Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2008 r.
11:30
Edytuj ten wpis

TW "Filozof" to abp Józef Życiński?

0 17 A A

Ks. Tadeusz Isakowicz--Zaleski twierdzi, że abp Józef Życiński był tajnym współpracownikiem komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. O sprawie napisał
na swoim internetowym blogu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- O tym, że abp Życiński był zarejestrowany przez SB, wiadomo od dwóch lat - mówił nam w piątek ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. - Teraz sprawa wyszła na jaw po raz kolejny za sprawą książki Sławomira Cenckiewicza.

Cenckiewicz w publikacji "Sprawa Lecha Wałęsy” podaje numery akt i nazwiska oficerów prowadzących "Filozofa”, którym był według autora abp Życiński.
Isakowicz dodaje, że o sprawie informował już przed dwoma laty kardynała Stanisława Dziwisza i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika. - Kościelna komisja historyczna zamilkła, przez ten czas nie wydała żadnej odpowiedzi - mówi.

Ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik metropolity lubelskiego, przypomniał, że gdy pojawiły się pierwsze przypuszczenia na temat współpracy z SB, abp Życiński poprosił IPN o zbadanie dokumentów na swój temat i publikację wyników tych badań w biuletynie instytutu. - Nie natrafiono na dokumenty, które mogłyby obciążać księdza arcybiskupa - oświadczył Puzewicz.

Isakowicz twierdzi tymczasem, że ustalenia Cenckiewicza pokrywają się z tym, które on sam wcześniej ujawnił. - To nie są plotki. Współpraca "Filozofa” z SB trwała 13 lat, został zwerbowany przez wysokiego oficera. Powaga informacji i ich ilość świadczą o tym, że nie może być to fałszerstwo.

W archiwach IPN, do których dotarł Isakowicz, nie ma zapisów, o czym donosił "Filozof”. - To kwestia czasu, gdzieś na pewno się zachowały - utrzymuje ksiądz.
Czego domaga się Isakowicz? - Czekam na ruch Życińskiego - mówi. - Bo skoro zarzuty nie są zgodne z prawdą, to powinien podać zarówno Cenckiewicza, jak i mnie do sądu.

Kuria lubelska nie chce tego komentować.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski w 2006 r. wystąpił z postulatem ujawnienia konfidentów SB działających wśród duchowieństwa archidiecezji krakowskiej. Na własną rękę badał dokumenty, które jako poszkodowany otrzymał z IPN. Jego działania wywołały wiele dyskusji na temat lustracji w polskim Kościele oraz spotkały się z wrogością części środowisk kościelnych. Zasłynął książką pt. "Księża wobec bezpieki”.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:27
0
Przykro mi ,ale biskup Zyciński jest już w PIEKLE !

Pan Jezus:
" NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi ,ale biskup Zyciński jest już w PIEKLE !

