukacji na ten temat, strach społeczeństwa i słaby jego rozwój. O. Takie moje skromne zdanie.

Pozdrawiam psiarzy z wąwozu przy lesie ! ;D
[quote name='jon' timestamp='1307028530' post='485060']
miasto nie jest miejscem właściwym dla hodowli psów
[/quote]
A kto tu mówi o hodowli ? Ja mam jednego pieska, zawsze po nim sprzątam wiec nigdy problemu nie miałam. Mój piesek biegał długo po wąwozie na Czubach lecz zrezygnowałam z tego wyboru ze względu na rozbite butelki. I moim zdanie to właśnie one są największym zagrożeniem dla wszystkich "użytkowników" parku.
Sama nie miałam problemu z przeniesieniem się na spacery do lasu... rozwiń
Avatar
marek 408 / 3 czerwca 2011 o 12:41
0
[quote name='jon' timestamp='1307028406' post='485058']
kto lubi zwierzęta powinien mieszkać na wsi !
miałby wszelkie gatunki
[/quote]
Słuszna prawda! Na wsi pies jest potrzebny,nawet bardzo potrzebny... Natomiast w mieście powinno być surowo zabronione posiadanie psa! Wyjątkiem mogą być jedynie niepełnosprawni(niewidomi,na wózku lub korzystający z dogoterapii),którym pies jest bardzo potrzebny. Jest jeszcze jedna ważna kwestia,o której tu nikt nie wspomniał: dziecko przestraszone przez psa(lub inne zwierzę) to dramat dla jego rodziców przez wiele lat -wiem,co mówię,bo wśród moich bliskich jest kilka takich osób. A właśnie w mieście jest największe "zagęszczenie" psów. Każdy mówi i myśli:"mam pieska i jest spoko-a inni,którzy nie lubią psów,to źli ludzie!"-ale nikt nie pomyśli,że "mój pies może być przyczyną czyjejś tragedii na całe życie"...
[quote name='jon' timestamp='1307028406' post='485058']
kto lubi zwierzęta powinien mieszkać na wsi !
miałby wszelkie gatunki
[/quote]
Słuszna prawda! Na wsi pies jest potrzebny,nawet bardzo potrzebny... Natomiast w mieście powinno być surowo zabronione posiadanie psa! Wyjątkiem mogą być jedynie niepełnosprawni(niewidomi,na wózku lub korzystający z dogoterapii),którym pies jest bardzo potrzebny. Jest jeszcze jedna ważna kwestia,o której tu nikt nie wspomniał: dziecko przestraszone p... rozwiń
Avatar
jon / 2 czerwca 2011 o 17:28
0
[quote name='BietaP' timestamp='1306923099' post='484509']
A ja mam pytanie z innej strony: czy miasto zamierza wydzielić trawniki DLA psów? Jestem właścicielką takowego i z przykrością stwierdzam, że nie ma gdzie wyjść z psem na spacer tak, żeby mógł się wyhasać, bo wszędzie w mieście obowiązuje smycz i kaganiec a nie posiadam żadnej łąki czy innej działki, na której mogłabym swobodnie psa wypuścić. Dodam, iż w innych miastach wojewódzkich, z którymi Lublin ma ambicje się stawiać na równi, np. Warszawa, Kraków, Gdańśk, miejsca takie istnieją. I żeby z góry uprzedzić ataki forumowiczów na psie kupy oświadczam, że zprzątam po swoim psie nawet jeśli wiąże się to z niesieniem "pakunku" przez pół miasta w poszukiwaniu kosza.
[/quote]
miasto nie jest miejscem właściwym dla hodowli psów
[quote name='BietaP' timestamp='1306923099' post='484509']
A ja mam pytanie z innej strony: czy miasto zamierza wydzielić trawniki DLA psów? Jestem właścicielką takowego i z przykrością stwierdzam, że nie ma gdzie wyjść z psem na spacer tak, żeby mógł się wyhasać, bo wszędzie w mieście obowiązuje smycz i kaganiec a nie posiadam żadnej łąki czy innej działki, na której mogłabym swobodnie psa wypuścić. Dodam, iż w innych miastach wojewódzkich, z którymi Lublin ma ambicje się stawiać na równi, np. Warszawa, Kraków,... rozwiń
Avatar
jon / 2 czerwca 2011 o 17:26
0
[quote name='jolla' timestamp='1306918559' post='484477']
najlepiej to oddać teraz wszystkie psy do schroniska,a ludzi tych co nie lubią zwierząt do jednego getta,bo kto nie lubi zwierząt i ptaków ten powinien mieszkać na bezludnej wyspie.A tak naprawdę to ja zawsze chodzę na spacer z pieskiem do wąwozu na Czubach żeby nie pod blokiem to może te osoby niech przyjdą sie opalać pod mój blok cooooooooo.
[/quote]
kto lubi zwierzęta powinien mieszkać na wsi !
miałby wszelkie gatunki
Avatar
Barbara / 2 czerwca 2011 o 15:07
0
Wąwóz na Czubach to istne śmietnisko.Jakoś nie bardzo widzę tam możliwość rozłożenia kocyka.Na trawie walają się wszelkiej maści i koloru śmiecie.Pełno jest rozbitych butelek.Teren jest rozjeżdżony przez ciężkie samochody.Serdecznie zapraszam prezydenta miasta na wypoczynek na łonie przyrody w wąwozie na Czubach.
Avatar
aaaaaa / 2 czerwca 2011 o 14:00
0
[quote name='' timestamp='1306917479' post='484463']
A czy ksiądz to poświęci? Bo jeśli nie to otwarcie nieważne, trawa uschnie, a pieski będą mogły spokojnie robić swoje.
[/quote]
zapomniałem dodać ,że poświęci ptaszka mojego starego,że by spłodził jeszcze jednego głupa jak ja
Avatar
c / 2 czerwca 2011 o 11:26
0
[quote name='b' timestamp='1306971453' post='484793']
Nie wiem na jakiej wsi ty byłeś, że masz takie o niej wyobrażenie... To co opisujesz, nijak się ma do moich doświadczeń. Pewnie swoje poglądy o polskiej wsi bierzesz z kilku odcinków TVN UWAGA. Skoro uważasz, że psie g**no szybko się w trawie mineralizuje, to idź tam trawę kosić, postaw się na miejscu tych ludzi, którzy to muszą robić. Nie dość, że wteptują w to, to jeszcze spod kosiarek bryzga na lewo i prawo. Ptaki z kolei też raczej nie mają psiego gó**na jako przysmak.
[/quote]

