Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lutego 2012 r.
18:51
Edytuj ten wpis

Urzędnicy wbrew mieszkańcom zgodzili się na budowę osiedla

0 35 A A
W listopadzie zeszłego roku obrońcy wąwozu organizowali jeden z kilku protestów ( Maciej Kaczanowski
W listopadzie zeszłego roku obrońcy wąwozu organizowali jeden z kilku protestów ( Maciej Kaczanowski

Miejscy radni jednogłośnie przyjęli wczoraj skargę mieszkańców Węglina i Konstantynowa na działania prezydenta i jego podwładnych. – To jest żenada. Jestem oburzona pracą urzędu – grzmiała radna Małgorzata Suchanowska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spór dotyczy budowy kompleksu 11 domów w wąwozie między ul. Poloniusza i Rogińskiego. W każdym z nich mają być dwa mieszkania. Spółdzielnia Mieszkaniowa AZS od czerwca ub. roku ma prawomocne pozwolenie na budowę wydane przez lubelskich urzędników. Wykopy pod fundamenty zaczęto we wrześniu.

Od tamtej pory protestują okoliczni mieszkańcy. Szalę goryczy przelało to, że inwestor zbudował na dnie wąwozu drogę, którą jeździł ciężki sprzęt (inspektor nadzoru budowlanego uznał ją za samowolę).

Mieszkańcy złożyli do Rady Miasta skargę na prezydenta i jego urzędników – o naruszenie prawa i zaniechania, które doprowadziły do dewastacji wąwozu. Wczoraj skargą zajmowali się radni z komisji rewizyjnej.

– Ten wąwóz ma 12 tys. lat. Kiedyś były tu drzewa, borsuki, ptactwo. Teraz nie będzie nic – przekonywała Zofia Polska, prezes Stowarzyszenia Obrońców Wąwozów "Zimne Doły”. – Wielokrotnie słyszeliśmy w Ratuszu, od prezydenta Bryłowskiego po Wasilewskiego, że ten wąwóz to perełka. Że należy go zachować i szanować – dodał Jan Rybojad ze stowarzyszenia. – I co? 100 metrów wąwozu już nie ma. Został zdewastowany.

Mieszkańcy powołują się też na opinię ekspertów, według których budowa osiedla nie tylko zniszczy wąwóz, ale (z powodu jakości gruntu w tym miejscu) może doprowadzić do katastrofy budowlanej. – Zagraża nie tylko budowanym domom, ale też istniejącym – podkreślił Rybojad.
Urzędnicy tłumaczą, że inwestycja jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego z 2002 r. Dlatego AZS dostał pozwolenie na budowę na zboczach wąwozu.

– Przed uchwaleniem planu 420 mieszkańców złożyło protesty. Nie uwzględniono ich – podkreśla Rybojad.

Elżbieta Matuszak z Wydziału Planowania w UM, zauważyła, że zdecydowali o tym radni.

Protestujący mieszkańcy pytali wczoraj, czy przed pozwoleniem na budowę została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji w wąwozie. Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Mirosław Hagemejer nie potrafił na to odpowiedzieć. – W materiałach, które otrzymałem na to spotkanie, nie było takiej decyzji. To znaczy, że Wydział Ochrony Środowiska jej nie wydał – stwierdził z kolei Zdzisław Strycharz, nowy dyrektor wydziału.

