Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2008 r.
11:30
Edytuj ten wpis

TW "Filozof" to abp Józef Życiński?

0 17 A A

Ks. Tadeusz Isakowicz--Zaleski twierdzi, że abp Józef Życiński był tajnym współpracownikiem komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. O sprawie napisał
na swoim internetowym blogu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- O tym, że abp Życiński był zarejestrowany przez SB, wiadomo od dwóch lat - mówił nam w piątek ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. - Teraz sprawa wyszła na jaw po raz kolejny za sprawą książki Sławomira Cenckiewicza.

Cenckiewicz w publikacji "Sprawa Lecha Wałęsy” podaje numery akt i nazwiska oficerów prowadzących "Filozofa”, którym był według autora abp Życiński.
Isakowicz dodaje, że o sprawie informował już przed dwoma laty kardynała Stanisława Dziwisza i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika. - Kościelna komisja historyczna zamilkła, przez ten czas nie wydała żadnej odpowiedzi - mówi.

Ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik metropolity lubelskiego, przypomniał, że gdy pojawiły się pierwsze przypuszczenia na temat współpracy z SB, abp Życiński poprosił IPN o zbadanie dokumentów na swój temat i publikację wyników tych badań w biuletynie instytutu. - Nie natrafiono na dokumenty, które mogłyby obciążać księdza arcybiskupa - oświadczył Puzewicz.

Isakowicz twierdzi tymczasem, że ustalenia Cenckiewicza pokrywają się z tym, które on sam wcześniej ujawnił. - To nie są plotki. Współpraca "Filozofa” z SB trwała 13 lat, został zwerbowany przez wysokiego oficera. Powaga informacji i ich ilość świadczą o tym, że nie może być to fałszerstwo.

W archiwach IPN, do których dotarł Isakowicz, nie ma zapisów, o czym donosił "Filozof”. - To kwestia czasu, gdzieś na pewno się zachowały - utrzymuje ksiądz.
Czego domaga się Isakowicz? - Czekam na ruch Życińskiego - mówi. - Bo skoro zarzuty nie są zgodne z prawdą, to powinien podać zarówno Cenckiewicza, jak i mnie do sądu.

Kuria lubelska nie chce tego komentować.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski w 2006 r. wystąpił z postulatem ujawnienia konfidentów SB działających wśród duchowieństwa archidiecezji krakowskiej. Na własną rękę badał dokumenty, które jako poszkodowany otrzymał z IPN. Jego działania wywołały wiele dyskusji na temat lustracji w polskim Kościele oraz spotkały się z wrogością części środowisk kościelnych. Zasłynął książką pt. "Księża wobec bezpieki”.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:27
0
Przykro mi ,ale biskup Zyciński jest już w PIEKLE !

Pan Jezus:
" NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi ,ale biskup Zyciński jest już w PIEKLE !

