Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2009 r.
9:44
Edytuj ten wpis

Urzędnicy chcą stawiać w Lublinie kolejne fotoradary

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A

Co najmniej 5 pozycji liczy lista ulic, przy których miasto che ustawić następne skrzynki dla policyjnych fotoradarów. Magistrat cały czas zbiera kolejne propozycje. A już od połowy lipca kierowców ma dyscyplinować 14 nowych masztów. Większość już stoi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Będziemy chcieli ustawiać kolejne fotoradary - przyznaje Andrzej Bałaban, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta. - Robimy już wstępne przymiarki. To nie jest jeszcze na 100 proc. ustalone, wszystko przeanalizujemy na etapie tworzenia projektu przyszłorocznego budżetu Lublina - dodaje.

Budowa nowych masztów może ruszyć w przyszłym roku.

Mieszkańcy proszą sami

Miejsca, w których powinny stanąć nowe fotoradary zgłaszają sami mieszkańcy. W wykazie już 5 pozycji, które "wypadły" z listy miejsc, w których fotoradary są właśnie montowane. Okazało się, że nie na wszystko wystarczy pieniędzy. Adresy skreślone z tegorocznej listy mają przejść na listę przyszłoroczną.

14 nowych masztów pod fotoradary od połowy lipca ma dyscyplinować kierowców. Większość z nich już stoi, ale jeszcze nie działają.

- Klucze do skrzynek na masztach przekażemy policji w połowie lipca - zapowiada Stanisław Wąsiel z Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta w Lublinie.

Do tej pory w Lublinie były tylko cztery maszty. - Przy Kraśnickiej, Gospodarczej i dwa przy Jana Pawła II - wylicza Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki.

Ale nie w każdej z kilkunastu skrzynek będzie aparat fotograficzny. - Na województwo mamy pięć aparatów, z czego jeden na Lublin. Co nie znaczy, że te inne nie mogą się pojawiać w Lublinie - mówi Kalita.




14 nowych masztów pod fotoradary

Al. Warszawska: przy skrzyżowaniu z Główną
Nadbystrzycka: dwa urządzenia w rejonie skrzyżowania z Wigilijną. Jedno skierowane w stronę ul. Jana Pawła II, drugie w kierunku śródmieścia
Kunickiego: między Reja a Orzeszkowej
al. Tysiąclecia: koło młyna Krauzego fotoradar ma pilnować kierowców jadących od strony Zamościa
Lwowska: przy Okrzei
Smorawińskiego: przy przejściu koło ul. Kiepury fotoradar będzie skierowany na samochody jadące w kierunku wiaduktu Poniatowskiego
Krochmalna: koło szkoły w rejonie ul. Spółdzielczej
Zemborzycka: przy szkołach kolejowych
Andersa: przy Zawilcowej
Unii Lubelskiej: jedno urządzenie stanie przy stacji Łukoil i będzie patrzeć w stronę Zamku. Drugie, skierowane w stronę Gali stanie przy targu
Romera: koło posesji numer 43
Diamentowa: między gazownią a Lidlem.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 12 października 2009 o 23:03
0
To co będzie z policją? nie będzie miała co robić, zanudzi się...
Avatar
~kierowca~ / 3 lipca 2009 o 14:27
0
A może nasz ratusz zdecydowałby się na remont dróg i tu pomyślał w końcu o bezpieczeństwie a nie o dodatkowych fotoradarach, które na bezpieczeństwo i na rozładowanie korków nie wpływają. Czasami kierowcy na widok fotoradaru zaczynają raptownie hamować co może stanowić zagrożenie na drodze. Chcę również pogratulować geniuszu w ustawieniu fotoradaru przy Krochmalnej -tylko ktoś zapomniał tam najpierw zrobić drogę.
Zresztą jak znam życie z czasem ktoś zacznie niszczyć te skrzynki i ta genialna inwestycja pójdzie tak jak wiele innych planów gdzieś.
WYRÓWNAJCIE WKOŃCU ODCINEK DROGI OD PRZY UL. DIAMENTOWEJ OD WIADUKTU DO HERBAPOLU ZAMIAST STAWIAĆ CO ZIMĘ OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI DO 30 KM, No chyba że postawicie tam dla odmiany fotoradar.
Proszę wziąć pod uwagę że na wspaniałych lubelskich ulicach niszczy się zawieszenie a o fotoradarach można pomyśleć jak będą drogi.
Gratuluję sukcesów
A może nasz ratusz zdecydowałby się na remont dróg i tu pomyślał w końcu o bezpieczeństwie a nie o dodatkowych fotoradarach, które na bezpieczeństwo i na rozładowanie korków nie wpływają. Czasami kierowcy na widok fotoradaru zaczynają raptownie hamować co może stanowić zagrożenie na drodze. Chcę również pogratulować geniuszu w ustawieniu fotoradaru przy Krochmalnej -tylko ktoś zapomniał tam najpierw zrobić drogę.
Zresztą jak znam życie z czasem ktoś zacznie niszczyć te skrzynki i ta genialna inwestycja pójdzie tak jak wiele innych plan... rozwiń
Avatar
ire / 26 czerwca 2009 o 13:03
0
A kto ich bedzie sprawdzal chyba nie policja bo oni sami jezdzą jak wariaci po piętach nawet na przejsciu
Avatar
profesor / 25 czerwca 2009 o 19:17
0
pcv napisał:
I bardzo dobrze. Jak kogoś stać na samochód i za szybkoł jazde, to nirch zasila budrzet miasta.