Radni z komisji rewizyjnej jednogłośnie przyjęli skargę na działania prezydenta i jego urzędników w tej sprawie. Mieszkańcy domagają się przerwania inwestycji i odtworzenia dawnego kształtu wąwozu. – Chcemy, żeby Rada Miasta zmieniła plan zagospodarowania tego terenu, a prezydent dał inwestorowi inny teren – mówi Polska.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KK / 25 lutego 2012 o 10:16
0
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada. Pierwsza postawa typowo konsumpcyjna, w literaturze przedstawiana jako negatywna, druga szlachetna, patriotyczna opisywana i wysławiana w książkach i poematach. Co do trwałości tych postaw ta pierwsza powoduje, że o ich przedstawicielach jest cicho w historii i literaturze: to tzw. nic nie znacząca masa, która nie kreuje historii i filozofii tego świata - ci drudzy poprzez literaturę, etosy i poematy - NIEŚMIERTELNI! (patrz np. Ślimak z Placówki). A co do patriotyzmu wystarczy pojechać do USA - tam patriotyzm w ich wydaniu jest jak religia: czczony i pielęgnowany na każdym kroku, poczucie wspólnoty i dumy narodowej OGROMNE - a u nas taka postawa WYŚMIEWANA przez pseudopolskie media i olewana przez młodzież wychowaną na facebooku.
[/quote]
100% RACJI
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament ... rozwiń
Avatar
gajowy / 23 lutego 2012 o 14:08
0
[quote name='irokez' timestamp='1330000512' post='601216']
[quote name='KK' timestamp='1329998611' post='601204']
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
[/quote
Też mam tam domek, od kilku lat i też nie wiem skąd te wyssane z palca informacje o ciekach wodnych. Nic takiego nie występuje. A teren fakt, malowniczy i unikatowy w skali Lublina.
Avatar
amodestm / 23 lutego 2012 o 13:53
0
art. 35 ustawy prawo budowlane stwierdza , że w razie spełnienia wymagań określonych ustawą nie można odmówić wydania pozwolenia na budowę. O co ten cały bełkot, gdy decyzja środowiskowa nie była wymagana.
Avatar
irokez / 23 lutego 2012 o 13:35
0
[quote name='KK' timestamp='1329998611' post='601204']
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
[/quote
Nie wiem skąd masz takie informacje kolego ale powiem ci, że to BZDURA! Mieszkam tam od dwóch lat i żadnych zwiększonych kosztów ogrzewania w porównaniu z innymi dzielnicami nie ma. To kwestia wykonania budynku i jego izolacji decyduje o kosztach ogrzewania. Co do cieków wodnych to mam akurat studnię głebinówkę i podcza wybijania jej dokłądnie widziałem na którym metrze występuje podsączanie (czyli początki wód podskórnych)- u mnie około 12 metrów(!), natomiast woda głębinowa na 43m. (o jakości cisowianki!). Zresztą na rogu Gnieźnieńskiej i Wojciechowskiej gościo, który niedawno postawił tam dom ma studnię kopaną jeszcze sprzed I-szej wojny światowej i tam można zobaczyć poziom wód - ja poprosiłem go o pokazanie zanim postawiłem swój i było o'k: w studni poziom wód był na około 18-20 m od poziomu gruntu. Tak, że podsumowując odnośnie ilości wód i cieków - to BZDURA! A jeszcze chcę dodać, że w połowie XIX w. teren dzisiejszego Sławinka, tj. WIEŚ Sławinek, to było uzdrowisko wodne, coś takiego jak Nałęczów, słynące z wielu żródeł i żródełek, które po części powysychały a po części w wyniku melioracji terenu osuszono lub skierowano rurami pod powierzchnią ziemi i odprowadzono do Czechówki. A proszę zobaczyć jak dużo tam domków i jakoś ludzie nie narzekają. Najgorzej jest mieć stary dom w starej technologii budowany - trzeba się liczyć z tym, ze koszty ogrzewania będą naprawdę duuże. Tak samo jak koszty zamieszkiwania na wsi poza Lublinem - zabawa w taksówkarza dzieci icałej rodziny bez końca przez okrągły tydzień (do szkoły, ze szkoły, na angielski, na tańce, z angielskiego, z tańców itd., itd.) i ogromne koszty zużycia paliwa: może działka tańsza w zakupie ale potem do końca życia płacisz haracz stacjom paliw, nie mówiąc o odśnieżaniu i innych tego typu atrakcjach (np. problemy z przyjazdem karetki pogotowia związanych z czasem dojazdu i przejazdem przez nieodśnieżony odcinek drogi). Poza tym z Zimnych Dołów - Szerokiego wszędzie jest po prostu blisko do newralgicznych punktów miasta (uczelnie, szpitale, centrum przy Zana, do Śródmiecia).
[quote name='KK' timestamp='1329998611' post='601204']
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
[/quote
Nie wiem skąd masz takie informacje kolego ale powiem ci, że to BZDURA! Mieszkam tam od dwóch lat i żadnych zwiększonych kosztów ogrzewania w porównaniu z innymi dzielnicami nie ma. To kwestia wykonania budynku i jego izolacji decyduje o kosztach ogrzewania. Co do ... rozwiń
Avatar
takaprawda / 23 lutego 2012 o 13:22
0
To tak jakby w wąwozie na czubach wybudować bloki albo w wąwozie pod stokiem na globusie.. Rozumiem, że są tereny gdzie wypada budować bo jest to łąka na obrzeżach miasta albo plac zieleni który pełni rolę lokalnego śmietnika ale żeby w wąwozie budować ? Ciekawe czy mieszkańcy się zastanawiali o ile spadła w tym momencie wartość ich mieszkań ?
Avatar
KK / 23 lutego 2012 o 13:03
0
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
Avatar
beadford / 23 lutego 2012 o 12:57
0
[quote name='bb' timestamp='1329997100' post='601192']
Wszystko pięknie, a rzeczywistość pozostaje rzecywistością... Nie każdy chce żyć niczym "szlachetny jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada", ale żyć przywoicie, wykorzystując dzisiejsze możliwości i zasoby, gdyby było mu dane, bo to, zdaje się, też nie dla wszsytkich, pomimo ogólnodostępności...
[/quote]
No właśnie, to KWESTIA WYBORU - ja wybrałem Polskę, bo TU jest mój kraj i moje miejsce na ziemi od pokoleń - TU JESTEM U SIEBIE, nawet złodzieje w białych kołnierzykach, to też MOI złodzieje! . Po zwiedzeniu sporego kawałka świata określę to słowami: "Byłem w Rio, byłem w Baio, byłem nawet w obcym kraju, wszystko ch..., o ja p...dolę wszystko ch..."
[quote name='bb' timestamp='1329997100' post='601192']
Wszystko pięknie, a rzeczywistość pozostaje rzecywistością... Nie każdy chce żyć niczym "szlachetny jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada", ale żyć przywoicie, wykorzystując dzisiejsze możliwości i zasoby, gdyby było mu dane, bo to, zdaje się, też nie dla wszsytkich, pomimo ogólnodostępności...
[/quote]
No właśnie, to KWESTIA WYBORU - ja wybrałem Polskę, bo TU jest mój kraj i moje miejsce na ziemi... rozwiń
Avatar
bb / 23 lutego 2012 o 12:41
0
[quote name='Gość' timestamp='1329993589' post='601165']
albo jesteś sfrustrowany, albo coś masz nie tak. dlaczego na zmywaku? Myślisz, że dla inteligentnych, myślących ludzi nie ma tam innej pracy niż sławetny zmywak? Trzeba tylko żyć normalnie i integrować się ze społecznością lokalną. trzeba doskonalić język a nie tworzyć getta polaczków co to jak oderwą się od rodziny w kraju to zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy. I nie muszę nigdzie wy... jak to określiłeś bo ja tam po prostu jestem.
[/quote]