Pan Jezus:
" NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy ... rozwiń
Avatar
ZJ / 13 lutego 2011 o 18:58
0
Boże Święty! To i stary Templeton był na usługach SBcji??? Ks. Michał Heller uprawiał naukę i znał się na metdologii nauki. Spotkałem paru takich, których wprawdzie nie "odsiał", ale długo miejsca na seminarium nie zagrzali. Nie mieli drygu do metodologii. Jeśli byli tacy zdolni, to przecież na Wydziale Filozoficznym i TEologicznym nie brakowało innych profesorów i promotorów. "Wycofany emocjonalnie..." - większych bzdur dawno nie czytałem, znam go od ponad 30 lat i jest dla mnie jednym z najlepiej ułożonych emocjonalnie ludzi. Dobra, szkoda zdrowia na komentowanie takich głupot... Bez cienia dowodu miesza się z błotem najporządniejszych ludzi. Dla mnie to zwykłe chamstwo...
Boże Święty! To i stary Templeton był na usługach SBcji??? Ks. Michał Heller uprawiał naukę i znał się na metdologii nauki. Spotkałem paru takich, których wprawdzie nie "odsiał", ale długo miejsca na seminarium nie zagrzali. Nie mieli drygu do metodologii. Jeśli byli tacy zdolni, to przecież na Wydziale Filozoficznym i TEologicznym nie brakowało innych profesorów i promotorów. "Wycofany emocjonalnie..." - większych bzdur dawno nie czytałem, znam go od ponad 30 lat i jest dla mnie jednym z najlepiej ułożonych emocjonal... rozwiń
Avatar
sam / 16 maja 2010 o 21:25
0
pisiak napisał:
Duet: Heller-Życiński. A co o X. prof. Michale Hellerze? Na razie nietykalny. Kto mu załatwił nagrodę za miliony? Jego najbliższy współpracownik, nieodłączny w latach 80. X Józef Życiński, bardzo teraz wpływowy w różnych lożach i postępowych towarzystwach. W Krakowie Heller i Życiński to dwie nierozstające się postaci. Kto u kogo terminował? Heller starszy o kilkanaście lat, po Syberii, ze złamanym charakterem, z wycofanymi emocjami, realnie oceniający siłę sowiecką. Heller i Życiński organizowali razem seminaria, na których odsiewali co zdolniejszych, uczciwszych i bardziej niezależnych. Świetne SB-ckie sito - nie tylko na księży, ale też na intelektualistów katolików, którzy spodziewali się przyzwoitości od uczonych księży. Jak wielu porządnych ludzi się zawiodło się zawiodło? Nawet o tym nie wiedza - ślepo wpatrzeni zwłaszcza w gwiazdę Hellera - świecącą odbitym blaskiem A potem Heller i Życiński się przenieśli do Castel Gandolfo. Tworzyli świetny parawan popularyzatorów kosmologii, parawan dla Jana Pawła II, aby od patriotycznych rodaków niczego się dowiedział o prawdziwej opozycji lat 80., o tragicznej prawdzie i o losie milionów po transformacji ustrojowej, o niszczeniu tożsamości narodu w latach 90. Heller i Życiński to bardzo zasłużeni bojownicy o esbecki porządek w Kościele i wśród inteligencji katolickiej. Jeszcze więcej im dać nagród i tytułów w III RP!

Ks,M,Heller to napewno jest fair....tylko nauka sie zajmowal..a piszacy chyba z zazdrosci o t a nagrode tak pisze i kase.....

Ks,M,Heller to napewno jest fair....tylko nauka sie zajmowal..a piszacy chyba z zazdrosci o t a nagrode tak pisze i kase..... rozwiń
Avatar
Zygmunt Jan Prusiński / 20 listopada 2008 o 20:34
0

"Psiak", dziękuję Ci za ten materiał; skorzystam z niego w moim artykule który teraz piszę "Wobec czasu idziemy z mgłą bez sukcesu".
Szkoda że bez nazwiska, albo poważniejszego pseudonimu.

Pozdrawiam - Zygmunt Jan Prusiński
20 Listopada 2008 r.
Avatar
pisiak / 15 listopada 2008 o 12:56
0
~piotr~ napisał:
Główny komentator gazety Michnika i przeciwnik lustracji objeżdżający parafie lubelskie i głoszący kazania polityczne,opluwający PIS.Można tego było się spodziewać po analizie jego wypowiedzi.I tacy ludzie przewodzą kościołem? Hipokryzja episkopatu wielka.Brawa dla ks.Zaleskiego za odwagę.Jego cierpienia i nieomal śmierć z rąk SB daje mu teraz siłę w ujawnianiu takich faktów.


