Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lutego 2012 r.
18:51
Edytuj ten wpis

Urzędnicy wbrew mieszkańcom zgodzili się na budowę osiedla

0 35 A A
W listopadzie zeszłego roku obrońcy wąwozu organizowali jeden z kilku protestów ( Maciej Kaczanowski
W listopadzie zeszłego roku obrońcy wąwozu organizowali jeden z kilku protestów ( Maciej Kaczanowski

Miejscy radni jednogłośnie przyjęli wczoraj skargę mieszkańców Węglina i Konstantynowa na działania prezydenta i jego podwładnych. – To jest żenada. Jestem oburzona pracą urzędu – grzmiała radna Małgorzata Suchanowska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spór dotyczy budowy kompleksu 11 domów w wąwozie między ul. Poloniusza i Rogińskiego. W każdym z nich mają być dwa mieszkania. Spółdzielnia Mieszkaniowa AZS od czerwca ub. roku ma prawomocne pozwolenie na budowę wydane przez lubelskich urzędników. Wykopy pod fundamenty zaczęto we wrześniu.

Od tamtej pory protestują okoliczni mieszkańcy. Szalę goryczy przelało to, że inwestor zbudował na dnie wąwozu drogę, którą jeździł ciężki sprzęt (inspektor nadzoru budowlanego uznał ją za samowolę).

Mieszkańcy złożyli do Rady Miasta skargę na prezydenta i jego urzędników – o naruszenie prawa i zaniechania, które doprowadziły do dewastacji wąwozu. Wczoraj skargą zajmowali się radni z komisji rewizyjnej.

– Ten wąwóz ma 12 tys. lat. Kiedyś były tu drzewa, borsuki, ptactwo. Teraz nie będzie nic – przekonywała Zofia Polska, prezes Stowarzyszenia Obrońców Wąwozów "Zimne Doły”. – Wielokrotnie słyszeliśmy w Ratuszu, od prezydenta Bryłowskiego po Wasilewskiego, że ten wąwóz to perełka. Że należy go zachować i szanować – dodał Jan Rybojad ze stowarzyszenia. – I co? 100 metrów wąwozu już nie ma. Został zdewastowany.

Mieszkańcy powołują się też na opinię ekspertów, według których budowa osiedla nie tylko zniszczy wąwóz, ale (z powodu jakości gruntu w tym miejscu) może doprowadzić do katastrofy budowlanej. – Zagraża nie tylko budowanym domom, ale też istniejącym – podkreślił Rybojad.
Urzędnicy tłumaczą, że inwestycja jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego z 2002 r. Dlatego AZS dostał pozwolenie na budowę na zboczach wąwozu.

– Przed uchwaleniem planu 420 mieszkańców złożyło protesty. Nie uwzględniono ich – podkreśla Rybojad.

Elżbieta Matuszak z Wydziału Planowania w UM, zauważyła, że zdecydowali o tym radni.

Protestujący mieszkańcy pytali wczoraj, czy przed pozwoleniem na budowę została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji w wąwozie. Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Mirosław Hagemejer nie potrafił na to odpowiedzieć. – W materiałach, które otrzymałem na to spotkanie, nie było takiej decyzji. To znaczy, że Wydział Ochrony Środowiska jej nie wydał – stwierdził z kolei Zdzisław Strycharz, nowy dyrektor wydziału.

