Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 maja 2011 r.
18:13
Edytuj ten wpis

Urzędnicy kazali wyciąć drzewa. Bez zgody właściciela działki

0 17 A A
Roman Sękowski zapowiada, że będzie się domagać od miasta odszkodowania za wycięte drzewa (Bartek Żu
Roman Sękowski zapowiada, że będzie się domagać od miasta odszkodowania za wycięte drzewa (Bartek Żu

Z ul. Wspólnej w Lublinie zniknęło kilka owocowych drzew. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że urzędnicy zlecili wycinkę, nie pytając właściciela o zdanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Działka należy do mieszkańca Łęcznej. Nie był przy wycince i nie wiedział ani dokładnie kiedy, ani kto to zrobił. O tym, co się stało, powiedział mu sąsiad.

– To były 50-letnie drzewa – mówi Roman Sękowski, właściciel działki przy ul. Wspólnej. – Jeszcze mój ociec je sadził. Pamiętam je z czasów, kiedy byłem dzieckiem, a oni przyjechali i wycięli je bez zgody.
We wrześniu mieszkaniec Łęcznej zgłosił sprawę na policję. Na początku czekał spokojnie na to, co ustalą funkcjonariusze z III Komisariatu. Po Bożym Narodzeniu zaczął się niecierpliwić. Dzwonił do dzielnicowego z Lublina, ale nie dostawał od niego żadnych wyjaśnień. W końcu wysłał pismo do prokuratury, ale tam dowiedział się tylko, że sprawą zajmuje się policja.

Dopiero w kwietniu dostał odpowiedź z komisariatu. – Napisali mi, że czyn nie zawiera znamion wykroczenia i że ja sam mogę podać kogoś do sądu, ale nie wiedziałem kogo – tłumaczy.

Jak twierdzi, policjanci nie chcieli mu powiedzieć, kto mógł wyciąć drzewa. Poszedł w tej sprawie do Urzędu Miasta i chciał umówić się na rozmowę z prezydentem. Dopiero tam dowiedział się, że za taką wycinkę może odpowiadać Wydział Gospodarki Komunalnej.


Policjanci przyznają, że o usunięciu drzew najprawdopodobniej zdecydował magistrat, ale nie mówią wprost, który z jego wydziałów.

– W ramach prowadzonych czynności policjanci ustalili, że drzewa (jabłoń i gruszę) wycięła firma wynajęta przez Urząd Miasta – informuje Anna Smarzak z lubelskiej policji. – Przesłuchano także podinspektora ds. zieleni miejskiej. Ustalono wówczas, że należące do mieszkańca Łęcznej niezadbane drzewa rosły przy pasie drogi, ponadto miały pousychane konary i duże ubytki. Odnotowano też wiele skarg dotyczących powstania w okolicy tych drzew dzikiego wysypiska oraz zatykania studzienek kanalizacyjnych przez porozrzucane na ziemi owoce, zeschnięte liście i gałęzie – tłumaczy.

Właściciel działki przy ul. Wspólnej podkreśla jednak, że drzewa rosnące przy pasie drogowym to nie to samo, co drzewa rosnące w tym pasie. Twierdzi też, że nikomu nie przeszkadzały. – Rosły kilkadziesiąt centymetrów od szosy – podkreśla. – Obok chłopcy zrobili sobie boisko i zawsze im pozwalałem tam grać – dodaje.

Roman Sękowski zapowiada, że po raz kolejny pójdzie w tej sprawie do magistratu i tym razem będzie chciał pieniędzy za wycięte drzewa.

Co na to urząd? – To, co on powie, to powie. My to sprawdzimy i zajmiemy stanowisko – mówi Tomasz Radzikowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jan lopata / 23 maja 2011 o 12:45
0
w dzisiejszych czasach wyjatkowo latwo wydaje sie pozwolenia nw cyinke zwlaszcza jak ma sie znajomosci.