Duet: Heller-Życiński. A co o X. prof. Michale Hellerze? Na razie nietykalny. Kto mu załatwił nagrodę za miliony? Jego najbliższy współpracownik, nieodłączny w latach 80. X Józef Życiński, bardzo teraz wpływowy w różnych lożach i postępowych towarzystwach. W Krakowie Heller i Życiński to dwie nierozstające się postaci. Kto u kogo terminował? Heller starszy o kilkanaście lat, po Syberii, ze złamanym charakterem, z wycofanymi emocjami, realnie oceniający siłę sowiecką. Heller i Życiński organizowali razem seminaria, na których odsiewali co zdolniejszych, uczciwszych i bardziej niezależnych. Świetne SB-ckie sito - nie tylko na księży, ale też na intelektualistów katolików, którzy spodziewali się przyzwoitości od uczonych księży. Jak wielu porządnych ludzi się zawiodło się zawiodło? Nawet o tym nie wiedza - ślepo wpatrzeni zwłaszcza w gwiazdę Hellera - świecącą odbitym blaskiem A potem Heller i Życiński się przenieśli do Castel Gandolfo. Tworzyli świetny parawan popularyzatorów kosmologii, parawan dla Jana Pawła II, aby od patriotycznych rodaków niczego się dowiedział o prawdziwej opozycji lat 80., o tragicznej prawdzie i o losie milionów po transformacji ustrojowej, o niszczeniu tożsamości narodu w latach 90. Heller i Życiński to bardzo zasłużeni bojownicy o esbecki porządek w Kościele i wśród inteligencji katolickiej. Jeszcze więcej im dać nagród i tytułów w III RP!


Duet: Heller-Życiński. A co o X. prof. Michale Hellerze? Na razie nietykalny. Kto mu załatwił nagrodę za miliony? Jego najbliższy współpracownik, nieodłączny w latach 80. X Józef Życiński, bardzo teraz wpływowy w różnych lożach i postępowych towarzystwach. W Krakowie Heller i Życiński to dwie nierozstające się postaci. Kto u kogo terminował? Heller starszy o kilkanaście lat, po Syberii, ze złamanym charakterem, z wycofanymi emocjami, realnie oceniający siłę sowiecką. Heller i Życiński organizowali razem seminaria,... rozwiń
Avatar
KK / 15 listopada 2008 o 11:05
0
JAK WIDAĆ OBŁUDNI CZARNI NIE DOPILNOWALI PRZY OKRĄGŁYM STOLE ŻEBY ZNISZCZYĆ WSZYSTKIE PAPIERY WYDZIAŁU IV,ALE I TAK SOBIE DADZĄ RADĘ W MANIPULACJI SĄ MISTRZAMI W TYM DURNYM I CIEMNYM PAŃSTWIE
Avatar
mzl / 15 listopada 2008 o 11:02
0
to jedyny ksiądz, który mnie nie odstrasza od naszego beznadziejnie zorganizowanego i durnie ufającemu rydzykowi zdrajcy kościoła... reszta to dupki !
Avatar
POdPiS / 14 listopada 2008 o 23:21
0
To by doskonale wyjaśniało dlaczego ten duchowny tak dzielnie walczy u boku towarzysza "oszusta intelektualnego i manipulatora"( cyt. Z. Herbert) Adama M. Jevrotowarzysz i T.W. Rosati przyjeżdża do Lublina. Pewnie sobie POgadaja.
Avatar
Opronik / 14 listopada 2008 o 22:19
0
Jak myślicie, brak po 19 latach od 1989 roku: obwodnicy, trasy szybkiego ruchu, autostrady, lotniska i z prawdziwego zdarzenia piłkarskiego boiska to robota krasnoludków czy może:

Agentów
1. Tajny i swiadomy wspolpracownik UB oraz Informacji Wojskowej tkwiacy bezposrednio w rozpracowywanych strukturach (do 1956 r.).
2. Tajnie i swiadomie wspolpracujacy z Wywiadem Cywilnym i Wojskowym PRL, obywatel obcego panstwa lub obywatel PRL na stale zamieszkaly za granica.

Figurantów
Osoba sprawdzana, kontrolowana lub rozpracowywana w ramach sprawy operacyjnej.