hear, hear! Czy jakoś tak
[quote name='Gość' timestamp='1329993589' post='601165']
albo jesteś sfrustrowany, albo coś masz nie tak. dlaczego na zmywaku? Myślisz, że dla inteligentnych, myślących ludzi nie ma tam innej pracy niż sławetny zmywak? Trzeba tylko żyć normalnie i integrować się ze społecznością lokalną. trzeba doskonalić język a nie tworzyć getta polaczków co to jak oderwą się od rodziny w kraju to zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy. I nie muszę nigdzie wy... jak to określiłeś bo ja tam po prostu jestem.
[/quote]... rozwiń
Avatar
bb / 23 lutego 2012 o 12:38
0
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada. Pierwsza postawa typowo konsumpcyjna, w literaturze przedstawiana jako negatywna, druga szlachetna, patriotyczna opisywana i wysławiana w książkach i poematach. Co do trwałości tych postaw ta pierwsza powoduje, że o ich przedstawicielach jest cicho w historii i literaturze: to tzw. nic nie znacząca masa, która nie kreuje historii i filozofii tego świata - ci drudzy poprzez literaturę, etosy i poematy - NIEŚMIERTELNI! (patrz np. Ślimak z Placówki). A co do patriotyzmu wystarczy pojechać do USA - tam patriotyzm w ich wydaniu jest jak religia: czczony i pielęgnowany na każdym kroku, poczucie wspólnoty i dumy narodowej OGROMNE - a u nas taka postawa WYŚMIEWANA przez pseudopolskie media i olewana przez młodzież wychowaną na facebooku.
[/quote]

Wszystko pięknie, a rzeczywistość pozostaje rzecywistością... Nie każdy chce żyć niczym "szlachetny jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada", ale żyć przywoicie, wykorzystując dzisiejsze możliwości i zasoby, gdyby było mu dane, bo to, zdaje się, też nie dla wszsytkich, pomimo ogólnodostępności...
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament ... rozwiń
Avatar
gada / 23 lutego 2012 o 11:51
0
[quote name='XXX' timestamp='1329992743' post='601154']
Sam byś ,,buraku'' pojechał, tylko nie znasz języka... A tu jest tak dobrze bo uświadom sobie że ponad 50% swoich zarobków oddajesz państwu pod różnymi przykrywkami ZUSu, VATu i innych podatków.
[/quote]
a skąd wiesz , że4 oddaje,
Moż to jeden z tych pasożytów żerującym nz społeczeństwie i zyjązym z jego pracy. Za żadów Tuska liczba pasożytów różnychgwałtownie wzrosła
Avatar
KK / 25 lutego 2012 o 10:16
0
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada. Pierwsza postawa typowo konsumpcyjna, w literaturze przedstawiana jako negatywna, druga szlachetna, patriotyczna opisywana i wysławiana w książkach i poematach. Co do trwałości tych postaw ta pierwsza powoduje, że o ich przedstawicielach jest cicho w historii i literaturze: to tzw. nic nie znacząca masa, która nie kreuje historii i filozofii tego świata - ci drudzy poprzez literaturę, etosy i poematy - NIEŚMIERTELNI! (patrz np. Ślimak z Placówki). A co do patriotyzmu wystarczy pojechać do USA - tam patriotyzm w ich wydaniu jest jak religia: czczony i pielęgnowany na każdym kroku, poczucie wspólnoty i dumy narodowej OGROMNE - a u nas taka postawa WYŚMIEWANA przez pseudopolskie media i olewana przez młodzież wychowaną na facebooku.
[/quote]
100% RACJI
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament ... rozwiń
Avatar
gajowy / 23 lutego 2012 o 14:08
0
[quote name='irokez' timestamp='1330000512' post='601216']
[quote name='KK' timestamp='1329998611' post='601204']
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
[/quote
Też mam tam domek, od kilku lat i też nie wiem skąd te wyssane z palca informacje o ciekach wodnych. Nic takiego nie występuje. A teren fakt, malowniczy i unikatowy w skali Lublina.
Avatar
amodestm / 23 lutego 2012 o 13:53
0
art. 35 ustawy prawo budowlane stwierdza , że w razie spełnienia wymagań określonych ustawą nie można odmówić wydania pozwolenia na budowę. O co ten cały bełkot, gdy decyzja środowiskowa nie była wymagana.
Avatar
irokez / 23 lutego 2012 o 13:35
0
[quote name='KK' timestamp='1329998611' post='601204']
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
[/quote
Nie wiem skąd masz takie informacje kolego ale powiem ci, że to BZDURA! Mieszkam tam od dwóch lat i żadnych zwiększonych kosztów ogrzewania w porównaniu z innymi dzielnicami nie ma. To kwestia wykonania budynku i jego izolacji decyduje o kosztach ogrzewania. Co do cieków wodnych to mam akurat studnię głebinówkę i podcza wybijania jej dokłądnie widziałem na którym metrze występuje podsączanie (czyli początki wód podskórnych)- u mnie około 12 metrów(!), natomiast woda głębinowa na 43m. (o jakości cisowianki!). Zresztą na rogu Gnieźnieńskiej i Wojciechowskiej gościo, który niedawno postawił tam dom ma studnię kopaną jeszcze sprzed I-szej wojny światowej i tam można zobaczyć poziom wód - ja poprosiłem go o pokazanie zanim postawiłem swój i było o'k: w studni poziom wód był na około 18-20 m od poziomu gruntu. Tak, że podsumowując odnośnie ilości wód i cieków - to BZDURA! A jeszcze chcę dodać, że w połowie XIX w. teren dzisiejszego Sławinka, tj. WIEŚ Sławinek, to było uzdrowisko wodne, coś takiego jak Nałęczów, słynące z wielu żródeł i żródełek, które po części powysychały a po części