Pan Jezus:
" NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy ... rozwiń
Avatar
ZJ / 13 lutego 2011 o 18:58
0
Boże Święty! To i stary Templeton był na usługach SBcji??? Ks. Michał Heller uprawiał naukę i znał się na metdologii nauki. Spotkałem paru takich, których wprawdzie nie "odsiał", ale długo miejsca na seminarium nie zagrzali. Nie mieli drygu do metodologii. Jeśli byli tacy zdolni, to przecież na Wydziale Filozoficznym i TEologicznym nie brakowało innych profesorów i promotorów. "Wycofany emocjonalnie..." - większych bzdur dawno nie czytałem, znam go od ponad 30 lat i jest dla mnie jednym z najlepiej ułożonych emocjonalnie ludzi. Dobra, szkoda zdrowia na komentowanie takich głupot... Bez cienia dowodu miesza się z błotem najporządniejszych ludzi. Dla mnie to zwykłe chamstwo...
Boże Święty! To i stary Templeton był na usługach SBcji??? Ks. Michał Heller uprawiał naukę i znał się na metdologii nauki. Spotkałem paru takich, których wprawdzie nie "odsiał", ale długo miejsca na seminarium nie zagrzali. Nie mieli drygu do metodologii. Jeśli byli tacy zdolni, to przecież na Wydziale Filozoficznym i TEologicznym nie brakowało innych profesorów i promotorów. "Wycofany emocjonalnie..." - większych bzdur dawno nie czytałem, znam go od ponad 30 lat i jest dla mnie jednym z najlepiej ułożonych emocjonal... rozwiń
Avatar
sam / 16 maja 2010 o 21:25
0
pisiak napisał:
Duet: Heller-Życiński. A co o X. prof. Michale Hellerze? Na razie nietykalny. Kto mu załatwił nagrodę za miliony? Jego najbliższy współpracownik, nieodłączny w latach 80. X Józef Życiński, bardzo teraz wpływowy w różnych lożach i postępowych towarzystwach. W Krakowie Heller i Życiński to dwie nierozstające się postaci. Kto u kogo terminował? Heller starszy o kilkanaście lat, po Syberii, ze złamanym charakterem, z wycofanymi emocjami, realnie oceniający siłę sowiecką. Heller i Życiński organizowali razem seminaria, na których odsiewali co zdolniejszych, uczciwszych i bardziej niezależnych. Świetne SB-ckie sito - nie tylko na księży, ale też na intelektualistów katolików, którzy spodziewali się przyzwoitości od uczonych księży. Jak wielu porządnych ludzi się zawiodło się zawiodło? Nawet o tym nie wiedza - ślepo wpatrzeni zwłaszcza w gwiazdę Hellera - świecącą odbitym blaskiem A potem Heller i Życiński się przenieśli do Castel Gandolfo. Tworzyli świetny parawan popularyzatorów kosmologii, parawan dla Jana Pawła II, aby od patriotycznych rodaków niczego się dowiedział o prawdziwej opozycji lat 80., o tragicznej prawdzie i o losie milionów po transformacji ustrojowej, o niszczeniu tożsamości narodu w latach 90. Heller i Życiński to bardzo zasłużeni bojownicy o esbecki porządek w Kościele i wśród inteligencji katolickiej. Jeszcze więcej im dać nagród i tytułów w III RP!

Ks,M,Heller to napewno jest fair....tylko nauka sie zajmowal..a piszacy chyba z zazdrosci o t a nagrode tak pisze i kase.....

Ks,M,Heller to napewno jest fair....tylko nauka sie zajmowal..a piszacy chyba z zazdrosci o t a nagrode tak pisze i kase..... rozwiń
Avatar
Zygmunt Jan Prusiński / 20 listopada 2008 o 20:34
0

"Psiak", dziękuję Ci za ten materiał; skorzystam z niego w moim artykule który teraz piszę "Wobec czasu idziemy z mgłą bez sukcesu".
Szkoda że bez nazwiska, albo poważniejszego pseudonimu.

Pozdrawiam - Zygmunt Jan Prusiński
20 Listopada 2008 r.
Avatar
pisiak / 15 listopada 2008 o 12:56
0
~piotr~ napisał:
Główny komentator gazety Michnika i przeciwnik lustracji objeżdżający parafie lubelskie i głoszący kazania polityczne,opluwający PIS.Można tego było się spodziewać po analizie jego wypowiedzi.I tacy ludzie przewodzą kościołem? Hipokryzja episkopatu wielka.Brawa dla ks.Zaleskiego za odwagę.Jego cierpienia i nieomal śmierć z rąk SB daje mu teraz siłę w ujawnianiu takich faktów.


