Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lutego 2016 r.
7:58

Urzędnicy marszałka kontrolują Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Chodzi o finanse

Autor: Zdjęcie autora toma
0 89 A A
(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

W piątek Urząd Marszałkowski rozpoczął kontrolę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dotyczy ona kwestii finansowych jak i tych związanych z trwającą rozbudową szpitala. Kilka dni temu marszałek odwołał ze stanowiska dyrektor Elżbietę Starosławską.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W piątek rano byłem w centrum onkologii. Trwa tam normalna praca – zapewnia Arkadiusz Bratkowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za służbę zdrowia. – Rozpoczęliśmy kontrolę finansów jednostki, ale też pod względem inwestycyjnym. Nie chodzi o szukanie dziury w całym, ale o rzetelność. COZL jest bardzo ważne dla mieszkańców Lubelszczyzny i musi przede wszystkim dobrze leczyć.

Kontrola ma wyjaśnić m.in. zasadność przesłanego do marszałka w styczniu przez prof. Starosławską pisma z prośbą o przekazanie 20 mln zł na dodatkowe prace przy rozbudowie szpitala. Jak tłumaczył nam w czwartek Bratkowski, był to jeden z głównych powodów zakończenia współpracy z dyrektor, choć pomiędzy nią, a zarządem województwa iskrzyło od dawna.

Tymczasowo COZL kieruje dr Maciej Kondratowicz-Kucewicz, który w szpitalu pracuje od 16 lat. Wkrótce ma zostać ogłoszony konkurs na nowego dyrektora.

Na razie jednak prof. Starosławska wciąż nie otrzymała wypowiedzenia, bo do 24 lutego jest na zwolnieniu lekarskim. Po informacji o jej odwołaniu w obronie dotychczasowej szefowej centrum stanęli m.in. pracownicy szpitala, Polska Unia Onkologii, posłowie PiS, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, a nawet biskupi.

– Każdy ma prawo do wypowiedzi, choć nie zawsze wypowiadają się ci, którzy znają sprawę – komentuje Bratkowski, podkreślając, że nie będzie żadnej reakcji zarządu województwa na apele o zmianę decyzji w sprawie prof. Starosławskiej.

Przypadki prof. Starosławskiej

• Doprowadzenie do trudnej sytuacji finansowej szpitala. M.in. poprzez zatrudnienie nowych 167 osób.

• Spadek przychodów centrum w 2015 roku o ponad 8 mln zł.

• Mimo nacisków Urzędu Marszałkowskiego dyrektor nie chciała zdradzić, skąd pochodzi kwota 150 tys. zł z tytułu dodatkowych umów.

• Odmawiała też ujawnienia wynagrodzenia, jakie otrzymał prof. Stanisław Popek za wykonanie ekspertyzy kolorystycznej nowych budynków COZL, w której pozytywnie ocenił powszechnie krytykowaną kolorystykę obiektów.

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hr Miączyński / 15 lutego 2016 o 17:07
0

Pochwal sie na czym ty sie znasz kaczorku bo Bratkowski do czegos doszedl w zyciu a ty pewnie wykonujesz rozkazy od prezesa i wplaty na rydzyka i tak mija twoj zywot pis katolika.

Bratkowski? Czy to ten, któremu media w swoim czasie imputowały, że ma "zięcia" w stanie... duchownym?

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 09:34
0
Jak widać nie ma lodów, których nie da się ukręcić, jak mawiała Sawicka wiecznie niewinna. I gumofilce to kupiły.
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 08:12
0
Jak widać nie ma ludzi nie do ruszenia :) Zwłaszcza jak komuś sodówka za bardzo uderzyła do głowy...
Avatar
Misiuuu / 14 lutego 2016 o 22:16
0

No, no... Co trzeba robić z kasą żeby w ciągu roku szpital bez długów zadłużyć na ponad 8 baniek?? Szkoda, że wcześniej nie zaczęli kontrolować, bo teraz to chyba onkologia na dno pójdzie dzięki swojej "Królowej".
I ludzi, których ona zniszczyła też szkoda, bo nikt im nawet marnego przepraszam nie powie żeby mieli satysfakcję