Martwisz się o ludzi, którzy koszą trawę i natykają się na psie kupy. Człowieku kązdy wybrał sobie pracę, przecież nie musi jej wykonywać. Można współczuć innym np. nauczycielom, bo dzieci krzyczą, urzednikom, bo interesanci przeszkadzają i zawracają głowę, itd. Ale, to jest ich sprawa. Nie robią tego za darmo, ani w czynie społecznym. Potwierdzam diagnozę "a"; psie kupy szybko się mineralizują, właściwy problem jest wtedy, gdy stopnieje śnieg. Zgadzam się z tym, ze problem jest wymyślony; niektórym ludziom, nie przeszkadza syf naookoło, rozbite butelki - ale psia kupa. Ja, kiedyś mieszkałem na LSM na parterze. Z górnych pięter leciało wszystko, to, że pety, prezerwatywy i tampony to mała sprawa, ale resztki żarcia, , śmieci,a, a nawet butelki po piwie. To jest groźne. Przejdź dookoła jakiegoś bloku - zobaczysz to samo w mniejszym lub większym stopniu. Albo wejdź na klatkę schodową do windy; szkoda słów. A, ty chrzanisz o psim g...e. Dajcie sobie ludzie spokój z takim problemem.
[quote name='b' timestamp='1306971453' post='484793']
Nie wiem na jakiej wsi ty byłeś, że masz takie o niej wyobrażenie... To co opisujesz, nijak się ma do moich doświadczeń. Pewnie swoje poglądy o polskiej wsi bierzesz z kilku odcinków TVN UWAGA. Skoro uważasz, że psie g**no szybko się w trawie mineralizuje, to idź tam trawę kosić, postaw się na miejscu tych ludzi, którzy to muszą robić. Nie dość, że wteptują w to, to jeszcze spod kosiarek bryzga na lewo i prawo. Ptaki z kolei też raczej nie mają psiego gó**na ... rozwiń
Avatar
b / 2 czerwca 2011 o 01:37
0
[quote name='a' timestamp='1306954733' post='484689']
Dyskusja nt. psich kup jest zawsze długa. Zawsze pojawia się silna grupa, której psy przeszkadzają. To są, mam wrażenie, czreśniaki, bo na wsi o psy się nie dba. Niech sobie chodzą (o ile nie są na łańcuchu) i coś znajdą do żarcia. A w mieście czereśniak to panisko. Moje uwagi są następujące. Psy przeszkadzają rzeczywiście tam gdzie nie powinny być, a więc na placach zabaw i w miejscach "uzywanych" przez np. młodzież do gry w piłkę; ogolnie koło bloków. Ale, cóż komu przeszkadza, gdy pies sra w wąwozie na Czubach czy Czechowie w trawie. Przecież to zmineralizuje sie dość szybko, a poza tym sa jeszcze ptaki, które problem rozwiążą. Przecież nikt nie łazi po trawie, po trawnikach też, bo nie ma takiej potrzeby. Więc po co taki hałas. Właśnie po co? Idąc tym tropem należałby też ścigać ptaki, bo też srają , albo wyznaczyć im rejony, gdzie to maja robić. Czereśniakowi nie przeszkadza syf w postaci butelek, czasem rozbitych (to większe niebezpieczeństwo dla dziecka od psiej kupy), puszek, petów itd. na trawie, przystankach, na chodnikach - ale pies to już przeszkadza.
[/quote]

Nie wiem na jakiej wsi ty byłeś, że masz takie o niej wyobrażenie... To co opisujesz, nijak się ma do moich doświadczeń. Pewnie swoje poglądy o polskiej wsi bierzesz z kilku odcinków TVN UWAGA. Skoro uważasz, że psie g**no szybko się w trawie mineralizuje, to idź tam trawę kosić, postaw się na miejscu tych ludzi, którzy to muszą robić. Nie dość, że wteptują w to, to jeszcze spod kosiarek bryzga na lewo i prawo. Ptaki z kolei też raczej nie mają psiego gó**na jako przysmak.
[quote name='a' timestamp='1306954733' post='484689']
Dyskusja nt. psich kup jest zawsze długa. Zawsze pojawia się silna grupa, której psy przeszkadzają. To są, mam wrażenie, czreśniaki, bo na wsi o psy się nie dba. Niech sobie chodzą (o ile nie są na łańcuchu) i coś znajdą do żarcia. A w mieście czereśniak to panisko. Moje uwagi są następujące. Psy przeszkadzają rzeczywiście tam gdzie nie powinny być, a więc na placach zabaw i w miejscach "uzywanych" przez np. młodzież do gry w piłkę; ogolnie koło bl... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!