Informatorów [Inf.]
Tajny i swiadomy wspolpracownik UB, najpowszechniejsza kategoria tajnej wspolpracy w latach 1945-1956.

Kandydatów na tajnego wspolpracownika
Kategoria, w jakiej rejestrowano osoby, ktore SB chciala pozyskac do wspolpracy. Bez materialow nie mozna okreslic charakteru kontaktow osoby zarejestrowanej w tej kategorii. Wystepuja tu glownie osoby, ktore nie zdawaly sobie sprawy, ze SB przygotowuje probe ich zwerbowania lub odrzucily propozycje wspolpracy.

Kontaktów Informacyjnych [KIN]
Jedna z kategorii wspolpracy z Wywiadem Cywilnym PRL; w przypadku obywatela polskiego - zawsze swiadoma, w przypadku cudzoziemca - mogla byc nieswiadoma.

Kontaktów Operacyjnych [KO]
Jedna z kategorii tajnej i swiadomej wspolpracy o uproszczonych procedurach zwiazanych z pozyskaniem i prowadzeniem "Zrodla" (w latach 70. i 80. czesto stosowana wobec czlonkow PZPR, co ulatwialo unikniecie zakazu ich werbowania).

Kontaktów Operacyjnych Departamentu I MSW [KO Dep. I]
Podstawowa kategoria tajnej, swiadomej wspolpracy obywateli PRL z Wywiadem Cywilnym (odpowiednik TW w innych pionach).

Osób zabezpieczonych (zastrzezonych)
Okreslenie wieloznaczne, bez akt sprawy niepozwalajace okreslic charakteru zainteresowania dana osoba przez SB. W praktyce ewidencji z czasow SB, gdy tego rodzaju materialy skladano do archiwum, zostaly wpisywane do dziennika archiwalnego sieci; wydaje sie, iz jest to kategoria najblizsza kandydatowi na tajnego wspolpracownika.

Tajnych Wspolpracowników [TW]
Podstawowa kategoria tajnej i swiadomej wspolpracy w latach 1957-1990.

Andrzej Gwiazda twierdzi, że nie ma przypadkowych kandydatów już na etapie kandydatur.
Jak myślicie, brak po 19 latach od 1989 roku: obwodnicy, trasy szybkiego ruchu, autostrady, lotniska i z prawdziwego zdarzenia piłkarskiego boiska to robota krasnoludków czy może:

Agentów
1. Tajny i swiadomy wspolpracownik UB oraz Informacji Wojskowej tkwiacy bezposrednio w rozpracowywanych strukturach (do 1956 r.).
2. Tajnie i swiadomie wspolpracujacy z Wywiadem Cywilnym i Wojskowym PRL, obywatel obcego panstwa lub obywatel PRL na stale zamieszkaly za granica.

Figurantów
Osoba sprawdzana, kontro... rozwiń
Avatar
123 / 14 listopada 2008 o 17:41
0
Jeśli prawdą są plotki dotyczące ściśle określonych "skłonności" tego dżentelmena, to SB nie musiał się wiele natrudzić aby go szantażować...
To już kolejna osoba ze świecznika lubelskiego życia publicznego, której udowodniono jego agenturalną przeszłość: TW Marek nadal bryluje po salonach, więc co do Filozofa także można założyć, że nie stanie się nic...
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:27
0
Przykro mi ,ale biskup Zyciński jest już w PIEKLE !

Pan Jezus:
" NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi ,ale biskup Zyciński jest już w PIEKLE !

