Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2019 r.
16:13

Trudna sytuacja finansowa COZL. Pacjenci "niemal na wszystkich oddziałach leżą na dostawkach"

Autor: Zdjęcie autora toma
17 20 A A
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

O 120 mln zł dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prosi premiera i ministra zdrowia poseł PiS Przemysław Czarnek. Pieniądze mają być przeznaczone na wyposażenie nowej części podległej marszałkowi województwa jednostki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Środków tych nie ma i nie będzie w zadłużonym budżecie województwa lubelskiego – czytamy w złożonej przez parlamentarzystę interpelacji.

Chodzi o 40 mln zł na zakup sprzętu dla centrum w przyszłym roku i 80 mln zł na wydatki planowane na rok 2021. Były wojewoda zwraca się też z apelem o zwiększenie budżetu lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia o 20 mln zł z przeznaczeniem na uregulowanie zaległych płatności za nadwykonania względem COZL. Miałoby to pozwolić na uregulowanie zobowiązań finansowych szpitala.

– Te środki są konieczne. Dziś w centrum jest mnóstwo pacjentów. Niemal na wszystkich oddziałach leżą oni na dostawkach. W przypadku choroby nowotworowej nazwać taką sytuację niekomfortową to mało powiedziane – mówi nam Przemysław Czarnek.

I dodaje, że w tej sprawie konsultował się z dyrektor COZL, prof. Elżbietą Starosławską i marszałkiem Jarosławem Stawiarskim. – W tym tygodniu planujemy wizytę w Ministerstwie Zdrowia, żeby dokończyć dzieła i żeby te pieniądze się znalazły – zapowiada poseł.

Nowa część centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ma zostać oddana do użytku na początku przyszłego roku. Budowa kompleksu wraz z wyposażeniem do tej pory pochłonęła ponad 430 mln zł. Niemal połowa (ponad 200 mln zł) tej kwoty pochodziła z budżetu państwa.

