Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Lublin

14 marca 2020 r.
19:32

Trzecia śmierć z powodu koronawirusa w Polsce. W szpitalu w Lublinie zmarł 66-latek

Autor: Zdjęcie autora am kp
432 195 A A
(fot. Archiwum)

- Zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Lublinie – poinformowało dziś wieczorem Ministerstwo Zdrowia. 66-latek z Janowa Lubelskiego trafił do szpitala w Lublinie 11 marca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Trzecia śmierć z powodu koronawirusa w Polsce. W szpitalu w Lublinie zmarł 66-latek. 

– Z przykrością informujemy, że zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie) i miał choroby współistniejące – poinformowało przed chwilą Ministerwstwo Zdrowia.

Resort zdrowia informuje też: Mamy 10 nowych przypadków zakażenia #koronawirus. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. podkarpackiego (Rzeszów), 2 z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 2 z woj. łódzkiego (Łódź) i 2 z woj. lubelskiego (Lublin).

Zmarły dziś 66-latek był z powiatu janowskiego. TVP podało w niedzielę, że to mieszkaniec gminy Dzwola. Do szpitala w Lublinie trafił w nocy 11 marca. Następnego dnia zdiagnozowano u niego zakażenie koronawirusem.

– Do szpitala trafił w stanie umiarkowanie ciężkim. Podczas hospitalizacji nie wymagał wspomagania procesu oddechowego respiratorem – mówi dr hab. n.med. Krzysztof Tomasiewicz, szef kliniki chorob zakaźnych SPSK1 w Lublinie. – Miał choroby przewlekle współistniejące. To inna przyczyna śmierci niż ostra niewydolność oddechowa. Inaczej niż miało to miejsce u dwóch poprzednich zgonów w Polsce – podkreśla.

– Rodzina ma zapewnioną pomoc psychologiczną – zapewnia wojewoda Lech Sprawka. – To bardzo trudna chwila dla wszystkich. Dla najbliższych, ale też tych, którzy opiekowali się pacjentem.

Konferencja prasowa wojewody lubelskiego:

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 195

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fanka / 14 marca 2020 r. o 20:01
+111
To kiedy zaczniemy płacić więcej naukowcom, niż piłkarzom? Jeśli mają wynalezć szczepionkę, to chyba wypadałoby...
Avatar
eee / 14 marca 2020 r. o 19:56
+96
specustawa powinna zawierać 1000+ dla pracowników spożywczaków na czas epidemii . To oni razem z lekarzami, pilęgniarkami i aptekarzami są na pierwszym froncie - nikt o nich nie wspomina nawet
Avatar
Traper / 14 marca 2020 r. o 20:09
+53
Apel do mieszkańców, nie ma sensu stać w kolejkach. W osiedlowych sklepach kupicie artykuły pierwszej potrzeby, nie ma sensu kupować więcej niż potrzeba. Ogranicz stanie w kolejkach i duże skupiskach ludzi. Wszedłeś do domu umyj ręce i twarz.
Avatar
Tomasz / 14 marca 2020 r. o 19:50
+47
KONDOLENCJE DLA RODZINY !!!
Avatar
Olo / 14 marca 2020 r. o 20:14
+44
A z kąd wiesz czy to syn wrócił z wirusem, jak tam pojechali  to o koronie w Europie nikt nie mówił, jak nie znasz faktów to nie powielaj głupot, jak się wyjaśni to wtedy komentuj, tak się rodzą fake news.
 ty gościu chyba jesteś wczorajszy i kompletnie niedoinformowany!...o czym ty gadasz?..jak synuś z kolegami pojechali do Włoch to wirus szalał tam już od co najmniej tygodnia!...chorych przybywało w zawrotnym tempie a i zgony już były!!!...o koronienikt nie mówił?..że co?...wirus był już obecny i każdy udający się w tym czasie do Włoch musiał o tym wiedzieć!!!
 ty gościu chyba jesteś wczorajszy i kompletnie niedoinformowany!...o czym ty gadasz?..jak synuś z kolegami pojechali do Włoch to wirus szalał tam już od co najmniej tygodnia!...chorych przybywało w zawrotnym tempie a i zgony już były!!!...o koronienikt nie mówił?..że co?...wirus był już obecny i każdy udający się w tym czasie do Włoch musiał o tym wiedzieć!!! rozwiń
Avatar
Smutna / 14 marca 2020 r. o 20:43
+40
To ta rodzina z Niedrzwicy zachowała sie jak średniowieczna gawiedź i teraz wychodzą tylko ich błędy. Tyle ludzi będzie przez nich cierpieć a oni jeszcze wypłakują się w tefałenach i sami się pogrążają tym co mówią. Niech nie robią ofiar z siebie bo akurat w tym jednym przypadku jest tylko ich wina. Widać że wykształcenie nie idzie w parze z mądrością. Nauczycielka mając świadomość że może być zarażona chodziła do szkoły i uczyła dzieci i jeszcze w zebraniu dyrektorów okolicznych szkół brała udział. I tłumaczyła ze temperaturę ciała monitorowali codziennie  i łaziła wszędzie zamiast siedzieć na *** 2 tygodnie. Dyspozytorce pogotowia nie powiedzieli że pacjent z podejrzeniem zarażenia a teraz pretensje że karetki nie dostali. 
To ta rodzina z Niedrzwicy zachowała sie jak średniowieczna gawiedź i teraz wychodzą tylko ich błędy. Tyle ludzi będzie przez nich cierpieć a oni jeszcze wypłakują się w tefałenach i sami się pogrążają tym co mówią. Niech nie robią ofiar z siebie bo akurat w tym jednym przypadku jest tylko ich wina. Widać że wykształcenie nie idzie w parze z mądrością. Nauczycielka mając świadomość że może być zarażona chodziła do szkoły i uczyła dzieci i jeszcze w zebraniu dyrektorów okolicznych szkół brała udział. I tłumaczyła ze temperaturę ciała monitoro... rozwiń
Avatar
tom / 14 marca 2020 r. o 20:29
+39
A ilu jest takich co wróciło i nigdzie sie nie zgłosiło.Siedzą cicho w domu,,a domownicy chodzą do pracy ,na miasto ,do sklepu..... Oj jest sporo takich ludzi w lubelskim
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 20:19
+39
Ten z Niedrzewicy niech teraz nie mądrkuje i nie kłamie. Wszyscy o epidemii wiedzieli, we Włoszech nie wpuszczono publiczności na mecz. Każdy wiedział, że po powrocie zalecania jest kwarantanna. A oni teraz takie brednie piszą i wszyscy winni tylko nie ta rodzinka Adamsów. Jeszcze ukrywali fakt powrotu młodego z zagranicy. Powinni zamiast do szpitala na leczenie do więzienia trafić.
Avatar
niestety / 14 marca 2020 r. o 20:11
+38
niestety stało się to co raczej było nieuniknione. Śmierć człowieka w skutek ludzkiej głupoty! Wciż są tylko dwa ogniska: pani wędrowniczka z janowa oraz student fuut-turysta z Niedrzwicy. Śmiertelna głupota człowieka! ps. wyraz współczucia dla rodziny
Avatar
Marszalek polny / 14 marca 2020 r. o 20:30
+32
Lubelski sanepid zignorował sytuację i mamy ogromne ognisko. Potrafią tylko mandaty dawać za byle co w knajpach a jak wiedzieli że wrócił z Włoch to nie objęli go kwarantanna Popisowo
Avatar
m / 16 marca 2020 r. o 09:52
0
To było do @Lewacka Opozycja
Avatar
m / 16 marca 2020 r. o 09:49
0
Szpital psychiatryczny na ciebie czeka
Avatar
___K___ / 15 marca 2020 r. o 18:00
+1
OWSIAK i WOŚP - na pełnym luzie - miliony zgarniete...
Ile dałeś na WOŚP? Podaj dowody na wpłaty, nazwisko i numer konta - oddam ci w imieniu Orkiestry.
Avatar
___K___ / 15 marca 2020 r. o 17:58
+1
lewackie trolle krytykują rząd?  - przecież to wasz qwa unijna globalizacja i beztroska w przemieszczaniu się po świecie doprowadziły do tej sytuacji
Być może ty siedzisz w domu i czekasz na zasiłki, ale cała masa ludzi pracuje na takim poziomie, że potrzebuje w miarę bez skrępowania podróżować po kontynencie. Powinieneś im być wdzięczny,bo to dzięki nim masz te swoje 500+ i inne takie.
__K___ vczy hejt i  nienawiść do "pisiora" jest Twoją formą ucieczki , a może terapii ?
A gdzie tam masz hejt i nienawiści? Napisałem "być może". Poza tym nie tylko zwolennicy PiSu pobierają zasiłki. Acz wśród nich jest wielu wspierających PiS za te właśnie darmowe dla nich pieniądze.
GRAD z P0 brał 100 000 miesięcznie... za budowe elektrowni jądrowej, którą miał oddać w 2020. GDZIE ONE JEST ?????
Tam, gdzie PiSowski prom, PiSowski Centralny Port Komunikacyjny, PiSowski przekop Mierzei Wiślanej i wiele innych niezrealizowanych PiSowskich obietnic. Czyli w zasadzie wszystkie PiSowskie obietnice.
Tam, gdzie PiSowski prom, PiSowski Centralny Port Komunikacyjny, PiSowski przekop Mierzei Wiślanej i wiele innych niezrealizowanych PiSowskich obietnic. Czyli w zasadzie wszystkie PiSowskie obietnice. rozwiń
Avatar
testy / 15 marca 2020 r. o 17:19
+4
Jeżeli bliska wam osoba będzie w trakcie kwarantanny, to też będziecie utwierdzać ją w przekonaniu, że test ma przeprowadzić dopiero po wystąpieniu objawów wirusa ? Polityczny cynizm nie zna granic.
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 17:12
+4
Płatne trolle zarabiają na onuce? :-))
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 17:06
-3
GRAD z P0 brał 100 000 miesięcznie... za budowe elektrowni jądrowej, którą miał oddać w 2020. GDZIE ONE JEST ?????
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 17:05
0
!!!! prawie 500 Polkaów chce szybko powrócic do Polski z Zachodu - "Kwintesencją Zachodu jest to, że ludzie się lubią, szanują, uśmiechają się" Donald Tusk
 500 tysięcy Polaków kolego chce wrócić !!!
Avatar
więc czemu wracają ??? / 15 marca 2020 r. o 17:05
-1
!!!! prawie 500 Polkaów chce szybko powrócic do Polski z Zachodu - "Kwintesencją Zachodu jest to, że ludzie się lubią, szanują, uśmiechają się" Donald Tusk
Avatar
dla jasności / 15 marca 2020 r. o 16:54
+3
Wsparcie UE dla Polski na walkę z koronawirusem - 7,4 mld euro- pochodzi z budżetu 2014-20 wynegocjowanym przez poprzedni rząd.