Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2017 r.
11:16

Tu się może dużo zmienić. Radni zmienili plan zagospodarowania dolnej części Czechowa

Autor: Zdjęcie autora drs
0 15 A A
W miejscu komendy policji mogłyby w przyszłości stanąć obiekty usługowe
W miejscu komendy policji mogłyby w przyszłości stanąć obiekty usługowe

Zatwierdzony został plan zagospodarowania dolnej części Czechowa wzdłuż ul. Północnej. Chodzi przede wszystkim o tereny między ul. Jaczewskiego i Szeligowskiego, gdzie dopuszczono nową zabudowę usługową i wielorodzinną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W miejscu komendy policji i Instytutu Medycyny Wsi mogłyby w przyszłości stanąć obiekty usługowe, np. hotele, biurowce lub sklepy. Nowa zabudowa mogłaby się też pojawić między ul. Północną i al. Solidarności (mowa o odcinku od ul. Prusa do al. Kompozytorów Polskich).

Przy skrzyżowaniu z ul. Prusa wyznaczone zostało miejsce na ogólnodostępny parking, zaś na przedłużeniu ul. Szeligowskiego miałaby powstać droga tylko dla pieszych, prowadząca do al. Solidarności, gdzie przewidziano nowe przejście przez jezdnię.

W planie wytyczona została również nowa droga łącząca ul. Ruską z rondem Kamińskiego, gdzie trasa „pożyczałaby” wyjazd od ul. Szeligowskiego. Nowa trasa ma być przystosowana do ruchu komunikacji miejskiej. Zadaniem tej drogi ma być odciążenie al. Tysiąclecia. Trasa przecinałaby ul. Jaczewskiego w miejscu, gdzie dzisiaj znajduje się ogród Uniwersytetu Medycznego z tablicą ostrzegającą przed roślinami trującymi.

Plan zagospodarowania tej części Lublina został ostatecznie uchwalony przez Radę Miasta.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 10:28
0
"Kochani radni puknijcie się w głowę.Szeligowskiego od ul Północnej powinno mieć cztery pasu i być połączone z ul 3go Maja.Budowanie wąskich uliczek nie rozwiąże korków w mieście." A co to jest? Miasto czy autostrada? Część ulic w śródmieściu Lublina powinno być całkowicie wyłączone z ruchu samochodowego (np ul Zielona, ew. z dopuszczeniem komunikacji miejskiej- np Lubartowska w górę do katedry). Bierzmy przykład z dobrze funkcjonujących ośrodków miejskich w bardziej cywilizowanych krajów, np Holandii.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 18:35
0
Ciekaw kogo portfele spuchną,wszak to atrakcyjne tereny.
Avatar
io / 11 września 2017 o 16:05
0
undefined napisał:
Polska to dziwny kraj, chyba bogaty. Widziałem dopiero co odremontowaną komendę i co zaraz będą ją burzyć. Pieniądze wyrzucone w błoto???!!
  Państwowe! Ten kto miał zarobić zarobił, a teraz zarobią podwójnie. Nie ma kto protestować, ludzie po śmietnikach grzebią, albo pracują po 12 godzin i nic nie wiedzą co sie dzieje. Jeszcze inni wyjechali, albo mają w **pie tą całą *afie.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 15:26
0
budować budować niech się Lublin dalej rozwija
Avatar
niepisior / 11 września 2017 o 15:24
0
undefined napisał:
KIEDY WRESZCIE PREZYDENTA DEWELOPERÓW KOPNĄ W D....
odezwał się zacofany pisior z obsesją na punkcie wszelkiej maści przedsiębiorców, pewnie tęsknisz za Pruszkowskim i czasami kiedy w ogóle nie budowano mieszkań a bezrobocie rosło w tempie ekspresowym
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 15:02
0
Kochani radni puknijcie się w głowę.Szeligowskiego od ul Północnej powinno mieć cztery pasu i być połączone z ul 3go Maja.Budowanie wąskich uliczek nie rozwiąże korków w mieście.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 14:49
0
Jak popatrzeć na każde większe miasto to ma zabudowę zwartą i pierzeje, a nie jakieś hektary łąk pomiędzy budynkami. Nie słuchać kretynów z obsesją na punkcie deweloperki, zmieniać plany i budować śmiało.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 14:24
0
KIEDY WRESZCIE PREZYDENTA DEWELOPERÓW KOPNĄ W D....
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 13:50
0
Uchwalona zmiana planów miejscowych narusza obowiązujące Studium i nie jest zgodna z nowym projektem, co oznacza, że uchwała Rady Miasta Lublin zostanie uchylona.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 13:24
0
A ja mam inne pytanie. Kto w końcu zajmie się remontem ulicy Kunickiego? Ulica ważna pod względem komunikacyjnym, o pozapadanych studzienkach i byle jakim asfalcie i starych, pięknych kamienicach o zniszczonych elewacjach. Czy miasto nie może wydać nakazów remontów tych kamienic? Ta ulica mogłaby być reprezentacyjna, a tak przypomina Targówek. Czy oprócz fundowania spalarni dzielnicom Tatary, Bronowice, Dziesiąta i rozbudowy pod dopiero co powstającymi i wybudowanymi blokami zakładów produkcyjnych (Lubella, Browar) Miasto ma coś do zaoferowania swoim podatnikom=mieszkańcom??????????
A ja mam inne pytanie. Kto w końcu zajmie się remontem ulicy Kunickiego? Ulica ważna pod względem komunikacyjnym, o pozapadanych studzienkach i byle jakim asfalcie i starych, pięknych kamienicach o zniszczonych elewacjach. Czy miasto nie może wydać nakazów remontów tych kamienic? Ta ulica mogłaby być reprezentacyjna, a tak przypomina Targówek. Czy oprócz fundowania spalarni dzielnicom Tatary, Bronowice, Dziesiąta i rozbudowy pod dopiero co powstającymi i wybudowanymi blokami zakładów produkcyjnych (Lubella, Browar) Miasto ma coś do zaoferowa... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 10:28
0
"Kochani radni puknijcie się w głowę.Szeligowskiego od ul Północnej powinno mieć cztery pasu i być połączone z ul 3go Maja.Budowanie wąskich uliczek nie rozwiąże korków w mieście." A co to jest? Miasto czy autostrada? Część ulic w śródmieściu Lublina powinno być całkowicie wyłączone z ruchu samochodowego (np ul Zielona, ew. z dopuszczeniem komunikacji miejskiej- np Lubartowska w górę do katedry). Bierzmy przykład z dobrze funkcjonujących ośrodków miejskich w bardziej cywilizowanych krajów, np Holandii.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 18:35
0
Ciekaw kogo portfele spuchną,wszak to atrakcyjne tereny.
Avatar
io / 11 września 2017 o 16:05
0
undefined napisał:
Polska to dziwny kraj, chyba bogaty. Widziałem dopiero co odremontowaną komendę i co zaraz będą ją burzyć. Pieniądze wyrzucone w błoto???!!
  Państwowe! Ten kto miał zarobić zarobił, a teraz zarobią podwójnie. Nie ma kto protestować, ludzie po śmietnikach grzebią, albo pracują po 12 godzin i nic nie wiedzą co sie dzieje. Jeszcze inni wyjechali, albo mają w **pie tą całą *afie.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 15:26
0
budować budować niech się Lublin dalej rozwija
Avatar
niepisior / 11 września 2017 o 15:24
0
undefined napisał:
KIEDY WRESZCIE PREZYDENTA DEWELOPERÓW KOPNĄ W D....
odezwał się zacofany pisior z obsesją na punkcie wszelkiej maści przedsiębiorców, pewnie tęsknisz za Pruszkowskim i czasami kiedy w ogóle nie budowano mieszkań a bezrobocie rosło w tempie ekspresowym
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 15:02
0
Kochani radni puknijcie się w głowę.Szeligowskiego od ul Północnej powinno mieć cztery pasu i być połączone z ul 3go Maja.Budowanie wąskich uliczek nie rozwiąże korków w mieście.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 14:49
0
Jak popatrzeć na każde większe miasto to ma zabudowę zwartą i pierzeje, a nie jakieś hektary łąk pomiędzy budynkami. Nie słuchać kretynów z obsesją na punkcie deweloperki, zmieniać plany i budować śmiało.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 14:24
0
KIEDY WRESZCIE PREZYDENTA DEWELOPERÓW KOPNĄ W D....
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 13:50
0
Uchwalona zmiana planów miejscowych narusza obowiązujące Studium i nie jest zgodna z nowym projektem, co oznacza, że uchwała Rady Miasta Lublin zostanie uchylona.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 13:24
0
A ja mam inne pytanie. Kto w końcu zajmie się remontem ulicy Kunickiego? Ulica ważna pod względem komunikacyjnym, o pozapadanych studzienkach i byle jakim asfalcie i starych, pięknych kamienicach o zniszczonych elewacjach. Czy miasto nie może wydać nakazów remontów tych kamienic? Ta ulica mogłaby być reprezentacyjna, a tak przypomina Targówek. Czy oprócz fundowania spalarni dzielnicom Tatary, Bronowice, Dziesiąta i rozbudowy pod dopiero co powstającymi i wybudowanymi blokami zakładów produkcyjnych (Lubella, Browar) Miasto ma coś do zaoferowania swoim podatnikom=mieszkańcom??????????
A ja mam inne pytanie. Kto w końcu zajmie się remontem ulicy Kunickiego? Ulica ważna pod względem komunikacyjnym, o pozapadanych studzienkach i byle jakim asfalcie i starych, pięknych kamienicach o zniszczonych elewacjach. Czy miasto nie może wydać nakazów remontów tych kamienic? Ta ulica mogłaby być reprezentacyjna, a tak przypomina Targówek. Czy oprócz fundowania spalarni dzielnicom Tatary, Bronowice, Dziesiąta i rozbudowy pod dopiero co powstającymi i wybudowanymi blokami zakładów produkcyjnych (Lubella, Browar) Miasto ma coś do zaoferowa... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 1 0

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 8 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 87 39

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 15 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 35 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 8

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!