Pan Jezus:
" NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy ... rozwiń
Avatar
ZJ / 13 lutego 2011 o 18:58
0
Boże Święty! To i stary Templeton był na usługach SBcji??? Ks. Michał Heller uprawiał naukę i znał się na metdologii nauki. Spotkałem paru takich, których wprawdzie nie "odsiał", ale długo miejsca na seminarium nie zagrzali. Nie mieli drygu do metodologii. Jeśli byli tacy zdolni, to przecież na Wydziale Filozoficznym i TEologicznym nie brakowało innych profesorów i promotorów. "Wycofany emocjonalnie..." - większych bzdur dawno nie czytałem, znam go od ponad 30 lat i jest dla mnie jednym z najlepiej ułożonych emocjonalnie ludzi. Dobra, szkoda zdrowia na komentowanie takich głupot... Bez cienia dowodu miesza się z błotem najporządniejszych ludzi. Dla mnie to zwykłe chamstwo...
Boże Święty! To i stary Templeton był na usługach SBcji??? Ks. Michał Heller uprawiał naukę i znał się na metdologii nauki. Spotkałem paru takich, których wprawdzie nie "odsiał", ale długo miejsca na seminarium nie zagrzali. Nie mieli drygu do metodologii. Jeśli byli tacy zdolni, to przecież na Wydziale Filozoficznym i TEologicznym nie brakowało innych profesorów i promotorów. "Wycofany emocjonalnie..." - większych bzdur dawno nie czytałem, znam go od ponad 30 lat i jest dla mnie jednym z najlepiej ułożonych emocjonal... rozwiń
Avatar
sam / 16 maja 2010 o 21:25
0
pisiak napisał:
Duet: Heller-Życiński. A co o X. prof. Michale Hellerze? Na razie nietykalny. Kto mu załatwił nagrodę za miliony? Jego najbliższy współpracownik, nieodłączny w latach 80. X Józef Życiński, bardzo teraz wpływowy w różnych lożach i postępowych towarzystwach. W Krakowie Heller i Życiński to dwie nierozstające się postaci. Kto u kogo terminował? Heller starszy o kilkanaście lat, po Syberii, ze złamanym charakterem, z wycofanymi emocjami, realnie oceniający siłę sowiecką. Heller i Życiński organizowali razem seminaria, na których odsiewali co zdolniejszych, uczciwszych i bardziej niezależnych. Świetne SB-ckie sito - nie tylko na księży, ale też na intelektualistów katolików, którzy spodziewali się przyzwoitości od uczonych księży. Jak wielu porządnych ludzi się zawiodło się zawiodło? Nawet o tym nie wiedza - ślepo wpatrzeni zwłaszcza w gwiazdę Hellera - świecącą odbitym blaskiem A potem Heller i Życiński się przenieśli do Castel Gandolfo. Tworzyli świetny parawan popularyzatorów kosmologii, parawan dla Jana Pawła II, aby od patriotycznych rodaków niczego się dowiedział o prawdziwej opozycji lat 80., o tragicznej prawdzie i o losie milionów po transformacji ustrojowej, o niszczeniu tożsamości narodu w latach 90. Heller i Życiński to bardzo zasłużeni bojownicy o esbecki porządek w Kościele i wśród inteligencji katolickiej. Jeszcze więcej im dać nagród i tytułów w III RP!

Ks,M,Heller to napewno jest fair....tylko nauka sie zajmowal..a piszacy chyba z zazdrosci o t a nagrode tak pisze i kase.....

Ks,M,Heller to napewno jest fair....tylko nauka sie zajmowal..a piszacy chyba z zazdrosci o t a nagrode tak pisze i kase..... rozwiń
Avatar
Zygmunt Jan Prusiński / 20 listopada 2008 o 20:34
0

"Psiak", dziękuję Ci za ten materiał; skorzystam z niego w moim artykule który teraz piszę "Wobec czasu idziemy z mgłą bez sukcesu".
Szkoda że bez nazwiska, albo poważniejszego pseudonimu.

Pozdrawiam - Zygmunt Jan Prusiński
20 Listopada 2008 r.
Avatar
pisiak / 15 listopada 2008 o 12:56
0
~piotr~ napisał:
Główny komentator gazety Michnika i przeciwnik lustracji objeżdżający parafie lubelskie i głoszący kazania polityczne,opluwający PIS.Można tego było się spodziewać po analizie jego wypowiedzi.I tacy ludzie przewodzą kościołem? Hipokryzja episkopatu wielka.Brawa dla ks.Zaleskiego za odwagę.Jego cierpienia i nieomal śmierć z rąk SB daje mu teraz siłę w ujawnianiu takich faktów.


