Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2014 r.
12:40
Edytuj ten wpis

Uwaga pasażerowie! Duże opóźnienia kursów komunikacji miejskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
4 7 A A

Całkowicie rozregulowane zostało kursowanie wielu linii komunikacji miejskiej w Lublinie. Wszystko przez utrudnienia w ruchu w centrum miasta spowodowane wizytą prezydenta Ukrainy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Dotyczy to m.in. linii nr: 3, 4, 10, 13, 26, 31, 40 , 55, 57 czy 151 - przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Ci, którzy utknęli w pojazdach mogą mieć kłopoty, np. jeden z kursów linii 13 na Dworzec Główny PKP dotarł do celu z 35-minutowym opóźnieniem. Autobus linii 74 nie mógł się dostać na przystanek początkowy na ul. Hempla, ulica była zamknięta, bo w pobliskim Centrum Kultury gościł prezydent Ukrainy. W kierunku Rudnika trzeba było wysłać autobus przez Narutowicza i Lipową. Podobne przykłady można mnożyć.
Najgorzej jest z liniami obsługiwanymi przez mniejszą liczbę pojazdów, jak np. linia 4 z ul. Poligonowej do Elizówki. Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje, że jedyne co można robić, to czekać, aż kierowcy "zgubią” opóźnienia skracając postoje na przystankach końcowych.

- Niestety na ten moment nie ma możliwości podjęcia innych działań, które mogłyby automatycznie ograniczyć występujące opóźnienia - stwierdza Góźdź. Spodziewa się, że sytuacja może się normować około godz. 14. - Z każdym kolejnym kursem opóźnienia będą malały - dodaje.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BellaKoza / 19 grudnia 2014 r. o 12:45
0

Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 


Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 

A wiesz czemu są utrudnienia? Bo duży % ludzi to idioci, którzy jadą swoim autem -a nie muszą... Ludzie sami "sztucznie" tworzą korki i wściekają się jeden na drugiego"że są korki"! Zamiast przesiąść się w komunikację, to jedzie swoim autem jeden dureń z drugim. Widać, że benzyna jest jednak za tania... Ja mam swój nowiutki samochód solidnej marki, ale nie jestem idiotą -do Centrum i po mieście wolę jazdę MPKiem -w dodatku nie muszę płacić za parkowanie w Centrum. Siadam w autobus -i jadę,nic mnie nie obchodzi - niech się kierowca martwi "jak dojechać". Nawet, gdy wiozę osobę na wózku inwalidzkim, to wolę eMPeK niż swoim autem się męczyć w korkach i płacić w Centrum za parkowanie. Auto służy mi jedynie na dłuższe wyjazdy za miasto...

A wiesz czemu są utrudnienia? Bo duży % ludzi to idioci, którzy jadą swoim autem -a nie muszą... Ludzie sami "sztucznie" tworzą korki i wściekają się jeden na drugiego"że są korki"! Zamiast przesiąść się w komunikację, to jedzie swoim autem jeden dureń z drugim. Widać, że benzyna jest jednak za tania... Ja mam swój nowiutki samochód solidnej marki, ale nie jestem idiotą -do Centrum i po mieście wolę jazdę MPKiem -w dodatku nie muszę płacić za parkowanie w Centrum. Siadam w autobus -i jadę,nic mnie nie obchodzi - niech się kierowca martwi... rozwiń

Avatar
Maxs / 19 grudnia 2014 r. o 07:50
0

O tej porze to sie powinno w pracy siedziec a nie rozbijac po miescie autobusami ;)

Avatar
JASIU / 18 grudnia 2014 r. o 22:22
0

W cywilizowanym kraju dyrekcja ZTM już dawno stała by w kolejce w urzędzie pracy. W Lublinie nikt nie jest w stanie ruszyć Klanu Kamińskich - niech pani rzecznik odpowie ile osób z rodziny pani dyrektor tam pracuje - mąż , brat i kto jeszcze. Takie urzędnicze bydło rządzi w Lublinie

Avatar
Komunikacja jest beznadzie / 18 grudnia 2014 r. o 18:10
0

Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 

Avatar
Blah / 18 grudnia 2014 r. o 15:48
0

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta

Bo centrum miasta to główny cel podróży.