samochut się pisze , a nie auto
Avatar
pcv / 25 czerwca 2009 o 18:48
0
I bardzo dobrze. Jak kogoś stać na samochód i za szybkoł jazde, to nirch zasila budrzet miasta.
Avatar
jaz / 25 czerwca 2009 o 16:52
0
panie Kalita zapomniał pan o Turystycznej - coraz niższy poziom tych rzeczników
Avatar
LIBERTYN / 25 czerwca 2009 o 16:52
0
PANSTWO POLICYJNE JESZCZE WIEKSZA INWIGILACJA NIZ ZA WRONy JARUZELSKIEGO (W STANIE WOJENNYM)
Avatar
maverick / 25 czerwca 2009 o 15:13
0
zaiste genialne!! po co budowac drogi? wystarczy nastawiac skrzynek na slupach i 1) nie trzeba wydawac na remonty, 2) niezle sie zarabia, 3) w pracy można spokojnie pic kawke i gadac o glupotach zamiast sie stresowac przetargiem na 200 m nowej drogi na rok. nasi urzednicy sa wielcy!!! a pomysl z 2(!!!!!) fotoradarami na unii lubelskiej jest po prostu genialny- w kolo przeciez koscioly, szkoly, szpitale. niech tylko nie zapomna o obwodnicy garwolina.. a jak sie kiedys doczekamy obwodnicy lublina to wtedy dopiero beda sie mogli rozwinac. bedzie jak na orkana- las slupow
zaiste genialne!! po co budowac drogi? wystarczy nastawiac skrzynek na slupach i 1) nie trzeba wydawac na remonty, 2) niezle sie zarabia, 3) w pracy można spokojnie pic kawke i gadac o glupotach zamiast sie stresowac przetargiem na 200 m nowej drogi na rok. nasi urzednicy sa wielcy!!! a pomysl z 2(!!!!!) fotoradarami na unii lubelskiej jest po prostu genialny- w kolo przeciez koscioly, szkoly, szpitale. niech tylko nie zapomna o obwodnicy garwolina.. a jak sie kiedys doczekamy obwodnicy lublina to wted... rozwiń
Avatar
on / 25 czerwca 2009 o 14:02
0
A ja proponuje tych urzędników co to wymyslają powsadzać do tych skrzynek i dać im aparaty fotograficzne i niech oni zdjęcia robia. Bedzie to najtaniej Parodia czym oni sie zajmują. Zamiast robic drogi to bedą stawiać te skrzynki. W sumie jak będą wszyscy jeździć 30 km/h to i dziury sie ubiją po co je naprawiać... żenada
Avatar
ewa / 25 czerwca 2009 o 12:58
0
drogi trzeba budować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
marek / 12 października 2009 o 23:03
0
To co będzie z policją? nie będzie miała co robić, zanudzi się...
Avatar
~kierowca~ / 3 lipca 2009 o 14:27
0
A może nasz ratusz zdecydowałby się na remont dróg i tu pomyślał w końcu o bezpieczeństwie a nie o dodatkowych fotoradarach, które na bezpieczeństwo i na rozładowanie korków nie wpływają. Czasami kierowcy na widok fotoradaru zaczynają raptownie hamować co może stanowić zagrożenie na drodze. Chcę również pogratulować geniuszu w ustawieniu fotoradaru przy Krochmalnej -tylko ktoś zapomniał tam najpierw zrobić drogę.
Zresztą jak znam życie z czasem ktoś zacznie niszczyć te skrzynki i ta genialna inwestycja pójdzie tak jak wiele innych planów gdzieś.
WYRÓWNAJCIE WKOŃCU ODCINEK DROGI OD PRZY UL. DIAMENTOWEJ OD WIADUKTU DO HERBAPOLU ZAMIAST STAWIAĆ CO ZIMĘ OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI DO 30 KM, No chyba że postawicie tam dla odmiany fotoradar.
Proszę wziąć pod uwagę że na wspaniałych lubelskich ulicach niszczy się zawieszenie a o fotoradarach można pomyśleć jak będą drogi.
Gratuluję sukcesów
A może nasz ratusz zdecydowałby się na remont dróg i tu pomyślał w końcu o bezpieczeństwie a nie o dodatkowych fotoradarach, które na bezpieczeństwo i na rozładowanie korków nie wpływają. Czasami kierowcy na widok fotoradaru zaczynają raptownie hamować co może stanowić zagrożenie na drodze. Chcę również pogratulować geniuszu w ustawieniu fotoradaru przy Krochmalnej -tylko ktoś zapomniał tam najpierw zrobić drogę.
Zresztą jak znam życie z czasem ktoś zacznie niszczyć te skrzynki i ta genialna inwestycja pójdzie tak jak wiele innych plan... rozwiń
Avatar
ire / 26 czerwca 2009 o 13:03
0
A kto ich bedzie sprawdzal chyba nie policja bo oni sami jezdzą jak wariaci po piętach nawet na przejsciu
Avatar
profesor / 25 czerwca 2009 o 19:17
0
pcv napisał:
I bardzo dobrze. Jak kogoś stać na samochód i za szybkoł jazde, to nirch zasila budrzet miasta.


