Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2013 r.
20:50
Edytuj ten wpis

Ul. Zawilcowa: Tak wygląda park za... 340 tys. złotych

0 45 A A
W parku miały powstać górki saneczkowe, ale Ratusz z nich zrezygnował, bo zaprotestowali mieszkańcy
W parku miały powstać górki saneczkowe, ale Ratusz z nich zrezygnował, bo zaprotestowali mieszkańcy

Poplątany chodnik z kostki brukowej. I tyle. Tak wygląda miejska inwestycja zwana pierwszym etapem budowy nowego parku przy ul. Zawilcowej, na terenie dawnej oczyszczalni ścieków. Co ciekawe, o rezygnację z pewnych elementów prosili… sami mieszkańcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zapowiedzi były o wiele bogatsze od tego, co powstało. Projekt przewidywał budowę dwóch górek saneczkowych, schodów prowadzących do parku od ul. Krokusowej oraz budowę części alejek. Ale prace ograniczyły się do budowy alejek, nie licząc tego, że budowa parku zaczęła się od wycinki… kilkudziesięciu drzew. A Ratusz mówi, że ani górek, ani schodów już nie będzie.

– Projekt został zmieniony na wniosek mieszkańców pobliskich bloków, którzy po rozpoczęciu prac na terenie parku zwrócili się do nas o spotkanie – mówi Anna Machocka z Urzędu Miasta. – Na spotkaniu poinformowali, że nie chcą budowy górek saneczkowych, bo będą zakłócać ciszę.

Z kolei schody miały być najkrótszym dojściem do parku od strony bloków stojących nieopodal pętli autobusowej przy ul. Niepodległości. W czym zawiniły? – Były nietrafionym pomysłem – stwierdza radna PO, Marta Wcisło, która stanęła w tej sprawie po stronie protestujących. – Spotykałam się z mieszkańcami kilka razy, mieli dużo uwag do budowy, umówiłam im wizję lokalną. 9-metrowe schody zostały zaprojektowane tak, że wchodziłoby się na nie z prywatnego gruntu przy blokach.

– Protestujący mieszkańcy obawiali się, że skoro schody będą biegły bezpośrednio do ich parkingu, to wieczorami będą schodzić się tu ludzie zakłócający spokój – mówi Machocka. Zamiast schodów powstał chodnik biegnący od innej strony. Tak, by nikt, kto chciałby iść do parku bez drzew nie musiał przechodzić koło bloków.

Co ciekawe, po stronie protestujących opowiedzieli się też dzielnicowi radni z Kalinowszczyzny. – Mimo, że na początku roku dostali do akceptacji projekt parku i nie zgłaszali zastrzeżeń – podkreśla Anna Machocka.
Plac zabaw wiosną, kiedy reszta parku?

Za budowę, choć została mocno okrojona, miasto zapłaciło wykonawcy tyle, ile za park w takim kształcie, jaki był pierwotnie planowany. Czyli 339 tys. zł, mimo że powstała tylko serpentyna alejek. Wiosną w parku bez drzew mają się pojawić urządzenia do zabaw dla dzieci. Pozostałe etapy budowy parku są odłożone na bliżej nieokreślone "później” uzależnione od otrzymania przez Ratusz zewnętrznych funduszy. Jeśli nie będzie dotacji, nie będzie też kolejnych etapów i park skończy się na etapie pierwszym. Tym, który widać na załączonym zdjęciu.

Nie pierwszy protest

Dość podobny protest miał miejsce blisko pięć lat temu na Czubach, przy okazji urządzania parku w pobliżu ul. Jana Pawła II. Projekt parku był konsultowany z radnymi z dzielnicy, a nawet proboszczami, ale później oprotestowała go część mieszkańców. Niektórym osobom nie spodobało się, że robotnicy sadzą krzewy obok ścieżek. – Przecież tam się będą gromadzili różni pijaczkowie zaczepiający przechodniów – tłumaczył nam ówczesny przewodniczący zarządu dzielnicy. A protestujących poparł też komendant komisariatu. – Gęsto zasadzone krzewy mogą być wykorzystywane do obserwacji bloków mieszkalnych, a następnie do kradzieży z włamaniem do upatrzonych mieszkań – wyjaśniał.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2013 o 01:39
0

Na wycinkę drzew to ma monopol jedna prywatna  spółka  która obsługuje miasto, pod nazwą Zieleń miejska, może to ona wycinała te drzewa?