Duet: Heller-Życiński. A co o X. prof. Michale Hellerze? Na razie nietykalny. Kto mu załatwił nagrodę za miliony? Jego najbliższy współpracownik, nieodłączny w latach 80. X Józef Życiński, bardzo teraz wpływowy w różnych lożach i postępowych towarzystwach. W Krakowie Heller i Życiński to dwie nierozstające się postaci. Kto u kogo terminował? Heller starszy o kilkanaście lat, po Syberii, ze złamanym charakterem, z wycofanymi emocjami, realnie oceniający siłę sowiecką. Heller i Życiński organizowali razem seminaria, na których odsiewali co zdolniejszych, uczciwszych i bardziej niezależnych. Świetne SB-ckie sito - nie tylko na księży, ale też na intelektualistów katolików, którzy spodziewali się przyzwoitości od uczonych księży. Jak wielu porządnych ludzi się zawiodło się zawiodło? Nawet o tym nie wiedza - ślepo wpatrzeni zwłaszcza w gwiazdę Hellera - świecącą odbitym blaskiem A potem Heller i Życiński się przenieśli do Castel Gandolfo. Tworzyli świetny parawan popularyzatorów kosmologii, parawan dla Jana Pawła II, aby od patriotycznych rodaków niczego się dowiedział o prawdziwej opozycji lat 80., o tragicznej prawdzie i o losie milionów po transformacji ustrojowej, o niszczeniu tożsamości narodu w latach 90. Heller i Życiński to bardzo zasłużeni bojownicy o esbecki porządek w Kościele i wśród inteligencji katolickiej. Jeszcze więcej im dać nagród i tytułów w III RP!


Duet: Heller-Życiński. A co o X. prof. Michale Hellerze? Na razie nietykalny. Kto mu załatwił nagrodę za miliony? Jego najbliższy współpracownik, nieodłączny w latach 80. X Józef Życiński, bardzo teraz wpływowy w różnych lożach i postępowych towarzystwach. W Krakowie Heller i Życiński to dwie nierozstające się postaci. Kto u kogo terminował? Heller starszy o kilkanaście lat, po Syberii, ze złamanym charakterem, z wycofanymi emocjami, realnie oceniający siłę sowiecką. Heller i Życiński organizowali razem seminaria,... rozwiń
Avatar
KK / 15 listopada 2008 o 11:05
0
JAK WIDAĆ OBŁUDNI CZARNI NIE DOPILNOWALI PRZY OKRĄGŁYM STOLE ŻEBY ZNISZCZYĆ WSZYSTKIE PAPIERY WYDZIAŁU IV,ALE I TAK SOBIE DADZĄ RADĘ W MANIPULACJI SĄ MISTRZAMI W TYM DURNYM I CIEMNYM PAŃSTWIE
Avatar
mzl / 15 listopada 2008 o 11:02
0
to jedyny ksiądz, który mnie nie odstrasza od naszego beznadziejnie zorganizowanego i durnie ufającemu rydzykowi zdrajcy kościoła... reszta to dupki !
Avatar
POdPiS / 14 listopada 2008 o 23:21
0
To by doskonale wyjaśniało dlaczego ten duchowny tak dzielnie walczy u boku towarzysza "oszusta intelektualnego i manipulatora"( cyt. Z. Herbert) Adama M. Jevrotowarzysz i T.W. Rosati przyjeżdża do Lublina. Pewnie sobie POgadaja.
Avatar
Opronik / 14 listopada 2008 o 22:19
0
Jak myślicie, brak po 19 latach od 1989 roku: obwodnicy, trasy szybkiego ruchu, autostrady, lotniska i z prawdziwego zdarzenia piłkarskiego boiska to robota krasnoludków czy może:

Agentów
1. Tajny i swiadomy wspolpracownik UB oraz Informacji Wojskowej tkwiacy bezposrednio w rozpracowywanych strukturach (do 1956 r.).
2. Tajnie i swiadomie wspolpracujacy z Wywiadem Cywilnym i Wojskowym PRL, obywatel obcego panstwa lub obywatel PRL na stale zamieszkaly za granica.

Figurantów
Osoba sprawdzana, kontrolowana lub rozpracowywana w ramach sprawy operacyjnej.