http://imageshack.us/photo/my-images/88/35786654.jpg/
Avatar
krystyna / 23 maja 2011 o 11:32
0
Gdyby w Polsce szanowano prawo własności to nie doszło by do takiej sytuacji .Jego działka jego problem .Wysyła się pisma o konieczności wycięcia to raz .czy właściciel musi kosić trawę na swoim nie wiem czy jest taki przymus.Urzędnicy wykorzystują niemoc policji i całej machiny państwowej .Papierowe prawo ,a w rzeczywistości na co dzień łamane są prawa konstytucyjne ,prawa pracownicze ,a obywatel nie ma siły ,ani pieniędzy na dochodzenie swojego prawa .Myślę ,że najgorsze jeszcze przed nami .do tego wszystkiego dochodzi bieda i bezrobocie .
Avatar
mieszkanka / 23 maja 2011 o 11:06
0
No tak, obudził się teraz. Jak mu miasto kosiło trawę, to nie przeszkadzało - czemu się wtedy nie upominał, że jego kawałek koszą? Jak dzikie wysypisko było tam zorganizowane to też się nie interesował. Teraz wycięli dwa patyczaki, zaśmiecające wszystko wkoło i afera wielka...
Zacofanie w tym mieście nigdy nie minie. Wiecznie będzie 10 lat za resztą miast w Polsce. Nic nie można tu zrobić, bo z niczego szanowni mieszkańcy nie są zadowoleni. Ławki nowe wstawić- źle, trzeba połamać, wyrwać. Ławek nie wstawiać- jeszcze gorzej, bo przecież "w tych urzędach nic nie robią". Plac zabaw- po dwóch dniach nie ma ogrodzenia a kosz kipi od butelek po piwie. No jak to nazwać?
No tak, obudził się teraz. Jak mu miasto kosiło trawę, to nie przeszkadzało - czemu się wtedy nie upominał, że jego kawałek koszą? Jak dzikie wysypisko było tam zorganizowane to też się nie interesował. Teraz wycięli dwa patyczaki, zaśmiecające wszystko wkoło i afera wielka...
Zacofanie w tym mieście nigdy nie minie. Wiecznie będzie 10 lat za resztą miast w Polsce. Nic nie można tu zrobić, bo z niczego szanowni mieszkańcy nie są zadowoleni. Ławki nowe wstawić- źle, trzeba połamać, wyrwać. Ławek nie wstawiać- jeszcze gorzej, bo przecie... rozwiń
Avatar
annie / 23 maja 2011 o 10:34
0
Teraz właściciel ubolewa nad drzewkami, bo widzi szansę wyciągnięcia kasy za odszkodowanie, szkoda, że wcześniej się nimi nie interesował, żeby nie utrudniały mieszkańcom i drogowcom życia
Avatar
Lubelak / 23 maja 2011 o 09:17
0
[quote name='anulinka' timestamp='1306109516' post='481292']
Jestem w podobnej sytuacji. W styczniu 2010 wycięto mi z posesji bez mojej zgody i wiadomości 6 drzew. Wydział Gospodarki uzasadnił swoja decyzje tym że topole pyliły. Nie było mowy o odszkodowanie za bezprawne wtargniecie na posesje, zniszczenie mienia i kradzież drzew! Pan kierownik Wydziału Gospodarki zaproponował jedynie chęć posadzenia nowych drzew (śmiech). Sprawa była przedmiotem rozpoznania przez Prokuraturę. Otrzymałam odpowiedz ze jest to czyn dozwolony a Sad nie dopatrzył się przestępstwa uzasadniając to szeregiem omyłek urzędników. Urzędnicy są bezkarni ponieważ w Polsce nie ma procedur egzekucji pomyłek urzędniczych. O odszkodowanie za poniesione straty mogę wystąpić jedynie do Sadu Cywilnego. Nawet jeśli Sad zasądzi odszkodowanie od Miasta Lublin odszkodowanie to zostanie wypłacone z podatków mieszkańców.Urzędnicy nadal pozostaną bezkarni i w dalszym ciągu dopuszczać się będą samowoli, złodziejstwa i rabunku.
[/quote]

