Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 czerwca 2009 r.
17:12
Edytuj ten wpis

Urzędnicy nie czytali, co podpisali. I podpisali bzdury

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A

Budowa boisk przy Sierocej zacznie się w 2006 r., renowacja kościoła św. Wojciecha może ruszyć w 2007 r., a akcja ocieplania domów przy Kwiatowej "może rozpoczęła się w 2007 r.”. Tego dowiadujemy się z "Programu Rewitalizacji dla Lublina” datowanego na... czerwiec 2009 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Program ma być uchwalony na najbliższej sesji Rady Miasta. Projekt uchwały przygotował prezydent. -To strategiczny dokument o tym, gdzie są potrzeby ożywienia - mówi Eugeniusz Wojtaś, zastępca dyrektora miejskiego Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich.

Pierwsza lista powstała w 2005 r., później doszły do niej kolejne pozycje, więc Ratusz postanowił ułożyć spis od nowa. "Obecna lista uwzględnia wszystkie dotychczas zgłoszone projekty, skorygowane o stan zaawansowania ich realizacji” - czytamy na wstępie dokumentu. Dalsze strony temu przeczą.

• O monitoringu Starego Miasta czytamy, że "w roku 2008 przewiduje się montaż dalszych kamer”, a nieco dalej, że "realizacja projektu jest przewidywana od 2005 r.”. • O modernizacji Archiwum Państwowego: "projekt może być gotowy do realizacji od 2008 roku". • O projekcie renowacji kościoła św. Wojciecha: "będzie gotowy do realizacji pod koniec 2007 r.”. • Renowacja cmentarza przy Lipowej "powinna nastąpić w latach 2007-08”, a • budowa boisk przy Sierocej "powinna rozpocząć się w latach 2006-08”.

• Hitem jest plan ocieplenia budynków przy Kwiatowej, Czeskiej i Spacerowej, którego "realizacja może rozpoczęła się w 2007 r.”. • Zaś budowa Teatru Andersena przy Wieniawskiej będzie możliwa "przy założeniu, że w latach 2006-2008 nastąpi przygotowanie tej inwestycji”. Takich wpadek jest więcej.

Na pierwszej stronie dokumentu jest data: Czerwiec 2009. A na ostatniej, 181 str. podpis dyr. Wojtasia. - Poprzedni plan znałem dość dobrze. A ten? Szczerze mówiąc nie mogę wszystkiego sprawdzić - mówi Wojtaś. Dyrektor pytany czy mu nie jest trochę wstyd odpowiada - I co z tego, jeśli powiem, że tak?

Plan podpisała też Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina. Czy czytała, co podpisuje? - Zwykle czytam, ale w poniedziałek dostałam taką stertę dokumentów, że panu takiej nie życzę - mówi Kołodziej-Wnuk i prosi o przesłanie faksem fragmentów z zakreślonymi błędami. - To się nie powinno zdarzyć. Wniesiemy autopoprawkę.

Program opracował powołany przez prezydenta zespół ekspertów pod kierownictwem Ewy Kipty, podwładnej Wojtasia.

- Może tu niewłaściwy czas został użyty. Dokument powstawał w pośpiechu - mówi Kipta. - Może trzeba było przeczytać, co się pisze? - Może trzeba było, ale nie było kiedy.

Urzędnicy zapewniają, że do 18 czerwca poprawią dokument.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nicpon / 5 czerwca 2009 o 16:00
0
Zadanie Tymczasowych Włodarzy jest jasno sprecyzowane: zablokować zdobywanie pieniedzy dla Lublina w latach 2007-2010, ale dlaczego ? ps. wszytkie wydziały pro rozwojowe które stworzył Pruszkowski zostały odrazu rozwiązane.
Avatar
hehe / 5 czerwca 2009 o 14:26
0
Wojtaś: "Poprzedni plan znałem dość dobrze?!?.. ..NIE MOGĘ WSZYSTKIEGO SPRAWDZIĆ?!?", "..I CO Z TEGO, JEŚLI POWIEM, ŻE TAK?!?.
Elżbieta Kołodziej-Wnuk: "ZWYKLE CZYTAM" !?!; "...prosi o przesłanie faksem fragmentów z zakreślonymi błędami" !! (To czym się zajmuje?).
"..ZESPÓŁ EKSPERTÓW pod kierownictwem Ewy Kipty".
A to najlepsze:
"Może tu niewłaściwy czas został użyty"
Wojtaś: "Poprzedni plan znałem dość dobrze?!?.. ..NIE MOGĘ WSZYSTKIEGO SPRAWDZIĆ?!?", "..I CO Z TEGO, JEŚLI POWIEM, ŻE TAK?!?.
Elżbieta Kołodziej-Wnuk: "ZWYKLE CZYTAM" !?!; "...prosi o przesłanie faksem fragmentów z zakreślonymi błędami" !! (To czym się zajmuje?).
"..ZESPÓŁ EKSPERTÓW pod kierownictwem Ewy Kip... rozwiń
Avatar
MalaRysa / 5 czerwca 2009 o 14:09
0
Wasilewskiego ok 10 mln zł , kiedy do dyspozycji w regionie jest ok, 8 miliardów złotych , a Pruszkowski tylko w 2006 pozyskał ok 50 mln zł kiedy cały region miał ok 800 mln do dyspozycji.

Nie lubię Pruszkowskiego ale co racja to racja. Wasilewski to jedna wielka pomyłka na tym stanowisku.
Avatar
klgo / 5 czerwca 2009 o 14:07
0
Ta baba nie nadaje się do obory(przepraszam z góry wszystkie krowy) a co dopiero mówić o Ratuszu!Wstyd mi, że ktoś tak beznadziejny jest na takim stanowisku w moim mieście!!Żenada!!!!!
Avatar
bi / 5 czerwca 2009 o 13:12
0
To jakiś skandal ... ludzie którzy dawno sie skompromitowali nierobieniem niczego sa awansowani.Poprzednik Wasilewskiego miał go usunąć z urzędu to obency włodarz zdecydował sie awansować dyr. Wojtasia , tylko dla tego że nielubił PIS . Efekt jest taki że miasto pozyska w czasie całej kadnecji Wasilewskiego ok 10 mln zł , kiedy do dyspozycji w regionie jest ok, 8 miliardów złotych , a Pruszkowski tylko w 2006 pozyskał ok 50 mln zł kiedy cały region miał ok 800 mln do dyspozycji.
prosze o komentarz.
Avatar
ktosik / 5 czerwca 2009 o 12:58
0
Ale jaja!!! Zapomnieli o lotnisku, zostało zbudowane do połowy 2008 roku. Wywalić z roboty, to będą czytać co piszą i co podpisują.
Avatar
damianek / 5 czerwca 2009 o 10:59
0
Ty koziołek nie płacz , może kiedyś przeczytają co piszą i nie zrobią z Ciebie barana
Avatar
czytelnik e-gazet / 5 czerwca 2009 o 10:20
0
O tym mnitoringu mówi się od lat.Ten szefo od magistrackiego monitoringu tylko tak sobie gada,aby był medialny.Ale ten departament wogóle nie ma pojęcia o tym,za co bierze pieniądze.Potrafią jedynie wynająć firmę partacką,ale za to najdroższą.I dziękiu BOgu ten monitoring miał być zakończony jeszcze za Pruszkowskiego.......
Z tych planów to tylko jeden projekt będzie zreaklizowany i to już wkrótce i kosztem innych założeń,a mianowicie zostanie wyremontowany kościól.A reszt?-za następnego prezydenta (który i takl nic nie zrobi)
Avatar
3 / 5 czerwca 2009 o 09:55
0
Takie są wyniki tworzenia dokumentów metodą "wytnij - wklej". Pisać samemu jest już zbyt trudno?
Avatar
elka / 5 czerwca 2009 o 08:55
0
wstyd, nie czyta się tego co się zrobiło, nie czyta się tego co się podpisuje. masa niekompetentnych urzędasów. oczywiście pani prezydent - nie musi mieć czasu na przeczytanie od dechy do dechy każdego dokumentu od tego są kompetentni i zaufani ludzie którzy powinni nienagannie przygotowane dokumenty zdawać do przełożonych. uważam że za takie przygotowanie dokumentu - bezmyślne kompletnie powinny być wyciągnięte kon sekwencje. mnie kawy proszę państwa, mniej śmiechów zza drzwi i może być lepiej! głowa do góry
wstyd, nie czyta się tego co się zrobiło, nie czyta się tego co się podpisuje. masa niekompetentnych urzędasów. oczywiście pani prezydent - nie musi mieć czasu na przeczytanie od dechy do dechy każdego dokumentu od tego są kompetentni i zaufani ludzie którzy powinni nienagannie przygotowane dokumenty zdawać do przełożonych. uważam że za takie przygotowanie dokumentu - bezmyślne kompletnie powinny być wyciągnięte kon sekwencje. mnie kawy proszę państwa, mniej śmiechów zza drzwi i może być lepiej! głowa do góry rozwiń
Avatar
nicpon / 5 czerwca 2009 o 16:00
0
Zadanie Tymczasowych Włodarzy jest jasno sprecyzowane: zablokować zdobywanie pieniedzy dla Lublina w latach 2007-2010, ale dlaczego ? ps. wszytkie wydziały pro rozwojowe które stworzył Pruszkowski zostały odrazu rozwiązane.
Avatar
hehe / 5 czerwca 2009 o 14:26
0
Wojtaś: "Poprzedni plan znałem dość dobrze?!?.. ..NIE MOGĘ WSZYSTKIEGO SPRAWDZIĆ?!?", "..I CO Z TEGO, JEŚLI POWIEM, ŻE TAK?!?.
Elżbieta Kołodziej-Wnuk: "ZWYKLE CZYTAM" !?!; "...prosi o przesłanie faksem fragmentów z zakreślonymi błędami" !! (To czym się zajmuje?).
"..ZESPÓŁ EKSPERTÓW pod kierownictwem Ewy Kipty".
A to najlepsze:
"Może tu niewłaściwy czas został użyty"
Wojtaś: "Poprzedni plan znałem dość dobrze?!?.. ..NIE MOGĘ WSZYSTKIEGO SPRAWDZIĆ?!?", "..I CO Z TEGO, JEŚLI POWIEM, ŻE TAK?!?.
Elżbieta Kołodziej-Wnuk: "ZWYKLE CZYTAM" !?!; "...prosi o przesłanie faksem fragmentów z zakreślonymi błędami" !! (To czym się zajmuje?).
"..ZESPÓŁ EKSPERTÓW pod kierownictwem Ewy Kip... rozwiń
Avatar
MalaRysa / 5 czerwca 2009 o 14:09
0
Wasilewskiego ok 10 mln zł , kiedy do dyspozycji w regionie jest ok, 8 miliardów złotych , a Pruszkowski tylko w 2006 pozyskał ok 50 mln zł kiedy cały region miał ok 800 mln do dyspozycji.