Dziwne że jej prezes ma tak samo na nazwisko jak wice Prezydent

Avatar
Adam B. / 21 grudnia 2013 o 22:28
0

340 tys. za nic. Dosłownie za NIC. Mieszkam na Krokusowej i liczyłem na ten park. I co z tego, że ktos przejdzie pod moimi oknami i co z tego że miał być tor saneczkowy. Dzieciaki mało kiedy wychodzą z domów, bo komputer, tam jest lepszy świat. Można skakać jak Adam Małysz nie ruszajac sie z fotela. A tu larum bo dzieciaki będą się śmiać. Już nie będą, normalne dzieci nie pójda do parku by kręcić się bez celu w kółko. Czas najwyzszy zapomniec o czasach gdy mozna było pójść do Komitetu i na wszystkich donieść i wszystko zmienić bo komus przeszkadzaja schody. Firma która to zrobiła zbiła kokosy, za naszą kasę. Gdzie jest jakaś kontrola w UM, nie rozumiem tego. jak mozna było dopuscic do powstania takiego gniota za taka kasę. Panie Prezydencie, robi Pan duzo dobrego dla tego miasta ale jeśli tak pieniadze wypływaja z kasy miejskiej to czeka nas wielkie rozczarowanie i długi do końca swiata i jeden dzień dłuzej.

340 tys. za nic. Dosłownie za NIC. Mieszkam na Krokusowej i liczyłem na ten park. I co z tego, że ktos przejdzie pod moimi oknami i co z tego że miał być tor saneczkowy. Dzieciaki mało kiedy wychodzą z domów, bo komputer, tam jest lepszy świat. Można skakać jak Adam Małysz nie ruszajac sie z fotela. A tu larum bo dzieciaki będą się śmiać. Już nie będą, normalne dzieci nie pójda do parku by kręcić się bez celu w kółko. Czas najwyzszy zapomniec o czasach gdy mozna było pójść do Komitetu i na wszystkich donieść i wszystko zmienić bo komus pr... rozwiń

Avatar
. / 21 grudnia 2013 o 22:06
0

Ten kto zgodził się na wycinkę drzew powinien je teraz własnymi rękami i na własny koszt tam zasadzić tak aby powstał park. A tak na marginesie to tej inwestycji powinny się przyjrzeć odpowiednie organy. Ciekawe co stało się z drewnem i w czyim kominku tej zimy spali się nasze drzewa. Zgroza i szlak mnie trafia jak patrzę w stronę tego parku bez drzew!

Avatar
moherowy moherek / 21 grudnia 2013 o 20:39
0

Najwięcej do powiedzenia mają takie nieroby, co wykupili mieszkania za symboliczną złotówkę i mieszkają w tej samej klitce od młodości do starości, bo zawsze oglądali się na państwo, czy im da.

Wszystko im się należy i wszystko im przeszkadza. 

Pier... roszczeniowe towarzystwo, Nie dziwi fakt ,że nie lubią innych, bo nie lubią już nawet sami siebie.

Polacy jednak to w większości głupi naród. Szkoda,że mniejszość ludzi mądrych,pracowitych i rozsądnych musi tyrać i płacić podatki z której żyje ta ciemna większość.