Radni z komisji rewizyjnej jednogłośnie przyjęli skargę na działania prezydenta i jego urzędników w tej sprawie. Mieszkańcy domagają się przerwania inwestycji i odtworzenia dawnego kształtu wąwozu. – Chcemy, żeby Rada Miasta zmieniła plan zagospodarowania tego terenu, a prezydent dał inwestorowi inny teren – mówi Polska.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KK / 25 lutego 2012 o 10:16
0
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada. Pierwsza postawa typowo konsumpcyjna, w literaturze przedstawiana jako negatywna, druga szlachetna, patriotyczna opisywana i wysławiana w książkach i poematach. Co do trwałości tych postaw ta pierwsza powoduje, że o ich przedstawicielach jest cicho w historii i literaturze: to tzw. nic nie znacząca masa, która nie kreuje historii i filozofii tego świata - ci drudzy poprzez literaturę, etosy i poematy - NIEŚMIERTELNI! (patrz np. Ślimak z Placówki). A co do patriotyzmu wystarczy pojechać do USA - tam patriotyzm w ich wydaniu jest jak religia: czczony i pielęgnowany na każdym kroku, poczucie wspólnoty i dumy narodowej OGROMNE - a u nas taka postawa WYŚMIEWANA przez pseudopolskie media i olewana przez młodzież wychowaną na facebooku.
[/quote]
100% RACJI
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament ... rozwiń
Avatar
gajowy / 23 lutego 2012 o 14:08
0
[quote name='irokez' timestamp='1330000512' post='601216']
[quote name='KK' timestamp='1329998611' post='601204']
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
[/quote
Też mam tam domek, od kilku lat i też nie wiem skąd te wyssane z palca informacje o ciekach wodnych. Nic takiego nie występuje. A teren fakt, malowniczy i unikatowy w skali Lublina.
Avatar
amodestm / 23 lutego 2012 o 13:53
0
art. 35 ustawy prawo budowlane stwierdza , że w razie spełnienia wymagań określonych ustawą nie można odmówić wydania pozwolenia na budowę. O co ten cały bełkot, gdy decyzja środowiskowa nie była wymagana.
Avatar
irokez / 23 lutego 2012 o 13:35
0
[quote name='KK' timestamp='1329998611' post='601204']
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
[/quote
Nie wiem skąd masz takie informacje kolego ale powiem ci, że to BZDURA! Mieszkam tam od dwóch lat i żadnych zwiększonych kosztów ogrzewania w porównaniu z innymi dzielnicami nie ma. To kwestia wykonania budynku i jego izolacji decyduje o kosztach ogrzewania. Co do cieków wodnych to mam akurat studnię głebinówkę i podcza wybijania jej dokłądnie widziałem na którym metrze występuje podsączanie (czyli początki wód podskórnych)- u mnie około 12 metrów(!), natomiast woda głębinowa na 43m. (o jakości cisowianki!). Zresztą na rogu Gnieźnieńskiej i Wojciechowskiej gościo, który niedawno postawił tam dom ma studnię kopaną jeszcze sprzed I-szej wojny światowej i tam można zobaczyć poziom wód - ja poprosiłem go o pokazanie zanim postawiłem swój i było o'k: w studni poziom wód był na około 18-20 m od poziomu gruntu. Tak, że podsumowując odnośnie ilości wód i cieków - to BZDURA! A jeszcze chcę dodać, że w połowie XIX w. teren dzisiejszego Sławinka, tj. WIEŚ Sławinek, to było uzdrowisko wodne, coś takiego jak Nałęczów, słynące z wielu żródeł i żródełek, które po części powysychały a po części w wyniku melioracji terenu osuszono lub skierowano rurami pod powierzchnią ziemi i odprowadzono do Czechówki. A proszę zobaczyć jak dużo tam domków i jakoś ludzie nie narzekają. Najgorzej jest mieć stary dom w starej technologii budowany - trzeba się liczyć z tym, ze koszty ogrzewania będą naprawdę duuże. Tak samo jak koszty zamieszkiwania na wsi poza Lublinem - zabawa w taksówkarza dzieci icałej rodziny bez końca przez okrągły tydzień (do szkoły, ze szkoły, na angielski, na tańce, z angielskiego, z tańców itd., itd.) i ogromne koszty zużycia paliwa: może działka tańsza w zakupie ale potem do końca życia płacisz haracz stacjom paliw, nie mówiąc o odśnieżaniu i innych tego typu atrakcjach (np. problemy z przyjazdem karetki pogotowia związanych z czasem dojazdu i przejazdem przez nieodśnieżony odcinek drogi). Poza tym z Zimnych Dołów - Szerokiego wszędzie jest po prostu blisko do newralgicznych punktów miasta (uczelnie, szpitale, centrum przy Zana, do Śródmiecia).
[quote name='KK' timestamp='1329998611' post='601204']
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
[/quote
Nie wiem skąd masz takie informacje kolego ale powiem ci, że to BZDURA! Mieszkam tam od dwóch lat i żadnych zwiększonych kosztów ogrzewania w porównaniu z innymi dzielnicami nie ma. To kwestia wykonania budynku i jego izolacji decyduje o kosztach ogrzewania. Co do ... rozwiń
Avatar
takaprawda / 23 lutego 2012 o 13:22
0
To tak jakby w wąwozie na czubach wybudować bloki albo w wąwozie pod stokiem na globusie.. Rozumiem, że są tereny gdzie wypada budować bo jest to łąka na obrzeżach miasta albo plac zieleni który pełni rolę lokalnego śmietnika ale żeby w wąwozie budować ? Ciekawe czy mieszkańcy się zastanawiali o ile spadła w tym momencie wartość ich mieszkań ?
Avatar
KK / 23 lutego 2012 o 13:03
0
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
Avatar
beadford / 23 lutego 2012 o 12:57
0
[quote name='bb' timestamp='1329997100' post='601192']
Wszystko pięknie, a rzeczywistość pozostaje rzecywistością... Nie każdy chce żyć niczym "szlachetny jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada", ale żyć przywoicie, wykorzystując dzisiejsze możliwości i zasoby, gdyby było mu dane, bo to, zdaje się, też nie dla wszsytkich, pomimo ogólnodostępności...
[/quote]
No właśnie, to KWESTIA WYBORU - ja wybrałem Polskę, bo TU jest mój kraj i moje miejsce na ziemi od pokoleń - TU JESTEM U SIEBIE, nawet złodzieje w białych kołnierzykach, to też MOI złodzieje! . Po zwiedzeniu sporego kawałka świata określę to słowami: "Byłem w Rio, byłem w Baio, byłem nawet w obcym kraju, wszystko ch..., o ja p...dolę wszystko ch..."
[quote name='bb' timestamp='1329997100' post='601192']
Wszystko pięknie, a rzeczywistość pozostaje rzecywistością... Nie każdy chce żyć niczym "szlachetny jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada", ale żyć przywoicie, wykorzystując dzisiejsze możliwości i zasoby, gdyby było mu dane, bo to, zdaje się, też nie dla wszsytkich, pomimo ogólnodostępności...
[/quote]
No właśnie, to KWESTIA WYBORU - ja wybrałem Polskę, bo TU jest mój kraj i moje miejsce na ziemi... rozwiń
Avatar
bb / 23 lutego 2012 o 12:41
0
[quote name='Gość' timestamp='1329993589' post='601165']
albo jesteś sfrustrowany, albo coś masz nie tak. dlaczego na zmywaku? Myślisz, że dla inteligentnych, myślących ludzi nie ma tam innej pracy niż sławetny zmywak? Trzeba tylko żyć normalnie i integrować się ze społecznością lokalną. trzeba doskonalić język a nie tworzyć getta polaczków co to jak oderwą się od rodziny w kraju to zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy. I nie muszę nigdzie wy... jak to określiłeś bo ja tam po prostu jestem.
[/quote]

hear, hear! Czy jakoś tak
[quote name='Gość' timestamp='1329993589' post='601165']
albo jesteś sfrustrowany, albo coś masz nie tak. dlaczego na zmywaku? Myślisz, że dla inteligentnych, myślących ludzi nie ma tam innej pracy niż sławetny zmywak? Trzeba tylko żyć normalnie i integrować się ze społecznością lokalną. trzeba doskonalić język a nie tworzyć getta polaczków co to jak oderwą się od rodziny w kraju to zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy. I nie muszę nigdzie wy... jak to określiłeś bo ja tam po prostu jestem.
[/quote]... rozwiń
Avatar
bb / 23 lutego 2012 o 12:38
0
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada. Pierwsza postawa typowo konsumpcyjna, w literaturze przedstawiana jako negatywna, druga szlachetna, patriotyczna opisywana i wysławiana w książkach i poematach. Co do trwałości tych postaw ta pierwsza powoduje, że o ich przedstawicielach jest cicho w historii i literaturze: to tzw. nic nie znacząca masa, która nie kreuje historii i filozofii tego świata - ci drudzy poprzez literaturę, etosy i poematy - NIEŚMIERTELNI! (patrz np. Ślimak z Placówki). A co do patriotyzmu wystarczy pojechać do USA - tam patriotyzm w ich wydaniu jest jak religia: czczony i pielęgnowany na każdym kroku, poczucie wspólnoty i dumy narodowej OGROMNE - a u nas taka postawa WYŚMIEWANA przez pseudopolskie media i olewana przez młodzież wychowaną na facebooku.
[/quote]

Wszystko pięknie, a rzeczywistość pozostaje rzecywistością... Nie każdy chce żyć niczym "szlachetny jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada", ale żyć przywoicie, wykorzystując dzisiejsze możliwości i zasoby, gdyby było mu dane, bo to, zdaje się, też nie dla wszsytkich, pomimo ogólnodostępności...
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament ... rozwiń
Avatar
gada / 23 lutego 2012 o 11:51
0
[quote name='XXX' timestamp='1329992743' post='601154']
Sam byś ,,buraku'' pojechał, tylko nie znasz języka... A tu jest tak dobrze bo uświadom sobie że ponad 50% swoich zarobków oddajesz państwu pod różnymi przykrywkami ZUSu, VATu i innych podatków.
[/quote]
a skąd wiesz , że4 oddaje,
Moż to jeden z tych pasożytów żerującym nz społeczeństwie i zyjązym z jego pracy. Za żadów Tuska liczba pasożytów różnychgwałtownie wzrosła
Avatar
KK / 25 lutego 2012 o 10:16
0
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada. Pierwsza postawa typowo konsumpcyjna, w literaturze przedstawiana jako negatywna, druga szlachetna, patriotyczna opisywana i wysławiana w książkach i poematach. Co do trwałości tych postaw ta pierwsza powoduje, że o ich przedstawicielach jest cicho w historii i literaturze: to tzw. nic nie znacząca masa, która nie kreuje historii i filozofii tego świata - ci drudzy poprzez literaturę, etosy i poematy - NIEŚMIERTELNI! (patrz np. Ślimak z Placówki). A co do patriotyzmu wystarczy pojechać do USA - tam patriotyzm w ich wydaniu jest jak religia: czczony i pielęgnowany na każdym kroku, poczucie wspólnoty i dumy narodowej OGROMNE - a u nas taka postawa WYŚMIEWANA przez pseudopolskie media i olewana przez młodzież wychowaną na facebooku.
[/quote]
100% RACJI
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament ... rozwiń
Avatar
gajowy / 23 lutego 2012 o 14:08
0
[quote name='irokez' timestamp='1330000512' post='601216']
[quote name='KK' timestamp='1329998611' post='601204']
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
[/quote
Też mam tam domek, od kilku lat i też nie wiem skąd te wyssane z palca informacje o ciekach wodnych. Nic takiego nie występuje. A teren fakt, malowniczy i unikatowy w skali Lublina.
Avatar
amodestm / 23 lutego 2012 o 13:53
0
art. 35 ustawy prawo budowlane stwierdza , że w razie spełnienia wymagań określonych ustawą nie można odmówić wydania pozwolenia na budowę. O co ten cały bełkot, gdy decyzja środowiskowa nie była wymagana.
Avatar
irokez / 23 lutego 2012 o 13:35
0
[quote name='KK' timestamp='1329998611' post='601204']
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
[/quote
Nie wiem skąd masz takie informacje kolego ale powiem ci, że to BZDURA! Mieszkam tam od dwóch lat i żadnych zwiększonych kosztów ogrzewania w porównaniu z innymi dzielnicami nie ma. To kwestia wykonania budynku i jego izolacji decyduje o kosztach ogrzewania. Co do cieków wodnych to mam akurat studnię głebinówkę i podcza wybijania jej dokłądnie widziałem na którym metrze występuje podsączanie (czyli początki wód podskórnych)- u mnie około 12 metrów(!), natomiast woda głębinowa na 43m. (o jakości cisowianki!). Zresztą na rogu Gnieźnieńskiej i Wojciechowskiej gościo, który niedawno postawił tam dom ma studnię kopaną jeszcze sprzed I-szej wojny światowej i tam można zobaczyć poziom wód - ja poprosiłem go o pokazanie zanim postawiłem swój i było o'k: w studni poziom wód był na około 18-20 m od poziomu gruntu. Tak, że podsumowując odnośnie ilości wód i cieków - to BZDURA! A jeszcze chcę dodać, że w połowie XIX w. teren dzisiejszego Sławinka, tj. WIEŚ Sławinek, to było uzdrowisko wodne, coś takiego jak Nałęczów, słynące z wielu żródeł i żródełek, które po części powysychały a po części w wyniku melioracji terenu osuszono lub skierowano rurami pod powierzchnią ziemi i odprowadzono do Czechówki. A proszę zobaczyć jak dużo tam domków i jakoś ludzie nie narzekają. Najgorzej jest mieć stary dom w starej technologii budowany - trzeba się liczyć z tym, ze koszty ogrzewania będą naprawdę duuże. Tak samo jak koszty zamieszkiwania na wsi poza Lublinem - zabawa w taksówkarza dzieci icałej rodziny bez końca przez okrągły tydzień (do szkoły, ze szkoły, na angielski, na tańce, z angielskiego, z tańców itd., itd.) i ogromne koszty zużycia paliwa: może działka tańsza w zakupie ale potem do końca życia płacisz haracz stacjom paliw, nie mówiąc o odśnieżaniu i innych tego typu atrakcjach (np. problemy z przyjazdem karetki pogotowia związanych z czasem dojazdu i przejazdem przez nieodśnieżony odcinek drogi). Poza tym z Zimnych Dołów - Szerokiego wszędzie jest po prostu blisko do newralgicznych punktów miasta (uczelnie, szpitale, centrum przy Zana, do Śródmiecia).
[quote name='KK' timestamp='1329998611' post='601204']
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
[/quote
Nie wiem skąd masz takie informacje kolego ale powiem ci, że to BZDURA! Mieszkam tam od dwóch lat i żadnych zwiększonych kosztów ogrzewania w porównaniu z innymi dzielnicami nie ma. To kwestia wykonania budynku i jego izolacji decyduje o kosztach ogrzewania. Co do ... rozwiń
Avatar
takaprawda / 23 lutego 2012 o 13:22
0
To tak jakby w wąwozie na czubach wybudować bloki albo w wąwozie pod stokiem na globusie.. Rozumiem, że są tereny gdzie wypada budować bo jest to łąka na obrzeżach miasta albo plac zieleni który pełni rolę lokalnego śmietnika ale żeby w wąwozie budować ? Ciekawe czy mieszkańcy się zastanawiali o ile spadła w tym momencie wartość ich mieszkań ?
Avatar
KK / 23 lutego 2012 o 13:03
0
W zimnych dołach mimo że malownicza okolica nie kupułbym mieszkania ze względu na występujące tam liczne cieki wodne ,poza tym ogrzewanie tam zawsze będzie drożej kosztować
Avatar
beadford / 23 lutego 2012 o 12:57
0
[quote name='bb' timestamp='1329997100' post='601192']
Wszystko pięknie, a rzeczywistość pozostaje rzecywistością... Nie każdy chce żyć niczym "szlachetny jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada", ale żyć przywoicie, wykorzystując dzisiejsze możliwości i zasoby, gdyby było mu dane, bo to, zdaje się, też nie dla wszsytkich, pomimo ogólnodostępności...
[/quote]
No właśnie, to KWESTIA WYBORU - ja wybrałem Polskę, bo TU jest mój kraj i moje miejsce na ziemi od pokoleń - TU JESTEM U SIEBIE, nawet złodzieje w białych kołnierzykach, to też MOI złodzieje! . Po zwiedzeniu sporego kawałka świata określę to słowami: "Byłem w Rio, byłem w Baio, byłem nawet w obcym kraju, wszystko ch..., o ja p...dolę wszystko ch..."
[quote name='bb' timestamp='1329997100' post='601192']
Wszystko pięknie, a rzeczywistość pozostaje rzecywistością... Nie każdy chce żyć niczym "szlachetny jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada", ale żyć przywoicie, wykorzystując dzisiejsze możliwości i zasoby, gdyby było mu dane, bo to, zdaje się, też nie dla wszsytkich, pomimo ogólnodostępności...
[/quote]
No właśnie, to KWESTIA WYBORU - ja wybrałem Polskę, bo TU jest mój kraj i moje miejsce na ziemi... rozwiń
Avatar
bb / 23 lutego 2012 o 12:41
0
[quote name='Gość' timestamp='1329993589' post='601165']
albo jesteś sfrustrowany, albo coś masz nie tak. dlaczego na zmywaku? Myślisz, że dla inteligentnych, myślących ludzi nie ma tam innej pracy niż sławetny zmywak? Trzeba tylko żyć normalnie i integrować się ze społecznością lokalną. trzeba doskonalić język a nie tworzyć getta polaczków co to jak oderwą się od rodziny w kraju to zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy. I nie muszę nigdzie wy... jak to określiłeś bo ja tam po prostu jestem.
[/quote]