No niestety, o policji i prokuraturze zapomnij w takich sprawach, ręka rękę myje, za dużo jest koneksji między urzędnikami różnych instytucji aby chcieli sobie zrobić krzywdę.
Zostaje tylko sąd cywilny (specjalnie pisze mała literą gdyż wg moich kontaktów z nim prawo tam też mają w poważaniu w załatwianiu spraw, a sędziowie to święte krowy, którym należą się coraz większe pensje). Także tylko dobry prawnik i może coś wywalczysz, szczególnie w kontekście przepisów które weszły parę dni temu w życie (odpowiedzialność finansowa urzędników). Słyszałem komentarz do nich, że tylko przez sąd cywilny obywatel może udowodnić szkodliwe działanie lub złamanie prawa przez urzędasa.
Co do Twoich drzew to zapytaj się UM dlaczego nie wycina topoli w ciągu ulicy Krężnickiej z własnej inicjatywy, a jest ich tam ładnych kilkadziesiąt wielkich sztuk. Powołaj się na prawo własności, zrób pomiary wg wytycznych które stosuje ochrona środowiska UM do wyliczenia kary za nielegalną wycinkę i zażądaj takiego odszkodowania.
Wielu będzie Ci zarzucało, że jesteś pieniaczem i takie tam, ale w Polsce ciągle za nic wielu ludzi, w tym urzędasów, ma prawo własności, dlatego trzeba o to walczyć nawet w drobnych i śmiesznie małych sprawach.
Co do topoli to nie chcę skłamać, ale podobno, jest jakiś przepis, nie wiem, czy unijny, że do któregoś roku, trzeba wyciąć topole właśnie z powodu tego, że pylą, a generalnie to lichy gatunek, na którego wycinkę nawet UM wyda Ci bez przeszkód zgodę. Może tu ktoś potwierdzi na forum moje zasłyszenia. Ale robić cokolwiek na nie swoim terenie, już nie mówię nawet o zgodzie, ale o poinformowaniu za wczasu właściciela, to jak to nie złamanie prawa to jesteśmy dalej dzikim krajem.
[quote name='anulinka' timestamp='1306109516' post='481292']
Jestem w podobnej sytuacji. W styczniu 2010 wycięto mi z posesji bez mojej zgody i wiadomości 6 drzew. Wydział Gospodarki uzasadnił swoja decyzje tym że topole pyliły. Nie było mowy o odszkodowanie za bezprawne wtargniecie na posesje, zniszczenie mienia i kradzież drzew! Pan kierownik Wydziału Gospodarki zaproponował jedynie chęć posadzenia nowych drzew (śmiech). Sprawa była przedmiotem rozpoznania przez Prokuraturę. Otrzymałam odpowiedz ze jest to... rozwiń
Avatar
icuś / 23 maja 2011 o 09:17
0
Jeżeli ja chcę wyciąć drzewo na swojej działce to bez zgody UM nie lzia. Dzisiaj bez POwiadamiania właściciela wycinają drzewa a jutro tym co POjechali na saksy na zarobek wyburzą domy bo są chwilowo niezamieszkane.
Avatar
kośmin / 23 maja 2011 o 09:15
0
