Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 października 2019 r.
21:48

Lublin: Tutaj dochodzi do zbyt wielu stłuczek. Będzie nowe oznakowanie przed rondem

Autor: Zdjęcie autora drs
1 27 A A
Rondo 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Rondo 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (fot. Maciej Kaczanowski)

Nowe oznakowanie pojawi się na jezdniach prowadzących do ronda 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (zjazd z al. Tadeusza Mazowieckiego na al. Solidarności).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym miejscu dość często dochodzi do stłuczek wynikających z tego, że niektórzy kierowcy jadący al. Mazowieckiego są przekonani o swoim pierwszeństwie i zderzają się z pojazdami będącymi w ruchu okrężnym.

Urząd Miasta doszedł do wniosku, że najbardziej właściwe będzie naniesienie na jezdnię czerwonych, wypukłych pasów. Podobne pasy zostały zastosowane na dojazdach do ronda Kasprzaka (duże rondo przy Makro), a niedawno na ul. Nadbystrzyckiej między ul. Brzeskiej a Jana Pawła II.

e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 listopada 2019 o 06:17
+24
Wystarczy zacząć uczyć jeździć, a nie jak teraz uczyć jak zdać egzamin, a jeździć to się później nauczy...
Avatar
Ja Jestem / 2 listopada 2019 o 07:29
+21
Po prostu ludzie są półmuzgami i połowie trzeba zabrać prawo jazdy a nie oznakowanie zmienić.
Avatar
Regionalista / 1 listopada 2019 o 07:34
+21
Niedługo to przy każdym skrzyżowaniu będzie musiał stać Policjant i tłumaczyć kierowcom jak mają jechać. Debilizm wśród kierowców rośnie w zastraszającym tempie......niestety. "Rondo" to przede wszystkim skrzyżowanie o ruchu okrężnym (!!!!!!) gdzie ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu - kodeks ruchu drogowego nie określa czy ma mieć ono postać okręgu czy owalu. O tym czy wjeżdżamy na rondo INFORMUJE STOSOWNY ZNAK!!!!! no ale "drogowy analfabetyzm" części kierowców jest tak zastraszająco duży, że nie maja pojęcia co oznacza większość znaków. Mam obawy, że większość z nich nawet ich nie dostrzega....
Niedługo to przy każdym skrzyżowaniu będzie musiał stać Policjant i tłumaczyć kierowcom jak mają jechać. Debilizm wśród kierowców rośnie w zastraszającym tempie......niestety. "Rondo" to przede wszystkim skrzyżowanie o ruchu okrężnym (!!!!!!) gdzie ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu - kodeks ruchu drogowego nie określa czy ma mieć ono postać okręgu czy owalu. O tym czy wjeżdżamy na rondo INFORMUJE STOSOWNY ZNAK!!!!! no ale "drogowy analfabetyzm" części kierowców jest tak zastraszająco duży, że nie maja pojęcia co ozn... rozwiń
Avatar
Paweł / 1 listopada 2019 o 08:14
+20
Regionalista ma niestety rację. Problemy na takich skrzyżowaniach biorą się stąd, że kierowcy nie obserwują oznaczeń. Ktoś z komentujących napisał "Rondo czyli okrąg" jakby to były pojęcia tożsame a przecież rondo to przede wszytkim skrzyżowanie o ruchu okrężnym i nie ma w tym pojęciu nic o okręgu. Duże znaczenie ma niestety poziom kształcenia już na etapie kursu. Inna sprawa, że nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej wymagające "opiekuńczości" - zamiast samemu pomyśleć wolą by ktoś zrobił to za nich - zamiast popatrzeć na znak będą czekać aż im ronda wyłącznie w kształcie koła zbudują :-)
Regionalista ma niestety rację. Problemy na takich skrzyżowaniach biorą się stąd, że kierowcy nie obserwują oznaczeń. Ktoś z komentujących napisał "Rondo czyli okrąg" jakby to były pojęcia tożsame a przecież rondo to przede wszytkim skrzyżowanie o ruchu okrężnym i nie ma w tym pojęciu nic o okręgu. Duże znaczenie ma niestety poziom kształcenia już na etapie kursu. Inna sprawa, że nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej wymagające "opiekuńczości" - zamiast samemu pomyśleć wolą by ktoś zrobił to za nich - zamiast popat... rozwiń
Avatar
Gość / 31 października 2019 o 23:58
+15
Proponuje bardziej kwadratowe ronda.
Avatar
Adam / 1 listopada 2019 o 13:05
+11
Ktoś musi być niezłym ślepym cepem że nie wie jak się tam zachować
Avatar
miki / 1 listopada 2019 o 10:12
+11
to nie jest rondo - to tak jak nazywanie ślimaka rybą - wbrew naturze i rozumowi
Avatar
Gość / 1 listopada 2019 o 08:37
+10
Źle zaprojektowane rzeczy w tym rejonie to: 1. Czemu pas zjazdowy z łącznika obwodnicy od strony Warszawy jest taki krótki, a jest bardzo duża powierzchnia jezdni wyłączona wcześniej ? 2. Jadąc od łącznika skręcając w praco w Mazowieckiego po lewej stronie ogromna skarpa ziemi ograniczająca widoczność. 3. Bardzo krótki pas na włączenie się do ruchu po tym skręcie.
Avatar
Sparrow / 1 listopada 2019 o 23:57
+9
Dokładnie te same punkty miałem wymienić...  Przede wszystkim pas służący do włączenia się do ruchu jadąc od Warszawy oraz ta olbrzymia skarpa, która ogranicza totalnie widoczność.  Każdorazowo korzystając z tego ronda trzeba mieć oczy dokoła głowy i to dosłownie... Nie mam pojęcia kto wpadł na ten pomysł usypania skarpy w tym miejscu... 
Avatar
Misiek / 1 listopada 2019 o 10:57
+9
Jeżdżę tedy przynajmniej 2-4 razy dziennie. To co się tam wyprawia to rzeczywiście książkowy przykład alfabetyzmu drogowego. Niestosowanie się do znaków to raz a dwa to brawura. Ile to juz razy zatrzymałemsię przed rondem a obok mnie jeszcze jakiś "jeżdżący inaczej" wyjeżdżał prawie komuś w bok. Przy okazji videochlopcy mają żniwa jak nigdzie w mieście. 
Avatar
gospel / 4 listopada 2019 o 10:18
-1
Czego chcecie od tego ronda? Nie macie na co wydawać pieniędzy podatników? Czym to rondo różni się od np. ronda im. Romana Dmowskiego? Tym że jest tu mniejszy ruch i nikt nie jest zmuszony przed nim zwalniać - dlatego żadna przebudowa nie poprawi bezpieczeństwa - zobaczcie że jak Janosik informuje o pomiarze prędkości w tej okolicy to jakoś do stłuczek nie dochodzi...
Avatar
Rds / 3 listopada 2019 o 10:50
+3
To tyle da co zmiany na rondzie koło makro. Tydzień spokoju i będzie po staremu
Avatar
Gość / 3 listopada 2019 o 10:06
0
Jeździłem tym rondem nie raz i jakoś jeszcze nie miałem stłuczki a to dlatego że nieumiejetnych przepuszcza skoro zdali prawo jazdy za prosiaka i zero teorii w głowie zostało. Będzie mniej wypadków jak zastosują się do znaków i trochę nad teoria popracuja jak należy się zachować na rondzie ot cała prawda.
Avatar
Ja Jestem / 2 listopada 2019 o 07:29
+21
Po prostu ludzie są półmuzgami i połowie trzeba zabrać prawo jazdy a nie oznakowanie zmienić.
Avatar
Sparrow / 1 listopada 2019 o 23:57
+9
Dokładnie te same punkty miałem wymienić...  Przede wszystkim pas służący do włączenia się do ruchu jadąc od Warszawy oraz ta olbrzymia skarpa, która ogranicza totalnie widoczność.  Każdorazowo korzystając z tego ronda trzeba mieć oczy dokoła głowy i to dosłownie... Nie mam pojęcia kto wpadł na ten pomysł usypania skarpy w tym miejscu... 
Avatar
Gość / 1 listopada 2019 o 17:35
-19
Znasz kogoś kto miał wypadek do lat 20 wstecz? Pomagamy uzyskać większe odszkodowanie. Za polecenie od 100 zł - 500 zł. Kontakt: michalmankado@gmail.com
Avatar
Bob / 1 listopada 2019 o 16:56
+2
Mozna zarobic tam ale i wyladowac na OIOMie...
Avatar
Naucz mnie / 1 listopada 2019 o 15:40
-12
Znak o rochu okrężnym znaczy, że masz jechać jak po rondzie. Czego niektórzy tego nie rozumieją. A jak będzie miało kształt to jest nie ważne. Trzeba patrzeć na znaki i mieć trochę wiedzy teoretycznej nabytej podczas kursu na prawo jazdy, a nie łajno w głowie, bo ja jestem ,,kierofcą''... Tyle w temacie
 Tylko, że oznakowanie jest sprzeczne. Przed wjazdem na skrzyżowanie widnieje znak pionowy "Skrzyżowanie o ruchu okrężnym" wraz ze znakiem "Ustąp pierwszeństwa przejazdu". A znaki poziome nakazują jazdę w prosto lub w lewo. I teraz pytanie, skoro wjeżdżam na skrzyżowanie o ruchu okrężnym to nie ma czegoś takiego jak jazda w lewo lub na wprost, gdyż ruch odbywa się "okrężnie", dookoła wyspy. Skoro tak to znaki pionowe, wykluczają poziome.
 Tylko, że oznakowanie jest sprzeczne. Przed wjazdem na skrzyżowanie widnieje znak pionowy "Skrzyżowanie o ruchu okrężnym" wraz ze znakiem "Ustąp pierwszeństwa przejazdu". A znaki poziome nakazują jazdę w prosto lub w lewo. I teraz pytanie, skoro wjeżdżam na skrzyżowanie o ruchu okrężnym to nie ma czegoś takiego jak jazda w lewo lub na wprost, gdyż ruch odbywa się "okrężnie", dookoła wyspy. Skoro tak to znaki pionowe, wykluczają poziome. rozwiń
Avatar
Gość / 1 listopada 2019 o 13:09
+6
Poproszę o dokończenie chodnika i zrobienie przejścia dla pieszych na łączniku od obwodnicy tak, żeby można było przejść od Alei Warszawskich na chodnik na ul.T Mazowieckiego.
Avatar
Adam / 1 listopada 2019 o 13:05
+11
Ktoś musi być niezłym ślepym cepem że nie wie jak się tam zachować
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 2

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 29 69

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 16 57

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 7

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 15 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 125 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 3 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 69 36

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010