Informatorów [Inf.]
Tajny i swiadomy wspolpracownik UB, najpowszechniejsza kategoria tajnej wspolpracy w latach 1945-1956.

Kandydatów na tajnego wspolpracownika
Kategoria, w jakiej rejestrowano osoby, ktore SB chciala pozyskac do wspolpracy. Bez materialow nie mozna okreslic charakteru kontaktow osoby zarejestrowanej w tej kategorii. Wystepuja tu glownie osoby, ktore nie zdawaly sobie sprawy, ze SB przygotowuje probe ich zwerbowania lub odrzucily propozycje wspolpracy.

Kontaktów Informacyjnych [KIN]
Jedna z kategorii wspolpracy z Wywiadem Cywilnym PRL; w przypadku obywatela polskiego - zawsze swiadoma, w przypadku cudzoziemca - mogla byc nieswiadoma.

Kontaktów Operacyjnych [KO]
Jedna z kategorii tajnej i swiadomej wspolpracy o uproszczonych procedurach zwiazanych z pozyskaniem i prowadzeniem "Zrodla" (w latach 70. i 80. czesto stosowana wobec czlonkow PZPR, co ulatwialo unikniecie zakazu ich werbowania).

Kontaktów Operacyjnych Departamentu I MSW [KO Dep. I]
Podstawowa kategoria tajnej, swiadomej wspolpracy obywateli PRL z Wywiadem Cywilnym (odpowiednik TW w innych pionach).

Osób zabezpieczonych (zastrzezonych)
Okreslenie wieloznaczne, bez akt sprawy niepozwalajace okreslic charakteru zainteresowania dana osoba przez SB. W praktyce ewidencji z czasow SB, gdy tego rodzaju materialy skladano do archiwum, zostaly wpisywane do dziennika archiwalnego sieci; wydaje sie, iz jest to kategoria najblizsza kandydatowi na tajnego wspolpracownika.

Tajnych Wspolpracowników [TW]
Podstawowa kategoria tajnej i swiadomej wspolpracy w latach 1957-1990.

Andrzej Gwiazda twierdzi, że nie ma przypadkowych kandydatów już na etapie kandydatur.
Jak myślicie, brak po 19 latach od 1989 roku: obwodnicy, trasy szybkiego ruchu, autostrady, lotniska i z prawdziwego zdarzenia piłkarskiego boiska to robota krasnoludków czy może:

Agentów
1. Tajny i swiadomy wspolpracownik UB oraz Informacji Wojskowej tkwiacy bezposrednio w rozpracowywanych strukturach (do 1956 r.).
2. Tajnie i swiadomie wspolpracujacy z Wywiadem Cywilnym i Wojskowym PRL, obywatel obcego panstwa lub obywatel PRL na stale zamieszkaly za granica.

Figurantów
Osoba sprawdzana, kontro... rozwiń
Avatar
123 / 14 listopada 2008 o 17:41
0
Jeśli prawdą są plotki dotyczące ściśle określonych "skłonności" tego dżentelmena, to SB nie musiał się wiele natrudzić aby go szantażować...
To już kolejna osoba ze świecznika lubelskiego życia publicznego, której udowodniono jego agenturalną przeszłość: TW Marek nadal bryluje po salonach, więc co do Filozofa także można założyć, że nie stanie się nic...
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:27
0
Przykro mi ,ale biskup Zyciński jest już w PIEKLE !

Pan Jezus:
" NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi ,ale biskup Zyciński jest już w PIEKLE !