natomiast nie ma chętnego do wycięcia uschniętej topoli na posesji na rogu Żelaznej i Przesmyku. Urzędnicy, nawet ci z Wydziału Zarządzania Kryzysowego bez wniosku nie chcą od dwóch lat wyciąć drzewa, które stanowi zagrożenie. Dopiero nieszczęscie spowoduje,że wszyscy będą szukać winnego
Avatar
Gość / 23 maja 2011 o 08:01
0
polak chce na wszystkim zrobic kase
odszkodowanie za wszystko
czemu nie zadbal o te drzewa?? do czgo sa one potrzebne(2 uschniete drzewka owocowe)??
Avatar
1,2,3 / 23 maja 2011 o 07:18
0
Zapraszam na ulicę Tymiankową....tutaj co roku ten sam pracownik administracji osiedla "lata" z piłą i przycina co popadnie....żywopłoty, krzewy, drzewka....a ostatnio kwitnacą pigwę!!! Dołączył do niego "nawiedzony" bo ten w przypływie "amoku" wyciął 3-letnią wierzbę....warto aby "stróże prawa" zajrzeli czasami na tę ulicę....????
Avatar
anulinka / 23 maja 2011 o 02:11
0
Jestem w podobnej sytuacji. W styczniu 2010 wycięto mi z posesji bez mojej zgody i wiadomości 6 drzew. Wydział Gospodarki uzasadnił swoja decyzje tym że topole pyliły. Nie było mowy o odszkodowanie za bezprawne wtargniecie na posesje, zniszczenie mienia i kradzież drzew! Pan kierownik Wydziału Gospodarki zaproponował jedynie chęć posadzenia nowych drzew (śmiech). Sprawa była przedmiotem rozpoznania przez Prokuraturę. Otrzymałam odpowiedz ze jest to czyn dozwolony a Sad nie dopatrzył się przestępstwa uzasadniając to szeregiem omyłek urzędników. Urzędnicy są bezkarni ponieważ w Polsce nie ma procedur egzekucji pomyłek urzędniczych. O odszkodowanie za poniesione straty mogę wystąpić jedynie do Sadu Cywilnego. Nawet jeśli Sad zasądzi odszkodowanie od Miasta Lublin odszkodowanie to zostanie wypłacone z podatków mieszkańców.Urzednicy nadal pozostaną bezkarni i w dalszym ciągu dopuszczać się będą samowoli, złodziejstwa i rabunku.
Jestem w podobnej sytuacji. W styczniu 2010 wycięto mi z posesji bez mojej zgody i wiadomości 6 drzew. Wydział Gospodarki uzasadnił swoja decyzje tym że topole pyliły. Nie było mowy o odszkodowanie za bezprawne wtargniecie na posesje, zniszczenie mienia i kradzież drzew! Pan kierownik Wydziału Gospodarki zaproponował jedynie chęć posadzenia nowych drzew (śmiech). Sprawa była przedmiotem rozpoznania przez Prokuraturę. Otrzymałam odpowiedz ze jest to czyn dozwolony a Sad nie dopatrzył się przestępstwa uzasadniając to szeregiem omyłek urzęd... rozwiń
Avatar
jan lopata / 23 maja 2011 o 12:45
0
w dzisiejszych czasach wyjatkowo latwo wydaje sie pozwolenia nw cyinke zwlaszcza jak ma sie znajomosci.