Duet: Heller-Życiński. A co o X. prof. Michale Hellerze? Na razie nietykalny. Kto mu załatwił nagrodę za miliony? Jego najbliższy współpracownik, nieodłączny w latach 80. X Józef Życiński, bardzo teraz wpływowy w różnych lożach i postępowych towarzystwach. W Krakowie Heller i Życiński to dwie nierozstające się postaci. Kto u kogo terminował? Heller starszy o kilkanaście lat, po Syberii, ze złamanym charakterem, z wycofanymi emocjami, realnie oceniający siłę sowiecką. Heller i Życiński organizowali razem seminaria, na których odsiewali co zdolniejszych, uczciwszych i bardziej niezależnych. Świetne SB-ckie sito - nie tylko na księży, ale też na intelektualistów katolików, którzy spodziewali się przyzwoitości od uczonych księży. Jak wielu porządnych ludzi się zawiodło się zawiodło? Nawet o tym nie wiedza - ślepo wpatrzeni zwłaszcza w gwiazdę Hellera - świecącą odbitym blaskiem A potem Heller i Życiński się przenieśli do Castel Gandolfo. Tworzyli świetny parawan popularyzatorów kosmologii, parawan dla Jana Pawła II, aby od patriotycznych rodaków niczego się dowiedział o prawdziwej opozycji lat 80., o tragicznej prawdzie i o losie milionów po transformacji ustrojowej, o niszczeniu tożsamości narodu w latach 90. Heller i Życiński to bardzo zasłużeni bojownicy o esbecki porządek w Kościele i wśród inteligencji katolickiej. Jeszcze więcej im dać nagród i tytułów w III RP!


Duet: Heller-Życiński. A co o X. prof. Michale Hellerze? Na razie nietykalny. Kto mu załatwił nagrodę za miliony? Jego najbliższy współpracownik, nieodłączny w latach 80. X Józef Życiński, bardzo teraz wpływowy w różnych lożach i postępowych towarzystwach. W Krakowie Heller i Życiński to dwie nierozstające się postaci. Kto u kogo terminował? Heller starszy o kilkanaście lat, po Syberii, ze złamanym charakterem, z wycofanymi emocjami, realnie oceniający siłę sowiecką. Heller i Życiński organizowali razem seminaria,... rozwiń
Avatar
KK / 15 listopada 2008 o 11:05
0
JAK WIDAĆ OBŁUDNI CZARNI NIE DOPILNOWALI PRZY OKRĄGŁYM STOLE ŻEBY ZNISZCZYĆ WSZYSTKIE PAPIERY WYDZIAŁU IV,ALE I TAK SOBIE DADZĄ RADĘ W MANIPULACJI SĄ MISTRZAMI W TYM DURNYM I CIEMNYM PAŃSTWIE
Avatar
mzl / 15 listopada 2008 o 11:02
0
to jedyny ksiądz, który mnie nie odstrasza od naszego beznadziejnie zorganizowanego i durnie ufającemu rydzykowi zdrajcy kościoła... reszta to dupki !
Avatar
POdPiS / 14 listopada 2008 o 23:21
0
To by doskonale wyjaśniało dlaczego ten duchowny tak dzielnie walczy u boku towarzysza "oszusta intelektualnego i manipulatora"( cyt. Z. Herbert) Adama M. Jevrotowarzysz i T.W. Rosati przyjeżdża do Lublina. Pewnie sobie POgadaja.
Avatar
Opronik / 14 listopada 2008 o 22:19
0
Jak myślicie, brak po 19 latach od 1989 roku: obwodnicy, trasy szybkiego ruchu, autostrady, lotniska i z prawdziwego zdarzenia piłkarskiego boiska to robota krasnoludków czy może:

Agentów
1. Tajny i swiadomy wspolpracownik UB oraz Informacji Wojskowej tkwiacy bezposrednio w rozpracowywanych strukturach (do 1956 r.).
2. Tajnie i swiadomie wspolpracujacy z Wywiadem Cywilnym i Wojskowym PRL, obywatel obcego panstwa lub obywatel PRL na stale zamieszkaly za granica.