Nierób to ty jesteś pewnie bo cię nie stać na takie mieszkania jak tam są i żal ci d... ściska......Akurat w pobliskich blokach trzeba było sporo kasy wyłożyć żeby kupić tam mieszkanie, a miejsce było wspaniałe dopóki jakiś urzędas nie wkroczył ze swoimi głupimi pomysłami  i nie zlecił wykarczowania parku, po to żeby zrobić ten "park" który widzimy na zdjęciu. Było tak pięknie, ptaki, kuropatwy i zajączki na piechotkę chodziły, a teraz jak się patrzy to serce pęka co z tą zielenią i naturą zrobiono!!!!! To jest problem, a nie chamstwo tych właśnie buraków, którzy plują jadem na mieszkańców. Wystarczyło trochę wyobraźni i mógł tam powstać naprawdę wspaniały park, ale z drzewami, ptakami i prawdziwą naturą. Płakać się chce jak się na to patrzy, jak głupota i butność królują.
 

Nierób to ty jesteś pewnie bo cię nie stać na takie mieszkania jak tam są i żal ci d... ściska......Akurat w pobliskich blokach trzeba było sporo kasy wyłożyć żeby kupić tam mieszkanie, a miejsce było wspaniałe dopóki jakiś urzędas nie wkroczył ze swoimi głupimi pomysłami  i nie zlecił wykarczowania parku, po to żeby zrobić ten "park" który widzimy na zdjęciu. Było tak pięknie, ptaki, kuropatwy i zajączki na piechotkę chodziły, a teraz jak się patrzy to serce pęka co z tą zielenią i naturą zrobiono!!!!! To jest problem, a nie ... rozwiń

Avatar
kalina / 21 grudnia 2013 o 20:15
0

Widze że ten park to jedna wielka brechta i żenada....jak wszystko w naszym kraju pozdrawiam 

Avatar
Ania / 21 grudnia 2013 o 19:50
0

Interesujący  może być fakt kim dla urzeników jest wykonawca? moze rodziną? a moze poprostu wycięcie drzew i ich wywóz wyrównanie skrawka ziemi i ta kosta jest tak droga. nic tylko płakać :(

Avatar
mieszkanka Gdańska / 21 grudnia 2013 o 17:56
0
mieszkańców okolicy nowo powstałej w zeszłým roku parafii błg Jana Pawła II na Gdańskich Łostowicach nikt o zdanie w sprawie usytuowania i wielkości przyszłej bazyliki nie pytał,a wszelkie głosy protestu potraktowano jako atak na kurie...
Avatar
mieszkanka Gdańska / 21 grudnia 2013 o 17:52
0
Szkoda,że
Avatar
mieszkaniec Lublina / 21 grudnia 2013 o 16:42
0

Szkoda, że autorzy nie podali więcej faktów. Wokół bloku jest przynajmniej 5 placów zabaw, w tym niedokończone boisko, niedaleko obok, około 100m jest dużo większa góra, z której od dawna korzystają mieszkańczy całego osiedla (i ci starsi i młodsi) - wystarczyło ją odpowiednio zorganizować. A te planowane tory saneczkowe - to powiedziane dużo na wyrost. Planowano po prostu zniwelowanie niewielkiego wzgórka (a to żadne tory), po prostu kawałczek oślej łączki dla saneczek z naprawdę małymi dzeciaczkami, bo te większe wolą górę z prawdziwego zdarzenia a nie jakąś namiastkę.Wszystko zrobiono kosztem usunięcia jedynej dziewiczej natury w tym miejscu. Zniszczono naturalne siedliska wielu dzikich ptaków w tym wielu pod ochroną oraz zwierząt. Dlaczego nie pofatygował się tu nikt na wiosnę, żeby posłuchać nocnych przepięknych koncertów słowiczych, które trwajły do późnego lata, albo zimą aby widzieć gile, sikory i dzięcioły dokarmiane przez mieszkańców. Teraz to tylko wrony tu zawracają. Nie potrzeba tu kolejnego zaniedbanego placu zabaw, wystarczą te co są - o nie nie ma kto zadbać, poniszczone ślizgawki i huśtawiki, często niebezpieczne by mogły korzystać z nich dzieci. Nikt tu nie jest przeciwko zrobieniu prawdziwego parku z różnymi atrakcjami, ale chodzi o wydanie tych pieniędzy z głową. Przecież to nasze wspólne pieniądze. Decyduje o tym ktoś kto nie ma zielonego pojęcia i w życiu nie wybrał się na wizję żeby sprawdzić co tu faktycznie pożytecznego można zrobić. Najprościej wziąć piłę, buldożery i zrównać wszystko z ziemią. Przecież trzeba kilkudziesięciu lat żeby drzewa urosły, o tym, że ptaki tu wrócą nie ma co marzyć. A teraz z mieszkańców usiłuje się zrobić ciemnogód i pieniaczy. Profesjonalizm projektu i decydentów pozostawia wiele do życzenia - szkoda, że kosztem mieszkańców, kto robi wejście na teren miejski z prywatnego terenu, bez wiedzy i zgody właścieli. Takich bzdurnych przykładów marnowania pieniędzy w tym mieście niestety można znaleźć więcej. Szkoda tylko, że nikt nie pociąga do odpowiedzialności materialnej tych co decydują o tak nieudanych inwestycjach. Dobrze, że ludzie potrafią wyrazić swoje zdanie i zadbać o sprawy ważdne dla wszystkich.