Nie lubię Pruszkowskiego ale co racja to racja. Wasilewski to jedna wielka pomyłka na tym stanowisku.
Avatar
klgo / 5 czerwca 2009 o 14:07
0
Ta baba nie nadaje się do obory(przepraszam z góry wszystkie krowy) a co dopiero mówić o Ratuszu!Wstyd mi, że ktoś tak beznadziejny jest na takim stanowisku w moim mieście!!Żenada!!!!!
Avatar
bi / 5 czerwca 2009 o 13:12
0
To jakiś skandal ... ludzie którzy dawno sie skompromitowali nierobieniem niczego sa awansowani.Poprzednik Wasilewskiego miał go usunąć z urzędu to obency włodarz zdecydował sie awansować dyr. Wojtasia , tylko dla tego że nielubił PIS . Efekt jest taki że miasto pozyska w czasie całej kadnecji Wasilewskiego ok 10 mln zł , kiedy do dyspozycji w regionie jest ok, 8 miliardów złotych , a Pruszkowski tylko w 2006 pozyskał ok 50 mln zł kiedy cały region miał ok 800 mln do dyspozycji.
prosze o komentarz.
Avatar
ktosik / 5 czerwca 2009 o 12:58
0
Ale jaja!!! Zapomnieli o lotnisku, zostało zbudowane do połowy 2008 roku. Wywalić z roboty, to będą czytać co piszą i co podpisują.
Avatar
damianek / 5 czerwca 2009 o 10:59
0
Ty koziołek nie płacz , może kiedyś przeczytają co piszą i nie zrobią z Ciebie barana
Avatar
czytelnik e-gazet / 5 czerwca 2009 o 10:20
0
O tym mnitoringu mówi się od lat.Ten szefo od magistrackiego monitoringu tylko tak sobie gada,aby był medialny.Ale ten departament wogóle nie ma pojęcia o tym,za co bierze pieniądze.Potrafią jedynie wynająć firmę partacką,ale za to najdroższą.I dziękiu BOgu ten monitoring miał być zakończony jeszcze za Pruszkowskiego.......
Z tych planów to tylko jeden projekt będzie zreaklizowany i to już wkrótce i kosztem innych założeń,a mianowicie zostanie wyremontowany kościól.A reszt?-za następnego prezydenta (który i takl nic nie zrobi)
Avatar
3 / 5 czerwca 2009 o 09:55
0
Takie są wyniki tworzenia dokumentów metodą "wytnij - wklej". Pisać samemu jest już zbyt trudno?
Avatar
elka / 5 czerwca 2009 o 08:55
0
wstyd, nie czyta się tego co się zrobiło, nie czyta się tego co się podpisuje. masa niekompetentnych urzędasów. oczywiście pani prezydent - nie musi mieć czasu na przeczytanie od dechy do dechy każdego dokumentu od tego są kompetentni i zaufani ludzie którzy powinni nienagannie przygotowane dokumenty zdawać do przełożonych. uważam że za takie przygotowanie dokumentu - bezmyślne kompletnie powinny być wyciągnięte kon sekwencje. mnie kawy proszę państwa, mniej śmiechów zza drzwi i może być lepiej! głowa do góry
wstyd, nie czyta się tego co się zrobiło, nie czyta się tego co się podpisuje. masa niekompetentnych urzędasów. oczywiście pani prezydent - nie musi mieć czasu na przeczytanie od dechy do dechy każdego dokumentu od tego są kompetentni i zaufani ludzie którzy powinni nienagannie przygotowane dokumenty zdawać do przełożonych. uważam że za takie przygotowanie dokumentu - bezmyślne kompletnie powinny być wyciągnięte kon sekwencje. mnie kawy proszę państwa, mniej śmiechów zza drzwi i może być lepiej! głowa do góry rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 25 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!