Figurantów
Osoba sprawdzana, kontrolowana lub rozpracowywana w ramach sprawy operacyjnej.

Informatorów [Inf.]
Tajny i swiadomy wspolpracownik UB, najpowszechniejsza kategoria tajnej wspolpracy w latach 1945-1956.

Kandydatów na tajnego wspolpracownika
Kategoria, w jakiej rejestrowano osoby, ktore SB chciala pozyskac do wspolpracy. Bez materialow nie mozna okreslic charakteru kontaktow osoby zarejestrowanej w tej kategorii. Wystepuja tu glownie osoby, ktore nie zdawaly sobie sprawy, ze SB przygotowuje probe ich zwerbowania lub odrzucily propozycje wspolpracy.

Kontaktów Informacyjnych [KIN]
Jedna z kategorii wspolpracy z Wywiadem Cywilnym PRL; w przypadku obywatela polskiego - zawsze swiadoma, w przypadku cudzoziemca - mogla byc nieswiadoma.

Kontaktów Operacyjnych [KO]
Jedna z kategorii tajnej i swiadomej wspolpracy o uproszczonych procedurach zwiazanych z pozyskaniem i prowadzeniem "Zrodla" (w latach 70. i 80. czesto stosowana wobec czlonkow PZPR, co ulatwialo unikniecie zakazu ich werbowania).

Kontaktów Operacyjnych Departamentu I MSW [KO Dep. I]
Podstawowa kategoria tajnej, swiadomej wspolpracy obywateli PRL z Wywiadem Cywilnym (odpowiednik TW w innych pionach).

Osób zabezpieczonych (zastrzezonych)
Okreslenie wieloznaczne, bez akt sprawy niepozwalajace okreslic charakteru zainteresowania dana osoba przez SB. W praktyce ewidencji z czasow SB, gdy tego rodzaju materialy skladano do archiwum, zostaly wpisywane do dziennika archiwalnego sieci; wydaje sie, iz jest to kategoria najblizsza kandydatowi na tajnego wspolpracownika.

Tajnych Wspolpracowników [TW]
Podstawowa kategoria tajnej i swiadomej wspolpracy w latach 1957-1990.

Andrzej Gwiazda twierdzi, że nie ma przypadkowych kandydatów już na etapie kandydatur.
Jak myślicie, brak po 19 latach od 1989 roku: obwodnicy, trasy szybkiego ruchu, autostrady, lotniska i z prawdziwego zdarzenia piłkarskiego boiska to robota krasnoludków czy może:

Agentów
1. Tajny i swiadomy wspolpracownik UB oraz Informacji Wojskowej tkwiacy bezposrednio w rozpracowywanych strukturach (do 1956 r.).
2. Tajnie i swiadomie wspolpracujacy z Wywiadem Cywilnym i Wojskowym PRL, obywatel obcego panstwa lub obywatel PRL na stale zamieszkaly za granica.

Figurantów
Osoba sprawdzana, kontro... rozwiń
Avatar
123 / 14 listopada 2008 o 17:41
0
Jeśli prawdą są plotki dotyczące ściśle określonych "skłonności" tego dżentelmena, to SB nie musiał się wiele natrudzić aby go szantażować...
To już kolejna osoba ze świecznika lubelskiego życia publicznego, której udowodniono jego agenturalną przeszłość: TW Marek nadal bryluje po salonach, więc co do Filozofa także można założyć, że nie stanie się nic...
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!