Co robić aby zadłużyć? Leczyć uczciwie, a nie zarabiać na chorych na raka. Leczyc, a nie mówić chorym (jak to robiono w wielu innych ośrodkach) nie mamy umowy na tak drogie proceduty… no może Pani/Panu pomogą w Lublinie (tak, w Lublinie). Od dziś gumofilce chcą zarabiać na chorych na raka. Chcesz się przekonać, co to znaczy? Obyś nie musiał. Słyszałeś że gdzieś w Polsce ludzie sprzedają mieszkania, aby kupić sobie lek onkologiczny? Może i ty kiedyś sprzedasz mieszkanie. Są tacy, którzy takie skupują. Może to też gumofilce?
Co robić aby zadłużyć? Leczyć uczciwie, a nie zarabiać na chorych na raka. Leczyc, a nie mówić chorym (jak to robiono w wielu innych ośrodkach) nie mamy umowy na tak drogie proceduty… no może Pani/Panu pomogą w Lublinie (tak, w Lublinie). Od dziś gumofilce chcą zarabiać na chorych na raka. Chcesz się przekonać, co to znaczy? Obyś nie musiał. Słyszałeś że gdzieś w Polsce ludzie sprzedają mieszkania, aby kupić sobie lek onkologiczny? Może i ty kiedyś sprzedasz mieszkanie. Są tacy, którzy takie skupują. Może to też gumofilce? rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 21:59
0
No, no... Co trzeba robić z kasą żeby w ciągu roku szpital bez długów zadłużyć na ponad 8 baniek?? Szkoda, że wcześniej nie zaczęli kontrolować, bo teraz to chyba onkologia na dno pójdzie dzięki swojej "Królowej". I ludzi, których ona zniszczyła też szkoda, bo nikt im nawet marnego przepraszam nie powie żeby mieli satysfakcję
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 17:55
0

Partia Swoich Ludzi to najuczciwsza partia w Polsce!

Sami wysokiej klasy specjaliści!

Uczciwość u nich taka, że można umieścić w Sevres!

A tak na poważnie: to tylko ich kolejny prymitywny skok tym razem na COZL.

Szkoda, że nasza piękna Lubelszczyzna jest przez nich wykańczana w wielu obszarach.

Ludzie PO powinni wreszcie pójść po rozum do głowy i wpuścić w maliny tych lodziarzy z zsl, bo jak tak dalej będą "działać" to PO-płyną razem z badylami na śmietnik historii.

Ludzie PO powinni wreszcie pójść po rozum do głowy i wpuścić w maliny tych lodziarzy z zsl, bo jak tak dalej będą "działać" to PO-płyną razem z badylami na śmietnik historii.

rozwiń
Avatar
Lakierek / 14 lutego 2016 o 17:21
0

Partia Swoich Ludzi to najuczciwsza partia w Polsce!
Sami wysokiej klasy specjaliści!
Uczciwość u nich taka, że można umieścić w Sevres!
A tak na poważnie: to tylko ich kolejny prymitywny skok tym razem na COZL.
Szkoda, że nasza piękna Lubelszczyzna jest przez nich wykańczana w wielu obszarach.

Gumofikce rulez.
Rozzuchwaleni postanowli zchapać coś więcej.
Ale chyba tu przesadzili. I trochę mi ich szkoda. Sami proszą się o wykopki, a wtedy z Lublina polecą całe klany.
Gumofikce rulez.
Rozzuchwaleni postanowli zchapać coś więcej.
Ale chyba tu przesadzili. I trochę mi ich szkoda. Sami proszą się o wykopki, a wtedy z Lublina polecą całe klany. rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 16:36
0
Przydałaby sie kontrola busiarzy z Krakowa do Lublina, byl Polski Bus nie bylo problemu z zakupem biletu np Kraków -Kielce natomiast busiarze zupełnie pozbawiają dojazdu i to chyba odkąd istnieją. Busy Ekspressbusa ciasne i bez ogrzewania jadac z Lublina do Krakowa juz w Radomiu zmarzlem i nawet młode osoby siedziały w kurtkach i czapkach.
Trzeba bylo zostawic Polskiego Busa jak busiarze nie gwarantują normalnego przejazdu.Dlaczego marszalek jest tak za busiarzami? Przecież nigdy nawer busem nie jechał.
Avatar
149 / 14 lutego 2016 o 15:39
0

Partia Swoich Ludzi to najuczciwsza partia w Polsce!

Sami wysokiej klasy specjaliści!

Uczciwość u nich taka, że można umieścić w Sevres!

A tak na poważnie: to tylko ich kolejny prymitywny skok tym razem na COZL.

Szkoda, że nasza piękna Lubelszczyzna jest przez nich wykańczana w wielu obszarach.

Partia Swoich Ludzi to najuczciwsza partia w Polsce!

Sami wysokiej klasy specjaliści!

Uczciwość u nich taka, że można umieścić w Sevres!

A tak na poważnie: to tylko ich kolejny prymitywn... rozwiń

Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 14:18
0
Mysle, ze trzeba przeprowadzic bardzo dokladna kontrole Marszalka i jego dzialan szczegolnie w sprawach dotyczacych likwidacji kursow POLSKIEGO BUSA z Lublina do Krakowa i Rzeszowa.
Avatar
Hr Miączyński / 15 lutego 2016 o 17:07
0

Pochwal sie na czym ty sie znasz kaczorku bo Bratkowski do czegos doszedl w zyciu a ty pewnie wykonujesz rozkazy od prezesa i wplaty na rydzyka i tak mija twoj zywot pis katolika.

Bratkowski? Czy to ten, któremu media w swoim czasie imputowały, że ma "zięcia" w stanie... duchownym?

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 09:34
0
Jak widać nie ma lodów, których nie da się ukręcić, jak mawiała Sawicka wiecznie niewinna. I gumofilce to kupiły.
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 08:12
0
Jak widać nie ma ludzi nie do ruszenia :) Zwłaszcza jak komuś sodówka za bardzo uderzyła do głowy...
Avatar
Misiuuu / 14 lutego 2016 o 22:16
0

No, no... Co trzeba robić z kasą żeby w ciągu roku szpital bez długów zadłużyć na ponad 8 baniek?? Szkoda, że wcześniej nie zaczęli kontrolować, bo teraz to chyba onkologia na dno pójdzie dzięki swojej "Królowej".
I ludzi, których ona zniszczyła też szkoda, bo nikt im nawet marnego przepraszam nie powie żeby mieli satysfakcję

Co robić aby zadłużyć? Leczyć uczciwie, a nie zarabiać na chorych na raka. Leczyc, a nie mówić chorym (jak to robiono w wielu innych ośrodkach) nie mamy umowy na tak drogie proceduty… no może Pani/Panu pomogą w Lublinie (tak, w Lublinie). Od dziś gumofilce chcą zarabiać na chorych na raka. Chcesz się przekonać, co to znaczy? Obyś nie musiał. Słyszałeś że gdzieś w Polsce ludzie sprzedają mieszkania, aby kupić sobie lek onkologiczny? Może i ty kiedyś sprzedasz mieszkanie. Są tacy, którzy takie skupują. Może to też gumofilce?
Co robić aby zadłużyć? Leczyć uczciwie, a nie zarabiać na chorych na raka. Leczyc, a nie mówić chorym (jak to robiono w wielu innych ośrodkach) nie mamy umowy na tak drogie proceduty… no może Pani/Panu pomogą w Lublinie (tak, w Lublinie). Od dziś gumofilce chcą zarabiać na chorych na raka. Chcesz się przekonać, co to znaczy? Obyś nie musiał. Słyszałeś że gdzieś w Polsce ludzie sprzedają mieszkania, aby kupić sobie lek onkologiczny? Może i ty kiedyś sprzedasz mieszkanie. Są tacy, którzy takie skupują. Może to też gumofilce? rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 21:59
0
No, no... Co trzeba robić z kasą żeby w ciągu roku szpital bez długów zadłużyć na ponad 8 baniek?? Szkoda, że wcześniej nie zaczęli kontrolować, bo teraz to chyba onkologia na dno pójdzie dzięki swojej "Królowej". I ludzi, których ona zniszczyła też szkoda, bo nikt im nawet marnego przepraszam nie powie żeby mieli satysfakcję
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 17:55
0

Partia Swoich Ludzi to najuczciwsza partia w Polsce!