samochut się pisze , a nie auto
Avatar
pcv / 25 czerwca 2009 o 18:48
0
I bardzo dobrze. Jak kogoś stać na samochód i za szybkoł jazde, to nirch zasila budrzet miasta.
Avatar
jaz / 25 czerwca 2009 o 16:52
0
panie Kalita zapomniał pan o Turystycznej - coraz niższy poziom tych rzeczników
Avatar
LIBERTYN / 25 czerwca 2009 o 16:52
0
PANSTWO POLICYJNE JESZCZE WIEKSZA INWIGILACJA NIZ ZA WRONy JARUZELSKIEGO (W STANIE WOJENNYM)
Avatar
maverick / 25 czerwca 2009 o 15:13
0
zaiste genialne!! po co budowac drogi? wystarczy nastawiac skrzynek na slupach i 1) nie trzeba wydawac na remonty, 2) niezle sie zarabia, 3) w pracy można spokojnie pic kawke i gadac o glupotach zamiast sie stresowac przetargiem na 200 m nowej drogi na rok. nasi urzednicy sa wielcy!!! a pomysl z 2(!!!!!) fotoradarami na unii lubelskiej jest po prostu genialny- w kolo przeciez koscioly, szkoly, szpitale. niech tylko nie zapomna o obwodnicy garwolina.. a jak sie kiedys doczekamy obwodnicy lublina to wtedy dopiero beda sie mogli rozwinac. bedzie jak na orkana- las slupow
zaiste genialne!! po co budowac drogi? wystarczy nastawiac skrzynek na slupach i 1) nie trzeba wydawac na remonty, 2) niezle sie zarabia, 3) w pracy można spokojnie pic kawke i gadac o glupotach zamiast sie stresowac przetargiem na 200 m nowej drogi na rok. nasi urzednicy sa wielcy!!! a pomysl z 2(!!!!!) fotoradarami na unii lubelskiej jest po prostu genialny- w kolo przeciez koscioly, szkoly, szpitale. niech tylko nie zapomna o obwodnicy garwolina.. a jak sie kiedys doczekamy obwodnicy lublina to wted... rozwiń
Avatar
on / 25 czerwca 2009 o 14:02
0
A ja proponuje tych urzędników co to wymyslają powsadzać do tych skrzynek i dać im aparaty fotograficzne i niech oni zdjęcia robia. Bedzie to najtaniej Parodia czym oni sie zajmują. Zamiast robic drogi to bedą stawiać te skrzynki. W sumie jak będą wszyscy jeździć 30 km/h to i dziury sie ubiją po co je naprawiać... żenada
Avatar
ewa / 25 czerwca 2009 o 12:58
0
drogi trzeba budować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 10 2

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 10 5

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 7 1

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 1 5

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 2

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 23 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 39 12

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta