Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2014 r.
12:40
Edytuj ten wpis

Uwaga pasażerowie! Duże opóźnienia kursów komunikacji miejskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
4 7 A A

Całkowicie rozregulowane zostało kursowanie wielu linii komunikacji miejskiej w Lublinie. Wszystko przez utrudnienia w ruchu w centrum miasta spowodowane wizytą prezydenta Ukrainy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Dotyczy to m.in. linii nr: 3, 4, 10, 13, 26, 31, 40 , 55, 57 czy 151 - przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Ci, którzy utknęli w pojazdach mogą mieć kłopoty, np. jeden z kursów linii 13 na Dworzec Główny PKP dotarł do celu z 35-minutowym opóźnieniem. Autobus linii 74 nie mógł się dostać na przystanek początkowy na ul. Hempla, ulica była zamknięta, bo w pobliskim Centrum Kultury gościł prezydent Ukrainy. W kierunku Rudnika trzeba było wysłać autobus przez Narutowicza i Lipową. Podobne przykłady można mnożyć.
Najgorzej jest z liniami obsługiwanymi przez mniejszą liczbę pojazdów, jak np. linia 4 z ul. Poligonowej do Elizówki. Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje, że jedyne co można robić, to czekać, aż kierowcy "zgubią” opóźnienia skracając postoje na przystankach końcowych.

- Niestety na ten moment nie ma możliwości podjęcia innych działań, które mogłyby automatycznie ograniczyć występujące opóźnienia - stwierdza Góźdź. Spodziewa się, że sytuacja może się normować około godz. 14. - Z każdym kolejnym kursem opóźnienia będą malały - dodaje.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BellaKoza / 19 grudnia 2014 r. o 12:45

Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 


Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 

A wiesz czemu są utrudnienia? Bo duży % ludzi to idioci, którzy jadą swoim autem -a nie muszą... Ludzie sami "sztucznie" tworzą korki i wściekają się jeden na drugiego"że są korki"! Zamiast przesiąść się w komunikację, to jedzie swoim autem jeden dureń z drugim. Widać, że benzyna jest jednak za tania... Ja mam swój nowiutki samochód solidnej marki, ale nie jestem idiotą -do Centrum i po mieście wolę jazdę MPKiem -w dodatku nie muszę płacić za parkowanie w Centrum. Siadam w autobus -i jadę,nic mnie nie obchodzi - niech się kierowca martwi "jak dojechać". Nawet, gdy wiozę osobę na wózku inwalidzkim, to wolę eMPeK niż swoim autem się męczyć w korkach i płacić w Centrum za parkowanie. Auto służy mi jedynie na dłuższe wyjazdy za miasto...

A wiesz czemu są utrudnienia? Bo duży % ludzi to idioci, którzy jadą swoim autem -a nie muszą... Ludzie sami "sztucznie" tworzą korki i wściekają się jeden na drugiego"że są korki"! Zamiast przesiąść się w komunikację, to jedzie swoim autem jeden dureń z drugim. Widać, że benzyna jest jednak za tania... Ja mam swój nowiutki samochód solidnej marki, ale nie jestem idiotą -do Centrum i po mieście wolę jazdę MPKiem -w dodatku nie muszę płacić za parkowanie w Centrum. Siadam w autobus -i jadę,nic mnie nie obchodzi - niech się kierowca martwi... rozwiń

Avatar
Maxs / 19 grudnia 2014 r. o 07:50

O tej porze to sie powinno w pracy siedziec a nie rozbijac po miescie autobusami ;)

Avatar
JASIU / 18 grudnia 2014 r. o 22:22

W cywilizowanym kraju dyrekcja ZTM już dawno stała by w kolejce w urzędzie pracy. W Lublinie nikt nie jest w stanie ruszyć Klanu Kamińskich - niech pani rzecznik odpowie ile osób z rodziny pani dyrektor tam pracuje - mąż , brat i kto jeszcze. Takie urzędnicze bydło rządzi w Lublinie

Avatar
Komunikacja jest beznadzie / 18 grudnia 2014 r. o 18:10

Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 

Avatar
Blah / 18 grudnia 2014 r. o 15:48

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta

Bo centrum miasta to główny cel podróży.

Może się czepiam, ale wizyta prezydenta Ukrainy była zaplanowana, więc chyba ZTM powinien jakoś przeciwdziałać takiemu zamieszaniu, choćby zmieniając trasę niektórych linii.

Jechałem o godzinie 11 autobusem linii 34, to staliśmy 10 minut na Andersa do Mełgiewskiej i potem kolejne 10 minut na Wolskiej i pl. Bychawskim. W zwykły dzień przejeżdża się bez większych problemów. Więc nie tylko centrum się blokowało.

Jechałem o godzinie 11 autobusem linii 34, to staliśmy 10 minut na Andersa do Mełgiewskiej i potem kolejne 10 minut na Wolskiej i pl. Bychawskim. W zwykły dzień przejeżdża się bez większych problemów. Więc nie tylko centrum się blokowało.

rozwiń
Avatar
xyz / 18 grudnia 2014 r. o 14:22

Może się czepiam, ale wizyta prezydenta Ukrainy była zaplanowana, więc chyba ZTM powinien jakoś przeciwdziałać takiemu zamieszaniu, choćby zmieniając trasę niektórych linii. Czy przypadkiem nie należy to do zadań ZTMu?