Pan Jezus:
" NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy ... rozwiń
Avatar
ZJ / 13 lutego 2011 o 18:58
0
Boże Święty! To i stary Templeton był na usługach SBcji??? Ks. Michał Heller uprawiał naukę i znał się na metdologii nauki. Spotkałem paru takich, których wprawdzie nie "odsiał", ale długo miejsca na seminarium nie zagrzali. Nie mieli drygu do metodologii. Jeśli byli tacy zdolni, to przecież na Wydziale Filozoficznym i TEologicznym nie brakowało innych profesorów i promotorów. "Wycofany emocjonalnie..." - większych bzdur dawno nie czytałem, znam go od ponad 30 lat i jest dla mnie jednym z najlepiej ułożonych emocjonalnie ludzi. Dobra, szkoda zdrowia na komentowanie takich głupot... Bez cienia dowodu miesza się z błotem najporządniejszych ludzi. Dla mnie to zwykłe chamstwo...
Boże Święty! To i stary Templeton był na usługach SBcji??? Ks. Michał Heller uprawiał naukę i znał się na metdologii nauki. Spotkałem paru takich, których wprawdzie nie "odsiał", ale długo miejsca na seminarium nie zagrzali. Nie mieli drygu do metodologii. Jeśli byli tacy zdolni, to przecież na Wydziale Filozoficznym i TEologicznym nie brakowało innych profesorów i promotorów. "Wycofany emocjonalnie..." - większych bzdur dawno nie czytałem, znam go od ponad 30 lat i jest dla mnie jednym z najlepiej ułożonych emocjonal... rozwiń
Avatar
sam / 16 maja 2010 o 21:25
0
pisiak napisał:
Duet: Heller-Życiński. A co o X. prof. Michale Hellerze? Na razie nietykalny. Kto mu załatwił nagrodę za miliony? Jego najbliższy współpracownik, nieodłączny w latach 80. X Józef Życiński, bardzo teraz wpływowy w różnych lożach i postępowych towarzystwach. W Krakowie Heller i Życiński to dwie nierozstające się postaci. Kto u kogo terminował? Heller starszy o kilkanaście lat, po Syberii, ze złamanym charakterem, z wycofanymi emocjami, realnie oceniający siłę sowiecką. Heller i Życiński organizowali razem seminaria, na których odsiewali co zdolniejszych, uczciwszych i bardziej niezależnych. Świetne SB-ckie sito - nie tylko na księży, ale też na intelektualistów katolików, którzy spodziewali się przyzwoitości od uczonych księży. Jak wielu porządnych ludzi się zawiodło się zawiodło? Nawet o tym nie wiedza - ślepo wpatrzeni zwłaszcza w gwiazdę Hellera - świecącą odbitym blaskiem A potem Heller i Życiński się przenieśli do Castel Gandolfo. Tworzyli świetny parawan popularyzatorów kosmologii, parawan dla Jana Pawła II, aby od patriotycznych rodaków niczego się dowiedział o prawdziwej opozycji lat 80., o tragicznej prawdzie i o losie milionów po transformacji ustrojowej, o niszczeniu tożsamości narodu w latach 90. Heller i Życiński to bardzo zasłużeni bojownicy o esbecki porządek w Kościele i wśród inteligencji katolickiej. Jeszcze więcej im dać nagród i tytułów w III RP!

Ks,M,Heller to napewno jest fair....tylko nauka sie zajmowal..a piszacy chyba z zazdrosci o t a nagrode tak pisze i kase.....

Ks,M,Heller to napewno jest fair....tylko nauka sie zajmowal..a piszacy chyba z zazdrosci o t a nagrode tak pisze i kase..... rozwiń
Avatar
Zygmunt Jan Prusiński / 20 listopada 2008 o 20:34
0

"Psiak", dziękuję Ci za ten materiał; skorzystam z niego w moim artykule który teraz piszę "Wobec czasu idziemy z mgłą bez sukcesu".
Szkoda że bez nazwiska, albo poważniejszego pseudonimu.

Pozdrawiam - Zygmunt Jan Prusiński
20 Listopada 2008 r.
Avatar
pisiak / 15 listopada 2008 o 12:56
0
~piotr~ napisał:
Główny komentator gazety Michnika i przeciwnik lustracji objeżdżający parafie lubelskie i głoszący kazania polityczne,opluwający PIS.Można tego było się spodziewać po analizie jego wypowiedzi.I tacy ludzie przewodzą kościołem? Hipokryzja episkopatu wielka.Brawa dla ks.Zaleskiego za odwagę.Jego cierpienia i nieomal śmierć z rąk SB daje mu teraz siłę w ujawnianiu takich faktów.