Może się czepiam, ale wizyta prezydenta Ukrainy była zaplanowana, więc chyba ZTM powinien jakoś przeciwdziałać takiemu zamieszaniu, choćby zmieniając trasę niektórych linii.

Jechałem o godzinie 11 autobusem linii 34, to staliśmy 10 minut na Andersa do Mełgiewskiej i potem kolejne 10 minut na Wolskiej i pl. Bychawskim. W zwykły dzień przejeżdża się bez większych problemów. Więc nie tylko centrum się blokowało.

Jechałem o godzinie 11 autobusem linii 34, to staliśmy 10 minut na Andersa do Mełgiewskiej i potem kolejne 10 minut na Wolskiej i pl. Bychawskim. W zwykły dzień przejeżdża się bez większych problemów. Więc nie tylko centrum się blokowało.

rozwiń
Avatar
xyz / 18 grudnia 2014 r. o 14:22
0

Może się czepiam, ale wizyta prezydenta Ukrainy była zaplanowana, więc chyba ZTM powinien jakoś przeciwdziałać takiemu zamieszaniu, choćby zmieniając trasę niektórych linii. Czy przypadkiem nie należy to do zadań ZTMu?

Avatar
Jagodziorz / 18 grudnia 2014 r. o 14:10
0

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta ??? Można chyba stworzyc tzw, "czerwone linie", które omijają Centrum poruszając jako pojady przyspieszone !!! Ta można połaczyć Bursaki z Weglinem przez np. Zelwerowicza, JPII... Majdanek z Czybami przez Zemborzycką ,LSM...lub  Zadębie ....itd    A tak pozostała nam "pajęczyna" trolejbusowa, przegubowce na Krakowskim Przedm. i totalny haos !!!

PS, Dobrze , że wizyta zakończyła sie przed 13:00.....

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta ??? Można chyba stworzyc tzw, "czerwone linie", które omijają Centrum poruszając jako pojady przyspieszone !!! Ta można połaczyć Bursaki z Weglinem przez np. Zelwerowicza, JPII... Majdanek z Czybami przez Zemborzycką ,LSM...lub  Zadębie ....itd    A tak pozostała nam "pajęczyna" trolejbusowa, przegubowce na Krakowskim Przedm. i totalny hao... rozwiń

Avatar
BellaKoza / 19 grudnia 2014 r. o 12:45
0

Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 


Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 

A wiesz czemu są utrudnienia? Bo duży % ludzi to idioci, którzy jadą swoim autem -a nie muszą... Ludzie sami "sztucznie" tworzą korki i wściekają się jeden na drugiego"że są korki"! Zamiast przesiąść się w komunikację, to jedzie swoim autem jeden dureń z drugim. Widać, że benzyna jest jednak za tania... Ja mam swój nowiutki samochód solidnej marki, ale nie jestem idiotą -do Centrum i po mieście wolę jazdę MPKiem -w dodatku nie muszę płacić za parkowanie w Centrum. Siadam w autobus -i jadę,nic mnie nie obchodzi - niech się kierowca martwi "jak dojechać". Nawet, gdy wiozę osobę na wózku inwalidzkim, to wolę eMPeK niż swoim autem się męczyć w korkach i płacić w Centrum za parkowanie. Auto służy mi jedynie na dłuższe wyjazdy za miasto...

A wiesz czemu są utrudnienia? Bo duży % ludzi to idioci, którzy jadą swoim autem -a nie muszą... Ludzie sami "sztucznie" tworzą korki i wściekają się jeden na drugiego"że są korki"! Zamiast przesiąść się w komunikację, to jedzie swoim autem jeden dureń z drugim. Widać, że benzyna jest jednak za tania... Ja mam swój nowiutki samochód solidnej marki, ale nie jestem idiotą -do Centrum i po mieście wolę jazdę MPKiem -w dodatku nie muszę płacić za parkowanie w Centrum. Siadam w autobus -i jadę,nic mnie nie obchodzi - niech się kierowca martwi... rozwiń

Avatar
Maxs / 19 grudnia 2014 r. o 07:50
0

O tej porze to sie powinno w pracy siedziec a nie rozbijac po miescie autobusami ;)

Avatar
JASIU / 18 grudnia 2014 r. o 22:22
0

W cywilizowanym kraju dyrekcja ZTM już dawno stała by w kolejce w urzędzie pracy. W Lublinie nikt nie jest w stanie ruszyć Klanu Kamińskich - niech pani rzecznik odpowie ile osób z rodziny pani dyrektor tam pracuje - mąż , brat i kto jeszcze. Takie urzędnicze bydło rządzi w Lublinie

Avatar
Komunikacja jest beznadzie / 18 grudnia 2014 r. o 18:10
0

Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 

Avatar
Blah / 18 grudnia 2014 r. o 15:48
0

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta

Bo centrum miasta to główny cel podróży.

Może się czepiam, ale wizyta prezydenta Ukrainy była zaplanowana, więc chyba ZTM powinien jakoś przeciwdziałać takiemu zamieszaniu, choćby zmieniając trasę niektórych linii.

Jechałem o godzinie 11 autobusem linii 34, to staliśmy 10 minut na Andersa do Mełgiewskiej i potem kolejne 10 minut na Wolskiej i pl. Bychawskim. W zwykły dzień przejeżdża się bez większych problemów. Więc nie tylko centrum się blokowało.

Jechałem o godzinie 11 autobusem linii 34, to staliśmy 10 minut na Andersa do Mełgiewskiej i potem kolejne 10 minut na Wolskiej i pl. Bychawskim. W zwykły dzień przejeżdża się bez większych problemów. Więc nie tylko centrum się blokowało.

rozwiń
Avatar
xyz / 18 grudnia 2014 r. o 14:22
0

Może się czepiam, ale wizyta prezydenta Ukrainy była zaplanowana, więc chyba ZTM powinien jakoś przeciwdziałać takiemu zamieszaniu, choćby zmieniając trasę niektórych linii. Czy przypadkiem nie należy to do zadań ZTMu?

Avatar
Jagodziorz / 18 grudnia 2014 r. o 14:10
0

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta ??? Można chyba stworzyc tzw, "czerwone linie", które omijają Centrum poruszając jako pojady przyspieszone !!! Ta można połaczyć Bursaki z Weglinem przez np. Zelwerowicza, JPII... Majdanek z Czybami przez Zemborzycką ,LSM...lub  Zadębie ....itd    A tak pozostała nam "pajęczyna" trolejbusowa, przegubowce na Krakowskim Przedm. i totalny haos !!!

PS, Dobrze , że wizyta zakończyła sie przed 13:00.....

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta ??? Można chyba stworzyc tzw, "czerwone linie", które omijają Centrum poruszając jako pojady przyspieszone !!! Ta można połaczyć Bursaki z Weglinem przez np. Zelwerowicza, JPII... Majdanek z Czybami przez Zemborzycką ,LSM...lub  Zadębie ....itd    A tak pozostała nam "pajęczyna" trolejbusowa, przegubowce na Krakowskim Przedm. i totalny hao... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Połączą szkołę i przedszkole w jedną placówkę

Lublin: Połączą szkołę i przedszkole w jedną placówkę

Podstawówka z ul. Sierocej 17 oraz przedszkole z ul. Sierocej 13 mają być połączone w Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1. Nad tą propozycją prezydenta Lublina już w czwartek głosować ma Rada Miasta.

Lublin. Prosili od poniedziałku i godzinami wypatrywali pługa
galeria

Lublin. Prosili od poniedziałku i godzinami wypatrywali pługa

Dopiero we wtorek po południu została odśnieżona ulica, której mieszkańcy już w poniedziałek wieczorem prosili o przyjazd pługu. Dziś rano jeden z pojazdów zakopał się tu w śniegu. Ratusz tłumaczy, że firmy odśnieżające miały pilniejsze zadania.

Kajetan P. skazany na dożywocie. Zabił i poćwiartował młodą kobietę

Kajetan P. skazany na dożywocie. Zabił i poćwiartował młodą kobietę

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kajetana P. na karę dożywotniego więzienia. Mężczyzna zabił 30-letnią tłumaczkę języka włoskiego.

Puławy: Zabytkowy pałac będzie dla turystów. Ale najpierw powstanie plan

Puławy: Zabytkowy pałac będzie dla turystów. Ale najpierw powstanie plan

Kupiony przez miasto zabytkowy pałacyk przy ul. Kazimierskiej w przyszłości ma służyć potrzebom Muzeum Czartoryskich. Żeby móc pełnić taką funkcję, potrzebna jest dodatkowa przestrzeń, której stworzyć nie można z powodu ograniczeń obecnego planu zagospodarowania.

Lubelskie: Chciały wjechać do Polski. Pokazały fałszywki na granicy

Lubelskie: Chciały wjechać do Polski. Pokazały fałszywki na granicy

Trzy panie posługiwały się fałszywymi oświadczeniami, które miały potwierdzać podjęcie pracy w Polsce. Kobiety w wieku 22, 23 i 46 lat zostały zatrzymane na granicy i otrzymały decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski.

12-latek, który zginął na sankach był z Zamościa. Rodzina pożegnała Dawida
wideo
film

12-latek, który zginął na sankach był z Zamościa. Rodzina pożegnała Dawida

Do wypadku doszło przed tygodniem. Chłopiec zjeżdżając na sankach uderzył w ławkę.

Michał Dworczyk: Mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki do końca roku

Michał Dworczyk: Mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki do końca roku

Mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 do końca roku; 60 mln z jednej umowy, a z drugiej 25 mln - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk w odpowiedzi na wpis szefa klubu KO Cezarego Tomczyka.

Biała Podlaska: Prawica ma swoje pomysły na nazwy nowych rond

Biała Podlaska: Prawica ma swoje pomysły na nazwy nowych rond

Radni Zjednoczonej Prawicy składają swoje propozycje nazw nowych rond w Białej Podlaskiej. Chcą upamiętnić Stanisława Różyczkę de Rosenwertha oraz Konstytucję 3 maja. Wcześniej swoje pomysły wysunął już klub Białej Samorządowej.

Będą rozdawać pizzę przez cały rok. "Staramy się nie narzekać, tylko ciężko pracować"
Rozmowa

Będą rozdawać pizzę przez cały rok. "Staramy się nie narzekać, tylko ciężko pracować"

– Nie chcemy narzekać na pandemię i zamiast prosić o wsparcie, chcemy dać klientom coś od siebie. Należy im się to, bo w tym trudnym czasie zostali z nami i wspierają nas swoimi zamówieniami. ROZMOWA z Magdaleną Ciechońską, współwłaścicielką Pubu Czytelnia w Lublinie

"Czerwona Strefa Impro" - spektakl online Poławiaczy Pereł
29 stycznia 2021, 20:00

"Czerwona Strefa Impro" - spektakl online Poławiaczy Pereł

Poławiacze Pereł Improv Teatr zapraszają w piątek o godz. 20 na spektakl online "CSI: Czerwona Strefa Impro". Projekt realizowany w ramach Przestrzeni Sztuki i Sceny Komedialnia będzie dostępny na Facebooku i YouTube.

Lublin: Sztukmistrz stracił równowagę. I nie było to wcale przez małpkę

Lublin: Sztukmistrz stracił równowagę. I nie było to wcale przez małpkę

Ze Starego Miasta zniknęła rzeźba sztukmistrza balansująca nad ul. Grodzką. Mokry śnieg oraz wiatr „postawiły ją na głowie”

Lublin. Podmiejskie autobusy znowu mają problem
galeria

Lublin. Podmiejskie autobusy znowu mają problem

Kolejną podmiejską linię autobusową skrócono z powodu zasypanych dróg pod Lublinem

Lubelskie. Katecheta skazany za molestowanie

Lubelskie. Katecheta skazany za molestowanie

Trzy i pół roku więzienia oraz wieloletni zakaz pracy z dziećmi. To kara dla katechety z okolic Opola Lubelskiego. Krzysztof K. został skazany za molestowanie uczennic.

Lublin: Serial „Radni” od teraz z napisami

Lublin: Serial „Radni” od teraz z napisami

Ja nie mogę tego słuchać! O czym on mówi? To jest dramat! – To proszę wyjąć słuchawki z uszu, no przecież da się to zrobić.

Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska tracą poparcie. Zyskuje Polska 2050
Sondaż

Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska tracą poparcie. Zyskuje Polska 2050

Dwa największe ugrupowania polityczne w Polsce - Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska - tracą poparcie w wyborach parlamentarnych, zyskuje za to ruch Polska 2050 Szymona Hołowni - wynika z sondażu United Surveys przygotowanego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!