w wyniku melioracji terenu osuszono lub skierowano rurami pod powierzchnią ziemi i odprowadzono do Czechówki. A proszę zobaczyć jak dużo tam domków i jakoś ludzie nie narzekają. Najgorzej jest mieć stary dom w starej technologii budowany - trzeba się liczyć z tym, ze koszty ogrzewania będą naprawdę duuże. Tak samo jak koszty zamieszkiwania na wsi poza Lublinem - zabawa w taksówkarza dzieci icałej rodziny bez końca przez okrągły tydzień (do szkoły, ze szkoły, na angielski, na tańce, z angielskiego, z tańców itd., itd.) i ogromne koszty zużycia paliwa: może działka tańsza w zakupie ale potem do końca życia płacisz haracz stacjom paliw, nie mówiąc o odśnieżaniu i innych tego typu atrakcjach (np. problemy z przyjazdem karetki pogotowia związanych z czasem dojazdu i przejazdem przez nieodśnieżony odcinek drogi). Poza tym z Zimnych Dołów - Szerokiego wszędzie jest po prostu blisko do newralgicznych punktów miasta (uczelnie, szpitale, centrum przy Zana, do Śródmiecia).
[quote name='KK' timestamp='1329998611' post='601204']
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
[/quote
Nie wiem skąd masz takie informacje kolego ale powiem ci, że to BZDURA! Mieszkam tam od dwóch lat i żadnych zwiększonych kosztów ogrzewania w porównaniu z innymi dzielnicami nie ma. To kwestia wykonania budynku i jego izolacji decyduje o kosztach ogrzewania. Co do ... rozwiń
Avatar
takaprawda / 23 lutego 2012 o 13:22
0
To tak jakby w wąwozie na czubach wybudować bloki albo w wąwozie pod stokiem na globusie.. Rozumiem, że są tereny gdzie wypada budować bo jest to łąka na obrzeżach miasta albo plac zieleni który pełni rolę lokalnego śmietnika ale żeby w wąwozie budować ? Ciekawe czy mieszkańcy się zastanawiali o ile spadła w tym momencie wartość ich mieszkań ?
Avatar
KK / 23 lutego 2012 o 13:03
0
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
Avatar
beadford / 23 lutego 2012 o 12:57
0
[quote name='bb' timestamp='1329997100' post='601192']
Wszystko pięknie, a rzeczywistość pozostaje rzecywistością... Nie każdy chce żyć niczym "szlachetny jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada", ale żyć przywoicie, wykorzystując dzisiejsze możliwości i zasoby, gdyby było mu dane, bo to, zdaje się, też nie dla wszsytkich, pomimo ogólnodostępności...
[/quote]
No właśnie, to KWESTIA WYBORU - ja wybrałem Polskę, bo TU jest mój kraj i moje miejsce na ziemi od pokoleń - TU JESTEM U SIEBIE, nawet złodzieje w białych kołnierzykach, to też MOI złodzieje! . Po zwiedzeniu sporego kawałka świata określę to słowami: "Byłem w Rio, byłem w Baio, byłem nawet w obcym kraju, wszystko ch..., o ja p...dolę wszystko ch..."
[quote name='bb' timestamp='1329997100' post='601192']
Wszystko pięknie, a rzeczywistość pozostaje rzecywistością... Nie każdy chce żyć niczym "szlachetny jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada", ale żyć przywoicie, wykorzystując dzisiejsze możliwości i zasoby, gdyby było mu dane, bo to, zdaje się, też nie dla wszsytkich, pomimo ogólnodostępności...
[/quote]
No właśnie, to KWESTIA WYBORU - ja wybrałem Polskę, bo TU jest mój kraj i moje miejsce na ziemi... rozwiń
Avatar
bb / 23 lutego 2012 o 12:41
0
[quote name='Gość' timestamp='1329993589' post='601165']
albo jesteś sfrustrowany, albo coś masz nie tak. dlaczego na zmywaku? Myślisz, że dla inteligentnych, myślących ludzi nie ma tam innej pracy niż sławetny zmywak? Trzeba tylko żyć normalnie i integrować się ze społecznością lokalną. trzeba doskonalić język a nie tworzyć getta polaczków co to jak oderwą się od rodziny w kraju to zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy. I nie muszę nigdzie wy... jak to określiłeś bo ja tam po prostu jestem.
[/quote]