http://imageshack.us/photo/my-images/88/35786654.jpg/
Avatar
krystyna / 23 maja 2011 o 11:32
0
Gdyby w Polsce szanowano prawo własności to nie doszło by do takiej sytuacji .Jego działka jego problem .Wysyła się pisma o konieczności wycięcia to raz .czy właściciel musi kosić trawę na swoim nie wiem czy jest taki przymus.Urzędnicy wykorzystują niemoc policji i całej machiny państwowej .Papierowe prawo ,a w rzeczywistości na co dzień łamane są prawa konstytucyjne ,prawa pracownicze ,a obywatel nie ma siły ,ani pieniędzy na dochodzenie swojego prawa .Myślę ,że najgorsze jeszcze przed nami .do tego wszystkiego dochodzi bieda i bezrobocie .
Avatar
mieszkanka / 23 maja 2011 o 11:06
0
No tak, obudził się teraz. Jak mu miasto kosiło trawę, to nie przeszkadzało - czemu się wtedy nie upominał, że jego kawałek koszą? Jak dzikie wysypisko było tam zorganizowane to też się nie interesował. Teraz wycięli dwa patyczaki, zaśmiecające wszystko wkoło i afera wielka...
Zacofanie w tym mieście nigdy nie minie. Wiecznie będzie 10 lat za resztą miast w Polsce. Nic nie można tu zrobić, bo z niczego szanowni mieszkańcy nie są zadowoleni. Ławki nowe wstawić- źle, trzeba połamać, wyrwać. Ławek nie wstawiać- jeszcze gorzej, bo przecież "w tych urzędach nic nie robią". Plac zabaw- po dwóch dniach nie ma ogrodzenia a kosz kipi od butelek po piwie. No jak to nazwać?
No tak, obudził się teraz. Jak mu miasto kosiło trawę, to nie przeszkadzało - czemu się wtedy nie upominał, że jego kawałek koszą? Jak dzikie wysypisko było tam zorganizowane to też się nie interesował. Teraz wycięli dwa patyczaki, zaśmiecające wszystko wkoło i afera wielka...
Zacofanie w tym mieście nigdy nie minie. Wiecznie będzie 10 lat za resztą miast w Polsce. Nic nie można tu zrobić, bo z niczego szanowni mieszkańcy nie są zadowoleni. Ławki nowe wstawić- źle, trzeba połamać, wyrwać. Ławek nie wstawiać- jeszcze gorzej, bo przecie... rozwiń
Avatar
annie / 23 maja 2011 o 10:34
0
Teraz właściciel ubolewa nad drzewkami, bo widzi szansę wyciągnięcia kasy za odszkodowanie, szkoda, że wcześniej się nimi nie interesował, żeby nie utrudniały mieszkańcom i drogowcom życia
Avatar
Lubelak / 23 maja 2011 o 09:17
0
[quote name='anulinka' timestamp='1306109516' post='481292']
Jestem w podobnej sytuacji. W styczniu 2010 wycięto mi z posesji bez mojej zgody i wiadomości 6 drzew. Wydział Gospodarki uzasadnił swoja decyzje tym że topole pyliły. Nie było mowy o odszkodowanie za bezprawne wtargniecie na posesje, zniszczenie mienia i kradzież drzew! Pan kierownik Wydziału Gospodarki zaproponował jedynie chęć posadzenia nowych drzew (śmiech). Sprawa była przedmiotem rozpoznania przez Prokuraturę. Otrzymałam odpowiedz ze jest to czyn dozwolony a Sad nie dopatrzył się przestępstwa uzasadniając to szeregiem omyłek urzędników. Urzędnicy są bezkarni ponieważ w Polsce nie ma procedur egzekucji pomyłek urzędniczych. O odszkodowanie za poniesione straty mogę wystąpić jedynie do Sadu Cywilnego. Nawet jeśli Sad zasądzi odszkodowanie od Miasta Lublin odszkodowanie to zostanie wypłacone z podatków mieszkańców.Urzędnicy nadal pozostaną bezkarni i w dalszym ciągu dopuszczać się będą samowoli, złodziejstwa i rabunku.
[/quote]