Szkoda, że autorzy nie podali więcej faktów. Wokół bloku jest przynajmniej 5 placów zabaw, w tym niedokończone boisko, niedaleko obok, około 100m jest dużo większa góra, z której od dawna korzystają mieszkańczy całego osiedla (i ci starsi i młodsi) - wystarczyło ją odpowiednio zorganizować. A te planowane tory saneczkowe - to powiedziane dużo na wyrost. Planowano po prostu zniwelowanie niewielkiego wzgórka (a to żadne tory), po prostu kawałczek oślej łączki dla saneczek z naprawdę małymi dzeciaczkami, bo te większe wolą górę z prawdziwego... rozwiń

Avatar
ech / 21 grudnia 2013 o 15:49
0

Przecudny ten "park" czyli klepisko ! A kosztował tylko 340 tys. zł a powinien z milion !!! Przecież za nowatorskie koncepcje należy się odpowiednie wynagrodzenie !  Urzędnikowi który zapłacił takie pieniądze za rewelacyjne wykonanie parku należy się wysoka nagroda !!! 

Avatar
Gość / 22 grudnia 2013 o 01:39
0

Na wycinkę drzew to ma monopol jedna prywatna  spółka  która obsługuje miasto, pod nazwą Zieleń miejska, może to ona wycinała te drzewa?

Dziwne że jej prezes ma tak samo na nazwisko jak wice Prezydent

Avatar
Adam B. / 21 grudnia 2013 o 22:28
0

340 tys. za nic. Dosłownie za NIC. Mieszkam na Krokusowej i liczyłem na ten park. I co z tego, że ktos przejdzie pod moimi oknami i co z tego że miał być tor saneczkowy. Dzieciaki mało kiedy wychodzą z domów, bo komputer, tam jest lepszy świat. Można skakać jak Adam Małysz nie ruszajac sie z fotela. A tu larum bo dzieciaki będą się śmiać. Już nie będą, normalne dzieci nie pójda do parku by kręcić się bez celu w kółko. Czas najwyzszy zapomniec o czasach gdy mozna było pójść do Komitetu i na wszystkich donieść i wszystko zmienić bo komus przeszkadzaja schody. Firma która to zrobiła zbiła kokosy, za naszą kasę. Gdzie jest jakaś kontrola w UM, nie rozumiem tego. jak mozna było dopuscic do powstania takiego gniota za taka kasę. Panie Prezydencie, robi Pan duzo dobrego dla tego miasta ale jeśli tak pieniadze wypływaja z kasy miejskiej to czeka nas wielkie rozczarowanie i długi do końca swiata i jeden dzień dłuzej.

340 tys. za nic. Dosłownie za NIC. Mieszkam na Krokusowej i liczyłem na ten park. I co z tego, że ktos przejdzie pod moimi oknami i co z tego że miał być tor saneczkowy. Dzieciaki mało kiedy wychodzą z domów, bo komputer, tam jest lepszy świat. Można skakać jak Adam Małysz nie ruszajac sie z fotela. A tu larum bo dzieciaki będą się śmiać. Już nie będą, normalne dzieci nie pójda do parku by kręcić się bez celu w kółko. Czas najwyzszy zapomniec o czasach gdy mozna było pójść do Komitetu i na wszystkich donieść i wszystko zmienić bo komus pr... rozwiń

Avatar
. / 21 grudnia 2013 o 22:06
0

Ten kto zgodził się na wycinkę drzew powinien je teraz własnymi rękami i na własny koszt tam zasadzić tak aby powstał park. A tak na marginesie to tej inwestycji powinny się przyjrzeć odpowiednie organy. Ciekawe co stało się z drewnem i w czyim kominku tej zimy spali się nasze drzewa. Zgroza i szlak mnie trafia jak patrzę w stronę tego parku bez drzew!

Avatar
moherowy moherek / 21 grudnia 2013 o 20:39
0

Najwięcej do powiedzenia mają takie nieroby, co wykupili mieszkania za symboliczną złotówkę i mieszkają w tej samej klitce od młodości do starości, bo zawsze oglądali się na państwo, czy im da.

Wszystko im się należy i wszystko im przeszkadza. 

Pier... roszczeniowe towarzystwo, Nie dziwi fakt ,że nie lubią innych, bo nie lubią już nawet sami siebie.

Polacy jednak to w większości głupi naród. Szkoda,że mniejszość ludzi mądrych,pracowitych i rozsądnych musi tyrać i płacić podatki z której żyje ta ciemna większość.

Nierób to ty jesteś pewnie bo cię nie stać na takie mieszkania jak tam są i żal ci d... ściska......Akurat w pobliskich blokach trzeba było sporo kasy wyłożyć żeby kupić tam mieszkanie, a miejsce było wspaniałe dopóki jakiś urzędas nie wkroczył ze swoimi głupimi pomysłami  i nie zlecił wykarczowania parku, po to żeby zrobić ten "park" który widzimy na zdjęciu. Było tak pięknie, ptaki, kuropatwy i zajączki na piechotkę chodziły, a teraz jak się patrzy to serce pęka co z tą zielenią i naturą zrobiono!!!!! To jest problem, a nie chamstwo tych właśnie buraków, którzy plują jadem na mieszkańców. Wystarczyło trochę wyobraźni i mógł tam powstać naprawdę wspaniały park, ale z drzewami, ptakami i prawdziwą naturą. Płakać się chce jak się na to patrzy, jak głupota i butność królują.
 

Nierób to ty jesteś pewnie bo cię nie stać na takie mieszkania jak tam są i żal ci d... ściska......Akurat w pobliskich blokach trzeba było sporo kasy wyłożyć żeby kupić tam mieszkanie, a miejsce było wspaniałe dopóki jakiś urzędas nie wkroczył ze swoimi głupimi pomysłami  i nie zlecił wykarczowania parku, po to żeby zrobić ten "park" który widzimy na zdjęciu. Było tak pięknie, ptaki, kuropatwy i zajączki na piechotkę chodziły, a teraz jak się patrzy to serce pęka co z tą zielenią i naturą zrobiono!!!!! To jest problem, a nie ... rozwiń

Avatar
kalina / 21 grudnia 2013 o 20:15
0

Widze że ten park to jedna wielka brechta i żenada....jak wszystko w naszym kraju pozdrawiam 

Avatar
Ania / 21 grudnia 2013 o 19:50
0

Interesujący  może być fakt kim dla urzeników jest wykonawca? moze rodziną? a moze poprostu wycięcie drzew i ich wywóz wyrównanie skrawka ziemi i ta kosta jest tak droga. nic tylko płakać :(

Avatar
mieszkanka Gdańska / 21 grudnia 2013 o 17:56
0
mieszkańców okolicy nowo powstałej w zeszłým roku parafii błg Jana Pawła II na Gdańskich Łostowicach nikt o zdanie w sprawie usytuowania i wielkości przyszłej bazyliki nie pytał,a wszelkie głosy protestu potraktowano jako atak na kurie...
Avatar
mieszkanka Gdańska / 21 grudnia 2013 o 17:52
0
Szkoda,że
Avatar
mieszkaniec Lublina / 21 grudnia 2013 o 16:42
0