Avatar
Jagodziorz / 18 grudnia 2014 r. o 14:10

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta ??? Można chyba stworzyc tzw, "czerwone linie", które omijają Centrum poruszając jako pojady przyspieszone !!! Ta można połaczyć Bursaki z Weglinem przez np. Zelwerowicza, JPII... Majdanek z Czybami przez Zemborzycką ,LSM...lub  Zadębie ....itd    A tak pozostała nam "pajęczyna" trolejbusowa, przegubowce na Krakowskim Przedm. i totalny haos !!!

PS, Dobrze , że wizyta zakończyła sie przed 13:00.....

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta ??? Można chyba stworzyc tzw, "czerwone linie", które omijają Centrum poruszając jako pojady przyspieszone !!! Ta można połaczyć Bursaki z Weglinem przez np. Zelwerowicza, JPII... Majdanek z Czybami przez Zemborzycką ,LSM...lub  Zadębie ....itd    A tak pozostała nam "pajęczyna" trolejbusowa, przegubowce na Krakowskim Przedm. i totalny hao... rozwiń

Avatar
BellaKoza / 19 grudnia 2014 r. o 12:45

Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 


Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 

A wiesz czemu są utrudnienia? Bo duży % ludzi to idioci, którzy jadą swoim autem -a nie muszą... Ludzie sami "sztucznie" tworzą korki i wściekają się jeden na drugiego"że są korki"! Zamiast przesiąść się w komunikację, to jedzie swoim autem jeden dureń z drugim. Widać, że benzyna jest jednak za tania... Ja mam swój nowiutki samochód solidnej marki, ale nie jestem idiotą -do Centrum i po mieście wolę jazdę MPKiem -w dodatku nie muszę płacić za parkowanie w Centrum. Siadam w autobus -i jadę,nic mnie nie obchodzi - niech się kierowca martwi "jak dojechać". Nawet, gdy wiozę osobę na wózku inwalidzkim, to wolę eMPeK niż swoim autem się męczyć w korkach i płacić w Centrum za parkowanie. Auto służy mi jedynie na dłuższe wyjazdy za miasto...

A wiesz czemu są utrudnienia? Bo duży % ludzi to idioci, którzy jadą swoim autem -a nie muszą... Ludzie sami "sztucznie" tworzą korki i wściekają się jeden na drugiego"że są korki"! Zamiast przesiąść się w komunikację, to jedzie swoim autem jeden dureń z drugim. Widać, że benzyna jest jednak za tania... Ja mam swój nowiutki samochód solidnej marki, ale nie jestem idiotą -do Centrum i po mieście wolę jazdę MPKiem -w dodatku nie muszę płacić za parkowanie w Centrum. Siadam w autobus -i jadę,nic mnie nie obchodzi - niech się kierowca martwi... rozwiń

Avatar
Maxs / 19 grudnia 2014 r. o 07:50

O tej porze to sie powinno w pracy siedziec a nie rozbijac po miescie autobusami ;)

Avatar
JASIU / 18 grudnia 2014 r. o 22:22

W cywilizowanym kraju dyrekcja ZTM już dawno stała by w kolejce w urzędzie pracy. W Lublinie nikt nie jest w stanie ruszyć Klanu Kamińskich - niech pani rzecznik odpowie ile osób z rodziny pani dyrektor tam pracuje - mąż , brat i kto jeszcze. Takie urzędnicze bydło rządzi w Lublinie

Avatar
Komunikacja jest beznadzie / 18 grudnia 2014 r. o 18:10

Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 

Avatar
Blah / 18 grudnia 2014 r. o 15:48

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta

Bo centrum miasta to główny cel podróży.

Może się czepiam, ale wizyta prezydenta Ukrainy była zaplanowana, więc chyba ZTM powinien jakoś przeciwdziałać takiemu zamieszaniu, choćby zmieniając trasę niektórych linii.

Jechałem o godzinie 11 autobusem linii 34, to staliśmy 10 minut na Andersa do Mełgiewskiej i potem kolejne 10 minut na Wolskiej i pl. Bychawskim. W zwykły dzień przejeżdża się bez większych problemów. Więc nie tylko centrum się blokowało.

Jechałem o godzinie 11 autobusem linii 34, to staliśmy 10 minut na Andersa do Mełgiewskiej i potem kolejne 10 minut na Wolskiej i pl. Bychawskim. W zwykły dzień przejeżdża się bez większych problemów. Więc nie tylko centrum się blokowało.

rozwiń
Avatar
xyz / 18 grudnia 2014 r. o 14:22

Może się czepiam, ale wizyta prezydenta Ukrainy była zaplanowana, więc chyba ZTM powinien jakoś przeciwdziałać takiemu zamieszaniu, choćby zmieniając trasę niektórych linii. Czy przypadkiem nie należy to do zadań ZTMu?

Avatar
Jagodziorz / 18 grudnia 2014 r. o 14:10

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta ??? Można chyba stworzyc tzw, "czerwone linie", które omijają Centrum poruszając jako pojady przyspieszone !!! Ta można połaczyć Bursaki z Weglinem przez np. Zelwerowicza, JPII... Majdanek z Czybami przez Zemborzycką ,LSM...lub  Zadębie ....itd    A tak pozostała nam "pajęczyna" trolejbusowa, przegubowce na Krakowskim Przedm. i totalny haos !!!

PS, Dobrze , że wizyta zakończyła sie przed 13:00.....

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta ??? Można chyba stworzyc tzw, "czerwone linie", które omijają Centrum poruszając jako pojady przyspieszone !!! Ta można połaczyć Bursaki z Weglinem przez np. Zelwerowicza, JPII... Majdanek z Czybami przez Zemborzycką ,LSM...lub  Zadębie ....itd    A tak pozostała nam "pajęczyna" trolejbusowa, przegubowce na Krakowskim Przedm. i totalny hao... rozwiń