Sami wysokiej klasy specjaliści!

Uczciwość u nich taka, że można umieścić w Sevres!

A tak na poważnie: to tylko ich kolejny prymitywny skok tym razem na COZL.

Szkoda, że nasza piękna Lubelszczyzna jest przez nich wykańczana w wielu obszarach.

Ludzie PO powinni wreszcie pójść po rozum do głowy i wpuścić w maliny tych lodziarzy z zsl, bo jak tak dalej będą "działać" to PO-płyną razem z badylami na śmietnik historii.

Ludzie PO powinni wreszcie pójść po rozum do głowy i wpuścić w maliny tych lodziarzy z zsl, bo jak tak dalej będą "działać" to PO-płyną razem z badylami na śmietnik historii.

rozwiń
Avatar
Lakierek / 14 lutego 2016 o 17:21
0

Partia Swoich Ludzi to najuczciwsza partia w Polsce!
Sami wysokiej klasy specjaliści!
Uczciwość u nich taka, że można umieścić w Sevres!
A tak na poważnie: to tylko ich kolejny prymitywny skok tym razem na COZL.
Szkoda, że nasza piękna Lubelszczyzna jest przez nich wykańczana w wielu obszarach.

Gumofikce rulez.
Rozzuchwaleni postanowli zchapać coś więcej.
Ale chyba tu przesadzili. I trochę mi ich szkoda. Sami proszą się o wykopki, a wtedy z Lublina polecą całe klany.
Gumofikce rulez.
Rozzuchwaleni postanowli zchapać coś więcej.
Ale chyba tu przesadzili. I trochę mi ich szkoda. Sami proszą się o wykopki, a wtedy z Lublina polecą całe klany. rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 16:36
0
Przydałaby sie kontrola busiarzy z Krakowa do Lublina, byl Polski Bus nie bylo problemu z zakupem biletu np Kraków -Kielce natomiast busiarze zupełnie pozbawiają dojazdu i to chyba odkąd istnieją. Busy Ekspressbusa ciasne i bez ogrzewania jadac z Lublina do Krakowa juz w Radomiu zmarzlem i nawet młode osoby siedziały w kurtkach i czapkach.
Trzeba bylo zostawic Polskiego Busa jak busiarze nie gwarantują normalnego przejazdu.Dlaczego marszalek jest tak za busiarzami? Przecież nigdy nawer busem nie jechał.
Avatar
149 / 14 lutego 2016 o 15:39
0

Partia Swoich Ludzi to najuczciwsza partia w Polsce!

Sami wysokiej klasy specjaliści!

Uczciwość u nich taka, że można umieścić w Sevres!

A tak na poważnie: to tylko ich kolejny prymitywny skok tym razem na COZL.

Szkoda, że nasza piękna Lubelszczyzna jest przez nich wykańczana w wielu obszarach.

Partia Swoich Ludzi to najuczciwsza partia w Polsce!

Sami wysokiej klasy specjaliści!

Uczciwość u nich taka, że można umieścić w Sevres!

A tak na poważnie: to tylko ich kolejny prymitywn... rozwiń

Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 14:18
0
Mysle, ze trzeba przeprowadzic bardzo dokladna kontrole Marszalka i jego dzialan szczegolnie w sprawach dotyczacych likwidacji kursow POLSKIEGO BUSA z Lublina do Krakowa i Rzeszowa.
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 0 1

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 9 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 2 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 49 7

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!