Szkoda, że autorzy nie podali więcej faktów. Wokół bloku jest przynajmniej 5 placów zabaw, w tym niedokończone boisko, niedaleko obok, około 100m jest dużo większa góra, z której od dawna korzystają mieszkańczy całego osiedla (i ci starsi i młodsi) - wystarczyło ją odpowiednio zorganizować. A te planowane tory saneczkowe - to powiedziane dużo na wyrost. Planowano po prostu zniwelowanie niewielkiego wzgórka (a to żadne tory), po prostu kawałczek oślej łączki dla saneczek z naprawdę małymi dzeciaczkami, bo te większe wolą górę z prawdziwego zdarzenia a nie jakąś namiastkę.Wszystko zrobiono kosztem usunięcia jedynej dziewiczej natury w tym miejscu. Zniszczono naturalne siedliska wielu dzikich ptaków w tym wielu pod ochroną oraz zwierząt. Dlaczego nie pofatygował się tu nikt na wiosnę, żeby posłuchać nocnych przepięknych koncertów słowiczych, które trwajły do późnego lata, albo zimą aby widzieć gile, sikory i dzięcioły dokarmiane przez mieszkańców. Teraz to tylko wrony tu zawracają. Nie potrzeba tu kolejnego zaniedbanego placu zabaw, wystarczą te co są - o nie nie ma kto zadbać, poniszczone ślizgawki i huśtawiki, często niebezpieczne by mogły korzystać z nich dzieci. Nikt tu nie jest przeciwko zrobieniu prawdziwego parku z różnymi atrakcjami, ale chodzi o wydanie tych pieniędzy z głową. Przecież to nasze wspólne pieniądze. Decyduje o tym ktoś kto nie ma zielonego pojęcia i w życiu nie wybrał się na wizję żeby sprawdzić co tu faktycznie pożytecznego można zrobić. Najprościej wziąć piłę, buldożery i zrównać wszystko z ziemią. Przecież trzeba kilkudziesięciu lat żeby drzewa urosły, o tym, że ptaki tu wrócą nie ma co marzyć. A teraz z mieszkańców usiłuje się zrobić ciemnogód i pieniaczy. Profesjonalizm projektu i decydentów pozostawia wiele do życzenia - szkoda, że kosztem mieszkańców, kto robi wejście na teren miejski z prywatnego terenu, bez wiedzy i zgody właścieli. Takich bzdurnych przykładów marnowania pieniędzy w tym mieście niestety można znaleźć więcej. Szkoda tylko, że nikt nie pociąga do odpowiedzialności materialnej tych co decydują o tak nieudanych inwestycjach. Dobrze, że ludzie potrafią wyrazić swoje zdanie i zadbać o sprawy ważdne dla wszystkich.

Szkoda, że autorzy nie podali więcej faktów. Wokół bloku jest przynajmniej 5 placów zabaw, w tym niedokończone boisko, niedaleko obok, około 100m jest dużo większa góra, z której od dawna korzystają mieszkańczy całego osiedla (i ci starsi i młodsi) - wystarczyło ją odpowiednio zorganizować. A te planowane tory saneczkowe - to powiedziane dużo na wyrost. Planowano po prostu zniwelowanie niewielkiego wzgórka (a to żadne tory), po prostu kawałczek oślej łączki dla saneczek z naprawdę małymi dzeciaczkami, bo te większe wolą górę z prawdziwego... rozwiń

Avatar
ech / 21 grudnia 2013 o 15:49
0

Przecudny ten "park" czyli klepisko ! A kosztował tylko 340 tys. zł a powinien z milion !!! Przecież za nowatorskie koncepcje należy się odpowiednie wynagrodzenie !  Urzędnikowi który zapłacił takie pieniądze za rewelacyjne wykonanie parku należy się wysoka nagroda !!! 

Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 1 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 3

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 17 12

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!