e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
llpp / 1 grudnia 2019 o 16:57
+37
Sytuacja finansowa w COZL pogorszyła się dopiero teraz, z dnia na dzień, czy pogarszała się stopniowo, gdy jeszcze pan Czarnek wojewodził? Bo odnoszę wrażenie, że podczas swojego panowania w woj. Lubelskim zajmował się bardziej marszami LGBT, uczestnictwem w nabożeństwach, występowaniem na konferencjach w obronie rodziny i lansowaniem się w lokalnej tv. Teraz znowu chce zaistnieć, a nie pomóc.
Avatar
liczydełko...... / 1 grudnia 2019 o 18:10
+30
Związki wyznaniowe kosztują podatników ponad 19 mld. zł. rocznie. Czy nie można tych środków skanalizować na zaspokojenie potrzeb wszystkich obywateli zarówno w zakresie służby zdrowia, jak i edukacji?
Avatar
lubelak / 1 grudnia 2019 o 17:15
+29
Na dokończenie tak ważnej dla ogółu ludzi inwestycji potrzeba 120 mln zł. To duża kwota, ale stanowi tylko ok 55% kwoty jaką od różnych ministerstw dostał Tadeusz Rydzyk w ciągu ostatnich kilku lat.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 17:04
+26
Pan Przemysław to najbardziej pracowity wojewoda w historii województwa lubelskiego. Bardzo szkoda, że został posłem, gdyż jako wojewoda mógł jeszcze wiele dobrego uczynić.
 A cóż on takiego dobrego uczynił?? Chętnie poczytam o jego osiągnięciach dla dobra mieszkańców województwa. 
Avatar
pielęgniarka z Århus.... / 1 grudnia 2019 o 21:51
+22
"W tym szpitalu jest zła organizacja pracy, chory pacjent nie może godzinami czekać na przyjęcie ...Ludzie chorzy zasługują na lepsze traktowanie... "... oczywiście, że zasługują, ale tych schorowanych ludzi musi ktoś przyjąć, ale nie ma wystarczającej ilości personelu medycznego różnych stopni. Zwolniłam się z tego właśnie szpitala i zdecydowałam na emigrację (doskonała decyzja) po uzyskaniu potwierdzonej informacji, że sukienkowa kanalia zwala kapelanem zarabiała więcej, niż nasz wspaniały lekarz i ordynator oddziału, na którym starałam się nieść pomoc i pocieszenie cierpiącym ludziom!
"W tym szpitalu jest zła organizacja pracy, chory pacjent nie może godzinami czekać na przyjęcie ...Ludzie chorzy zasługują na lepsze traktowanie... "... oczywiście, że zasługują, ale tych schorowanych ludzi musi ktoś przyjąć, ale nie ma wystarczającej ilości personelu medycznego różnych stopni. Zwolniłam się z tego właśnie szpitala i zdecydowałam na emigrację (doskonała decyzja) po uzyskaniu potwierdzonej informacji, że sukienkowa kanalia zwala kapelanem zarabiała więcej, niż nasz wspaniały lekarz i ordynator oddziału, na którym ... rozwiń
Avatar
bezsilność / 1 grudnia 2019 o 19:30
+17
W tym szpitalu jest zła organizacja pracy, chory pacjent nie może godzinami czekać na przyjęcie ...Ludzie chorzy zasługują na lepsze traktowanie...
Avatar
ubawiona młoda matka... / 1 grudnia 2019 o 17:40
+17
"Pan Przemysław to najbardziej pracowity wojewoda w historii województwa lubelskiego. Bardzo szkoda, że został posłem, gdyż jako wojewoda mógł jeszcze wiele dobrego uczynić. " ....oczywiście pracowity, ponieważ na tylu mszach, co on uczestniczył, nawet miejscowy biskup byłby niezdolny do konkurowania z tym KUL "geniuszem"
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 23:19
+8
Ten szpital to porażka. Fachowość średnia organizacja pracy pod psem. Dlatego wybrałem Gliwice
Avatar
w / 1 grudnia 2019 o 20:04
+8
państwo jest za wirusowate po 8 nierządach PO i Tuska na czele i nie ma pieniędzy żeby wszystkim dać! A chore są często że  nie żyją właściwie. Niech ida do brukselskich pod noskowych z PO i ZSL ciemniaków!  Naród i Polacy nie dadzą się zastraszyć! te od sadow jątrzy i plują na właściwą władze i tez chcą pieniędzy .
  Patriotyzm to m.in. szacunek do własnego języka. Ty piszesz tak, jakbyś był cudzoziemcem po wakacyjnym kursie językowym.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 22:05
+6
Ja bym ten szpital zamknął. A lekarzy do nauki wysłał. Żadnego mojego znajomego nie uratowali. A ich wiedza przeraża. Porażka.
Avatar
Katechetka / 5 dni temu o 07:22
0
To jest tylko zapłata za pokazanie drogi do nieba
Avatar
Gość / 6 dni temu o 17:43
+2
Ale na roboty dodatkowe dla Budimexu była kasa.
Avatar
wf / 6 dni temu o 07:58
+5
Jaka zarządzająca taka organizacja pracy. Już dawno było wiadomo, że po powrocie pani S. nic dobrego trgo szpitala nie spotka.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 23:19
+8
Ten szpital to porażka. Fachowość średnia organizacja pracy pod psem. Dlatego wybrałem Gliwice
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 22:05
+6
Ja bym ten szpital zamknął. A lekarzy do nauki wysłał. Żadnego mojego znajomego nie uratowali. A ich wiedza przeraża. Porażka.
Avatar
pielęgniarka z Århus.... / 1 grudnia 2019 o 21:51
+22
"W tym szpitalu jest zła organizacja pracy, chory pacjent nie może godzinami czekać na przyjęcie ...Ludzie chorzy zasługują na lepsze traktowanie... "... oczywiście, że zasługują, ale tych schorowanych ludzi musi ktoś przyjąć, ale nie ma wystarczającej ilości personelu medycznego różnych stopni. Zwolniłam się z tego właśnie szpitala i zdecydowałam na emigrację (doskonała decyzja) po uzyskaniu potwierdzonej informacji, że sukienkowa kanalia zwala kapelanem zarabiała więcej, niż nasz wspaniały lekarz i ordynator oddziału, na którym starałam się nieść pomoc i pocieszenie cierpiącym ludziom!
"W tym szpitalu jest zła organizacja pracy, chory pacjent nie może godzinami czekać na przyjęcie ...Ludzie chorzy zasługują na lepsze traktowanie... "... oczywiście, że zasługują, ale tych schorowanych ludzi musi ktoś przyjąć, ale nie ma wystarczającej ilości personelu medycznego różnych stopni. Zwolniłam się z tego właśnie szpitala i zdecydowałam na emigrację (doskonała decyzja) po uzyskaniu potwierdzonej informacji, że sukienkowa kanalia zwala kapelanem zarabiała więcej, niż nasz wspaniały lekarz i ordynator oddziału, na którym ... rozwiń
Avatar
Heheszki / 1 grudnia 2019 o 20:24
+4
Stara władza stare problemy
Avatar
w / 1 grudnia 2019 o 20:04
+8
państwo jest za wirusowate po 8 nierządach PO i Tuska na czele i nie ma pieniędzy żeby wszystkim dać! A chore są często że  nie żyją właściwie. Niech ida do brukselskich pod noskowych z PO i ZSL ciemniaków!  Naród i Polacy nie dadzą się zastraszyć! te od sadow jątrzy i plują na właściwą władze i tez chcą pieniędzy .
  Patriotyzm to m.in. szacunek do własnego języka. Ty piszesz tak, jakbyś był cudzoziemcem po wakacyjnym kursie językowym.
Avatar
bezsilność / 1 grudnia 2019 o 19:30
+17
W tym szpitalu jest zła organizacja pracy, chory pacjent nie może godzinami czekać na przyjęcie ...Ludzie chorzy zasługują na lepsze traktowanie...
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 19:08
-3
Anonimowosc komentarzy na dzienniku daje ludziom przeswiadczenie, ze moga wszystko. Ale wydawcy ktorzy sie na to zgadzaja, wlaczaja sie w akcje hejtowania i szkalowania. To jest okropne
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy 0 3

Straciliśmy wszystko, nawet wspomnienia poszły z dymem – mówi Angelika Michalska, dorosła córka pani Beaty. W czwartek samotnej matce z Miłocina spłonął dom. Sąsiedzi, urzędnicy, strażacy pospieszyli z pomocą

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców
galeria

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców 14 9

Dziś po południu nieznany sprawca uszkodził szyby i lusterka w dwóch zaparkowanych pojazdach.

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny 0 1

Można brać udział w konkursie „Anioły, gwiazdy, szopki i stroiki”. Autorzy prac mają jeszcze czas do 13 grudnia by dostarczyć je organizatorom

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski 178 18

Szymon Hołownia dziś na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku podjął decyzję w sprawie startu w wyborach. Były prowadzący Mam Talent zdecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta RP.

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 1

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 0

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 6 0

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 2

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020
Magazyn

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia] 9 7

Orszak św. Mikołaja jest dla mieszkańców Lublina okazją, by się rozerwać. Pełni też funkcję edukacyjną. Dzieci - oprócz tego, że dostaną prezenty - dowiadują się kim był święty Mikołaj.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia] 0 0

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Krispol 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia]
galeria

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia] 11 1

– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.