hear, hear! Czy jakoś tak
[quote name='Gość' timestamp='1329993589' post='601165']
albo jesteś sfrustrowany, albo coś masz nie tak. dlaczego na zmywaku? Myślisz, że dla inteligentnych, myślących ludzi nie ma tam innej pracy niż sławetny zmywak? Trzeba tylko żyć normalnie i integrować się ze społecznością lokalną. trzeba doskonalić język a nie tworzyć getta polaczków co to jak oderwą się od rodziny w kraju to zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy. I nie muszę nigdzie wy... jak to określiłeś bo ja tam po prostu jestem.
[/quote]... rozwiń
Avatar
bb / 23 lutego 2012 o 12:38
0
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada. Pierwsza postawa typowo konsumpcyjna, w literaturze przedstawiana jako negatywna, druga szlachetna, patriotyczna opisywana i wysławiana w książkach i poematach. Co do trwałości tych postaw ta pierwsza powoduje, że o ich przedstawicielach jest cicho w historii i literaturze: to tzw. nic nie znacząca masa, która nie kreuje historii i filozofii tego świata - ci drudzy poprzez literaturę, etosy i poematy - NIEŚMIERTELNI! (patrz np. Ślimak z Placówki). A co do patriotyzmu wystarczy pojechać do USA - tam patriotyzm w ich wydaniu jest jak religia: czczony i pielęgnowany na każdym kroku, poczucie wspólnoty i dumy narodowej OGROMNE - a u nas taka postawa WYŚMIEWANA przez pseudopolskie media i olewana przez młodzież wychowaną na facebooku.
[/quote]

Wszystko pięknie, a rzeczywistość pozostaje rzecywistością... Nie każdy chce żyć niczym "szlachetny jak diament pomimo biedy i być wolnym "na swoim" z dziada pradziada", ale żyć przywoicie, wykorzystując dzisiejsze możliwości i zasoby, gdyby było mu dane, bo to, zdaje się, też nie dla wszsytkich, pomimo ogólnodostępności...
[quote name='beadford' timestamp='1329990886' post='601136']
Bo widzisz kolego, to kwestia filozoficzno-moralna: MIEĆ czy BYĆ. Mieć, czy być, tzn. mieć forsę i związany z tym dostęp do części dóbr konsumpcyjnych (de facto tych podstawowych, bo nie łudźmy się, te najnowsze technologie i luksusy za pieniądze w rónowartości zarobków robola angielskiego nie dostaniesz)a być czyimś najemnikiem i "obcym" w obcym kraju, dla paru groszy zrobiącym wszystko i dla wszystkich, czy też BYĆ szlachetnym jak diament ... rozwiń
Avatar
gada / 23 lutego 2012 o 11:51
0
[quote name='XXX' timestamp='1329992743' post='601154']
Sam byś ,,buraku'' pojechał, tylko nie znasz języka... A tu jest tak dobrze bo uświadom sobie że ponad 50% swoich zarobków oddajesz państwu pod różnymi przykrywkami ZUSu, VATu i innych podatków.
[/quote]
a skąd wiesz , że4 oddaje,
Moż to jeden z tych pasożytów żerującym nz społeczeństwie i zyjązym z jego pracy. Za żadów Tuska liczba pasożytów różnychgwałtownie wzrosła
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 24 2

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 12 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 33 39

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 12

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0