No niestety, o policji i prokuraturze zapomnij w takich sprawach, ręka rękę myje, za dużo jest koneksji między urzędnikami różnych instytucji aby chcieli sobie zrobić krzywdę.
Zostaje tylko sąd cywilny (specjalnie pisze mała literą gdyż wg moich kontaktów z nim prawo tam też mają w poważaniu w załatwianiu spraw, a sędziowie to święte krowy, którym należą się coraz większe pensje). Także tylko dobry prawnik i może coś wywalczysz, szczególnie w kontekście przepisów które weszły parę dni temu w życie (odpowiedzialność finansowa urzędników). Słyszałem komentarz do nich, że tylko przez sąd cywilny obywatel może udowodnić szkodliwe działanie lub złamanie prawa przez urzędasa.
Co do Twoich drzew to zapytaj się UM dlaczego nie wycina topoli w ciągu ulicy Krężnickiej z własnej inicjatywy, a jest ich tam ładnych kilkadziesiąt wielkich sztuk. Powołaj się na prawo własności, zrób pomiary wg wytycznych które stosuje ochrona środowiska UM do wyliczenia kary za nielegalną wycinkę i zażądaj takiego odszkodowania.
Wielu będzie Ci zarzucało, że jesteś pieniaczem i takie tam, ale w Polsce ciągle za nic wielu ludzi, w tym urzędasów, ma prawo własności, dlatego trzeba o to walczyć nawet w drobnych i śmiesznie małych sprawach.
Co do topoli to nie chcę skłamać, ale podobno, jest jakiś przepis, nie wiem, czy unijny, że do któregoś roku, trzeba wyciąć topole właśnie z powodu tego, że pylą, a generalnie to lichy gatunek, na którego wycinkę nawet UM wyda Ci bez przeszkód zgodę. Może tu ktoś potwierdzi na forum moje zasłyszenia. Ale robić cokolwiek na nie swoim terenie, już nie mówię nawet o zgodzie, ale o poinformowaniu za wczasu właściciela, to jak to nie złamanie prawa to jesteśmy dalej dzikim krajem.
[quote name='anulinka' timestamp='1306109516' post='481292']
Jestem w podobnej sytuacji. W styczniu 2010 wycięto mi z posesji bez mojej zgody i wiadomości 6 drzew. Wydział Gospodarki uzasadnił swoja decyzje tym że topole pyliły. Nie było mowy o odszkodowanie za bezprawne wtargniecie na posesje, zniszczenie mienia i kradzież drzew! Pan kierownik Wydziału Gospodarki zaproponował jedynie chęć posadzenia nowych drzew (śmiech). Sprawa była przedmiotem rozpoznania przez Prokuraturę. Otrzymałam odpowiedz ze jest to... rozwiń
Avatar
icuś / 23 maja 2011 o 09:17
0
Jeżeli ja chcę wyciąć drzewo na swojej działce to bez zgody UM nie lzia. Dzisiaj bez POwiadamiania właściciela wycinają drzewa a jutro tym co POjechali na saksy na zarobek wyburzą domy bo są chwilowo niezamieszkane.
Avatar
kośmin / 23 maja 2011 o 09:15
0
natomiast nie ma chętnego do wycięcia uschniętej topoli na posesji na rogu Żelaznej i Przesmyku. Urzędnicy, nawet ci z Wydziału Zarządzania Kryzysowego bez wniosku nie chcą od dwóch lat wyciąć drzewa, które stanowi zagrożenie. Dopiero nieszczęscie spowoduje,że wszyscy będą szukać winnego
Avatar
Gość / 23 maja 2011 o 08:01
0
polak chce na wszystkim zrobic kase
odszkodowanie za wszystko
czemu nie zadbal o te drzewa?? do czgo sa one potrzebne(2 uschniete drzewka owocowe)??
Avatar
1,2,3 / 23 maja 2011 o 07:18
0
Zapraszam na ulicę Tymiankową....tutaj co roku ten sam pracownik administracji osiedla "lata" z piłą i przycina co popadnie....żywopłoty, krzewy, drzewka....a ostatnio kwitnacą pigwę!!! Dołączył do niego "nawiedzony" bo ten w przypływie "amoku" wyciął 3-letnią wierzbę....warto aby "stróże prawa" zajrzeli czasami na tę ulicę....????
Avatar
anulinka / 23 maja 2011 o 02:11
0
Jestem w podobnej sytuacji. W styczniu 2010 wycięto mi z posesji bez mojej zgody i wiadomości 6 drzew. Wydział Gospodarki uzasadnił swoja decyzje tym że topole pyliły. Nie było mowy o odszkodowanie za bezprawne wtargniecie na posesje, zniszczenie mienia i kradzież drzew! Pan kierownik Wydziału Gospodarki zaproponował jedynie chęć posadzenia nowych drzew (śmiech). Sprawa była przedmiotem rozpoznania przez Prokuraturę. Otrzymałam odpowiedz ze jest to czyn dozwolony a Sad nie dopatrzył się przestępstwa uzasadniając to szeregiem omyłek urzędników. Urzędnicy są bezkarni ponieważ w Polsce nie ma procedur egzekucji pomyłek urzędniczych. O odszkodowanie za poniesione straty mogę wystąpić jedynie do Sadu Cywilnego. Nawet jeśli Sad zasądzi odszkodowanie od Miasta Lublin odszkodowanie to zostanie wypłacone z podatków mieszkańców.Urzednicy nadal pozostaną bezkarni i w dalszym ciągu dopuszczać się będą samowoli, złodziejstwa i rabunku.
Jestem w podobnej sytuacji. W styczniu 2010 wycięto mi z posesji bez mojej zgody i wiadomości 6 drzew. Wydział Gospodarki uzasadnił swoja decyzje tym że topole pyliły. Nie było mowy o odszkodowanie za bezprawne wtargniecie na posesje, zniszczenie mienia i kradzież drzew! Pan kierownik Wydziału Gospodarki zaproponował jedynie chęć posadzenia nowych drzew (śmiech). Sprawa była przedmiotem rozpoznania przez Prokuraturę. Otrzymałam odpowiedz ze jest to czyn dozwolony a Sad nie dopatrzył się przestępstwa uzasadniając to szeregiem omyłek urzęd... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 3 0

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 1

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 0 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 8 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 3 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 7 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 12 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 9 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!