Duet: Heller-Życiński. A co o X. prof. Michale Hellerze? Na razie nietykalny. Kto mu załatwił nagrodę za miliony? Jego najbliższy współpracownik, nieodłączny w latach 80. X Józef Życiński, bardzo teraz wpływowy w różnych lożach i postępowych towarzystwach. W Krakowie Heller i Życiński to dwie nierozstające się postaci. Kto u kogo terminował? Heller starszy o kilkanaście lat, po Syberii, ze złamanym charakterem, z wycofanymi emocjami, realnie oceniający siłę sowiecką. Heller i Życiński organizowali razem seminaria, na których odsiewali co zdolniejszych, uczciwszych i bardziej niezależnych. Świetne SB-ckie sito - nie tylko na księży, ale też na intelektualistów katolików, którzy spodziewali się przyzwoitości od uczonych księży. Jak wielu porządnych ludzi się zawiodło się zawiodło? Nawet o tym nie wiedza - ślepo wpatrzeni zwłaszcza w gwiazdę Hellera - świecącą odbitym blaskiem A potem Heller i Życiński się przenieśli do Castel Gandolfo. Tworzyli świetny parawan popularyzatorów kosmologii, parawan dla Jana Pawła II, aby od patriotycznych rodaków niczego się dowiedział o prawdziwej opozycji lat 80., o tragicznej prawdzie i o losie milionów po transformacji ustrojowej, o niszczeniu tożsamości narodu w latach 90. Heller i Życiński to bardzo zasłużeni bojownicy o esbecki porządek w Kościele i wśród inteligencji katolickiej. Jeszcze więcej im dać nagród i tytułów w III RP!


Duet: Heller-Życiński. A co o X. prof. Michale Hellerze? Na razie nietykalny. Kto mu załatwił nagrodę za miliony? Jego najbliższy współpracownik, nieodłączny w latach 80. X Józef Życiński, bardzo teraz wpływowy w różnych lożach i postępowych towarzystwach. W Krakowie Heller i Życiński to dwie nierozstające się postaci. Kto u kogo terminował? Heller starszy o kilkanaście lat, po Syberii, ze złamanym charakterem, z wycofanymi emocjami, realnie oceniający siłę sowiecką. Heller i Życiński organizowali razem seminaria,... rozwiń
Avatar
KK / 15 listopada 2008 o 11:05
0
JAK WIDAĆ OBŁUDNI CZARNI NIE DOPILNOWALI PRZY OKRĄGŁYM STOLE ŻEBY ZNISZCZYĆ WSZYSTKIE PAPIERY WYDZIAŁU IV,ALE I TAK SOBIE DADZĄ RADĘ W MANIPULACJI SĄ MISTRZAMI W TYM DURNYM I CIEMNYM PAŃSTWIE
Avatar
mzl / 15 listopada 2008 o 11:02
0
to jedyny ksiądz, który mnie nie odstrasza od naszego beznadziejnie zorganizowanego i durnie ufającemu rydzykowi zdrajcy kościoła... reszta to dupki !
Avatar
POdPiS / 14 listopada 2008 o 23:21
0
To by doskonale wyjaśniało dlaczego ten duchowny tak dzielnie walczy u boku towarzysza "oszusta intelektualnego i manipulatora"( cyt. Z. Herbert) Adama M. Jevrotowarzysz i T.W. Rosati przyjeżdża do Lublina. Pewnie sobie POgadaja.
Avatar
Opronik / 14 listopada 2008 o 22:19
0
Jak myślicie, brak po 19 latach od 1989 roku: obwodnicy, trasy szybkiego ruchu, autostrady, lotniska i z prawdziwego zdarzenia piłkarskiego boiska to robota krasnoludków czy może:

Agentów
1. Tajny i swiadomy wspolpracownik UB oraz Informacji Wojskowej tkwiacy bezposrednio w rozpracowywanych strukturach (do 1956 r.).
2. Tajnie i swiadomie wspolpracujacy z Wywiadem Cywilnym i Wojskowym PRL, obywatel obcego panstwa lub obywatel PRL na stale zamieszkaly za granica.