hear, hear! Czy jakoś tak
[quote name='Gość' timestamp='1329993589' post='601165']
albo jesteś sfrustrowany, albo coś masz nie tak. dlaczego na zmywaku? Myślisz, że dla inteligentnych, myślących ludzi nie ma tam innej pracy niż sławetny zmywak? Trzeba tylko żyć normalnie i integrować się ze społecznością lokalną. trzeba doskonalić język a nie tworzyć getta polaczków co to jak oderwą się od rodziny w kraju to zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy. I nie muszę nigdzie wy... jak to określiłeś bo ja tam po prostu jestem.
[/quote]... rozwiń
Avatar
bb / 23 lutego 2012 o 12:38
0
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada. Pierwsza postawa typowo konsumpcyjna, w literaturze przedstawiana jako negatywna, druga szlachetna, patriotyczna opisywana i wysławiana w książkach i poematach. Co do trwałości tych postaw ta pierwsza powoduje, że o ich przedstawicielach jest cicho w historii i literaturze: to tzw. nic nie znacząca masa, która nie kreuje historii i filozofii tego świata - ci drudzy poprzez literaturę, etosy i poematy - NIEŚMIERTELNI! (patrz np. Ślimak z Placówki). A co do patriotyzmu wystarczy pojechać do USA - tam patriotyzm w ich wydaniu jest jak religia: czczony i pielęgnowany na każdym kroku, poczucie wspólnoty i dumy narodowej OGROMNE - a u nas taka postawa WYŚMIEWANA przez pseudopolskie media i olewana przez młodzież wychowaną na facebooku.
[/quote]

Wszystko pięknie, a rzeczywistość pozostaje rzecywistością... Nie każdy chce żyć niczym "szlachetny jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada", ale żyć przywoicie, wykorzystując dzisiejsze możliwości i zasoby, gdyby było mu dane, bo to, zdaje się, też nie dla wszsytkich, pomimo ogólnodostępności...
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament ... rozwiń
Avatar
gada / 23 lutego 2012 o 11:51
0
[quote name='XXX' timestamp='1329992743' post='601154']
Sam byś ,,buraku'' pojechał, tylko nie znasz języka... A tu jest tak dobrze bo uświadom sobie że ponad 50% swoich zarobków oddajesz państwu pod różnymi przykrywkami ZUSu, VATu i innych podatków.
[/quote]
a skąd wiesz , że4 oddaje,
Moż to jeden z tych pasożytów żerującym nz społeczeństwie i zyjązym z jego pracy. Za żadów Tuska liczba pasożytów różnychgwałtownie wzrosła
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 24 2

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 12 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 33 39

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 12

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 48 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 36 6

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.