Figurantów
Osoba sprawdzana, kontrolowana lub rozpracowywana w ramach sprawy operacyjnej.

Informatorów [Inf.]
Tajny i swiadomy wspolpracownik UB, najpowszechniejsza kategoria tajnej wspolpracy w latach 1945-1956.

Kandydatów na tajnego wspolpracownika
Kategoria, w jakiej rejestrowano osoby, ktore SB chciala pozyskac do wspolpracy. Bez materialow nie mozna okreslic charakteru kontaktow osoby zarejestrowanej w tej kategorii. Wystepuja tu glownie osoby, ktore nie zdawaly sobie sprawy, ze SB przygotowuje probe ich zwerbowania lub odrzucily propozycje wspolpracy.

Kontaktów Informacyjnych [KIN]
Jedna z kategorii wspolpracy z Wywiadem Cywilnym PRL; w przypadku obywatela polskiego - zawsze swiadoma, w przypadku cudzoziemca - mogla byc nieswiadoma.

Kontaktów Operacyjnych [KO]
Jedna z kategorii tajnej i swiadomej wspolpracy o uproszczonych procedurach zwiazanych z pozyskaniem i prowadzeniem "Zrodla" (w latach 70. i 80. czesto stosowana wobec czlonkow PZPR, co ulatwialo unikniecie zakazu ich werbowania).

Kontaktów Operacyjnych Departamentu I MSW [KO Dep. I]
Podstawowa kategoria tajnej, swiadomej wspolpracy obywateli PRL z Wywiadem Cywilnym (odpowiednik TW w innych pionach).

Osób zabezpieczonych (zastrzezonych)
Okreslenie wieloznaczne, bez akt sprawy niepozwalajace okreslic charakteru zainteresowania dana osoba przez SB. W praktyce ewidencji z czasow SB, gdy tego rodzaju materialy skladano do archiwum, zostaly wpisywane do dziennika archiwalnego sieci; wydaje sie, iz jest to kategoria najblizsza kandydatowi na tajnego wspolpracownika.

Tajnych Wspolpracowników [TW]
Podstawowa kategoria tajnej i swiadomej wspolpracy w latach 1957-1990.

Andrzej Gwiazda twierdzi, że nie ma przypadkowych kandydatów już na etapie kandydatur.
Jak myślicie, brak po 19 latach od 1989 roku: obwodnicy, trasy szybkiego ruchu, autostrady, lotniska i z prawdziwego zdarzenia piłkarskiego boiska to robota krasnoludków czy może:

Agentów
1. Tajny i swiadomy wspolpracownik UB oraz Informacji Wojskowej tkwiacy bezposrednio w rozpracowywanych strukturach (do 1956 r.).
2. Tajnie i swiadomie wspolpracujacy z Wywiadem Cywilnym i Wojskowym PRL, obywatel obcego panstwa lub obywatel PRL na stale zamieszkaly za granica.

Figurantów
Osoba sprawdzana, kontro... rozwiń
Avatar
123 / 14 listopada 2008 o 17:41
0
Jeśli prawdą są plotki dotyczące ściśle określonych "skłonności" tego dżentelmena, to SB nie musiał się wiele natrudzić aby go szantażować...
To już kolejna osoba ze świecznika lubelskiego życia publicznego, której udowodniono jego agenturalną przeszłość: TW Marek nadal bryluje po salonach, więc co do Filozofa także można założyć, że nie stanie się nic...
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 0

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 23 2

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 11 18

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 79 2

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 46

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 16

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 1

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 14 4

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 1 20

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.